PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוקסוליד - ניסיון אישי (סמוראי סלילים)

סולי
12-03-14, 01:48
שלום לכולם,

כדי למנוע בלבולים, תחילה אציין שהדיון לא בא על מנת להתכתש,
התזמון מקרי לחלוטין זו לא "קונטרה" לשרשור המעלף על ההיילקס שנבנה תחת רוקסוליד.
ההפך הוא הנכון, זו נראית עבודה מקצועית ביותר והושקעה בה המון מחשבה, עוד לא ראיתי רכב כזה בארץ.
ללא קיצורי דרך וגישה כזו בבחירת הרכיבים, אז באמת בהצלחה למיכאל חן ולצוותו!

בשרשור הזה ארצה לחלוק מהניסיון שלי בטיפול ברכבי בסדנת רוקסוליד, סוזוקי סמוראי 98.
תחילה ארצה לציין שסדנת רוקסוליד והנפשות הפועלות אינן זרות לי, ברובן, את ארנון אני מכיר למעלה מ-6 שנים.
אני מכיר את היכולות הפנומנליות שלו וההיישגים שלו בבניית רכבים לשטח עוד מימיו באילת ולפני שהפך לסלב טלוויזיה.
לפני כשנתיים אף הכנסתי את הסרנים שלי אליו לחיזוק מקיף ויצאתי מבסוט לאללה, ובעקבות ההיכרות עם האיש ויצירותיו וכמובן האופי חסר הפשרות שלי גרמו לי לבחור שוב ובטיבעיות בסדנת רוקסוליד להמשך הפרויקט שלי.

בזמנו רפי וארנון אף עזרו לי ואיפשרו לי לפרק את הסרנים מהקרביים בסדנה ולשפץ אותם מכנית באופן מלא ...אפילו שזה היה בשיא הלחץ כשהם רק נפרדו מגלובל-שילד והפכו לרוק סוליד, דחפנו ארונות וציוד לקירות החדשים שקמו להם..

עובדות:
אני שלול רישיון ל-10חודשים, (על טעויות משלמים , דבר שהקשה עלי משמעותית לעקוב בגלל המרחק הרב)
אני עובד במשרה מלאה,24/7 כל ימות השנה כולל חגי תשרי (:,
יש לי מעט ידע מוקדם וניסיון בשיפור רכבים.

לאחר 3 שנים ולמעלה מ-6 סוגי קפיצים שונים שהורכבו ברכבי, בעבודה עצמית, בנבירה בנבכי הרשת מכל קצוות תבל והתעסקות עם המערכת מתלים בסמוראי סלילים הגעתי לסט-אפ -קפיצים-בולמים האידיאלי לי (הגבהה של 4") מבחינת גובה, מהלכי מתלה, שיכוך ויכולת העמסת משקל.
לצערי שילוב ההגבהה עם בושינגים קשיחים מפוליאוריטן הובילו לעיקום מוט רדיוס אחורי וחופש בבוקסות בזרוע רדיוס אחורית.

המשך התהליך:
לאחר דיונים לא פורים במיוחד ע"ג הפורום בנושא בנייה עצמית של זרועות-רדיוס החלטתי שהדבר הנכון יהיה לפנות לארנון.
הדרישות לא היו פשוטות כיאה לי:

* קודם לבדוק ממנה נגרם החופש בבוקסה של הזרוע, ממה שאני הצלחתי לראות נראה כאילו החיזוק שעשה לפני שנתיים (תוכנן להחזיק גלגל 32" ובפועל נסע עם גלגל 27" כל התקופה) נפתח וגרם לחופש. ...אבל גם יכול להיות שאני טועה וביקשתי לפתוח ולעדכן אם החופש נגרם מחיזוק שהם ביצעו ולא החזיק אז שיתקנו ובמידה וזו באמת בוקסה בלויה אז שאדע מכך כדי לשים ידיי על בוקסות בזמן קצר, מאחר והן קשות/יקרות להשגה,

* ייצור זוג זרועות רדיוס אחוריות על בסיס עיצוב של זרועות שמצאתי ברשת עם שילוב של שידרוגים מצידי-
אופציה לשידרוג עתידי ע"י ג'וניג'וינט עם בית ומוט הברגה בחיבור לשילדה (על מנת לאפשר גמישות גדולה יותר בעתיד במערכת מתלים)
החזרת הפיניון לזווית מקורית (נכון שזה לא סרן קידמי אבל החזרה לזווית מקורית תבטיח אורך חיים מקסימלי של הצלבים ומינימום רעידות)
בדיקת האופציה לשימוש בבושינגים גדולים/גמישים יותר וזמינים יותר מאשר המקוריים של סוזוקי.

* הכנת מוט מייצב - מאחר ואני בשלילה לתקופה ארוכה תכנני להעביר את הרכב שלי לחברתי לנוחיותה ולטובת הרכב שלא יעמוד סתם בחנייה, לכן היה חשוב לי להחזיר גם מוט מייצב לרכב.
ולאחר שראיתי בנייה מוצלחת של מוט כזה פרי יצירתו של ארנון על רכב ממודל זהה ביקשתי גם את זה להוסיף לרשימה עם שינוי קטן שהמוט מייצב יהיה פריק לעומת הרכב הקודם בו המוט לא היה פריק.

*היו לי בקשות נוספות ברשימה שנרשמה ע"י ארנון, פירוק ברגים סרבנים שלא הצלחתי לנתק מצירי הדלתות ויישור של האגזוז ופתרון להארכת/הנמכת תושבות פנהרדים על מנת למרכז בחזרה את הסרנים למקומם המקורי.
(יכול להיות שהיו דברים נוספים לא משמעותיים אבל אני לא זכיתי לקבל את הרשימה שסגרנו עליה)

המחירים על הזרועות נקבעו מראש - 650ש"ח לזרוע.
המוט המייצב - אמר תחכה אני צריך עוד לבדוק ולעדכן אותך.

https://lh5.googleusercontent.com/-_VXXIWX38yo/UwtjCxZEbBI/AAAAAAAADV8/6lnv_wGK7wE/w1003-h580-no/%255BUNSET%255D

הרכב נכנס לסדנא בתאריך 31 בדצמבר 2013.
הרכב הגיע על גרר, עלות של 500ש"ח לגרריסט שארנון הפנה אותי אליו.
הרכב נכנס לסדנה מוקדם ממה שהיה צריך, בידיעה, מאחר ולא היתה סיבה שישב ליד הבית שלי בחוסר מעש והעדפתי אני לקדם אותו לרוקסוליד כשברור לי שלא תתחיל העבודה לפני שאני יביא סמוראי סלילים נוסף בגובה מקורי על מנת לקחת ממנו מידות ייחוס כדי להחזיר זוויות ומרחק בסיס הגלגלים כמו במקור.
ביום כניסת הרכב לסדנא, ארנון קיבל 2000ש"ח במזומן טבין ותקילין שנאספו שקל שקל במשך תקופה ארוכה לצורכי הפרויקט הזה, מקדמה ראויה לכל הדעות, בעצם רוב התשלום.

ב-6 בינואר 2014, הצלחתי להביא לפתחי סדנת רוקסוליד סמוראי סלילים מקורי לצורכי מדידות ולשבת עם ארנון על התוכניות.
בשלב הזה הצפתי את השינויים בזרועות הקיימות שהוא תכנן בעבר, עליהן הוא ביסס את התכנון המקורי בסוליד-
*שימוש בצינור עם אופצייה לשדרוג של ג'וניג'וינט עם תבריג לכיולים עדינים בהמשך הדרך.. ואף עלתה אופצייה לשימוש בבוקסות של דיפנדר במקום הבוקסות המקוריות של סוזוקי.
*ביקשתי מארנון לשים לב לבעיות בביצוע שעלו אצל מסגרים אחרים שביצעו את אותה עבודה.
לדוגמא, בעת סגירת מהלך לוודא שהזרוע המחוזקת לא תיגע בתושבת השלדה (במצב כזה ראיתי שכבר מגלחים כמה מ"מ מהתושבת בשלדה, לא הייתי מוכן לכך).
*ואף לבחון אופצייה אם כבר בונים זרוע מתוכננת מאפס לשימוש בבוקסות גומי אחרות.

יום למחרת הצלחתי בעזרתו של איתי מאאוטבק לשים ידי על מידות של בוקסה של דיפנדר עליה המליץ לי ארנון כהכי קרובה למקור.
העברתי שרטוט של הבוקסה לארנון ולאחר שהוא ציין שהבוקסות כמעט זהות אך עם שינוים קלים, בקוטר החיצוני שלהן (קטנות ב-2מ"מ מהמקור) והן עושות שימוש בבורג בקוטר גדול יותר ב-2מ"מ, שימוש בהן יחייב הגדלה של החורים בתושבות של הסרן ובשלדה, בפועל יש בהן פחות 4מ"מ פחות מהלך תנועה, החלטתי ב-7 בינואר להצמד למידות של הבוקסות המקוריות, חשבתי שאני כבר אשבור את הראש איפה למצוא בוקסות של סמוראי בזול.
שלחתי ב-7בינואר, יום למחרת בדיוק את הדגשים שלי לזרוע, לוודא שניתן יהיה לשדרג לג'וניג'וינט עם תבריג ובבוקסות להיצמד לבוקסות המקוריות לעת עתה.
בינתיים חלפו הימים ... החלקים לטענת ארנון נשלחו ללייזר אך עוד לא נחתו בפתח הסדנה ולכן הוא לא מתחיל לעבוד על הרכב, לטענת ארנון הוא לא מתחיל לעבוד על רכב לפני שברשותו את ככככלללל החלקים.
למרות שביקשתי ממנו שיתן לי מחיר על מוט מייצב שמתבסס על מוט פיתול של טויוטה היילקס מתלים נפרדים שכבר נחת בסדנה לא נתן לי עוד מחיר ואף לא התחיל לעבור על הרכב..

ב-19 בינואר! קיבלתי מארנון תוכנית לאישור.
התוכנית הגיעה במייל אך ללא מידות, היא נראתה למראית עין כשורה ואישרתי לו לבצעה..
הוא אומנם טוען אחרת ופה מתחילה ה-אי-הבנה בנינו, אבל מעולם הוא לא עידכן אותי על כך שהוא שינה בתוכנית את גודל הבוקסות והקטין אותן ב-2מ"מ.
בינתיים לא התקדם כלום עם הרכב ואף לא זז ממקומו מיום כניסתו לסדנה..

ב-20 בינואר לקחתי יום חופש מהעבודה ואף הבאתי חבר עם רכב סמוראי סלילים שעבר בסדנת רוקסוליד הגבהה של 6" ! החלפה ל-FOX עם מיכלים חיצוניים וקפיצים פרוגרסיבים בארבע פינות, (באמת עבודה מדהימה! גם ברוק סוליד, ואומרים שבעלי סמוראים לא משקיעים).
העניין הוא שהבעלים החדש של הרכב עשה קצת שטח ועשה נזקים, עיקם מוט רדיוס (מקורית, לא שודרגו מעולם), שבר קרדן כפול בדרייבשאפט האחורי ועיקם תושבת טרנספר. אני סיפקתי לחבר בינתיים אגב מוט רדיוס מקורית ישרה רק כדי שיוכל להתגלגל.
אותו חבר ביקש מארנון על הדרך שיעשה לו גם זוג זרועות רדיוס אחוריות כמו שלי רק להגבהה של 6".

ב-27 בינואר עדיין אין שום התקדמות! בוקסות בחריטה לטענת ארנון אך מעולם לא ציין ששונו להתאים לדיפנדר ולא למקורי! , וחיתוכי לייזר נשלחו לביצוע.
בינתיים אותו חבר שהבאתי לו מוט רדיוס הספיק לעקם את הסרן האחורי (בעיקר באשמת ספייסרים מוגזמים של 2" בכל צד) וגם אז המלצתי לו (כמו שלושה אחרים ששלחתי לסדנה של ארנון) לביצוע של קייס סרן חדש מאפס שרוק סוליד מבצעים (ג'יג שלקחו מהסרן שלי שנתיים קודם כשחיזקו את שלי)

רק ב-9 בפברואר, הגיעו החלקים והתחילו לעבוד לטענתו...
בפועל אין סוף סינונים והתעלמויות ממני..
ביקשתי מארנון לעדכן אותי עם תמונה פה תמונה שם בווצ'אפ מאחר ואני עמוס בעבודה ומוגבל מבחינת רכב להגיע לראות מה שלום החולה שלי.
ארנון אמר שהזרועות שלי בצבע כבר, כששאלתי אותו אם הוא בדק ממה החופש .. טען שעוד לא.
הזהרתי אותו שאם זה בוקסות זה יעקב אותנו זמן נוסף עד שאוכל לשים ידיי על כאלה, ארנון לא התרגש והפציר בי "אני לא נוגע ברכב שלך עד שלא כל החלקים פה!!!"

ב-18 בפברואר כבר נמאס לי, הגעתי בהפתעה לסדנה...
חבר טוב הקפיץ אותי לסדנה בתירוץ לקבל הצעת מחיר על עבודה מאוד גדולה (טרנספר אטלס וכו'... אבל לקח את הרגליים לסדנה אחרת).
קיבלתי חררא אני רואה ארבעה זרועות בשלבי עבודה של ריתוך ופיקים, ארנון טען שזה לא שלי... זה של לקוח אחר ושלי בצבע!

היה ברור לי שהוא משקר, 1. כמה כבר סמוראי סלילים נכנסו אליך בחלון זמנים הזה 2. למה לעזעזל אתה מטפל בהם במקום ברכב שלי?!
לא לא התפרצתי ולא שברתי את הכלים.

שאלתי אותו אם הוא בדק את הבוקסות, מוט מייצב, עלויות על המוט מייצב, אגזוז ליישר, ברגים שרציתי לפרק, משהו מהדברים שביקשתי... העיקר שנתקדם ולא נתעכב על שטויות.
גירסתו, כמו מיום ראשון, אני לא נוגע ברכב לפני שכל החלקים מוכנים!

ב-24 בפברואר אחרי שלא התקדם כלום, הבנתי עוד טעות.
העלתי בפניו טענה,שאם הזרועות שלי כמו מה שהיה אצלו על השולחן לא אוכל לשדרג לג'וני ג'וינט עם בית יצוק ותבריג מאחר והצינור לא מרותך במרכז הבוקסה וכל הזוויות ישתנו בעקבות כך.
ארנון אמר לא נורא אפשר לחתוך את הבוקסה היישנה ולרתך בוקסה של ג'וני ג'וינט, אבל אמרתי לו: זה לא מה שביקשתי, ביקשתי שאוכל לשדרג בעצמי לג'וני עם תבריג! ולהרוויח גם אופצייה של הארכה או קיצור של הזרוע לעתיד! אז טענתו הייתה אבל אתה אישרת את התוכנית!
אמרתי נכון כי לי כלקוח זה נראה בסדר אבל עכשיו במחשבה נוספת ושנייה רואים שהשדרוג לא יהיה אפשרי, אתה המוהנדס לא אני!
אז הוא אמר מה אתה רוצה שאני עכשיו יעשה חדש?! זה מה יש ..
בלעתי את הצפדרע ואמרתי ניחא,.. ממשיכים.

https://lh4.googleusercontent.com/-NvXPYO1u_4U/UwtiqSYW50I/AAAAAAAADVM/MV6n_qD5a-k/w356-h475-no/%255BUNSET%255D

ארנון הואיל בטובו להודיע לי שהמוט מייצב יעלה לך 1500ש"ח... לא התווכחתי.
רק אציין שפעם אחת לא התווכחתי על המחיר!

ה-27 לינואר, יום ה', זה היום המיוחל! ארנון טען שהרכב יהיה מוכן (אני בפנים לא האמנתי) ביום שישי קבעתי טיול עם החברה אחרי חודשים שלא הצלחנו בגלל לימודים ועבודה.

ב-27 אני מקבל טלפון שיש חופש באחת מהבוקסות ועלי לספק להם בוקסות.
רוטן ועצבני התחלתי לנסות לאתר בוקסות... ביטלתי את הטיול עם החברה, ריב כסח ואני מוצא את עצמי ביום חופש מהבודדים שיש לי מדדה לכיוון רוק סוליד עם כלי עבודה וחבר טוב.
מגיע לפחות עד שיגיעו הבוקסות לבדוק בעזרת הקיימות שהזרועות מתאימות , הזוויות של הפיניון נכונות, שאין מגע של הזרוע בסגירת מהלך, בעצם כל מה שהיה מצופה מהסדנה לבצע ממזמן לפני צבע ועוד כשהזרועה תפוסה בפיקים
Measure twice, Build it once!

ארנון ידע שאני מגיע לבדוק את הבוקסות, הוא הזמין אותי, בבוקר יום ו הוא אומר לי שהפרס שלו מת!
אני אומר לו שהוא לא רציני היה שולח לי הודעה שאין אפשרות לעבוד ולבדוק והפרס מת ולא הייתי בא.
ארנון מפנה אותי למוסך שנמצא קומה למטה, אומר לי "תבקש מהם שיעזרו לך.."
אני יורד עם זרוע ישנה וזרוע חדשה... מתחיל במוסך אחר ובעזרתו של חבר להעביר בוקסות פוליאוריטן מזרוע ישנה לחדשה.
במבט מדוקדק זרוע שהייתה צריכה לעבור ניקוי חול וצביעה באבקה מלאה בנקודות חלודה!? נו שווין העיקר להעיף מפה את האוטו.
סיימנו זרוע, חוזרים לרוקסוליד ואיך שמתחילים להרכיב ארנון מבקש ממני להפסיק לעבוד על הרכב.
בקשה מקובלת ולגיטימית, ביטוחים ושיט', טוב שנזכרת, רק מה?! מי כן יעבוד על האוטו?!
וזו הייתה תשובתי אליו: "אני לא יעבוד על האוטו... אבל גם אתה לא עובד ולא מקדם לי את האוטו! הוא היה אמרת שיצא אתמול ואנחנו בכלל בלי מוט מייצב, בלי שנגעת בדברים הקטנים... והזרועות אפילו לא בכיוון כי נזכרת חודשיים אחרי לומר לי שצריך להחליף בוקסות."
ארנון התחיל לצרוח עלי , כן פשוט לצרוח: "קח את ה-2000ש"ח שלך בכלל לא הייתה לי שווה העבודה הזאת"...

לא ממש הגבתי, היו עוד אנשים מסביב , האמת שהובכתי והתביישתי.. מה שניסיתי לענות , הוא תקף וסילף את דברי.

אני בלב... ומה עם ה-500ש"ח גרירה לחור הזה? אותם אני אקבל חזרה? ואת הזמן האבוד? וימי העבודה? ומישהו אמר לך לתמחר כמו שתמחרת?! ביקשת פעם לאורך כל העבודה (...כאילו שדברים באמת בוצעו על האוטו) תוספת תשלום? ידעת אותי על משהו? היית אומר שזה לא משתלם כשאתה רואה את המורכבות ואולי הייתי מסכים להוסיף כמה שקלים העיקר שתתבצע עבודה כמו שצריך, לא סתם נכנסתי לרוקסוליד. אבל אפילו לא אמרת!
קיצר.. תסכול, ואז הגיע בחור חדש, חדש לי לפחות, יוני, והוא אמר אל תדאג אורי... "אני אדאג שתצא מרוצה מרוקסוליד! זו אחריות שלי, בוא תראה לי מה הבעיות ואני אפתור אותם."
אז הסברתי הראתי וחזרנו לדרך הישר, במקביל הגיע טלפון ממכשירי תנועה שהבוקסות הגיעו אבל מאחר וסוף היום ביום א' אוכל לאסוף אותן! אני אומר ליוני שביום א גג יום ב בוקסות מקוריות יגיעו לסדנה באחריותי, ובאחריותו לסיים את המוט מייצב ולסיים את העבודה על הזרועות, לא לגעת באגזוז ולא בברגים הסוררים שביקשתי בתחילת הדרך, נטו! להתעסק בעיקר ולהוציא את הרכב.
ביום ב' הגיעו הבוקסות לסדנה, 3 במרץ! ורק ב-6 במרץ! אחרי אלף סינונים והתחמקויות אני מקבל טלפון מבויש מיוני.
אורי תשמע יש בעיה... ארנון בנה את הזרועות לבוקסות דיפנדר הבוקסות שהבאת לא מתאימות....הוא הראה לי שרטוט שאתה שלחת לו ואתה אישרת לו את התוכנית.. אז מה אתה רוצה לעשות....

אני ליוני: " נכון אני הבאתי לו מידות של בוקסה אבל ראינו שזה קצת שונה וביקשתי להיצמד למקוריות. ונכון שראיתי תוכנית אבל היא הייתה ללא מידות, אז איך אני אמור לדעת שהמתכנן שינה 2 מ"מ בקוטר של בוקסה ואיך לעזעזל לא אומרים לי על זה כלום כשאני הולך לקנות בוקסות מקוריות, שאגב שלושה ימים אצלכם ועכשיו נזכרת לומר לי שהן לא מתאימות!?"

יוני אלי: אז מה אתה רוצה לעשות? אני בדקתי ארנון טעה בתמחור, לנו עולה עלויות ייצור בלבד, בלי צבע, 860ש"ח לזרוע בכלל.. אז אני יעשה איתך דיל אנחנו נספוג עלות ייצור של אחת, ואתה תשלם על אחת נוספת ואני אדאג שתקבל כל מה שרצית מהרגע שנכנסת לכאן."
(את כל הסודות הוא מספר לי פתאום - נו ניסו לעשות עלי שוב קופה, יש לי קצת ניסיון ורקע כמו שאמרתי, עלות חומרי הגלם מעובדים בלייזר וחריטה, כולם, לצרכן פשוט נעות סביב ה-400-500ש"ח, ואף פחות בייצור של ארבע זרועות)

אני: להחזיר הכל אחורה! מוטות רדיוס מקוריות שלי , + הזרוע הישרה שהבאתי ליאיר שנמצא אצלכם בשדרוג ובנייה של סרן! ותשים לי בבקשה את הבוקסות גומי החדשות, ארנון ביקש 1500ש"ח על המוט מייצב, אותו תסיימו, ובבקשה תחזירו לי את ההפרש!"

יוני אלי: "בסדר, קיבלתי, יום א' האוטו יהיה מוכן עלי"

אני ליוני: אגב אם הולכים עם האמת שלך ושל ארנון... איך בכלל התחלתם לרתך זרועות רדיוס או להוציא לייצור אם לא היה לכם את כל החלקים ביד!? הרי כל הזמן עיקבתם את הרכב שלי בטענה שאין לכם את כל החלקים ועד שהם לא פה לא תתחילו לעבוד עליו!!!!
הרי אם תכננתם בוקסות דיפנדר הייתם צריכים שיהיו בוקסות לא? וברגים בקוטר של דיפנדר עם צוואר חלק לאורך הבושינג, יש לכם? הבאתם? זה היה בעלות?! קדחתם לי בשלדה או בסרן חורים לברגים גדולים יותר?!

יום א' הרכב לא היה מוכן, לא מפתיע כבר, הפעם לא האשימו את הלקוח-מהנדס-מאשר-תוכניות...
טלפון מובך נוסף מיוני, אחרי שלל סינונים והתחמקויות הבטיח לי שיצלצל בבוקר שאארגן את היום שלי בעבודה ואגיע ליבנה להוציא את הכרכרה המסכנה שלי.,רק בשעה 14:00 בצהריים היה ניתן להשיג אותו."תשמע המוט מייצב שייצרנו לך במקור תוכנן לרכב עם 2" ספייסרים, למה לא אמרת שאין לך ספייסרים?! הגלגלים נוגעים במוט.
טוב אל תדאג ארנון יבוא ויפתור את זה.
יום א' 22:00 טלפון מיוני .. מסכן באמת קרע את התחת וגם ככה יצא לו המיץ מהעבודה: "סיימנו".
אני אומר לו יוני, המוט פריק? יוני אומר שכן.
אני אומר לו יוני עזוב עכשיו לך לישון תנוח.. דבר איתי מחר בראש שקט תבחן את העבודה שבוצעה תראה אם זה נראה טוב ומתפקד טוב, שזה מוצר שאתה שמח להוציא מהסדנה שלך.

יום ב' - 0900 בבוקר הודעה מיוני הרכב מוכן בוא וקח...
הרכב יצא אתמול בשעה טובה מהסדנה,
לא קיבלתי את ההפרש 500ש"ח מה-2000ש"ח.. כי פתאום דרשו ממני מע"מ ועלויות החלפת בושינגים.
כשהגעתי הביתה ראיתי שהמוט אומנם פריק אבל אין פתרון למוטות קישור, לטענת יוני שים אזיקונים כמו בJK.

אפילו אידיוט כמוני מצא פתרון בשנייה, לעשות חור, לשים בורג בקוטר המתאים עליו יתלבש הזרוע קישור.
ואפילו אידיוט כמוני יודע שזו לא תשובה לאדם ששילם 1500ש"ח למוצר שהיצרן אומר לו תפוס עם אזיקונים!

סיכום:
כמעט חודשיים וחצי אחרי, 2000ש"ח + 500ש"ח גרר.
מוט מייצב אחד לא סויים עד הסוף, יאמר לזכותם שהרכב מתנהג נהדר בנסיעת מבחן שעשיתי עם המוט מחובר, שיפור מהותי.
אין זרועות רדיוס משופרים, יש איבוד ימי עבודה, יש המון תסכול ועוגמת נפש שנגרמה.
האמינות, ההתנהלות, היחס, המקצועיות, לא עמדו בקנה מידה עם המצופה בסדנה שמוציאה רכבי מירוץ מהרמה הגבוהה בארץ.

מסקנות:
לבעלי רכבים שנכנסים לסדנאות הקפידו על קבלת לו"ז מראש, מחירים מראש, הקפידו על מקדמה קטנה, תוכנית מפורטת לפני ייצור במידת האפשר.

רק לשם ההבהרה,
אינני מעוניין בכסף, לא פיצוי ולא התנצלות, לא מעוניין לראות את הפרצופים האלו, ....מבחינתי זה הכל מעט מידי ומאוחר מידי.
רק רציתי לשתף.

omri_t
12-03-14, 09:08
מצער לשמוע מה עברת.
הדרך שבחרת לשתף ראויה להערכה- כתיבה ברורה, מדויקת ומחושבת- מאוד רציני.
חשוב לפרסם ביקורות (טובות ורעות) כדי שכולנו נדע ונלמד מניסיונם של אחרים.

מניח שתהיה תגובה ראויה גם מצד הסדנה.

שגיא S
12-03-14, 11:33
בתור אחד שמכיר את התהליך....

נראה לי שהדבר הכי מבאס בתהליך, זה לא רק שלא קיבלת את הזרועות ומה שרצית, אלא האכזבה מהציפייה לקבל רכב מוכן ובסוף לצאת בידיים ריקות.

בקשר לרוק סוליד - נחכה לתגובתם. אבל באמת מצער לשמוע ולקרוא על ההתנהלות.

Bernard
12-03-14, 16:08
מזל שאתה רשום מ-2004 ויש לך יותר מ-5 הודעות... בטוח שלא התנהגת "לא יפה"?

מאוד מעצבן ומעציב.

אביעד פ.
12-03-14, 21:35
האמת שהופתעתי מאוד לקרוא את כל הסיפור הזה.
אני זוכר את אורי מרעיף מחמאות בלי סוף על רוקסוליד כל פעם שהשם שלהם עלה.

אני גם אשמח לשמוע את הצד השני של הסיפור.
שקוראים רק את הצד של אורי הסדנה נראית רע. מאוד.

erezgur
12-03-14, 22:19
מעמיד באור מאד לא מחמיא את הסדנא שבד"כ כולם משבחים כאן.

יהיה שרשור ארוך ...

Bernard
12-03-14, 22:57
:rolleyes:
כזה קצר וימחק????

asafk
12-03-14, 22:58
ברנרד.. ננסה לשמור את הדיון בנושאו המקורי ולא בנושאי מחיקות. בבקשה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bernard
12-03-14, 23:01
ברנרד.. ננסה לשמור את הדיון בנושאו המקורי ולא בנושאי מחיקות. בבקשה.

אסף.

+ 10 !!!

eysham
13-03-14, 06:15
בהחלט מפתיע לשמוע.
לי דווקא עשו מעל ומעבר כשהתעוררה בעיה בהתקנת נעילות..
הרבה יותר ממה שהייתי מצפה לקבל מעסק ישראלי ממוצע.

ומכל הסיפור, את זה לא ממש הבנתי... :)

אני עובד במשרה מלאה,24/7 כל ימות השנה כולל חגי תשרי (:,

amit1
13-03-14, 08:08
שאלה:
העסקה מתועדת בהצעת מחיר/הזמנה מפורטת?

רון נחמן
13-03-14, 09:01
אני לא מכיר אישית את ארנון (נפגשנו פעם אחת קצרה),
אבל לי הדבר מזכיר בעיה שנתקלתי בה הן כעובד בתחום והן כלקוח -
השקר לא חשוב כמו היעדר הצניעות, וזלזול בלקוח.
בעלי מקצוע, במיוחד הטובים שבהם - ובמיוחד בענף הזה, הרווי בעבודות חובבים,
נוטים משום מה לשכוח שהלקוח הוא לא איזה זבוב טורדני שמגיע ועלול לחשוף תקלות...

אורי - אני חושב שהפרסום חיוני ונכון, בלי שמץ התלהמות מיותרת, ואני מקווה שתהיה לו לפחות תועלת אחת:
שגם ארנון וגם בעלי סדנאות אחרים יקראו,
ולא יגידו: "נו, לקוח חרא",
אלא: "ואללה, לא התנהלתי נכון".

(כמובן שגם התנצלות תהיה נחמדה, אבל לאו דווקא בפורום הזה).

ומעבר לזה - לקח לכולנו, לתעד בדיוק מה שקבענו שייבנה, ולדרוש אותו.

תודה על השיתוף.

shachar
13-03-14, 10:37
ומעבר לזה - לקח לכולנו, לתעד בדיוק מה שקבענו שייבנה, ולדרוש אותו.
.

עצוב אבל אני לא בטוח שזו הלקח.
האם צריך להביא עו"ד לכל עסקה ?
האם כאשר אתה הולך לבעל מקצוע אתה לא רוצה/מצפה לגמישות מסויימת שנובעת מתהליך הלמידה וההתאמה

היכן התום והאמון שניצוץ מהם חייב להשאר

GodsFather
13-03-14, 12:03
היכן התום והאמון שניצוץ מהם חייב להשאר

תום זה למי שיש עודף כסף וזמן והתחביב הזה הוא בשבילו עוד אחד מיני כמה תחביבים אז לא איכפת לו.

המינימום בעסקה זה לקבל את מה שסיכמתם עליו ואו להתריע על בעיה בתהליך בזמן סביר.

וזה לא קשור לסיפור הנוכחי ולסדנה הנוכחית אלא באופן כללי.

לסכם מראש בכתב את תכנית הפעולה ולהסכים עליה זה משהו מקצועי שנדרש מכל בעל עסק ואף רצוי שיגיע ממנו אל הלקוח, כי לא כל לקוח יודע לעשות כן או יודע אם כל הפרטים של כל פרויקט. כך גם נמנעים מאי הבנות. יש נייר כתוב (או מייל) עם הקווים המנחים. אם רוצים לחרוג מהם, זה צריך לבוא מרצונם החופשי של הצדדים וכאן אפשר להחליק במדרון אם לא נזהרים.

סיפורים טובים ורעים אפשר לספר לכל בית עסק בארץ, ואם נצמצם לתחומנו אז לכל סדנה או ספק. תמיד יהיה אחד (לפחות) שהתפספס. ואני מבדיל בין תקלות מהסגנון שמתואר כאן לבין התנהגות נבזית או מכוונת-רוע שמטרתה לעשוק לקוחות נטו, כמו שיש בבתי עסק מסוימים שממשיכים להתקיים כי תמימים לא מתים הם מתחלפים.

אני רוצה להאמין שגם אם ארנון או מי מטעמו לא יגיב כאן רשמית, הוא לא ישאר אדיש לכך. יכול להיות שיהיו מגעים מאחורי הקלעים ולאחריהם נקבל כאן עדכון. אני מקווה.

topender_4
13-03-14, 16:18
חבל שדברים כאלו מתרחשים, אבל רובנו שלהם ג'פאות ושיפורים זה תחביב חווים מקרים כאלו. יש עתה המון סדנאות "ומביני עיניין" גם באזור רחובות ויבנה אני מכיר לפחות שלוש.
אין מה להתרגש מכתבות תדמית או שמות מפוצצים, אלא רק מנסיון לאורך שנים. כדאי לקבל תגובה ראויה של הסדנה ויחד עם זאת, עצתי, חפש משכן אחר ותמשיך הלאהץ חבל על הזמן והלחץ. טוב שכולנו מקבלים חומר למחשבה.

סולי
13-03-14, 21:51
תודה לכל מי שהגיב,

היה סיכום מראש בכתב יד, רשימת הדרישות.
ולא אין לי העתק.

אני יודע שאני ה"לקוח הבעייתי" ע"פ הגדת כמה בעלי עסק..
..אני קפדן וייסודי,
יש לי קצת ידע ואני שואל שאלות..

מה לעשות שאני כזה, ארנון הכיר אותי גם לפני הפעם הזו כמו שכבר אמרתי.
אבל זו גם הסיבה שבחרתי להיכנס לעסק שבונה רכבי מירוץ ברמה הגבוהה ביותר, אין על כך ספק מבחינתי.
זה לא מצדיק התנהלות שכזו, אני יכול לספור עשר פעמים בהם הייתי מצפה שמשהו יתפוס את הראש ויתנהל אחרת, ממש קיוויתי שזה יקרה באיזשהו שלב
אני חי בתוך עמי וחבוט ניסיון מבעלי מקצוע בארץ , אני לא אוהב קיצורי דרך, לא אוהב שמשקרים לי, מערבבים אותי, גונבים אותי מה לעשות?!

nirs
13-03-14, 22:27
מופתע מאוד לשמוע, עשיתי לא מעט עבודות אצל ארנון ותמיד עשה עבודה טובה, בזמן ולשביעות רצוני.

boaz avrahami
13-03-14, 22:46
אורי,

אני אגיד לך מה לדעתי קרה -

ארנון תמחר לך זול מדי את העבודה.
אם תחשב כמה אמור להישאר לו תמורת זמן העבודה בניכוי עלות החומרים ועבודות החוץ תבין לבד.

כשהוא גילה את הטעות בחשבון בצירוף לטעויות בביצוע מול הבקשה שלך ולעודף תשומת הלב שאתה דורש הוא קצת איבד את שלוות הנפש והעמיק את הקרע בינכם.
העובד שלו שנשלח לנסות להציל את הסיטואציה כבר לא יכל לעשות הרבה. הם הבינו לדעתי את הסיטואציה ועשו חשבון אם להפסיד עוד כסף או לקבל פרסום שלילי והחליטו על האופציה השניה.

כשצריך לשרוד ויש עבודות גדולות ורווחיות אז השיקול הקר של עסקים הוא להקריב את הקטנות והמפסידות.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
13-03-14, 23:08
גם לי זה נשמע כך,בועז. רק חיכתי שמישהו אחר יעלה את זה.
זה נשמע לי די הגיוני, מאיך שהוא תאר את זה - המחירים שציין.

זה עדיין לא כ"כ מסביר את "הישיבה" של הרכב כ"כ הרבה זמן בלי שנגעו בו - ז"א מובן למה לא נוגעים, אם אין הכל - שלא יתפוס מקום וכו' - אבל למה לא בא מישהו ואומר משהו?
"קח את הרכב בנתיים", "לוח הזמנים השתנה והוא כך-וכך", "תראה עשיתי טעות בחישוב.. לא שווה לי/אני מפסיד"...
זה, בנוסף ל"סיפורים", כך נראה לי פגע והעליב ואיכזב את אורי (?)...
פחות העובדות ויותר ההתנהלות - "תבוא, תגיד", כזה...

boaz avrahami
13-03-14, 23:52
מה, ברנרד, אתה הופך לפוליטיקלי קורקט?
איפה האקשן??

למה הרכב ישב שם הרבה זמן?
כנראה בגלל שאורי מכר וותיק ואורי שידר שאין לחץ של זמן.
אני משוכנע שארנון גם כשגילה שהוא לא מרוויח עדין רצה להוציא את אורי מבסוט אבל הוריד את העבודה לדחיפות נחותה על חשבון עבודות שאותן הוא חייב בשביל לגמור את החודש.
אורי מצידו התחיל ללחוץ וללחוץ ואף תפס את ארנון בשקר קטן והתחיל לסגור אותו בפינה לא נעימה.

לצערי,ראיתי טעויות כאלו פעמים רבות.
לו אני במקום ארנון, הייתי כנראה יוזם שיחה או פגישה עם אורי וסוגר ביננו את הפינה. יש יותר מדרך אחת לסגור את הפינה בכבוד.

השתיקה של ארנון כרגע גם מכובדת בעיניי.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
14-03-14, 00:45
למה להתחיל בהעלבות, למה?
אני פוליטקלי קורקט?

אורי כתב פה די בפירוט (מה "די".. כתב יותר ממני..) ואני לא ראיתי שם שידור של "אין לחץ". ראיתי כמה פעמים של "מה קורה עם האוטו" וכמה תשובות של "מחכים ל..."
מה ארנון ושות' חשבו, אני יכול רק לשאר ונראה לי הגיוני וסביר להוריד עבודה שכזו, לסדר עדיפות נמוך יחסית לעבודות ש"משלמות במכולת" - אף אחד לא צריך להיות פילנטרופ וצריך להרוויח לחם - ברור.
זה גם ברור לאורי, אני חושב.

יש טעות - תבוא תגיד.
חישוב לא נכון - תגיד ונחליט. תמיד, אם הלקוח מתעקש על קוצו של יוד, אפשר לסרב וזהו.
יש טעויות/בלת"מים - תיידע.
יש פתרונות וברור שכשהכדור מתחיל להתגלגל...
הכל יכול להיות אבל לא נדע אם לא יגידו לנו...

ואם לא הבנת, אני לא ממש חסיד של "שתיקה רועמת" או "אני לא רוצה לפתוח ת'פה, אחרת ההוא (אורי) רק יפסיד" או "למטה מכבודי להגיב" או במילים אחרות, אני נגד הגישה של "דבר ללאמפה"...
אני לא אומר שזה המקרה עכשיו ואני דווקא מאוד מעוניין לשמוע את הצד האחר ולשמוח שהיה/נמצא פתרון ויש "יאללה סולחה", וכל זאת מהסיבה הפשוטה ביותר..
החבר'ה האלה עשו עלי רושם טוב מאוד, הן מפגישה או שתיים שהיו לי והן מ"פה" והם בהחלט יושבים הרשימה של "אצלם אני עושה... " והייתי רוצה ... לא להתאכזב. לא להתאכזב מהגישה ללקוח (קורה..) ולא להתאכזב מהגישה ללקוחות פוטנציאלים, שמחכים לשמוע את כל הסיפור.

וזה, כמו המקרים של הבולמים של שתי החברות ההן, יותר חשוב לי ממקרה כזה או אחר ודוגמא חריגה/קיצונית.
שתיקה, במקרים כאלה, לא עושה טוב לאף בית עסק (כמו שתנובה ואוסם וקולה למדו - וטיילנול לימדו..) - נכון לגדולים ועוד יותר נכון, לקטנים שבנויים על היחס האישי..

omri_t
14-03-14, 07:15
אורי,

אני אגיד לך מה לדעתי קרה -

ארנון תמחר לך זול מדי את העבודה.
אם תחשב כמה אמור להישאר לו תמורת זמן העבודה בניכוי עלות החומרים ועבודות החוץ תבין לבד.

כשהוא גילה את הטעות בחשבון בצירוף לטעויות בביצוע מול הבקשה שלך ולעודף תשומת הלב שאתה דורש הוא קצת איבד את שלוות הנפש והעמיק את הקרע בינכם.
העובד שלו שנשלח לנסות להציל את הסיטואציה כבר לא יכל לעשות הרבה. הם הבינו לדעתי את הסיטואציה ועשו חשבון אם להפסיד עוד כסף או לקבל פרסום שלילי והחליטו על האופציה השניה.

כשצריך לשרוד ויש עבודות גדולות ורווחיות אז השיקול הקר של עסקים הוא להקריב את הקטנות והמפסידות.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יכול להיות שזה המצב- אבל:

1. אם אכן התמחור בוצע לא נכון, זה מעיד על חוסר מקצועיות מצד הסדנא- אחרי הכל מדובר בעבודה קטנה ופשוטה.
2. גם אם תומחר בחסר, אין כל הצדקה להתנהלות שכזו. וזה רק הופך את כל העסק למגעיל בהרבה.
3. צריך להיות מטו^%ם כדי להחליט- "בוא נזרוק את הלקוח, מקסימום יתלונן, העיקר למזער נזקים" אנחנו קהילה קטנה, מדובר בלקוח מוכר ,
והנה הפרסום בג'יפולוג עושה את שלו..
5. ברור שכל עסק רוצה לעשות פרויקטים גדולים, שדורשים ציוד וידע מקצועי ומכאן גם נתח הרווח גדול יותר. גם קל יותר "לגזור" בעלים רנגלר חדש שעולה כמה מאות אלפים לעומת בעל סוזוקי תפרן ששווה בערך כמו קילו גרעינים- אבל הם כן לקחו על עצמם את העבודה. איש לא חייב אותם.
4. עצם העובדה שעברו יומיים ללא תגובה של הסדנא, מאוד מפתיע אבל גם אומר משהו...

amit1
14-03-14, 07:58
יכול להיות שזה המצב- אבל:

1. אם אכן התמחור בוצע לא נכון, זה מעיד על חוסר מקצועיות מצד הסדנא- אחרי הכל מדובר בעבודה קטנה ופשוטה.
2. גם אם תומחר בחסר, אין כל הצדקה להתנהלות שכזו. וזה רק הופך את כל העסק למגעיל בהרבה.
3. צריך להיות מטו^%ם כדי להחליט- "בוא נזרוק את הלקוח, מקסימום יתלונן, העיקר למזער נזקים" אנחנו קהילה קטנה, מדובר בלקוח מוכר ,
והנה הפרסום בג'יפולוג עושה את שלו..
5. ברור שכל עסק רוצה לעשות פרויקטים גדולים, שדורשים ציוד וידע מקצועי ומכאן גם נתח הרווח גדול יותר. גם קל יותר "לגזור" בעלים רנגלר חדש שעולה כמה מאות אלפים לעומת בעל סוזוקי תפרן ששווה בערך כמו קילו גרעינים- אבל הם כן לקחו על עצמם את העבודה. איש לא חייב אותם.
4. עצם העובדה שעברו יומיים ללא תגובה של הסדנא, מאוד מפתיע אבל גם אומר משהו...
++1

itayt
14-03-14, 08:13
בועז, אני מקווה שבהתנהלות העסקית שלך אתה לא מתנהל כמו שאתה ״מבין למה הוא עשה את זה״.
אני גם חושב שכל יועץ תקשורת היה אומר לארנון כן לרשום כמה מילים ולא להתחבא מאחורי במסך עד שיעבור זעם, אנשים פה זוכרים דברים הרבה מאוד שנים ורוב הלקוחות שלו הם מכאן. אפילו אם הוא רואה את הדברים טיפה אחרת מהלקוח, אפשר בעדינות בלי להעליב ובלי לחרחר מלחמה, לרשום כמה מילים.
לעניין התמחור, הייתי רוצה לחשוב שהסדנה יכולה גם כלכלית וגם מנטלית לעומת בטעויות תמחור שקורות לפעמים, הלקוח לא אשם בהם ולא צריך לשאת בעלות הכלכלית שלהם או בעלות הנפשית של קבלת שירות ו/או מוצר לא מתאים.
לי יש ניסיון קצר ונעים עם הסדנה אבל זה לא אומר שלא יכול להיות שהם לא היו בסדר עם לקוח אחר.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

GodsFather
14-03-14, 09:03
ספקולציות זה כיף...במיוחד ביום גשום כשלא רוצים לצאת מהבית...

boaz avrahami
14-03-14, 09:21
בועז, אני מקווה שבהתנהלות העסקית שלך אתה לא מתנהל כמו שאתה ״מבין למה הוא עשה את זה״.

בתור לקוח שלי לשעבר אתה מכיר את ההתנהלות שלי היטב והגיבוי שלי גם במקרה שאני מפסיד כסף.
לשמוע משפט כזה ממך על גבול המעליב...

אני מפרשן את מה שלדעתי קרה.
ההתנהגות הזו מאפיינת הרבה נותני שרותים בהרבה תחומים.
חשוב גם לנו הלקוחות להבין סיטואציות ולהימנע מלהיכנס למלכודות כאלו. מהפוזיציה הזו אני מדבר.

למשל אם אני היתי במקום אורי והייתי מסתכל מראש על התמונה הכוללת הייתי כנראה מבין שארנון לא יכול להרשות לעצמו לעבוד על הרכב מעל 5-6 שעות במחיר הזה.

זה מקרה קלאסי שבו אפשר היה לזהות מראש כיצד יתפתח ולמנוע אותו בתאום ציפיןת מוקדם.
האחריות לעולם היא על הספק המנוסה שצריך לוודא מעל כל ספק שהלקוח מבין מה הוא מקבל.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

lizard
14-03-14, 09:28
ספקולציות זה כיף...במיוחד ביום גשום כשלא רוצים לצאת מהבית...

++1

itayt
14-03-14, 09:29
במציאות הצרכנית של היום, אין שום סיבה לקבל שירות לקוי ומי שעדיין חושב שהוא יכול לצאת מהתנהגות כזאת בזול, טועה.
כל יום שעובר בלי תגובה ראויה של הסדנה, מסיבה לו נזק וחבל.
מצטער בועז , לא התכוונתי להעליב, וגם שאני קורא שוב את מה שרשמתי, לא רואה שהעלבתי, אבל אם הרגשת ככה, אני לא יכול להתווכח וקבל את התנצלותי.

ishc
14-03-14, 10:10
במציאות הצרכנית של היום, אין שום סיבה לקבל שירות לקוי ומי שעדיין חושב שהוא יכול לצאת מהתנהגות כזאת בזול, טועה.
כל יום שעובר בלי תגובה ראויה של הסדנה, מסיבה לו נזק וחבל.
מצטער בועז , לא התכוונתי להעליב, וגם שאני קורא שוב את מה שרשמתי, לא רואה שהעלבתי, אבל אם הרגשת ככה, אני לא יכול להתווכח וקבל את התנצלותי.

+1!!!

lior_b.s
14-03-14, 12:06
אחרי קריאה מעמיקה של כל השרשור הזה וקריאה חוזרת של ההודעה הראשונה של פותח השרשור...
אני לא מכיר אף אחד מהמעורבים אישית.. אבל אין שום תגובה שיכולה להגיע עכשיו מצד הסדנה שתצדיק את מה שקרה שם!!
אולי למעט "מצטער , טעיתי תבוא נדאג שתהיה מרוצה גם אם לא משתלם לי" !!
אין כזה דבר "הלקוח היה צריך לצפות מראש שהמחיר לא משתלם ו..."..
הלקוח ביקש הצעת מחיר וקיבל, משם בעל הסדנה ירוןיח או יפסיד זה לא מעניין את הלקוח שאפילו לא התווכח על המחיר..

נתת הצעת מחיר וגילית שלא משתלם לך? תסיים את העבודה ותדאג בפעם הבאה לתמחר בהתאם.. לא רואה את הלקוח הקטן ממטר? מהר מאוד תפסיד הרבה לקוחות קטנים נוספים. .
דווקא בגלל שאני לא מכיר את הסדנה הטעם היחיד שנשאר לי מהשרשור הזה הוא לדלג הלאה כל פעם שהסדנה מוזכרת בשרשור כלשהו..

ליאור

MIKID2
14-03-14, 13:57
אחרי קריאה מעמיקה של כל השרשור הזה וקריאה חוזרת של ההודעה הראשונה של פותח השרשור...
אני לא מכיר אף אחד מהמעורבים אישית.. אבל אין שום תגובה שיכולה להגיע עכשיו מצד הסדנה שתצדיק את מה שקרה שם!!
אולי למעט "מצטער , טעיתי תבוא נדאג שתהיה מרוצה גם אם לא משתלם לי" !!
אין כזה דבר "הלקוח היה צריך לצפות מראש שהמחיר לא משתלם ו..."..
הלקוח ביקש הצעת מחיר וקיבל, משם בעל הסדנה ירוןיח או יפסיד זה לא מעניין את הלקוח שאפילו לא התווכח על המחיר..

נתת הצעת מחיר וגילית שלא משתלם לך? תסיים את העבודה ותדאג בפעם הבאה לתמחר בהתאם.. לא רואה את הלקוח הקטן ממטר? מהר מאוד תפסיד הרבה לקוחות קטנים נוספים. .
דווקא בגלל שאני לא מכיר את הסדנה הטעם היחיד שנשאר לי מהשרשור הזה הוא לדלג הלאה כל פעם שהסדנה מוזכרת בשרשור כלשהו..

ליאור
++1

ניב151
14-03-14, 18:21
מהצד זה נראה המשך זילזול של הסדנא בלקוחות הקטנים.
אז שימשיכו להתבסס על בניית מכוניות מרוץ, .
לקוחות פרטיים - חפשו מקום אחר , שהכסף של.כם שווה להם משהו.
חוסר התגובה שלהם פשוט מקומם , במיוחד שהם מסתובבים פה ותורחים להגיב במקרים אחרים.
אריבדצ'י ,

snirjeepdreamer
16-03-14, 11:57
לצערי גם אני ממאוכזבי רוקסוליד.
גם בהמשך לאבחנה המאוד נכונה של בועז, יש נטיה לסדנאות \ גופים שונים בתחום להעניק שירות סוג ב'
לעבודות קטנות לעומת שירות ראוי ומצוין לעבודות הגדולות (בנית רכבי מירוץ וכד').

מבלי להסיט את הדיון למקרה שלי, אני הגעתי עם הרכב לקבל הצעת מחיר, הצגתי את כל דרישותי באופן ברור הן במסמך מודפס ומנויילן והן בהצגה פיזית על הרכב
ונקבע מועד מראש בלוח העבודה.
למרות כל זאת, באמצע העבודה ניסו ארנון ורפי להסביר לי שחלק ממה שאני מבקש עדיף שמישהו אחר יעשה את העבודה,
מישהו שיותר מתמחה לדעתם וזאת למרות שבמעמד קבלת הצעת המחיר הם אפילו הראו לי מאיזה חומר הם יבצעו.
רק אחרי שהלכתי איתם פיזית לערימת הברזלים כדי להראות להם בדיוק את מה שהם הראו לי חודש לפני הסכימו לבצע לא לפני
שקיבלתי הבעת פנים מעוקמת.
והגרנד פינאלה היה שלמרות שהזמנתי מראש מקום, לעבודה שסופה יתבטא בקונטרוקצית ברזל לא קטנה, הם לא נערכו מראש וצבעו לי אותה בספריי !!!
אפילו באמצע הצביעה נגמר הספריי וקפצו להביא חדש.

מה שהכי מציק לי בשרשור הזה שאין מילה אחת ממגוון מנהלי הפורומים כאן באתר.
שום דעה, עמדה, רצון לבירור... ככה זה שאתה שוחה בברנג'ה מאוד קטנה וצפופה ובעלי הסדנאות הם גם חלק ממנה.

asafk
16-03-14, 12:37
שניר.. מנהלי הפורומים אינם שופטים או מגשרים. ברמה הכי פשוטה שיש - כשיש מה לומר, אומרים.
כאן המקרה הוצג בצורה ברורה על ידי אורי. מכאן הלאה יש רק תגובה אחת אפשרית, לדעתי האישית לחלוטין (ואני כותב את זה לאחר שנים רבות של היכרות חברית עם שני הצדדים) - והיא שרוקסוליד יאמרו "שמענו, הפקנו לקחים ונשתפר... " וכל השאר זה ספקולציות שאני אישית לא רואה טעם להשתתף בהן כי הכל נאמר.
אפשר להוסיף לספקולציות עובדות - שהסדנה סבלה מחוסר בעובדים ובמנהל, עברה למקום חדש בהתראה קצרה ועוד. אבל מנקודת המבט של הלקוח, זו בעיה שלהם. לא שלו. ובטח לא סיבה לתקשורת כל כך לקויה.
אבל כאמור... זו דעתי האישית. ומה זה משנה שאני מההנהלה?

אסף.

JustDoB
16-03-14, 12:53
שניר.. מנהלי הפורומים אינם שופטים או מגשרים. ברמה הכי פשוטה שיש - כשיש מה לומר, אומרים.
כאן המקרה הוצג בצורה ברורה על ידי אורי. מכאן הלאה יש רק תגובה אחת אפשרית, לדעתי האישית לחלוטין (ואני כותב את זה לאחר שנים רבות של היכרות חברית עם שני הצדדים) - והיא שרוקסוליד יאמרו "שמענו, הפקנו לקחים ונשתפר... " וכל השאר זה ספקולציות שאני אישית לא רואה טעם להשתתף בהן כי הכל נאמר.
אפשר להוסיף לספקולציות עובדות - שהסדנה סבלה מחוסר בעובדים ובמנהל, עברה למקום חדש בהתראה קצרה ועוד. אבל מנקודת המבט של הלקוח, זו בעיה שלהם. לא שלו. ובטח לא סיבה לתקשורת כל כך לקויה.
אבל כאמור... זו דעתי האישית. ומה זה משנה שאני מההנהלה?

אסף.

מסכים מאוד - אנחנו לא באמת רוצים שהתוכן בפורום ׳ינוהל׳, אלא בהקשר לסגנון.

Sent from my XJ

snirjeepdreamer
16-03-14, 13:19
אסף ידידי,
צר לי. אתה מכיר אותי ויודע עד כמה אני נושם את התחום ומכיר את הנפשות הפועלות בתוך ומחוץ לפורום, ואתה גם יודע שההימנעות מהבעת דעה
על ידי המנהלים היא לא סתם. יש מניעים אישיים, יש הימנעות מהעברת ביקורת על אנשים שעוזרים לך בשוטף ועוד מיני סיבות שלא אטרח לפרט.

אני מבין שבשוק כל כך קטן קשה לשמור על הגבול בין סקירה מקצועית בתפקיד לבין התפתחויות של חברויות אישיות. אבל אם זה כבר קורה, וזה קורה, כולנו יודעים ומודעים לזה, אתם בהחלט צריכים להוות מגשרים או לפחות לנסות ולהביא את תגובת הסדנא למקרה. (
בגלל הקשר האישי שלכם מחד וכדאגה לתחום ולטובת הגולשים שלכם באתר מאידך - אין לכם אפשרות להעלים עין מהכח שטמון כאן בידכם ומתפקידכם בנושא)

שניר

יואב פולס
16-03-14, 13:25
אין למנהלים שום מקום להביע דעה "ניהולית". הם לא שופטים, ולא עורכי דין של איש מהצדדים.
הם היו צריכים להתערב במידה והדיון היה יורד לסגנון 'צהוב'.
מגשרים? הצחקת אותי. זה לא תפקידם.

snirjeepdreamer
16-03-14, 13:52
אז כנראה אתה לא מבין מה הסיטואציה בה הם נמצאים - כמנהלים מצד אחד ובעלי קשרים אישיים עם בעלי הסדנאות מאידך.
אני שמח שהצחקתי אותך אבל כנראה שלא קראת מספיק לאט את התגובה שלי.
הם אלו ששמו עצמם במקום הזה ולכן אי תגובה מצידם יוצרת מצג לא טוב, לא מאוזן לכל הסיטואציה.

שתיקה רועמת לא רק מצד הסדנא אלא גם מצידם אומרת משהו.

יואב פולס
16-03-14, 14:12
תרגיע. אף אחד לא חייב לך דבר. ו...כן, הצחקת אותי.
אינטרסים - זה כשהם מצנזרים את התלונה המקורית. למיטב הבנתי לא בוצע צינזור שכזה. תקן אותי אם אני טועה.
עד אז, אם אין להם מה לתרום לדיון - אז אין להם מה לתרום לדיון.
ירצו להתערב ולעשות 'סולחה' לבריאות. גם אתה יכול לנסות לעשות 'סולחה' ולשחוט כבש.
אני באמת לא מבין מה אתה רוצה מהמנהלים.

snirjeepdreamer
16-03-14, 14:22
המנהלים הם ממש לא ה- Issue כאן, על זה אנו מסכימים.
אני הערתי את זה כהערת אגב בסוף הדברים הראשוניים שלי. אתה לקחת אותי לשם בתגובות שלך .
זו היא דעתי האישית והקוראים ישפטו אם הם רואים את הדברים באותה צורה או לא. אתה לא וזה בסדר. זכותך.

yes1952
16-03-14, 15:32
אני בכוונה לא התערבתי עד כה מפני שאם והיה לי איזה עיניין וביקורת מול רוק סוליד ומנהליו הייתי מנסה לפתור זאת ולא כאן,
לכאן הייתי מביא רק תוצאות
פותח השרשור כתב וכתב מעניין ולגופו של עיניין,כל אחד מאיתנו יקח זאתלאן שהוא מבין
אך לבוא בטענה למנהלי הפורום?על מה?
זה דיון בו אחד מחברינו כותב על ניסיון לא טוב שהיה לו כלקוח מול בעלי מקצוע-נכון בתחום שלנו
ירצו בעלי המקצוע המדוברים להגיב יגיבו לא ירצו בעיה שלהם
אין מקום למנהלי הפורום להביע דעה לכאן או לכאן
לו הם היו שותפים עסקיים ניחא-אך מה להם ולהגיב כאן בנושא?
אין להם שום אחריות למעט לו היתה כאן הוצאת דיבה וגם זאת יתן על כך חוות דעת יועץ משפטי שלהם ולא אחר
שניר-נראה לי שאתה יורה ומבזבז כדור לשווא

Bernard
16-03-14, 15:35
המנהלים הם ממש לא ה- Issue כאן, על זה אנו מסכימים.
אני הערתי את זה כהערת אגב בסוף הדברים הראשוניים שלי. אתה לקחת אותי לשם בתגובות שלך .
זו היא דעתי האישית והקוראים ישפטו אם הם רואים את הדברים באותה צורה או לא. אתה לא וזה בסדר. זכותך.
הערת אגב וזכותך, לדעתי להעירה, אבל מיותרת לחלוטין.. לחלוטין.
שלא יתערבו כמנהלים, במיוחד אם יש, כפי שאתה אומר,אינטרסים מובנים/כאלה ואחרים - מהר מאוד הם יצאו השנואים ע"י כל הצדדים ולא, אני לא מאמין במנתרה הדבילית שאומרת ש"אם כולם שונאים אותנו, כנראה שאנחנו עושים משהו טוב".
יש לך משהו להגיד- תגיד מה שאתה רוצה כבן אדם פרטי. יש לך תואר "מנהל" - תיזהר מאוד במה שאתה אומר, הפרשנות יכולה להיות שונה מאוד ממה שהתכוונת..

חוץ מזה.
גם אם יש קשרים אישיים/עסקיים..
אם חבר שלי (טוב) עושה משהו לא בסדר ואני חש שאני צריך להגיב, אני בטח לא אגיד לו את זה בפומבי - אתן לו בראש בשקט ב-4 עיניים ובטח לא כשכולם רואים.
ואם שני חברים רבים.. אז בכלל....:(

boaz avrahami
16-03-14, 16:43
לדעתי המנהלים באתר עושים עבודה מצויינת חכמה ורגישה ברוב המוחלט של המקרים.
לא הייתי רוצה לראות אותם מתערבים בשום סכסוך מסחרי שישארו בצד כל זמן שהדיון הוא נקי ומתורבת.
זה רק תורם לאתר אמינות.

דרך אגב, אין כמעט עסק שיש לו רק לקוחות מרוצים

JustDoB
16-03-14, 16:45
לדעתי המנהלים באתר עושים עבודה מצויינת חכמה ורגישה ברוב המוחלט של המקרים.
לא הייתי רוצה לראות אותם מתערבים בשום סכסוך מסחרי שישארו בצד כל זמן שהדיון הוא נקי ומתורבת.
זה רק תורם לאתר אמינות.

דרך אגב, אין כמעט עסק שיש לו רק לקוחות מרוצים

בול

Sent from my XJ

מיכאל חן
16-03-14, 17:07
שלום לכולם , מאחר ושמי הוזכר במונולוג שבפתיחת השרשור אביא את השקפתי לנושאים מסוג זה, לפי הבנתי מהכתוב אורי מעריך ומפרגן לסדנא ומביע אכזבה ותסכול בנוגע לפעם אחת במערכת היחסים הטובה עם הסדנא בה לא בא על סיפוקו. מאחר ואני עושה יותר מעבודה אחת אצל יותר מבעל מקצוע אחד לאורך חיי כג׳יפאי, מנקודת ההשקפה שלי אם אני בדרך כלל מרוצה וקורה שמשהו לא מסתדר אני יושב עם בעל המקצוע ומגיע לפתרון המצב. לפעמים יש דברים שלא בדיוק מובאים בחשבון וכולנו יודעים שלעיתוי של העבודה האחרונה שלך בסדנא המזל לא שפר, בדיוק בתהליך הגירושין ואני מטמין שיתכן ונעשו טעות או יותר בתקשורת ואולי אף בייצור. אני חושב שהיית צריך לשבת עם ארנון ואם צריך גם לריב אבל לגמור את זה כמו גברים. מאחר והסדנא לא נותנת כאן את גרסתה אני מאמין שאולי היו דברים שלא מצאו חן גם בעיניהם לגבי ההתנהלות שלך, אני בכל אופן מאוד מרוצה ולא בפעם הראשונה. ואם משהו בהמשך לא יראה לי אני אדאג להבהיר ולעמוד על זה שיהיה פתרון טוב לכל הצדדים. כי הרי כולם מבינים שבלי ששני הצדדים מרוויחים העסקה לא טובה ....

ניר ל
16-03-14, 17:13
2 הסנט שלי-

לא מכיר את רוקסוליד במתכונתו הנוכחית , אך מכיר את ארנון לחיוב מהתקופה שעבד באוברלנד , אין לי משהו ספציפי להגיד חוץ מזה שלצערי באופן כללי אני לא יכול להמליץ בלב שלם על אף בעל מקצוע בתחום מנסיוני האישי ומסיפורים שאני שומע . יש לדוגמה מוסך אחד שנכנסתי אליו מספר פעמים בעבר עם הפאג׳רו והוא גרם לי ללא מעט נזק , למרות זאת העדפתי לא לנקוב בשמו כי אני עלול להזדקק לשרותיו גם בעתיד . אני סבור ששמעתי סיפורי זוועה על מרבית בעלי המקצוע הכי נחשבים , הכל אמיתי כנראה , זה די מדכא .

אבל בעצם זו הייתה הסיבה ההסטורית להקמת מערכת הפורומים הזו - לחלוק ידע ועזרה ע״מ לטפל ולתקן לבד ,לא להמליץ על מוסך כזה או אחר .
ברור שזה לא תמיד אפשרי וחייבים לעיתים להיעזר בבעלי מקצוע , צריך לקחת בחשבון את עגמת הנפש מראש. הקרדיט שנותנים לבעלי מקצוע שמשתתפים בפורומים צריך להיות בעירבון מוגבל ואני לא מדבר רק על מכונאים וסדנאות ... גם סוכני ביטוח ושאר ירקות.

ishc
16-03-14, 18:16
2 הסנט שלי-

לא מכיר את רוקסוליד במתכונתו הנוכחית , אך מכיר את ארנון לחיוב מהתקופה שעבד באוברלנד , אין לי משהו ספציפי להגיד חוץ מזה שלצערי באופן כללי אני לא יכול להמליץ בלב שלם על אף בעל מקצוע בתחום מנסיוני האישי ומסיפורים שאני שומע . יש לדוגמה מוסך אחד שנכנסתי אליו מספר פעמים בעבר עם הפאג׳רו והוא גרם לי ללא מעט נזק , למרות זאת העדפתי לא לנקוב בשמו כי אני עלול להזדקק לשרותיו גם בעתיד . אני סבור ששמעתי סיפורי זוועה על מרבית בעלי המקצוע הכי נחשבים , הכל אמיתי כנראה , זה די מדכא .

אבל בעצם זו הייתה הסיבה ההסטורית להקמת מערכת הפורומים הזו - לחלוק ידע ועזרה ע״מ לטפל ולתקן לבד ,לא להמליץ על מוסך כזה או אחר .
ברור שזה לא תמיד אפשרי וחייבים לעיתים להיעזר בבעלי מקצוע , צריך לקחת בחשבון את עגמת הנפש מראש. הקרדיט שנותנים לבעלי מקצוע שמשתתפים בפורומים צריך להיות בעירבון מוגבל ואני לא מדבר רק על מכונאים וסדנאות ... גם סוכני ביטוח ושאר ירקות.

+200

ד ו ר ו ן
16-03-14, 18:40
יש לדוגמה מוסך אחד שנכנסתי אליו מספר פעמים בעבר עם הפאג׳רו והוא גרם לי ללא מעט נזק , למרות זאת העדפתי לא לנקוב בשמו כי אני עלול להזדקק לשרותיו גם בעתיד.
לא מצליח להבין גישה כזו.
מה ימנע ממנו לדפוק אותך פעם נוספת?

לפי התיאור שלך, זה לא שהיתה ״אי הבנה״ חד פעמית אלא שירות גרוע עקבי.

YoavR
16-03-14, 18:54
לא מצליח להבין גישה כזו.

1+
הגישה הזו דופקת אותנו כצרכנים.

"בעל מיקצוע" (כל מיקצוע) שגרם לי נזק (כל נזק) - אין מצב שאני אזדקק לשרותיו בעתיד.
או שאסתדר לבד או שאפנה ל"בעל מיקצוע" אחר.

Bernard
16-03-14, 19:27
בדיוק מה שאני אומר כבר הרבה זמן, וטורח להדגיש את זה בכל מיני שירשורים.
מי ש"יודע"משהו ולא חולק אותו, עושה עוול לכל המשתתפים פה! וה"משהו" הזה הוא לחיוב ולשלילה כאחד.

עוד משהו שכנראה מתחילים להפנים (וחבל מאוד שהצרכנים מפנימים הרבה יותר מהר מכמה בעלי עסקים פה..), שנגמר עניין ה"לגמור בסוד" וה"כלבים נובחים והשיירה עוברת"... אין יותר וטוב שאין.
פעם היתה המנטרה הזו של "לא משנה מה תגיד עלי, העיקר שתאיית את שמי נכון"... מספר הכניסות לשירשור הזה (הרבה הרבה יותר מספר התגובות) רק מדגישות את גודל הפירסום "הרע" שהעסק זוכה לו.. וחבל.

שומעים רק צד אחד והצד הזה נשמע "סולידי" ואמין ולא מתלהם, עד כדי כך שאפילו כאלה שמצהירים על עצמם כתומכים נלהבים של בית העסק, מגיבים ב.. עדינות..
וכבר ראינו תגובות הרבה יותר "נלהבות" כלפי מי שפגע בבית עסק, שהוא ציפור נפשו של מישהו פה.. וכן, אני מתכוון לשניים שלושה שירשורים מהזמן האחרון.

התגובה של בית העסק (ואני בהחלט קורא לזה "תגובה") מאפיינת לא "איפוק מכובד" אלא המשך "אחיזה" בהתנהלות ארכאית של בית עסק שאומר "מי הוא בכלל. לא טוב לו שילך קיבינמאט" ושמסרב להבין, שלא כמו "פעם", היום כולם עומדים ומסתכלים (גם אם לא אומרים כלום) ו"עושים לעצמם חשבון" של "היום זה הוא ומחר אני..."

עצוב מאוד ומאכזב ואתה לא צריך לדעת ולהיות מעורב בכל פירטי הפרטים, על מנת להסיק מסקנות לעתיד...

ניר ל
16-03-14, 21:36
לא מצליח להבין גישה כזו.

לפי התיאור שלך, זה לא שהיתה ״אי הבנה״ חד פעמית אלא שירות גרוע עקבי.

לא שירות גרוע , דווקא אחלה שירות , בלי ציניות - מדובר במוסך מורשה שנותן לי שירות מעולה ועוזר לי מאד גם כשהוא לא מרוויח על זה כסף . זה לא מהיכרות אישית איתי , זה לא שהוא יודע שאני חבר/מנהל בפורום הזה , זה לא פרבילגיות ששמורות רק למיוחסים - פשוט באמת שנותן שירות אחלה .
אבל בפעם הראשונה והאחרונה שהכנסתי לשם את הרכב לתיקון שכלל החלפת תושבות - לא רק שלא נפתרה הבעיה בגללה נכנסתי - גם נוכחתי לדעת בדיעבד שגרמו לי נזק לאגני השמן באמצעות הג׳ק עמוד . כבר סיפרתי את זה בעבר . אבל החלטתי לא לעשות מזה עניין מסיבה מאד פשוטה - התבגרתי . אפילו לא כועס ... פשוט כבר השלמתי עם העובדה שכולם חוראנים וכמו שאמרתי , אפילו חזרתי לשם מאז ועזרו לי לפתור מספר בעיות . אני כבר אחרי המון שנות נסיון ויצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע וכולם עושים פאדיחות איומות . מבחינתי להוריד אחד זה להעלות אחרים שהם לא טובים יותר ואין בזה שום שירות לציבור , פשוט אותם לא הורידו עדיין.
מזכיר לי את הגורואים ללנדרובר שהיו מומלכים אחד אחרי השני חדשות לבקרים ...
צאו מזה !
אני לא נגד השיתוף של פותח השרשור , שלא זה מה שישתמע, אבל אם יש כאן מי שסבור שעסק מוכר שאין עליו עדיין תלונות הוא חף מבעיות - אז נוצרת הטעייה . קחו את הסיפור הזה ותפנימו אותו , קחו אותו בחשבון בכל פעם שאתם ניגשים לבעל מקצוע . כל בעל מקצוע. גם אם נראה לכם שהוא מיקירי הפורום.

opl
16-03-14, 21:51
אנחנו סוטים מהדיון אבל שיהיה... ניר - אם החורניות שלהם הייתה מתבטאת בנזק פיזי פוטנציאלי ואפשרות לגרימת תאונה גם היית חוזר אליהם? לא היית כועס?

אצלי מכון פרונט לא סגר ברגי משולש עליון, המרחק קריסת מתלה לא היה רחוק בכלל.

Saar
16-03-14, 22:21
לפני 11 שנים בערך נכנסתי למוסך שהיה מאוד ידוע ומקובל בפורומים השולטים בזמנו להחלפת משאבת אופן (בלמים)
500 מטר מהמוסך נשארתי בלי ברקסים כי הם שכחו לסגור את בורג הניקוז....
מאז מוסכים אצלי זה רק כשאין ברירה ובד״כ אחרי שאני לומד את מהות התקלה והתיקון ומשגיח על ביצוע העבודה.

גם הטובים עושים פדיחות, מה שהופך אותם לטובים זה אופן הטיפול בפדיחות...

ד ו ר ו ן
16-03-14, 22:23
לא שירות גרוע , דווקא אחלה שירות ,
מזכיר לי את הבדיחה על בית זונות בהרצה, שמציע ללקוחות אינסוף אפשרויות לבחירה,
זונות אין עדיין, אבל איך השרות?

ניר ל
16-03-14, 22:32
אנחנו סוטים מהדיון אבל שיהיה... ניר - אם החורניות שלהם הייתה מתבטאת בנזק פיזי פוטנציאלי וגרימת תאונה גם היית חוזר אליהם? לא היית כועס?

אצלי מכון פרונט לא סגר ברגי משולש עליון, המרחק קריסת מתלה לא היה רחוק בכלל.

רגע של הסטוריה -
לפני 20 שנים רכשתי את הג׳יפ הראשון שלי והתחלתי לטפל בו לבד כי א. נהניתי מזה ב. זה חסך לי כסף.
לפני 17 שנים רכשתי את הג׳יפ השני והכנסתי למוסך כי א. פחות נהניתי ב. הייתי קצר בזמן ג. התחלתי לעבוד בעבודה מסודרת .
לפני 16.5 שנים גיליתי שמוסכים זה ״על הפנים ״ ואכן איבדתי בלמים ברכב שיצא מהמוסך אחרי טיפול בלמים... חזרתי לעבוד לבד על הרכב .
לפני כ 14 שנים הוקם הפורום הזה ע״י גרעין קשה של חברים שגילו אחד את השני באמצעות האינטרנט בראשיתו, הפורום חרט על דגלו - עבודה עצמית וסיוע הדדי . בשנים הראשונות היית נזרק מהפורום אם היית מזכיר את המילה ״מוסך״ או אם לא היה לך JeeP גזעי וסיפורי הזוועה היו רצים מסביב למדורה , לא ע״ג הפורום , כי זה היה מובן מאליו שמי שמטפל במוסכים דמו בראשו.

מאז זרמו הרבה מים ... הפכנו לקהילה לא הומוגנית , רובנו לא מכיר באופן אישי , אין כבר נושאים שהם טאבו . אבל הגרעין הקשה של המערכת רובו עדיין כאן, אנחנו זוכרים היטב מאיפה באנו . אני באופן אישי משתדל לטפל לבד בכלי הרכב שלי וכבר הוכח כאן מאות פעמים שאין כמעט דבר שאינו ניתן לביצוע בעבודה עצמית. אני לא מתבייש להיעזר בבעלי מקצוע ,אבל אני מודע הייטב למגרעות ומשתדל לבדוק אחריהם. כנ״ל לגבי תחומים אחרים לחלוטין ... קבלנים, עורכי דין, רופאים וכו׳ .

אל תסמכו על אף אחד , אל תחשבו לרגע שיש כאן פרות קדושות או בעלי מקצוע שנהנים מחסות כלשהי . אנשים מעדיפים מאינטרסים אישיים לא ללכלך גם אם נפגעו, או שמדובר בחברים , או שיודעים שעשויים להזדקק להם בעתיד , או שחוששים מתביעת דיבה , או שחוששים מדקירה . אז חוסר תלונות לא מעיד על כלום . גם לחלק מהצדקנים בשרשור הזה יש מספיק נסיון רע שהם לא רצים לחלוק ולא ראיתי אותם מפרסמים כאן שום תלונה בעבר. לי מציק יותר שיש כאן לא מעט בעלי מקצוע שנהנים מרקורד נקי ... זהו, חזרתי על עצמי מספיק, מי שהבין הבין...

Bernard
16-03-14, 23:32
...

1+

סער.
אם הייתי בעל כישרון כזה לתמצת הכל למשפט מנוסח בצורה כזו קצרה ונכונה... הפוסטים שלי היו קצרים יותר וכולם היו מרוויחים:rolleyes:
כ"כ נכון וכ"כ פשוט - שחור ולבן, אם מקבילים לשירשור אחר פה... ממש כך!!!!

ניר.
הלוואי אני כמוך אבל מה לעשות, אני לא ואני חושב שכך גם רבים אחרים פה.
הייתי רוצה שיהיה לי הכישרון והיידע והיכולת והאמצעים לעשות הכל לבד אבל... אין.
צריך (טוב, עדיף וקל יותר) ליפט לפעמים. ועד שהשקעתי ברתכת... וחולצים וכלים ו... ייידע. ולא תמיד החברים עם כל מהשאין לך, יכולים לסייע.
לא הכל אני יכול לעשות לבד וצריך מוסך שאתה סומך עליו (במידה כזו או אחרת) שיעשה מה שאתה לא יכול.
וכך גם לגבי כל מיני "שיפורים"..

...

זה שעשית פאדיחה/טעות (ואף אחד עוד לא הלך לעולמו בגללה) זה לא נורא. גם לא טעות בטיפול בלקוח ובפרוייקט. זה לא הופך אותך לרמאי, ללא מקצועי ללא טוב - איך אתה מטפל בזה...
כמה נכון. כמה פשוט... אם לא היינו כולנו ישראלים...

ניר ל
16-03-14, 23:49
אני לא מצאתי עד היום שום בעל מקצוע שאני סומך עליו , לא רק בתחום הרכב , הלוואי ואלו היו הבעיות המהותיות שלנו בחיים ...

לא הייתי מגדיר את עצמי כפרנואיד , אלא כבעל נסיון ומזמן לא נאיבי .
כשרופא נותן לי חוות דעת בעניין מהותי , אני מטיל בה ספק , כנ״ל עו״ד או רו״ח . לסוכני ביטוח ואנשי מכירות אני לא מוכן להקשיב בכלל ולבעלי מקצוע בתחום החומרי אני לוקח מקדם מאד רחב של תקציב ולו״ז.
כשהייתי פחות מנוסה בחיים , היה לי מוטו ש ״אותי אפשר לאכזב רק פעם אחת״ , נתתי קרדיט כל עוד לא הוכח לי אחרת . במהרה גיליתי שלהתאכזב פעם אחר פעם מאנשים שונים , לא מקדם אותך לשום מקום ואין לזה סוף. אז אין לי ציפיות גבוהות מאף אחד וכיום אפשר להפתיע אותי רק לטובה. זה לא מפריע להתנהל בחיים , להיפך .

Bernard
17-03-14, 00:56
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83344-%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%93-%D7%A2%D7%A1%D7%A7-%D7%A4%D7%A9%D7%98-%D7%A8%D7%92%D7%9C*****%D7%A0%D7%9B%D7%A A%D7%91-%D7%91%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%AA%D7%92%D7%95%D7%91%D7%95%D7% AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2******

...!

polar bear
17-03-14, 21:40
איפה תגובה? איפה מישהו שיודע? מישהו שמכיר?

לא יפה...קצת מאכזב.

ישי.פ
20-03-14, 11:07
לפותח השרשור, אני בהחלט מבין לליבך! זה מאוד מאכזב להגיע לסדנא שאתה סומך על העבודה ועל המוצרים והייתה מרוצה בעבר
המלצתה לאחרים ולבסוף מסתבר שהשתן עלה להם לראש. גם זה קורא גם אני נכווית באותו האופן.

צריך כל הזמן להיות עם היד על הדופק ולדרוש את מה שמגיע ומה שסוכם מראש.

shachar
20-03-14, 11:34
צריך כל הזמן להיות עם היד על הדופק ולדרוש את מה שמגיע ומה שסוכם מראש.

או לא ללכת למקום שבו אתה כנראה לא רצוי.

כבר נכתבו מילים רבות על הספורט המוטורי, (בוודאי תחת החוק הקיים) שהוא כנראה ספורט לעשירים.
כך שהפנטזיה על כך שעליה ברמת הסדנאות המתמחות, תביא לזליגה כלפי מטה של הנאה מהידע והנסיון היא פנטזיה.
עכשיו "העניים" שרואים ושומעים, יודעים אולי מה כדאי לבקש אך מגלים שהם בעצם זבובים טורדנים.

ניר ל
21-03-14, 11:16
או לא ללכת למקום שבו אתה כנראה לא רצוי.

כבר נכתבו מילים רבות על הספורט המוטורי, (בוודאי תחת החוק הקיים) שהוא כנראה ספורט לעשירים.
כך שהפנטזיה על כך שעליה ברמת הסדנאות המתמחות, תביא לזליגה כלפי מטה של הנאה מהידע והנסיון היא פנטזיה.
עכשיו "העניים" שרואים ושומעים, יודעים אולי מה כדאי לבקש אך מגלים שהם בעצם זבובים טורדנים.

אני לא רואה איך מודל עסקי כזה יכול להצליח בישראל.
בניית רכבי מירוץ / עבירות מתקדמים זה עסק עתיר הוצאות , המון שעות פיתוח , המון שעות עבודה , המון עבודות חוץ . ממה שאני רואה (ותקנו אותי אם אני טועה , כי אני לא מתעמק בזה) אין רכב אחד דומה למשנהו , בכל בנייה כזו הכל מתחיל מחדש . גם אם המחיר הסופי לצרכן נראה גבוה , אני בספק אם נשאר רווח מפרוייקט כזה , בטח לא כזה ששווה את המאמץ.
אם לסדנאות לא תהיה עבודה שוטפת מלקוחות רגילים , לא תהיה להן דרך לממן את הפנטזיות של הפרוייקטים הזוהרים .

ד״א הפרוייקט שביקש פותח השרשור מדגים את זה יפה - לצורך העניין מדובר היה בפיתוח וייצור של חלק לא סטנדרטי שתומחר מראש. הסדנה נפלה עם הפרוייקט הזה - בטוח הפסידה כסף , אם ניקח בחשבון את הזמן שהושקע בהתעסקות הזו כולל כל הבלגאן. קחו את זה ותגדילו פי 100 - זה מה שקורה כנראה עם הפרוייקטים הגדולים , רק שזה לא מגיע לכותרות.

asafk
21-03-14, 11:23
בלי להתייחס למקרה הספציפי - וכיוון שהדיון מוסט מעט לכיוון הזה - כל מדיניות התמחור של התחום הזה בעייתית. היא מבוססת על רווח על מכירת מוצרים ולא על תשלום הוגן עבור עבודה. כך התרגלו הלקוחות, הסדנאות, והיבואנים/ יצרנים, ובמצב הזה כולם מפסידים.

אסף.

ישי.פ
21-03-14, 14:33
לא אמור לעניין אותי בתור לקוח רווח או הפסד של בעל העסק!
אני מזמין מוצר\שירות יש עלות שסוכמה מראש,בתמורה למוצר וזהו!

זאת בעיה של בעל העסק. את החישובים העסקיים הוא צריך לבצע לא הלקוח.
אם לא מתאים לו שלא יפתח עסק.

כמובן שיחסים יותר קרובים וטובים בין נותן השירות ללקוח הם חיוביים אבל יש כאלו שמנצלים זאת לרעה!

asafk
21-03-14, 14:35
אני חושב שעם הקביעה הזו אף אחד לא יתווכח.

אסף.

Bernard
21-03-14, 15:41
אני חושב שעם הקביעה הזו אף אחד לא יתווכח.

אסף.

לא כ"כ מהר... הנה גמרתי עם סידורי הבוקר והגיע הזמן לקפה...

רצה פה פרסומת על פירסומים של חב' ביטוח שונות, שבין היתר מוזכר בה המושג "אם זה נראה ונשמע יותר מידי טוב..."
ברור שבאופן עקרוני "לא צריך לעניין אותי אם בעל העסק מרוויח.." וכו' אבל זה רק "באופן עקרוני..
אם יש (לי) חשש שהתימחור היה.. אפעס אופטימי מידי, מיד בעקבותיו עולה חשש (ממשי, לא עקרוני.) שיהיו צרות - ואני רוצה את המוצר/שירות ולא צרות...

אני תמיד אומר שיגידו כמה הם רוצים (ויוסיפו טיפל'ה) וכמה זמן ייקח (ושיכפילו) ואז, אם סוכם, שיעשו כמו שצריך, גם אם יקח קצת יותר...
לא באתי לריב ולא באתי לחנך ולא באתי לבדוק אם "מילה-זו-מילה"... אני רוצה עבודה ואם זה זול/מהר מידי, יהיו צרות...

וזה לא שאני אומר שזה המקרה פה...
פה פשוט ציפיתי להסבר ואולי אפילו איזו פשרה, של רצון טוב של שני הצדדים - משהו כמו להחליף את הצינורות העגולים, שיקבלו בושינגים של דיפנד - שעה,שעה וחצ עבודה גג ובטח לא יעביר את השנתי של הסדנא מרווח להפסד או להיפך... נאדה!!!!

shuy3110
25-03-14, 17:42
אין פלא ששונאים אותנו בכל העולם....אני לא בא לסנגר על אף אחד וכמעט ולא מכיר את הנפשות הפועלות....
הייתי בסדנא רוק סוליד מספר פעמים וראיתי צוות מיקצועי ביותר בהנהלתו של ארנון שהוא לפי דעתי אחד מאנשי המקצוע הטובים שיש בארץ לפי העבודות שראיתי שהוא מבצע(אני לא מטפל שם אז אף אחד לא יכול להאשים אותי שיש לי אינטרס כלשהו)
נ.ב
בועז אברהמי אני לא מכיר אותך אבל רואה איך אתה "מדליק" את השרשור......למה???
מה עשו לך שאתה כל כך כועס על כולם?

Bernard
25-03-14, 18:01
אין פלא ששונאים אותנו בכל העולם....אני לא בא לסנגר על אף אחד וכמעט ולא מכיר את הנפשות הפועלות....
הייתי בסדנא רוק סוליד מספר פעמים וראיתי צוות מיקצועי ביותר בהנהלתו של ארנון שהוא לפי דעתי אחד מאנשי המקצוע הטובים שיש בארץ לפי העבודות שראיתי שהוא מבצע(אני לא מטפל שם אז אף אחד לא יכול להאשים אותי שיש לי אינטרס כלשהו)
נ.ב
בועז אברהמי אני לא מכיר אותך אבל רואה איך אתה "מדליק" את השרשור......למה???
מה עשו לך שאתה כל כך כועס על כולם?

וואוו!!! איזה מרץ... סאחטיין.

שי, קראת את המודעה הראשונה, של אורי? נראה לך ש"הכל בסדר" בסיפור הזה? מה אתה בדיוק לא מבין? תנסה למקד.. נעזור לך..:)

ולמה בדיוק שונאים אותנו, בכל העולם?

shuy3110
25-03-14, 18:10
וואוו!!! איזה מרץ... סאחטיין.

שי, קראת את המודעה הראשונה, של אורי? נראה לך ש"הכל בסדר" בסיפור הזה? מה אתה בדיוק לא מבין? תנסה למקד.. נעזור לך..:)

ולמה בדיוק שונאים אותנו, בכל העולם?

חחחחחחחחחחח חזק אתה ברנרד......לא כל הנוצץ הוא זהב......קראתי את כל מה שכתב הבחור והרבה דברים שם נראים "תמוהים" במילה עדינה
מה שמפתיע או לא, זה איך פתאום מלא אנשים לא מרוצים וחיכו לשרשור הזה בשביל "לסגור חשבון" עם ארנון /רוק סוליד....
אבל יאללה התרגלנו ...ככה אנחנו הישראלים......

Bernard
25-03-14, 18:30
אני דווקא לא ראיתי ש"ניסו לסגור חשבון". אפילו הזכרתי את זה, שיחסית לסיפור, התגובות "עדינות" משהו..
מה שכן, ככל שחלף הזמן ללא כל תגובה, יותר אנשים "תמהו", בלשון המעטה...

אני, לדוגמא, בכלל לא מנסה לסגור שום חשבון וככל שאני יודע, אין לי "חשבון" פה עם/אצל אף אחד אבל ההתנהלות מדאיגה אותי - אולי בפעם הבאה אני אפול ככה... לא נעים.. צריך לדעת אם ללכת עם הגב לקיר או באמצע החדר או אם להתכופף, להרים את הסבון...
וגם אם ניקח את מה שאתה אומר (ואני לא מסכים עם ההגדרה, כאמור), אם יש כ"כ הרבה "חשבונות פתוחים", שכמה חושבים שהגיע זמן "פרעונם"... זה לא אומר משהו?
נדמה לי ששייקספיר אמר משהו על מה קורה בתוך משהו יותר מידי יפה/טוב... משהו עם דנמרק, אם אני זוכר נכון...
ואני מסייג הכל, משום שאני "לא מכיר את כל הפרטים"...

ועדיין לא הבנתי איזו דוגמא רעה "גילית" פה, שכ"כ מאפיינת אותנו, הישראלים...

liontamer84
25-03-14, 18:31
חחחחחחחחחחח חזק אתה ברנרד......לא כל הנוצץ הוא זהב......קראתי את כל מה שכתב הבחור והרבה דברים שם נראים "תמוהים" במילה עדינה
מה שמפתיע או לא, זה איך פתאום מלא אנשים לא מרוצים וחיכו לשרשור הזה בשביל "לסגור חשבון" עם ארנון /רוק סוליד....
אבל יאללה התרגלנו ...ככה אנחנו הישראלים......

מה נראה לך תמוה?
אני אגיד לך מה לי נראה תמוה, השתיקה הרועמת של רוק סוליד בנושא הזה.
וזה לא שאפשר להתעלם מהשרשור הזה, או לחלופין שהם לא היו באתר. ולראיה יש תגובות אחרות שלהם באתר.

עכשיו נשאלת השאלה כמה הישראלי אוהב לטעום בעצמו שזה חרא, אפילו שאמרו לו שזה חרא...

סולי
25-03-14, 19:34
null

הבחור פה, מה היהתמוה בדברי?

ד ו ר ו ן
25-03-14, 21:06
אני מסכים שהשתיקה לא עושה שירות טוב לסיטואציה, במיוחד לצד של רוקסוליד, כי אורי מסביר את הצד שלו בלי להתלהם, ובמיוחד כי מתחילות כאן כל מיני ספקולציות שמזינות את עצמן, לדוג׳ סוגיית ״הלקוח הקטן והלא נחשב״.
אני יכול להעיד מ3-4 עבודות קטנות שבוצעו עבורי ע״י ארנון, שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה התעלמות מלקוח ״קטן״.
ובתיאור קטן אני מתכוון לריתוך של 10 ס״מ שמצריך הכנה והתעמלות, כזו שברור לכולם שזה יותר ניג׳וס מאשר הכנסה, ואחר שהצריך לא מעט מדידות בשביל בסוף ריתוכים של כמה דקות.

לא כאן ולא כאן קיבלתי הרגשה של לקוח מיותר.

עד כדי כך שאחרי הפעם השנייה גם לא טרחתי לבקש הצעת מחיר, כי ידעתי שאני בא בגלל היחס והביצוע.
והמחיר שביקשו ממני בסוף, מגלם בדיוק את מה שאסף כתב על עבודות קטנות שבאותו הזמן העסק יכל להרוויח הרבה יותר ממשהו טריוויאלי או לקוח ״גדול״.
נכון,
הייתי צריך להיות גמיש מול הלוז שלהם, ופעמים לפני שהגעתי התקשרתי ונאמר לי שעקב עיכוב בהתחייבות ללקוח אחר נצתרך לדחות-לגיטימי בעיניי.
אבל בסוף, היחס ומידת ההשקעה ביחס ל״קוטן״ העבודה ומחיר יותר מהוגן, הם מה שהחזיר אותי אליהם.

מההכרות המעטה עם אורי וארנון, כל אחד בנפרד, לא מצליח להבין את האירוע.

Bernard
25-03-14, 21:47
בגלל זה אני אומר, לא מקרה זה או אחר של לקוח לא מרוצה, מעניין אותי, אלא איך מטפלים בזה...
כתבתי בשירשור אחר.. יש פתרון.. מוזר שלא עושים מאמץ לפתור...

סולי
24-07-14, 13:12
הגיע הזמן לעדכן: אין נחת ואין תמורה לאגרה.

הבושינגים שהוחלפו בזרועות רדיוס לא הותקנו כמו שצריך ולא נלחצו למקומם בצורה מלאה - לא קיבלתי מענה מבעל הסדנה.

ויותר קריטי - התעוררו בעיות גם עם המוט המייצב היקר -
*בהצלבה מלאה המוט המייצב נוגע בתושבת פנהרד וחורץ אותה (וזה עוד עם בולם קצר אם אשפר את המערכת מתלים יגרם נזק גדול ובלתי הפיך לשלדת הרכב)..
*המוט אינו ניתן לכיול כלל למרות שזו הייתה הדרישה, ולמרות שיש חורים לכיול, מבחינת אריזה אין אפשרות לכייל את המוט אחרת ולהקשיח אותו כמ שרציתי כי בכל תצורה אחרת מהרכה ביותר המוט נוגע בשלדה.
*המוט אומנם פריק אבל אין פתרון עיגון למוטות המקשרים (למרות שדרשתי זאת טרם תחילת העבודה), הסדנה מצידה שאקשור את המוטות עם אזיקונים כל פעם שאני מנתק את המוט מייצב.
*המוטות קישור מחלידים כבר והתפוחים מרעישים וחורקים כבר מהיום הראשון.

ארנון הבטיח שיקח אחריות על המוצר שעשה אך ללא הפתעה מצידי כשהגעתי לפתח הסדנה סירב בתוקף.
שלח לי אותי להתנהל מול יוני, יוני לא זמין ולא עונה.

כשארנון יצא לראות את הנזק שנגרם מהמוט מייצב אמר שזה זניח ורק בקצה מהלך ואף עיקם בידיו הגדולות בכח רב את המוט המייצב כדי שלא ייגע.
אני אמרתי שזה לא מקובל עלי ואני מבקש פתרון מלא.
לטענתו נהגתי בצורה לא מקובלת ופתחתי את הפה על דפי הרשת ולכן הוא לא מוכן לטפל באוטו וגירש אותי בצרחות והנפות ידיים מהסדנה.
אני מצידי הסברתי לו שאני לא מעוניין גם ליצור איתו קשר אבל ה-2000ש"ח ששילמתי לו ולא קיבלתי ממנו קבלה עליהם לא נקטפו מהעצים אלא בזיעת אפי ואינני מתכוון לוותר בנוסף על הזרועות רדיוס שכבר וויתרתי על מוצר שמורכב על האוטו ואף גורם לנזק לרכב.
או שיתקן אותו באופן מלא או שיודיע שאינו מתכוון לקחת אחריות.

כמו כן לא סופקה לי חשבונית / קבלה על 2000ש"ח ששילמתי במזומן.

- - - Updated - - -

חח.. בזה הרגע נשלחה אליי חשבונית קבלה.

מבטיח לעדכן בסיום ההליך המשפטי.

-->