PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוזל לשמשות ברכבי 4X4

katselush
14-03-14, 18:55
שלום חברים,
קראתי בפורומים מקצועיים בחו"ל, שברכבי 4X4 חשוב לשים נוזל לשמשות בטמפרטורה קרה (להכניס לילה לפני למקרר או אפילו למקפיא עד כמעט נקודת קיפאון).
מצד אחד זה הגיוני, כי ככל שהנוזל בטמפרטורה קרה יותר, המולקולות שלו מתכווצות וזה בריא יותר למתז, בפרט בטלטולי שטח.
מצד שני, מישהו עלול להתבלבל ולשתות את נוזל הקירור מהמקרר ואז הלך הטיול וצריך לבלות את כל היום בחדר המיון במקום בשטח...

מה אתם אומרים??

נ.ב,
פורים שמח :D

socrtes
14-03-14, 19:05
במקרה עומד מול מישהו שעשה דוקטורט בעניין הטמפ' האופטימלית לנוזל השמשות. והתשובה כמו כל דבר בחיים היא לא חד משמעית, יש הנוטים לחשוב שאכן עדיף לקרר את הנוזל אך לא מהסיבה שציינת כי אם מסיבה שונה לגמרי, התומכים בקירור טוענים שמכיון שהנוזל קר המסיסות של הסידן בו היא פחות טובה ואז הוא שוקע ואינו נתקע בפתח המתז. אם זאת ישנה אסכולה הדוגלת בחימום הנוזל וזאת משופ שפיזור המים החמים אחיד יותר בנוזל חם, הכל כמובן תלוי ברכב שלך משום שכמובן ישנם נושאים נוספים כמו האם יש חיישנים הרגישים לחום בסביבת המערכת.
פורים שמח גם לך...

raanan
14-03-14, 19:13
ממש רמה נמוכה של תהליך !
אצלי הנוזל עובר תהליך אוסמוזה הפוכה, אח"כ עובר תהליך יוניזציה ומועשר ביונים שליליים.
כעת בעזרת סלילים מקרוניים המלופפים מסביב המתז אני שולט (באמצעות בקר) על אלומת הפיזור של הנוזל על השמשה (דומה לתותח האלקטרוניים בשפופרת קטודית).

בקרוב אני מתכנן להחליף המתז במתז של מדפסת הזרקת דיו בשיטת הפיאצואלקטרי (כמו של אפסון).

בקיצור, חביבי, יש לך למה לשאוף ...

רענן

נמרוד
14-03-14, 19:17
מסתבר שיש לפורום ג'יפולוג עוד הרבה לאן לשאוף ברמת ההזייתיות, אם זו המילה הנכונה, שמגיעים אליה בפורומי 4x4 זרים.

JustDoB
14-03-14, 19:21
אני לא בטוח שזה קריטי,
כל עוד בפריזר זה מונח ליד מברגה.

Sent from my XJ

boaz avrahami
14-03-14, 19:58
הקדמתם את ה 1 באפריל באיזה שבועיים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אמיר ב.א
14-03-14, 20:09
לדעתי כדאי לשים בתור נוזל מתזים , חומצה הידרופלואורית ,
ככה לא יהיו לך שום בעיות , לא תהיה יותר שום בעיה עם לכלוך על השמשה ,
או עם השמשה עצמה , או עם הרכב ...

shahav
14-03-14, 20:19
יש תוסף שמשפר משמעותית את פעולת הנקיון. גם מאריך את חיי המזרקים. ממולץ ביותר! אני שם אותו כל 10k ויושן בשקט.

ד ו ר ו ן
14-03-14, 20:47
ואני בכלל מכוון את המתזים הצידה, לרסס את העוברים והשבים בצדדים..

shahav
15-03-14, 00:16
יש תוסף שמשפר משמעותית את פעולת הנקיון. גם מאריך את חיי המזרקים. ממולץ ביותר! אני שם אותו כל 10k ויושן בשקט.

shahav
15-03-14, 00:23

tooshey
15-03-14, 07:33
אני ממתין שרכס וברנרד יגיבו בשרשור הזה.

בברכה,טושי

YosSima
15-03-14, 12:19
עשיתי מה שרענן המליץ וכאן וזה מה שקרה לחלון שלי :

85141

raanan
15-03-14, 12:25
עשיתי מה שרענן המליץ וכאן וזה מה שקרה לחלון שלי :

85141

בוודאי שזה יקרה !

הבקר מתי עבר כיול ?
על איזה ערך הגדרת אמפליטודה ?
על איזה ערך הגדרת תדר ?
סינכרון בנמוך או גבוה ?

רענן

YosSima
15-03-14, 12:47
בוודאי שזה יקרה !

הבקר מתי עבר כיול ?
על איזה ערך הגדרת אמפליטודה ?
על איזה ערך הגדרת תדר ?
סינכרון בנמוך או גבוה ?

רענן

אתה מבין?! ככה זה כשנותנים חצי אינפורמציה.

אז בבקשה תעלה לכאן את המדריך המלא למילוי מים בשפריצר..

מאיפה אני אשיג עכשיו חלון* ... (*אני אפילו לא יודע איזה רכב זה... )

yes1952
15-03-14, 13:16
חברים זה לא הוגן
מרוב אינפורמציה לא רואים את החלון
אני ממליץ בתוקףעל מי גשם טהורים
יש לוודא שזה לא גשם אחרי אובך
יש לוודא שזה גשם ללא ברד
יש לוודא שאין רימות של יתושים
יש לוודא שאין פקח בסביבה מפני שהחוק אוסר לאגור מי גשמים
יש לוודא שזה רק בחורף גשום
אסור לייבא מים מאנטרטיקה
שלג מומס מהחרמון גם לא טוב יש בו בוץ
מבחינת טמפרטורה-זו בעיה
יש להשתמש רק במי גשמים בטמפרטורת החדר ואי אפשר להוריד את הרכב לג'יפ(יש רעיונות?)
כל התוספים שהזכירו מעלי מתאימים רק למים כבדים וזה שוקל המון ופולט קרינה מסוכנת(למעט באם משתמשים בחליפת מגן)ואז המתזים עובדים בכח אטומי
אה כן נזכרתי
אפשר להשתמש במים הנפלטים מהמזגנים אבל זה לא יעיל בחורף ובקיץ מי יוצא לחום?
נו חברים
נשאלה שאלה ולנו אין פיתרון?
הייתי מציע מניסיוני אבל אני נוסע ללא חלון אז ניסיוני שווה לקליפת השום

talw
15-03-14, 13:17
פכככככככ.....יוסי...מה שפריצר,מה?
ממטרה זה השפריצר החדש ,כן כן ,ממטרה כמו של פעם ,פרררררררר צק צק צק צק צק ,פרררררררר צק צק צק צק ....
אני התקני חבית 200 ליטר בבגאז' עם צינור חצי צול לממטרה שבחלון,במקום הכפתור הדבילי של השפריצר יש לי ברז כדורי ליד ידית ההילוכים.
מנסיון, גם מיים אפורים עם חתיכות של נייר טואלט עוברים דרך החריר של הממטרה . חלום.

yes1952
15-03-14, 13:27
נו באמת טל
ומה עם הריח מנייר הטואלט?
כידוע נייר מכיל בועות מים זעירות(שנשארות במוצר עקב תהליך הפיכת העץ לנייר)
כאשר אתה מפעיל את מתקן הפרררר צקצק צק פררררררררררר המים כאשר הם עוברים בצינור חצי צול מקבלים השראה חשמלית מהמפסק
והיונים החיוביים גורמים למים הזעוריריים לשנות את הרכבם הכימי וניהיים דביקים ולכן את חייב לעבוד רק עם צינור נחושת שעבר טיפול גיאוטרמי(מבטל את ההשפעה של היונים)-אגב טוב גם להרחת יונים מעליית הגג אך לא זה המקום והזמן
אני חושב שהפתרון שלך טוב רק למשאיות עם מנוע קמינגס
צר לי ידידי תן לנו לעזור לבחור עם פתרון פחות מסובך תמשיכו לחשוב בבקשה

YosSima
15-03-14, 13:40
פכככככככ.....יוסי...מה שפריצר,מה?
ממטרה זה השפריצר החדש ,כן כן ,ממטרה כמו של פעם ,פרררררררר צק צק צק צק צק ,פרררררררר צק צק צק צק ....
אני התקני חבית 200 ליטר בבגאז' עם צינור חצי צול לממטרה שבחלון,במקום הכפתור הדבילי של השפריצר יש לי ברז כדורי ליד ידית ההילוכים.
מנסיון, גם מיים אפורים עם חתיכות של נייר טואלט עוברים דרך החריר של הממטרה . חלום.

כתבתי "שפריצר" ?!
התכוונתי ל"ספריצר"
http://en.wikipedia.org/wiki/Spritzer

נראה לי שזה יכול ללכת טוב עם השרשור הזה , במיוחד בגלל היין..

ארליך... תביא עוד כוסית...

נמרוד
15-03-14, 13:58
אתם צוחקים ובינתיים האמריקאים רצים קדימה. ג'יפאי עברי - וישרים מקפצים כבר יש לך??

http://youtu.be/WjX7PGFPdiM

mrosental
15-03-14, 14:03
פורים שמח לכולם שאפו על הרעיונות

talw
15-03-14, 14:08
כתבתי "שפריצר" ?!
במיוחד בגלל היין..

ארליך... תביא עוד כוסית...

גם אתה על "ספריצר" (מזל טוב)
יש אצלי אורחים ופרקתי להם מהשולחן חצי מבקבוק ה"ספריצר" המשובח שלי.
הם לא מבינים למה אני מתכתב עם הטלפון וצוחק- נמרוד הרגת אותי עם הקופצים.

Asher Moyal
15-03-14, 15:19
HF יפתור כל בעיה עם הרכב או עם הנהג...

asafpeleg
15-03-14, 15:54
אתם צוחקים ובינתיים האמריקאים רצים קדימה. ג'יפאי עברי - וישרים מקפצים כבר יש לך??

גדול!!!
מת לראות פקח שינסה להכניס דו"ח תחת הווישר הזה..

asafk
15-03-14, 16:22
סליחה. אבל דוחות חניה הם לא נושא לבדיחות.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

talw
15-03-14, 16:33
סליחה. אבל דוחות חניה הם לא נושא לבדיחות.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

נכון ,ביחוד אם אתה מחליף את הגומיה של הוישר בלהב סכין מטבח... טק טק טק....
הצילו...יש למישהו פה ח.ע ?
לא מצחיק בכלל.

Saar
15-03-14, 16:53

שיפורים קטנים וזה יהיה הג'יפ הראשון שיכין עבורך סלט בחניה.

katselush
15-03-14, 19:24
חברים,

אני רואה שהנושא קרוב לליבם של הרבה אנשים פה וזה מבורך. אכן, נגענו בנקודה חשובה ורגישה.

יחד עם זאת, קראתי פה תגובות מאוד מדאיגות. חשוב להבהיר שאסור בשום אופן להחליף את צינור הזרימה של המתזים לצינור בקוטר אחר או, חלילה, לבצע איזשהו אילתור בנושא הזה. תאלתרו בצמיגים, בשמן מנוע, בטיפולים אבל לא בצינור המתזים. ההסבר לכך פשוט - כידוע, [מדובר מערכות שישבות בניצב לחיישני הציפה ולחיישני הבקרים וכל שינוי בקוטר או תצורת צינור המתזים גורם למערכות להתבלבל ויוצר למעשה לחץ על המנוע שיעביר יותר כוח לגל ההינע הקדמי מלגלגלים האחוריים.

התוצאה - הגלגלים הקדמיים יסתובבו יותר מהר מהגלגלים האחוריים (כולל גלגל הספייר), דבר שיגרום ללחץ על השלדה, ליצירת מעין "בטן" במרכז הג'יפ ולקריסת הגג.
מצד שני, תקבלו ג'יפ קבריולט...

לחבר talw - התקנת חבית 200 ליטר מאחור לנוזל המתזים גם אינה מומלצת, בדיוק מאותה הסיבה - נוצר לחץ כבד בחלק האחורי של הג'יפ (בייחוד כשגם מיכל הדלק מלא), דבר שגורם לכך שהסרן האחורי ישקע מעט, הגלגלים הקדמיים יסתובבו מעט יותר מהר מהאחוריים ומכאן הדרך ללחץ על השלדה, בטן במרכז המסה וקריסת הגג קצרה מאוד..

חג שמח..כבר אמרנו?? :D :D :D

socrtes
15-03-14, 19:42
אני רוצה לחזק את דבריו של קצלוש, שינויים מהותיים כמו שאנשים הציעו פה לעשות דורשים אנשי מקצוע המבינים בפיזיקה של חלקיקים סאב אטומים, וזאת מכיון ששינויים בזרימה של הנוזלים במערכת המתזים יוצרת לחץ שגורם לוואקום בכל המערכת, תת לחץ כזה יכול לגרום לעיוות משמעותי בשלדה שמתבטא בעיקר בסדקים מיקרונים בתושבות הגג, דבר נוסף שהלחץ הרב יכול לגרום הוא לפיזור הנוזל והשפרצתו עד לגג משם הוא מחלחל אל התושבות וגורם לחלודה בסדקים שנוצרו ומשם הדרך לקריסת הגג היא כאמור קצרה ביותר. על כן אני מבקש מכם בכל לשון של בקשה זה נחמד ויפה לשחק עם הרכב ולעשות שינויים במערכות שאתם מבינים בהן כמו מנוע בולמים וכל מרכיבי העברת הכח, אך במערכות עדינות הדורשות שנים של נסיון וידע כמו מערכת המתזים אני ממליץ להשאיר לבעלי המקצוע.

tamir128
15-03-14, 21:49
גדול!!!
מת לראות פקח שינסה להכניס דו"ח תחת הווישר הזה..

היות שפורים היום, ובמגילת אסתר כתוב, לך כנוס את כל היהודים, אז כדאי בכל זאת להשגיח....

yes1952
15-03-14, 22:58
ואני דווקא יכול רק להחליש את דבריו
זה ממש מעצבן שיש מי שלא מבין את אפקט הסיבוב של הגלגל הרזרבי
כל עוד אתה מדבר על סופה רגילה שאין לה חלון אחורי אולי הוא קצת צודק
אבל ברוב הכלים שהם מדגם ה suv כלומר מהמילה סב שזה למעשה ישן שזה גם עתיק וגם לא ער
יש מתז אחורי ואז הרזרבי שבעיקר ממוקם מתחת למרכב מסתובב בניגוד לציר התנועה ומעוות את כל מבנה הרכב,כלומר באם אתה רוצה לפנות ימינה ויש לך בוץ בחלון האחורי ואתה מפעיל את המתזים הזרימה מחלישה את יציבות הסבסוב וההשפרצה הינה מקורטעת בשפריצרים הקדמיים
אי לכך ובהתאם לזאת נראה לי לאחר לגימה בריאה מהוויסקי של דרור שכן רצוי להתקין ממטרת מיכל של 200 ליטר מאחור מפני שמסת המים במקרה זה תהיה זהה למסת הדלק במיכל הדלק כך שזה מבטל את הטענה שהועלתה מעלי
אני דווקא חשבתי על רעיון אחר
מזרקים של חוקן מבתי חולים-כאשר מחברים מקדחה לפיסטון של המזרק אפשר גם להשתמש במים נפסדים ממערכת פליטת הגזים
ומאחר ומים אילו עוברים דרך לחץ מנוע גבוה הם מנטרלים את השפעת שינויי המפרטורה הנובעת מהתחממות החלון הקדמי
ולמה דווקא המזרקים האילו|? פשוט מפני שאחרי השימוש בהם אצל בני האדם יש פליטת שאריות רצינית מבית המנוע האחורי של האדם הממוצע ומכך
גם תתבצע פליטת כל החמרים המזיקים משמשת החלון הקדמי במיוחד עם הוא קמור לאחור,
אין הדבר מומלץ לחלון אחורי משום הצתברות הריק בזמן הנסיעה קדימהשכמובן יגרום ליניקת יתר מצינור המוביל שאז יכווץ אותו ולא תהיה פליטת הטינופת שמצטברת על השמשה האחורית
אני חושב שהחישובים שלכם לוקים בחסר-כמובן בלי להעליב או לעלוב או להוציא דיבה רעה (טוב אולי קצת-יש לי פה חברים עורכים אז אני לא מודאג)
ככתוב במגילת הזכויות של ג'יפאי מזדקן גלגל שישי אום שביעי
"אל תתן דעתך לקלות המחשבה של זרימת מי שטיפת השמשה ממתזי רכב שטח בעיתות מצוקה"
המשך חג פורים שמח ומבדח (אצלנו זה פעם בשנה בניגוד למקום ישיבת 120 חכמים אצלם זה כל השנה)

Bernard
16-03-14, 06:23
אנשים רעים - אין תיאור אחר.

בחור חביב, נרשם לפני 2013 ויש לו יותר מ-4 מודעות, לא מלכלך על אף אחד, לא מתלונן, לאמוכר כלום ולא מפרסם אף אחד, שואל שאלת תם ומה אתם עושים... לועגים ועושים ממנו צחוק, עד שאפילו הוא נאלץ להצטרף... גועל...

כץ היקר.
תתעלם, תתגבר, אל תיפול ברוחך ושכל המלעיזים... תיסתם להם הפרוסטטה..
תעזור כוחות התשובה מגיעה..

כן.זה הגיוני ואם בחו"ל זה עובד, בארץ... אין סיכויי שיפול.
פשוט להצטייד בהרבה, הרבה חלב-מגנזיום (תריץ חיפוש) וביטוח צד ג' וניתן להתמודד עם כל שתייה של הנוזל היקר הזה..

חבורה של לבנטינים צרי מוחין... תתבגרו כבר.

652
16-03-14, 13:05
ברוב המקרים נדרש הנהג להבחין בין מים ירוקים למים ורודים, מים כחוליםשמן חום וכו'
למיטב ידיעתי בכלי רכב רוסיים צריך להשתמש בנוזל אחיד שמשמש את מערכת הקירור, מערכת הניקוי, מיכל הדלק ומיכל מי השתיה.
זהו חידוש עולמי שבגלל שיטות מכירה לא מודרניות לא נמכר ברוב חנויות לחלקי חילוף.
אני לא מצליח להזכר בשם אבל זה משהו טכנולוגי VoD.
יש תחליף שמכיל כנראה חלודה מתוצרת מקומית S84 או B777.
האם ניתן להשתמש יחד או שצריך לשטוף את המיכל?

Bernard
16-03-14, 15:38
לשטוף ממה? ועם מה? ובכלל, למה?
אתה שואל ברצינות או סתם עושה שמייח?

ד ו ר ו ן
16-03-14, 16:23
לשטוף ממה? ועם מה? ובכלל, למה?
אתה שואל ברצינות או סתם עושה שמייח?
איך רציני?
סוף-סוף יש מישהו שלא שתה (את המים של היושר) עדלאידע ואתה שואל אם הוא רציני?

652
16-03-14, 16:34
לכרכרות ועגלונים מומלץ נוזל חלופי
J&B
הגורו ממליץ J Walker

shahav
21-03-14, 01:08
היות וזה הפך להיות טרד של הזיות שלא ממש קשורות לשפריצרים, אז קבלו עד רעיון:
למלא את הרזרבי ששוכב בבגאז בכספית כבדה, ולהתקין מנוע קטן שיסובב אותו לסלד גבוהה.
עכשו נראה אם מישהו יצליח להפוך את הרכב..., אפילו להיכנס ולצאת מעלייה יהיה ממש קשה.

zviki
21-03-14, 02:31
מניסיון רב שנים, מלאן שנים:

הכי טוב מים מהברכיים מהולים בקורטיזון,בדוק.

למהדרין-מוחטה קטנה מפוררת את האבנית.

מי שפיר טובים אבל מתפרצים בפתאומיות.

התקף בלתי נשלט של צחוק.

ד ו ר ו ן
21-03-14, 09:37
היות וזה הפך להיות טרד של הזיות.
קצת פרוידיאני שתרגמת את המינוח מאנגלית במשמעות של חרצף..

-->