PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפעמים משרד התחבורה טועה גם לטובתינו

ukiuki
17-03-14, 15:15
מסתבר שהחל מ 2014 שונה סיווג הפאג'רו ממסחרי לפרטי (מ N1 ל M1)
המשמעות המיידית היא חיסכון של כ 700 ש"ח בביטוח החובה ועוד כמה שקלים בצד ג (מרכיב עלות ביטוח הגרירה).
ויוה יאיר (לפיד)

meir alony
17-03-14, 15:23
מה קשור יאיר ? לו ידע היה מבטל את זה. ;)
וזו בכלל לא טעות אלא תיקון עיוות והוא חל מ-2008 וכבר היו פה מספר הודעות בנושא זה.

ukiuki
17-03-14, 15:40
לגבי יאיר לא אכפת לי לפרגן הרי יש לו אחריות כוללת :cool:
לגבי 2008, לא ברור לי. ברשיון של הרכב שלי מ 2013 היה מוגדר N1 (מסחרי) אני לא מדבר על רכבים חדשים שעלו על הכביש אני מדבר על פג'רו זקן מודל 1994 שהפך עורו (והגדרתו) מ N1 ל M1 רק השנה

boaz avrahami
17-03-14, 15:59
אם היה לו איזו שהיא אחריות הוא כבר היה ממזמן בבית.
ואני בעוונותי הצבעתי עבורו

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
17-03-14, 16:24
לא רוצה להשבית שמחה ... אבל זה שברשיון מופיע M1 עדיין לא מזכה בביטוח החובה מחיר של M1 .
מסתבר שמה שקובע לביטוח זה אדון יצחק לוי ולא הרשיון רכב.

למיטב ידעתי יש רק חברת ביטוח אחת שמוכנה לבטח חובה טרופר כ M1 (כמו שמופיע ברשיון) בתנאי שמבצעים אצלם גם ביטוח צד ג'.
מאידך חובה (במחיר M1) + מקיף אצלם, כבר לא משתלם !

אני כרגע במשא ומתן מול סוכנת הביטוח שלי לקבלת אותם תנאים לפחות.

רענן

ukiuki
17-03-14, 21:22
לא רוצה להשבית שמחה ... אבל זה שברשיון מופיע M1 עדיין לא מזכה בביטוח החובה מחיר של M1 .
מסתבר שמה שקובע לביטוח זה אדון יצחק לוי ולא הרשיון רכב.

למיטב ידעתי יש רק חברת ביטוח אחת שמוכנה לבטח חובה טרופר כ M1 (כמו שמופיע ברשיון) בתנאי שמבצעים אצלם גם ביטוח צד ג'.
מאידך חובה (במחיר M1) + מקיף אצלם, כבר לא משתלם !

אני כרגע במשא ומתן מול סוכנת הביטוח שלי לקבלת אותם תנאים לפחות.

רענן
תנסה דרך סוכני ביטוח.
קיבלתי היום 2 הצעות משני סוכנים. 1340 ש"ח חובה ו 810 ש"ח צד ג (פג'רו בנזין 3.5L מודל 94)
דווקא 9000000 נתנו הצעה של 1800 ש"ח חובה כי אצלם זה מסווג כמסחרי.
אם זה חשוב לך אוכל לשאול אותם באיזה חברת ביטוח מדובר או לתת לך את הטלפון שלהם.
אגב, יש משהו בדבריך כיוון שסוכן הביטוח אמר לי שלוי יצחק שינה את הסיווג של הגיפ לפרטי החל מ 2014, במקביל למשרד הרישוי (לא יודע מי קדם למי).

איל מ
23-03-14, 21:15
אני לא רוצה לעכור שמחות אבל יכול להיות שהשוני ברשיון נובע מכך שהרכב הפך להיות "רכב מיושן" (20 שנה על הכביש?)

asafk
23-03-14, 21:16
גם אצלי שינו השנה, מ" M1 משא אחוד מגורים" ל " M1 מרכב אחוד מגורים". כנראה מישהו החליט לעשות סדר.

אסף.

ukiuki
22-04-14, 15:12
טוב חברה, צדק רענן שזה לא קל ובטח לא פשוט.
אבל בסופו של יום ישנה הצלחה (1344 ש"ח חובה + 940 ש"ח צד ג)
הגיפ בוטח כפרטי ולא בהכשרת הישוב בה הצד ג יקר.
זה התחיל בזה שלאחר שקיבלתי את הפוליסה התברר שהוצאה על מיצובישי גאלנט במקום פאג'רו (מספר הרישוי היה נכון) ומכאן התחילה פרוצדורה טכנית שנפתרה כאמור.
אנסה לשתף כאן את מה שלמדתי, וזאת בהסתייגות שזה מה שאני הבנתי בלבד (טל"ח).

אכן עד שנה קודמת לוי יצחק הנהיג מדיניות שרכבים עד 2008 המשיכו עם סיווגם הקודם (מסחרי), משרד התחבורה יישר בגדול קו עם יצחק לוי וגם אם היו סתירות חברות הביטוח סיווגו על פי יצחק לוי (קודי הדגם לביטוחים לקוחים ממחירון יצחק לוי).
אבל,
החל מהשנה (2014) התקבלה החלטה אצל יצחק לוי ואצל משרד התחבורה שבעצם שנת החתך 2008 הינה שרירותית ונעשה סיווג מחדש גם לשנים מוקדמות יותר.
במשרד התחבורה נוצר בלאגן שלם בו ישנם דגמים זהים שחלקם מסווג כ M1 וחלקם כ N1. ממה שהבנתי זה ממש ספציפי לרכב /דגם כתלות ברשומון היבוא ובמפה האסטרולוגית.
חברות הביטוח כאמור התעקשו להוציא את הביטוחים על פי קודי הדגם של יצחק לוי והפנו אץ הטענות אליו.
יצחק לוי החליט שהוא לא לוקח אחריות על הסיווג והוציא ממש לאחרונה קודי דגם מקבילים לצרכי חברות הביטוח. כלומר למשל לדגם של הרכב שלי קיימים 2 קודי דגם לצרכי ביטוח אחד כפרטי ואחד כמסחרי.
בנוסף הוציא לוי הערה / הנחיה שאת הביטוח יש לבצע על פי הסיווג שמופיע ברישיון !!!
שימו לב !
חברות הביטוח עדיין לא הפנימו את השינוי. ולא כל חברות הביטוח מודעות לו.
הבדיקה היא לכל רכב לגופו, במידה ומופיע על הרישיון M1 יש לדרוש מחברת הביטוח את הדגם הנכון.
לעניות דעתי ניתן לבצע את השינוי (הפחתת הפרמיה במאות שקלים) גם לפוליסות קיימות.

ממה שהבנתי הבאלגן חוגג ולא מן הנמנע שהסיווג במשרד התחבורה ישתנה שוב אבל בינתיים כפי שכתבתי בכותרת, לפעמים ה"טעות" היא לטובתינו.

cgp
22-04-14, 20:21
תנסה דרך סוכני ביטוח.
קיבלתי היום 2 הצעות משני סוכנים. 1340 ש"ח חובה ו 810 ש"ח צד ג (פג'רו בנזין 3.5L מודל 94)
דווקא 9000000 נתנו הצעה של 1800 ש"ח חובה כי אצלם זה מסווג כמסחרי.
אם זה חשוב לך אוכל לשאול אותם באיזה חברת ביטוח מדובר או לתת לך את הטלפון שלהם.
אגב, יש משהו בדבריך כיוון שסוכן הביטוח אמר לי שלוי יצחק שינה את הסיווג של הגיפ לפרטי החל מ 2014, במקביל למשרד הרישוי (לא יודע מי קדם למי).

פוסט מעניין מאד!
תוכל לתת לי את שמות החברות ביטוח גם אני עם פאגרו 3.0 95 ונגמר לי הביטוח עוד כמה ימים,

דורשים ממני 1900 חובה
ו1345 ג
מעל גיל 40 וללא תביעות

מה שקיבלת מפתה מאד,

ukiuki
22-04-14, 20:33
פוסט מעניין מאד!
תוכל לתת לי את שמות החברות ביטוח גם אני עם פאגרו 3.0 95 ונגמר לי הביטוח עוד כמה ימים,

דורשים ממני 1900 חובה
ו1345 ג
מעל גיל 40 וללא תביעות

מה שקיבלת מפתה מאד,
בוטח בשלמה
חשוב שברישיון שלך הסיווג יהיה M1
בהצלחה

cgp
22-04-14, 20:47
תודה
כן ברישיון מןפיע M1

cgp
24-04-14, 16:19
טוב, תודה לפותח השירשור ולכל התגובות
חסכתי 1000 שקל (לא בא ברגל) בעקבות השירשור

asafk
22-02-15, 18:36
...אז לפני שכולם שמחים כל כך...

הגיע רשיון חדש.
N1

בלי שום סיבה טובה. פשוט ככה.
פניתי למשרד התחבורה בבקשה שישלחו רשיון חדש ללא טעות, או לחילופין שיסבירו מדוע שינו את סוג הרכב ברשיון.

אסף.

רומי
23-02-15, 12:23
פנו לאבי גולן 050-5263579 / 08-9761777

הוא מבטח את הרכב כפרטי (ואין הרגשה שהוא עושה לך איזה טובה אישית)

אצלי החיסכון 1200 ש"ח (חובה + ג')
ההצעה של אבי הייתה זולה יותר בכל פרמטר.

זולה יותר בחובה
זולה יותר בצד ג'
זולה יותר במקיף

רומי

alberto
24-02-15, 15:08
בעקבות ההודעות כאן , בדקתי .... מצטער אולי לאכזב אותכם אבל כל נושא הביטוח מתחלק בין שלושה גורמים :
1 . משרד התחבורה
2 . המפקח על הביטוח
3 . יצחק לוי

דיברתי היום עם סוכן הביטוח מחברה גדולה שמוצאה מחו"ל , הוא אמר בפירוש " ההגדרה הקובעת של הרכב היא לפי יצחק לוי "
כלומר גם אם רשום ברישיון הרכב M1 ומשרד התחבורה מגדיר כרכב פרטי , עדיין ההגדרה היא של רכב מסחרי כי ככה רשום אצל יצחק לוי , ולכן לפי מה שאמר לי הסוכן פוליסת ביטוח החובה שלי היא חוקית , ומי שעושה ביטוח רק לפי משרד התחבורה בעצם מקבל פוליסה לא חוקית ...אם הגיפ עושה תאונה חס וחלילה אז יבדקו לפי יצחק לוי ולפי המפקח על הביטוח .

לסיכום הכדור נמצא אצל יצחק לוי ... צריך לראות פרסום רשמי שלו לגבי אותו גיפ ספציפי .

אם מישהו יודע אחרת , נא לעדכן .

erezgur
24-02-15, 15:30

נסה להתקשר לאבי גולן שמפרסם כאן, יש סיכוי שתופתע :)

ukiuki
24-02-15, 15:31
בעקבות ההודעות כאן , בדקתי .... מצטער אולי לאכזב אותכם אבל כל נושא הביטוח מתחלק בין שלושה גורמים :
1 . משרד התחבורה
2 . המפקח על הביטוח
3 . יצחק לוי

דיברתי היום עם סוכן הביטוח מחברה גדולה שמוצאה מחו"ל , הוא אמר בפירוש " ההגדרה הקובעת של הרכב היא לפי יצחק לוי "
כלומר גם אם רשום ברישיון הרכב M1 ומשרד התחבורה מגדיר כרכב פרטי , עדיין ההגדרה היא של רכב מסחרי כי ככה רשום אצל יצחק לוי , ולכן לפי מה שאמר לי הסוכן פוליסת ביטוח החובה שלי היא חוקית , ומי שעושה ביטוח רק לפי משרד התחבורה בעצם מקבל פוליסה לא חוקית ...אם הגיפ עושה תאונה חס וחלילה אז יבדקו לפי יצחק לוי ולפי המפקח על הביטוח .

לסיכום הכדור נמצא אצל יצחק לוי ... צריך לראות פרסום רשמי שלו לגבי אותו גיפ ספציפי .

כמה נקודות למחשבה

1. סיווג ממשלתי של משרד הרישוי תמיד יגבר במבחן בית המשפט על סיווג שמקורו בגוף פרטי.
2. אם תקרא בעיון את מה שכתבתי בתחילת הדיון ובתגובות שלי לאחר מכן תראה שיצחק לוי עצמו ממליץ לבטח לפי הסיווג שברישיון.
3. אם סוכן הביטוח שלך יבדוק במחירון של יצחק לוי, הוא עלול לגלות שלכל דגם יש 2 קודים במחירון. אחד עבור דגמים שמסווגים כפרטי ברשיון וקוד דגם שונה עבור אותו דגם הרכב שמסווג כמסחרי ברשיון. כל מה שהסוכן שלך צריך לעשות זה לבחור את קוד הדגם הנכון לך. זה עדיין עומד במסגרת "ההגדרה הקובעת...."
4. אני מנחש שהסוכן שלך לא עובד עם חברת הביטוח שלמה, כי רק בתוכנת הביטוחים שלה מעודכנים כל קודי הרכב. במקום להיות הוגן איתך ולהמליץ לך לעבור לסוכן אחר שכן עובד עם שלמה, הוא מעדיף להלחם עד השקל האחרון שלך.
5. אשמח אם תוכל לציין את הפרטים של סוכן הביטוח כדי שאוכל לשלוח אותם לחברת הביטוח. היא כבר תדע להודות לו על טענותיו שהפוליסות שהיא מוכרת אינן חוקיות.
6. תחליף סוכן.

ukiuki
24-02-15, 15:38
...אז לפני שכולם שמחים כל כך...

הגיע רשיון חדש.
N1

בלי שום סיבה טובה. פשוט ככה.
פניתי למשרד התחבורה בבקשה שישלחו רשיון חדש ללא טעות, או לחילופין שיסבירו מדוע שינו את סוג הרכב ברשיון.

אסף.

מבאס לשמוע. כפי שכתבתי פה, לא מן הנמנע מהבלאגן והלחץ של קבוצות האינטרסים שמשרד הרישוי יתהפך.
מקווה מאוד שזו לא מגמה ושתצליח להפוך את זה אצלך.

ודרך אגב, שמעתי שמי שתובע יצוגית זכאי לדמי טירחה לא רעים בכלל.

Tsafrir
25-02-15, 09:47
מעניין, לא ידעתי שלוי יצחק הפך לזרוע ממשלתית....

alberto
27-02-15, 20:06
עדכון :
ראיתי את הדף במחירון של יצחק לוי שממנו נלקחה ההגדרה של "רכב מסחרי" לגיפ שהוא פרטי ....במשקל 2700 ק"ג , 2500 סמ"ק .
והשאלה למה ???.... התשובה מופיעה בראש העמוד ....כתוב N1 .....שזה אומר רכב מסחרי .

כלומר יצחק לוי "החליט" שאפילו שרשום M1 ז"א רכב פרטי ברישיון הרכב , הוא עדיין יהיה רכב מסחרי !!!

אני באמת לא מבין ... " אין ...איש הישר בעיניו יעשה "

"ההחלטה" הזאת עולה כ 850 ש"ח פלוס , בהתאם לגיפ .

אם מישהו מצליח למצוא את הדף המתאים במחירון שבראש הדף רשום M1 וגיפים במשקל ובנפח הנ"ל מוגדרים כפרטי אז בא לציון גואל ,
ו...אפשר לקנות עוד 2 צמיגים במקום לממן ....תבחרו מה שתרצו .

יש "זכויות שמורות" למחירון לוי ...לא מומלץ לצלם ולפרסם באתר .

asafk
27-02-15, 20:17
כמו שכבר נכתב כמה פעמים, עזוב את מה שיצחק לוי אומר. אם ברשיון כתוב m1 פנה לסוכן ביטוח שמבין עניין והוא יבטח לך כפרטי ולא מסחרי.

אסף.

alberto
27-02-15, 21:39
ביום ראשון / שני אבדוק עם אבי גולן הנ"ל .

-->