PDA

צפייה בגרסה מלאה : כנראה שאפשר להגיד קדיש גם לרנגלר

yoni_0000
17-03-14, 21:21
http://www.allpar.com/news/index.php/2014/03/wrangler-2017-whats-new

לדור הבא של הרנגלר מורידים את הסרנים לטובת מתלים נפרדים.

אז כן.. אולי הוא באמת יהיה טוב בשטח, אבל ג'יפ אמיתי כמו פעם הוא כבר לא יהיה.
תקנו רנגלרים חבר'ה.. כמה שיותר, כל עוד יש, כל עוד אפשר.

את שלי אני בטח לא מוכר

opl
17-03-14, 21:39
כל שנה בערך מאז העשור הקודם צצה לה תמונה של "איך יראה הדיפנדר עוד 3-4 שנים" זה תמיד ערימת פלסטיק נמוכה נטולת סרנים וזה תמיד נגמר בבולן אוויר נפוח. לא הייתי מתרגש יותר מדי...

דרור ברלי
17-03-14, 21:41
לא הייתי ממהר להספיד.
אפשר לעשות מתלים נפרדים עם מהלך אפקטיבי ויכולת שטח גבוהה. ראה דיסקברי 3 - 4. אני מהמר שאתה תופתע.

זה יהיה פתרון מצויין לבעיית ה-Death wobble שמטרידה את בעלי ה-Jeepים עם סרן קדמי חי וקפיצי סליל.
נוחות נסיעה גבוהה היא בד"כ פיצ'ר מובנה במערכות מתלה נפרדות עם מהלך ארוך. שוב - ראה דיסקברי 3 - 4.
התנהגות הכביש תשתפר. לא שיש לי טענות להתנהגות של JK, אבל אני בא מסופה... שיפור התנהגות הכביש והבטיחות זה דבר טוב גם ברכב שטח.

האמת? אני מחכה בקוצר רוח לנהוג בדבר כזה כדי להיווכח...

והעיקר - אם הם יאפשרו לקפל שוב חלון קדמי כמו בג'יפים הישנים, אני מוכן לבלוע את הצפרדע של מתלים נפרדים. אבל זה כנראה שבאמת לא יקרה.
מבחינתי רכב שטח שאי אפשר לקפל לו חלון קדמי הוא כבר לא ג'יפ אמיתי.

opl
17-03-14, 21:42
ואת הצפרדע של היברידי?

דרור ברלי
17-03-14, 21:48
אל תגזים.

היברידי זה חארטה.

הרעיון של הנעה חשמלית מלאה לכשעצמו ממש לא רע ואפילו טוב - ועל אחת כמה וכמה ברכבי שטח.
אבל הוא לא רלוונטי לדעתי עד שטכנולוגית המצברים תתקדם (קיבולת אנרגיה, טווח נסיעה, קצב טעינה, גודל ומשקל סוללה, מחיר). עוד חזון לששון.

Bernard
18-03-14, 01:41
מתלים נפרדים עדיפים, בכל קריטריון, על סרנים חיים, אם עושים "את זה נכון"...
הבעייה ש"לשפר" מתלים (שלא עשו אותם נכון במפעל) נפרדים זה חתיכת קוץ בת@ת!!

לי יש פה פורד אקפדישן עם 4 מתלים נפרדים. ה-TC מעולה והמכלולים חזקים בטירוף אבל המהלך והמגבלות... של קרש... ואי אפשר לשפר (במיוחד מאחור) אם אתה לא משקיע איזה $5000...

מצד שני, ואני לא מבין למה דרור לא נתן את הדוגמא הזו, הריינג' רובר 2003-עד עכשיו, הגיע במקור עם מתלים נפרדים ב-4 פינות ו-"13 מהלך (מאחור)!!! מהמפעל.
מפלצות עבירות משופרות (לא של התחרויות), השקיעו הון למהלך שכזה בסרנים חיים (כולל הזזת מוטות רדיוס ותושבות ובולמים ודרופ-קיט ומה לא) והריינג' הגיע עם זה מהמפעל, כולל קפיצי אויר וסלון שעשו מעדר פרות.
ב-2006 התחילו להוריד קצת ויצאו דגמים עם מהלך קצרצר של "10-"11 - שוב, הרבה יותר מכל מיני רכבי שטח אמיתיים ומשופרים..

אבל לא הייתי דואג יותר מידי.
כל כמה חודשים יוצאים פה עם סקר (גם בטלפון) איך "תקבל" ג'יפ עם כאלה וכאלה שינויים ויוצאים עם איזה ספין/סקופ של מה הדור הבא של ה-JK - כנראה שאין יותר מידי "פתיחות" לשינויים וה-JK, ע הסרנים החיים הוא הרכב הנמכר ביותר של JEEP/קרייזלר ולא נראה לי שיחליפו סוסים באמצע העלייה...

אבל לך תדע, עם האיטלקים האלה - הם כבר הוציאו ג'ימיני ארוך, בתור החבר החדש במשפחת ג'יפ (חבר שלי היה בתערוכת ז'נווה וכמי שלא בקיא ברכבי שטח, היה בטוח שזה סוזוקי משודרג.. עד שראה את הגריל..)...

boaz avrahami
18-03-14, 01:59
מאמין שזה יקרה.
תראו את חבורת האינדיאנים שלנו שכבר מאמצת בשמחה את הקידמה וטוענת שהאלקטרוניקה מפצה.

בטוח שזה יהיה נעים יותר בכביש.
אבל מה יהיה עם כל ההתעסקות ושוק השיפורים?
חוץ מקוסמטיקה ומיגונים לא ישאר במה לגעת.
אהה, כן- מחשב מנוע לרייסים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רמי גלבוע
18-03-14, 05:17
מסכים לגמרי עם ברלי וברנרד, לשימושים של טיילות ועבירות רגועים.
עבור מי שרוצה לשפר באמת 'אקסטרים', זו בעיה גדולה יותר.

ofiredri
18-03-14, 06:45
מישהו כאן זוכר את החרם הצרכני על דגם ה YJ שיצא עם פנסים מרובעים במקום עגולים ?
נשמע כאילו ג'יפ שכחו מזה, ובא להם להתגרות בלקוחות :-)

grand
18-03-14, 07:46
מאמין שזה יקרה.
תראו את חבורת האינדיאנים שלנו שכבר מאמצת בשמחה את הקידמה וטוענת שהאלקטרוניקה מפצה.

בטוח שזה יהיה נעים יותר בכביש.
אבל מה יהיה עם כל ההתעסקות ושוק השיפורים?
חוץ מקוסמטיקה ומיגונים לא ישאר במה לגעת.
אהה, כן- מחשב מנוע לרייסים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

בועז.
זוכר את הרמת הכפפה שזרקתי לפני זמן מה?
בטיול המשותף הקרוב אתה אחרי, תביא כובע טעים לאכול אותו....
ואת זה אומר אחד שנסע כל חייו על סרן קידמי חי, ועדיין חסר ומתגעגע אליו.
ההתעסקות בשיפורים הייתה מבחינתי אחת המעניינות והמהנות עד היום.

חברה..
למרות שאני לא מאמין שיהפכו את הרנגלר בקרוב למשהו אחר,
אין אפשרות לעצור את הקידמה, הרכבים שהורגלנו אליהם מתיישנים, עד לרמה שיום אחד אי אפשר יהיה לתחזקם יותר, במיוחד מדובר על החדשים יותר משנות ה90 ועד היום, כולל הרנגלר JK, שגם הוא מפלצת מוצצת למרות כל ההילה מסביב.

אז יסלח לי דרור, אני לא רואה בעלי JK שמקפלים חלון קידמי, בקושי רואה כאלה שנוסעים טופלס, אז דרור, יואב ואולי עוד 2-3 משוגעים בארץ נהנים מהקטע, במיוחד כאשר הם נגררים בשיירה אחרי SUV מגודל שמאכיל אותם ג'יפה.

אז מה זה משנה בכלל, אנחנו בדורנו נמשיך להנות ממה שיש כל עוד שאפשר, לדור הבא כבר לא יהיה רכב ראוי, ונראה שגם לא יישאר שטח לטייל בו בחופשיות עם חלון מורד.
מצטער על הפסימיות בבוקר, אבל זה מה יש.

ניר ל
18-03-14, 08:04
עוד פלופ שיווקי ... קנו מהר לפני שייגמר ....

הסיבה שבגללה יפסיקו לייצר את הג׳יפ במתכונתו היא שהוא יפסיק להימכר . סוס מנצח לא מחליפים.
המזל של jeep הוא שמרבית המתחרים ירדו מהנישה הזו והפקירו להם אותה . המתלה העלוב של זרועות הרדיוס הקצרצרות עם סרנים חיים לא מוצלח , כל מה שהיו צריכים לעשות זה להעתיק מטויוטה או לנדרובר , מזל שקיימות ערכות מתלה תחליפיות .
לישראלים המוגבלים בגודל הגלגל עדיף מתלה נפרד , בוודאי שבכלים עם מרכב אחוד שהזרועות קורעות אותו , אבל אני בספק אם ג׳יפ יבלטו בתחום הזה לעומת אחרים.

דרור ברלי
19-03-14, 00:38
טוב נו, הם עוד לא רמזו מה יהיה עם השילדה.
אם ישאירו שילדת סולם, ניחא. גם עם מתלים נפרדים.

ברגע שיעברו ליוניבודי המקולל כמו באינדיאנים, זה באמת כבר לא יהיה ג'יפ יותר.
ואז - אפשר גם לעשות מסגרת חלון קדמי אינטגרלית עם הבודי. הרי רנגלריסטים של המאה ה-21 ממילא לא מקפלים חלון, כי הרוח הורסת להם את הפריזורה, חרקים עלול להימחץ להם על משקפי הגוצ'י ואבק עלול להצטבר על ריפודי העור ובתוך מערכת המולטימדיה...
הם גם לא מפרקים את הגג - בשביל מה קיבלו מהיצרן "פרידום-טופ" מגניב שכזה, אם כל מה שמעניין אותם זה רק איך לאטום אותו ולבודד אותו?...

סיפור אמיתי על אחד מהמפונקים, על רנגלר חדש, יפה ונוצץ, יבוא אישי, ששקע בשלולית בוץ. עד כאן שום דבר יוצא דופן. לא נורא. קורה.
אבל הנה בא השוס: רכב אחר הגיע לסייע, אבל הבחור ברנגלר השקוע סירב לצאת מהאוטו כדי לרתום רצועה, רק כדי הנעליים לא ילכלכו לו את השטיחים בבוץ (!!!)...
אשכרה הוא חיכה וביקש בתוקף מהפראייר שבא לחלץ אותו שגם יבצע עבורו את מלאכת הריתום... נו, אני שואל אתכם, זה לא בן-מלך? תגידו לי בעצמכם!

עם "ג'יפאים" כאלה, באמת יש מקום לחשוש שהדגם הבא יהיה לא רק ללא סרנים וללא שילדה, אלא גם היברידי....;)
ואז למה לטרוח. עדיף כבר פיאט רנגייד חדש. מה יש? כתוב עליו Jeep.

הכל באהבה, כן?...אל תקחו את זה קשה...

ועכשיו למי מאכיל באבק...
זה שגרר - בשטח - ב-90 - 100 קמ"ש את זה שנגרר?....:D אתה היית שם רמי. במושב הימני אצלי. לא זכור לי גרגר אבק אחד על הפרצוף שלך...
טוב שזה לא היה הפוך כי אומרים שהמנוע של הנגרר חזק משלי באיזה 70 סוסים... אם הוא היה זה שגורר אני לא רוצה לחשוב לאיזה מהירויות היינו מגיעים.

לפני שבועיים בהר טמון, SUV גדול, גבוה ומפחיד עם אחד הנהגים הטובים בישראל אכל קקא ואבק בכמויות בזמן שמקופלי החלונות הקדמיים דילגו בקלילות איפה שהוא עמד וטחן במקום.
אינדיאני מודרני?... ירחם השם. גם מתלים נפרדים, גם אין שילדה. הצעצוע הזה לא היה שורד שם אפילו את הגישה להתחלה של המדרון הזה.

-->