PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא עצמאי של בולמי זעזועים - אישורים נדרשים

omribe
18-03-14, 14:44
אני עומד בפני ביצוע הזמנה מארה"ב של בולמי זעזועים בילשטיין 5100 לגרנד צ'ירוקי שלי.

התכנון הוא להרכיב אותם לבד.
לכן, נוצרת בעיה עם משרד התחבורה.

מצד אחד, אין לי מוסך שינפיק את האישורים הנדרשים.
מצד שני, הבולמים נמכרים בארץ כמתאימים לרכב.

מה עושים? האם העובדה שהם נמכרים בארץ תספיק בשביל לשכנע את הפקיד הרלוונטי?

עמרי

ram68
18-03-14, 15:15
לא

מניסיון שלי יש צורך בדף עם לוגו של המוסך

הרכב הנל ____ מטופל במוסך ____
מס המוסך ______ (מס רישיון )

עד היום ברגע שנעצר במכס ללא אישור לא זז רורס .

Neilman
18-03-14, 15:24
אני הייתי מנסה לברר כמה יעלה לך להביא את עם buy2usa…
לא הבאתי עוד בולמים, אבל במה שכן הבאתי איתם הייתי מאוד מרוצה, והם חוסכים לך את כל הבירוקרטיה…

boaz avrahami
18-03-14, 16:27
BUY2USA לא חוסכים את הצורך בניירת תקינה.
לפי דעתי בתקופה האחרונה בודקים אותם בציציות וכבר נתבקשתי לספק מסמכים טרום הגעת הציוד לארץ ואפילו משלוח אחד נפל לבדיקה פיזית.

בולמים הם חלקי מתלה ולא משתחררים בקלות.
אני הייתי מגיש טופס בקשה ליבוא ביחד עם אישור מוסך על התאמתם לרכב יחד עם דף המוצר (אפילו מאיביי) ורואה לאן זה מתגלגל לפני שהייתי מזמין.

NRG
18-03-14, 16:47
כפי שנאמר, מה הקשר, buy2 לא מבטל ניירת ייבוא תקינה!
אני הבאתי בולמים עם buy2.
לא נזקקתי בסוף לשום ניירת...
אבל הכנתי הכול מראש.
תמצא מוסך שייתן לך מסמך וסגור תעניין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

eyalski
18-03-14, 16:58
לפני חודשיים קניתי בולמים לדיפנדר באנגליה, חברת השילוח היתה TNT ושהחבילה הגיעה לארץ, היה צורך בחשבונית הקניה שאותה היה לי במייל וכמובן דמי מכס, דמי מס קניה ודמי מעמ, אגרה כלשהיא ודמי טיפול של חברת השילוח. (כתבתי הרבה פעמים את המילה "דמי" כי מצצו לי את הדם העלוקות.
בתכתובת שהיתה לי עם נציג חברת השילוח הם הזכירו רשיון יבוא בעלות של 77 ש'ח שגם אותם שילמתי.
בכל מקרה לא היתה בקשה לאישור מוסך או משהו דומה.
קחו בחשבון שכל התשלומים האלה הופכים לפעמים את הקניה ללא הכי משתלמת וכאב הראש

NRG
18-03-14, 17:25
קח בחשבון שעל פי החוק היית צריך לעשות הכל לפני וכל ה״דמי״ הם דברים ידועים עקרונית ולא הפתעות

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
18-03-14, 19:50
לפני כמה שנים הבאתי כמה קוייל אוברים של פוקס.
הגיע לבית המכס בירושלים, שם הם היו ממש בסדר ופתחו ספר וראו שבולם לא נחשב לחלק בטיחותי. קפיץ דווקא כן.
עם כל זאת, לא הייתי סומך שלא יעשו לך צרות לכן אני ממליץ ללכת למוסך ולבקש אישור. אני כן ממליץ על BUY2USA. יכול להיות שתצטרך לספק לה ניירת אבל ב99% מהמשלוחים שעשיתי לא היה צריך. רק עכשיו היה סיפור כי זה היה בחינם ולא ידעתי מה להצהיר

omribe
18-03-14, 20:16
בולם זה לא חלק בטיחותי? מצוין!
הייתי בטוח שכל רכיב שקשור למתלים נופל להגדרה הזו.
הפגת לי את החששות.

המוכר (Kolak, למי שמכיר) ישלח לי דרך USPS. אני מעדיף דואר רגיל על BUY2USA כשאפשר, המשלוח יותר זול וחוסכים במיסים: BUY2USA גובים מיסים מלאים כשערך הסחורה מעל 75$. לעומת זאת, דואר ישראל עובדים לפי חוקי המכס - פטור ממכס (גובים רק מע"מ) עד 325$.
ככה הם מתפרנסים... גובים מאיתנו "מכס" שבסופו של דבר נשאר בכיסם.

boaz avrahami
18-03-14, 23:17
עומרי לדעתי אתה טועה כמעט בוודאות.
תבדוק את עצמך שוב.
הדואר לא יצא לך זול יותר כמעט בוודאות והשחרור כנראה יהיה יותר מסובך איתם.
אגב - המכס הוא 8 אחוז שעליו יש פטור עד 325 דולר.
מעל 75 דולר יש מס קניה שזה המס העיקרי ועוד מעמ.
בדואר יחשבו לך את ערך החבילה כולל עלות המשלוח לארץ בתור עלות החלקים.
בbuy2usa לא מכניסים את עלות השילוח לארץ במחיר החלק לצורך תשלום מסים ואצלם אין עמלות הפתעה כמו בדואר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
19-03-14, 02:10
ואני הייתי בכלל מציע לקחת 5160...

lizard
19-03-14, 08:10
על מוצר אמריקאי שמיוצר באמריקה אין מכס. יש רק מע"מ ומס קנייה.
לדעתי אתה עושה טעות, לBUY2USA יש מחלקה שלמה רק לנושא רכב וחלקי רכב. זה משהו חדש שהם פתחו.
אני משוכנע ב100% שהבעיות שהמכס יעשה לך, והוא יעשה, לא יהיו דרך BUY2USA. זה מגיע אליך עד הבית ואתה לא צריך ללכת לשכנע את הבני זונות מלשכת המסחר או פקידי מכס.

Neilman
19-03-14, 09:13
ההמלצה שלי לגבי buy2usa היא לא כדי לעקוף את כל הטופסיאדה אלא םשוט כי לדעתי האישית והניסיון האישי שלי יהיה הרבה יותר פשוט והרבה יותר ברור להתנהל מולם ולא מול המכס, משרד התחבורה, המשרד לעניני מיסים מונפצים ועוד אלף ואחד גורמים שונים ומשונים…
לגבי UPS, ושאר חברות השילוח למיניהן, אני לא הייתי הייתע שולח דרכן בשום מצב!!! זה שקיבלת מהם עכשיו הצעת מחיר זולה לא אומר כלום… ברגע שתגיע החבילה אתה תקבל מיני חיובים… מדמי איחסון, אגרת הקלדה, מס עננים וכו'… אתה מוזמן לקרוא את השרשור של raanan על פדקס. השאר לא יותר טובים

lizard
20-03-14, 07:57
שלא תעיז להשתמש בUPS וכל אלו. אני שילמתי 300 דולר משלוח על חלק שעולה 65 דולר!!!! (שניים אמנם אבל עדיין). הם שחטו אותי במחיר. ממליץ מאוד לא להתקרב לחברות האלה. רק דרך איביי ואמזון אבל גם אז, לוודא בדיוק מה המשלוח כולל. לאמזון ואיביי יש שת"פים עם פדאקס וUPS, הם גובים מראש את כל הסכום וזה יוצא זול יותר מאשר משלוח רגיל אבל עדיין תצטרך לספק ניירת.
כשאני קניתי את הקלאץ' דרך איביי הוא בא דרך פדאקס ולא הייתי צריך לשלם כלום, הם שחררו מהמכס והביאו לי עד הבית. עדיין צריך לוודא שזה יהיה גם אצלך.

boaz avrahami
20-03-14, 09:29
מיכה,

המשלוחים הישירים של איביי מהאתר לישראל יותר זולים מ buy2usa?
לא ממש חישבתי אף פעם אבל היתה לי הרגשה שלא

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

lizard
20-03-14, 12:00
לא יודע כי אין לי הרבה נסיון. אני מאמין שאפשר לקבל הצעת מחיר מbuy2usa עבור המשלוח. שווה לבדוק

omribe
23-03-14, 14:28
מניסיוני, המשלוחים דרך הסידור החדש של eBay יקרים משמעותית מ-Buy2usa. ה-Import charges שנגבים ב-eBay גבוהים לאללה, הרבה יותר גבוהים מהמיסים האמיתיים שנגבים על המוצר.

על פי מחשבון העלויות של Buy2usa: המשלוח יעלה פי 2.5 (180 דולר דרך דואר אויר לעומת 500 דולר ב-Buy2usa), בנוסף הם גובים 53% מס מראש, לא כ"כ מסתדר עם מס קניה בגובה 12% ו-18% מע"מ (סה"כ כ-32%).
בקיצור, במקרה הגרוע שבו יגבו ממני מקסימום מיסים בדואר, עדיין אחסוך למעלה מ-1000 שקל...

boaz avrahami
23-03-14, 14:49
איך הגעת לחישוב מיסים שלך?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

omribe
23-03-14, 14:53
החבילה תגיע לארץ עם ערך מוצהר של כ-300$ -> אין מכס.
יש מס קניה - 12%, על כל זה מע"מ - 18%. סה"כ - 32%.

boaz avrahami
23-03-14, 16:19
אתה יודע שבדואר אתה צריך להוסיף לערך החבילה גם את עלות המשלוח?
ז"א שערך החבילה עכשיו הוא 300+180
ועכשיו אתה גם משלם מכס.... מעל 325$

כנראה גם שתצטרך לשלם אגרות נוספות לצורך שחרור החבילה ואולי גם אחסון אם לא תספיק לשחרר מספיק מהר.....

אני מפספס משהו?

אתה מכיר את הטבלה הזו?
היא תעניין אותך אם תשלח דרך USPS שיגיע לדואר

http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?OpenDocument

ופה יש לך פירוט עלויות דרך Buy2usa

http://usa.buy2.co.il/buy2usa/Guides

omribe
23-03-14, 16:53
זה שירות עמילות המכס של EMS, הם קורעים אותך בעמלות, כמו Fedex, UPS ושאר חברות השילוח.
אין עמלות כאלה על חבילות דואר רגיל שאתה משחרר מהמכס, פשוט בגלל שאין שירות עמילות מכס - אתה עושה הכל לבד.

לגבי מיסים גם על עלות המשלוח: אני מכיר את הנוהל. בחיים לא שילמתי את זה. בתקווה שגם הפעם.
אני גם לא מצליח להבין מאיפה הדואר יכולים לדעת מה עלות המשלוח. השולח ממלא הצהרה שמודבקת לחבילה על תכולתה וערכה, הוא לא מציין מה עלות המשלוח.

boaz avrahami
23-03-14, 17:13
אני חושב שאתה טועה כי הפריט שלך בוודאות גבוה יעצר במכס ומישהו יצטרך לשחרר אותו.....
אבל לצורך החישוב בוא נתעלם מהעמלות.

מצ"ב טבלת עלות המיסים לפי טבלה של רשות המיסים.
מדובר על 49 אחוז מס כולל על העלות של המשלוח (תמיד משלמים ככה למעט אם בטעות פספסו במכס - לא סביר על חבילה גדולה...)

תוסיף לזה עוד 3.5 אחוז ש BUY2USA לוקחים ואתה כמעט באותם שעורי מכס.

עכשיו תקח בחשבון את המהירות שהם פועלים לעומת הדואר.
זה שרות ללא תחרות בכלל ולפי החשבון שלי כמעט באותו המחיר.

אם אתה רוצה עוד לחסוך כסף ואתה לא לחוץ על הציוד אז שלך דרכם ימית.
תחסוך איזה 60 דולר על משלוח כזה.

בקיצור - אחרי 10 שנים של משלוחים מכל טוב - אין לי ספק שאם אתה מזמין דרך USPA אתה שוגה בגדול.
בכל מקרה - מדינה חופשית... תעשה מה שאתה מבין ואל תשכח לחזור לספר לנו מה המסקנות בדיעבד :-)

http://62.219.95.10/misimmerukht/

בהצלחה

בועז

Bernard
23-03-14, 17:31
אני גם הייתי מברר מה ג'ו יכול לעשות...

tzagi
24-03-14, 02:23
ג'ו לא מתעסק עם חלקי רכב, רק חלקים תעשייתיים כגון בוכנות הידראליות וכדומה שעולות $12 חתיכה...

omribe
24-03-14, 14:28
בועז, הלינק שנתת באמת תואם את מה שגובים BUY2USA.
אבל ראיתי בהרבה מקומות שמדברים על 12% מס קניה על חלקי חילוף לרכב.
בפועל, מהמשלוחים שאני קיבלתי בארץ, התרשמתי שהמס הסופי שאתה משלם תלוי במצב רוח של הפקיד ובפרצוף היפה שלך...
בקיצור, אעדכן מה יסגר.

סתם לידע כללי - דיברתי עם הגוף שמתעסק עם יבוא חלקים לרכב במשרד התחבורה (03-5657145 למי שצריך, 99% מהמקרים לא עונים).
זו המדיניות שלהם כרגע:
בולמים זעזועים חדשים מאושרים ביבוא בלי לספק אף מסמך.
קפיצים מאושרים ביבוא בלי לספק אף מסמך.
אבל, בולמים וקפיצים יחד באותה חבילה - דורש אישור מוסך...

Redoren
24-03-14, 14:39
סתם לידע כללי - דיברתי עם הגוף שמתעסק עם יבוא חלקים לרכב במשרד התחבורה (03-5657145 למי שצריך, 99% מהמקרים לא עונים).
זו המדיניות שלהם כרגע:
בולמים זעזועים חדשים מאושרים ביבוא בלי לספק אף מסמך.
קפיצים מאושרים ביבוא בלי לספק אף מסמך.
אבל, בולמים וקפיצים יחד באותה חבילה - דורש אישור מוסך...

סרייסלי??
אם כך מדוע לא כולם מזמינים בחבילות שונות תחת שמות שונים ולכתובות שונות וגומרים עם זה?

(אגב - רק מלראות את כמות הצפיות בשרשור הזה מראה כמה המחירים פה בארץ גבוהים, וכמה אנשים מוכנים להסתכן רק בשביל לקנות דברים במחיר שפוי..)

tzagi
24-03-14, 19:13
אני לא מאמין שאני אומר את זה...אבל יש בזה הגיון, קיט שמגיע עם בולמים וקפיצים בדרך כלל זה קיט להגבהה או להנמכה.

omribe
13-05-14, 10:52
אז עבר חודש וחצי מאז שביצעתי את ההזמנה והחבילה בידי.
החבילה הגיע לארץ תוך 3 ימים מרגע שנשלחה, ואז בילתה בארץ למעלה מחודש עד שהגיע למכס! בעיקר בגלל שהדואר שלנו מעאפן, אבל גם בגלל פסח והשביתה.

אתמול ראיתי שהחבילה הגיע למכס, ע"פ מעקב חבילות באתר של הדואר.
הגעתי הבוקר לבית המכס בתל אביב עם מספר המעקב. הם הוציאו לי במקום את ההודעה על הגעת החבילה (ההודעה גם נשלחת בדואר).
יחד עם זה וחשבונית מ-Paypal ניגשתי לפקידה שגובה את התשלום.
היא שאלה אותי במה מדובר, אמרתי - "אביזרי רכב". היא הציצה בקבלה, הפרצוף שלה אמר שהיא לא ממש מבינה מה כתוב שם, וחייבה אותי ב-19.7% מס קניה + מע"מ על פי הסכום שהוצהר בקבלה.

כשלקחתי את החבילה, ראיתי שפתחו אותה וסגרו ברשלנות. היא סומנה במדבקה עם הכיתוב "חלקי תעבורה". כך שהם הבינו במה מדובר ונתנו לזה לעבור.
בחבילה היה: 4 בולמים, ספייסרים ותושבות קפיצים.

סה"כ הסיפור לקח פחות מחצי שעה, מהרגע שנכנסתי עד שיצאתי עם החבילה.

lizard
13-05-14, 11:22
נפלת במזל על פקידים במצב רוח טוב או שפשוט בגלל השביתה הם בלחץ ולא עושים בעיות. בכל מקרה, אל תחשוב שזה הכלל, זה היוצא מהכלל.

Redoren
13-05-14, 12:08
סרייסלי??
אם כך מדוע לא כולם מזמינים בחבילות שונות תחת שמות שונים ולכתובות שונות וגומרים עם זה?

(אגב - רק מלראות את כמות הצפיות בשרשור הזה מראה כמה המחירים פה בארץ גבוהים, וכמה אנשים מוכנים להסתכן רק בשביל לקנות דברים במחיר שפוי..)

חוזר על השאלה ברשותכם..

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

lizard
13-05-14, 12:40
למה תחת שמות שונים וכתובות שונות? תזמין רק לא באותה חבילה.

ukiuki
14-05-14, 11:12
למה תחת שמות שונים וכתובות שונות? תזמין רק לא באותה חבילה.
קח בחשבון שחבילה כפולה = עלויות שילוח כפולות

biranit50
08-06-14, 17:18
קח בחשבון שחבילה כפולה = עלויות שילוח כפולות
לא ממש . עלויות המשלוח הן פונקציה של משקל ובמשקלים כבדים התוספת בגין הפיתול לא גדולה כך שאם נחסך מס ואולי גם מעמ סביר להניח שמשתלם

-->