PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא חלודות בגוף

tal_96
08-07-05, 00:32
שלום
לדעתכם כמה יעלה תיקון של חלודה קשה לפי מה שמופיע מיתחת לדלת הנהג אשר מגיע עד לקצה (תוקנה פעם ומולאה בחומר לאחר "מכה בשטח" לפתחה שוב) ואחת נוספת באיזור שמאחורי הנוסע ממש לפני הגלגל כאשר החלודה חדרה ויצרה חור האם ניתן לחתוך ולתקן ע"י תפירה ומה הסיכוי שהחלודה לא תחזור שוב

תודה

tzagi
08-07-05, 05:54
Tal,
that is a loaded question
This thread id usless without pics

tal_96
08-07-05, 15:26
לא
לא ממש הבנתי מה הכוונה

תודה

אביעד_הלאלי
08-07-05, 15:30
תראה השאלה שלך קצת לא מובנת ולא ברורה.
אם תצרף תמונות הדבר יקל מאוד על הבנת השאלה.

כשאתה שואל כמה יעלה, אתה מתכוון לתקן לבד או שאצל מישהו?

אביעד

shmil
08-07-05, 23:29
לתקן לבד, בעזרת רתכת CO2 יעלה לא יותר מ-30 שקלים - מחיר הפח.
אך תנסה לרתך עם רתכת חשמלית.

למצוא פחח שיסכים להחליף פח בחיתוך וריתוך יהיה יותר קשה, וקשה לי להאמין שהוא ירצה פחות מ-2000-1500 ש"ח.

yogibear
10-07-05, 13:38
השאלה מופנית בעצם לשמיל ....
ריתוך פחים של רכב באמצעות רתכת חשמלית ? האם הרתכת החשמלית לא חזקה מידי לריתוך פחי רכב ? פחי רכב הכוונה רצפת הרכב, דפנות וכו' ... (גם אצלי קיימת בעייה דומה של חורי חלודה אמנם לא קריטית אך שקלתי למלא ביריעות פיבר ואפוקסים שונים כדי לא להכנס להוצאה של קניית רתכת... בשלב זה.. משהו בסביבות 1200 ש"ח ולא סיני :evil: )

שאלה לידיעה בלבד :
האם ניתן לרתך פחי הג'יפ באמצעות רתכות הגז של טכנאי קרור ? (בלונים קטנים נישאים שאם אינני טועה מכילים חמצן + אצטלין )

shmil
10-07-05, 15:53
טעות סופר בהודעה הקודמת - נכתב אך, היה צריך להיות אל. (אותיות צמודות במקלדת).
אל תנסה לרתך עם רתכת חשמלית פח של ג'יפ.

לגבי החומר של המזגנים - איני יודע.

ניר ל
10-07-05, 16:13
מי שלא מיומן בריתוך לא יצליח לרתך פח דק גם עם מיג, עם רתכת אלקטרודות זה קשה הרבה יותר. הרעיון הוא להשתמש באלקטרודות דקות (הכי דק זה 1.6 מ"מ וקשה מאד להשגה) ולעבוד על הקוטב החיובי עם אמפראג' נמוך ככל האפשר. ניתן לייצר טלאי ולרתך אותו במקטעים של ס"מ אחד ריתוך עם מס' ס"מ רווח בינהם.
ניתן להשתמש בברנר כמו של טכנאי המזגנים, מי שלא מיומן וגם מי שכן - עדיף להשתמש בחום נמוך ולהלחים (לא לרתך) עם אלקטרודת פליז - זה מאד קל, חזק לא פחות,יפה הרבה יותר ולא שורף את הפח, החיסרון היחיד הוא שאם תרצו לרתך באותו מקום בעתיד זה יהיה קטלני (הפליז מתאדה בטמפ' ריתוך ).

yogibear
10-07-05, 21:41
ניר, למרות שפניתי אליך בעבר, הייתי רוצה לחדד נקודה זו :
האם לא עדיף "להטליא" יריעות פיבר עם דבקים מתאימים על ריתוך ?
השאלה היא שאלת חוזק, במקומות כמו רצפת רכב , האם ניתן לסמוך על הדבקת יריעות פיבר ?

עוד דבר, כתבת להלחים ולא לרתך, למה כוונך ? חימום האזור כמו לפני הלחמת חוטים עם מלחם ובדיל , רק שבמקום מלחם חשמלי הברנר עושה את העבודה ?
כלומר חימום 2 חלקי הפח "וטיפטוף" האלקטודה פנימה ?

ניר ל
12-07-05, 23:35
ניר, למרות שפניתי אליך בעבר, הייתי רוצה לחדד נקודה זו :
האם לא עדיף "להטליא" יריעות פיבר עם דבקים מתאימים על ריתוך ?
השאלה היא שאלת חוזק, במקומות כמו רצפת רכב , האם ניתן לסמוך על הדבקת יריעות פיבר ?

אני לא מומחה גדול לפיבר, אני משתמש בו במקומות שקל לי יותר לעבוד איתו ושהתוצאה יוצאת יותר יפה, החוזק תלוי במספר השכבות של סיבי הזכוכית - אם אתה רק סותם חורים אז אין לך ממה לחשוש, אם אתה רוצה לייצר מבנה שישא עומס, קל יותר עם פח כי הוא חזק יותר ביחס לעובי.

עוד דבר, כתבת להלחים ולא לרתך, למה כוונך ? חימום האזור כמו לפני הלחמת חוטים עם מלחם ובדיל , רק שבמקום מלחם חשמלי הברנר עושה את העבודה ?
כלומר חימום 2 חלקי הפח "וטיפטוף" האלקטודה פנימה ?

זה מינוח מקצועי, ריתוך (WELDING ) הוא התכה של הפלדה- חימום לדרגת נוזל (2500F ויותר) , בהלחמה (BRAZING) מחממים את הפלדה לטמפ' הרבה יותר נמוכה (בערך 1800F), שזאת נק' ההתכה של הפליז, הפח לא מותך אבל הפליז המותך זורם בין שני המשטחים ומלחים אותם אחד לשני, אתה צריך שתהיה חפיפה בין המשטחים וזה חזק לא פחות מריתוך (כשמדובר בפח אז אפילו יותר). זה דומה להלחמת בדיל, אלא שהלחמת בדיל היא בטמפ' נמוכות בהרבה (בערך 500F - נק' ההתכה של הבדיל), אני חושב שהמינוח הלועזי הוא SOLDERING.

gil4
13-07-05, 00:28
ניתן להשתמש בברנר כמו של טכנאי המזגנים

איפו קונים ומה טווח המחירים?

ניר ל
13-07-05, 13:06
איפו קונים ומה טווח המחירים?

יש חנויות לחמרי ריתוך שמתעסקות עם הדברים האלה, ערכה קטנה כמו של טכנאי מזגנים עולה סביב 800 ש"ח, מילוי בלון חמצן קטן עולה 20 ש"ח ומיכל גז קטן חד פעמי עולה 30 ש"ח.
לעבודות מאומצות זה לא מתאים (חיתוך/ריתוך ממושך).

thegood1
13-07-05, 19:48
אם אתה רוצה אני מכיר פחח טוב בנתניה המכירים שלו שוים לכל נפש.
אם זה מעניין אותך פנה אלי בEמייל.

-->