PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרס גבעות הכורכר בנס ציונה

achav
21-03-14, 21:15
שלום רב !
גבעות הכורכר שליד נס ציונה מהוות מוקד משיכה לג'יפאים הבוחנים את עבירות הרכב ומתאמנים בנהיגה על מורדות הגבעות.
המקום בדרך להכרזה כגן לאומי. כל יום נוצר קוליס חדש תחת גלגלי ג'יפים וטרקטורונים ההורסים את הטבע וחורצים את השטח בגלגלים.
כבר כיום מזכיר המקום שטח אימונים של טנקים. תוך זמן לא רב ייוותר מגבעות הכורכר
לאחרונה מתארגנים תושבים ופעילי סביבה על מנת לשלט האזור ולהסביר לנהגים כי זה השטח הירוק הפתוח האחרון שנותר בסביבה.
שיטוט קצר ביוטיוב תחת גבעות הכורכר מראה לא מעט סרטונים של ג'יפאים המתעדים עצמם בשעת מעשה ההרס לגאווה ולהתפאר.
אשמח לעצות ולרעיונות כיצד לסייע בשמירה על השטח הירוק.
חפשו אותנו בפייסבוק "שומרי הגבעות".

omri_t
21-03-14, 21:37
שמע, לבוא לאתר ג'יפים כדי התייעץ איך להתמודד עם ג'יפאים? טקטיקה מעניינת.

אני לא מכיר את האזור ואת מעמדו (האם מוגדר כשמורה?)

אבל במדינה יש חוק, ברור ומאוד חד.
באם כמה שכנים החליטו לקחת יוזמה ולחסום ללא הצדקה שטח כלשהו- זה הרבה יותר גרוע מההתנהלות של אותם אנשים שאתה מתאר...
הזכות לחופש התנועה בסיסית וחיונית הרבה מעבר לזכות של השכנים לנוף יפה מהחלון.

במידה ומדובר בשמורה- פנו לרשות שמורות הטבע, יש להם יכולת וסמכות לאכוף.
כמו כן ניתן לפנות לרשות המקומית. וגם למשטרה.

במידה ולא מוגדר- תשקיעו את האנרגיות שלכם בהפיכת האזור לכזה.

חסימה או יוזמות פרטיות כלשהן- הן עבריינות!

אגב, שלא תבין אותי לא נכון, אני מתנגד להרס הטבע.
אני מתנגד לכל אותם ערסים ש"פותחים" מסלולים חדשים כי משעמם להם.
זו התנהגות בזויה ומגעילה.

צירוף המילים "פעיל-איכות סביבה" עושה לי בחילה.
איכשהו, אנשים שבאים "לשמור" על הטבע הם הרבה יותר אלימים ופוגעניים ובטוחים שהשמש זרחה להם בדיוק מהתחת!!
צר לי , אני אוהב את הטבע, אני פועל לשמור על הטבע, אבל הביטוי הזה בכל מקום מרגיז אותי.

נ.ב
הסיבה שזה השטח הירוק האחרון, היא שבנו את הבתים של כל אותם שכנים...
בניינים, כבישים, מדרכות עם אקרשטיין, מרכזים מסחריים, קניונים, קאנטרי, מגרשי חניה וכו'...
פעם גם שם היו דיונות... האחרונות שנשארו...

zviki
21-03-14, 22:07
עברו כבר הרבה שנים מאז שדיירי השכונה המדוברת הניחו בטונדות החוסמות את הירידה מגבהות
הכורכר אליהם.

rantop
21-03-14, 23:48
עברו כבר הרבה שנים מאז שדיירי השכונה המדוברת הניחו בטונדות החוסמות את הירידה מגבהות
הכורכר אליהם.

צביקי אתה נס ציוני?

zviki
22-03-14, 00:15
ראשל"צי. מכיר את המקום הרבה מאוד שנים, אחת הכניסות קרובה באופן כללי לאולם האירועים "גן הוורדים". ייסגרו את המקום לרכבי 4X4 וימסרו אותו לקבלן שיקים שם קרחנה מבטון.

דרור ברלי
22-03-14, 00:18
העיקר שלא יהיו שם ג'יפים ו"פעילי הסביבה" יהיו מרוצים.

zviki
22-03-14, 00:26
דרור,אני ממש מרחם על הג'יפאים הצעירים,כל יום סוגרים איזו פינת חמד שהם כבר לא יכירו. ולמי ימסרו את השטחים אם לא למקורבים דרך מכרזים מעוותים?

achav
22-03-14, 00:34
שמע, לבוא לאתר ג'יפים כדי התייעץ איך להתמודד עם ג'יפאים? טקטיקה מעניינת.

אני לא מכיר את האזור ואת מעמדו (האם מוגדר כשמורה?)

אבל במדינה יש חוק, ברור ומאוד חד.
באם כמה שכנים החליטו לקחת יוזמה ולחסום ללא הצדקה שטח כלשהו- זה הרבה יותר גרוע מההתנהלות של אותם אנשים שאתה מתאר...
הזכות לחופש התנועה בסיסית וחיונית הרבה מעבר לזכות של השכנים לנוף יפה מהחלון.

במידה ומדובר בשמורה- פנו לרשות שמורות הטבע, יש להם יכולת וסמכות לאכוף.
כמו כן ניתן לפנות לרשות המקומית. וגם למשטרה.

במידה ולא מוגדר- תשקיעו את האנרגיות שלכם בהפיכת האזור לכזה.

חסימה או יוזמות פרטיות כלשהן- הן עבריינות!

אגב, שלא תבין אותי לא נכון, אני מתנגד להרס הטבע.
אני מתנגד לכל אותם ערסים ש"פותחים" מסלולים חדשים כי משעמם להם.
זו התנהגות בזויה ומגעילה.

צירוף המילים "פעיל-איכות סביבה" עושה לי בחילה.
איכשהו, אנשים שבאים "לשמור" על הטבע הם הרבה יותר אלימים ופוגעניים ובטוחים שהשמש זרחה להם בדיוק מהתחת!!
צר לי , אני אוהב את הטבע, אני פועל לשמור על הטבע, אבל הביטוי הזה בכל מקום מרגיז אותי.

נ.ב
הסיבה שזה השטח הירוק האחרון, היא שבנו את הבתים של כל אותם שכנים...
בניינים, כבישים, מדרכות עם אקרשטיין, מרכזים מסחריים, קניונים, קאנטרי, מגרשי חניה וכו'...
פעם גם שם היו דיונות... האחרונות שנשארו...

חביבי - ראשית תודה על התגובה ועל הכנות.
חלק קטן מהאזור מוגדר כשמורה. הרוב נמצא בהגדרה של "אזור נופש מטרופוליני" שיימשך מראשל"צ ועד לרחובות.
הגדרה זו נועדה ככל הנראה כדי להימנע מפיצויים לבעלי הקרקעות (רוב השטח בבעלות פרטית) בעת הפקעתן לצורך הקמת גן לאומי כמו שעשו בפלמחים.
הרשויות לא מצליחות לבצע את תפקידן. או ליתר דיוק מבצעות אותו בהצלחה נמוכה.
הסיטואצייה לא פשוטה והזמן פועל לרעת השטח.
אגב- השמש זורחת רק מהתחת של אנשים שלא מתחשבים בזולת וסבורים כי הם חיים לבד או בסרט.
כואב הלב לראות איך השטח הזה נהרס ונפגע מידי יום.
מישהו - אתה, אני , וכל מי שאכפת לו צריך לעשות משהו.

- - - Updated - - -

אין שום בעייה שיהיו ג'יפים . נהפוך הוא. שיבואו, יייהנו, ישתו קפה וישאירו נקי.
רק שיסעו בשבילים המסומנים בי לטפס על מדרונות הגבעות ולהרוס אותן.

boaz avrahami
22-03-14, 08:36
כואב הלב לראות את כל הבתים השכונות והכבישים שבנו שם בשנים האחרונות. איך
שזה חירב את הנוף והטבע.
גם מה שאתה טוען לגבי השמורה הוא אינו נכון.
יש שם באזור שתי נקודות במעמד שמורה מוצעת שאינה מוכרזת.
זה אומר שמלבד לבנות שם השטח מותר לכולם. גם לחובבי טבע אבל לא רק... ואתם לא יותר משווי זכויות בשימוש בשטח.

כמו שאתה אוהב פרחים, מישהו אחר אוהב גיפים ומשחקי עבירות ומגיע לו גם שטח לשחק

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
22-03-14, 08:47
שזה חירב את הנוף והטבע.
JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
מה שבטוח שאותם אלה שמתלהבים לחזור לגבול 67 , יראו בעתיד רק בטון !
אפילו הנוף לים יסגר, התחילו להציג תוכניות שתוך כמה עשורים יצטרכו לבנות מגורים באיים מלאכותיים בים ....

רענן

boaz avrahami
22-03-14, 08:57
כמו שהערבים רצו אותנו... בים...

אני מדי פעם משתומם מהודעות כמו של פותח השירשור.
הבית שלך שקילקל את הטבע זה בסדר אבל לידו כבר אסור לגעת.
אין גבול להתחסדות

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

achav
22-03-14, 09:12
שזה חירב את הנוף והטבע.
גם מה שאתה טוען לגבי השמורה הוא אינו נכון.
יש שם באזור שתי נקודות במעמד שמורה מוצעת שאינה מוכרזת.
זה אומר שמלבד לבנות שם השטח מותר לכולם. גם לחובבי טבע אבל לא רק... ואתם לא יותר משווי זכויות בשימוש בשטח.

כמו שאתה אוהב פרחים, מישהו אחר אוהב גיפים ומשחקי עבירות ומגיע לו גם שטח לשחק

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
כן כואב הלב.
את גבעות הכורכר תוחם ממערב אירוס - יישוב חדש של צמודי קרקע התחומי המועצה המקומית גן רווה.
עם פחות מחמישה מליון אל תתקרב לשם.
מילא אם היו בונים שם בנייה רוויה ובמקום 200 יחידות דיור היו שם 2000.
אני חושב שגם לג'יפים מותר וצריך שיהיה מקום להנות , אפשר לסמן ולהגדיר מקום או שניים לרווחת הנהגים שישתוללו להנאתם. .
אבל מה שקורה שם מזכיר שטח אימונים של טנקים.
חבל

yes1952
22-03-14, 09:20
אני גדלתי בשכונה שהיתה פעם מעבר לירקון לכיוון צפון,פעמיים ביום היה מגיע קו 27-פעם בבוקר ופעם בערב
מסביב לשכונה היו פרדסי החושחש של כפר ערבי גדול שייח מונס
לימדו אותנו לנהוג בגיפ כדי שאם יקרה משהו ,נהיה כח עזר-כן בתקופה ההיא גם כל ילד בהגיעו למצוות קיבל רובה אוויר
לשכונה קראו אפקה-קצה העולם וימינה,
את כל הטבע מסביב מי הרס?ג'יפאים?לא קוביות בטון הרסו אותו
כנ"ל בנס ציונה וכנ"ל בכל מקום יפה בארץ שלנו
אז נכון יש בארצנו בעלי רכבי 4על4 ובחלקם הם אוהבים להראות את יכולתם לצלוח דיונה כזו או אחרת-וזה נפלא
וכל ה"ערסים"?עדיף שיוציאו מרץ על דיונה ולא עלינו האזרחים השקטים ברחובות הערים,
וכן ,עם תסביר לערס כזה בשקט ובגובה העיניים שהוא הורס את בית הגידול בחוף הים של הצבים,הוא יקשיב ויזהר-עשיתי זאת שנים בחוף בית ינאי
פורעי חוק ועבריינים קיימים בכל מקום,מיגזר,פרטי או ממשלתי
אז אדון אחאב ,באם אתה כה חרד לדיונה שנשארה לפליטה לאחר שאתה והשכנים שלך הרסתם את אחיותיה בבניית בתיכם-עצור,קנה קצת נייר בריסטול
-שנעשה מעץ שנגדע באכזריות אי שם בעולם-ותכתוב בעט לורד שלטים יפים שבהם יוסבר יפה לבעלי רכבים את בקשתכם לשמור על הדיונה במידת האפשר
כמו כן תעמיד גם כמה שלטים ליד משרדי הממשלה השונים
אחרי זה ,בוא ותספר לנו מה היו התגובות ואז תכתוב פה
עד אז,אנא ,בבקשה ממך,אל תעשה מאיתנו דבילים ושחרר אותנו מלהגיך
תודה
אחד ששומר על הטבע גם כאשר הוא נוהג בו עם מפלצת רשע בשם JEEP הרבה יותר ממך

boaz avrahami
22-03-14, 09:26
אנחנו מהצד של הגיפים וצמודי הקרקע וכבר עייפנו מכל המתחסדים.
בסוף יבנו שם על מרבית השטח וזה לא ממש משנה אם צמוד קרקע או בניה רוויה. טבע לא ישאר לאחר מכן.
שטח יעודי לרכבי שטח אין ואנחנו כל פעם נאלצים להתמודד עם גורמים מוזרים ורעים שגוזלים מאיתנו את המרחב הציבורי בטענות שונות.
פעם את חופי הים ולאחר מכן שטחי בר פתוחים.

תנו לחיות בשקט ועזבו אותנו עם כל ההתיפיפות המעושה הזו. במיוחד אחרי שגם אתם יודעים שהשטח מיועד לבניה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יריב קלר ברוך
22-03-14, 09:26
כנס ציוני לשעבר ומטייל באזור שנים רבות
1 יש עשרות קוליסים שנים במקום איין צורך לפתוח חדש וגם עם מישהו פתח זה לא מה שישפיע על האזור
2 ההרחבה של בית עובד הרסה 60 אחוז מהשטח הפתוח המדובר של גבעות הכורכר
3 הזכות שלך ושלי זהות במקום
בקיצור עם המצב היה הפוך ואני ההיתי מבקש להזיז את המטילים מהאזור כדי שהשטח היה רק לגיפאים כי בזמן שאתה עושה פיקניק אתה פוגע לי באופצייה להסתובב חופי בשטח בדיוק במקום שאתה נהנה?
מה היתה תגובתך לעניין?
אני לא עובר על שום חוק ומנסה להנות מהחיים בדיוק כמוך תנסה לחיות יחד ולהנות מהחיים
בקיצור התחשבות באחר או בקהילה שלמה של גיפאים זה דבר מתבקש
ואני קורא מעל במה זו להקים ועד מייצג לקהילת הגיפאים זה יתן לנו כוח !
רעיונות התקבלו בברכה .

ניר ל
22-03-14, 09:48
אני חייב להודות שדי שכנעתם אותי ובגדול הצדק אתכם ,
במחשבה נוספת - לא הצדק אלא החוק היבש . סיפור דומה אולי למצוק הכורכר בת״א (הבור) , רק שכאן מדובר בגבעות מכוסות צמחייה נדירה , כולל אירוס הארגמן , צבעונים וכו׳ , הרבה יותר קל להסכים שזו אכן פינת חמד שאין לה תחליף .
במשך 25 השנים האחרונות ראיתי את הבולדוזרים קורעים ממנה נתח אחרי נתח .... לפני כן רק היו משליכים שם פסולת בניין ... ובעוד 25 שנה כנראה שלא ישאר זכר למעט הגבעה הצפונית .
זה לא בהכרח*אומר שבני אדם על כלי רכבם השונים צריכים להשחית בינתיים יותר ממה שהושחת עד כה , גם כי בינתיים עוד אפשר להנות מהמקום ולכו תדעו , אולי בסוף כן יחליטו לשמר חלקים גדולים יותר מהשטח.
הלחץ צריך להיות על הרשויות הרלבנטיות - שיכריזו על השטח ולא יבנו עליו , לא לנסות להילחם בחבורות של חוליגנים שמגיעות גם בלילה ומשחקות ב ״למי יש יותר גדול״.
מי שמחונך לאהבת הטבע ושימורו , לא פורץ שבילים ולא משאיר לכלוך בשטח . מי שזה לא מעניין אותו , לא יעצור אותו שלט , לא בטונדה וגם לא קבוצה של מחבקי עצים נושאי שלטים , מה גם שהחוק לא אוסר עליו ואולי אפילו יש מאחורי מעשיו סוג של הגיון או רציונל כפי שהוסבר כאן .*

boaz avrahami
22-03-14, 09:57
ניר,
שטח קטן במעמד שמורה מוצעת.
זה אומר שיש איסור דיספוזיציה ובהחלט כדאי לשמור שלא יהרסו אותו עוד אבל רוב השטח שם הוא פתוח ומיועד לבניה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ניר ל
22-03-14, 10:37
לכן הצעתי לפעילים לפעול מול הרשויות ולא לבזבז אנרגיה מול בודדים בשעה שתכניות הפיתוח מתקדמות באין מפריע.

ד ו ר ו ן
22-03-14, 12:02
איסור כניסה לשטח שנמצא בהכרזה זה תקדים רע להרבה מקומות אחרים.
זה אומר בפועל סגירה של שטחים נרחבים מאד שנים לפני שהם מגיעים לאישור כלשהו.

משיקולים שונים, יש לא מעט מקומות שלא מגיעים בסוף לאישור שמורה, או שהשטח מצומצם משמעותית.

אני בהחלט בעד הגדרת שבילים לתנועה ולא ״בר-בשטח״, אבל לא גורף ועוד לשטח שמראש לא בטוח מה יהיה איתו.

achav
22-03-14, 12:24
אני גדלתי בשכונה שהיתה פעם מעבר לירקון לכיוון צפון,פעמיים ביום היה מגיע קו 27-פעם בבוקר ופעם בערב
מסביב לשכונה היו פרדסי החושחש של כפר ערבי גדול שייח מונס
לימדו אותנו לנהוג בגיפ כדי שאם יקרה משהו ,נהיה כח עזר-כן בתקופה ההיא גם כל ילד בהגיעו למצוות קיבל רובה אוויר
לשכונה קראו אפקה-קצה העולם וימינה,
את כל הטבע מסביב מי הרס?ג'יפאים?לא קוביות בטון הרסו אותו
כנ"ל בנס ציונה וכנ"ל בכל מקום יפה בארץ שלנו
אז נכון יש בארצנו בעלי רכבי 4על4 ובחלקם הם אוהבים להראות את יכולתם לצלוח דיונה כזו או אחרת-וזה נפלא
וכל ה"ערסים"?עדיף שיוציאו מרץ על דיונה ולא עלינו האזרחים השקטים ברחובות הערים,
וכן ,עם תסביר לערס כזה בשקט ובגובה העיניים שהוא הורס את בית הגידול בחוף הים של הצבים,הוא יקשיב ויזהר-עשיתי זאת שנים בחוף בית ינאי
פורעי חוק ועבריינים קיימים בכל מקום,מיגזר,פרטי או ממשלתי
אז אדון אחאב ,באם אתה כה חרד לדיונה שנשארה לפליטה לאחר שאתה והשכנים שלך הרסתם את אחיותיה בבניית בתיכם-עצור,קנה קצת נייר בריסטול
-שנעשה מעץ שנגדע באכזריות אי שם בעולם-ותכתוב בעט לורד שלטים יפים שבהם יוסבר יפה לבעלי רכבים את בקשתכם לשמור על הדיונה במידת האפשר
כמו כן תעמיד גם כמה שלטים ליד משרדי הממשלה השונים
אחרי זה ,בוא ותספר לנו מה היו התגובות ואז תכתוב פה
עד אז,אנא ,בבקשה ממך,אל תעשה מאיתנו דבילים ושחרר אותנו מלהגיך
תודה
אחד ששומר על הטבע גם כאשר הוא נוהג בו עם מפלצת רשע בשם JEEP הרבה יותר ממך

יקירי -
אני מופתע מהציניות ומעמדת ההתגוננות ומההתקפות האישיות עלי ועל שכמותי. כנראה שהנושא אכן כואב.
לא באתי להאשים ולא לעשות מאף אחד דביל - אלו ביטויים ששמורים לשיח אחר.
גם אני נהגתי לא פעם בג'יפ והרסתי ועשיתי נזקים.
מה לעשות משתנים ומבינים שאי אפשר לעשות כל מה שרוצים.
פעם גם קטפו פה פרחי בר והיום לא.
מה לעשות - נהייה פה צפוף וצריך למצוא דרכים לשמור.
אגב - הגבעות אינן מיועדות לבנייה - זו החלטה סופית של בית משפט אחרי ערעור בעלי קרקעות.
הן בדרך להכרזה כגן לאומי.
אז תבואו ותטיילו ותיהנו. רק תשאירו את המקום כמו שהוא.
סליחה אם עצבנתי פה מישהו.

ד ו ר ו ן
22-03-14, 12:31
אתה מטיף לקהל הלא נכון.
מי שמטפס ומתחרים על הגבעות האלו, בסיכוי גבוה מאד לא נמצא כאן.
ומי שנמצא כאן, לפחות ברובם, זה לא הקטע שלהם לפתוח עליות בגבעות כורכר.

מה שכן,
לכולנו אין כוח ליפי נפש שמכלילים רכבי שטח יחד כעוכרי טבע, כמו שהתנסחת.

אתה רוצה להיות יעיל?
תיצור נוכחות הסברתית בשטח, תפגשו ישירות את הבהמות שיוצרות גם לנו תדמית בעייתית שלא בצדק.

achav
22-03-14, 12:44
אין לי ספק ש90% מהג'יפאים מזדהים ומסכימים ואוהבי ארץ וטבע לא פחות ממני ואף יותר.
אנחנו פועלים בכמה מישורים.
גם בשטח - הסברה ושילוט. אף אחד לא יקבל ממני דו"ח או נזיפה.
גם מול הרשויות - במקרה הזה עריית נס ציונה ורשות הטבע והגנים.
תודה על התגובות - לכולם יש מקום.
מבחינתי אפשר גם להקצות נקודה מסודרת בגבעות המיועדת לתרגול ג'יפים.
אם כולם יתנקזו לשם וישאירו את שאר השטח שמור , דיינו.

asafk
22-03-14, 13:01
אין לנו שום רצון להגבלות תנועה מכל סוג שהוא. הקצאת "שטחי ג'יפים" היא הדבר הכי גרוע מבחינתנו.
אתה כאזרח איכפתי לא מבין כמה הרעיון הזה עלול להיות מזיק, כאשר יאומץ על ידי הרשויות.
היום יקצו שטחים לג'יפים והמשמעות היא שיהיה אסור לנהוג במקומות אחרים. מחר יקצו שטחים לאופניים, ולאור ההצלחה יקצו לך מקומות שמותר לעשות בהם ג'וגינג.
אם התמונה לא ברורה לך, תחשוב על שטח פתוח שאסור לך להיות בו חוץ מבאזורים מוגדרים בשעות מסויימות ותחת פיקוח. אם זה נראה לך לא סביר, למה אתה מאחל לנו מגבלות תנועה?
בעבריינים צריך לטפל וזה לא משנה אם הם על ארבעה גלגלים, על שניים או ברגל.
מי שיוצא עם הכלב לטיול בשטח הפתוח והכלב משתעשע בהפחדת חיות בר, גרוע בעיני באותה מידה כמו ג'יפאי שפותח קוליס.
טפל בשניהם. אל תסגור את השטח לכולם.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

יונתןמצפה
22-03-14, 19:56
איסור כניסה לשטח שנמצא בהכרזה זה תקדים רע להרבה מקומות אחרים.

דורון זה כבר קורה הלכה למעשה.
בנחל יבנאל לדוגמא, חסמו לאחרונה שבילים מסומנים שהיוו צירי נסיעה מקובלים עד זה מכבר, והיום שערים נעולים בצבע ירוק עם שלטים של רט"ג ורשותך ניקוז כנרת אוסרים ומונעים את הכניסה אליהם.
מבירור שעשיתי, השטח נמצא בתהליך הכרזה (יעני שמורה מוצעת) ולא ברור אם ומתי הוא יהפוך לשמורה מוכרזת.
אבל החסימות בשטח מוכרזות לגמרי!

ד ו ר ו ן
22-03-14, 20:50
זה נשמע כמו חסימה לא חוקית, אלא אם מצאו איזה חוק עזר מוניציפלי שמאפשר לרשות ניקוז כנרת לבצע משהו כזה.

בזמנו, היו נסיונות כאלו של פקחים באזורים בהכרזה עתידית- ולא תפס.
סוג של שיטת מצליח?

יונתןמצפה
22-03-14, 20:58
זה נשמע כמו חסימה לא חוקית, אלא אם מצאו איזה חוק עזר מוניציפלי שמאפשר לרשות ניקוז כנרת לבצע משהו כזה.

מכיוון שיש את השם שלהם על השלטים אני מניח שזה בדיוק העניין.
ולכן, זה כבר לא משנה תחת איזו לגיטימציה החסימה בוצעה כי יוזמי החסימה הם הרט"ג (שגם הלוגו שלהם מופיע בשלט) והשמורה עדיין לא מוכרזת= התקדים כבר כאן.

ד ו ר ו ן
22-03-14, 21:01
זה נשמע כמו סגירת גדות תעלת הירדן לאוהלים.

וזה לא כזה מסובך לבדוק מה הסמכות.

יונתןמצפה
22-03-14, 21:08
רק שסגירת גדות הירדן לא קשורה לרט"ג ויש לה גם אינטרסים אחרים.
נכון, לא אמור להיות מסובך לברר מה הסמכות, אבל באמת שכבר אין לי כח למלחמות האלו...
ואם אגלה שאין סמכות? אסע שם? אעקוף את השערים? אפרוץ אותם?
שיטת מצליח היא שיטה טובה כי היא עובדת. לצערי...
אני פשוט וויתרתי על הקטע החסום ונסעתי מסביב. השפלתי את המבט, סיננתי בעדינות מבעד השפתיים מה אני חושב על השיטה והמשכתי הלאה.
מי שרוצה מוזמן לצאת לקרב. אני מצידי אתמוך.

yes1952
22-03-14, 21:12
מובאה של ציטוט הגולש אחאב
"יקירי -
אני מופתע מהציניות ומעמדת ההתגוננות ומההתקפות האישיות עלי ועל שכמותי. כנראה שהנושא אכן כואב.
אגב - הגבעות אינן מיועדות לבנייה - זו החלטה סופית של בית משפט אחרי ערעור בעלי קרקעות.
סליחה אם עצבנתי פה מישהו."

תשובתי אליך
מבחינתי לא רק שעיצבנת-ההתנשאות שלך פשוט מחליאה
ולמה כוונתי על מנת שתבין
אני שמח שמבריון שנהג בג'יפ ועשה נזקים-ציטוט שלך כן?"התבגרת והשתנית
אני מאידך כבר עברתי את גיל 60 ואני לא אשתנה כבר,מפני שתמיד לחמתי למען חופש הפרט מחד,והקפדה על חוקי המדינה וחשוב יותר ,חוקי הטבע,
וחלק מחוקי הטבע אומרים-סע וטייל ברחבי ישראל-הורד חלון קדמי אם אפשר,והרגש את שריטת השיטה על הלחי באם לא נזהרת,
אז על תופתע מהציניות מפני שאני לא ציני,פשוט נתתי לך כבוד ולא שיחררתי את חרצובות המקלדת,
הבוקר נסענו שני רכבים לשבילי גבעות ניצנה בואך לביצה הגדולה,במקום החניה שלנו היו שרידי מדורה מכוסה בצורה מדהימה,
בשטח השתוללו שני טרקטורונים,הפלא ופלא הם הגיעו לשטח על גבי נגרר שגרר רכב ליסינג פרטי בהחלט,לפחות הם נסעו על השבילים,
היו גם כמה רכבי ארבע על ארבע שאינני מכיר אך נהגו ללא השתוללות,
אנו לא אחראים על נהגי ישראל,אנו משתדלים להעביר מסר של שמירה על הנוף וחיי הבר לא מתוך צדקנות אלא מפני שאנו אוהבים את הטבע ואת המרחבים,
את הדיונות על בעלי החיים והצמחיה הנפלאה,ואת רחש גלי הים בערב אביבי(דבר שנלקח מאיתנו לאחרונה)
ולא קורה לדיונה שום דבר רע אם עלו עליה כמה ג'יפים וקצת חרשו והפכו את הקרקע על מנת שתתחדש,
הטבע חזק מאיתנו בני האדם הפשוטים,ראה שיטפון חורף לפני כמה שנים בבת חפר,
אז על תתנצל ואל תצטער,פשוט לך מפה

itayt
22-03-14, 21:25
עצם פתיחת השרשור, היא בעני חוצפה שאין כמוה. אני מניח שאם אחד מהחברים פה היה מתפרץ לפורום של ״מחבקי השבילים״ ומבקש ייעוץ לגבי שביל שבא לו לנסוע בו, היתה פורצת שם מלחמת עולם והוא לא היה מתקבל בברכה כמו שהתקבל פה.
זה חציה של גבולות כי נגמרה החוצפה, לבקש בפורום של חובבי רכבי שטח, להפסיק לנסוע במקומות מותרים, כי זה מפריע לו, מעיד על העדר החוצפה.
זה שהיה לך רכב שטח שבטח נסעת בו על מדרכות עירך, לא הופך אותך לג׳יפאי, כי אם באמת היית ג׳יפאי, היית יודע שהטבע חשוב לכולנו ונמצא בנשמתנו.
אני אומר, צריך לארגן מפגש במקום הזה, כמובן שבשבילים המסומנים ובמקומות המותרים בלבד, ולקבוע מנהג שכל פעם שהבחור יעלה עוד מקומות כאלה, כולנו נחתת צמיגנו ונבזבז כמה ליטרים של דינוזאורים שנכחדו ונגיע לשם.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

zviki
22-03-14, 21:51
לעולם יהיו הג'יפאים הצד הרע של העניין. גם אני הייתי פעם מחבק עצים ורקפות כחבר בחברה להגנת הטבע.חבר עד לעצם היום הזה.
ביום שהגעתי למסקנה שזה 10% שמירת טבע ו- 90% ביזנס התפכחתי.

rikmik
22-03-14, 22:11
חזק ,, חזק מאוד! תומך בכל מילה, ובמיוחד,,,,,פשוט לך מפה!!
אז באמת לך מפה!!!

מובאה של ציטוט הגולש אחאב
"יקירי -
סליחה אם עצבנתי פה מישהו."

תשובתי אליך
מבחינתי לא רק שעיצבנת-ההתנשאות שלך פשוט מחליאה
ולמה כוונתי על מנת שתבין
אני שמח שמבריון שנהג בג'יפ ועשה נזקים-ציטוט שלך כן?"התבגרת והשתנית
אני מאידך כבר עברתי את גיל 60 ואני לא אשתנה כבר,מפני שתמיד לחמתי למען חופש הפרט מחד,והקפדה על חוקי המדינה וחשוב יותר ,חוקי הטבע,
וחלק מחוקי הטבע אומרים-סע וטייל ברחבי ישראל-הורד חלון קדמי אם אפשר,והרגש את שריטת השיטה על הלחי באם לא נזהרת,
אז על תופתע מהציניות מפני שאני לא ציני,פשוט נתתי לך כבוד ולא שיחררתי את חרצובות המקלדת,
הבוקר נסענו שני רכבים לשבילי גבעות ניצנה בואך לביצה הגדולה,במקום החניה שלנו היו שרידי מדורה מכוסה בצורה מדהימה,
בשטח השתוללו שני טרקטורונים,הפלא ופלא הם הגיעו לשטח על גבי נגרר שגרר רכב ליסינג פרטי בהחלט,לפחות הם נסעו על השבילים,
היו גם כמה רכבי ארבע על ארבע שאינני מכיר אך נהגו ללא השתוללות,
אנו לא אחראים על נהגי ישראל,אנו משתדלים להעביר מסר של שמירה על הנוף וחיי הבר לא מתוך צדקנות אלא מפני שאנו אוהבים את הטבע ואת המרחבים,
את הדיונות על בעלי החיים והצמחיה הנפלאה,ואת רחש גלי הים בערב אביבי(דבר שנלקח מאיתנו לאחרונה)
ולא קורה לדיונה שום דבר רע אם עלו עליה כמה ג'יפים וקצת חרשו והפכו את הקרקע על מנת שתתחדש,
הטבע חזק מאיתנו בני האדם הפשוטים,ראה שיטפון חורף לפני כמה שנים בבת חפר,

יריב קלר ברוך
22-03-14, 22:21
אוי ואבוי תראו מה הם מעוללים לסלע ותהנו מהכלים המדהימים

https://www.youtube.com/watch?v=CEkQL0md4l0

Bernard
22-03-14, 22:28
וואללה!!! ירדתם מהפסים.. כולכם..
אח"כ עוד אתם טוענים שמתייחסים אלינו "בהכללה" ושאנחנו השונים..
בא בחור, מציג בעייה וכולכם מתנפלים כאילו... לא יודע מה...
ג'יפים משתוללים לו מאחורי הבית (להבנתו), לאן רציתם שהוא יפנה? לפורום תופרי הגובלנים?

אחאב, חביבי (זה באמת השם שלך?).
כנראה בחרת אחלה מקום לגור בו, כמו כל אחד אחר, אתה לא רוצה "עוד שותפים" - ומי אמר שבנייה רוויה יותר טובה. תאמין לי, לצורך שמירת הטבע, עדיף בית אחד של אוליגארך, על 5 גורדי שחקים מלאים אידיאנים מלכלכים ומרעישים... כולם רוצים בית פרטי בטבע.. בלי שותפים וכשבאים אחרים להינות (לא לפי הקריטריונים שלהם) הם אלה שהורסים...

אם כמה ג'יפים הורסים לך את השלווה והנוף, תתקשר למשטרה..
אם זה בניגוד לחוק, יטפלו בהם.
אם זה לא בניגוד לחוק, דבר איתם אתה והשכנים - הזכות שלהם, של הג'יפים, היא לא פחות טובה משלך...
אם זהו שטח פרטי של מישהו... לך אליו.
אם הטיפוסים האלה לא "נראים" לך, וזה לא נופל בכל ה"אים-ים"האחרים - תתרחק מהם..

משום מה, לא נראה לי שכל דבר אחר, מאשר איסור מוחלט, יספק את רצונך/כם ("אז תבואו ותטיילו ותיהנו. רק תשאירו את המקום כמו שהוא"?!?!? לפני או אחרי הבנייה?).

תעדכן מה נגמר..

ישי.פ
23-03-14, 08:25
תרדו מהעץ! הבנאדם כתב יפה בצורה מנומסת.
מבין לליבו לגמרי. יכול להיות שהוא טועה,הוא כולה מבקש יפה להתחשב.

הרי לא כל הגי'פאים שומרי טבע וסביבה יש כמה חוליגנים לא קטנים.. נכון יכול להיות שמותר אבל זאת לא סיבה להתנהג ככה..

יואב פולס
23-03-14, 09:04
אני לא מבין למה צריך להתלהם על פותח השרשור, כשהבעיה שהוא מעלה מוכרת ומגעילה גם אותנו.
יוסי, תרגיע. הוא לא גזל לך זכויות, הוא ביקש לשמור על הטבע.
נכון זה מקומם, כי ברור לכולנו שתקום שם שכונת וילות חדשה "שבילי האירוסים" או "סביוני פעם היו כאן גבעות מקסימות", עד שזה יקרה אפשר לשמור על מה שקיים.

tzagi
26-03-14, 02:37
אוי ואבוי תראו מה הם מעוללים לסלע ותהנו מהכלים המדהימים

https://www.youtube.com/watch?v=CEkQL0md4l0

יקיר, מעניין שהעלתה את קלייטון (באוקלהומה), הר נדיר ומאתגר, אבל זה פרטי, עולה $10 להכנס (שיטת הכבוד- יש תיבת דואר בכניסה להפקיד הכסף, ברור שלא יעבוד אצלכם)
ביליתי שם יותר מכמה פעמים בעבר, ממש שווה ביקור.
ובכול זאת זה לא שייך לשירשור- אדמה פרטית שלגמרה במקרה היא פרק שעשועים בתשלום.

tzagi
26-03-14, 02:58

יוסל, לא יפה.
זה פורום פתוח ויש בו מקום לכולם כול עוד יש להם דרך ארץ.
לבחור יש כוונות טובות (ברור שהכוונות הנ'ל מובילות לגהנום) אבל....רצוי לזכור שהרוב המוחלט של האוכלוסיה רוצים X(לפתור בעיה היום) בלי הבנה מה ההשלכות העתידיות ופה קבור הכלב.

בנימה שונה,
אני לא מבין מה התלונות על הבניה(והרס הטבע)
כן, פעם גם היה חניה בשפע בכול חור בגוש דן, אפילו בדרום ת'א!!!! צ'רלי וחצי ראיתם? ככה זה היה פעם.
אבל מאז האוכלוסיה גדלה ביותר מפי 2 והם צריכים לגור איפה שהוא, אני מתאר לעצמי שההילטון לא יכול להכיל את כולם.
אז מדוע התלונות על הפיתוח? בטון יוצקים משום שיש לו קונים (חוק #1 בכלכלה בסיסית)

stavamrosi
26-03-14, 16:34
אני ואחאב נפגשנו בגבעות הכורכר בנס ציונה, כשאני מסיע את הגיפ שלי על מדרונות הכורכר... מיותר לציין שנסעתי בשביל קיים, וחלילה וחס לא דרסתי צמחייה או יצרתי שביל חדש.
המפגש בינינו היה די טעון, בלשון המעטה..
נכנסנו לגבעות מכיוון השכונה המזרחית שמובילה לברוש, וראינו קבוצה של אנשים יושבים לידו.. מיותר לציין שחלקם הגיעו ברכב עד לברוש והחנו בגבעות על שביל מסודר...
המשכנו בנסיעה רגוע לכיוון הסעלים כדי לטפס קצת ואז לשתות קפה למעלה..
בזמן הטיפוס שהיה זחילת סלעים קלילה נגשו אלינו במבט רציני מספר גברים (4 עם אני זוכר נכון)
התחילו להתבונן ולשאול מדוע אנחנו הורסים "שמורת טבע"?! לא הספקנו להבין מי נגד מי, ואז שוב הם פסקו שאנחנו עוברים על החוק וישנו שלט בכניסה לשמורה שאומר שהנסיעה אסורה בשבילים לא מסומנים. האחד עוד לא סיים ואז אחד אחר שלף את הנייד שלו והחל מצלם את הרכב שלי שעמד באמצע המעלה וכך גם את הרכב השני שהיה איתי.
יצאנו מהרכבים ופתחנו בשיחה, מסתדר שבהחלט מדובר בירוקים אוהבי טבע (כמוני) שזה היה המפגש הראשון שלהם.
לאחר כמה חילופי האשמות , הם הועילו להבין שבגבעות הכורכר אין שבילים מוגדרים (מסומנים) כי זו אינה שמורה עדיין, כך שהרכבים שלהם ליד הברוש מבצעים את אותה העבירה! ומעט אחרכך הם גם הואילו להודות שזו אינה שמורת טבע, והטענה הקודמת בתחילת המפגש היתה שיקרית.
בינתיים הבחור עם המצלמה נובח ברקע עד כמה הוא מתנדב מסור, בהגנה על טבע ובשיטור העירוני/משטרע, וכמה אני צריך לחשוש מקבלת דוח.
לעומתו, היו 2 שהשכילו להבין את החומרה של מה שהם עשו באותו הרגע וניסו לדבר אל ליבינו... למרות שאני בטוח שאני אספתי הרבה יותר זבל מהם, שמרתי על השטחים המוכרזים יותר מהם, מעולם לא נהגתי בשמורת טבע, ומאז החוק אני גם לא מחנה מערבית לתלולית עפר בפלמחים.
אבל זה לא מנע מהם לקרוא לי עבריין, לאיים עלי בפה מלא ובדוחות. נדרשתי להמציא הסברים ,הרגשתי רע מאיים ופגוע.
אחרי שנרגעו העיניינים , הפכו האנשים ממאשימים לשואלים שאלות של איך ניתן וכיצד... שואלים אותי... הגיפאי העבריין.
אז הפנתי אותם לכאן... זה היה ניראה לי הדבר הנכון לעשות.

אחאב , אני שמח שהשרשור הזה מופץ על הדפים האלה, כך שעכשיו ביססנו את העובדות של איפה ואיך מותר לנסוע, לרכב או ללכת. בכדי שפעם הבאה כשאתם באים לצלוב גיפאים כמוני, תחשבו פעמיים.
חשוב לי להדגיש שאני חושב שמה שבחרתם לעשות הוא יפה וחשוב, אבל יש דרכים לבצע אותו. לא באיומים , ודיבורי סרק, תצליחו.

Bernard
26-03-14, 16:51
...
אז הפנתי אותם לכאן... זה היה ניראה לי הדבר הנכון לעשות.

אחאב , אני שמח שהשרשור הזה מופץ על הדפים האלה, כך שעכשיו ביססנו את העובדות של איפה ואיך מותר לנסוע, לרכב או ללכת. בכדי שפעם הבאה כשאתם באים לצלוב גיפאים כמוני, תחשבו פעמיים.
חשוב לי להדגיש שאני חושב שמה שבחרתם לעשות הוא יפה וחשוב, אבל יש דרכים לבצע אותו. לא באיומים , ודיבורי סרק, תצליחו.

עכשיו, בטוח שאני (לפחות) לא אעלה שיפורים/שינויים שעשיתי ברכב... יותר מידי "נשמות טובות" יהיו פה..

נראה לי שהקביעה שלך תתברר כלא מבוססת...

elibaba
12-06-17, 15:35
מקפיץ את השרשור הזה כי אתמול נוכחתי לדעת ששטח גבעות הכורכר מצד צפון הוקף במכשול גדר מתכת ושערים נעולים. עדיין אפשר להיכנס מכיוונים אחרים, אבל תהיתי מתוקף איזו סמכות נחסמו השבילים.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

yosss
13-06-17, 21:47
לדעתי מדובר כבר בגן לאומי מאושר (לא מוכרז)
http://www.myziona.co.il/%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%A9%D7%98%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%A0%D7%A1-%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%94

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

elibaba
19-06-17, 16:45
אך אכן כך הוא (ויש שלטי "גן לאומי" סביב האיזור) אני לא מבין מכוח מה שמו שם חסימות.
מצאתי מסמך מעניין באיזור שדי מחזק את התיאוריה שלי שאין לאף אחד זכות למנוע נסיעה על שבילים קיימים שם.
http://envclinic.biu.ac.il/files/envclinic/publications/nyyr_mdh_-_gbvt_hkvrkr_yvtm_-_svpy.docx

-->