PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע 4ליטר של סופה הלך צריך עזרה

אלון578
22-03-14, 13:51
בנסיעה האחרונה שנכנסתי למים המנוע לא הניע, חכיתי קצת שיתיבש נסיתי שוב להנעתי לא הניע בכלל אך שהעברתי להילוך LOW הצלחתי להניע.
המנוע קירטע, לא היה כוח.
הרגשתי כיאלו שדוחפים אותי מאחורה מרב שלא היה כוח .היו כמה פיצוצים שנשמעו מהמנוע וגם מהאגזוז. עצרתי בתחנת דלק הקרובה בדרך לבית כמובן וראיתי שכבל שמן לבדיקה אם יש שמן היה טיפה בחוץ לא היה סגור עד הסוף,בנסיעה היו כמה קפיצות קטנות ובאמת ראיתי מתחת לכבל שמן ליד הפלג שיש שמן הייתי בטוח שזה לא מהבוץ כי לא נסעתי מהר ולא נכנסתי לאגמים, רק בוץ. נסיתי לנקות את השמן גם בעזרת המשאבת אוויר,השמן היה על חלק ליד הפלג שמתחתו ומחובר בחוט אחד של חשמל למנוע אני חושב, היה עם די הרבה שמן ועוד חלק קצת יותר למטה שנראה כמו סוללה גדולה שהיה בו גם הרבה שמן אחרי "הניקוי"
האוטו הניע ב4על 2 והיה יותר חזק ופחות קירטועים ופיצוצים אך עדיין עגלה,עכשיו זה הרגיש כיאלו שתי אנשים דוחפים אותי.
ומכאן למוסך בגרר הגיפ נלקח למוסך ויש שתי אפשריות: החלפת מנוע או אוברול מנוע.
אני צריך עזרה:אחד מה עדיף מניסיון אך ישנה חשיבה על בעיית התקציב לכן יש לשקול זאת
דבר שני כמה אמור לעלות העסק הזה פחות או יותר ומקום ממולץ לביצוע ההחלפה או האוברול מנוע

shmil
22-03-14, 14:24
לא ברור למה החלטת שהלך מנוע דווקא, אבל אם תרצה, תפרט יותר, ברור, ועם סימני פיסוק.
משום מה, ההתרשמות שלי היא שאתה לא מחסידי העבודה העצמית, ולאור זאת יפורטו מחירים משוערים לעבודות במוסכים.
גם לא ציינת מהיכן אתה והיכן נמצא הרכב, וקצת קשה להמליץ מקריית שמונה ועד אילת.

מחיר למנוע מיבוא (אותם מנועים כמו בגרנד צ'רוקי וצרוקי עד כמעט סוף שנות האלפיים) - כ-6 עד 8 אש"ח.
עלות העבודה - בערך אותו הסכום, עם אופציה לקצת פחות.
במקרה שלך, יכול להיות שגם למערכת החשמל נגרם נזק.

אלון578
22-03-14, 21:16
-הגיפ נלקח למוסך,ושם נאמרה המילה האחרונה, שאכן הלך מנוע .
-יום אחרי נסיתי להניע ולא הניע(המנוע לא נדלק)אחרי ניסיון שני היה פיצוץ חזק מאוד.
- אני לא מחסידי העבודה כי אני עדיין לומד בבית צפר ורק בן 17
-אזור רחובות

shmil
22-03-14, 21:26
-אני עדיין לומד בבית צפר ורק בן 17
-אזור רחובות
עכשיו הרבה יותר ברור.
מוסך מומלץ - אודי מזרחי, דרום רחובות...

Saar
22-03-14, 21:29
גיל 17 הוא מצויין ללמידה...
הלוואי ולי הייתה האפשרות ללמוד כך בעזרת האינטרנט בגיל 17 (עכשיו אני מרגיש ממש זקן :). )
באיזור רחובות- אודי מזרחי בצומת בילו.

עדיין, לא ממש ברור מה קרה ברכב, מה זה ״הלך מנוע״? לאן הלך, מה בדיוק הלך , מה אפשרויות התיקון וכו׳

boaz avrahami
22-03-14, 21:37
לאן הלך המנוע ?
מה בדיוק התקלקל לפי אבחנת המוסך?
מהיכן אתה בארץ וכמה אמין המוסך שהגיפ שלך נמצא בו?

משהו מריח לי לא טוב אבל קשה לקבוע בלי מספיק נתונים

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

דרור ברלי
22-03-14, 22:02
לאן הלך המנוע ?
מה בדיוק התקלקל לפי אבחנת המוסך?
מהיכן אתה בארץ וכמה אמין המוסך שהגיפ שלך נמצא בו?

משהו מריח לי לא טוב אבל קשה לקבוע בלי מספיק נתונים

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

++1

אלון578
23-03-14, 15:58
גיל 17 אכן זה בדיוק הזמן להתחיל,אני מנסה כמה שיותר,מסתכל הרבה בפורום ושמח שאני עם סופה ולא עגלה
-המנוע הלך=לא מניע אני חושב שזה קשור לחשמל כי בכל זאת זה קרה באמצע טיול בוץ אבל גם שהמנוע נדלק לי הוא קריטע והשמיע פיצוצים חזקים
לפי הבנתי הבוכנות נהרסו ,בכל מיקרה לא היה מה לעשות אז הזמנתי גרר.
לקחנו אותו למוסך של קרוב משפחה,מטופל אצלו כבר הרבה שנים אמינות יש אך אם יש מחיר טוב ומקום ממולץ ישקל שנית
-לפי המוסך צריך לעשות אוברול מנוע מחיר 6 אלף ועבודה החלפה שמנים וכו10 אלף

boaz avrahami
23-03-14, 16:13
גיל 17 אתה כבר אמור לדעת לכתוב משפטים עם סימני פיסוק....
אם אתה לא עולה חדש עם וותק של שנה בארץ אז בבקשה תשקיע קצת בכתיבה שלך ע"מ שאפשר יהיה להבין אותך.

לעצם העניין - התקלה שאתה מתאר באמת נשמעת כמו תקלת חשמל ולא כמו מנוע שהתפרק בעיקבות הטיול.
יתכן אמנם שאני טועה. קשה לנתח כאשר כל כך הרבה מידע חסר.
לאור התאור הראשוני שלך אני משער שאין לך מושג ירוק איך קוראים לרכיבים מתחת למכסה המנוע כך שגם איבחון מעמיק לא תוכל לספק.

מאחר ואתה מרחובות, הרשה לי להצטרף להמלצות המצויינות של קודמי על אודי מזרחי.
אודי מוסכניק ישר כמו סרגל ומקצוען בחסד וגם לא יקרן ביחס לאיכות שלו.
הוא נמצא באזור צומת בילו.
קח אליו את הרכב ע"מ שיבצע את האבחנה.

יריב קלר ברוך
23-03-14, 16:22
תתקשר ננסה לעזור 0544565641

דרור ברלי
23-03-14, 18:35
אי אפשר לעשות איבחון בהתכתבות, אבל כל הסימפטומים שאתה מתאר הם של בעית חשמל/הצתה.
אני זוכר טוב את הפיצוצים והקירטועים הללו כשכל הבעיה היתה מכסה מפלג ... 50 שקל.

"בוכנות נהרסו" זו דיאגנוזה קיצונית שאפשר לשחרר רק אחרי שהמנוע פורק ורואים בעיניים את הבוכנות והצילינדרים.
אני ממש לא רוצה לסכסך לך עם קרוב משפחה, אבל מדובר במנוע עם כוח סבל גבוה מאוד לפני שהוא "הולך", ולכן הניחוש הלא מלומד שלי הוא ש:

1. הוא מנסה לעשות עליך קופה, וכבר ראיתי "אוברולים" שהסתיימו בהחלפת שמנים + ניקוי וצחצוח המנוע כדי שייראה "חדש/משופץ" + עוד כמה מסאז'ים קטנים מסביב למנוע....
2. אין לו מושג יותר מאשר לך.

תן ליריב להעיף מבט. הוא מכיר טוב את המנועים האלה.

אודי מזרחי מומלץ כאן על ידי רבים לא רק בהקשר של מקצועיות אלא גם של יושר - זה לא טריוויאלי בענף הזה ולכן כדאי שגם הוא יבדוק.

בהצלחה.

-->