PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט שיפוץ סגירת פיברגלס לסופה ארוכה

GAVRIEL FIBERMAN
22-03-14, 23:35
שלום לכולם
הפעם אני אסביר על פרויקט שיפוץ סיגרת פיבר לסופה ארוכה, הסגירה במקור היא סגירת מג"ב .
חלק מהפרויקט היה שינוי צורת הגג של הסגירה בגלל שהסגירה מקדימה בעלת גיבנת מגעילה ורצינו ליצור מראה זורם יותר ובאותה הזדמנות גם ליצור בידוד טרמי לגג מה שלא קיים בסגירה המקורית.
בניתי מיריעות של פוליאוריטן מוקצף משטח שהודבק לגג הקיים שישמש ליבה לבנייה החדשה.

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 00:02
85392

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 01:18
853938539485395

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 01:28
85399
לפני הדבקת הפלטות שייפתי את הגג בצורה יסודית , לאחר מכן ניקוי יסודי של הגג והדבקת הפנלים באמצעות דבק אפוקסי

Saar
23-03-14, 15:58
אולי זה רק אני, אבל קצת קשה להבין מה אתה מנסה להראות כאן.
לא ממש ברור התוצר הסופי (תמונה?)
ולא ממש ראיתי הסברים על התהליך ושיטת העבודה....
הבנתי שאתה יודע לעבוד עם פיברגלאס, אבל מטרת הפורום הזה היא גם להעשיר את ידיעת הגולשים :)

IlanG
23-03-14, 17:17
נראה לי שמטרת המפרסם היא יותר בכיוון תצוגת יכולת ( תראו מה אני יודע לעשות .... פרסומת !) מאשר שיתוף מידע .

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 19:12
סהר ואילן שלום , אם יש לכם שאלות אתם יכולים פשוט מאוד לשאול ואני מבטיח לענות , ולא צריך לצאת בהצהרות. רק התחלתי את השרשור אז קצת סבלנות. אני מעלה עוד תמונות ומידע על התהליך . אני לא מכין כאן עוגות ולא מפרסם את המתכון.

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 19:24
8544185442
אחרי שהדבקתי את היריעות עשיתי חורים באזור הקידמי בכדי להזריק נוזל פוליאוריטן שימלא את החלל שנוצר באזור הקדמי של החיפוי ( ביטול המדרגה שהייתה בסגירה המקורית)

דרור ברלי
23-03-14, 19:26
אלוהים אדירים. בנית שם "גיבנת" לתפארת, בנוסח הסגירה של סופה 2...
המדרגה המקורית עוד עידנה את זה קצת.

ההערה מתייחסת לעיצוב בלבד. עניין של טעם כמובן.
לגבי המקצועיות בעבודה - שאפו.

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 19:30
הכנתי קנטים עם זויות מהיריעות פוליאוריטן והדבקתי אותם באמצעות דבק אפוקסי ליריעות שהודבקו כבר לגג. ככה יצרתי ירידה סימטרית בין היריעות שהדבקתי לגג הקיים.
מילאתי את החורים שהיו בין הפלטות ובחיבורים של הזויות לבין הגג הקיים והחלקתי הכל עם נייר שיפוץ כהכנה לשכבות הפיברגלס שיבוא בהמשך.
חשוב שהפירבגלס לא יצטרך לקחת זויות ישרות.

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 20:01
854448544585446854488544985450
אחרי שהכנתי את הליבה מהפוליאוריטן והכל היה מודבק ומשוייף לצורה שרצינו, שייפתי מבעוד מועד את האזור המקיף של הגג כמו שאפשר לראות בתמונות בכדי שהבדי פיבר ירדו בדרוג לגג הקיים ויגמרו היכן ששייפתי . כמובן ששייפתי כמעט עד לפיבר ( בגלל שהיה יסוד מאוד איכותי ומיושם בצורה טובה יכלתי לא להגיע עד לפיבר עצמו ) .
מבחינת הבדים השתמשתי בשתי שכבות של בד פיברגלס 200 ג' למ"ר באריגת PLAIN , כיוון הבדים ב 0-90 מעלות - למי שמבין בתחום.
את הדרוג של הבדים עשיתי במדרגות הפוכות ( קודם השכבה הקטנה ביותר והשכבה הבאה מכסה עליה בתפירה של 2" בערך ).
הכנתי שכבות יבשות של פיברגלס קצת יותר גדולות ממה שצריך והנחתי אותן על הגג בסדר ההדבקה שרציתי.
לאחר מכן קיפלתי שכבה אחת של הבד והתחלתי בליווח הבדים בדבק אפוקסי נוזלי יעודי . יש הרבה שיטות של הספגת בדים וישנם גם בדים שבאים עם דבק שנקראים בדי פריפרג PREPREG שמאופסנים בהקפאה עד השימוש.
אחרי שגמרתי צד אחד עברתי לצד השני והספגתי את שתי השכבות של הפיברגלס גם.

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 20:19
בבוקר שאחרי הליווח של הפיברגלס מרחתי ידנית צבע יסוד על הפיברגלס כל עוד האפוקסי בתהליך פילמור בכדי ליצור איחוי מושלם בין שני החומרים ובכדי שיהיה לי מצע שיוף לישום של קומפקט פילר מבלי שאצטרך בשיוף לפגוע בשכבות הפיברגלס.
8545885459

Saar
23-03-14, 21:23
כרגע, אין לי שאלות ספציפיות, אבל מה שיפה בפורום זה שהמידע נשמר ואם בעוד שנה/שנתיים או שלוש אחפש את המידע, הוא יהיה קיים וניתן לאיתור בקלות...
לכן, כאשר אני קורא בפורום הבונים, אני מצפה לקרוא הסברים מפורטים בליווי תמונות.
כמובן שזו לא חובה, אבל זה מה שציפיתי לראות בקריאת הכותרת.
סער

GAVRIEL FIBERMAN
23-03-14, 21:30
סער ועכשיו אחרי שהוספתי תמונות ומידע , מה דעתך?

Saar
23-03-14, 21:38
סער ועכשיו אחרי שהוספתי תמונות ומידע , מה דעתך?

בהחלט משתפר :)
תודה

savyon
24-03-14, 17:22
למי שמבין בתחום.[/COLOR]
את הדרוג של הבדים עשיתי במדרגות הפוכות ( קודם השכבה הקטנה ביותר והשכבה הבאה מכסה עליה בתפירה של 2" בערך ).
הכנתי שכבות יבשות של פיברגלס קצת יותר גדולות ממה שצריך והנחתי אותן על הגג בסדר ההדבקה שרציתי.
לאחר מכן קיפלתי שכבה אחת של הבד והתחלתי בליווח הבדים בדבק אפוקסי נוזלי יעודי . יש הרבה שיטות של הספגת בדים וישנם גם בדים שבאים עם דבק שנקראים בדי פריפרג PREPREG שמאופסנים בהקפאה עד השימוש.
אחרי שגמרתי צד אחד עברתי לצד השני והספגתי את שתי השכבות של הפיברגלס גם.

לי יש "בעיה" עם הנכתב,
יש לי הרגשה שאתה פה רק כדי לפרסם את עצמך ולא כדי לחלוק מידע,
אז בוא נעשה הסכם, או שתחלוק מידע, מא' ועד ת' או שלא תכתוב, מה אתה אומר?
אם כתבת על כיוון הבדים, תסביר, אם כתבת שיש הרבה שיטות להספגת הבדים, תסביר לפחות שיטה אחת.

מטרת פורום ג'יפולוג היא לחלוק מידע עם חברי הפורום כדי שהם יוכלו לעשות את הדברים בעצמם!
אם אתה חושש לחלוק מידע מלא כי זה יפגע בך כלכלית, אל תכתוב בכלל.

Bernard
24-03-14, 18:11
לדעתי כל האנרגיה וההוצאות ב"חיסול הגיבנת" מיותרות לחלוטין,אם לא מגביהים/מגדילים את החלון הקידמי - מלבד העך המוסף של תירגול אפשרויות בפיברגלס....
הגיבנת נועדה לפצות על גובה המושב האחורי/אמצעי וממלא, גם אחרי הטיפול הקוסמטי, מי שיושב שם רואה רק תיקרה או שצריך לשבת עם הראש בין הברכיים, על מנת לראות משהו...

תייצר מסגרת לחלון קידמי גבוה יותר (מפייבר, יש כאלה חליפיים, בגודל מקורי,לקנות בארה"ב) + חלון (זכוכית מרובדת ישרה פשוטה) וסגירת פייבר מותאמת לזה וכולם יודו לך..הנה לך רעיון לקיט קומפלט :)

asafk
24-03-14, 18:38
ולדעתי המדרגה שימושית אם בונחם מעליה, אבל את החלל לא ממלאים אלא פותחים פתח מבפנים. כך נוצר יופי של מדף

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bernard
24-03-14, 18:44
מסכים שנראה יותר טוב עם המדרגה/גיבנת אבל מפריע לי קצת שזה מזכיר את זו של הדיסקברי...:rolleyes:
וגם שם, בדיסקברי, החלון הקדמי נמוך מידי..

דרור ברלי
24-03-14, 18:58
אם אתם שואלים אותי?
היה יכול להיות מעניין להשקיע קצת בפחחות על ריצפת הבודי ולהנמיך אותה... ככה היה מתקבל עוד מרווח ראש במושב האחורי.
ביטול המדרגה יוצר גיבנת וזה כבר מפגע אסטטי מזעזע בנוסח גג הפיבר המקורי של סופה 2.

GAVRIEL FIBERMAN
24-03-14, 19:42
מצטער ששכחתי לציין שבעתיד באזור מעל הנהג ולידו יפתחו פתחים בגג לטובת רמקולים, זה היה התכנון המקורי. גם מבחינה אוירודינמית הצורה החדשה הרבה יותר טובה.
בגלל השמש היוקדת בארצנו טיפלנו בבידוד שהיה חסר במקור, הרי תענוג לשבת מתחת לעץ מאשר להתבשל, ואני בטוח שההבדלים אחרי הבידוד שהיריעות פוליאוריטן יתנו יהיו רצינים ביותר.

GAVRIEL FIBERMAN
24-03-14, 19:59
סביון למה אתה אנטי? מה רצית שאני אפתח כאן קורס לחומרים ממרוכבים? הרי זה לא כיתת לימוד כאן אלא פורום, לאט לאט אנשים יקבלו מושג ואני ארחיב כל פעם על משהו אחר. אני רואה שהרבה אנשים מתעניינים ואני מבטיח לענות על שאלות , למה אתה בא אלי בטענות של מניעים נסתרים? המניע שלי הוא חשיפת תחום החומרים המרוכבים לכלל חברי הפורום ותו לא, לא הזכרתי אפילו בחצי פעם שאני עסק שמתמחה בתחום!!!!!! לא ברמיזה ולא בחכימה , ואני שומר על הכללים של הפורום . אם לא מוצאת חן בעינייך כתיבתי אז צר לי. "
אז בוא נעשה הסכם, או שתחלוק מידע, מא' ועד ת' או שלא תכתוב, מה אתה אומר? " במקום לבוא בגישה כזאת לוחמנית תשאל ואני אשמח לענות , הכי פשוט שיש :-)

GAVRIEL FIBERMAN
24-03-14, 20:04
סביון לשאלתך על שיטות הספגת הבדים שקימות אז ככה:
שיטה ראשונה היא הספגה בצורה ידנית באמצעות צ'קלינות ומברשות.
שיטה שני היא הנחת כל הבדים בתבנית , סוגרים על הכל בשק ואקום , ומזריקים את השרף באמצעות צינורות ותעלות לחלק.
שיטה שלישי היא כאשר הבדים באים כבר מוספגים בשרף, בדים אלה נקראים PREPREG , האחסנה שלהם חייבת להעשות בהקפאה. לפני שמשתמשים בבד צריך לתת לו להפשיר ולעבוד איתו בחדר עם טמפרטורה מבוקרת.

IlanG
24-03-14, 21:02
סביון למה אתה אנטי? מה רצית שאני אפתח כאן קורס לחומרים ממרוכבים? הרי זה לא כיתת לימוד כאן אלא פורום, לאט לאט אנשים יקבלו מושג ואני ארחיב כל פעם על משהו אחר. אני רואה שהרבה אנשים מתעניינים ואני מבטיח לענות על שאלות , למה אתה בא אלי בטענות של מניעים נסתרים? המניע שלי הוא חשיפת תחום החומרים המרוכבים לכלל חברי הפורום ותו לא, לא הזכרתי אפילו בחצי פעם שאני עסק שמתמחה בתחום!!!!!! לא ברמיזה ולא בחכימה , ואני שומר על הכללים של הפורום . אם לא מוצאת חן בעינייך כתיבתי אז צר לי. "
אז בוא נעשה הסכם, או שתחלוק מידע, מא' ועד ת' או שלא תכתוב, מה אתה אומר? " במקום לבוא בגישה כזאת לוחמנית תשאל ואני אשמח לענות , הכי פשוט שיש :-)

אוףףףף עייפתי ממך , שוב , אין לי שום דבר נגדך ההפך אתה נשמע בעל ידע רב , אני בטוח שאתה בנאדם נחמד אבל אתה ״ מאכיל אותנו ארוחה סטייקים עם קשית ״ שחרר מידע ,פרט יותר , נתת דוגמאות לשיטות מריחה , תן שיטה אחת ופרט מה ואיך מבצעים אותה , חומרים , עליות , איפה קונים, ממי, איך עובדים , איזה כלים, תן תמונות.....המון המון תמונות ( בכול שלב ושלב ) ...
כרגע אתה נראה כאילו אתה מייחצן את עצמך וכן פרסמת את עצמך בפורום ( ראיתי את הפרסום - עסק לביצוע עבודת פיבר )

יום טוב .

six 4 life
24-03-14, 21:20
אין לי מושג מי זה גבריאל אבל כולכם התחרפנתם לגמרי.

GAVRIEL FIBERMAN
24-03-14, 21:37
תודה רבה

דרור ברלי
25-03-14, 09:02
אין לי מושג מי זה גבריאל אבל כולכם התחרפנתם לגמרי.
+1...

-->