PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מודל קאד של מנוע קוואסאקי נינג'ה

AdiVitara02
25-03-14, 00:03
אהלן אני מקבוצת הפורמולה SAE של אוניברסיטת ת"א.
בשביל למדל את האינטגרציה בין המכלולים השונים ברכב אנחנו חייבים מודל מדוייק של המנוע.
בשנה שעברה עשו קומבינה של להדביק את התמונה כרקע בסוליד ולשרטט על התמונה את קווי המתאר. קיבלו סטייה של כמה סנטימטרים ובסוף נאלצו ל"תפור" חלקים על הרכב תוך כדי הרכבה.
המנוע הנוכחי מורכב בתוך הרכב הקיים והוצאתו כרגע היא תהליך בילתי הפיך והרכב הזה עוד צריך להיות שמיש בתקופה הקרובה, מה שמוריד מהפרק גם סריקה.

חיפשתי כבר באתרי קאד ולא מצאתי את המודל המדוייק, רק משהו דומה וגם זה בתשלום.
קיבלנו כבר שתי ניתוקים בפנים מקוואסאקי, למרות שהסברנו להם שזה פרוייקט סטודנטיאלי בלי מטרות רווח.
כרגע מנסים לעבור ולחפש קבוצות שהשתמשו במנוע הזה בשנים קודמות בתקווה שייזרקו לנו עצם.

למישהו יש פתרונות יצירתיים???
מנוע zx6r kawasaki ninja 2010

נמרוד
25-03-14, 10:08
אני מניח שאת Grabcad.com חרשתם. אם אין, ואתם לא מוצאים בפורומים של FSAE, אז אין ברירה אלא לעבוד קשה... אם צריך לפרק אז לפרק ולמדל. סריקה תלת מימדית כמו שעשו בבן גוריון והשנה בטכניון היא הפתרון הכי טוב אבל גם להקדיש כמה שעות למידול ידני, עם מטר וקליברים, יהיה מדויק מספיק וזה תרגיל מצויין ומלמד במהות של ההנדסה שאני חושב שאתם צריכים לעשות. החוכמה בתרגיל הזה היא להבדיל בין עיקר לתפל, בין המידות החשובות ללא רלוונטיות, ולהבין את רמת הדיוק הנדרשת ואת המשמעות של המושג טולרנס. אני אם הייתי המנחה שלכם הייתי אומר לכם פשוט לעשות את זה.

-->