PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף סוף כתבה של מישהו משלנו בוואלה

elro
26-03-14, 08:58
כתבה של רמי גלבוע פורסמה בוואלה תחת הכותרת "האם הג'יפאים פוגעים בסביבה?"

רמי, כל הכבוד על הבעת דעתינו בצורה פומבית ובצורה נכונה.

http://cars.walla.co.il/?w=%2F4700%2F2731968&fb_action_ids=620418008027455&fb_action_types=og.recommends&fb_ref=fb_like_article_footer&fb_source=other_multiline&action_object_map=[1432519856989204]&action_type_map=[%22og.recommends%22]&action_ref_map=[%22fb_like_article_footer%22

ד ו ר ו ן
26-03-14, 09:16
לא יעזור כנראה כלום..
תראה איזו מקלחת תגובות אטומות הוא קיבל.

כאילו שבכלל לא קראו מה שהוא כתב.
עיוורים וקיצוניים לא יתנו לעובדות לקלקל להם דיעה נחרצת.

boaz avrahami
26-03-14, 09:24
הכתיבה של רמי תמיד נעימה וקולחת אבל אני לא שוכנעתי שהדרך הנכונה היא להתנצל או להסביר.
השטח הוא שלי לא פחות משהוא של כל חובב טבע אחר.
אני אדרוס בהנאה כל אחד שינסה להפקיע ממני את הזכויות שלי

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

elro
26-03-14, 09:25
זה היה ברור שזה מה שיהיה וזה היה ברור שזה לא ממש יעזור.
אבל, בכל זאת, זה נחמד לקרוא את זה ואולי, אולי זה יגרום למישהו מהצד השני להרהר קצת.

נ.ב.

המצחיק הוא שהחבר'ה האלה הם בדרך כלל חבר'ה שקוראים להדיברות עם הצד השני, להקשבה, לסובלנות ועוד, אבל כשזה מגיע לנושאים ששונים מדיעתם אז ההקשבה, ההידברות והסובלנות מהם והלאה...

boaz avrahami
26-03-14, 09:40
כן. כמו אלו מצפון תל אביב.
בעד אפריקאים עד שזה מגיע אליהם לבריכה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
26-03-14, 09:52
רמי, כרגיל, כתיבה נהדרת...

יש דיסוננס מסויים בין אלו שבאופן כללי קוראים להמנע מאלימות לבין האלימות שהם מפעילים על מי שחושב אחרת מהם.
למשל.... תראו את האלימות המילולית הקשה שמפעילים הטבעונים נגד מי שמודה שהוא חובב בשר.
ויש דוגמאות נוספות.
מעניין.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

דרור ברלי
26-03-14, 12:26
רמי, כרגיל, כתיבה נהדרת...

יש דיסוננס מסויים בין אלו שבאופן כללי קוראים להמנע מאלימות לבין האלימות שהם מפעילים על מי שחושב אחרת מהם.
למשל.... תראו את האלימות המילולית הקשה שמפעילים הטבעונים נגד מי שמודה שהוא חובב בשר.
ויש דוגמאות נוספות.
מעניין.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

מעניין?

רק עכשיו שמתם לב? תמיד זה היה ככה.
וכדי להימנע מגלישה לפוליטיקה, אני לא אוסיף...

רמי כרגיל, כותב נהדר ולעניין. אבל הבעיה היא בכלל לא בשמירה על הטבע או בהשתוללויות אלא בכל מה שקוראים "ניראות".

ג'יפ זה רכב בולט, גבוה, והוא פורט לבנאדם הממוצע, זה שאין לו ג'יפ, על כל מיתרי הכעס, הקינאה והאנטגוניזם:
"מה אתה צריך ג'יפ?" (אני לא צריך, אני רוצה - וזה לא עניינך.)
"צריך להוציא את כל הג'יפים מחוץ לחוק!!!!!!!" (אם לי אין ג'יפ אז גם לאחרים לא יהיה).

עוד משהו מעניין. אם אני נוסע ברכב שטח, משמע אני "עשיר". ובעיני מר ישראלי הממוצע, עשירים זה רע - ועשירים בג'יפים זה עוד יותר גרוע. גם אם מדובר ב"עשיר" שחי בדירה שכורה בשיכון רכבת מתפורר ונוסע ברכב שטח חבוט בן 20 ששווה בערך שליש מהמשפחתומטית החדשה של מר ישראלי הממוצע.

ככה זה פה. יש לך ג'יפ = אתה גדול - אתה גבוה - אתה רחב - אתה בולט - אתה מרעיש - אתה לא יציב - אתה מסוכן - אתה מזהם - אתה שורף המון דלק - אתה עשיר - אתה צפונבון (אם זה SUV חדיש) - אתה ערס (אם זו סופה חבוטה) - האף שלך לא מוצא חן בעיני - הזין שלך קטן - אתה חי ונושם וזה מפריע לי - כי אני ישראלי נורמטיבי וככזה אני שונא לא רק אותך אלא גם את כל מי שלא בדיוק - אבל בדיוק - כמוני.

לקח לי חודשים לשכנע את השומר בחניון של העיתון שהתעקש ש"אין מקום לג'יפ הענק הזה", שסופה ארוכה לא ארוכה יותר מפורד פוקוס/סובארו אימפרזה... האידיוט לא האמין עד שטרחתי להקדיש לו דקה ואשכרה ממש מדדנו.

חבל על העצבים שלכם. אנחנו נמשיך להתנהג כמו בני אדם בשטח - בשבילנו. לא בשביל הנבלות הללו.

opl
26-03-14, 14:10
"אנחנו" זה רק חלק קטן ולא מייצג מהקהילה...
ולפי מה שמספרים לי וצועקים עלי כולם זה גם נכון לשאר התחביבים שלי

Bernard
26-03-14, 16:00
מאמר יפה ומאוזן ו...מיותר.. לדעתי.
הרי אין בצד "השני" מי שבאמת מקשיב... ואני לא מדבר על פוליטיקה.
מאמר שכזה רק מעורר את "אינסטינק הרדיפה" של הנפשות הטובות ומזכיר להם לצעוק את משנתם - אני בטוח שיש להם פתרון ביה"ס לכל "בעייה" ("נוריד" את זה, נסרס את ההוא, נכרות לפושטק את היד, נשים את הכושים במחנה, את הרוסים בפאב מגודר, על מזרע ניזרוק איזה אטום קטן ונירק על כל אישה במדרכה שלנו...).
להתווכח עם כאלה זה כמו לשרוק ברוח - אתה אולי מרגיש שאתה עושה משהו אבל זה לא באמת..
ברור שעדיף לכתוב באייפד במקום לכרות עצים לנייר ולגור אפשר גם בחושה מקליפות עלים, לצד חיות הבר ובעדינות כזה, להרוג כל מי שהולך עם מעיל פרווה -הוא איש רע - לך תדבר בהיגיון עם כאלה...

להוריד את הראש ולהתעלם ולטייל מהר והרבה... לפני שיסגר....

-->