PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוא סרן מחו״ל

ishc
28-03-14, 21:57
אני אתחיל בבקשה להשאיר את הדיון ענייני ולקבל תשובות מבעלי ניסיון בלבד.
בגראנד ויטרה כידוע הסרן הקדמי נמצא בתוך האוזינג מאלומיניום שנוטה להסדר תחת עומס. בעבר היה ניתן לרכוש מחברת קלמיני סרן מוכן וסגור עם האוזינג ואיבר שלישי מברזל אך המוצר הזה כבר לא זמין לקנייה.
שיטוטים ברחבי הרשת העלו סרן של גראנד ויטרה מנוע 2.5 v 6 ידני שההאוזינג והאיבר השלישי מברזל. הסרן גם במחיר לא רע בכלל ומשאר רק לגייר אותו ולהביאו לארץ.
עד היום הבאתי לארץ בעיקר חלקים קטנים, פלסטיקים, גומיות, תותבים, רכיבי חשמל וכו׳. החלקים הוזמנו מרחבי העולם ותמיד הגיעו בלי שום בעיה. אבל סרן זה רכיב גדול, כבד ומושך עיניים ברשעויות מכס ומשרד התחבורה.
הסרן עצמו נמצא באנגליה והשאלות הן כדלקמן:
1. למי יש ניסיון בייבוא חלקים גדולים מאנגליה? דרך איזו חברת שילוח? הבנתי שיש חברה בסגנון ushops באנגליה שמאפשרת לך לקבל ״כתובת״ באנגליה.
2. חלקים כמו סרן דורשים אישור משרד התחבורה או כל אישור אחר? מהי המגמה היום לגבי ייבוא עצמאי של חלקי חילוף, הבנתי שכל עוד לא מדובר בחלק בטיחותי הוא אמור לעבור חלק. יש רשמה של מה מותר ומה לא?
3. הפנייה לאתרים/חברות שילוח או כל עזרה אחרת תתקבל בברכה (אני משער שזו קריאה בעיקר לחברי פורום LR).

תודה
צחי

stavamrosi
29-03-14, 11:28
אני הבאתי 2 דיפרנציאלים לגימני בהזמנות שונות דרך ups
המוצרים נעצרו במכס לבדיקה.. ושוחררו בעבור כופר באשראי של בסביבות ה 300 שח...
בעבר לכך לא היתה בעיה...
קח בחשבון שכדי לשלח עם ups תצטרך לשלם יפה על המשלוח... לרוב מחיר המשלוח גדול ממחיר החלק... אבל בארצינו, זה עדיין פרוטות לעולם משקלם בזהב כאן.
בהצלחה

boaz avrahami
29-03-14, 11:30
אני לא הייתי בכלל מביא דרך משלחים כמו ups/fedex וכו׳.
הייתי פונה לחברות כמו אוריאן וכו.
ההפרש מחירים למשקלים גבוהים יהיה עצום!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

stavamrosi
29-03-14, 11:40
יתרון ups המוצר היה אצלי לאחר 3 ימים...

de fox
29-03-14, 11:49
הי צחי

לגבי מה מותר ומה אסור, למשרד התחבורה נוהל לייבוא אישי עם רשימה של מוצרים שמוגדרים כשחרור מהיר להם לא צריך אישור מיוחד, הרשימה מתעדכנת מעת לעת:

http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/procedure/Import20_08.pdf

אם המוצר שלך לא מופיע ברשימה אתה צריך לבקש אישור, התהליך לא כזה מסובך והוסבר פה בפורום לא מעט ומוסבר בנוהל.

לגבי חברות שילוח, יוצא לי במסגרת העסק להתעסק הרבה לאחרונה עם ייבוא מחו"ל, אישורים וחברות שונות.
השלב הראשון זה לקבל מהספק מידות ומשקל סופי של האריזה.
השלב השני זה לקבל הצעות מחיר מכמה שיותר חברות שילוח. מנעד המחיר והשוני בין החברות השונות הוא עצום. באופן כללי אם יש לך גישה למישהו שכבר יש לו חשבון עסקי עם חברת שילוח כדאי להזמין דרכו - יש תעריפים שונים מהותית לפרטיים מול עסקים.

כמה נושאים חשובים:
הספק אדם פרטי או חברה? - בשביל לייבא צריך חשבונית קנייה מסודרת (לא כזו שמונפקת ע"י אי ביי), ספקים בחול יודעים להוציא חשבונית משלוח בין לאומית, אדם פרטי לא. במידה והספק אדם פרטי, צריך לברר עם חברת השילוח האם הם יכולים להוציא חשבונית במקום (קומבינה ללא ספק אבל לפעמים חברות שילוח נותנות "שירות" כזה).

העובדה שמדובר בסרן לרכב לא מעניינת את חברת השילוח (בתנאי שהוא חדש) אחריות אישורי הייבוא היא עליך.
במקרה והסרן משומש, ייתכן שיבקשו ממך תוספת כסף על הובלה של חומרים מסוכנים והצהרה של הספק שהסרן ריק ונקי משמן.

במידה והסרן חדש והוא מוצר אנגלי שמיוצר בארופה אתה יכול לקבל פטור ממכס בתנאי שהספק מצרף לחשבונית הצהרה בהתאם (ושעלות המוצר מתחת ל 6000 אירו)

לגבי חברות שילוח, יש לי כמה להפנות אותך, צור קשר בפרטי ואשלח פרטים.

מקווה שעזרתי

נעם

asypeer
29-03-14, 15:16
צחי תבדוק את ההתאמה של החלק לעומק, אם בתמונה של הפריט ישנה גרנד כסופה על מלגזה יש סיכוי שלא יתאים. הנושא גם נטחן בפורום סוזוקי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernard
29-03-14, 19:08
נועם.
מידע מעניין.
שאלה: ציריות לסרן חי (אחורי של סמוראי) - מה צריך להכין? מה כדאי לכתוב? איך הכי כדאי לשלוח (אני "פרטי" בארה"ב ורוצה לשלוח לחבר).
אפשר גם בה"פ...
תודה..

de fox
29-03-14, 20:18
נועם.
מידע מעניין.
שאלה: ציריות לסרן חי (אחורי של סמוראי) - מה צריך להכין? מה כדאי לכתוב? איך הכי כדאי לשלוח (אני "פרטי" בארה"ב ורוצה לשלוח לחבר).
אפשר גם בה"פ...
תודה..

ראשית, גילוי נאות: אני לא עוסק בתחום הייבוא באופן סדיר ואני חדש בנושא, מה שאני יודע זה תוך כדי תנועה. יש עוד הרבה נעלמים במשוואת ספק-חברות שילוח-סיווג-מכס שעוד לא פיצחתי.

מה שאני יכול להמליץ לך זה לדבר עם משרד התחבורה ולהבין איזה אישור צריך אם צריך עבור ציריות, במקביל ליצור קשר עם חברת שילוח ובקש לקבל ייעוץ מהמסווג שלהם עבור פריט שאתה מעוניין לשלוח. לכל חברה יש את המסווגים שלה והם לרוב ידעו לתדרך אותך. לגבי נושא החשבונית, לא יודע מה להגיד. מניסיון שלי אני נמנע מלכוש מפרטיים, זה בלגן בירוקרטי שבמקרה נחלצתי ממנו נקודתית עם משלח שהתחייב לי. לא יודע איך עושים את זה עדיין.

אלדר
29-03-14, 21:01
צחי, לדעתי לא צריכה להיות לך בעיה להביא אישור ממכשיר תנועה לסרן ברז.
החברה שם מכרים את הבעיה בפרונט אקס השביר.
גם אישור ממוסך מורשה שמכיר את הרכבים האלו זו לא בעיה
ממליץ לך לפנות אליהם, פעם (שהייתה לי גרנד ויטרה;)) המליצו לי לא לבוא למחסן ביום א׳.
מה שנשאר לך לבדוק טוב את עלויות המשלוח.
בהצלחה!!

-->