PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לוויטארה

יקיר גרין
10-07-05, 16:00
אני לא מוצא מידע בעניין ...
בטיול לפני חודש קיבלתי שפשוף רציני בסוליה של הצמיג, כמעט כל עומק הסוליה ברוחב של כס"מ ובאורך של כשליש מהיקף הגלגל.
בשישי גיליתי בורג בסוליה ... לייד השיוף ...
פאנצ'ריה ראשונה הוציאה את הבורג, אבל לא הסכימה לתקן את התקר ... הם טענו שהצמיג פסול ...
החלפנו לספר, והמשכנו לפנצ'ריה הבאה ... בפאנצ'ריה השלישית תיקנו את התקר, אבל טענו שהצמיג מסוכן וצריך להיות מקסימום ספיר.

ולשאלה:
החריץ לא הגיעה לכל עומק התעלות בצמיג, האם הצמיג באמת גמור? לא היתה בעיה של איזון והרכב נסע כחודש בלי בעיה.
אם הצמיג באמת גמור, צריך להחליף ...
כרגע הצמיגים על הרכב הם 195/80/15 וברשיון כתוב 195/15.
השאלה אם אפשר למצוא 205/80/15?
אם אני אשנה ברשיון, הם יכתבו גם את מידת החתך? או רק 205/15?
איפה מומלץ לקנות צמיגים במרכז? (אני מנתניה)
הציעו לי צמיגי maxis AT ב-1500 ש"ח לרביעיה כולל הכל ... מישהו ניסה?
כרגע אני עם הספר מימין והוא שונה מהשמאלי מאוד (אותה מידה אבל סוג אחר) ... אולי אני אחליף זוג אחד מלפנים ...

איזה סיפור ארוך!!
אודה לתשובות/חוות דעת!

אלון_ק
10-07-05, 16:34
החריץ לא הגיעה לכל עומק התעלות בצמיג, האם הצמיג באמת גמור?
את זה ידע רק מומחה שיבדוק את הצמיג בעיניו שלו. לאור התגובות שקיבלת, אני הייתי נוטה להחלפה.

השאלה אם אפשר למצוא 205/80/15?
לא שידוע לי, אבל גם אם כן - מה זה ייתן לך?

אם אני אשנה ברשיון, הם יכתבו גם את מידת החתך? או רק 205/15?
הם בהחלט אמורים. בלי המספר האמצעי המידה לא שווה כלום, אין שום אינדיקציה על קוטר הצמיג. בFAQ יש קישור לאיך קוראים מידות צמיג, תעבור עליו. בוא רק נאמר שכרגע אתה יכול לשים 35X7.5X15 וזה יהיה חוקי, כי גם זה מתאים למה שיש לך ברשיון כרגע.

כרגע אני עם הספר מימין והוא שונה מהשמאלי מאוד
לא תקין. על אותו הסרן חייבים להיות שני צמיגים זהים.

מה שאתה צריך לשאול את עצמך זה מה אתה תרוויח מעליה למידה 205. קוטר ורוחב הצמיג אינם משתנים משמעותית ואתה עדיין לא יכול לקנות צמיגי שטח, כי הם מתחילים ממידה 215/75/15. אם אתה לא מתכוון לעלות למידה האחרונה לפחות (וגם זה, רק עם צמיג שטח מלא), אני לא רואה שום סיבה בעולם לעבור ל205.
זו דעתי והיא דעה בלבד: שני הצעדים הנכונים שעומדים בפניך הם מעבר לארבעה צמיגי שטח מלא במידה 215 או קניית זוג צמיגי כביש חדשים במידה שלך. הבחירה שלי ברורה - שטח מלא. אני לא רואה שום סיבה לסרס את הרכב עם צמיגי כביש. לגבי איזה צמיג שטח שוב חזור לFAQ - המידה היא אוניברסלית ואיננה קשורה לסוג הרכב, השאלות שנשאלו אז ע"י בעלי הסמוראים תקפות לגביך במדוייק. הבחירה שלהם הייתה הHANKOOK, אגב.

סוזי המשתוללת
10-07-05, 22:14
בצמיג בו לא מצויין הגובה זהה אומר שגובה הצמיג הוא 85% ז"א צמיג 205/15 יהיה שווה ערך ל205/85/15

יקיר גרין
10-07-05, 23:28
טוב, לאור התגובות נשארה שאלה אחת ... איפה הכי מומלץ? שמעתי את השם גפני, איפה הוא עובד?
אני כניראה אקנה זוג חדש.
דרך אגב, הצמיגים הקידמיים (זה שנדפק וחברו) היו מידה 195/15 ... לפי סוזי, 195/85/15
כלומר 165.75 ממ גובה הדופן (לפי אסף זה 195/82/15 שזה 160 ממ) ... צמיגי 205/75/15 יהיו 153.75 ממ שזה נמוך ביותר מס"מ
ואלון, הצמיגים הלא זהים לא נמצאים על סרן ... הם מלפנים והשיקול של קוטר זהה ומצב הדיפ. לא רלוונטי עם לוקרים לא נעולים.
ביקורת פתע (כמו טסט) יפסלו את הצמיגים אם עוצרים אותי, נכון?

אלון_ק
10-07-05, 23:59
והשיקול של קוטר זהה ומצב הדיפ. לא רלוונטי עם לוקרים לא נעולים.
אבל השיקול של אבדן אחיזה בצד אחד במגוון מצבים לא נעימים (בלימת חירום, האצה בסיבוב וכו') רלוונטי גם רלוונטי. שניים שונים=אין מצב שהם אוחזים זהה בכביש. כתלות בהפרש הזה אתה בהחלט עשוי למצוא את עצמך עם גלגל אחד נעול והשני לא. אתה לא רוצה להיות במצב כזה.

ביקורת פתע (כמו טסט) יפסלו את הצמיגים אם עוצרים אותי, נכון?
כנראה נכון, אבל זה מה שמדאיג אותך לאור התשובה הקודמת שלי?

אני מבין שאתה בוחר בסירוס הרכב?

moriseven
11-07-05, 00:19
גפני יושב בראשון באיזור תעשייה החדש אבל בחלק השני איפה שיושבים אלקטרה,קרוב לים .

asafk
11-07-05, 00:41
בצמיג בו לא מצויין הגובה זהה אומר שגובה הצמיג הוא 85% ז"א צמיג 205/15 יהיה שווה ערך ל205/85/15

בצמיג דיאגונלי- 85%.
בצמיג רדיאלי- 82%
בצמיג לרכב מסחרי או חקלאי- 100%

(סתם, אם מתעקשים על דקויות)

אסף.

יקיר גרין
11-07-05, 10:34
אסף, אתה מהנדס!!

אלון, הרכב כרגע מסורס ... אני כנראה לא אשתיל לו ביצים השבוע ...
סט צמיגים MT סביר לא יעלה פחות מ-2000 ש"ח. שזה 1200 ש"ח יותר מזוג 195/15 כמו שיש לי היום.
הבעיה שאני לא רוצה "להתקע" עם זוג צמיגים חדש היום שיפריע לי להחליף סט שלם בעתיד ...
יש למישהו זוג 195/15 במצב טוב?

-->