PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית חלון ספארי

Israeln
01-04-14, 22:09
שלום רב,

ברשותי רכב טיולים אספנות מסוג טרנספורטר מודל 81.
בכוונתי להתקין ארגז ציוד של טולה על הוו גרירה של הרכב, מה שימנע ממני לפתוח את הדלת האחורית של הרכב.
לכן עלתה בי המחשבה להפוך את החלון האחורי לחלון שנפתח כלפי מעלה, רצוי בזוית של לפחות 100 מעלות.
האם לדעתכם, הדבר יישים לביצוע, כך שתוצאה הסופית תהייה נעימה לעיין?
מטרת החלון ספארי האחורי הוא בעיקר לצורך אוורור הרכב ויכולת הכנסת ציוד נוסף דרך החלון.

אודה לטיפים רעיונות בנושא וקשר לבעלי מקצוע.

בתודה,
ישראל

נמרוד
01-04-14, 23:22
יש לך תמונות שימחישו למה אתה מתכוון?

Bernard
02-04-14, 04:53
עם ארגז שחוסם לך את הפתיחה של הדלת, איך תהיה לך גישה לחלון?

בכל מקרה.
יש התקנים (מוצרי מדף אבל גם לא בעייה לעשות), שמטים את הארגז/משטחמהדלת האחורית ומאפשרים לפתוח אותה... יותר זול, יותר זמין, יותר קל, יותר... הכל...
אם זו בכלל המטרה..

אם המטרה היא החלון וכל היתר הוא רק תירוץ, בנייה של חלון כזה אפשרית ואפילו יכול לצאת יפה.
אפשרות אחת היא חיתוך מסביב למסגרת החלון (לטובת חיסכון בעלויות - שימוש בחלון ובמסגרת וריתוך מסגרת/משקופים פנימיים בחור שנוצר וחיבור מחדש של המסגרת/חלון ע"י צירים (למעלה או למטה - לא קריטי) וידית/מנעול.

אפשרות שנייה ומסובכת יותר.
חיתוך הדלת ל-1/2. חיבור ה-1/2 התחתון עם צירים תחתונים ונעילה לצדדים (כמו ארגז של טנדר או ריינג') ואת החלק העליון להשאיר עם הצירים הקיימים אך מנעול/ידית שתנעל למרכז ה-1/2 האחורי (ריתוך משקוף לחלק העליון של ה-1/2 התחתון, לאיטום ואחיזה) - כמו... טנדר או ריינג'...

אפשרות שלישית ומסובכת פחות.
מה שכתבתי בתחילה, הטיית כל הגישעפט שאתה מתכנן לשים במקום וו הגרירה..

תמונות בבקשה..

Israeln
02-04-14, 20:06
http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/400798.jpgתודה על ההסבר המפורט.
כפי שציינתי יש לי ארגז ציוד של טולה שמתחבר לוו גרירה. איזה התקן (מוצר מדף) קיים כך שיאפשר הטיה של הארגז? לינק למוצר יתקבל בברכה.
אכן הפתרון של חיתוך הדלת סטייל טויוטה 200/100 מאוד מסקרן אותי. האם יש לכם המלצה לבעל מקצוע שעושה זאת?

Bernard
03-04-14, 01:06
מצטער על התגובה המאוחרת - העסיקו אותי בעבודות רס"ר...

חשבתי שאתה עושה לבד...
בעל מקצוע "יטחן" לך את הצורה...

הנה, של טול'ה..
http://www.discountramps.com/thule-transporter.htm

ועם קצת מאמץ, ממש קצת, אפשר גם לבד וגם להסב את שלך ל"נוטה"... ציר אחד,למטה, וחור נוסף לנעילה במצב "ישר"...

-->