PDA

צפייה בגרסה מלאה : בריחת גז מזגן בטראנו

Yair Rosen
07-04-14, 20:07
אהלן,
כבר לא מעט זמן אני סוחב בריחת גז איטית מהמיזוג ברכב, ואני מת כבר לשים את זה מאחורי.
לפני מספר חודשים הכנסתי את הג'יפ למקום שמטפל במיזוג לרכב, אמרתי לבחור תעשה מה שצריך לא אכפת לי כמה יעלה.
הוא בדק עם חומר זרחני,חיפש סימני נזילות, שלח את המזגן למכון שעושה בדיקת לחץ, ולא משנה מה הוא עשה הוא התעקש שאין לי בריחת לחץ והוא לא ידע מה להגיד לי.
הוא החליף איזו גומיה קטנה שהוא טען שהוא החליף רק בגלל שהוא כבר לא סומך על שום דבר במקרה הזה, מילא כמות נדיבה של גז ושלח אותי לדרכי עם קנס של 1400 ש"ח.
האמת, המזגן עבד בהתחלה מצוין (בהתחשב בכך שמדובר בטראנו), אבל באיזשהו שלב, המזגן שוב הפסיק לקרר. (המדחס לא נכנס לפעולה בגלל כמות הגז הנמוכה...).
אני גר בערבה ואפילו בחורף צריך כאן מזגן שלא לדבר עם הקיץ.
אני סומך על הניסיון שיש כאן לאנשים, ואולי מישהו מכם נתקל בבעיה הזאת, עבר את כל הבלאגן הזה ויכול לחסוך לי את הבלאגן שלי.

תודה מראש למגיבים!
יאיר.

boaz avrahami
07-04-14, 20:31
אני לא מומחה גדול ואין לי ידע ספציפי בטכנו.
אצלי בגרנד צירוקי היתה תופעה כזו לפני שנתיים והמזגניסט עבר עם ״סניפר״ ( חישן שמריח את הגז) וטען שזה מהרדיאטור הפנימי שמאחורי הדשבורד.
הקנס אמור היה לעלות לפחות 3000 שח כולל פירוק הדש.
הדליפה היתה איטית כך שתפוקת הקירור היתה יורדת לאחר 5-6 חודשים.
הזמנתי חומר מיוחד שמגיע בבלון לחץ עם מעט גז.
ביצעתי וואקום, הכנסתי חומר והוספתי גז.
מאז טפו טפו הכול פיקס.

זה בדיוק החומר שאצלי עבד בהצלחה.
http://bit.ly/1mVavyI

יש לי בקבוק של אותו יצרן במחיר עלות לגז r22/12 שהזמנתי בטעות.
מתאים למכוניות יותר ישנות משלי.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Yair Rosen
07-04-14, 21:47
וואלה, מעניין!
האמת היא שהבריחה שלי היא קצת יותר מהירה מ5-6 חודשים, אבל היא עדיין איטית.
השאלה היא, האם יש סיכון בשימוש בחומר כזה? ואיך מבצעים ואקום?

boaz avrahami
07-04-14, 22:17
יש שטוענים שזה עשוי לעשות נזקים בתוך המערכת אבל מנסיוני זה עובד כבר שנתיים בהצלחה.
מאחר והחומר הוא אנארובי ( מגיב בחשיפה לחמצן) חשוב להוציא אותו בוואקום לפני פתיחה של המערכת לטיפול!

וואקום מבצעים אצל מזגניסט ממוצע.
זה פרוצדורה נכונה ודי רגילה של הכנסת גז בכמות הנכונה.

מהיכן אתה בערבה?
היה פעם בעין יהב מישהו שהתעסק עם מזגנים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Neilman
07-04-14, 23:16
בחומר זרחני הפסיקו להשתמש לפני 10 שנים נדמה לי... :-)
מה שעושים היום זה מכניסים כמות קטנה של גז מזגנים ודוחסים אותו ללחץ גבוה, לחץ העבודה של המזגן ואז עם מכשיר ש"מריח" את הגז עוברים על כל הצנרת של המזגן, הקומפרסור, מעבה , יחידה פנימית וכו'...
אני באמת לא זוכר מה ה"מחלה" של הטראנו אבל אם מדובר על גז נגמר כל חודשיים שלושה זו לא דליפה קטנטנה אלא משהו יחסית משמעותי שבאמצעים שרשמתי לא אמורה להיות בעייה לגלות...

katsirz
08-04-14, 07:11
דליפת גז שמרוקנת את המערכת תוך מספר חודשים, אמורה להתגלות. לך לאיש מזגנים רציני. מה זה שלח את המזגן? על הרכב? בחלקים? המזגן ברכב זו מערכת עםמספר ריבים מוגבל. מדחס, מאייד, מעבה, שסתום, מייבש, צנרת ואטמים. לך למישהו שיודע לבדוק. יכול להמליץ בצפון, אבל בטוח שאפשר למצוא דרומי

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yair Rosen
08-04-14, 09:50
אולי הפסיקו להשתמש בחומר זרחני לפני 10 שנים, אבל נראה שהוא עדיין משתמש בזה.. ראיתי אותו מחפש דליפה עם משקפיים מפורקות וישנות..
בקיצור הבן אדם ענתיקה....

- - - Updated - - -

הוא לקח בחלקים, אני לא יודע איזה בדיוק אבל אני יודע שלפחות את הרדיאטור הפנימי..
בכל מקרה הבנתי, אני אקח אותו למקום רציני יותר.
תודה!

katsirz
08-04-14, 10:11
אולי הפסיקו להשתמש בחומר זרחני לפני 10 שנים, אבל נראה שהוא עדיין משתמש בזה.. ראיתי אותו מחפש דליפה עם משקפיים מפורקות וישנות..
בקיצור הבן אדם ענתיקה....

- - - Updated - - -

הוא לקח בחלקים, אני לא יודע איזה בדיוק אבל אני יודע שלפחות את הרדיאטור הפנימי..
בכל מקרה הבנתי, אני אקח אותו למקום רציני יותר.
תודה!

אולי הוא חשב שזה מצנן מים ולא מזגן...

shahav
08-04-14, 14:48
איזה שנתון הטראנו שלך?

נכון, צינתה שאתה חושב\יודע שהבעייה באיבוד גז, אבל המזגן בטראנו ידוע לשימצה, צפה לבעיות נוספות.
* וודא שיש לך ברז שסוגר את הראדיטור חימום הפנימי. אם לא אז תתקין ומדיי פעם תפתח בקיץ שלא יהיו סתימות.
* הוסף מאוור חשמאלי נוסף על הרדיאטור החיצוני, זה ישפר את קירור המנוע גם כן.
* טפל בפילטר האוויר הפנימי באופן עקבי.

- אני שמעתי על כאלו שהרכיבו פולי קטן יותר כדאיי לשפר את המדחס, לא מכיר לעומק.

רבין

Yair Rosen
08-04-14, 19:38
הטראנו שלי 2002.
שמעתי הרבה על התקנת הברז הכדורי, אני אעשה את זה, ובנוגע להוספת ונטה אני התייעץ עם חשמלאי.
אני תמיד אשמח לשמוע על ניסיון עם המזגן בטראנו ועם הטראנו בכלל.

תודה!

-->