PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'ירוקי XJ

tomy
11-07-03, 17:44
אני שוקל לרכוש צ'רוקי (לא גרנד), 2001,2000
היום אני על טרופר99
איפה אני יכול לראות את המפרט שלו ? (נתוני מנוע, מתלים, מידות משקולות ונפחים, וכו')
מה עם צריכת הדלק שלו ? (4000 cc ?!)

אשמח לשמוע המלצות הפורום
(אני מקווה שהפעם אני בפורום הנכון)
מוטי .

בינתיים מצאתי קצת פרטים ברשת, באמת קפיצי עלים מאחור ???זה לא ארכאי? מה המשמעות לעומת סלילים? נוחות, עבירות ?
מ.

אריק זמר
11-07-03, 20:23
במידה ותקנה, יש אצלי ספרות מלאה בקבצי PDF, לגבי שאר הנתונים:
מנוע 4 ליטר OHV-I6 (3956 סמ"ק)
190 כ"ס 4600 סל"ד
225 ליברות לפיט ב3000 סל"ד
הזרקה רב נקודתית, גיר אוטומאטי 4 הילוכים, 1-2.8, 2-1.53, 3-1.00, 4-0.75
יחס העברה בסרנים 3.55 (3.54 מתאים).
לגבי הטרנספר, יכולים להיות שני סוגים:
4WD קבוע (לא סופק בדגמי הSE)
2WD עם שילוב ל4WD.
שניהם עם יחס של 1:2.72
שלדת סולם עם מתלים ארבעה חיבורים מלפנים, קפיצים ספיראליים מוט מייצב ופנהארד.
סרן קדמי דנה 30 כמובן...
מאחור עלים, מוט מייצב וסרן דנה 35 המאובזר בנעילה מוגבלת החלקה ומוגבלת חיים שדורשת גם נוזל מילוי מתאים.
הגה כח, 3.4 סיבובים מצד לצד (או מנעילה לנעילה)
בלמים: קדמי דיסק מאוורר ואחורי תוף בשילוב עם ABS אופציונאלי.
טנק דלק בנפח 76 ליטר.
מה עוד ?

grand
12-07-03, 00:34
אריק. 2 אי דיוקים.

ל XJ שילדת יוניבודי (אחודה) ולא שילדת סולם.
אין XJ עם טרנספר 249 (4X4 קבוע) אלא טרנספר 242 שמאפשר בנוסף למה ש ה 241\231 נותנים גם נסיעה בכביש בשילוב 4X4

תצרוכת דלק - תלוי הרבה במשקל הרגל הלוחצת. בעיר לא יעבור 1 ל 4 מחוץ לעיר בכביש פתוח יגיע גם ל1 ל8 (דומה לסופה).

בידידות.
רמי.

tomy
12-07-03, 01:49
תודה אריק ורמי על הנתונים המפורטים,
כמה המומנט ב-ק"ג/מ' ?
מה המשקל ?
למה צריך לשים לב בקנית משומש ?
מוטי.

נמרוד
13-07-03, 13:47
תודה אריק ורמי על הנתונים המפורטים,
כמה המומנט ב-ק"ג/מ' ?
מה המשקל ?
למה צריך לשים לב בקנית משומש ?
מוטי.

לגבי מומנט, כתוב בתגובה של אריק. משקל, תמצא בקלות באינטרנט. קל יותר מרוב רכבי השטח 5 דלתות סגורים אחרים (דיסקברי, פאג'רו, טרופר...), אבל גם קטן וצפוף יותר.
לגבי קניית משומש - מבחינה מיכנית זה ג'יפ לכל דבר, אותם מכלולים פחות או יותר כמו בסופה, ולכן הכתבה של חנן על בדיקת סיקס רלוונטית מאד, וכל סעיף בה ראוי להתיחסות:
http://www.jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm

באופן אישי - אני אוהב. מאד. כי זה בסופו שך דבר ג'יפ, בדיוק כמו הCJ שלי. היו פה דיונים הנושא, ראה למשל:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=370

grand
15-07-03, 01:22
לגבי מה לבדוק ברכב זה.
מנוע, סרנים, מכלולי הנעה כפי שכתב נמרוד - משפחת ג'יפ סופה, אין מחלות מיוחדות מנוע אמין מאוד!! למעט אולי מחלה אופיינית - סדקים בסעפת פליטה, אפשר לשמוע רעש אופיני בקלות.

מחלות יחודיות לרכב - לבדוק מערכת קירור אם טופלה או שודרגה, ישנה נטיה להתחממות מסוימת בימים חמים עם מזגן בעומס או בעמידה, אפשר לבדוק זאת בקלות, לתת לרכב לעבוד בסיבובי סרק עם מזגן פועל כ 20 -30 דקות אם מחוג החום עולה מעל החצי ולא יורד או מתייצב כאשר הקלאצ' פאן נכנס לעבודה - צריך טיפול שכולל הוספת מאווררים קדמיים על מקרן המזגן, שידרוג הרדיאטור רצוי 3 שורות, והחלפת טרמוסטאט לנמוך יותר.

לבדוק שילדה כיוון שהיא אחודה לבדוק עיוותים, בדיקה ראשונית קלה - לבדוק אם דלתות הרכב נסגרות בקלות ובקו ישר לבודי.

אם הרכב עבר הגבהה לבדוק בזמן נסיעה 70-90 קמ"ש כאשר עולים על גבשושית בכביש אם ההגה נכנס לויברציה קצרה (די מפחידה) אם כן - בעיה לא פשוטה לפיתרון שתגזול זמן וכסף.

כדרך אגב הדגם המוצלח ביותר היה מודל 99.

בהצלחה.
רמי.

-->