PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: פרויקט גולשים: גגון לרנגלר JK ארוך

eysham
12-04-14, 20:01
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3307-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%92%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A8-JK-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A

tsvikac
12-04-14, 20:34
נחמד ויפה וגם פרקטי
מה הפרוייקט הבא ?

אבנר ברוך
13-04-14, 08:45
התוצאה מאוד יפה ומאוד נקיה.
לטעמי ומניסיוני, הייתי מוותר על המסגרת הגבוהה ("הקומה השניה") של הגגון.
קשירת ציוד עם אמצעים נכונים מונעת תזוזה של הכבודה על הגג ובכך נחסך הצורך במסגרת.
קומה אחת תורמת למראה נקי, חוסכת משקל, כסף ודלק.
לגבי מיכל המים - הייתי מסליק אותו בגחון ונעזר במשאבה (בהנחה כמובן שייש היכן למקם אותו).

eysham
13-04-14, 09:09
צביקה.
בין כל הדברים שאני מתכנן ויש הרבה... סידור בתא המטען, ופגושים.
האחורי כנראה עם מיכל מים משולב.

אבנר,
לגבי המים אני מסכים. ברור שזה מיקום פחות נכון, אבל זה מה יש ונשתמש בזה בינתיים. אין מקום נח למיכל מספיק גדול ולכן הפתרון המסתמן הוא לשלב את זה בפגוש האחורי.

בעניין מבנה הגגון בשתי 'קומות', זה כדי שלא יהיה גמיש מידי. כדי להגיע לאותה עמידה בכיפוף מרכז הגגון בפרופיל אחד, היה צורך בפרופיל מאסיבי הרבה יותר והיה יוצא יותר כבד.
אין לי את ה'לוקסוס' כמו בדיפנדר למשטח שטוח שנשען על המרזבים עם 6-8-10 רגליים בכל צד.
מעבר לזה שזה עניין של טעם, אני יותר אוהב את איך שזה נראה עם הדפנות.

איל

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

אבנר ברוך
13-04-14, 21:17
צודק. תתחדש ותהנה !
חג שמח.

ד ו ר ו ן
14-04-14, 07:49
לגבי הקומה השנייה, במידה ומשהו מתרופף בקשירה, והיא לא נפתחה לגמרי, זה יהיה ההבדל בין דברים מפוזרים על השביל ובין לגלות שצריך למתוח קצת.

סוזי המשתוללת
14-04-14, 07:53
קודם כל סחתיין
עבודה יפה נקיה
אני מקווה בשבילך שלא תגלה מאוחר מדיי שהחיבור לשלדה מאחור (כך אני מבין שעשית) והחיבור לבודי מקדימה בתוספת הקשיחות של הגגון , לא יהוו בעייה שתגרום לסדקים / קרעים בגוף הרכב כגלל ההבדלים בגמישות שבין השלדה לבודי
ברכב שלי , פגוש קדמי (שמיוצר על ידי יצרן מוביל בשוק) חובר כך , גם לשלדה וגם לבודי , ובהצלבות חריפות פשוט קרע את הבודי
כשאני גיליתי את זה , זה היה מאוחר כי הפח חדר את רדיאטור המזגן .....

- - - Updated - - -

קודם כל סחתיין
עבודה יפה נקיה
אני מקווה בשבילך שלא תגלה מאוחר מדיי שהחיבור לשלדה מאחור (כך אני מבין שעשית) והחיבור לבודי מקדימה בתוספת הקשיחות של הגגון , לא יהוו בעייה שתגרום לסדקים / קרעים בגוף הרכב כגלל ההבדלים בגמישות שבין השלדה לבודי
ברכב שלי , פגוש קדמי (שמיוצר על ידי יצרן מוביל בשוק) חובר כך , גם לשלדה וגם לבודי , ובהצלבות חריפות פשוט קרע את הבודי
כשאני גיליתי את זה , זה היה מאוחר כי הפח חדר את רדיאטור המזגן .....

dishay
16-04-14, 15:57
יפה מאוד! כל הכבוד

eysham
19-04-14, 19:56
טוב...
אז זה אמנם לא מדד לאורך חיים אבל חזרתי מטיול של שלושה ימים - נגב/מדבר יהודה/בקעה כולל נסיעה טכנית עם הצלבות והגגון שיחק אותה בענק.
שום רשרושים או עיווטים.
למעט תשומת לב לקיום מרכז כובד גבוה, ורעשי רוח בכביש המהיר לא הרגשתי אותו.

חיים אחרים עם נדל"ן בקנה מידה כזה.

http://img.tapatalk.com/d/14/04/20/ju6yhare.jpg

בתקווה שהשרשור הזה לא יתעורר לעדכונים...

איל

KOOKE
30-04-14, 19:36
עבודה יפה !!

מסכים שחייבים להעיף מהגגון את המיכל.

כמי שעשה את פרוייקט המיכל מים בפגוש האחורי - מספר תובנות לאחר ניסיון שאולי יועילו לגיבוש החלטה:
היתרונות: מאד פשוט לביצוע, מוסלק היטב ולא פוגם בקויי המיתאר של הרכב ולא גוזל מקום מתא המיטען כמות דיי מספקת של מים - כ- 30 ליטר.

החסרונות: העיקרי שבהם הוא שהפגוש האחורי הוא מקום "מועד לפורענות" - כל נגיעה של רכב מאחור או כל ירידה לא זהירה מספיק ממדרגה/ בולדר והפגוש חוטף = פיצוץ או סדק במיכל (אונם ניתן לתיקון ובקלות אבל עניין מטריד..) אני מיגנתי את המיכל שבפגוש על ידי מיגון של "פגוש" נסף - צינור מכופף בקו המיתאר של הפגוש ובתחתיתו שמחובר לשילדה. הועיל המידת מה אך לא לגמריי.
חסרון נוסף, המים המיכל שבפגוש לא יכולים לשמש כמי שתייה.

בדיעבד אולי הייתי הולך על פרוייקט מיכל מים אחר - מיכל נירוסטה בתחתית הרכב או במקום מיכל עודפי הגז/בנזין שניתן להזיזו למעלה מאחורי חלקו האחורי של המפלט האחורי (בכל מקרה מומלץ או להזיז או למגן כי המיכל הזה נמצא במיקום נמוך ופגיע- יש קיטים זולים להזזת המיכל).
או מיקום אופציונלי נוסף במקום הדוד המרכזי והאורכי של צינור המפלט - ניתן להסיר דוד זה ומקבלים כבונוס צליל "נכון" ורועם יותר במידת מה של המנוע.
החיסרון לא פשוט לביצוע ולא כל כך זול כמו מיכל בתוך הפגוש האחורי.

- - - Updated - - -

עבודה יפה !!

כמי שעשה את פרוייקט המיכל מים בפגוש האחורי - מספר תובנות לאחר ניסיון שאולי יועילו לגיבוש החלטה:
היתרונות: מאד פשוט לביצוע, מוסלק היטב ולא פוגם בקויי המיתאר של הרכב ולא גוזל מקום מתא המיטען כמות דיי מספקת של מים - כ- 30 ליטר.

החסרונות: העיקרי שבהם הוא שהפגוש האחורי הוא מקום "מועד לפורענות" - כל נגיעה של רכב מאחור או כל ירידה לא זהירה מספיק ממדרגה/ בולדר והפגוש חוטף = פיצוץ או סדק במיכל (אונם ניתן לתיקון ובקלות אבל עניין מטריד..) אני מיגנתי את המיכל שבפגוש על ידי מיגון של "פגוש" נסף - צינור מכופף בקו המיתאר של הפגוש ובתחתיתו שמחובר לשילדה. הועיל המידת מה אך לא לגמריי.

בדיעבד אולי הייתי הולך על פרוייקט מיכל מים אחר - מיכל נירוסטה בתחתית הרכב או במקום מיכל עודפי הגז/בנזין שניתן להזיזו למעלה מאחורי חלקו האחורי של המפלט האחורי (בכל מקרה מומלץ או להזיז או למגן כי המיכל הזה נמצא במיקום נמוך ופגיע- יש קיטים זולים להזזת המיכל).
או מיקום אופציונלי נוסף במקום הדוד המרכזי והאורכי של צינור המפלט - ניתן להסיר דוד זה ומקבלים כבונוס צליל "נכון" ורועם יותר במידת מה של המנוע.

- - - Updated - - -

עבודה יפה !!

eysham
30-04-14, 22:47
2תודה שלמה.
אני עדיין שוקל את האפשרויות לגבי מיכל מים.
או פגוש מתכת או בתחתית כמו שתיארת במקום הקניסטר שיזוז למרות שהוא כבר מזמן ממוגן.

http://www.tbruk.com/ekmps/shops/tbracc/images/auxiliary-fuel-tank-jeep-wrangler-jk-4door-diesel-[3]-5796-p.jpg

מה שכן, גם אם המיכל מנירוסטה זה לא שוס כזה גדול לשתות ממנו . למרות שחלודה אין, בעיקר אם לא דואגים לחטא אותו כמו שצריך באופן שוטף מירוקת ושאר הג'יפות שמתרבות שם בשמש.

נמשיך לחשוב על זה... ובסוף נעשה משהו.

איל

-->