PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגרש/סוחר רכבי שטח. מה אומרים?

mightyaad
13-04-14, 21:21
שלום,

עלתה בראשי המחשבה שכיום בארץ אין מענה טוב למסחר ברכבי שטח.
כלומר, סוחרי רכב אינם מתמחים ברכבי שטח ולכן אינם מציעים שירותי קניה ומכירה טובים.

פה אני מפנה את השאלה אליכם.
האם מוצאים עניין ותועלת במגרשים או סוחרי רכב לרכבי שטח בלבד?
מגרש/סוחר רכב שיתעסקו ברכבי שטח בלבד ויציעו מגוון רחב של רכבי שטח למכירה.

מה אתם אומרים?

נמרוד
13-04-14, 21:28
שיהיה בהצלחה. אני לא מתקרב לסוחרי רכב, לא כביש ולא שטח, לא בתור מוכר ולא בתור קונה.

Tourist
13-04-14, 21:33
סוחר רכבי שטח...
פעם אחת לא הקשבתי לאבא שלי והלכתי לאחד כזה, עמד שם פאג׳רו יפהפה למכירה, בדיקה קלה מתחת למכסה גילתה מנוע מצוחצח ומטופל, של גאלופר.....

mightyaad
13-04-14, 21:37
אני מבין לאן זה הולך....
אם נתעלם לרגע מהסטיגמה של סוחר רכב.

אני מכוון לרעיון עצמו ולא לחוות דעת על סוחרי רכב בארץ.

raanan
13-04-14, 21:56
אני מכוון לרעיון עצמו .
על איזה רעיון ?

בוא נניח כמה הנחות יסוד לצורך הדיון ההיפוטתי הזה,
לשטח פלשת (אין שכירות, ארנונה), התחברת לצנרת ההשקייה של השדה שפלשת, חשמל התחברת פיראטי לעמוד חב' החשמל.
כלומר, עלות תפעול כמעט אפסית למעט הזמן שלך ושל עוד כמה חברים גברתנים במתחם
אגב, כול מה שכתבתי עד כאן ממש לא הזוי ומקצתו או כולו מתרחשים במספר מקומות בארץ.

אז תשתית יש, כוח אדם יש, נשאר רק למלא המתחם ברכבי שטח ....

עכשיו בוא תשכנע אותי שאעמיד אצלך את הרכב שטח שלי ל X זמן שתמכור עבורי.
או לחילופין תקנה ממני הרכב במחיר שאני דורש פחות 5% (זה מה שאני מסכים שיהיה לך רווח עלי ).

בהצלחה במיזם
רענן

omri_t
13-04-14, 22:00
אני מבין לאן זה הולך....
אם נתעלם לרגע מהסטיגמה של סוחר רכב.

אני מכוון לרעיון עצמו ולא לחוות דעת על סוחרי רכב בארץ.

רעיון מצויין.
כל עוד אתה חי בארה"ב או אוסטרליה.

mightyaad
13-04-14, 22:19
בכל סוג של עסק יש את הטוב הרע והמכוער.
יש מוסכניקים טובים ויש גם לא, כנ"ל לגבי חשמלאים ושאר בעלי עסקים.
זה נכון שמוניטין סוחרי הרכב בארץ אינו גבוה.

הרבה אנשים מונעים מרגש, ומרגישים פראיירים אם הם מוכרים לסוחר רכב ב1000 ש"ח פחות ממה שדרשו,
אך אם מכרו לאדם פרטי ב5000 ש"ח פחות מהמחיר - הם מרגישים מרוצים.

מה שאני רוצה זה שתתעלמו לרגע מסוחרי הרכב ותחשבו על ה"רעיון העסקי" עצמו.
אנסה לצבוע קצת את התמונה:
רכבי שטח במצב מכני וקוסמטי הוגן (בהתאם גיל הרכב).
נמכרים ע"פ מחירון עם הנחות או תוספות מחיר בהתאם למצב הרכב.
אפשרות להציב את הרכב במגרש לטובת מכירה או למכור אותו למגרש ב5%-15% פחות מהמחיר המבוקש/מחירון.

Tourist
13-04-14, 22:22
אני לא מבין איך תנתק בין התדמית של סוחרי רכב לבין סוחר רכבי השטח
מוסכניקים וחשמלאים - זהו צורך ולית ברירה פעמים רבות
סוחרי רכב - אפשר (ועדיף) בלי

אבל, גם אם נזרום איתך...
מיהו קהל היעד ?
ג׳יפאים מנוסים ? לא יגיעו אליך
קבלנים ? לא
נשים שרוצות רכב שטח-מדרכה ? מגיעות ישירות לסוכנות

אתה מכוון לג׳יפאים מתחילים, ללא חברים, שלא יודעים לעשות חיפוש בגוגל ? יש מספיק כאלה בשביל להתפרנס מהם ?

mightyaad
13-04-14, 22:27
צריך לבנות מוניטין בדרך הקשה, כמו בכל עסק מתחיל.
לרוב אפשר גם בלי חשמלאים (בתור דוגמא), ואז צריך לעבוד קשה לבד.
בדיוק כמו שלא משתמשים בסוחרים ועובדים קשה לבד (אילוצי המציאות)

קהל היעד אמור להיות כולם.
ג'יפאים מתחילים - כן
ג'יפאים מנוסים - הכוונה היא להציב רכבים באיכות טובה שגם הם יוכלו להגיע ולמצוא רכב שהם מתעניינים בו
לקוחות מזדמנים - כן
קבלנים - אולי
נשים שרוצות רכב שטח-מדרכה כנראה שלא

foxy
13-04-14, 22:31
אני מכיר כמה סוחרים מאוד לא ישרים (חתול בשק) ומצד שני מכיר כמה מאוד הגוונים וישרים לא פייר להכליל יש רמאים בכול תחום לגבי מגרש שמתעסק רק ברכבי שטח לא ניראה לי רעיון טוב כי מי שמחפש רכב שטח מחפש משהו מאוד מדויק ויעדיף אדם פרטי מאשר סוחר אבל בהצלחה

אמיר ב.א
13-04-14, 23:42
כשרציתי לקנות טנדר לאחרונה , התחלתי לחפש לפי מודעות יד שנייה ,
מכיוון שכל הטנדרים היו על הפנים , אמרתי לעצמי ניראה מה יש לסוחרים להציע ,
הלכתי לשני סוחרים ,הראו לי רכבים מצוחצים שחבל על הזמן,
אחד די-מקס ואחד האנטר

פתחתי אצל הראשון מכסה מנוע של די-מקס , דבר ראשון הוצאתי מדיד שמן ,
טיפות מים בתוך השמן ...אמרתי לבחור שישב במשרד עם הרגליים על השולחן ,
יש לך מים בשמן של הדימקס , הוא אמר לי - "רגע , אז מה זה אומר ?"

הלכתי למגרש אחר ביום אחר , האנטר - עוד פעם מים בשמן ...
הפעם כשאמרתי לו יש מים בשמן - הוא ידע מה זה אומר , ואמר לי יש לנו רכבים אחרים בשבילך ... אמרתי לא תודה והלכתי.

וזהו , לא היה לי חשק ללכת לעוד מגרש.

IlanHadar
14-04-14, 00:31
אנסה לתת לך כיווני מחשבה, כמישהו בעל ניסיון ביעוץ ליזמים.

כדי להצליח בעסק חדש אתה צריך לענות על צורך קיים, אתה יוצא מתוך הנחה שהצורך קיים, בוא נבדוק את ההנחות (על חלקן אפשר להתווכח, אין מקור מידע אמין לנתונים):
1. הביקוש לרכבי שטח אמיתיים נמצא בשפל אני חושב היסטורי, הסיבות לכך רבות: ירידה בהכנסה פנויה, מחיר הדלק (מזמן אנחנו לא בליטר סולר ב 3 ש"ח כמו ב 2004), מגמה עולמית נגד רכבים גדולים ומזהמים ועוד.
2. כתוצאה מ- 1 יש ירידה בהיצע רכבי שטח "אמיתיים" ע"י היצרנים, ואלה שכן מציעים אז המחירים של רכבים חדשים הם מעל 300 אלפי ש"ח, קרוב ל 400 אלפי ש"ח (אין יותר ניסן טרנו ב 180,000 או דומים). כמה לנדקורזרים חדשים רואים (היכן ימי הפראדו), דווקא גרנדים חדשים רואים בכביש, בבתי הקפה ובקניונים, בשטח לא, שהם יזדקנו אז אנחנו נקנה אותם די בזול ונשפר בהרבה.
3. קטע אופנתי של רכבים גבוהים שמיועדים לכביש שמביא להצלחה רבה מאוד בסגמנט של הקרוס אוברים (מזדה CX-5, קיה ספורטז, מיצו' אאוטלנדר וכו', רובם ללא הנעה כפולה כלל)

מעוד סיבות אפשר לראות שהיצע רכבי השטח "האמיתיים" הולך ומצטמצם, הביקוש הוא ביד קומץ כמונו שמוכנים לשלם את המחירים המאוד גבוהים - במיוחד במקרים של בעלי רנגלרים או דיפנדרים שמבקשים מחירים.

אז אתה רוצה להיכנס באמצע, לקנות בזול מאנשים שיודעים שיש להם משהו נדיר ביד ולא יתפשרו, ולמכור את זה ביותר יקר, או שאתה תצטרך לקנות רכבים שחוטים בזול ואותם למכור ולבנות לך שם כמו שאר סוחרי הרכב.

נחזור רגע לגרנד צ'ירוקי, אתה יכול לקנות היום רכבים די בזול משנת 2011, רובם נסעו הרבה, ממש לא לשטח, אותם תנסה למכור לנו? או שתקנה לנדקורזרים מ 2006 -2008 ותמכור לנו (רכבים כבר בני 7-8...), לא ממש יש כאן צורך שלנו בשירות שלך.

בנוסף אתה תתחרה ביבוא האישי שדי עונה על הצורך של המורעלים שרוצים רנגלרים עם צמיגי 35" שמוכנים לקנות רכב קצת משומש.

בעלי הרנגלרים לא ימכרו לך בזול, יחכו למורעלים שיבואו וישלמו להם מה שהם דורשים, יש כמה כאלה שמשלמים, הם לא יבואו אליך.

אם יש לך השגות על מה שכתבתי אז בבקשה שכנע אותי, אני מציע שאם אתה יזם אז בתחום הרכב אז תחשוב על כיוונים אחרים ויש כאלה.

דידין
14-04-14, 01:11
זה מזכיר לי את הסיפור על קולגה שלי שפוטר ממקום עבדתו.
פגשתיו במקרה ברחוב ושאלתי לעיסוקו עכשיו,
ענה שלי שפתח בית זונות והוא מבסוט עכשיו, התענינתי לרמות המחירים ותשובתו הייתה .
" 30 ש"ח עבור מציצה ו 40 מאחור",
שאלתי שוב " אז מה נשאר לבחורה" ?

ענה לי מייד - זה עסק חדש- בינתיים אני עובד לבד !

tzagi
14-04-14, 04:48
זה מזכיר לי את הסיפור על קולגה שלי שפוטר ממקום עבדתו.
פגשתיו במקרה ברחוב ושאלתי לעיסוקו עכשיו,
ענה שלי שפתח בית זונות והוא מבסוט עכשיו, התענינתי לרמות המחירים ותשובתו הייתה .
" 30 ש"ח עבור מציצה ו 40 מאחור",
שאלתי שוב " אז מה נשאר לבחורה" ?

ענה לי מייד - זה עסק חדש- בינתיים אני עובד לבד !

ענק...ומאד רלוונטי.
לפותח השרשור: דרך מעולה להפוך הון גדול להון קטן(מאד) אם בכלל יהיה אפשר לקרוא לחובות שישארו הון...בכול מקרה בהצלחה וחג שמח.

DANI1
14-04-14, 07:11
הרעיון שלך אולי טוב למי שלא מכיר רכבי שטח ,הכי טוב וחסכוני להתחיל את העסק ,
לבדוק להשכיר מגרש חניה פרטי הוא ריק בימי שישי ,לפרסם בפורום מפגש קניה ומכירה לרכבי שטח ,אביזרים ,וחלקי חילוף.
תאמין לי תרווח יותר גם אם תמכור שתיה בכניסה.
כדי לפתוח מגרש אתה צריך להיות מכוסה ביטוח מכול הכיוונים .

ניר ל
14-04-14, 07:47
יש לך נסיון כלשהו במסחר ברכב ? או שזה תחום לא מוכר לך ?

דבר ראשון , יש מגרשי מסחר לרכב שטח כמו חמיס בחולון שהתמחה בזמנו בג׳יפים וסופות , אין לי מושג מה היום , אבל בשעתו זה נראה עסק מוצלח.

דבר שני - אם אתה כבר סוחר, אז למה להגביל את עצמך לרכב שטח ? זו נישה קטנה יחסית

3. יש מציאות , רובן מגיעות לסוחרי הטרייד אין של רכב חדש . שם מנצלים את חוסר הרצון של קוני רכב חדש להתעסק עם מכירת הרכב המשומש . אבל אם אדם כבר פרסם מודעת מכירה אז הסיכוי שלך להוציא רכב מבוקש במצב טוב ובמחיר שישאיר רווח הוא נמוך, בעיקר בגלל שהפרסום הוא חינמי ועל המוכר אין לחץ למכור מהר .
אז מה שנשאר זה לקנות את הפחות מבוקשים , לצחצח אותם , להעמיד במגרש ולהמתין . פעם ב... גם יפול רכב מעולה במחיר טוב , אבל אי אפשר לבסס על זה עסק .

yscheiner
14-04-14, 09:06
הרעיון שלך אולי טוב למי שלא מכיר רכבי שטח ,הכי טוב וחסכוני להתחיל את העסק ,
לבדוק להשכיר מגרש חניה פרטי הוא ריק בימי שישי ,לפרסם בפורום מפגש קניה ומכירה לרכבי שטח ,אביזרים ,וחלקי חילוף.
תאמין לי תרווח יותר גם אם תמכור שתיה בכניסה.
כדי לפתוח מגרש אתה צריך להיות מכוסה ביטוח מכול הכיוונים .

במספר מקומות בעולם שטיילתי היה מנהג של ״כל שבת ראשונה״ או ״שניה״ מפגש של אנשים פרטיים שמעוניינים למכור את הרכב.
לפעמים היה מדובר בחניון גדול (5 דולר להעמיד את הרכב ליום) ולפעמים מגרש חניה של פארק (היה חינם).
אנשים היו מגיעים בשביל ההפנינג מסביב שהניב כסף ליזמים שונים (נקניקיות, לימונדה ואפילו אביזרי רכב) שגם שילמו כדי להיכנס ולהציע את מרכולתם.
מכרתי כך רכב בניו-זילנד ואופנוע כבד באוסטרליה, הראשון בקלות והשני אחרי שלושה מגרשים שונים.
היתרון הגדול למוכרים ולקונים זה ההיצע הגדול וריכוז הקונים הפוטנציאלים (מספיק עם מגרשי חול בצידי הכביש ושילוט שלא ברור אם הוצב באופן פרטי או ע״י סוחר שמפזר את הסחורה).

UDAEDRI
14-04-14, 09:21
קיים גם בארץ
אני מכיר שבחניה של השוק באשדוד פעם בשבוע זה יום מכירות רכב יד2 ואביזרים
הבעיה: אני לא זוכר איזה יום זה..

OFF-RoaD
14-04-14, 09:24
במספר מקומות בעולם שטיילתי היה מנהג של ״כל שבת ראשונה״ או ״שניה״ מפגש של אנשים פרטיים שמעוניינים למכור את הרכב.
לפעמים היה מדובר בחניון גדול (5 דולר להעמיד את הרכב ליום) ולפעמים מגרש חניה של פארק (היה חינם).
אנשים היו מגיעים בשביל ההפנינג מסביב שהניב כסף ליזמים שונים (נקניקיות, לימונדה ואפילו אביזרי רכב) שגם שילמו כדי להיכנס ולהציע את מרכולתם.
מכרתי כך רכב בניו-זילנד ואופנוע כבד באוסטרליה, הראשון בקלות והשני אחרי שלושה מגרשים שונים.
היתרון הגדול למוכרים ולקונים זה ההיצע הגדול וריכוז הקונים הפוטנציאלים (מספיק עם מגרשי חול בצידי הכביש ושילוט שלא ברור אם הוצב באופן פרטי או ע״י סוחר שמפזר את הסחורה).

+1
גם אני הייתי באחד כזה בניו זילנד. שם גם אפשרו העברת בעלות במקום (בהצלחה עם זה בארץ), בדיקה לפני קניה, אישור wof (מקביל לרישוי שנתי אצלנו), ומכירה של כל ציוד המחנאות והטיול שאפשר לחשוב עליו, חדש ומשומש.

נראה לי שדבר כזה יותר מתאים למטיילים, שהגישה היא "יש לי x כסף ואני יוצא מפה היום עם רכב", ופחות לאנשים "רגילים".

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Tourist
14-04-14, 09:39
+1
גם אנחנו קנינו כך בדרום-אפריקה
היו שם מכל הסוגים, לא רק מטיילים
אבל ברור שגם סוחרי רכב ׳מסתננים׳ פנימה

mightyaad
14-04-14, 10:38
IlanHadar איזה כיוונים אחרים ביזמות רכב אתה יכול להציע?

IlanHadar
14-04-14, 12:44
תבדוק את שוק רכבי האספנות, יש שם פעילות וביקוש. תופס יותר ויותר תאוצה ויש אנשים שמוכנים לשלם, גם לא מדובר בסכומים ענקיים.

-->