PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ | ייעוץ לגגון לפראדו ושני נושאים נוספים

yonilb10
21-04-14, 19:02
אהלן,

יש לי כמה תוכניות בנושאים שונים לפראדו 99 שלי ואשמח לעצות / דעות של מנוסים ממני.

1. גגון + עריסה:
כרגע יש לי עריסה (מאלומיניום כמו של המוניות מפעם למי שזוכר, אעלה תמונה בהמשך) אך הרגליים שלה החלו להחלש ולהיסדק אז קניתי גגון מוטות רוחב המתחבר למרזב והתקנתי עליו את העריסה. הכל טוב ויפה עד שהגעתי לשטח ובעלייה הגורמת לטלטולים לרכב המוטות לא החזיקו מעמד והתפרקו.
להזכירכם מדובר בפראדו 99, חשבתי על מספר אופציות אשר לא מתחברות למרזב הרכב (תחושה כללית כי המרזב לא יחזיק לאורך זמן כאשר מחובר עליו גגון עם ציוד).

שאלה ראשונה - האם לדעתכם עדיף למצוא פתרון אחר לחיבור העריסה מלבד המרזב?

שאלה שנייה - כמה זה מופרך לעשות חיבורים קבועים לגג הרכב בעזרת קדיחה / ריתוך? והאם זה יהיה חזק יותר ויעמוד בהעמסה שעל הגגון?
(כמו פה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84008-%D7%92%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%A8-95)

שאלה שלישית - האם מישהו שמע פעם על מישהו שעשה הוספת פסי אורך בצידי הגג (כמו ברכבים החדשים) בריתוך / קדיחה לגג? האם זה רעיון מופרך?

שאלה רביעית - שאלה פתוחה - עצות אחרות לחיבור גגון / עריסה בפראדו 99 שיעמוד בטלטולי השטח והעמסה של הגגון לאורך זמן.

2. ניווט שטח:
כרגע אני מנווט בעזרת מחשב נייד עם תוכנת נוויגטור ואנטנת גיפיאס חיצונית, פתרון זה עושה לי בעיות מדי פעם ולטעמי הגיע זמן לפתרון טוב יותר.
חשבתי לכיוון של טאבלט (אייפד/ אנדרואיד), יותר לכיוון של אפל בגלל תוכנת "עמוד ענן" שהבנתי שהיא טובה.

שאלה חמישית - איזו צורת ניווט הייתם ממליצים? אם מדובר בטאבלט עם GPS על איזה מערכת ותוכנה הייתם ממליצים אפל / אנדרואיד?

שאלה שישית - היכן ניתן לקנות מעמד טלסקופי לטאבלט / מחשב נייד במחיר סביר? (מעמד המתחבר לבסיס כיסא הנוסע / או פתרון יציב אחר אם יש)

3. תאורת גג:
אני מעוניין להתקין בגג הרכב 4 פנסים.

שאלה שביעית - איזו תאורה עדיפה לד / הלוגן? (החשש שלי שLED לא יעשה את העבודה משום מה...:rolleyes:)

שאלה שמינית - האם תיהיה בעיה כלשהיא בחיבור 4 מנורות הלוגן נוספות מבחינת חשמל הרכב?

נ.ב
אני משתמש חדש באתר ומקווה ללמוד ולספוג ידע כמה שניתן.
חיפשתי בפורומים תשובות לשאלותיי ולחלקם קיבלתי תשובה חלקית לכן העדפתי לרכז את שאלותיי (המעטות:p) בשרשור אחד.

תודה מראש לכל העוזרים;)

יוני

ארז
24-04-14, 18:59
ערב טוב...
במידה והמרזב אצלך תקין וללא רקבונות של חלודה אין בעיה לחבר אליו גגון כל עוד זה נעשה בצורה נכונה( עם דגש על צורה נכונה).

שאר האופציות שהעלת יגרמו יותר נזק מתועלת( במיוחד ביום המכירה כשתאלץ להסביר לקונה למה קדחת/ריתכת את הגגון לגג...)

לד מודרני חזק לא פחות מהלוגן, אמין יותר וצורך פחות חשמל.
אני מתקין ללקוחות שלי על הגג בדרך כלל לד בר, נותן אור יום בסביבת הרכב.

בהצלחה...

yonilb10
24-04-14, 20:18
אני מתכנן לשים 4 פנסים על הגג, אם מדובר בתאורת לד כמה וואט היית ממליץ?

יוש
24-04-14, 20:46
אני עם פראדו.

לגבי הגגון - יושב אצלי קבוע כבר זמן רב גגון עריסה מברזל גדול ומסיבי עם רגליים בילט-אין שיושבות על המרזבים.
הגגון עצמו שוקל משהו כמו 20 ק"ג ובטיולים הוא מועמס בכל טוב.
מעולם לא היתה כל בעיה שהיא. הגגון יושב כמו בונקר, המשקל לא מדגדג אותו והוא לא מדגדג את האוטו.
אני לא רואה שום סידור מוצלח יותר, מכל בחינה.
קניתי כמשומש ב 1000 ש"ח.

לגבי תאורה, מנורות לד מוצלחות מאד. יש לי 2 שיושבות על הפגוש, כ"א בהספק של 18 וואט. לכאורה זה לא הרבה,
אך בהחלט זה מאיר יפה מאד. תחשוב על בר של 100 וואט - חבל"ז.
לדעתי 2 מנורות של 28-30 וואט יהיו טובות מאד.

yariv79
25-04-14, 08:30
לשכן שלי היה פרדו 99 עם עריסה על גגון. ההבדל הוא שהגגון שלי הוא תוצרת THULE.
אני קניתי ממנו את כל ה4 רגליים כולל נעילות למניעת גניבה (כל התושבות של THULE אבל יש 2 מוטות תחליפים ו2 מקוריים). אני לא משתמש בהם יותר מדי ומעוניין למכור. יש לו את העריסת אלומיניום שמתאימה. אם תהיה מעוניין צור קשר.

סולי
25-04-14, 09:31
רק לד. אין מה להתבחבש עם הלוגן..
ואל תקנה פחות מ47וואט. זה סיני ונחלש עם הזמן גם ככה... וזה לא ישתווה לזוג הלוגן פשטט שח הלה.
אני ממליץ להשקיע מעט יותר ולקנות זוג של 60וואט.

oferziv1
25-04-14, 15:30
לשכן שלי היה פרדו 99 עם עריסה על גגון. ההבדל הוא שהגגון שלי הוא תוצרת THULE.
אני קניתי ממנו את כל ה4 רגליים כולל נעילות למניעת גניבה (כל התושבות של THULE אבל יש 2 מוטות תחליפים ו2 מקוריים). אני לא משתמש בהם יותר מדי ומעוניין למכור. יש לו את העריסת אלומיניום שמתאימה. אם תהיה מעוניין צור קשר.

אהלן,

שלחתי לך הודעה בפרטי לגבי הגגון.

תודה,

עופר

-->