PDA

צפייה בגרסה מלאה : TD5 נשבר גוזון בסעפת פליטה

amit1
23-04-14, 13:04
האם קיים פתרון טוב לתופעה?

איל מ
23-04-14, 15:50
תלוי כמה הוא נשבר.
אם נשאר "בשר" אפשר לנסות לתפוס עם ג'בקה ולפתוח (אחרי פירוק שאר הסעפת ואחרי טיפול עם ממיס חלודה), למרות שזה כנראה לא יעבוד.
במקרה שנשאר "בשר" אפשר לרתך פלאך על קצה הגוז'ון ולפתוח (אישית אני לא מתלהב מריתוך על הרכבים עתירי המחשבים הללו, ואם יש אפשרות לפרק חלק שלם ולרתך כשהוא לא על האוטו זה עדיף, אם אי אפשר אז כמובן ניתוק המצבר וכל חיבור מחשב אפשרי). בכל מקרה זה פתרון נוח שבד"כ עובד אבל אותי הוא מפחיד.
אופציה שלישית (שתופסת גם אין אין קצה בולט), קדיחה עם מקדח דק במרכז הגדם של הגוז'ון וחליצה עם חולץ. (בד"כ התוצאות במקומות שקשים לגישה הן לא משהו כי הקידוח מצריך זווית נכונה, מהירות נכונה, כוח נכון וזה בלי להכנס לסוג המקדח ואיכותו). עם זאת, לפעמים זאת הדרך היחידה ואני תמיד אעדיף לריב כמה שעות עם מקדחה מאשר להתחיל לרתך על הרכב.

ג'וזון חדש לקנות מחנות ברגים.

אסף ד.
23-04-14, 17:37
הגוז'ון נשבר מהחום, חלק מהסימפטומים שקיימים, לא משהו חריג.
באם אתה מפרק את הסעפת, דאג לשלוח לליטוש להחלקת פנים, יש סיכוי שכבר מעוותת קלות מהחום ולכן נשבר גוז'ון.
ממליץ לך באותה הזדמנות להחליף את כולם + האומים + האטם.
גוז'ון TE108051L
אום ESR2033
אטם LKG100470

amit1
23-04-14, 19:50
תודה למשיבים.
את ההתמודדות עם הוצאת הגוזןן השבור אני נותן לאיש מקצוע שהתמחותו בתחום שיגיע לרכב לאחר שאפרק את הסעפת ויחלוץ את הגוזון.
באןתה הזדמנות אני אחליף את צינור מים הקטן (והממזר) שמתחבר לקולר שמן מנוע.
שאלתי ממוקדת בסוג הגוזון. יש הטוענים שהגוזון המקורי של LR לא חזק מספיק וכדאי להחליפו בגוזון של חברת wurth
http://www.ebay.co.uk/bhp/td5-exhaust-manifold
שאלתי האם למשהו יש ניסיון בנושא? דרך אגב אני ממליץ לכל בעלי ה TD5 לבדוק את מצב הגוזונים ובעיקר את הגוזון החמישי שקרוב לחזית הרכב...

-->