PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני מעשן בהנעה, חוסר שמן מנוע ומה שביניהם.

botzon
25-04-14, 01:06
אהלן לכולם!
ג'ימני שנת 2000 אוטומט, כמעט בכל הנעה קרה או חמה מוציא ענן עשן לבן מאחוריו.
היום ביצעתי בדיקה למפלס שמן המנוע והמדיד הצביע על LOW, הרכב עבר לפני 8 אלף ק"מ טיפול הכולל החלפת שמן.
אני מתאר לעצמי שיש קשר בין התופעות, אשמח לשמוע על כיוונים לפתרון הבעיה (איפה שהוא קראתי שזו היא תופעה של גומיות שסתומים שחוקות אבל אני אשמח לעוד דעות ).

תודה, וסופ"ש מצויין!
אלון.

Tomer Gal
25-04-14, 05:05
דבר ראשון אם המדיד על low תמלא.
דבר שני אין בהכרח קשר בין הדברים. לצורך הדיוק בעיית עשן לבן יכולה לנבוע מרינגים שחוקים (אין גומיות בתוך המנוע והרינגים הן טבעות מתכת שיושבות על הבוכנות ולא על השסתומים)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

lior_b.s
25-04-14, 07:00
יש גומיות בתוך המנוע (בראש ליתר דיוק) זה בדיוק הגומיות שסתומים שפותח השרשור מדבר עליהן, זה די מתאים לתיאור הבעיה ותופעות העשן בהנעה או בתחילת נסיעה אחרי עמידה ממושכת בסרק, אם אכן זו הבעיה הטיפול והעלות קטנים יותר, אם בסופו של דבר מדובר בטבעות בוכנה שחוקות החלפה שלהן כוללת פתיחת מנוע ועלויות גבוהות משמעותית מאשר בהחלפת גומיות שסתומים בלבד.
ניתן לאבחן ע"י ביצוע בדיקת קומפרסיה וקומפרסיה הפוכה שבה מחדירים אויר בלחץ לצילינדר דרך חור הפלג, לא בדיקה שמכונאי חובב יכול לבצע בבית ללא ציוד מתאים , אני מניח שיש עוד בדיקת שניתן לעשות אבל אלו אני מכיר כאמינות ביותר.. גש למוסך שאתה סומך עליו ושלא ינסה להשחיל לך רינגים, "חצי אוברול" וכו,...

ליאור

shmulikbg
26-04-14, 17:36
כמו שליאור אמר, בדיקת לחץ הפוך, או נפילת לחץ - ליקייג'- תיתן לך אינדיקציה מדוייקת.
אם ערכי הדליפה יהיו גבוהים, רינגים שחוקים כנראה. אז תקבל דליפה גבוהה לכיוון אגן השמן.
במידה וערכי הדליפה נמוכים, גומיות שסתומים אכן שחוקות.

botzon
26-04-14, 22:05
ליאור תודה על התשובה.
אני מכיר את המושגים הטכנים ואת שיטת הפעולה של המנוע, השאלה שלי היא איך ניתן לאבחן את מצב הגומיות - האם יש צורך לפתוח את הראש מנוע?
כמו כן אם ידועות לכם עלויות הטיפול הנ"ל.
תודה, אלון.

Tomer Gal
27-04-14, 01:37
ליאור צודק, התבלבלתי אכן יש גןמיות אבל עשן מבעיה בשסתומים יראה בעזיבת גז ולא בתחילת נסיעה(רינגים).
עלויות גמויות או רינגים הן זניחות. העבודה זה הכסף.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

יגאל81
26-05-14, 21:33
יש עדכון לנושא? מה נסגר בסוף?

-->