PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחידות פורמולה - צרור שאלות

עמי
25-04-14, 22:59
כבר לא מעט זמן אני חושב להתקין בדיפנדר יחידת מיזוג נוספת/אחרת, במקום או בנוסף ליחידה המקורית, שגם בזמן שהייתה חדשה, ייצרה בעיקר רעש.

נראה שיש לא מעט פתרונות אפשריים, החל מהתקנת יחידה אחורית "מקורית" של אוטוקור, דרך התקנת יחידה אחורית של סוואנה או H-100 מפירוק ועד להתקנת יחידה חיצונית על הגג בדומה למוניות ואן (מכוער).

אפשרות נוספת, כך נדמה לי, היא התקנת יחידת פורמולה. נדמה לי - כי אין לי מושג איך היחידות האלו פועלות (הבנתי שיש כמה סוגים?).

האם אני יכול לחבר יחידה כזו במקביל ליחידה הפנימית הקיימת ולהשתמש באותו המדחס ואותם יתר הרכיבים במערכת (רדיאטור, מיבש וכו') ואם כן, איך מתבצעת ההתקנה? חיבורים חשמליים, שני מחברי T על הצנרת הקיימת וזהו?

ואם אני רוצה לחבר אותה במקום המערכת הקיימת: אני פשוט מנתק את היחידה הפנימית הקיימת ומתקין את הפורמולה במקומה? איך הספיקה של היחידות האלו? האם הגיוני שיחידה אחת כזו תצליח למזג דיפנדר 110?

חוץ ממילוי גז במידה הנכונה, צריך לעשות / לכוון עוד משהו? כמה מורכבת העבודה?

בקיצור, אין לי מושג.

מי שיכול לשפוך אור על העניין, יבורך.

עמי

snirjeepdreamer
26-04-14, 21:28
אני לא יודע לגבי נושא החיבור אבל יחידת פורמולה סטנדרטית, בדומה לאלו שמתקינים בסופות, בפירוש לא תצליח לקרר כמו שצריך דיפנדר 110 .
ראיתי גם יחידות פורמולה כפולות שבקושי הספיקו.

מה שבטוח שאם אתה מתכוון להסתמך על אותו מדחס ממולץ ללכת על מדחס "גיבור"

shmil
26-04-14, 21:34
אין סיכוי שיחידה כזו תמזג דיפנדר 110.
על מנת שהוא יהיה גם נעים, אתה צריך שתי יחידות פנימיות (מעבים), ולהמלצתי, גם שני רדיאטורים.
רדיאטור אחד קדמי, ורדיאטור אחד מתחת לשאסי. לא, זה לא מפריע בשטח....

אפשר לעשות את עבודות החשמל לבד, את התאמות היחידות למקומן גם, אך את צנרת המזגנים חייב לעשות איש מזגנים, אם צנרת שלו ולוחצים שלו.

כמה מורכבת. לטעמי פשוטה יסית, אך יש הכרח להוציא החוצה חלק מהעבודה.
לגבי גז, אצלי יש 1.8 ק"ג. לדברי איש המזגנים שלי זה יותר מכפול מפרטי.

והקירור - תענוג.

יונימוג אדום
26-04-14, 22:03
לגבי יחידה אחורית, ממליץ על יחידה של מיצובישי L300 GLX - קטנה , שקטה וחזקה .
כעיקרון אני עושה הכל לבד - כולל צנרת ,וואקום ומילוי גז .
פשוט ,לאחר שהפסקתי לסמוך על בעלי מקצוע , רכשתי את המכשירים והחלטתי ללמוד את הנושא .
בכל אופן,יש לחבר את היחידה הנוספת במקביל למערכת , כמובן שכמות הגז גדלה ,אולם אין צורך לגעת במרכיבים נוספים .

אילן

-->