PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור והטענת מצברי "עזר" לטובת מקרר

עמי
30-04-14, 18:13
יש לי שני מצברים (חדשים) 12V שנועדו במקור ל-UPS. כ"א מהם הוא בעל קיבול של 17Ah.

אני רוצה להשתמש בהם (במקביל אחד לשני כמובן), כמצבר עזר לטובת הפעלת המקרר בזמן שמנוע הרכב אינו פועל.

אם נניח לרגע בצד את עניין המיתוג וההפרדה ביניהם לבין המצבר העיקרי - האם אני פשוט מחבר אותם במקביל למצבר העיקרי? יש להם דרישות מיוחדות להטענה, או שהם נטענים כרגיל בחיבור ישיר מהאלטרנטור?

על פי המפרט שלהם, הזרם המירבי שהם מסוגלים לתת הוא 5.1A. יש לכך משמעות פרקטית כלשהי עבורי? האם זה עשוי להיות בעייתי מבחינת זרם ההתנעה של מדחס המקרר?

עמי

asafk
30-04-14, 21:20
כן. חבר אותם במקביל וזהו. מצבר ה"בית" של הקמפר אצלי הוא 2 מצברים של 20ah. במקביל. ואין שום בעיות.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

עמי
30-04-14, 22:05
סבבה.

אגב, בחיבור המקורי שלהם (בטור, לטובת 24V) היה מחובר ביניהם פיוז 100A.

יש צורך בפיוז "גיבור" כזה בטור למצברים או ביניהם (בחיבור המקביל), או שדי בפיוז נפרד ומתאים לכל צרכן (כרגע רק אחד - המקרר)?

עמי

asafk
30-04-14, 22:07
מציע לשים פיוז גדול ביציאה מהמצבר המשותף לכיוון הצרכנים. מטרתו להגן במקרה של כשל בבידוד של החיווט.

אסף.

dice2
01-05-14, 06:16
סתם חיבור במקביל למצבר הרכב יטעין לך את המצבר הקטן כשהמנוע עובד. ובכלל בעצם עשית לעצמך רכב עם שני מצברים בגודל שונה שכמובן זהו מצב בעייתי ולא מומלץ.
אני משתמש עם מצבר דומה (20Aׂׂ) למקרר, תאורת לד וכו' על ידי כך שעשיתי פלג ניתוק זהה למקרר עם הרכב והמצבר, וברגע שאני מגיע לחניון אני פשוט מחליף חיבור, אגב במידה ואני שם את המקרר על דרגת קירור נמוכה המצבר הקטן סוחב את המקרר יותר מ24 ש"ע

בועז

אסף ד.
01-05-14, 09:33
אפשר גם לפתרון של טעינה עם בקר טעינה, החיבור והניתוק מתבצעים אוטומטית לחלוטין.
הבקר ה ״חכם״ שולט על טעינת המצברים, טוען את המצבר הראשי עד ל 13.8v אחכ מעביר את הטעינה למישני
בכיבוי הרכב הם מתנתקים אוטומטית אחד מהשני.
יש כל מני יצרנים לצורך העניין, מומלץ לרכוש בקר מאיכות טובה.
יש מלא חומר פה באתר וסכמות חיבורים

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
01-05-14, 09:49
עמי בשאלתו ביקש להניח בצד את מיתוג מצהר העזר למצבר הרכב.
כי אכן.. יש מלא חומר כאן בפורום.
והתחום עוד הולך ומתפתח ממש ברמה יומיומית.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
01-05-14, 10:02
המקרר נמצא בפרייבט היומיומי שלי בלי שום מצברים וניתוקים עם מצבר של ארבעים ומשהו אמפר כבר כחמש שש שנים. בשביל מה צריך קומבינות נוספות?
כשאני ממש מפחד להיתקע בבוקר ואני לבד בשטח אני שם את המקרר על טמפ' נמוכה יותר ביום ומכבה אותו בלילה, אבל גם זה כנראה מיותר.

Saar
02-05-14, 08:57
המקרר נמצא בפרייבט היומיומי שלי בלי שום מצברים וניתוקים עם מצבר של ארבעים ומשהו אמפר כבר כחמש שש שנים. בשביל מה צריך קומבינות נוספות?
כשאני ממש מפחד להיתקע בבוקר ואני לבד בשטח אני שם את המקרר על טמפ' נמוכה יותר ביום ומכבה אותו בלילה, אבל גם זה כנראה מיותר.

סוף סוף מישהו שצועק המלך הוא עירום... :)

-->