PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרמוסטט תקוע!!!

guy_p
08-05-14, 19:40
שלום רב!

ביידי גרנד ויטרה 2009 עם 92,000 קמ.

לפני כשלושה שבועות החל כל התסריט שאף אחד לא רוצה! התחממות מנוע...

בעת נסיעה דיי פשוטה זיהוי את מחוג החום מתחיל לעלות אט אט, עצרתי באפשרות הראשונה (המנוע לא הגיע לידי רתיחה, הגיע רבע לפני הקו האדום). שם נמצא שחסר מאט מים, הוספתי מים... החום הרגיל חזר ומשם המשכנו בנסיעה.

באותו ערב שוב המנוע החל להתחמם עצרנו בצד הדרך כיבינו מזג המד ירד חזרה למקומו הטבעי (לא חסר מים).

יום למחרת פותחים את מכסה המנוע טרם תחילת הנסיעה ושוב... חסר מעט מים (מתחת לLOW).

שם החל הסיפור נסענו למוסך מורשה של סוזוקי בטבריה שם אמרו לי הרדיאטור מלוכלך\סתום , חייבים לנקות אותו! הרדיאטור נשלח באותו יום לניקוי לאחר נסיעה קצרה חום המנוע החל שוב לעלות.

בדיקה נוספת שביצעו במוסך, 2 צינורות מעברי המים לרדיאטור ולהפתעתם הרבה הצינור התחתון שמוביל את המים מהטרמוסטט איננו חם!

ניסו לפתוח את הטרמוסטט אך ללא הצלחה... מכיוון שזזהו היה יום שישי ולא רצה שנתקעהמכונאי הוריד את הטרמוסטט מהרכב ולאחר ביצוע ההורדה המנוע הפסיק להתחמם!

לאחר כשלשוה שבועות של נסיעה ללא טרמוסטט וללא בעיות חום במנוע הגעתי לסוזוקי בבני ברק שם חיברו לי טרמוסטט חדש, לאחר החיבור הטרמוסטט נפתח עי מתן גז ב 2500 סלד למשך 2-3 דק' הונטות עבדות כמו שצריך ולאחר מס דק' הרכב כובה התקרר וניסינו שוב להניע על מנת לוודא שהטרמוסטט נפתח.

אך להפתעתנו הרבה הטרמוסטט איננו נפתח הונטות החלו לעבוד על מצב חירום(מהיר מאוד). ומשם המשיך הסיפור...

החליפו רדיאטור על מנת לוודא שהבעיה לא משם אך שוב פעם ללא הצלחה.

לטענתם יש בעיה במנוע ראש \ אוויר במערכת שמצריך פתיחת מנוע ובדיקה לעומק...

אשמח עם תוכלו לתת חוות דעת על מצב הסיטואציה...

shmulikbg
08-05-14, 20:58
תבקש במוסך שיבצעו בדיקת נפילת לחץ. כך תדע היכן הבעיה.

opl
09-05-14, 09:48
אני לא מבין כזה גדול במערכות קירור אבל, אחרי שהטרמוסטט החדש כשל, ניסו להחליף אותו באחר? קרה שגם חדשים כשלו.
האם אחרי הוצאת הטרמוסטט הרכב עדיין איבד מים?
האם בוצעה בדיקת לחץ למערכת?

guy_p
09-05-14, 10:11
הטרמוסטט נפתח ע"י הגעה ל 2500 סל"ד בזמן ממושך של דקה שתיים.
לשאלתך השנייה אין איבוד מים בתקופה האחרונה שאני נוסע ללא טרמוסטט.
ולגבי בדיקה בלחץ לא בוצע עדיין

Saar
09-05-14, 10:25
ישנה בדיקה פשוטה להמצאות CO בנוזל הקירור. ביצעו אותה? (מיכל עם נוזל כחול שמצמידים לפתח הרדיאטור ואם הנוזל משנה את צבעו יש חדירת גזים למערכת הקירור)

guy_p
09-05-14, 10:31
שלילי לא בוצע בדיקה כזו.

opl
09-05-14, 10:34
בדיקת CO רלוונטית גם באיבוד נוזל?

אני הייתי מחליף לטרמוסטט חדש אחר ובודק.

Saar
09-05-14, 11:31
בדיקת CO רלוונטית בחשד לראש מנוע פגום.

-->