PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית עץ לדק באיזור גדרה

erby
09-05-14, 09:34
שלום לכולם.

אני רוצה לבנות דק בחצר.
הגודל המתוכנן כולל מדרכה הוא כ90 מ"ר.
הדק ייבנה מעץ אורן.

מהיכן מומלץ לקנות את העץ והפירזול באיזור גדרה?

אני מעדיף לשלם קצת יותר ולקבל עץ איכותי בלי עיוותים ועצבים.

תודה

שולץ האיום
09-05-14, 09:41
עץ ועצה
צומת בילו/עקרון 2000

NRG
09-05-14, 10:14
יש לך 2 אופציות קרובות וטובות. לדעתי הם מחזיקים אותה סחורה בדיוק. שיהיה באחריותך ללכת ולראות בעין מה נותנים לך. תוודא שזה סחורה ״טריה״ שלא הייתה בחוץ בשמש ולא התעוותו הלוחות. לוי פרופילים ומרכז העץ הישראלי. מאחורי תחנת דלק של דלק מול יוחננוף בבילו

Sent from my iPhone using Tapatalk

gmike
09-05-14, 10:59
המלצה קטנה: אם אתה הולך על אורן, תבקש "קרוליינה" אורן ברמה מאוד גבוהה,כמעט בלי עיניים.
אם אתה קונה "טבול"(אימפרגנציה) תבדוק את המצב של העץ טוב, אם הטבילה נעשתה בארץ,יש סיכוי טוב שהעץ יהיה מלא עובש ופטריה..
לדעתי, עדיף לא טבול,ותצבע אותו 2 שכבות, מכל הכיוונים, לפני ההרכבה..
עץ ועצה אמורים להחזיק קרוליינה במלאי..

מיכאל.

NRG
09-05-14, 11:45
בקרוליינה אכן אין עיניים, אבל זה לא בהכרח יתרון...,
הלוח אחיד ומשעמם
מי שרוצה עץ - חלק, ישר, מדויק, שווה, סימטרי וכו'..., שישים דק מפלסטיק דמוי עץ, יש כאלה מוצרים טובים ואיכותיים.
חלק מהיופי בדק, זה הגסות של העץ והחיות שלו.
כמובן שכל אחד וטעמו האישי.

gmike
09-05-14, 18:59
תראה,כמו שאמרת,עניין של טעם..
לקרוליינה יש ציורים מאוד יפים של שכבות העץ, לדעתי זה הרבה יותר יפה מהעיניים של האורן הרגיל..
לשאר העצים הקשים יותר שמשמשים לדקים אין עיניים כמעט, ועדיין זה נראה טבעי חי ויפה..
סינטטי זה נחמד והכל, אבל זה לא זה..אין על עץ טבעי..

erby
09-05-14, 21:18
יש לך 2 אופציות קרובות וטובות. לדעתי הם מחזיקים אותה סחורה בדיוק. שיהיה באחריותך ללכת ולראות בעין מה נותנים לך. תוודא שזה סחורה ״טריה״ שלא הייתה בחוץ בשמש ולא התעוותו הלוחות. לוי פרופילים ומרכז העץ הישראלי. מאחורי תחנת דלק של דלק מול יוחננוף בבילו

Sent from my iPhone using Tapatalk

ממצב זה אני מעדיף להמנע. אני מעדיף לשלם עוד כמה שקלים למ"ר ולא לעבור על כל קורה במחסן הספק.

המלצה קטנה: אם אתה הולך על אורן, תבקש "קרוליינה" אורן ברמה מאוד גבוהה,כמעט בלי עיניים.
אם אתה קונה "טבול"(אימפרגנציה) תבדוק את המצב של העץ טוב, אם הטבילה נעשתה בארץ,יש סיכוי טוב שהעץ יהיה מלא עובש ופטריה..
לדעתי, עדיף לא טבול,ותצבע אותו 2 שכבות, מכל הכיוונים, לפני ההרכבה..
עץ ועצה אמורים להחזיק קרוליינה במלאי..

מיכאל.

האם מומלץ לבנות מעץ שעבר אימפרגנציה?

תודה רבה.

zivo
10-05-14, 02:02
תחפש באזור שלך (גדרה) בחור בשם ערן עברי
http://www.afribar.com/contact.php

בעל מקצוע מעולה, דבר איתו, הוא עובד הרבה עם אדני רכבת וטוען שזה החומר האולטמטיבי לעבודות האלו.

DANI1
10-05-14, 07:04
עץ קרוליינה עבר חיטוי ,קרוליינה הוא עץ קשה לעבודה ,אבל הוא עדיף על עץ אורן ,שבאורן יש הרבה שרף שיוצא מהעניים.
אם אתה חושב לקנות קרוליינה חשוב שמרחק בין הקורות לא יהיה יותר מ-55-60 ס"מ ,כמו כן יש לקדוח חור בדק כולל שקען,
ומומלץ לצבוע את הדק משני הצדדים.
בהצלחה
DANI1

אומי5
10-05-14, 10:45
קניתי לפני שלושה-ארבע חודשים קרשים לשולחן בעץ ועצה בילו, ובבית גיליתי שאחד מהם ביסלי גריל....
למזלי הייתי צריך ממנו רק חתיכה קטנה.
קרש אחר היה קמור (ברוחב) וסדוק.
בקיצור, לא הסחורה הכי טובה בעולם.

erby
10-05-14, 15:34
תחפש באזור שלך (גדרה) בחור בשם ערן עברי
http://www.afribar.com/contact.php

בעל מקצוע מעולה, דבר איתו, הוא עובד הרבה עם אדני רכבת וטוען שזה החומר האולטמטיבי לעבודות האלו.

אחלה. תודה. אני אבדוק ביום ראשון.

עץ קרוליינה עבר חיטוי ,קרוליינה הוא עץ קשה לעבודה ,אבל הוא עדיף על עץ אורן ,שבאורן יש הרבה שרף שיוצא מהעניים.
אם אתה חושב לקנות קרוליינה חשוב שמרחק בין הקורות לא יהיה יותר מ-55-60 ס"מ ,כמו כן יש לקדוח חור בדק כולל שקען,
ומומלץ לצבוע את הדק משני הצדדים.
בהצלחה
DANI1

זה קריטי לצבוע משני הצדדים? התכוונתי לקנות מחוטא ולצבוע רק את החלק העליון...

קניתי לפני שלושה-ארבע חודשים קרשים לשולחן בעץ ועצה בילו, ובבית גיליתי שאחד מהם ביסלי גריל....

מבעס. קבלתי עליהם המלצה חד משמעית מחבר בעל מקצוע.

תודה רבה.

gmike
10-05-14, 19:34
אני אישית קונה רק את התשתית מחוטאת.
עץ שמחוטא בארץ מתעוות, בגלל שכמו עוד הרבה דברים פה, עושים את זה "בערך נכון" כלומר-העץ לא עובר ייבוש נכון אחרי הטבילה.מכאן גם מגיע העובש ופטריות לעיתים.
אם אתה רוצה שהתשתית תחזיק מעמד לאורך זמן, תשמן גם אותה, ושלא תשב על אדמה,על חצץ\טוף עדיף. והכי עדיף באויר, עם כלונסאות בטון לביסוס.
בגלל העניין של העיוותים אני לא משתמש בעץ מחוטא לחיפוי הדק בד"כ. צובעים בשמן טוב עם הגנת UV והגנה ממזיקים, ב 2 שכבות, ומחדשים כל שנה\לפי הצורך.
ומילה לגבי ספקי עצים- אני עובד עם הרבה ספקים, ותמיד עדיף לבחור את הסחורה בעין. עץ ועצה דווקא בסדר בד"כ (אני עובד עם הסניף הצפוני), אם יש לך קשר אישי עם המחסנאים זה מאוד יכול לעזור לקבל סחורה טובה אצל כל ספק..
מיכאל.

erby
11-05-14, 00:43
התכנון הוא לזפת את הקלונסאות ולצקת אותן עם בטון בקרקע.
הדק יהיה מוגבה כ20-30 ס"מ מהקרקע.

אם אני מזמין ללא חיטוי, באיזה שמן לבצע את השימון לפני ההתקנה?

תודה רבה

gmike
11-05-14, 01:16
אל תכניס את העץ לתוך הבטון. קורה של 5*10 יצוקה בתוך קוביית בטון של 30*30*30 או 40*40*40 יכולה לסדוק את הבטון, כשהעץ יספוג מים. ראיתי את זה קורה הרבה..
את התשתית אתה יכול לשמן עם כל שמן, בנדיבות.
לחיפוי-ארה"ב וקנדה יצרניות מובילות של שמנים לדקים, פלוד טומפסון בונדקס, ויש עוד כמה..
אפשר גם שמן מגוון, אני מעדיף כמה שיותר שקוף, כי השמש וצביעות חוזרות מכהות את האורן בכל מקרה..

ד ו ר ו ן
11-05-14, 07:25
אל תכניס את העץ לתוך הבטון. קורה של 5*10 יצוקה בתוך קוביית בטון של 30*30*30 או 40*40*40 יכולה לסדוק את הבטון, כשהעץ יספוג מים. ראיתי את זה קורה הרבה..
הכנסת מוטות עץ לסדקים/קדחים בסלע והספגתם המים כדי לשבור סלעים בצורה יזומה הייתה השיטה המועדפת במשך אלפי שנים.

NRG
11-05-14, 10:14
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/quote_icon.png נכתב במקור על ידי אומי5 http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/buttons/viewpost-left.png (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=574852#post574852)

מבעס. קבלתי עליהם המלצה חד משמעית מחבר בעל מקצוע.

אין לך מה להתבאס...,

כולם מחזיקים פחות או יותר אותה סחורה,
עץ ועצה בהחלט ספק ראוי כמו גם הנוספים שנמצאים באזור.
העניין שאתה מצפה לתשובות חד משמעיות אבל מה לעשות שלוחות עץ אורן לדק זה לא מדע מדויק...,
למרות שאתה אומר שאתה מעדיף לא לעשות זאת?!,
לך תראה/תבחר את הסחורה שנותנים לך!
לפחות לגבי הפרמטרים הבסיסים,
לא איזה מלאי ישן תקוע,
מלאי שהיה בשמש,
חבילה שנשארה במקרה בחוץ בגשם האחרון ומחכה לפראייר התורן...,

לא צריך תעודת נגר מוסמך בשביל זה.

בהצלחה.

NRG
11-05-14, 10:24
דבר אחרון...,
רוב מחסני העצים די "מיושרים" באיכות הסחורה וגם במחירים!
בתכלס, מחסן עצים (במידה ואתה רוכש מעת לעת ולא חד פעמי) בוחרים (כמו הרבה דברים אחרים בחיים) לפי איפה שנוח ונעים לך להגיע לרכוש.
אני רוכש באופן קבוע (לא כבעל מקצוע, אלא חובבן) ממחסן באזור גדרה וכשנתקלתי בלוחות מפותלים באופן חריג משאר הכמות שרכשתי אז החזרתי ולקחתי אחרים!
שירות!

DANI1
11-05-14, 19:20
מומלץ להכין בסיס מעץ 5/10 מחוטא ולא מוקצע ,אני בדרך כלל טובל את העץ בשמן מנוע שרוף ,דופק מסמרי 10 מארבע כיוונים ויוצק.
למה חשוב לצבוע שני צדדים את הדק ,מפני שאם צובעים רק בחלק העליון במשך הזמן נוצרים כתמים .

erby
17-08-14, 21:08
תודה רבה על העצות הטובות.

קצת עדכונים:
סיימתי לבנות את התשתית. עץ אורן, 5*10, מחוטא.
האם צריך לצבוע אותו במשהו לפני שאני שם את משטח הדריכה?
שמן לעץ/שמן שרוף/משהו אחר?

לגבי מקום קניית העץ וחוות דעת ארשום כשאסיים את הפרוייקט.

תודה רבה

gmike
17-08-14, 21:35
כדאי לצבוע, לא כ"כ משנה במה. אם התשתית כולה רחוקה מהקרקע אז פחות קריטי.
שמן שרוף זה אחלה, אבל מאוד מלכלך..

JustDoB
17-08-14, 22:57
יש ספריי זפת שאני משתמש בו לתשתית בדקים.
מאוד נוח ליישום.

Sent from my XJ

erby
18-08-14, 11:26
את כל התשתית בספריי זפת? זה יותר מ70 מ"ר😮

אפשרי שמן הדראולי? אני רוצה לרסס עם פיסטולט ואין סיכוי ששמן מנוע יעבור...

Tsafrir
18-08-14, 13:06
אני מתגורר באזור השפלה.
אפשר אולי לציין מאיפה נקנה העץ ומחירים?

-->