PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד כתבה על הג'יפים בחופים !!!!

six-86
11-05-14, 12:33
עוד כתבה ....
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4517336,00.html

opl
11-05-14, 13:11
דיי מסכים עם מה שכתוב שם...

דרור ברלי
11-05-14, 13:28
הכל נכון.
היום כבר אף אחד לא יכול לומר שהוא לא יודע שאסור לרדת עם רכב לחוף. כל חוף.

zviki
11-05-14, 14:48
הכל נכון.
אחת מהסיבות שאני חושב למכור את הסופה.

asypeer
11-05-14, 15:33
רק דרך הכיס הם יבינו

Sent from my iPhone using Tapatalk

cgp
11-05-14, 21:45
אותי זה מרגיז לקרוא את הכתבה, ופעם אחרונה שירדתי עם הגיפ לחוף היה בזמנו בבור בימי שישי שהיה מותר.
כל המגיבים שם יפי נפש, יאללה כל נהג שני (לא יודע למה?) בכביש בלי דיבורית בלי מתקן והיום הכל גרושים,קונים אוטו ב 100-500 אלף ואין דיבורית ב20 שקל?? מסמסים על ההגה, זה מסוכן!! מי שנוסע בדו גלגלי ביום יום רואה עשרות אלפי נהגים סוטים ממסלולם אם לא מאות.
אז אני לא רואה כתבה בסגנון:
"תוך כדי שאני נוהגת בגיפ, מביטה מגבוה על כולם, אלפי נהגים במשפחתותטיות ליסינג, מסמסים ומדברים בסלולר ללא דיבורית או מתקן יעודי,
נשבעתי להלשין ולצלם כל פרחח כזה" אומרת רותי מחדרה....

עוד פעם רק בגלל שיש לנו רכב שטח, אנחנו ערסים, עבריינים, משתוללים, פורעי חוק.

ולעניין החופים:
יש רצועת חוף מספיק גדולה מהצפון עד הדרום, מה הבעיה להקצות קטע לא מוכרז לירידה עם רכב.
מציבים שילוט ברור( כמו בכל ענף שקשור לחוף) מה מותר מה אסור.
לא רואה שום בעיה בירידה רגועה לחוף ופריסת הציוד
וכן מי שמשתולל ועובר על החוק שיקבל 15000 קנס ושלילה.

ירון

foxy
11-05-14, 21:51
אותי זה מרגיז לקרוא את הכתבה, ופעם אחרונה שירדתי עם הגיפ לחוף היה בזמנו בבור בימי שישי שהיה מותר.
כל המגיבים שם יפי נפש, יאללה כל נהג שני (לא יודע למה?) בכביש בלי דיבורית בלי מתקן והיום הכל גרושים,קונים אוטו ב 100-500 אלף ואין דיבורית ב20 שקל?? מסמסים על ההגה, זה מסוכן!! מי שנוסע בדו גלגלי ביום יום רואה עשרות אלפי נהגים סוטים ממסלולם אם לא מאות.
אז אני לא רואה כתבה בסגנון:
"תוך כדי שאני נוהגת בגיפ, מביטה מגבוה על כולם, אלפי נהגים במשפחתותטיות ליסינג, מסמסים ומדברים בסלולר ללא דיבורית או מתקן יעודי,
נשבעתי להלשין ולצלם כל פרחח כזה" אומרת רותי מחדרה....

עוד פעם רק בגלל שיש לנו רכב שטח, אנחנו ערסים, עבריינים, משתוללים, פורעי חוק.

ולעניין החופים:
יש רצועת חוף מספיק גדולה מהצפון עד הדרום, מה הבעיה להקצות קטע לא מוכרז לירידה עם רכב.
מציבים שילוט ברור( כמו בכל ענף שקשור לחוף) מה מותר מה אסור.
לא רואה שום בעיה בירידה רגועה לחוף ופריסת הציוד
וכן מי שמשתולל ועובר על החוק שיקבל 15000 קנס ושלילה.

ירון

אהבתי סוף סוף אחד שאומר אמת אהבתי

דרור ברלי
11-05-14, 21:58
אין שום בעיה.
אבל יש חוק שאוסר לרדת עם רכב לחוף. נאהב אותו או לא, זה החוק והוא עובדה קיימת מאז 1998. והוא ברור.
ואלה שדווקא יורדים לחוף עם הרכב, לא מצייתים לחוק הזה. יותר נכון, מצפצפים עליו. זה עונה בול להגדרת ה"ערס".

אתה היית רוצה לבלות את השבת בחוף מצומצם שמוגדר כ"חוף לג'יפים"?... עם עוד כמה מאות רכבים אחד על השני, רעש מנועים, ענני עשן מסריח, ערסים משתוללים, מוסיקה בקולי קולות, שיכורים, קללות וצעקות?... כי אני לא. ממש לא. חוף כזה יהיה לא רק ערסיאדה דוחה, אלא גם ההתחלה של סוף עידן הג'יפאות בישראל. כבר היה חוף כזה פעם, ברצועת החוף שבין חופי בת-ים הדרומיים לחוף ראשל"צ. למה שהיה קורה שם בשבתות אפשר לקרוא באנדרסטייטמנט "גן חיות". מה שהיה נשאר שם במוצאי שבת יכל לתת פייט יפה למזבלה של חיריה.

אוי ואבוי לנו אם יהיה חוף כזה שבעקבותיו יגבילו אותנו ל"שמורות" כאילו היינו אינדיאנים.

Micha
11-05-14, 22:45
+1 .

Tourist
12-05-14, 00:32
די נו...
אלו אנחנו וזהו....
זה לא ׳ההם׳ ו׳אנחנו׳
פשוט אנחנו

אין לנו תשתית תרבותית מספקת
לכן הכבישים שלנו נראים כך ולא כמו בגרמניה
לכן הספורט שלנו נראה ככה ולא כמו באנגליה
לכן לגליזציה של סמים קלים לא תעבוד פה כמו בהולנד
ואפילו עם אלכוהול אנחנו לא יודעים להתנהג

ועדיין, כל התרבותיים האלו לא היו מצליחים להרים ב-60+ שנה מה שקם פה.
אז גם אני מתחרפן מערסים על החוף (ובפארק ועל הכביש ובקופת חולים ו... ו...) אבל עדיין לא הייתי מחליף אותם באף אחד אחר.

וסליחה על פרץ אהבת ישראל, זה מיד יעבור לי, יחד עם הטמפרטורות העולות...

boaz avrahami
12-05-14, 00:55
אוי ואבוי לנו אם יהיה חוף כזה שבעקבותיו יגבילו אותנו ל"שמורות" כאילו היינו אינדיאנים.

יש לך משהו נגד אינדאנים, שאני אבין?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
12-05-14, 01:21
אין שום בעיה.
אבל יש חוק שאוסר לרדת עם רכב לחוף. נאהב אותו או לא, זה החוק והוא עובדה קיימת מאז 1998. והוא ברור.
ואלה שדווקא יורדים לחוף עם הרכב, לא מצייתים לחוק הזה. יותר נכון, מצפצפים עליו. זה עונה בול להגדרת ה"ערס".

אתה היית רוצה לבלות את השבת בחוף מצומצם שמוגדר כ"חוף לג'יפים"?... עם עוד כמה מאות רכבים אחד על השני, רעש מנועים, ענני עשן מסריח, ערסים משתוללים, מוסיקה בקולי קולות, שיכורים, קללות וצעקות?... כי אני לא. ממש לא. חוף כזה יהיה לא רק ערסיאדה דוחה, אלא גם ההתחלה של סוף עידן הג'יפאות בישראל. כבר היה חוף כזה פעם, ברצועת החוף שבין חופי בת-ים הדרומיים לחוף ראשל"צ. למה שהיה קורה שם בשבתות אפשר לקרוא באנדרסטייטמנט "גן חיות". מה שהיה נשאר שם במוצאי שבת יכל לתת פייט יפה למזבלה של חיריה.

הפיסקה הראשונה לא כ"כ מסתדרת לי עם מי שהטיף/עודד לשרוף את המצלמות החדשות...:rolleyes:

ולשנייה.. הפיסקה..
בכמעט השנתיים שאני פה (דרום ניו ג'רזי - 20 דקות מפילדלפיה), הספקתי לטייל בכמה וכמה פארקים מוכרזים, לאורך החוף.
למי שלא יודע (כמוני, עד לפני כשנתיים), רצועת החוף של ניו ג'רזי היא מוקד הפרנסה העיקרי של המדינה, אחרי התעשייה ליד ניוארק.
כמעט בכל פארק (מוכרז, כולל ריינג'רים) לאורך החוף, יש קטעים לרכבי 4X4:

יש יציאה/כניסה מוכרזים.
יש שלטים שמכריזים על ייעוד קטע החוף, כמורשה כניסה ל-4X4.
יש שלטים שמורים על "מה שניכנס - יוצא. יענו לא משאירים זבל.
יש הנחייה לא לאסוף עצים ליד החוף אלא להביא ברכב מראש - כן. מותר להבעיר מדורות על החוף ויש המון צעירים (בעיקר) שמקיימים מסיבות עם מדורות ענק.
יש שלטים שמורים על איסוף פסולת המדורה ויש שקי בד/יוטה בשער הכניסה/יציאה לחוף, בכמה מקומות היו גם אתים מרובעים ומגרפות.
יש דמפסטרים ענקיים (צפרדעים) לפסולת מדורות/מנגלים ויש למיחזור ויש לפסולת "רטובה".
ליד שער הכניסה/יציאה (גזע עץ על שני "חמורים") נמצא (בשעות העבודה... עד 21:00) פקח/ריינג'ר.
בכניסה לפארק יש רישום של מי שמבקש להיכנס לחוף ה-4X4 (תשלום סמלי) והוא חותם על טופס (עניין של 30 שניות) ומקבל דף הוראות/הנחיות ושקי זבל (בדף ההנחיות יש גם המלצות להורדת אויר ושילוב LOW וכו'... שלא יהיו טעיות ותקיעות).
מי שמבקש להשאר ללילה נרשם גם הוא, כולל כל המשתתפים וכלי הרכב.

הכל מסודר. הכל נקי. הכל ממוסד. אין "ערסים" ואין הרגשה של "שמורה" (במובן השלילי)... תענוג.

נכון.
יבואו ויגידו שבארץ זה לא יעבוד אבל לדעתי, כדאי לנסות... במיוחד משום שהאלטרנטיבות (שלנו, בעלי ה-4X4) נעימות פחות.
כמובן שצריך גם רצון טוב של הרשויות אבל זה כבר עניין אחר, שנדון לא פעם, בהתיייחס לאג'נדה של רהט"ג ואת מי רשות זו משרתת.

העניין הוא שיש פתרון.. צריך רק רצון..

Tourist
12-05-14, 02:17

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

http://youtu.be/r4mbeHm3rBk

tzagi
12-05-14, 04:30

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אם דרור היה מבקר בשמורה של אינדיינים הוא היה מרגיש בבית, נראה בדיוק כמו כפר ערבי, ובדיוק כמו הערבים,ככה הם אוהבים את זה.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6vSTVh2OPd38IXO9kL0c dmsHhhFEyiN2y1_pZzACv8146njWjrQ

cgp
12-05-14, 07:44
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/quote_icon.png נכתב במקור על ידי דרור ברלי http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/buttons/viewpost-left.png (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=575201#post575201)

-------- אתה רוצה חוקים לדוג:
זה מתייחס לבנאדם רגיל שמגיע לים, זהמה שתעשה או לא בדרך כלל ללא ירידה לחוף.
1.אין לנסוע על החוף שלא למטרת פריקת ציוד.
2.אין להבעיר אש
3.אין לעשות מנגל
4.אין להשמיע מוסיקה בקולי קולות (עד 82 DB)
5.הלינה בחוף אסורה בהחלט, יש לעזוב עד השעה 21:00
6.אין להשאיר זבל ,לכלוך בחוף
העבריין צפוי לקנס של עד 30000 אלף שקל ,שלילה ומאסר בפועל.
זה סתם דוג כ, כן
כמובן הגבלת מהירות וכו

אורי ק.
12-05-14, 08:32
בסוף השבוע האחרון, מסיבת רווקים של חבר חוף מעיין צבי. כמו ילד טוב ואזרח שומר חוק, אני מגיע עם הג'יפ רק עד השביל המזרחי המקביל לקו החוף, בלי להיכנס לרצועת החוף, ושם פורקים את כל הציוד וסוחבים עוד 50 מטר ברגל. לאחר כשעה של הקמת הזולה שלנו, נכנס איסוזו איפון עם עגלה לתוך החוף, ופורק ציוד 100 מטר לידנו, גנרטורים, ציליות, מקררים, ספות ועוד ועוד. להבנתי זו כנראה חברה המפיקה אירועים בסגנון. לא עברו כמה דקות, וטנדר ירוק של הרשות עובר גם הוא בחוף. הייתם מצפים שיתעכב ליד הטנדר שפורק את הציוד? חלילה. המשיך בנסיעה כאילו כלום. לי זה היה נראה מסריח. נראה כמו איזו קומבינה בין החברה המפיקה לפקח המקומי. גועל נפש.

asypeer
12-05-14, 08:42
שבוע שעבר, חוף ארגמן נתניה. סשן צילומים של אחת מחברות האופנה על החוף. טנדר איסוזו חונה על קו החוף. מאוד קשה לסחוב 2 שמשיות ומצלמה 30 מטר מהחניון..

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
12-05-14, 08:42
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/quote_icon.png http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/buttons/viewpost-left.png (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=575201#post575201)

-------- אתה רוצה חוקים לדוג:
זה מתייחס לבנאדם רגיל שמגיע לים, זהמה שתעשה או לא בדרך כלל ללא ירידה לחוף.
1.אין לנסוע על החוף שלא למטרת פריקת ציוד.
2.אין להבעיר אש
3.אין לעשות מנגל
4.אין להשמיע מוסיקה בקולי קולות (עד 82 DB)
5.הלינה בחוף אסורה בהחלט, יש לעזוב עד השעה 21:00
6.אין להשאיר זבל ,לכלוך בחוף
העבריין צפוי לקנס של עד 30000 אלף שקל ,שלילה ומאסר בפועל.
זה סתם דוג כ, כן
כמובן הגבלת מהירות וכו

זה נפלא.
וכדי לאכוף את זה תצטרך אוגדת פקחים. רצוי יוצאי יחידות מובחרות וכמובן חמושים.
אתה מודע שזה לא יעבוד, כן?...
בדיוק כמו ברנרד, שמביא לנו תיאור מעורר קינאה מהמציאות של ניו ג'רזי. שם יש מנטליות אחרת. מצייתים לריינג'ר. אצלנו ידקרו אותו.

asafk
12-05-14, 08:43
מהעדויות שלכם ומהתצלום בכצבה הבעיה היא בעלי איסוזו...

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

talilim
12-05-14, 08:50
אוי ואבוי לנו אם יהיה חוף כזה שבעקבותיו יגבילו אותנו ל"שמורות" כאילו היינו אינדיאנים.[/QUOTE]

ובלהיות אינדיאנים אין שום בושה.

amit1
12-05-14, 08:53
הפיסקה הראשונה לא כ"כ מסתדרת לי עם מי שהטיף/עודד לשרוף את המצלמות החדשות...:rolleyes:

ולשנייה.. הפיסקה..
בכמעט השנתיים שאני פה (דרום ניו ג'רזי - 20 דקות מפילדלפיה), הספקתי לטייל בכמה וכמה פארקים מוכרזים, לאורך החוף.
למי שלא יודע (כמוני, עד לפני כשנתיים), רצועת החוף של ניו ג'רזי היא מוקד הפרנסה העיקרי של המדינה, אחרי התעשייה ליד ניוארק.
כמעט בכל פארק (מוכרז, כולל ריינג'רים) לאורך החוף, יש קטעים לרכבי 4X4:

יש יציאה/כניסה מוכרזים.
יש שלטים שמכריזים על ייעוד קטע החוף, כמורשה כניסה ל-4X4.
יש שלטים שמורים על "מה שניכנס - יוצא. יענו לא משאירים זבל.
יש הנחייה לא לאסוף עצים ליד החוף אלא להביא ברכב מראש - כן. מותר להבעיר מדורות על החוף ויש המון צעירים (בעיקר) שמקיימים מסיבות עם מדורות ענק.
יש שלטים שמורים על איסוף פסולת המדורה ויש שקי בד/יוטה בשער הכניסה/יציאה לחוף, בכמה מקומות היו גם אתים מרובעים ומגרפות.
יש דמפסטרים ענקיים (צפרדעים) לפסולת מדורות/מנגלים ויש למיחזור ויש לפסולת "רטובה".
ליד שער הכניסה/יציאה (גזע עץ על שני "חמורים") נמצא (בשעות העבודה... עד 21:00) פקח/ריינג'ר.
בכניסה לפארק יש רישום של מי שמבקש להיכנס לחוף ה-4X4 (תשלום סמלי) והוא חותם על טופס (עניין של 30 שניות) ומקבל דף הוראות/הנחיות ושקי זבל (בדף ההנחיות יש גם המלצות להורדת אויר ושילוב LOW וכו'... שלא יהיו טעיות ותקיעות).
מי שמבקש להשאר ללילה נרשם גם הוא, כולל כל המשתתפים וכלי הרכב.

הכל מסודר. הכל נקי. הכל ממוסד. אין "ערסים" ואין הרגשה של "שמורה" (במובן השלילי)... תענוג.

נכון.
יבואו ויגידו שבארץ זה לא יעבוד אבל לדעתי, כדאי לנסות... במיוחד משום שהאלטרנטיבות (שלנו, בעלי ה-4X4) נעימות פחות.
כמובן שצריך גם רצון טוב של הרשויות אבל זה כבר עניין אחר, שנדון לא פעם, בהתיייחס לאג'נדה של רהט"ג ואת מי רשות זו משרתת.

העניין הוא שיש פתרון.. צריך רק רצון..

להעתיק AS-IS............

Tourist
12-05-14, 09:35
בסוף השבוע האחרון, מסיבת רווקים של חבר חוף מעיין צבי. כמו ילד טוב ואזרח שומר חוק, אני מגיע עם הג'יפ רק עד השביל המזרחי המקביל לקו החוף, בלי להיכנס לרצועת החוף, ושם פורקים את כל הציוד וסוחבים עוד 50 מטר ברגל. לאחר כשעה של הקמת הזולה שלנו, נכנס איסוזו איפון עם עגלה לתוך החוף, ופורק ציוד 100 מטר לידנו, גנרטורים, ציליות, מקררים, ספות ועוד ועוד. להבנתי זו כנראה חברה המפיקה אירועים בסגנון. לא עברו כמה דקות, וטנדר ירוק של הרשות עובר גם הוא בחוף. הייתם מצפים שיתעכב ליד הטנדר שפורק את הציוד? חלילה. המשיך בנסיעה כאילו כלום. לי זה היה נראה מסריח. נראה כמו איזו קומבינה בין החברה המפיקה לפקח המקומי. גועל נפש.

יש לי חבר עם חברה כזו בדיוק באיזור חוף הכרמל
(אבל עם טנדר טויוטה....)
מקפיד תמיד על החוק
מספר שהטנדר הירוק אכן לא עוצר כמעט ליד אף אחד, הוא מצלם וממשיך, הדו״ח בדואר

דרור ברלי
12-05-14, 09:48
הפקחים, גם פקחי חנייה, כבר מזמן לא מתעמתים ולא מתווכחים עם אף אחד. למה להם לחטוף דקירה?... מצלמים וזהו.

ואכן טלי, לא בושה לנסוע באינדיאני. נהפוך הוא. כיף גדול.

Bernard
12-05-14, 16:17
זה נפלא.
וכדי לאכוף את זה תצטרך אוגדת פקחים. רצוי יוצאי יחידות מובחרות וכמובן חמושים.
אתה מודע שזה לא יעבוד, כן?...
בדיוק כמו ברנרד, שמביא לנו תיאור מעורר קינאה מהמציאות של ניו ג'רזי. שם יש מנטליות אחרת. מצייתים לריינג'ר. אצלנו ידקרו אותו.

הכל עניין של גישה וחינוך.
תראה למשל כמה אנחנו מתקדמים (בלי מרכאות) בנושאים מסויימים, שפה בגולה... ממש בושה:

אנשים זורקים זבל (בד"כ ניירות וכל מיני דברים קטנים) ושופכים קפה/מיץ/סוד יש דרך החלון של האוטו, באמצע הכביש /ברמזור... בלי בושה ובתדירות שבחיים לא ראיתי בארץ - לא ערסים.. כולם.
לועסים לך מסטיק בפנים, כמו פרות עם בעיות עיכול קשות - כולם, מהמוכרת בחנות (לא בחנויות יוקרה), והפקידה בבנק ועד הקלדנית בבימ"ש - מדהים!!
יחסית לפרסומות, כמות האנשים שלא משתמשים בדאודורנט... מה שנקרא overwhelming.
אין 2-4 - אין שעות שקט. לא שיש פה רעש, ליד היער אבל גם אין הקפדה על שקט בשעות האלה...

ודרך אגב.
אני דיברתי על פארקים שהם שמורות טבע, לא חופי רחצה.
המקומות שתארתי הן שמורות טבע וגם במקומות שמותרים ל-4X4, יש תקופות שאסור להכנס (צבים וכו' - מצויין בשלטים). בחופי הרחצה אין רכב אחד. כלום. אבל החנייה היא 10 מטר מהדק/מדרכה והחוף נקי-נקי.. אממה, המים כל הזמן קפואים.. ברררר. זה אוקיינוס, לאים..

tzagi
12-05-14, 19:05
הכל עניין של גישה וחינוך.
תראה למשל כמה אנחנו מתקדמים (בלי מרכאות) בנושאים מסויימים, שפה בגולה... ממש בושה:

אנשים זורקים זבל (בד"כ ניירות וכל מיני דברים קטנים) ושופכים קפה/מיץ/סוד יש דרך החלון של האוטו, באמצע הכביש /ברמזור... בלי בושה ובתדירות שבחיים לא ראיתי בארץ - לא ערסים.. כולם.
לועסים לך מסטיק בפנים, כמו פרות עם בעיות עיכול קשות - כולם, מהמוכרת בחנות (לא בחנויות יוקרה), והפקידה בבנק ועד הקלדנית בבימ"ש - מדהים!!
יחסית לפרסומות, כמות האנשים שלא משתמשים בדאודורנט... מה שנקרא overwhelming.
אין 2-4 - אין שעות שקט. לא שיש פה רעש, ליד היער אבל גם אין הקפדה על שקט בשעות האלה...

יקירי, אתה מראה חוסר ידע כללי על מקום מגורך
הצפון מזרח בכלל זה מקום מטונף, ממש מדינה עונם שלישי ואין להכלילו עם שאר המדינות.
1. לא תראה את זה בכול מקום אחר, אם תזרוק תקבל דו'ח שמן.
2.משהו ספציפי לניו יורק ניו ג'רזי והיה ככה מתמיד, אפילו אפשר לקרוא לזה נורמלי כמו מבטא לונג יילנד. לא תראה את התופעה בכול מקום אחר.
3. לא ניתקלתי בזה, כנראה עוד פעם תופעה מקומית
4. זה המצאה של קומוניסטים וסוציאליסטים, אפילו המקסיקאים כבר לא עושים סיאסטה, אז למה זה מפתיע אותך? או- למה אתה רואה את זה כחיסרון? אני לא.

Bernard
12-05-14, 19:21
אתה פשוט אנטי ניו יורק... קנאי!

את ההתנהגות הזו, של זריקת זבל מהאוטו, ראיתי (והרבה?) לכל אורך החוף המזרחי - מוורמונט וניו המפשייר וקונטיקט, דרך ניו יורק ופנסילבניה וג'ורג'יה ושתי הקרוליינות ועד פלורידה - וטיילנו הרבה (מתייחסים לשהייה פה, כסוג של הרפתקאה).
בחיים לא נתקלתי בדבר כזה - מטנדרים, שהשילדה והארגז מחוברים בחוט ברזל ועד לרכבי פאר...

-->