PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית ג'יפ לטיולים עד 25K

ofirsam
17-05-14, 10:43
אהלן,
ניסיתי לקרוא פה עשרות הודעות וקיבלתי קצת מושג אבל יחד עם זאת, אעדיף שתעשו לי קצת סדר ותענו בהתאם לדרישות שלי מהג'יפ.

אז ככה:

1. השקעה של 25-30 אש"ח
2. שימוש: סופי שבוע בלבד - טיול שטח באזור הדרום - כך שנושא ק"מ/צריכת דלק פחות רלוונטי
3. ג'יפ המתאים ל-2 אנשים ולא נורא אם יתאים גם ל-4 אבל לא חובה
4. נוהג בו רק אני - 10 שנות ניסיון על הכביש על רכב רגיל, על ג'יפ ניסיון בסיסי ביותר
5. ידני בעדיפות
6. בנזין - רק כי קראתי המלצות

עד כה הסתכלתי על ג'ימיני, טראנו קצר, סופה פתוח...

אשמח לעזרתכם בבחירת הג'יפ המתאים וכמובן - איך באמת כדאי לחפש ג'יפ: יד2? פה? ומה באמת חשוב שיהיה בג'יפ או מה חשוב לשדרג מבחינת התוספות

תודה על עזרתכם

tom1105
17-05-14, 10:45
כמה אתה מתכנן להשקיע עליו אחרי הרכישה / בשוטף?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ofirsam
17-05-14, 10:56
כמה אתה מתכנן להשקיע עליו אחרי הרכישה / בשוטף?

מעדיף במחיר הזה כבר לקנות אחרי התוספות והכל, ברור שזה מכוון לשנה נמוכה 2000 ומטה
מבחינת השוטף, לא מכיר את התחום לכן מעבר לביטוח מקווה שיהיו כמה שפחות תקלות אחזקה

tom1105
17-05-14, 10:58
מציע שתתמקד בג'ימני או ב סמוראי ... בסופה אין מצב שלא תצטרך להשקיע בשוטף...

ofirsam
17-05-14, 11:03

מה חשוב לחפש במודעות בנוגע לסמוראי או ג׳ימיני ? אילו תוספות הם מאסט
ואיפה כדאי לחפש ג׳יפ יד2?

דרור ברלי
18-05-14, 01:03

בתקציב הזה, גם בג'ימני ובוודאי בסמוראי, אתה "תשקיע בשוטף"....

ofirsam
18-05-14, 01:18
בתקציב הזה, גם בג'ימני ובוודאי בסמוראי, אתה "תשקיע בשוטף"....

למה נראה לך, אשמח לפירוט
והמלצה על מה כן ללכת כדי להיות יחסית שקט במהלך השנה באחזקה

Tomer Gal
18-05-14, 01:37
קיה ספורטאג 95-03 נשמע מתאים לך

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

ofirsam
18-05-14, 02:03
קיה ספורטאג 95-03 נשמע מתאים לך

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

יש עוד דעות על הקיה??

שגיא S
18-05-14, 09:27
ב25 אלף שקל אתה יכול לשכוח מלקנות רכב שלא ידרוש תחזוקה שוטפת במהלך השנה. למרות שזה תלוי גם בך ובאיך תנהג בו.

אני מציע לך לעשות חיפוש באתר ולקרוא כל מניי פוסטים של סמוראי/ג'ימני/קיה/ויטארה וכו' ולקבל תמונה ברורה על הרכבים.

אם הייתי אתה הייתי מחפש ג'ימני או סמוראי - תלוי למה אתה מתחבר יותר (הסמוראי הקשוח יותר או הג'ימני העדין יותר)

asypeer
18-05-14, 09:41
אתה יכול להביא ויטרה מהשנתונים האחרונים או גרנד ויטרה מהשנתונים הראשונים בתקציב הזה בשקט. קח בחשבון שאלו אמנם רכבים אמינים אבל לא צעירים כך שעדיף להשאיר קצת כסף ליישור קו. גם ספורטאג׳ תמצא (שתיין מעט מהסוזוקי אבל נחשב אמין יחסית)
במחלקת הדיזלים יש לך קורנדו, מוסו וגאלופר שנכנסים בקלות. קצת יותר הימור בגלל מנוע הדיזל שאמנם אמין אבל מערכות תומכות יקרות לשיפוץ.
בג׳ימני ב25 אלף לא הייתי נוגע עם מקל, אולי רק בידני. סמוראי תמצא גם ב15.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ofirsam
18-05-14, 18:45
מההמלצות שלכם אני מבין שכדאי ללכת על הסמוראי, אז כמה שאלות
1. למה סמוראי ולא סופה?
2. מה זה אחזקה שנתית ? משמע מה אופיה אחזקה וכמה בממוצע זה בשנה, 3000 ש״ח? יותר?
3. מנסה להבין עדיין איפה הכי טוב למצוא ג׳יפ יד שנייה, באתר יד2? פה בפורום? סוכנויות?

תודה שוב על כל התגובות שלכם

שגיא S
18-05-14, 19:01
למה סמוראי ולא סופה:
אם אתה יכול להרשות לעצמך סופה..לך על זה.
לדעתי לנהג המתחיל וה"עני" (מצטער אבל לפי השאלות שלך ככה זה מצטייר, מקווה שאני טועה) סמוראי עדיף
סמוראי צורך דלק בממוצע 1ל9-10 ואילו סופה 1ל5-6, אבל הנסיעה בסופה היא חוויה יותר כיפית כנראה.

אחזקה שנתית - ביטוח, דלק, טסט, טיפולים שוטפים.
3000 שקל זה ביטוח, דלק תלוי בנסועה שלך, טיפולים - תלוי בך וברכב. במינימום נגיד 3000 שקל בשנה הראשונה, ו2000 שקל בשנים הבאות - עד שתכיר את הרכב תיישר קו וכו'.

איפה לראות - אני מניח שיד 2 זה הלוח המוביל בארץ. יש פה גם פורום מכירה של רכבים שאתה יכול לחפש שם.

אני מציע לך שוב פעם לקרוא ולקרוא ולחקור שתדע לקראת מה אתה נכנס מבחינת עלויות ופרוצדורה.

זה תחביב מצוין - אבל לא הכי זול.

דרור ברלי
18-05-14, 19:30
כל רכבי השטח ב-25K שקלים הם נבלות.
כולם עברו הרבה מאוד בחייהם. חלק גדול מזה בידיים מתעללות/קמצניות שיכלו להרשות לעצמם רק תחזוקת שבר. לא נעים להודות, אבל זה המצב ברוב הכלים הישנים/זולים.
תמיד יידרשו יישורי קו למיניהם, תמיד יהיו תקלות, ותמיד יהיו בלת"מים.

סופה לטעמי האישי הרבה יותר ג'יפ, הרבה יותר חזק, מהיר, מהנה לנהיגה. גם בשטח. בהתאם לתקציב השיפורים, סופה יכולה לקחת אותך רחוק יותר - אבל כש/אם נופלים על נבלה סרוחה (ויש המון נבלות סרוחות. יש כאלה שטוענים שהסופה יוצאת מתע"ר כשהיא נבלה סרוחה, ומאותו רגע היא רק משתבחת...), גם עומק הנפילה גדול יותר.
צריכת דלק היא הפקטור העיקרי שהופך את הסופה לרכב שטח שלא מתאים לתפרנים.

הסוזוקים נכונים יותר למשתמש המתחיל/מצומצם בתקציב. הם אמינים מאוד (כלים צעירים) או "רק" אמינים יחסית (כלים ותיקים), קל לטפל בהם, קל לתקן אותם. עם שיפורים נכונים ונהיגה נכונה, הם גם עבירים ביותר.

בשורה התחתונה - גם אני ממליץ בחום על סמוראי/ג'ימני/ויטארה.

asafk
18-05-14, 19:49
איפה אתה גר?

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ofirsam
19-05-14, 19:21
איפה אתה גר?

אסף.

גר בדרום, מצפה רמון עוד מעט ולכן רוצה ג׳יפ

בנוגע לתפרן או לא, ברוך השם הכל בסדר רק שאני לא רצה להוציא הרבה כסף על משהו שיהיה בשימוש פעם בשבוע בקושי לטיולים

asafk
19-05-14, 20:13
בתור מישהו שגר בלב שטח הטיולים, ברור שזה יהיה רכב פתוח, וברור שצריכת הדלק כמו גם נוחות החיים בכביש אינם שיקול.
אני הייתי בוחר בסיקס או סופה או סמוראי ארוך. במחיר הזה סופה סטנדרטית משנתון נמוך... וזה גבולי.

עוד אופציה - תומקאר...

אסף.

-->