PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה מקצועיות- שלדה שבורה

yoni_0000
24-05-14, 23:15
היי
אני עובד בפיקוח ואבטחה, ובמסגרת העבודה אנו מסיירים בקו ברכב.
בכל משמרת בוקר הרכב מסייר לאורך התוואי בגזרתנו במסלול של כ-150 ק"מ של שבילים (רובם שבילי שדות)

לפני כמה ימים, לאחר מסלול התוואי נסענו על הכביש כ-40 דקות, וממש כ-2 קילומטר מהיעד
שלדת הרכב פשוט קרסה (!) בשתי הצדדים בנקודה שבין הקבינה לארגז והחלה להיגרר על הכביש...

הרכב, בן פחות משנה עשה קרוב ל120K כשליש מהם בשטח, לרכב וו גרירה שנחבט בקרקע
פעמים רבות בזמן נסיעת שטח, סגירת הארגז מוסיפה המון משקל. נורת הESP והABS דלקו יום
לפני התקרית ועד שקרתה, מה שמצביע על תקלה כלשהי.

החברה שמעסיקה אותי החליטה כמובן שאני (הנהג) אשם וכמובן רוצה שאשא בנזק....

ניסיתי להסביר להם שכלכך הרבה דברים אחרים אמורים לקרוס לפני שהשלדה נשברת
בצורה כזו "מושלמת", אבל קצין הרכב עם חוות הדעת ה"מקצועית" שלו החליט שזה נבע מנהיגה פרועה...

חוות הדעת שלו נובעת מעצת המוסכניק, אצלו הרכב היה מספר ימים, כ-4 יום לפני התקרית.. (אהםםם!!)

בקיצור, אשמח לחוות דעת יותר מקצועית משלי.
שום "התפרעות" וגם קפיצה לא אמורים לעשות נזק כזה... לדעתי.
לצורך העניין לא השתוללנו עם הרכב

874798748287480

11guy11
24-05-14, 23:40
תביא שמאי על חשבונך יעל יותר זול ואם המשקל לא עבר את המשקל המותר תתבע את היצרן .
אין מצב שדבר כזה קורא .ואם לא עוזר פנה למשרד התחבורה.
זה מקרה ממש חמור אין מצב שאין תשובה מהיצרן/ יבואן

- - - Updated - - -

תביא שמאי על חשבונך יעל יותר זול ואם המשקל לא עבר את המשקל המותר תתבע את היצרן .

- - - Updated - - -

אריאל
25-05-14, 00:07
כמה משקל יש כדרך קבע בארגז הרכב?
האם בוצעו חילוצים מיוחדים בזמן האחרון?

yoni_0000
25-05-14, 00:20
המשקל של הציוד בארגז לא עובר את ה-150 קילו... הסגירה של הארגז לדעתי שוקלת 300 קילו כשלעצמה.
קשה לי להאמין שמדובר בחריגת משקל.
לא בוצעו חילוצים מיוחדים

boaz avrahami
25-05-14, 00:39
תביא שמאי שיתן הערכה מקצועית כי זה הדבר היחידי שתופס משפטית.

במקביל תצלם מיד את השבר.
צריך להיות לדעתי חלק ממנו חדש וטרי וחלק אחר כנראה חלוד שיצביע על סדק ישן ומתמשך.
זה יעיד שזה לא התחיל בנסיעה האחרונה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
25-05-14, 07:37
המעסיק שלך, כדי לתבוע ממך את הנזק, צריך להוכיח שאתה זה שגרם את הנזק. לא ההיפך.
בכל מקרה תתכונן היטב, צילומים כבר אמרו לך, ואם רוצים להאשים אותך, תבקש שישלחו את הגרוטאה למעבדת הרכב של הטכניון. לא פחות.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

טל חסיד
25-05-14, 07:43
אמנם כזה שבר קורה מהתעללות ברכב או משלדה פגומה מהיצרן או מעומס יתר שהוא חלק מהתעללות ברכב ע"י העמסת משקל יתר או גרירת משקל יתר אבל מה שבטוח זה לא קורה ברגע אחד סדק ושבר לוקח זמן עד שזה קורה, ההתפרקות הסופית קרתה אצלך במקרה כך שאתה לא אשם ישירות בשבר אלה אם רק אתה נוהג ברכב הנ"ל ומעמיס אותו, וגם זה יכול להיות כתוצאה מפגם בשילדה ברכב הזה בלבד.
בדוק ברשת אם יש מידע נוסף על שבר מהסוג הנ"ל לפני מספר שנים ראיתי שלדות של איסוזו איפון מתעקמות במקום הנ"ל.

טל

shmil
25-05-14, 08:08
אני הבנתי אחרת את הפנייה שלך.
את המקרה יש לחלק לשניים:

1. את הסיפור המכאני של קריסת השלדה (היפה כשלעצמה), ובה צריכה להיות התנהלות של בעלת הרכב, החברה, מול היבואן. במסגרת זו, מרבית העיצות שניתנו נכונות, וכדאי שתסייע לחברה במימש אחריות היצרן. זה לא אמור לקרות ברכב שטח בן שנה.

2.נושא החיוב שהחברה רוצה לחייב אותך. זהו נושא משפטי, מדיני העבודה, בהם אינני עוסק כפרקטיקה של יומיום. עם זאת, ככל הידוע לי, הם אינם יכולים לחייב אותך, והאחריות, כולל התשלום היא שלהם, גם אם אתה שברת. ירצו לפטר אותך? אולי יוכלו תחת תנאים והגבלות אחרים, אבל לא יכולים לחייב אותך בעלות הנזק.

נשמח אם תפרט בדיוק לאיזה נושא אתה מעוניין בייעוץ.

יונתןמצפה
25-05-14, 08:15
החברה שמעסיקה אותי החליטה כמובן שאני (הנהג) אשם וכמובן רוצה שאשא בנזק....

874798748287480

אני לא הייתי נשאר יום אחד במקום כזה.

ולכן, אולי תגובתו של שמיל היא הרלוונטית ביותר...:

ירצו לפטר אותך? אולי יוכלו תחת תנאים והגבלות אחרים, אבל לא יכולים לחייב אותך בעלות הנזק.

יואב פולס
25-05-14, 08:35
אני רק שאלה...
נניח שקצין הרכב היה מודע לסדקים ורק חיכה להלביש את זה על מישהו? האם זה ייתכן?

yoni_0000
25-05-14, 09:14
על הרכב עוברים 8 נהגים בכל שבוע..

שמיל, בקשר לסיפור המכאני, ההתנהלות של החברה מול היבואן פחות מעניינת אותי, אבל דבר גורר דבר..
וההערכה מקצועית של המצב המכאני תשפיע גם משפטית.. הפעם פניתי יותר לצד הטכני, אבל אם מישהו יוכל לחדד
בעניין המשפטי כמובן אשמח לשמוע.

יואב, אני לא שולל את האופציה, אני חושד יותר במוסכניק אבל לא רוצה להעליל עלילות שווא

tomer s
25-05-14, 09:24
אומנם איכות התמונה לא חדה ומספקת,
אבל בשתי התמונות שרואים את הקורות רואים שבחלק העליון שלהן יש חלודה קלה/גוון חום,
שזה אומר שבר שהתחיל את חייו הרבה לפני הקריסה שקרתה אצלך.

לדעתי אל תבזבז זמן ותצלם בהקדם ובאיכות הכי טובה שתוכל.

יואב פולס
25-05-14, 09:25
מכיוון שהפוסט הזה הוא ציבורי וגלוי לעיני כל, אני הייתי עובר לפעול באמצעים משפטיים פחות גלויים.

yoni_0000
25-05-14, 09:46
תודה לכולם על היעוץ.

asafk
25-05-14, 09:49
ברמה הטכנית - וכיוון שראיתי כבר כמה שלדות שבורות באופן דומה - אף פעם שבר כזה לא קורה תוך יום. שבר כזה הוא תוצאה של סדק קטן שמתפתח במשך הרבה מאוד זמן.
אבל שוב... זו לא אמורה להיות בעיה שלך.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

נמרוד
25-05-14, 11:49
שים ליב יוני - הדיון הזה הוא על דיני עבודה, בכלל לא על שאלות טכניות!

הגרעין המקורי של הפורום הזה נפגשנו לפני יותר מחמש עשרה שנה בעבודה כמו שאתה מתאר, ונתקלנו בסיטואציות דומות, עד זהות...

אני מנחש שאתה חייל משוחרר, זו עבודה זמנית לפני טיול, באיזו חברת קבלן, אתה עובד שם כמה חודשים. מבחינתם - זו ההזדמנות לפטר אותך וגם לקצץ לך את המשכורת האחרונה בסכום שאני מנחש שהוא ההשתתפות העצמית בביטוח של הרכב. ואם לא יפטרו אותך עכשיו אז בעוד כמה חודשים בתירוץ אחר.

אז לפטר אותך הם יכולים אבל אני ממש לא בטוח שהם יכולים לקחת ממך כסף על נזקים לרכב! גם אם זה בפרוש כן אשמתך, מה שכמובן לא ברור.

דיני עבודה בקיצור.

katsirz
25-05-14, 12:04
יוני שלום,
מעסיק איננו יכול לנכות משכרו של עובד שום ניכוי, אלא בהסכמתו של העובד. רק ממשכורת אחרונה (כאשר יש פיטורין או התפטרות) יכול המעסיק לנכות חובות שחב לו העובד.
חוב איננו משהו שהמעסיק יכול להכריז עליו כחוב, אלא הוא צריך להיות מגובה. כלומר, אם המעסיק טוען שגרמת נזק לרכב, חובת ההוכחה מוטלת עליו. הוא יצטרך להוכיח בבית משפט שנהגת ברכב בצורה לא סבירה, במקום שאסור היה לך להיכנס אליו וכיוצא בזה. אני מניח שברכב לא מותקנים מכשירי מעקב (קופסה שחורה) ולכן למעסיקך תהיה בעיה קשה מאד להוכיח שנהגת בצורה לא סבירה. אם יש לו צילומים שלך מבצע קפיצות בנג'י עם הרכב - המצב שונה.
אני חושב שבכל מה שקשור לרכב, אתה יכול להירגע. לגבי מקום העבודה שלך - אני חושב שבלי קשר לתוצאות האירוע הזה - אתה צריך למצוא לעצמך מקום עבודה אחר.
האמת היא שלך יש "קייס" איכותי יותר משל החברה, בכך שנתנו לך רכב שבבירור הוא בלתי בטוח לנהיגה וסיכנו את חייך בצורה לא סבירה. לדעתי קצין הבטיחות בתעבורה שלכם התרשל בתפקידו ולכן הוא מפזר איומים.

"האפשרות לנכות משכר עובד עלות השתתפות עצמית בגין נזק שנגרם לרכב החברה, מתקיימת בשני מקרים: האחד כאשר העובד חתום על מסמך לפיו הוא מתיר למעביד לנכות משכרו את סך ההשתתפות העצמית, שהמעביד שילם לחברת הביטוח. המקרה השני הוא כאשר העובד חתם מראש על חוזה עבודה (http://www.law-shalev.co.il/_%D7%97%D7%95%D7%96%D7%94_%D7%A2%D7%91%D 7%95%D7%93%D7%94) בו התחייב, לשאת בעלות ההשתתפות העצמית בזמן קרות נזק ובהתאם לאמור בחוק לעניין גובה הניכוי המותר. בפס"ד עב (חי') 4203/04, אלטשולר בוריס נ' שחר- צח שרותי הסעות בע"מ, נקבע שלא די בכתב התחייבות של העובד למעביד כדי לעמוד בתנאי סעיף 25(א) לחוק הגנת השכר, על מנת להתיר למעביד לנכות משכרו של עובד ע"פ התחייבות בכתב של העובד, אלא על המעביד להוכיח גם את התאונה אשר בעטיה נגרם נזק לרכב, להוכיח כי התאונה נגרמה באשמתו של העובד או להציג קביעה של קצין הבטיחות שהתאונה נגרמה באשמת העובד וגם עליו להוכיח את גובה תשלום ההשתתפות העצמית שנשא בה בשל אותה תאונה."
(http://www.law-shalev.co.il/i_%D7%A0%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%99%D 7%9D_%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95_%D7% A9%D7%9C_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93_ %D7%91%D7%92%D7%99%D7%9F_%D7%A0%D7%96%D7 %A7_%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91_%D7%94%D7%9 7%D7%91%D7%A8%D7%94)

yoni_0000
25-05-14, 15:33
נמרוד קלעת בול.. חוץ מזה שאני חוסך לג׳יפ ולא לטיול :)

katsirz זה בדיוק המידע שהייתי צריך בפן החוקי, תודה.

אריאל
25-05-14, 21:15
תעשה קצת מחקר בגוגל , אבל לפי כמות התמונות כנראה שאתה לא האחרון שסובל מהתופעה
https://www.google.co.il/search?q=mitsubishi+bent+chassis&rlz=1C1CHMO_enIL572IL572&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IzKCU5L5GYiZ0QXp8YC4CA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1517&bih=741&dpr=0.9

-->