PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ אויר בצמיגים

סמי בן טובים
05-06-14, 19:41
שלום לכולם,
האם מישהו יודע כמה אויר צריך לנפח בצמיגים של פורד f350 מידה 35/12.5/18, שטח מלא.
הרכב לא משמש לעבודה, ולא נוסע עמוס.
אשמח לעזרה,
תודה

Amirst1
16-06-14, 15:52
צריך להיות רשום על הדלת של הרכב מבפנים את לחץ הצמיגים המומלץ, אבל, בגלל שאתה נוסע על צמיג שטח מלא כנראה שהרכב יהיה אבן בכביש
וכל חריץ או מהמורה תרגיש טוב טוב , תתחיל ב 30PSI ותראה איך הרכב מגיב, אם הוא קשה אז תוריד עוד אוויר.
אם הרכב מיועד לשטח ונוסע הרבה בשטח , בכניסה לשטח תוריד ל 10-12 PSI

shahav
17-06-14, 07:09
10 psi, זה לא נמוך מידיי, גם בשביל צמיגיי שטח?

רבין.

Amirst1
17-06-14, 10:46
לחץ האוויר צריך להיות מותאם כמובן לשטח עצמו.
במסלול שביל קל 18 psi
במסלול סלעי או חול 10-12 psi
במסלול בוץ 18-20 ps
צמיג 35' שטח הוא מאוד מסיבי, אני מכיר גם כאלה שנוסעים
על 5-8 psi, אבל הם מטפסים על סלעים :-)

Orang
18-06-14, 00:40
ידידי היקר,
רצוי ומומלץ לציין שנת ייצור של הבהמה ואז קל יותר להתייחס במדוייק לשאלתך.
יחד עם זאת אני מניח כי מדובר בדגם מהשנתונים האחרונים שם מידת הצמיגים המקורית שונה לחלוטין מהצמיגים שהתקנת.
לחץ האויר שקבע היצרן הוא 65PSI מקדימה ו-80PSI מאחור, עם לחץ אויר כזה אתה יכול להעמיס בארגז גם טון וחצי.
כיוון שאתה לא עובד עם הרכב, ולא נוסע עליו עמוס, ועם פרופיל בוץ אתה יכול לשחק עם הלחץ עד שתגיע למידה האופטימלית מבחינתך.
בהנחה שאנחנו מדברים על נסיעת כביש אתה יכול בשקט לרדת ללחץ של 50PSI מקדימה, ו-40PSI מאחור ומשם להתחיל לשחק בלחצים בהתאם לנוחות הנסיעה שלך ברכב, ובהתאם למשוב שאתה מקבל מהתנהגות הרכב בכל לחץ נתון, עד שתגיע למנוחה ולנחלה, בשטח זה כבר סרט אחר.
קח רק בחשבון שבלאי הצמיגים בלחצי אויר נמוכים הוא כפול, ובצמיגי בוץ אף יותר.

כל עוד אתה לוקח בחשבון את כל הנתונים ובאמת מתייחס אליהם תוך שאתה מבין את המשמעויות הרבות, זה טוב, לדוגמא:
הציעו לך לנפח 30PSI בכל ארבעת הצמיגים, אני לא הייתי נוסע ככה לאילת בצהרי היום באמצע אוגוסט במהירות של 120 קמ"ש.

בהצלחה

eysham
18-06-14, 08:12
לחץ האוויר צריך להיות מותאם כמובן לשטח עצמו.
במסלול שביל קל 18 psi
במסלול סלעי או חול 10-12 psi
במסלול בוץ 18-20 ps
צמיג 35' שטח הוא מאוד מסיבי, אני מכיר גם כאלה שנוסעים
על 5-8 psi, אבל הם מטפסים על סלעים :-)

לחץ האוויר צריך להיות מותאם כמובן לשטח עצמו - ולרכב.

מתי בפעם האחרונה יצא לך לנהוג על רכב ששוקל מעל 4 טון?
5-8 PSI גם עם צמיג 35" שאולי נשמע גדול כשבאים מג'יפ סטנדרטי, אבל על F350... הוא לא יגיע רחוק.

ידידי היקר,
רצוי ומומלץ לציין שנת ייצור של הבהמה ואז קל יותר להתייחס במדוייק לשאלתך.
יחד עם זאת אני מניח כי מדובר בדגם מהשנתונים האחרונים שם מידת הצמיגים המקורית שונה לחלוטין מהצמיגים שהתקנת.
לחץ האויר שקבע היצרן הוא 65PSI מקדימה ו-80PSI מאחור, עם לחץ אויר כזה אתה יכול להעמיס בארגז גם טון וחצי.
כיוון שאתה לא עובד עם הרכב, ולא נוסע עליו עמוס, ועם פרופיל בוץ אתה יכול לשחק עם הלחץ עד שתגיע למידה האופטימלית מבחינתך.
בהנחה שאנחנו מדברים על נסיעת כביש אתה יכול בשקט לרדת ללחץ של 50PSI מקדימה, ו-40PSI מאחור ומשם להתחיל לשחק בלחצים בהתאם לנוחות הנסיעה שלך ברכב, ובהתאם למשוב שאתה מקבל מהתנהגות הרכב בכל לחץ נתון, עד שתגיע למנוחה ולנחלה, בשטח זה כבר סרט אחר.
קח רק בחשבון שבלאי הצמיגים בלחצי אויר נמוכים הוא כפול, ובצמיגי בוץ אף יותר.

כל עוד אתה לוקח בחשבון את כל הנתונים ובאמת מתייחס אליהם תוך שאתה מבין את המשמעויות הרבות, זה טוב, לדוגמא:
הציעו לך לנפח 30PSI בכל ארבעת הצמיגים, אני לא הייתי נוסע ככה לאילת בצהרי היום באמצע אוגוסט במהירות של 120 קמ"ש.

בהצלחה

+1

איל

-->