PDA

צפייה בגרסה מלאה : אשמח לעצת החכמים... שוקל מעבר חד מצ'רוקי קלאסיק לרנגלר או קומנדר

יער
07-06-14, 17:47
שלום, יש לי צ'רוקי קלאסיק מוגבה 2 וחצי שאני מאוד אוהב אבל הוא בן 13 ומתחיל לעשות בעיות, לא מספיק אמין ובטוח בשבילי לטיולים בשטח עם המשפחה.
שוקל 3 אופציות
1. רנגלר ארוך. בכביש הוא בטוח יותר נעים מהצ'רוקי אבל אין לי מושג איך הוא בשטח
2. רנגלר רוביקון. ההפרש במחיר לא מאוד גדול אבל אני מגיע לנהיגת שטח טכנית באמת פעם פעמיים בשנה גג... שווה את זה?
3. קומנדר. נראה לי פתרון אמצע מעניין והדבר הכי קרוב למה שיש לי היום.
אם זה נשמע קצת מבולבל אז זה בגלל שזה באמת המצב... (:
תודה מראש.

IlanHadar
07-06-14, 18:43
לא נראה שקומנדר קרוב לצ'ירוקי שלך באיזו שהיא דרך, הסבר בבקשה?

רנגלר רגיל, משופר? פלטפורמה מעולה לשטח, ככל שיותר שטח, פחות כביש....

foxy
07-06-14, 19:08
בגלל שהתחביב הזה לא באמת בגלל שצריך אז תשובה אחת יש לי
רוביקון ללא ספק אם כבר קונים אז למה לא כמו שצריך

יער
07-06-14, 19:37
הי אילן, תודה על התגובה, אז אם אני מבין נכון אתה אומר שאם נהניתי מהצ'רוקי בשטח הרנגלר הרגיל יספק אותי?

- - - Updated - - -

תודה

נמרוד
07-06-14, 20:32
רנגלר jk סטנדרטי יותר טוב מצ'רוקי xj סטנדרטי בכל פרמטר כמעט. בכביש, בשטח, עבירות, נוחות, חוזק מכלולים... אולי המנוע פחות מוצלח בתחושה. אולי. זה לא חוכמה כמובן, מדובר על רכב הרבה יותר מודרני. כמובן שאם מדברים על שיפורים אז הכל פתוח.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
07-06-14, 20:54
2. רנגלר רוביקון. ההפרש במחיר לא מאוד גדול אבל אני מגיע לנהיגת שטח טכנית באמת פעם פעמיים בשנה גג... שווה את זה?

לא צריך מסלול טכני או כזה שמוגדר כעבירות קשה כדי להנות (מאד) מהיתרונות המובנים ברכב משופר, בטח ובטח כשזה מקורי מהיצרן.

אם הדילמה היא בין רגיל לרוביקון, וההפרש לא משמעותי מבחינתך, אז רוביקון בלי לחשוב פעמיים.

אתה תמצא כבר את השימוש ליתרונות שהוא מציע, גם במסלולים ״פשוטים״.

Slowly..

יער
07-06-14, 21:18
הי נמרוד, תודה, בטח שאלו אותך כבר אלף פעם אבל אם יש לך דעה בעניין יבוא אישי לעומת יצרן, אשמח לשמוע...

eysham
07-06-14, 21:47
הייתי במצב דומה לשלך לפני שנה ומשהו ועברתי מגראנד צ'ירוקי 2002 לרנגלר ארוך 2008. לא רוביקון לצערי משיקולי תקציב.
יותר מודרני, אבל פחות מפנק מגראנד, אולי גם מצ'ירוקי, אבל בהחלט לא סובלים בו בכביש. בשטח הוא הרבה יותר חסון ועמיד.
ואם זה 2007-2011 קח בחשבון שהוא די עגלה... 2012 בהחלט שיפור.

לגבי ההחלטה, בייחוד אם אתה שואל כאן בג'יפולוג, אז ברור שעדיף רוביקון אם התקציב הוא לא פרמטר.

בכביש רנגלר רגיל ורוביקון זהים לכל דבר. לא תרגיש את ההבדל מעבר למדבקה על מכסה המנוע.

בשטח, יש כמה יתרונות גדולים לרוביקון - סרן קדמי חסון יותר, יחסי העברה בסרנים טובים יותר, LOW נמוך יותר ומנתק מייצב קדמי חשמלי.
כך שבעיקר אם אתה לאמתכוון להשתולל ולשפר מעל הראש, היתרונות האלה יישמרו.
אם תיקח רוביקון וכמו שכמה משוגעים לדבר כאן עשו (הלוואי עליי... :) ), ותחליף לו סרנים, טראנספר ומייצב קדמי, אתה נשאר עם מדבקה שעולה הרבה מאוד מאוד כסף ואתה מאבל את כל היתרון היחסי לעומת רנגלר רגיל.

לגבי יבוא אישי (כמו שלי יש) או מכשירי תנועה, אין לזה כלכך חשיבות אם הוא מחוץ לאחריות. יבוא אישי הספידומטר במיילים ובערך בזה זה מסתכם.
אם אתה מדבר על חדש אז כמובן שיש לאחריות מחיר שתחליט בעצמך אם הוא מוצדק או לא.

איל

יער
09-06-14, 22:29
אהלן איל, תודה על התשובה המפורטת, עוד שאלה ברשותך, מיגונים ושדרוגים, כדאי מהייצרן או במוסך?

grand
10-06-14, 12:51
הכל טוב ויפה, רק לך תמצא רוביקון משומש....
ואם תמצא משהו, אתה מודע למחירים שדורשים עבורם? 200-220K
ולחכות למשהו טוב במחיר שפוי , יותר קל לחכות למשיח.
וכל זה בשביל נהיגת שטח טכני פעם-פעמיים בשנה... נו באמת.
חפש WJ 2003-04 , שפר אותו בטירוף.. תהנה ממנו הרבה יותר גם ביום יום ובשטח יעשה הכל.
וב 100-150K שתחסוך, קח את המשפחה לטיול מסביב לעולם.

Saar
10-06-14, 13:00
רמי,

קשה לי לראות איך WJ מודל 2003/2004 אמין יותר מ XJ מודל 2001...
בלי לזלזל ב WJ (שאני מאוד אוהב).
פותח השרשור טוען שהצירוקי שלו "מתחיל לעשות בעיות, לא מספיק אמין " אחרי 10 שנים עם צירוקי 2001, אני חושב שאני יכול לומר די בודאות שה XJ הוא אחד הג'יפים האמינים והפשוטים ביותר ב 20 השנים האחרונות :)
אני מסכים שהוא פחות נוח מ WJ. אבל מכל בחינה אחרת, אני לא חושב שהוא ירגיש שיפור...

eysham
10-06-14, 13:03
אהלן איל, תודה על התשובה המפורטת, עוד שאלה ברשותך, מיגונים ושדרוגים, כדאי מהייצרן או במוסך?

לא הבנתי את הכוונה שלך... מה זה היצרן? קרייזלר?
מי זה המוסך? היבואן או שאתה כולל בזה גם סדנאות למיניהן?

ובכלל לא כתבת אם אתה מכוון לחדש מהניילונים או משומש.
מה התקציב שיש לך לטובת העניין? השמיים הם הגבול, וגם זה לא תמיד...

איל

grand
10-06-14, 13:14
סער,
לצורך העניין נראה לך שרנגלר 2007 יותר אמין וחף מתקלות? תרשה לי לפקפק.
שוב.. הבחור רוכש ג'יפ בשביל פעם-פעמיים שטח קצת יותר קשה בשנה!
רנגלר רוביקון זה אובר-קיל למטרה הזו.
אלא אם כן..
הפרוטה נמצאת בכיסו,
אוהב את הצורה והפוזה.
רוצה להתמכר לעניין ולעלות לפעם בשבוע-שבועיים שטח קשה.

הנהיגה ברנגלר אינה מתאימה לכל אחד, הרכב אינו כל כך נוח, עגלה, בזבזן בדלק וראות בעייתית לנסיעה בטוחה.
מתוך 365 ימים על הכביש להחזיק כזה בשביל מספר שעות בשנה.. נו טוף.

eysham
10-06-14, 13:29
סער,
הנהיגה ברנגלר אינה מתאימה לכל אחד, הרכב אינו כל כך נוח, עגלה, בזבזן בדלק וראות בעייתית לנסיעה בטוחה.
מתוך 365 ימים על הכביש להחזיק כזה בשביל מספר שעות בשנה.. נו טוף.

רמי,
תרשה לי לחלוק עליך בעניין הנוחות. הוא לא כלכך גרוע כמו שאנשים עושים ממנו. תשאל את אישתי שזה הרכב היומיומי שלה.
אמנם היא לא חיית קילומטראז' אבל לכבישים המפותלים פה בגליל מגיע פקטור... :)

וזה לא שאני אומר שגראנד WK (בעצם למה WJ בכלל אם הוא לא מחפש אתגרים) לא הרבה יותר מפנק. זה ברור.
בעניין הכח אם מדובר על 2007-2011 אתה צודק. אם חדש יותר אז אין שום בעיה של כח.

לעניין צריכת הדלק, הרנגלר שלי בתצורתו הנוכחית צורך מעט פחות מה-WJ שהיה לי. וזה עוד לפני האופציה לגז שאומרים שהיא פחות בעייתית ב-JK.

איל

נמרוד
10-06-14, 15:54
הJK הוא היורש מבכל בחינה מעשית של הXJ, לא רק של הרנגלר YJ. אני כבעל XJ יכול בהחלט לראות JK בעתיד שלי, אבל לא WJ או כל גראנד אחר. כל מה שהיה לך טוב בXJ טוב יותר ברנגלר, למעט כאמור תחושת מנוע, וכמובן, יופי קלאסי שכנראה לא יחזור לעולם :rolleyes:

ofiredri
22-06-14, 23:47
האגדה האורבנית מספרת שה JK עוצב בהשראה ישירה מה XJ: ארבע דלתות, בסיס גלגלים באורך בינוני, ספרטני + הפיצ'רים הבסיסיים של הרנגלר שנשמרו לאורך השנים.
המעבר שאתה מתלבט לגביו הוא המעבר הכי טבעי שאני יכול לחשוב עליו ולהערכתי אתה תהנה מאוד ממנו.
My 2 cents

יואב פולס
23-06-14, 06:53
אם עיני לא הטעוני, ברמת השרון עומד קומנדר משופצר למכירה. (בולמים לא סטנדרטיים, שנורקל ועוד) לא התעמקתי בו.
שנת 2008, 115,000 שקלים.

tzagi
23-06-14, 07:03
בכול החלטת רכישה של רכב יש נתון שנקרא BACK SIDE
או: מה יהיה ערך הרכב כשאני מסיים איתו?
לא קשה לקבוע מה יהיה ערך הרכב 3-5 שנים מעכשיו (או 10)
אז לפי זה....רנגלר או רוביקון שומרים על הערך יותר מכול מודל אחר(של ג'יפ)

ש01
23-06-14, 23:53
שאלת על קומנדר ואף אחד לא ענה..
אחי קנה לפני שנתיים 2008, ישמח למכור ב 100K
אבל,
מצד אחד חזק (מאוד, מאוד, מאוד...) 303 כ"ס, המון מומנט.
1:6 בבנזין, אבל מותקן גז.
נוח ומפנק,
על הנייר רכב שטח לא רע, אם תגביהה אותו.
מצד שני די צפוף,
דלתות מאוד רחבות על חשבון מרווח פנימי (למה??).
אם תפתח את הספסל (כסאות) השלישי, אין תא מטען.
יותר זול והרבה יותר נוח, חזק, מפנק וממוזג מרנגלר.
אם לא בשטח טכני עסקינן, יכול להתאים (תגביהה!).
אם כן, רנגלר.

-->