PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי בדיסקו פלוס תמונות

Ofir Herman
13-06-14, 16:35
שלום חברים,

שמח לבשר על הצתרפותי למשפחת האצולה.

האקזמפלר דיסקו שנת 2000.

לאחר כמה פישפושים בנבכי הפורום להלן כמה שאלות לג'יפאי המתחיל (let the zobor begin).

1. להבנתי הבעלים הקודם דעג לנעילה מרכזית ברכב, הנעילה מופעלת על ידי כפתור בתא הנפתח מתחת להגה היש דבר כזה או שמא נעילת

הדיפרציאל יכול שתנעל רק על ידי הזזה ימינה שמאלה של ידית הילוך ה LO/HI. בכל אופן בלחיצת הכפתור נדלקת נורית הגלגלים האדומה

בלוח השעונים אני חושב שהיא מעידה על נעילה מופעלת.

ישנו חשמלאי בעל מקצוע מומלץ לשם התקנת הכפתור בפנים הרכב ?

2. לאחר הפעלת הנעילה המרכזית האם השימוש ברכב הוא רגיל לחלוטין, הן השימוש בהגה, שמתי לב כי סיבוב ההגה נהיה נוקשה במקצת

לאחר הפעלת הנעילה.

3. הבעלים הקודם לא פסק להתהדר בגלגלי המגנזיום המקוריים המורכבים על הרכב, האם ניתן להחליף לצמיגים גדולים יותר על ג'נט ממין

זה ?

הגיפ מוגבה 5 ס"מ בולמים קוני וקפיצים טאפ דוג.

4. האם אתם ממליצים לערוך שינויים נוספים למערכת המתלים ברכב ?

5. מערכת בקרת הירידה בדיסקו האם יש לעשות בה שימוש בירידה תכנית בה רגל על הברקס נדרשת, ומדוע הדבר הארור מצפצף כל הדרך למטה.

6. היש מעונינים מבין חברי הפורום לחנוך נהג חדש בלנד רובר בטיוליו הראשונים, ברכב זה ?

רקע בתחום המוטורי הינו, אופנועי אנדורו הכרה של כל מסלולי הסינגל מדרום ועד צפון, לא ממש מועיל בכל הנוגע לנהיגת ג'יפים.

אופיר.

Ofir Herman
13-06-14, 17:16
https://drive.google.com/file/d/0ByGdHDIhYh9QLTB1aGg5Mlk4NUk/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0ByGdHDIhYh9QV0VOMEtIQzlYU3c/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0ByGdHDIhYh9QbEdyYXVVa3VIbGc/edit?usp=sharing

אמיר ב.א
13-06-14, 21:04
1. להבנתי הבעלים הקודם דעג לנעילה מרכזית ברכב, הנעילה מופעלת על ידי כפתור בתא הנפתח מתחת להגה היש דבר כזה או שמא נעילת

הדיפרציאל יכול שתנעל רק על ידי הזזה ימינה שמאלה של ידית הילוך ה LO/HI. בכל אופן בלחיצת הכפתור נדלקת נורית הגלגלים האדומה

בלוח השעונים אני חושב שהיא מעידה על נעילה מופעלת.

ישנו חשמלאי בעל מקצוע מומלץ לשם התקנת הכפתור בפנים הרכב ?

[דבר ראשון - תתחדש !!! יש דיסקו עם כפתור בתא נהג , יש כאלה עם כפתור לא בתא נהג , יש עם הזזה של הידית המקורית , יש עם הזזה מכנית של ידית אחרת , הכל תלוי מה הבעלים הקודם התקין , מכיוון שהנעילה בדגמים האלה לא מגיעה בצורה המקורית , למרות שהנעילה עצמה קיימת בדיפרנציאל, אגב תבדיל בין נעילה מרכזית שזה בעצם נעילה של הדלתות בצורה אוטומטית , לבין נעילת דיפרנציאל מרכזי שזה בעצם מה שאתה מדבר עליו.
לגבי חשמלאי , ישנו את רמי שלפי מה שהבנתי הוא בסדר גמור.]

2. לאחר הפעלת הנעילה המרכזית האם השימוש ברכב הוא רגיל לחלוטין, הן השימוש בהגה, שמתי לב כי סיבוב ההגה נהיה נוקשה במקצת

לאחר הפעלת הנעילה.

[הפעלת הנעילה המרכזית צריכה להיות רק בשטח מתאים - שטח שבו אין אחיזה מספיקה לרכב כמו חול בוץ , שטח דרדרתי , לא להפעיל את הנעילה על כביש]

3. הבעלים הקודם לא פסק להתהדר בגלגלי המגנזיום המקוריים המורכבים על הרכב, האם ניתן להחליף לצמיגים גדולים יותר על ג'נט ממין

זה ?

[כן , אפשר להחליף לצמיגים גדולים יותר]

הגיפ מוגבה 5 ס"מ בולמים קוני וקפיצים טאפ דוג.

4. האם אתם ממליצים לערוך שינויים נוספים למערכת המתלים ברכב ?

[ממליצים לא לעשות שינויים , סע ברכב ותתרגל אליו , אל תחליף על ההתחלה שום דבר, עם הזמן תראה מה באמת צריך להחליף]

5. מערכת בקרת הירידה בדיסקו האם יש לעשות בה שימוש בירידה תכנית בה רגל על הברקס נדרשת, ומדוע הדבר הארור מצפצף כל הדרך למטה.

[האם נידלקת לך רק הנורה המתאימה , או כמה מנורות ?]

6. היש מעונינים מבין חברי הפורום לחנוך נהג חדש בלנד רובר בטיוליו הראשונים, ברכב זה ?

[ יש בפורום טיולים טיולים שמתארגנים ספונטנית - תצטרף לאחד מהם ובטוח שתלמד הרבה]

asafk
13-06-14, 21:25
בלי קשר לשאלות הטכניות ולהמלצה גם שלי על רמי..
רק שתדע שנסיון על שני גלגלים הוא דווקא מצויין. אתה יודע לקרוא שטח יותר טוב מהרבה ג'יפאים ותיקים.
אופנוענים שעןברים לג'יפים מתחילים מנקודה מצויינת, כך שזה רלוונטי גם אם לא נראה ככה...

תתחדש..

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ofir Herman
14-06-14, 05:20
אמיר תודה על תגובתך, אשמח לקבל את הטלפון של אותו רמי.

בנוגע לבקרת הירידה בדיסקברי, במהלך השימוש לא נדלקת אף מנורה מלבד מנורת בקרת הירידה, אך זאת מהבהבת ומצפצפת לאורך כל טווח השימוש.

אם זכרוני אינו מטעה אותי ידוע לי כי במהלך השימוש בנעילת דיפרנציאל רוחבית השימוש בהגה צריך להיות מינימלי בשל לא לגרום נזק למכלולים, האם הדבר נכון גם לנעילת הדיפרנציאל המרכזי ?.

אסף תודה על ברכת העידוד והחיזוק לאחר 10 שנות רכיבת אינדורו, אני נכנס לשטח חדש לחלוטין עבורי, ללא ספק הדבר מצריך הסתכלות קצת שונה על פני הדברים.

shachar
14-06-14, 09:15
רמי 0522740203

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

shyy
14-06-14, 09:33
אם זכרוני אינו מטעה אותי ידוע לי כי במהלך השימוש בנעילת דיפרנציאל רוחבית השימוש בהגה צריך להיות מינימלי בשל לא לגרום נזק למכלולים, האם הדבר נכון גם לנעילת הדיפרנציאל המרכזי ?.

לא , שילוב נעילת רוחבית שקולה לשילוב 4X4 ברכבי 2X4 לא בדיוק אבל די דומה. הדבר היחיד שכדאי לשים לב הוא להשתדל לא לנסוע ככה בכביש או בשטח עם אחיזה טובה .
בכל שאר סוגי השטח מומלץ כן לנעול .
הכלל שלי אומר שאם אני לא סגור עם לנעול או לא אני נועל . שוב אני מזכיר לך רק נעילה רוחבית (מרכזית) !!

יואב פולס
14-06-14, 09:58
אני מציע לך לחבור למישהו מבעלי הלנדרובר כאן באתר - וזה לא משנה אם הוא בעל דיפנדר או דיסקברי, ולבקש ממנו שיעור של שעתיים בשימוש ברכב.
כולם כאן ישמחו לסייע לך, ולהבהיר המון נקודות שמתוך השאלות ברור שלא סגורות אצלך.
תגיד איפה אתה גר ותבקש עזרה.
יש קטע כזה של אחווה בין בעלי לנדרובר. ממתיקים סוד ומבטים מלאי משמעות.

amit1
14-06-14, 12:37
אל תפעיל את בקרת הירידה במדרון כי זה הורס את המודולטור שגם כך עדין למדי. קח את הרכב לבדיקה כללית כדי לזהות אם ישנן תקלות הדורשות טיפול מיידי ובשלב זה אל תעשה שום שינוי ברכב ....למד והכר את את הרכב. לי יש בעשור האחרון נבלה דומה ואשמח לחלוק אתך את כל הידע שברשותי.

רמי גלבוע
14-06-14, 13:16
רק למען הסדר, בדיסקו שלך אין נעילות רוחביות. בקרת משיכה אלקטרונית עושה משהו דומה, פחות טוב מנעילה מכאנית, אבל סידור מצויין.
הנעילה הנשלטת שלך היא אורכית, מוודאת מהירות סיבוב אחידה של הדרייבשאפט הקדמי והאחורי. להשתמש בהחלט בשטח (יש כל מיני גישות, לא עכשיו), אבל אף פעם לא על הכביש, או על שביל בעל אחיזה טובה מאוד (וגם על המילים האחרונות יש ויכוחים...).

תתחדש.

Ofir Herman
14-06-14, 14:16
עמית תודה על הטיפ היתה לי הרגשה שהשטנץ הזה של בקרת ירידה יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי. אשמח להצטרף אליך בטיול המתוכנן הבא. הרכב נקנה ממכונאי שעבד בסוכנות לנד רובר בתל אביב היום הוא עצמאי. הרכב נבנה כפרויקט פורק לגורמים והורכב מחדש, הדבר כולל החלפת מנוע גיר כל מערכת החשמל ברכב, מערכת קירור פחחות ריפודים ועוד ועוד..הבחור ציין כי לאחר השקעה של 50000 כבר הפסיק לספור ואני מאמין לו. היה בבעלותו 5 שנים, עוד הוא נתן לי חצי שנה אחריות על הרכב ממש כמו לקנות מזדה מליסינג (: אל דעגה המחיר שולם בהתאם, לא ממש מציאה.
רמי אשאל שאלה אחרת, במהלך טיול שטח הקרקע משתנה כל הזמן לנעול ולשחרר נעילה בכל פעם לא קצת "לשגע" את הרכב.
לאיזה בלאי במכלולים הנעילה גורמת בנסיעה על שבילים כמה מאות מטרים בין מעברי מכשול.

itayt
14-06-14, 14:31
לאחר קריאה רבה ברשת, אני (דיפנדר) נועל את המרכזית בכל ירידה לשטח. רוב הכשלים הדיפרנציאלי המרכזי נובעים מזה שלא נועלים אותו בכניסה לשטח, ואת זה אומר איד היצרנים הגדולים בעולם של מכלולי הרכב. אתה יורד מהכביש, תנעל את המרכזית

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

shyy
14-06-14, 14:54
אתה יורד מהכביש, תנעל את המרכזית

++1

amit1
14-06-14, 15:08
הפעלת הנעילה המרכזית מונעת בלאי מיותר של הדפרנציאל בטרנספר. אני משתדל לנעול בכל ירידה מ מדרך סלולה

איל מ
14-06-14, 16:55
לגבי הנעילה המרכזית (אורכית, בניגוד למה שנכתב קודם) אין בעיה לשלב בשטח. התחושה שקשה לרכב להסתובב היא נורמלית (ובגלל זה אסור לשלב על כביש כי הסרן הקדמי והאחורי עוברים דרך שונה ולכן מתנגדים זה לזה). בשטח טכני צפוף זה קצת מקשה על תמרונים ויש שמנתקים אותה כשצריך סיבובים חדים ואין בעיה אחרת של עבירות.
כל שילוב וניתוק צריך להתבצע כשאין עומס על הטרנספר - דהיינו בנסיעה בקו ישר בלבד! יתכן שיקחו כמה שניות עד הניתוק וזה נורמלי.

בקרת ירידה:
מצפצפת כל פעם שנכנסת לפעולה או מתנתקת (הכוונה כשאתה מפעיל וכשאתה מנתק ולא כל הזמן). יכול להיות שאפשר לשלוט על כמות הצפצופים דרך המחשב - ראה ערך רמי. תכלס היא לא ממש יעילה (נותנת לרכב לרוץ מהר מדי לטעמי) ומכיוון שבמילא עובדת על הבלמים, אני מעדיף עם הרגל. כמובן שלפני זה אני מעביר לlow והילוך 1 ורק אם זה לא מספיק משתמש בבלמים.

רמי הוא יותר ממומלץ בכל הקשור לחשמל. מה שכן הוא משתמש בח"ח של בריטפארט לשאר הדברים (כדי להשאיר את העלויות לבעל הרכב לא בשמים) וזה לא תמיד הכי מומלץ כי יש להם הרבה חלקים שהם זבל.

לגבי צמיגים, אין בעיה גם לעלות למידה של דיפנדר (235/85/16) מבחינת הרכב והג'אנטים, אבל זה לא חוקי (נתון לשיקולך ויש גם קומבינות שדרכן אולי תצליח לרשום ברשיון. אבל שוב - לא חוקי!).

אם אתה רוצה לצאת לסיבובי היכרות ואתה גר במרכז אתה יותר ממוזמן ליצור קשר בה"פ.

נ.ב.
אין הרשאה לגשת לתמונות בקישור.

גיל בר
14-06-14, 17:25
קודם כל תתחדש.
רמי בהחלט יותר ממומלץ.
לגבי בקרת ירידה, רק בראשון low.
ואז למיטב ידיעתי זה לא מצפצף.
המערכת אצלי מצפצפצת רק כדי להתריע שהפעלתי אותה ואני לא בהילוך המתאים.
לגבי שימוש בה... כמו בכל דבר בשטח מדובר בנסיון.
לפעמים היא טובה, לפעמים היא רצה מהר מדי, לפעמים חוסר שימוש בה יגרום להפעלת הabs ולרכב לרוץ.

אם אתה באזור המרכז, אתה מוזמן ליצור קשר. אני גר במודיעין ויער בן שמן על שפע מסלוליו במרחק נגיעה.

amit1
14-06-14, 19:05
קודם כל תתחדש.

לפעמים חוסר שימוש בה יגרום להפעלת הabs ולרכב לרוץ.

ניתן להתקין בקלות מפסק לביטול ABS. היות ומערכת האטת ירידה במדרון מפעילה את המודולטור למשך פרקי זמן ארוכים ומקצרת משמעותית את חייו, מומלץ מאוד מאוד לא להפעיל את הקשקוש הזה. שמור את המודולטור במצב תקין לטובת ה TC ו ABS.

amit1
14-06-14, 19:27
הוא משתמש בח"ח של בריטפארט לשאר הדברים (כדי להשאיר את העלויות לבעל הרכב לא בשמים) וזה לא תמיד הכי מומלץ כי יש להם הרבה חלקים שהם זבל.
.
חלקים של בריטפארט!!!!! ראה הוזהרת!!! לא לגעת גם עם מקל!!!!!!! תתייעץ עם החבר'ה באתר כיצד והיכן רוכשים חלקים באינטרנט או בחברת המזרח. דרך אגב הם הורידו את המחירים (עדיין יקר בהשוואה להזמנה באינטרנט) ולעתים יש להם חליפיים באיכות סבירה ( ALLMAKES PR2 )

גיל בר
14-06-14, 20:37
מסכים מאוד לגבי מפסק שכזה...
גם לי יש כזה ואני משתמש בו בשטח רבות.
יחד עם זאת... אין דבר טוב יותר מצבירת נסיון והכרת הרכב.
לפעמים יש מכלולים אלקט' טובים, לפעמים הם עלולים להיות מסוכנים...
ונסיון טוב והכרות עם הרכב במצבים שונים עושים את ההבדל

דעתי הצנועה בלבד...

אסף ד.
15-06-14, 01:41
בנושא צפצוף בקרת הירידה היא בגלל שאתה בטווח HIGH בטרנספר, תעביר ל - LOW ורק אז המערכת נכנסת לפעולה.
לא זוכר אם אתה עם בנזין או דיזל, בכל מקרה במנוע בנזין רצוי להשתמש בבקרת המדרון כי אין בלימת מנוע משמעותית כמו בדיזל.
אם אתה עם דיזל, אפשר ורצוי להשתמש במערכת אך תזכור שהיא פועלת עם מערכת הבלימה בלבד ואם הירידה ארוכה, הבלמים מתחממים, הרכב כבד ומערכת הבלימה מתקשה לתפקד ברכב.
ירידות ארוכות או ירידה טכנית אל תשתמש במערכת (היא נכנסת לפעולה ב - 7 קמ"ש) שלפעמים זה ממש מהר בירידה טכנית.
שלב - LOW, תעביר בתיבת ההילוכים ל - 1 והרי לך בלימת מנוע מעולה בכל סיטואציה, ושומרת על הבלמים קרים למקרה שתזדקק להם.

מיכה100
15-06-14, 13:48
רק שתדע שנסיון על שני גלגלים הוא דווקא מצויין. אתה יודע לקרוא שטח יותר טוב מהרבה ג'יפאים ותיקים.
אופנוענים שעןברים לג'יפים מתחילים מנקודה מצויינת, כך שזה רלוונטי גם אם לא נראה ככה...
+1
מנסיון אחרי כמה טיולים אתה תפסיק למשוך את ההגה אליך בכניסה לערוצים :cool:

ליאור מ
15-06-14, 17:49
אהלן וברוך הבא למשפחה.
נוסע על דיסקו 2001 (ידני) כבר כמה שנים טובות ורוכב על ktm 690.
מוזמן להתקשר ולשאול כל מה שבא לך או לא ברור.
054-5629330
בכיף

Ofir Herman
16-06-14, 00:00
תודה על העזרה כולם, קיבלתי קצת חומר למחשבה. אכן הייתי בהילוך low וב 1. בקרת הירידה המשיכה לצפצף ולא הרגשתי שהיא עובדת. אבדוק את ה abs בביקור אצל החשמלאי. שמח לראות עוד כמה שירדו משתיים על ארבע ולא בגלל האישה (:

איל מ
16-06-14, 03:54
אני בדיוק יורד משתיים לארבע (dr650) ולא בגלל האשה.

אלא בגלל הילדים שעתידים לבוא... ;)

שלומי
22-06-14, 00:39
בירידה תנסה גם להדליק מזגן - אצלי זה עושה הבדל מורגש בבלימה

alberto
22-06-14, 00:57
אהלן לכל הוותיקים !

בחודש ינואר השנה קניתי בשעה טובה דיסקו 2004 td5 .

וזאת לאחר כשנה שחיפשתי , קניתי את הכלי עם 192.000 ק"מ

אני מדריך טיולים במקצועי שעבר הכל ברגל ומכיר הרבה מסלולים .

אם מתארגן טיול גיפים בזמן הקרוב אשמח להצטרף כמתלמד ....

אני גר בתל אביב .

תודה ובהצלחה לכל חברי הפורום .

אלברטו

Ofir Herman
22-06-14, 18:24
886238862488625

או קי אז למדנו להעלות תמונות בשעה טובה...

היי אלברטו תראה קצת תמונות נשמע טוב..

Tourist
22-06-14, 23:43
לאחר קריאה רבה ברשת, אני (דיפנדר) נועל את המרכזית בכל ירידה לשטח. רוב הכשלים הדיפרנציאלי המרכזי נובעים מזה שלא נועלים אותו בכניסה לשטח, ואת זה אומר איד היצרנים הגדולים בעולם של מכלולי הרכב. אתה יורד מהכביש, תנעל את המרכזית

לא ידעתי
תודה

אני נועל רק ״כשצריך״

מה ההסבר המכני לזה ?

gp1
23-06-14, 01:00
עמית . רוצה לספר לנו ????

טוריסט . מצורפת תמונה של מכסה תא הפיוזים של הדיפנדר .
בתירגום פשוט לעברית . אתה משתמש בנעילה המרכזית לפי הוראות היצרן .
השימוש רק בעת אובדן אחיזה .
איתי, על איזה יצרן גדול אתה מדבר ?

88657

itayt
23-06-14, 08:33
חפש ביוטיוב יש ראיון עם אשקרופט בעצמו שהוא מדבר בדיוק על הנושא הזה. ירדת לשטח שהוא לא סלול, תנעל מרכזית

itayt
23-06-14, 08:42
קבל :
https://www.youtube.com/watch?v=vFHCYuPTbfg
אם יש מישהו שמבין בדיפרנציאלים של לנדרובר בעולם זה הוא. תקשיב עד הסוף ותפנים

יואב פולס
23-06-14, 10:27
חפש ביוטיוב יש ראיון עם אשקרופט בעצמו

זה כאילו מינימום סרטון של משה יורד מהר סיני עם לוחות הברית או צילום מגופרו של קריעת ים-סוף.

itayt
23-06-14, 10:47
אם אתה אומר יואב... אני צעיר מכדי לזכור את האירועים האלה אז אני לוקח את המילה שלך ... [emoji12]

איל מ
23-06-14, 16:22
המקור של ההוראה לנעול איך שיורדים לשטח נובע מהדרכות של נהיגה או לפחות מגישה שאומרת שבדרך כלל נהגים מגיעים למכשול לא מוכנים (un-lock אולי hi או עם דיפרנציאל לא נעול) ואז נתקעים וצריכים לחזור אחורה ולנסות שוב.
במקרים גרועים יותר בגלל שמגיעים לא נכון עלולים להתקע (בוץ/חול) או לשבור משהו (מעלה).
כדי למנוע את כל אלו נהוג להמליץ על שילוב diff-lock איך שיורדים לשטח ככל אצבע וזאת כי התועלת רבה על הנזק.
מי שמספיק מנוסה או שיש לו כח לעבור כל פעם מנעול למשוחרר שיעשה זאת ובכיף (מזכיר לכם שבחלק מהרכבים זה מצריך התכופפות מתחת לדיסקו עם מפתח), אבל אין מה לפחד מלנעול בכניסה לשטח ולשחרר ביציאה.
לגבי מה שכתוב על הפאנל של הדיפנדר - אחלה אבל יש לזכור שהם כותבים בצורה הכי כללית שיש שתהיה מובנת לכל הדיוט. אגב יש המלצות מסוימות שנכתבות בהוראות יצרן, שיש להן תחליף שהוא יותר טוב למכלולים רק שהוא קשה יותר ליישום אז נמנעים מלכתוב אותו.
נ.ב.
מכשול לא חייב להיות מעלה מחמל. מכשול יכול להיות גם סתם חריץ בדרך שהרכב יעבור גם ללא נעילה בלי דרמות אבל גם כאן יש סיכוי לאיבוד אחיזה (לפחות בגלגל אחד).

לגבי אשקרופט,
לא ראיתי את הסרטון אבל לא הייתי מזלזל במה שיש למי שמייצר את המכלולים האלו להגיד.
הוא בטוח יודע יותר טוב מכל אחד שכותב כאן בפורום.

מיכה100
23-06-14, 16:36
שמח לראות עוד כמה שירדו משתיים על ארבע ולא בגלל האישה (:
הכי טוב גם דיסקו וגם אופנוע (וגם אופניים) :cool:

מיכה100
23-06-14, 16:47
קבל :
וואלה! זה עונה גם על הנושא החבוט של בדיקת ברקסים בטסט.
האיש אומר שהדיפרנציאל המרכזי מסוגל לסבול הפרש מהירויות משמעותי בין הסרן הקדמי לאחורי מקסימום 5 עד 10 שניות לפני שיהרס.

ד ו ר ו ן
23-06-14, 16:53
בתירגום פשוט לעברית .
88657
זה לא מה שכתוב שם.
כתוב לנעול כשבסבירות האחיזה עלולה להפגע/איבוד אחיזה.
ושטח עונה בדיוק לזה.
ולראיה, לנדרובר עם דיפ מרכזי פתוח, עומד על דשא רטוב ושטוח, ומחליק במקום עם גלגל אחד..

Slowly..

asafk
23-06-14, 17:00
הנעילה עם הכניסה לשטח חשובה גם לשם שמירה על מכללי הרכב, גם למיצוי ביצועי השטח, וגם לטובת ביצועי בלימה.
אם יש נעילה... לא רואה את ההגיון בדחיית השימוש בה.

אסף.

gp1
23-06-14, 18:57
קבל :

איתי .

תקרא עד הסוף את ההוראות שיש ברכבך על המכסה ולנוחיותך צירפתי תמונה, ו.. תפנים,
לנדרובר הוא יצרן הרכב , ולא דייב ולא אשקרופט . היצרן כותב אחרת והיצרן הוא זה שמייצר את הרכב הזה 60 שנה .
אינני יודע כמה שנים או כמה ק"מ אתה נוהג על דיפנדר, אבל מנסיוני הדל של חצי מליון ק"מ על אותו הרכב , כשאני זה שמטפל ומתקן.
ואני נוהג לפי המדבקה הזאת . אני נוטה להאמין ללנד רובר וקצת פחות לאשקרופט.

gp1
23-06-14, 19:25
[QUOTE=ד ו ר ו ן;582158]זה לא מה שכתוב שם.
כתוב לנעול כשבסבירות האחיזה עלולה להפגע/איבוד אחיזה.
ושטח עונה בדיוק לזה.
ולראיה, לנדרובר עם דיפ מרכזי פתוח, עומד על דשא רטוב ושטוח, ומחליק במקום עם גלגל אחד..

דורון .

זה מה שכתוב שם לפחות באנגלית ש אני יודע.

להל"ן תרגום : ו
אזהרה
נעילת הדיפרנציאל , צריכה להשתלב (להינעל) כשהאחיזה אובדת. יש להמנע מפתיחת רבה של במצערת ( ׁלא לתת בגז) בהילוכים 1 -2 LOW
ברגע שהשטח הבעייתי (זה שאין בו אחיזה) הסתיים, חובה לשחרר את נעילת הדיפרנציאל .

ואפילו בגוגל:
אזהרה
DIFFRENTIAL LOCK צריך רק להיות מעורב כאשר הגרירה היא צפויה ללכת לאיבוד. פתיחת מצערת צריכה להיות EVOIDED הפועל בשיתוף עם 1 וטווח נמוך הילוך 2.
ברגע שהמשטח dificult נחצה DIFFRENTIAL LOCK צריך להשתחרר

ד ו ר ו ן
23-06-14, 20:29
כתוב כשיש סיכוי לאיבוד אחיזה, בלשון עתיד, לא כשהאחיזה אבדה.
אין פרשנות אחרת לצרוף ״likely to be lost", ולשמחתי אני לא נזקק לגוגל לתרגום, למרות שגם הוא מדבר בלשון עתיד.

הדבר הכי גרוע זה לנעול כשהמערכת עובדת/גלגל מחליק.
במקרה הטוב אתה תיתקע, ותבין שהיית צריך לנעול, ובמקרה הרע תנסה לנעול כשהמערכת לא מיושרת ותשבור משהו בדיפ המרכזי או אחת הציריות.
אפילו בסרטון מסבירים את זה.

אבל היי,
זה הרכב שלך, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה..

Slowly..

itayt
23-06-14, 21:01
אכן הפנמתי שיש כאלה שיש להם בעיה בהבנת הנשמע באנגלית ובעיה בלוגיקה בסיסית של כיתה ח.
לאותם בעייתיים, אני אסביר את דברי בצורה סדורה .
הטענה המוזרה שאתה נוסע חצי מליון קילומטר באופן שגוי ועובדה שהכל בסדר, משולה לנסיעה ברנגלר עם דנה 35 וצמיגי 35, אפשר לנסוע ככה, זה לא אומר שזה בסדר. גם אותו אשקרופט לא אמר שכל מי שנוסע לא נעול בשטח ללא אחיזה, ישבר לו הדיפרנציאל, הוא אמר שרוב התקלות בדיפרנציאל, נובעות משימוש לא נכון ומזה שלא נועלים אותו בשטח ללא אחיזה - לוגיקה בסיסית...
לגבי מה שהיצרן רושם, אני אחלק את זה לשתיים , קודם כל אני מזכיר לך שזה אותו יצרן שהחליט להוציא דיסקו 2 ללא נעילה אלה רק עם tc, מה שהתגלה כפלופ לא קטן. דבר שני, אין שום הבדל בין מה שהיצרן רושם לבין מה שאשקרופט אמר, הם פשוט רושמים את זה על דרך השלילה, לא לנעול דיפרנציאל אלה אם אתה במקום ללא אחיזה - שזה מילה אחרת לשטח.
לפותח השרשור, אני המלצתי את המלצתי בהסתמך על מה שכותב היצרן בצרוף מה שאומר אשקרופט בצרוף הגיון בריא. עובדה שכל אחד יגיד לך לא לעלות בטסט על מסוע עם רכב בעל הנעה כפולה .
קח מהשרשור מה שנראה לך הגיוני, אני בטח לא מתכוון להכנס להתנצחות הטפשית של כמה קילומטר כבר יש לי על הדיפנדר...

gp1
24-06-14, 22:39
איתי .
דבר ראשון אפילו אם אתה לא מסכים וזו זכותך , הורדת את תרבות דיון , . נמיכות דיון זה לכתוב :
כן הפנמתי שיש כאלה שיש להם בעיה בהבנת הנשמע באנגלית ובעיה בלוגיקה בסיסית של כיתה ח. לאותם בעייתיים (שפוך קצת צבע צהוב ברקע , ואנחנו באתר השני)

נתחיל בהבנת הנקרא :
שוב , הפנמת לא נכון. הבנת הנקרא שלך בעברית לוקה ובגדול : הדיסקו 2 לא מעניין אותי, ולא כתבתי עליו !!!
אם תקרא את תגובתי הראשונה בשרשור היא הייתה תשובה לגולש בפורום העונה לכינוי "טוריסט" .
הגולש "טוריסט" נוהג בדיפנדר שנת 1994 ולא בדיסקו 2.
קבל. ציטוט של מה שכתבתי :

טוריסט . מצורפת תמונה של מכסה תא הפיוזים של הדיפנדר .
בתירגום פשוט לעברית . אתה משתמש בנעילה המרכזית לפי הוראות היצרן .

לרגע לא היית התייחסות לדיסקו 2 . ולא תשובה או תגובה לפותח השרשור . אך ורק לטוריסט .
ההתייחסות אליך הייתה לגבי השיוך שעשית לאשקרופט כאילו הם היצרן והממציא.

דבר שני לגבי השפה האנגלית ,
מספר השנים שחייתי בארץ שהשפה הנקראת והמדוברת בה היא אנגלית היא כפולה +++ מהשנים שאתה רשום בג'יפולוג.
ואתה ??? חיית פעם בחו"ל ודיברת אנגלית ביום יום ?
קרא שוב את מה שכתוב בתמונה ואם לא ילך . קח שרותי תרגום .

דבר שלישי , לגבי לנד רובר .
לגבי והתנצחות עלהקילומטראז' של הדיפנדר . אף אחד לא התנצח איתך, זה רק להמחשה .

מי מתקן לך את הרכב ? אתה? או מכונאי ? אני מתכוון לדברים הגדולים, לא טיפולים או הפיצ'פקס הקטנים .
ממה הידע שלך נרכש ? מהמכונאים שכל אחד אומר משהו אחר ? מדייב ? מההפורומים ? האם פירקת אי פעם סרן לגורמים והרכבת מחדש ?

ד ו ר ו ן
25-06-14, 00:06
Gp1
אתה עדיין טועה בתרגום.
גם גוגל ששמת בתור רפרנס אומר אחרת ממך.

Slowly..

Bernard
25-06-14, 06:37
לנשום עמוק ולהרגע...

אחרי שנרגעים, נא לקרוא מה שהעלית (GP1) ולנסות לשחזר את ימיך בגולה...
LIKELY TO BE LOST מדבר על עתיד. כך לפי האנגלית שאני מדבר פה, היום בהווה, כל יום... כל היום...

יענו ובמילים אחרות - כשאתה חושב שיש סיכויי טוב שתהיה איבוד אחיזה, תנעל. לא כשהאחיזה כבר אבדה אלא לפני שהאחיזה אובדת. בעתיד.
מכאן ניתן להסיק, שאם אחיזה אובדת ואתה לא נעול, יש סיכויי שייגרם נזק.
איך אני מבין את זה - משום שהוראות היצרן אומרות לנעול לפני איבוד האחיזה.
וכאן בערבית היו אומרים לך קאפיש?

עכשיו,
אולי בחצי מליון הקמ' האחרונים הצלחת לעצור את הנזק, לפני שקרה ולנעול אחרי שהאחיזה כבר אבדה אבל זה בטח לא אומר שזו הדרך הנכונה...
עובדה- המלצות/הוראות היצרן, שאתה מפנה אליהן, אומרות בדיוק ההיפך ממך ודי (בדיוק) דומה למה שמר אשקרופט ממליץ...

ועדיין לא הבנתי מה הקשר בין זה שאתה מתקן לבד ליידע בנהיגה - לאחי היו ידיים שמאליות עד כדי כך, שהיה עומד עם ידיים בכיסים, כשרמי היה מחזק לו בורג של רמקול בדיסקברי - רק שבטעות לא יפריע... ועדיין היה אחד הנהגים הטובים ביותר שהכרתי...

יואב פולס
25-06-14, 09:42
- לאחי היו ידיים שמאליות עד כדי כך, שהיה עומד עם ידיים בכיסים, כשרמי היה מחזק לו בורג של רמקול בדיסקברי - רק שבטעות לא יפריע...

לא מדוייק.
אני הייתי עד לזה שאחיך פירק חצי דיסקברי בשטח, הוציא את האינטרקולר, את צינורות המים והרדיאטור, תיקן את הנזילה שהיתה ברדיאטור, הרכיב חזרה, ניקז אוויר כשכולם מסביבו רק מביאים לו בירות ועוגיות שהחברה של הבעלים של הדיסקברי אפתה, ואחיך בין עוגיה לעוגייה צועק לאותו בעל דיסקברי "שייבה! שייבה!".
אותו רדיאטור הוחלף בחדש אצל אחד הגורואים, ואת הישן שתוקן על ידי אחיך הגורו המהולל דחף ללקוח אחר בתור רדיאטור מתוקן. ככה על פי השמועות.

Bernard
25-06-14, 15:51
הרסת אותי, יואב.

לא הפסקתי לצחוק, כשאני מדמיין...

נו, טוף... ברור לך שנקודת המפתח פה היא הבירות, כן?
אחרי כמה (הרבה) בירות, כשהראייה מטושטשת והידיים רועדות, הוא אכן היה מסוגל להכל...

כן דווקא הפוטנציאל היה..

אפרופו ידיים שמאליות.
לא הרבה יודעים אבל הוא היה מהמיוחדים האלה, עם כישרון להשתמש אותו הדבר הדבר בשתי הידיים - ימין או שמאל.
אולי בגלל זה היה צריך "תרופות טישטוש ומצב רוח"...

shachar
25-06-14, 17:56
מתגעגעים

alberto
28-06-14, 00:53
אפרופו התחדשתי ....אני מעוניין לקנות 2 כיסאות מתקפלים לחלק האחורי , לדיסקברי 2 , 2004 , ברישיון הרכב רשום 4 + 1 ,
מעדיף כיסאות חדשים , או משומשים במצב מצוין ,
אשמח לקבל הצעות
רב תודות
אלברטו

-->