PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב אספנות - מה הפרוצדורה ומה החסרונות

אייל
16-06-14, 00:11
הגלדיאטור כבר נכנס לקטגוריה ולי נמאס משני טסטים בשנה. כמה שאלות:
1. איך זה מתבצע בפועל - הולכים למשרד הרישוי ומבקשים לשנות או שיש איזה כאב ראש בדרך?
2. האם הטסט שהוא עבר לפני שחודש יהפוך אוטומטית לתקף לשנה?
3. מה החסרונות למעט איסור נסיעה בין 0700 ל-0900? האם חל איסור על העמסה (מדובר בטנדר)? האם הדברים הללו נאכפים?
4. במידה ויש לי חבר שרוצה להסב גם את שלו, האם אני יכול לעשות את זה עבורו? מה זה מצריך?
5. מה עוד אני צריך לדעת?

תודה רבה.

דרור ברלי
16-06-14, 00:44
כן, הולכים למשרד הרישוי ומשנים. חשוב רק שתדע שהשינוי ל"אספנות" בלתי הפיך - לא תוכל לבטל אותו ולחזור לקטגוריית רכב רגיל. למה? ככה.

רכב אספנות "לא ישמש לעיסוקו של בעליו" - הכוונה שלא תוכל להזדכות על הוצאות כלשהן. כלום לא מוכר לצרכי מס. למה? ככה.

אם אני זוכר טוב - אסור לך להעמיס, אבל יש לזה סייגים: כן תוכל להעמיס, לדוגמא צידניות וציוד לטיול, אבל לא באלות של חציר כדי לעבוד איתו... למה? ככה. מצד שני, לא שמעתי על מישהו שאכפו עליו.

איסור הנסיעה בימי אמצ"ש בין 07:00-09:00 יותר משמעותי וכנראה גם יותר נאכף.

בשורה התחתונה עדיין משתלם מאוד כל העסק.

מוני אורבך
16-06-14, 06:41
הטסט שביצעת לפ חודש לא יהיה תקף לשנה רק לחצי שנ. הטסט הראשון שתבצע באספנות יהיה תקף לשנה

moriseven
16-06-14, 07:23
דבר נוסף חשוב , בעיקרון ביטלו את השני טסטים בשנה אבל דורשים לעשות בדיקת חורף אם הטסט שלך לא נופל בתקופת הזמן של 3 חודשים לפני 1 בנובמבר או בתקופת החורף(שאז אתה פטור ממנה) ולכן כאשר אתה הולך לשנות את סטטוס עדיף לשנות ככה שמועד הטסט ייפול ב - 3 חודשים האלה או בתקופת החורף על מנת להיות פטור מהבדיקה.
לשם ידיעה, מה שנקרא בדיקת חורף במוסכים המורשים זאת שאתה מקבל מדבקה, זאת לא בדיקת החורף שאליה מתכוון משרד התחבורה.
בדיקות חורף עושים רק מוסכים של משאיות (שהם מחויבות על פי חוק) או מכוני טסטים ובסופה אתה מקבל טופס שמאשר שעברת בדיקת חורף.
לא מאמין שמוסכי משאיות ירצו בכלל להתעסק עם רכבי האספנות, מה שמשאיר רק את מכוני הטסטים, כך שבפועל יוצא שאתה פשוט עדיין עושה 2 טסטים בשנה.

אומי5
16-06-14, 07:30
הגלדיאטור כבר נכנס לקטגוריה ולי נמאס משני טסטים בשנה. כמה שאלות:
1. איך זה מתבצע בפועל - הולכים למשרד הרישוי ומבקשים לשנות או שיש איזה כאב ראש בדרך?
2. האם הטסט שהוא עבר לפני שחודש יהפוך אוטומטית לתקף לשנה?
3. מה החסרונות למעט איסור נסיעה בין 0700 ל-0900? האם חל איסור על העמסה (מדובר בטנדר)? האם הדברים הללו נאכפים?
4. במידה ויש לי חבר שרוצה להסב גם את שלו, האם אני יכול לעשות את זה עבורו? מה זה מצריך?
5. מה עוד אני צריך לדעת?

תודה רבה.
1.הולכים למשרד הרישוי, ומשנים פשוט וקל.
2.אם אני אל טועה זה תלוי בטסט, אם זה התאריך המקורי של הטסט ולא הנוסף אז הוא יהיה תקף לשנה.
3.ברשיון יהיה כתוב "אסורה הובלת מטען" ובחוק " לא ישמש לעיסוקו של בעליו" לא מכיר מישהו שזה נאכף לגביו.
4. יפוי כוח ות.ז.
5. שום דבר לא "ככה" - כל מהות ההגדרה של רכב אספנות זו הבקשה של מועדון החמש להנחה בביטוח על רכבי אספנות כי הם כמעט ולא נוסעים.
כדי למנוע מצב שסטודנט תפרן שנוסע בחיפושית חבוטה בגלל שזה זול, וכדי למנוע מצבים דומים נכנסו מסר הגבלות.
לא שמעתי על מישהו שזה נאכף לגביו. אני כן מכיר מישהו שעשה תאונה בשעות האלו וחברת הביטוח של הרכב הפוגע התנערה בגלל שהנפגע נסע בשעות האסורות. אני לא יודע איך נגמר הסיפור אני אברר היום.

shmil
16-06-14, 08:09
זה מה שאתה עושה באמצע הלילה?

כל מה שכתבו נכון.
כדאי "לכוון" את תאריך הטסט השנתי ל"נוח" מבין השניים, ולכן - ללכת למשרד הרשוי ולשאול מה יהיה תאריך הטסט. אם לא נוח ונכון, חכה לאחרי הטסט הבא.....

אומי5
16-06-14, 08:49
שמיל אתה מכיר מישהו שזה עבד לו?
לכל מי שאני מכיר פשוט נשאר התאריך המקורי, זה שסמוך למועד העליה לכביש.

asafk
16-06-14, 09:21
אי אפשר לכוון את מועד הטסט. יש את המועד המקורי שרשום במחשב, ממתי שהרכב היה עושה טסט אחד. זה המועד שיהיה הבודד בשנה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

shmil
16-06-14, 09:26
אצלי, למשל, תאריך רישום (עלייה לכביש) - 21.4 ותאריך טסט - 20.10 (התאריך הנוח יותר....)

oferl
16-06-14, 09:44
לגבי איסור תנועה - זה נכון רק לימים א-ה בשעות 07:00-09:00 בימים שאינם חג או מועד.

asafk
16-06-14, 10:16
...ואני מכיר מישהו שמסתובב באוטו עם לוח שנה שמצויינים עליו כל החגים והמועדים היהודיים, המוסלמים, השיעים, הדרוזים הצ'רקסים והנוצרים. שים לב שלכל יום יש קדוש משלו בנצרות.

הבעיה הגדולה יותר היא הובלת מטען "אסורה הובלת מטען" כתוב במפורש ברשיון.

אסף.

tomer s
16-06-14, 11:13
...ואני מכיר מישהו שמסתובב באוטו עם לוח שנה שמצויינים עליו כל החגים והמועדים היהודיים, המוסלמים, השיעים, הדרוזים הצ'רקסים והנוצרים. שים לב שלכל יום יש קדוש משלו בנצרות.

הבעיה הגדולה יותר היא הובלת מטען "אסורה הובלת מטען" כתוב במפורש ברשיון.

אסף.

ואני מכיר את חבר שלו,
זה שמטעין בבית וככה שהוא לא מוביל מטען כשהוא נוסע,
למה צריך מטען כשהסוללה על 90%.

- - - Updated - - -

אם רוצים להתחכם זו לא בעיה,
הובלה- רק אם זה בתשלום ו/או לצורך פרנסה.
אבל מה שיש לי מאחורה זה למשק/לעצמי וכו.

אני מיח שאין כוונת המחוקק לאותו אחד שמוביל פיציפקס לעצמו, אלה כדי למנוע משאיות אספנות שיעבדו על כבישים.
שרכבים ישנים יתחילו לפרנס את הבעלים בהובלות ושינועים שהם מסוכנים יותר.
ולא בגלל כמה שטויות שזרוקים בארגז.

דרור ברלי
16-06-14, 12:19
זה הכל סמנטיקה.
מה שחשוב זה מה קורה בפועל עם שוטר שהוא גם אידיוט וגם בעל מוטיבציה, ולא מעניינת אותו "כוונת המחוקק" אלא כוונתו שלו, שהיא למלא את פינקס הדו"חות.

אומי5
16-06-14, 13:28
אז הוא ישלוף את הממל"ז, באיזה קטע כביש ישר נוח ובטוח, ויתרום את חלקו לעוגה.

לא לעולם חוסן, אבל בנתיים לא ידוע לי על מישהו קיבל דו"ח ואני מכיר כאלו שנוסעים כל יום.

דרור ברלי
16-06-14, 13:55
השאלה אגב, אמיתית.

טנדר 4X4 אספנות.
מותר לו להוביל בארגז שלו ציוד לטיול ומשטחים למדורה למשל?...

אל תחפשו את ההגיון שלי אלא את זה של השוטר.

cj 64
16-06-14, 14:55
והכי מצחיק שתוכל לעצבן תימנים שאין
להם אספנות!
גל

shmil
16-06-14, 15:55
השאלה אגב, אמיתית.

טנדר 4X4 אספנות.
מותר לו להוביל בארגז שלו ציוד לטיול ומשטחים למדורה למשל?...

אל תחפשו את ההגיון שלי אלא את זה של השוטר.
לא ההגיון של השוטר הוא החשוב, אלא זה של בית המשפט.
בינתיים, למיטב ידיעתי - עוד לא הגיע לשם....
גם שוטרים, למיטב אותה ידיעה, לא מממשים את הסעיף בכתיבת דוחות..

shahav
16-06-14, 17:52
לא ניראה לי שהשוטרים זה הבעייה, לדעתי רובם אפילו לא מודעים לתקנה.
הבעייה זה הביטוחים והכיסויי שלהם...

רבין.

moriseven
16-06-14, 20:50
אי אפשר לכוון את מועד הטסט. יש את המועד המקורי שרשום במחשב, ממתי שהרכב היה עושה טסט אחד. זה המועד שיהיה הבודד בשנה.

אסף.

ניתן לשינוי, אפילו אחרי שנקבע הטסט של פעם בשנה, מניסיון!
הכל תלוי על איזו פקידה אתה נופל.

six 4 life
16-06-14, 21:21
אז הוא ישלוף את הממל"ז, באיזה קטע כביש ישר נוח ובטוח, ויתרום את חלקו לעוגה.

לא לעולם חוסן, אבל בנתיים לא ידוע לי על מישהו קיבל דו"ח ואני מכיר כאלו שנוסעים כל יום.

כי לא קיימת בשום ספר חוקים כזו תקנה שעליה אפשר לקבל דו"ח (איסור הנסיעה בין 7:00 ל9:00 בבוקר).
האיסור הוא ביטוחי בלבד, ואף שוטר לא יכול לתת דו"ח לרכב אספנות בגלל תנועה בשעות האלו.
בגלל זה זה רק שמועות ואף אחד לא באמת קיבל דו"ח.

moriseven
16-06-14, 21:33
כי לא קיימת בשום ספר חוקים כזו תקנה שעליה אפשר לקבל דו"ח (איסור הנסיעה בין 7:00 ל9:00 בבוקר).
האיסור הוא ביטוחי בלבד, ואף שוטר לא יכול לתת דו"ח לרכב אספנות בגלל תנועה בשעות האלו.
בגלל זה זה רק שמועות ואף אחד לא באמת קיבל דו"ח.

טעות, זה כתוב בתקנות התעבורה, תקנה 281.א

shmil
16-06-14, 22:24
מוריס צודק, והנהנ כל ההגבלות כלשונן, as is

281א.
(א) רשיון לרכב אספנות יהיה לשנים עשר חודשים, בכפוף לאמור בתקנה 273 ו-273ד, ובלבד שבעלו יציג תעודה, כאמור בתקנה 273(ו), פעם אחת בשנה.
(ב) בעל רכב אספנות יתקין בו לוחית זיהוי שתכלול את המילים "רכב אספנות".
(ג) רכב אספנות לא ינוע בדרך בשעות 07.00 ועד 09.00 בימים א' עד ה' שאינם חלים בחג או במועד.
(ד) רכב אספנות לא ישמש את צרכי עיסוקו של בעלו. -
(ה) רכב אספנות פטור מתשלום אגרה בעד תקופה שבה לא היה רשיון הרכב תקף.
(ו) לא יסיע אדם באוטובוס, שצוין ברישיון הרכב כרכב אספנות, יותר משישה נוסעים.
(ז) לא יוביל אדם מטען ברכב מסחרי שצוין ברישיון הרכב כרכב אספנות.

דרור ברלי
17-06-14, 11:06
מוריס צודק, והנהנ כל ההגבלות כלשונן, as is

(ז) לא יוביל אדם מטען ברכב מסחרי שצוין ברישיון הרכב כרכב אספנות.

נו?
אז מה זה "מטען"?
שוב הכל פתוח לפרשנויות של שוטרים, חברות ביטוח ושופטים?....

shmil
17-06-14, 16:01
נכון דרור, back to square one
ולכן כתבתי:

לא ההגיון של השוטר הוא החשוב, אלא זה של בית המשפט.
בינתיים, למיטב ידיעתי - עוד לא הגיע לשם....
גם שוטרים, למיטב אותה ידיעה, לא מממשים את הסעיף בכתיבת דוחות..

asafk
17-06-14, 19:54
אגב... לא יוביל.... ברעב מסחרי... אצלי כתוב אסורה הובלת מטען אבל הוא לא מסחרי...

אסף.

zerez
17-06-14, 21:21
קשה לי להאמין שציוד אישי לכמה ימי טיול נחשב כמיטען, נראה לי שהכוונה למיטען מיסחרי.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

shmil
27-02-18, 11:24
מקפיץ, למען הדורות הבאים.
סעיפים ד ו-ז נמחקו!!!!

מצד שני - יש מי שטוען שהם הולכים לחזור.
לכן - באחריות הקורא לבדוק!!!

yoni_0000
27-02-18, 13:05
http://m.ynet.co.il/Articles/5134086

בסוף מדברים על זה שהתקנות יוחזרו אבל תחת מסגרת של חוק אחר.. שיהיה..

גיתאי נוה
19-03-18, 22:17
לגבי איסור נסיעה 0700-0900 באמצ"ש, יש כבר מידע האם הגיע קייס ביטוחי לבימ"ש ומה נפסק?

ד ו ר ו ן
25-03-19, 20:30
לגבי איסור נסיעה 0700-0900 באמצ"ש, יש כבר מידע האם הגיע קייס ביטוחי לבימ"ש ומה נפסק?

מתחיל לבדוק משמעויות לסובארו הישנה.. תקנת השעות בוקר תקפה?

אומי5
25-03-19, 20:35
תקפה

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

asafk
25-03-19, 21:33
4 נקודות ו 1000 שח בפעם האחרונה שבדקתי

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

yoni_0000
25-03-19, 22:13
ובודקים... שוטר עצר חבר ב6:59 בצומת בילו והעיר לו בנושא... למזלו היעד היה בצומת בילו אז הוא יצא מזה.

-->