PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למחזיקי דיסקברי 2 שנת 2003

afiw
19-06-14, 12:50
איזו תקלות נפוצות יש לדסקברי
ומה אורך חיים של מנוע שתוחזק כהלכה בזמן ובצורה נכונה ...כלומר מתי המנוע מת בהתייחסות שאני עומד לרכוש רכב כזה שעשה 280 אלף
המנוע לא נפתח ולא הוחלף ...האם רכב כזה הוא נסע המון או עדיין בתחום הטעם הטוב { רוב הנסיעות על כביש } לא חרש סלעים
תודה מראש

amit1
19-06-14, 15:21
כל מה שקשור לדיסקו 2 נטחן עד דק באתר. עשה חיפוש ותמצא הרבה חומר בנוסף כנס לאתרים אוסטרליים ואנגליים כולל discovery2.co.uk.
לשאלתך, ישנם מנועי TD5 שגמעו גם מעל 500000 ק"מ ויש גם כאלו שנפחו את נשמתם אחרי 100000 ק"מ (די דומה לטויוטה...).
ללא בדיקה מקצועית ומומלץ בדיקת מחשב אצל גרשון ובדיקה מכנית אצל אלי/מוני/רמי לא תוכל לתהות על קנקנו של הרכב.
סלעים וחרישות זה לא רלבנטי...כן רלבנטי זה איך ואצל מי הרכב טופל לאורך חייו ורק בדיקה אצל מביני עניין תתן את הדיאגנוזה הנכונה.
בנוסף, אם תקפוץ אלי אני מוכן להעיף מבט על הרכב וגם לתת לך מידע טלפוני מה ואיך לבדוק.
אם אתה מזהה ברכב פילטרים תחליפים מסוג מסוים ובצבע כחול הצעתי לך לא לקנות את הרכב....בשום מצב למעט אם משלמים לך כדי לקחת את הרכב.

afiw
19-06-14, 15:39
תודה עמית על תגובתך ...הרכב טופל במוסך מורשה לנד רובר בצפון ושם אני מתכנן לבצע בדיקת קנייה ... יש היסטוריית טיפולים מאותו מוסך שנים אחורה . על פניו הרכב נראה ממש טוב ללא תקלות רעשים וכדומה אשמח אם תשלח לי את הטלפון הפרטי שלך
תודה שוב
AFIW

איל מ
19-06-14, 23:57
כמו שאמרו לך הק"מ הוא לא משהו שיש להתרגש ממנו אם כי יש לבדוק כמו כל אוטו.
לגבי מחלות אז יש המון חומר באתר, תעשה חיפוש על:
- 3 amigos או נורת abs tc ובקרת ירידה.
- שמן בצמת מזרקים.
- רעידות כתוצאה מדרייב שאפט קדמי.
- כריות אוויר/קומפרסור/ace (בקצרה, עדיפות לדגמים הפשוטים - בלי כל אלו - למרות שביד 2 אין כרגע בשנתונים האלו).

כך בחשבון שבדגמי 2003 אין נעילה מרכזית (לא רוחבית). וגם לא הכנה על הטרנספר. אם אתה מתכנן לטייל בשטח בלי להסתמך כל הזמן על ה-tc זה אומר הוצאה לא קטנה על נעילה (שמגיעה בדגמים יותר ישנים), ולעתים שווה לשלם עוד כמה שקלים על רכב נעול, במיוחד אם הוא עם ידית שליטה מהקבינה.

נ.ב.
במוסך בו אני מטפל, מטופל גם דיסקו עם מעל מליון (כן, מליון) ק"מ על המנוע והגיר המקוריים!! (אני מניח שעברו אוברול מתישהו אבל עדיין...)

קונסטון
20-06-14, 02:11
איל, עברת מדיפנדר לדיסקברי?...האמת מכיר עוד שהיו עם דיפנדר ונראה שבד"כ המעבר הוא לדיסקברי...זה הנזילות, האבק...

איל מ
21-06-14, 13:20
אכן, אבל ממש לא מהסיבות שרשמת.
הדיפנדר הוחלף בזמנו באופנוע שטח מסיבות אחרות לגמרי ובדיעבד זו היתה טעות.
הדיסקברי הוא פשרה מכיוון שלא ניתן לקנות היום דיפנדר במחיר הגיוני או בשנתון נורמלי.
אם הייתי יכול לשים יד על דיפנדר חדש יחסית לא הייתי מהסס לרגע.

קונסטון
21-06-14, 17:41
אכן, אבל ממש לא מהסיבות שרשמת.
הדיפנדר הוחלף בזמנו באופנוע שטח מסיבות אחרות לגמרי ובדיעבד זו היתה טעות.
הדיסקברי הוא פשרה מכיוון שלא ניתן לקנות היום דיפנדר במחיר הגיוני או בשנתון נורמלי.
אם הייתי יכול לשים יד על דיפנדר חדש יחסית לא הייתי מהסס לרגע.

צודק, לגבי הדיפנדרים.....בהצלחה....אני מקווה שיהיה חדש בשנה הבאה במזרח במחיר סביר ...כי שוק יד 2 לא בשיווי משקל והמציע והמבקש צודקים.

-->