PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה לנד קרוזר 2003-2005 , כזה גרוע ???

AzurA
21-06-14, 08:54
אני חם על להביא את האוטו הזה
זה יהיה רכב שני שהאישה תיסע בו ביום יום לעבודה(10 ק"מ בלחץ הלוך וחזור) ואני יסע בו בסופי שבוע
אני לא צריך לספר לכם שהמחירון בשמיים ואם זה לא גרוע מספיק הוא גם נמכר לרוב מעל המחירון
מה שמטריד אותי הוא שלמרות המחירים הגבוהים והעובדה שזה טויוטה אני קורא על הרבה מחלות באוטו הזה, דשבורדים נסדקים, בק אקס נוזל, כשל במזרקים
אז אני שואל על מה ולמה המחירים כאלה גבוהים ? הייתי מצפה שאם רכב נמכר במחירים האלה וגם קוראים לו טויוטה המינימום הוא מקסימום אמינות
אז אני שואל אותכם, המצב באמת כזה גרוע ? אם אני קונה דבר כזה להכין עוד חבילה של כסף כדי להיות מוכן לתיקון כזה או אחר שיבוא בגלל המחלות האלה ?

Orang
21-06-14, 09:31
ידידי היקר,
בזמן שהקדשת לכתיבת הפוסט הזה, החליפו ידיים עוד כמה לנדקרוזרים במחירים שדיברת עליהם...
בשורה תחתונה, אם תעשה השוואות מול המתחרים תראה שזו בחירה לא רעה בכלל...
לדעתי האישית, פאג'רו יעשה את אותה עבודה בדיוק במחיר קנייה נמוך יותר, אך עם הוצאות אחזקה גבוהות יותר.
בהצלחה...

AzurA
21-06-14, 09:51
ידידי היקר,
בזמן שהקדשת לכתיבת הפוסט הזה, החליפו ידיים עוד כמה לנדקרוזרים במחירים שדיברת עליהם...
בשורה תחתונה, אם תעשה השוואות מול המתחרים תראה שזו בחירה לא רעה בכלל...
לדעתי האישית, פאג'רו יעשה את אותה עבודה בדיוק במחיר קנייה נמוך יותר, אך עם הוצאות אחזקה גבוהות יותר.
בהצלחה...
נשמה שלי , מה לגבי הלנד קרוזר ומחלותיו ? אתה יכול לשפוך קצת אור ?
הפג'רו גם אופציה מבחינתי אבל אני מעדיף את הלנד קרוזר אני אומר לך תכלס

יואב פולס
21-06-14, 10:26
למה? למה לך כזה רכב מעאפן?
דשבורדים מתפוצצים, בקאקס נוזל, כשל במזרקים וכל זה המחיר מעל מחירון!!!
למה אתה מתעקש על כזה זבל?

גיל אסרף
21-06-14, 10:31
פוזה

יואב פולס
21-06-14, 10:34
למחוק

איל מ
21-06-14, 13:04
אין אף רכב שאין לו מחלות. בטח אחרי 10 שנים בכביש ובשטח.
הטויוטה זוכה למחיר גבוה גם בגלל תופעת העדר וגם כי יחסית זה רכב שנותן שקט ביומיום.
בשיקול שהיה לי בקניה חישבתי שבטיפול בכל המחלות של הsuv שקניתי עדיין לא אגיע למחיר קניה של הטויוטה.
אם כסף לא היה אישיו, יכול להיות שהייתי קונה אחד. כי סה"כ אחלה רכב.
נ.ב.
דשבורד סדוק זה לא בעיה בעיני, וסרן נוזל זאת לא תופעה מאפיינת לרכבים האלו. יותר בכיוון של טיפול לא נכון.

AzurA
21-06-14, 20:26
אוקיי, אז לגבי המזרקים, יש טיפול מונע? איזה משהו שאני צריך לבדוק לפני הקנייה?

Jo_P
21-06-14, 20:48
לגבי המזרקים. ראשית אל תוותר על נסיעה ברכב שאתה מתכוון לרכוש בבוקר כשהמנוע קר לאחר הנעה ראשונה או בדיקה מול מחשב באותם תנאים (הרכב יצטרך לישון במוסך). אם תשמע נקישות מכיוון המנוע כנראה שיש בעיה במזרקים. הנקישות נעלמות לאחר שהרכב מתחמם. מעבר לזה, לאחר הקניה ולאחר שווידאת את עניין המזרקים הקפד לתדלק בתחנות מוכרות. כל מה שרשמתי מעלה הוא ניסיון שלי עם המזרקים. אתה מוזמן ליצור קשר לפרטים נוספים.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

AzurA
21-06-14, 21:03
אוקיי הכל ברור, שאלה אחת רק, ניתן באמת לשמוע את הנקישות האלה במנוע דיזל כזה גדול?

יואב פולס
22-06-14, 08:55
לעניין המזרקים -
לא תמיד תוכל לאבחן את הבעיה רק על ידי שמיעה.
כבר נסעתי על רכב עם מזרקים גמורים, שהיו חייבים החלפה, וזה לא היה מורגש בכלל והאוטו סחב מצויין.
שורה תחתונה - קח את הרכב למוסך טויוטה ובקש מהם לבצע אבחנה.
קח בחשבון, 'אצבע מול הרוח' - החלפת מזרקים תידרש כל כ 200,000 ק"מ. אם תתדלק את הרכב בסולר מטונף מאוד - זה יתקצר. אם תדאג לשגרת טיפולים ותבצע טיפולים איכותיים (תסתכל פעם מה ההבדל בין פילטר אויר מקורי לפילטר תחליפי סיני זול - ותראה את ההבדלים בשכבות - אותו הדבר בפילטר שמן) אתה תאריך את חיי המנוע והמזרקים משמעותית, ולא נדיר לראות מכוניות עם 300,000 ו 400,000 ק"מ שטופלו היטב , ונוסעות מעולה.
אם אתה קונה אוטו ומציגים לך קבלה על שיפוץ מזרקים - קנית לעצמך זמן לשנה / שנתיים. זה לא אומר שתוכל להוריד במחיר בגלל זה. רק קח בחשבון שבעוד שנתיים או שלוש אפילו תידרש להחלפת מזרקים. (עניין של כ 14.0 אש"ח במוסכים מורשים)

דרור ברלי
22-06-14, 11:49
יואב, אני קורא ולא מאמין.
זה אוטו טוב, אבל סובל מכמה בעיות כרוניות, ועדיין נסחר במחירי תופת והרבה מעל מחירון.
אם לא היו קוראים לו "טויוטה", כבר היו רצות הדאחקות עליו מכאן ועד ירוחם.

מה זה "סולר מטונף" ואיך בדיוק אני אמור לדעת שהוא כזה? צריך לטעום ולגלגל על קצה הלשון?
אההה, שכחתי שצריך לסחוב בבגאז' של הלנדקרוזר ערכת בדיקה עם מבחנות למיניהן.
אז בכל זאת, איך אדע אם תדלקתי סולר נחות?... הרי בעצמך אתה אומר שגם עם מזרקים לא תקינים האוטו "נסע מצויין".
טיפול של ארבעה מזרקים ב-14K שקלים... יפה. ממש תחזוקה זולה. יחסית לטוארג, שם הסכום הזה קונה לך רק שני מזרקים...

הדיפרנציאלים עדיין רגישים לשבירות כמו פעם ועדיין עולים כמשקלם בזהב, או שזה חלף ועבר?.... אני לא שואל סתם.

דשבורד נסדק זה שטויות. אם זה היה קורה באוטו אמריקאי או קוריאני או בריטי, זה מיד היה עילה לחתוך 20K מהמחיר. רק בטויוטה היפנית שעולה פי 2 בהשוואה לדגמים מתחרים מאותה שנת ייצור, זה נסלח. "כי טויוטה זה אוטו אמין וזול לאחזקה".

בקיצור - רכב טוב בסה"כ, בוודאי לא "גרוע" אבל גם רחוק מלהיות מושלם ובטח לא חף מבעיות, שרק בגלל שם המשפחה שלו מתפתחת מסביבו סוג של עבודת אלילים.

פלג_
22-06-14, 12:05
אני מכרתי לא מזמן פראדו אחרי 4 שנים, אבא שלי עם לאנד קרוזר 2005 כבר 3 שנים.
ואני מחפש כרגע אחר לנד קרוזר 2005-2008 ארוך.

זה לא רכב מושלם, ויש לו לא מעט חסרונות.
אבל לדעתי הוא במקום הזה כי פשוט אין לו מתחרים ראויים בשוק סביב השנתונים האלו.
אני רוצה להתקדם בשנתון הוא די היחיד בנוף.
אני מעדיף מזרקים על פני המנועים בפטרול, או יותר מיזה אפילו חשבתי על דיסקברי 3 אבל אני אומר את האמת, אני פשוט מפחד מהרכב הזה, אין לי בעיה להחליף כל חלק שבור אבל אלקטרוניה זה לא בשבילי.
אשמח לקבל עוד המלצות לרכב שטח 7 מקומות דיזל, שנעים בכביש ביום יום עושה את העבודה בשטח.
את הפג׳רו אני מכיר (יש במשפחה 2008), לא מתחבר אליו ואני מוכן לרדת 4 שנים אחורה כדי לקנות לנד קרוזר על פניו.

יואב פולס
22-06-14, 12:08
ברלי מה אתה לא מאמין?
אם תתדלק את הרכב שלך בתחנות פיראטיות שמישהו מפעיל בחצר ומוכר לך סולר להסקה - אל תתפלא.
תדלק בתחנות דלק רשמיות ומוכרות, ורצוי גם לבדוק מדי פעם אם הן ברשימת התחנות המוהלות דלק של משרד השקר כלשהו.
בדיוק כמו שאני לא מתדלק את הריו בבנזין שאני קונה בג'ריקנים בכפר אבו קרקרה.

לא צריך לסחוב בבגאז' כלום, למעט ערכת קפה, בירה במקרר וכסאות נוח.

החלפת מזרקים - כן מחליפים מזרקים. מבאס שזה נופל במשמרת שלך אבל אם אתה עושה 20,000 ק"מ לשנה עם האוטו אז פעם בעשר שנים תחליף מזרקים. כנראה שבולמי זעזועים אתה תחליף פעמיים על סט מזרקים, שלא לדבר על צלחות או רפידות.

דיפרנציאלים - עם כל הרצון שלי לאכול נתח קצבים שעשוי מפרה קדושה ולדווח על מקרה כזה- לא זכור לי שקראתי בשנים האחרונות על מישהו שטחן דיפרנציאל בשטח. אתה מכיר כזה מקרה? אפשר לנבור כאן ולחפש. אני מכיר לפחות נעבך אחד שנעמד עכשיו על פונקציית החיפוש בשביל למצוא כזה דבר.

דש-בורד - זה פאק של טויוטה ופאק עוד יותר גדול של היבואן שלא טיפל בבעיה. בלאדה שהיתה לי לא התבקע הדשבורד.

בשורה התחתונה - כן, זה רכב יקר (מדי?). לא מושלם, לא הכי טוב בשום דבר, אבל חבילה מאוזנת, שימושית ויקרה מדי לטעמי. מצד שני, אם היא היתה נסחרת ב 10,000 שקלים פחות - זה היה משנה את התמונה? זה היה הופך אותה למושלמת?
אפילו הפראדו הקשיש, הקסטנייטה הפרטית שלי, מגלה עמידות גבוהה לצרכים שלי. (חמסה חמסה חמסה, טפו טפו טפו - מאז שקניתי אותו קניתי לו רק סולר וגגון.) מה לי כי אלין? כאן מתבקשת תגובה שלך על "הצרכים שלי" ושאני לא עושה שטח אקסטרים וכו' וכו' - נכון. אני מטייל איתו. אני לא מחפש לעשות את ה'רוביקון טרייל - שומרון אדישן' (ראבאק - איזה שם תקעתם. זה לא רוביקון ולא נעליים) - אבל היי, למה שאני מצפה ממנו, (כל המסלולים כולם) באמינות מוחלטת על אף 300,000 + הקילומטרים שלו - הוא עונה על צרכיי.

אתה יודע מה - חוכמת ההמונים מדברת כאן. לא מבינים במכוניות. לא מבינים ברכבי שטח. אבל יודעים לזהות עלות תועלת.

דרור ברלי
22-06-14, 12:14
דווקא כי הרכבים האלה נוסעים על כביש 95% מהזמן - פג'רו כל כך הרבה יותר טוב בכביש, שזה בלתי נתפס.
הלנדקרוזר טוב ממנו בשטח, אבל לא בכזה פער, וכאמור - מדובר על 5% מהזמן, וגם זה בהגזמה פרועה.

אני יודע שהתחזוקה של הפאג'רו יקרה. אבל לפי הסכומים שנזרקים כאן, גם לנדקרוזר הוא לא אוטו לתפרנים וגם לא נטול בעיות.

אין לי דרך אחרת להסביר את ההיסטריה סביבו מלבד תופעת עדר, על סף עבודת אלילים.

פלג_
22-06-14, 12:24
גם אני חשבתי כך.
לדעתי הלנד קרוזר יותר נעים גם בכביש, בידוד הרעשים טוב יותר, מנוע זריז וחזק יותר אולי זה בגלל שהפג׳רו שוקל כמעט חצי טון יותר וזה מורגש מאוד.
כל זה מדובר על שנת 2008.
הבנתי שבשנת 2010 המנוע הוא חזק יותר, לא מכיר.

אם זאת לדעתי הפג׳רו הרבה יותר יפה, ומגיעה עם 6 כריות אויר, שילטה מההגה ועוד, למי שזה מעניין.

שוב אומר, אם היתי צריך להוסיף עוד 40-50 אלף שקל כדי לקנות לנד קרוזר, אז היתי כבר קונה פג׳ארו.
אם זה כרוך רק בירידה של 3 שנים בשנתון אז אני מעדיף לנד קרוזר.

וזה אני אומר עם ניסיון בלנד קרוזרים שאחד מהם עבר את ה 350 אלף ק״מ ויותר מ 10 שנים.

אם הרכבים האלו עושים 5% שטח אז גם מהדיפרנציאלים אין מה לחשוש.
אבל לי בפראדו 2002 במשך 100 אלף ק״מ לא היתה בעיה לא עם דיפרנציאל ולא עם מסרק הגה (המחלות הידועות כביכול)

דרור ברלי
22-06-14, 12:27
התועלת במקומה. העלות גבוהה מדי.

כמ אנשים אתה מכיר, ששפכו סכומים כאלה על אוטו ואז מתדלקים אותו מג'ריקן מעופש באבו-קרקרה רק בגלל שזה זול יותר בעוד 30 אגורות?...
הסולר המטונף מגיע למיכל שלך בתחנות המסודרות. היום הוא מוהל, מחר לא ובעוד שבוע כן. איך תדע? בחיים לא תדע. אתה גם מחזיק באוטו רשימה של התחנות שמוהלות? ואם הוא מהל לפני שנתיים, עדיין לא תדל אצלו היום אם פתאום שכחת למלא ואתה על אדים והוא היחיד שבסביבה?

בקיצור - קישקוש. כולנו ממלאים בתחנות רגילות ובפרמטר היחיד שמנחה אותנו זה מחיר ליטר. איפה הכי זול.

לגבי דיפרנציאלים - יש לי מידע וגם אחרי שאני מסנן החוצה 70% ממנו ומקטלג אותו כהגזמה פרועה, זה עדיין לא נשמע טוב.

אף אחד לא אוהב שדברים "נופלים במשמרת שלו". כבר שמענו את זה בפטרול עם סיפור המנועים, אפילו בדיסקו עם הראשים המתעופפים. אבל רק כשמדברים על טויוטה גם כשלים כרוניים פתאום נסלחים. אם היית חותם שזה קורה רק כל 200,000 ק"מ עגול, פלוס-מינוס, אז ניחא. היה קל לעקוב, לחתוך חזק במחיר של מכוניות עם ק"מ שסביב מספר המוות הזה ובעליהן לא מציגים תיעוד טיפולים מסודר שמאשר שעברו טיפול מזרקים. אבל מכיוון שהסולר לעתים מלוכלך, והטיפול לא תמיד במוסך מורשה ובחלקים מקוריים, אז כבר אי אפשר לדעת מתי זה יקרה. זה הימור. ולהימור צריך להיות מחיר.

וזה לא קורה בלנדקרוזר. המחירון בשמיים ומחיר השוק עוד הרבה מעליו. לא תופעת עדר? לא עבודת אלילים?
כן הכל בסוף זה כסף. אם המחיר היה יותר שפוי, זו היתה קנייה מצויינת. אבל המחיר לא שפוי ואני לא בטוח שהתמורה אכן הולמת.

יואב פולס
22-06-14, 12:28
זה נורא פשוט
האוטו הוא לא עוד תינוק בבית שצריך תשומת לב. מניעים ונוסעים. עושים שטח, חוזרים, ולמחרת לא נוסעים למוסך.
אין כל הזמן את ה"משהו שעדיין צריך לסדר באוטו". הוא פשוט לא אישיו. פעם בשנה טסט וטיפול וזהו.
אין את ההתעסקות הזו סביב ה"ג'יפ" המשפחתי.
כמו שאני לא מתעסק עם הריו, וברור לי שבבוקר היא תניע ואני אגיע לעבודה וחזרה ורק צריך למלא בה דלק - אותו הדבר עם הטויוטה.
יש מי שזה מתאים לו ומוכן לשלם פרמיה עבור זה, ויש מי שעבורו ההתעסקות עם הגי'פ היא מקור הנאה ופאן (להזמין חלקים מחו"ל, להיכנס לאתר של טיבוס / טובאס או איך שקוראים לו ולרייר על הציריות המחוזקות עם המתכת ששילבו בה בפלות מתכת של לואקר, לבכות שלא מייצרים יותר מקנמרה או מק'קאליסטר, למצוא באיביי מישהו שמוכר את הפקק באמצע הטבור במחיר מיוחד ועוד ועוד....)

דרור ברלי
22-06-14, 12:30
לנדקרוזר נעים בכביש? כן, רק אם נוסעים לאט.

האוטו רך מדי, מתנדנד כמו שיכור. "מתפלל". לא אוהב פניות. זועק להחלפת בולמים לפחות.
זה מתבטא גם בשבילים מהירים - אם הפג'רו מרגיש כמו סוס, הלנדקרוזר מרגיש כמו פרה.

עדיאל
22-06-14, 12:30
זה הולך ליהיות שרשור ארוך

יואב פולס
22-06-14, 12:31
שוקולד פרה. אבל עולה כמו גודייבה.

זה הולך ליהיות שרשור ארוך
יותר מדי זמן פנוי, יותר מדי אנשים משועממים.

דרור ברלי
22-06-14, 12:38
תתפלא, 99% לא הולכים למוסך אחרי הטיול (פרט לאנגלים, זה סיפור אחר), אבל את כל סיפורי האוטו שרק נותן ונותן ולא מצריך התעסקות כבר שמענו. לפני 10 שנים כולם העריצו את הפוראנר. בטח שכחת מה זה. היו לו כמה מובילי תדמית שליהגו בלי סוף וקשרו לו כתרים ועשו לו עבודת יח"צ לא נורמלית.

אחר כך התברר שהוא לא רק עצל ושתיין אלא גם מת מהר ויקר אש לתיקון. היום זה אוטו שלא שווה יריקה. אז אני לא אומר שהלנדקרוזר הוא עבודה בעיניים, אבל אני כן מסתכל עליו בצורה מאוד מפוכחת. אוטו טוב, אבל לא מושלם - עם מחיר מוגזם בעליל.

וכן - תופעת העדר בהחלט ראויה למחקר פסיכולוגי מקיף.

יואב פולס
22-06-14, 12:44
אנשים מחפשים יציבות, בטחון, 'מרשים את השכנים', ועם יכולות שטח מצויינות - אתה קונה רכב עם ביקוש גבוה המחיר גבוה, וגם תמכור אותו בכל רגע נתון במחיר גבוה, כשתהיה לך רשימת המתנה של כמה אנשים שממתינים לרגע שתחליט למכור.
מניה בטוחה.

איך אמרה לי בעלת רכב כזה (בצבע לבן!) , מורה בבית ספר תיכון - כשהיא קנתה אותו ובאה איתו לבית הספר (בישוב מהעשירון העליון בארץ), התלמידים שלה ניגשו אליה ב "סחטיין המורה, איזה אוטו דפקת לעצמך!" .

דרור ברלי
22-06-14, 12:46
אלה מכוניות טובות, אבל הן לא עשויות מזהב טהור ויש להן גם נקודות חולשה שאם היו מופיעות במותג אחר, הוא היה נצלב, עולה על המוקד, נקצץ עד דק ונעלם מהשוק ביבבה דקה.

סתם חומר למחשבה:
8861588616886178861888619

יואב פולס
22-06-14, 12:50
הוא שאמרנו. לא חף מבעיות.

ונחזור לפותח השרשור - תסתכל על התמונות, בשביל מה לך את זה? למה אתה מוכן לשלם כל-כך הרבה ועוד מעל המחירון בשביל לקבל את העונש הזה?

eyalski
22-06-14, 14:50
ובהמשך : הייתם קונים לנד קרוזר ממכרז משטרה ב 80000 ש'ח (2008, 300000 ק'מ) ?

כמו שנאמר כבר יש איזה שהיא סגידה לרכב הזה.
לי זה נשמע מפחיד לשלם סכום כזה על רכב עם 300000 ק'מ ועזבו רגע את השנתון והלוגו, כי ב 80000 אפשר לקנות רכב שמור ועם ק'מ פרטי ונמוך , עם בדיקה ותשלומים לעומת מכרז שבו התשלום במזומן.
אז יש הגיון ?
עובדה , המכוניות בבית דגן נמכרות בצ'יק.

zerez
22-06-14, 20:05
המכוניות המכרז זאת תעלומה בפני עצמה, בזמנו חשבתי על דימקס, המחירים במיכרז היו מאוד לא הגיוניים יחסית למצב הרכב המוצהר.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

tzagi
23-06-14, 08:18
גם אני קורא ולא מאמין, 14000 לסט של 4 מזרקים?
המזרקים עולים כ160 לירה סטרלינג(חתיכה) באנגליה או הרבה פחות במזרח (ניתן להזמין בכמות סיטונאית, זה 10 ומעלה בסביבות ה$150 ליחידה)

ממש זנות מה הולך אצלכם.

יואב פולס
23-06-14, 08:29
לא זאת ועוד, המחיר הקטלוגי למזרק הוא כ 4000 שקלים לפני מע"מ ועבודה!
יש עוד כמה אטמים ותוספות שצריך לשים כשמחליפים מזרקים ועבודה של כמה שעות.
המחיר לפני מיקוח, כולל עבודה ומע"מ מגיע לכ - 20.0 אש"ח.
אחרי מיקוח ומו"מ על מחיר עבודה וחלקים והנחת חבר מועדון הזהב, וטלפון מאמא ועוד כמה כאלה אתה מגיע לאיזור 13.0 - 14.0 אש"ח.

boaz avrahami
23-06-14, 08:30
נדמה לי שלא פשוט להביא סתם מזרקים.
למיטב זכרוני יש להם איזה קידוד מול המחשב רכב

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

מוני אורבך
23-06-14, 08:46
אין שום בעיה עם הקידוד
כל מזרק שתקנה תצתרך לקודד אותו למחשב
לעניות דעתי ניתן לעשות זאת עם הפלג היעודי ותוכנה שניתן לקנות ב 50$ ב ebay.
יש לי את הפלג ואני אבדוק בהזדמנות
אם יורשה לי כל הדיון הזה הוא מואד מצחיק.
מאיפה הקרצתם שצריכים להחליף כל 200 אלף???
אני עוד לא שמעתי על אחד שהחלי מזרקים, מכסימום ראש מזרק.
לפי התמונות של דרור אפשר לחשוב שכל טויוטה שניה פורקת גלגל. מעשית מדובר במקרים בודדים אבל מתוקשרים מאוד באינטרנט, ויש כאלו שדואגים לפרסומת..
רבותי גם טויטה מתקלקלת וגם היא צריכה תחזוקה. מצד שני זהוא הרכב בין האמינים שיש ומסוגו הוא מציע את המכסימום בקטגוריה. הן בנוחות בעבירות ובאמינות. שווה את המחיר או לא זה כבר ההמון יקבע.

חנן-ג'יפולוג
23-06-14, 08:50
אתה צריך את המק"ט הנכון, כמובן (כמו בכל מנוע אחר), אבל אח"כ הקידוד הוא הליך פשוט ומהיר למי שמצויד במכשיר אבחון מתאים.

הערה לאחר עריכה: התגובה נכתבה ביחד עם מוני.

asafk
23-06-14, 09:22
תכף תגידו שאפשר להחליף מזרקים רק אצל גורו או מכונאי מיחד שמכיר את הכלים האלו....

יואב.. מתחזקת אצלי התחושה שגם בלנדרוברים שלך העלויות נבעו לא מהמכוניות אלא מהבעלים.. [emoji12][emoji12]

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

מוני אורבך
23-06-14, 09:56
אשר לצורך בגורו בכדי לטפל בטויוטה.
אני אשתמש במילה שהיא לא שלי אבל עושה את העבודה היטב.
זובי
אין שום בעיה לטפל לבד בטויטה ובפרט בפרדו עם מנוע kdf-ftv
את זה אני אומר בוודאות מוחלטת כי יש לי כזה רכב.
לגבי רכבים אחרים אני לא יודע מנסיון אישי אלא רק מידע של אחרים, ולכן המידע אינו מוחלט.
ספר הרכב הוא כמו כל ספר רכב אחר, כנ"ל לגבי כלים מיוחדים.
יתר על כן מחשב הרכב משוכלל ונותן אופציות רבות לדיאגנוסטיקה.
הן מבחינת חיווים לתקלות, והן מבחינת חיבור וניתוק חלקים במנוע לשם דיאגנוסטיקה.
לדוגמא, ניתן לראות את כמות הסולר שכל מזרק מוציא בשניה, ולחילופין לנתק (אלקטרונית) את אחד המזרקים כדי לבודד משתנים.
כנל לגבי ה EGR הטורבו ולחץ הטורבו, משאבת הסולר ועוד.
מלאי החלפים ב EBAY הוא אדיר וכולל כל דבר. ניתן גם למצוא בארץ חליפי ומקורי.
חלק חילוף מקורי בטויטה הוא לפעמים יקר מאוד ולפעמים כמעט כמו חלק חילופי.
לדוגמא צינורות מיים ראשיים מקוריים עולים רק 20% יותר מחלפים.
ואם מדברים על מזרקים, אין שום בעיה להחליף אותם לבד. אפילו לא צריך כלים מיוחדים.
לחילופין כל מוסך שמכבד את עצמו (ולא רק "גורו" במוסך טויוטה ראשי בתל אביב) יכול לעשות את העבודה.
הכל ענין של גישה, אם תהפוך את הרכב שלך לקדוש שרק הכהן "גורו" יכול לגעת בו, אל תתפלא שיעלה לך 20 אלף להחליף מזרקים.

zerez
23-06-14, 10:07
טויוטות שפורקות גלגל אלו הפרדואים ולא הלנדקרוזרים, אם בודקים את המשולשים בכל טיפול ולא חוסכים ומשתמשים בחלפים טובים ומחליפים בזמן זה לא אמור לקרות.

לגבי דיפרנציאל שבור - לפני שנה ראיתי לנדקרוזר מרסק דיפרנציאל אחורי אבל הנהג השתמש ביותר כוח משכל.

בסה"כ המחיר אולי גבוה מידי אבל העובדה היא שרוב בעלי הלנדקרוזר נשארים עם לנדקרוזר

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

יואב פולס
23-06-14, 10:07
איך הצלחתם להבין שצריך גורו לטויוטה?
להיפך - דווקא בגלל הנפוצות של הרכב הזה כל מוסך יכול לטפל בו.
אישית אני מטפל בפראדו שלי במוסך כללי בתל-אביב ומרוצה עד הגג, ולא משלם את המחירים המונפצים של טויוטה.
עדיין יש חלקים בהם אני אתעקש על חלק מקורי של טויוטה. (ע"ע בלוג'וינטים).

דרור ברלי
23-06-14, 10:15
אהבתי את המונח המכובס "פריקת גלגל".
מי שלא מבין על מה מדובר, עוד יחשוב שסתם נשברו גוז'ונים בגלל הידוק יתר וגלגל יצא לטייל....

אבל במציאות זה יותר מפחיד. בולג'וינט (בד"כ תחליפי) נשבר - והגלגל ביחד עם הנאבה והספינדל, קורס החוצה ולוקח איתו את הציריה, שובר בדרך עוד כל מיני ולעתים אפילו גורם נזק לפח של הכנף. מעבר לתיקון היקר, ולאופרציה של חילוץ אם זה קרה, נניח, באמצע המדבר - מדובר בסיכון בטיחותי. אתם תעדיפו שזה יקרה לכם אי שם באמצע שום מקום במהירות נמוכה, ולא על כביש 6 למשל, ב-120 קמ"ש...

זה קורה בעיקר בכלים שעברו הגבהה ובשימוש בבולג'וינט שאינו מקורי של טויוטה. לתשומת לבכם.

מוני אורבך
23-06-14, 10:20
יואב, זה כל הקטע, יש לך אפשרות בחירה.
אתה יכול לבחור תחליפי זול או מקורי מהחברה, מה שתבחר.
אישית, אני לרוב בוחר חלק מקורי של טויוטה.
פשוט כי זו הוצאה חד פעמית שאחריה הסיכוי נמוך להחלפה חוזרת..
לגבי בולגיונטים ובמיוחד התחתון אין כל ספק מקורי (לדעתי)
ההבדל בין תחליפי (כ 300 שח) למקורי ( כ 600 שח) פשוט לא מצדיק את הסיכון.
כשקניתי את הרכב החלפתי בולגוינט למקורי כמובן (כי היה שם קצת חופש), ומאז אני בודק כל כמה חודשים (בדיקה של 5 דקות)
עד עכשיו לא נוצר שום חופש גם לא מזערי.
אז גם אם מחליפים פעם ב 5 שנים.. לא נראה לי הוצאה גבוהה מדי.

דרור רק עכשיו ראיתי את ההודעה שלך.
מבחינתי, פריקת גלגל הוא לא מונח מכובס אלא התאור של המקרה עצמו.
אבל אין לי בעיה לקרוא לזה איך שתרצה - שבר בולגוינט, התפרקות גלגל קידמי וכו..
לא עשיתי מחקר סטטיסטי אבל נראה שאתה צודק, מדובר על רכבים מוגבהים ולרוב עם בולגוינט לא מקורי או מאוד מאוד ישן (12 שנה)
כל ההתפרקויות שאני שמעתי עליהן (3) קרו בנסיעה איטית ובשטח, אף פעם לא בכביש 6 במהירות גבוהה.
הסיבה (לדעתי) היא כי בכביש 6 אין מכות או קפיצות אלא נסיעה חלקה וישרה שלא מפעיה לחץ על הבולגוינט.
דווקא בשטח בנסיעה איטית ובעיקר תוך כדי סיבב ההגה זה יכול לקרות, בגלל מכות והזווית הצידית שמפעילה כוח על הבולגוינט.
ברכב מוגבה כל התופעות הללו מתגברות, ולכן הם יותר מועדים לפורענות.
בדיקה של 5 דקות פעם בשנה (דרך אגב יש המלצת יצרן על זה) והחלפה יזומה לחלק איכותי במקרה של חופש, לעניות דעתי מביאות את הסיכוי שיקרה מצב כזה לשואף לאפס.

יואב פולס
23-06-14, 10:24
מוני - אין לנו ויכוח. אנחנו מסכימים 1:1.
בגלל זה כשחבר הודיע לי שיש לי משימה למצוא לו רכב שטח - ונתתי לו את כל האופציות עם היתרונות והחסרונות(למעט לנדרובר) ושהוא יבחר - הוא בחר בטויוטה.
גם את הטויוטה שלי תחליף טויוטה אחרת (אני יודע בדיוק איזה - של אותו חבר כשהוא ימכור עוד 5 שנים).
אגב, גם בפילטרים אני מעדיף להיות עם מקורי ולא עם סיני זול. ההבדלים באיכות גבוהים, ופעם בשנה זו הוצאה שאפשר לחיות איתה בקלות.

tzagi
23-06-14, 10:29
פרוק בול ג'וינטים זה משהו שקורה, אפילו ברכבים רגילים כגון הונדה אקורד ׁ(תיקנתי יותר מכמה) בכולם היה קילומטרג' גבוהה מאד וכמובן אחזקת שבר בלבד.
בכול מקרה בלי טיפולים נכונים ומונעים זה יכול לקרות בכול רכב ולא משנה מה הוא ואיפה הוא מיוצר.

חנן-ג'יפולוג
23-06-14, 10:38
אני מנסה להבין. אחד מהפגמים שמיוחסים לדגם הזה זה התפרקות מפרק כדורי, שנגרמת עקב שיפור שלא נעשה ע"פ הנחיית יצרן ועם חלק תחליפי שלא עבר את ההנדסה והאישור של היצרן?

וואללה. ההגיון עובד שעות נוספות [emoji15]

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

פלג_
23-06-14, 11:16
אין שום בעיה להחליף לבד אינג'קטורים, כבר עשיתי זאת בעבר לא פעם.
הרכב לא מסובך לטיפול מכאני, אך לדעתי חסר לא מעט ידע בנושא הדיאגנוסטיקה גם במוסכים המורשים וחבל (הפעם השניה שפיקרתי אינג'קטורים היתה בגלל דיאגנוסטיקה לקויה, הבעיה בסוף היתה בכלל כבל מינוס)

מעבר לזה, אני גם מחפש לנד קרוזר ארוך סביב השנים של 2006.
אך אין ספק שהמחירים פשוט חסרי כל פרופורציה, לקנות רכב בן 10 עם 200-300 אלף ק"מ במחיר של 120 אלף ש"ח זה לא הגיוני.
אך מהניסיון שלי לאחר היילקס שנקנתה במחיר של 76 אלף ש"ח ונמכרה לאחר כמעט 8 שנים ב 65.
ועם פראדו בהפרשים די דומים.
ואני בטוח שכך גם היה לבעלים הבאים של הרכבים האלו.

זה פתאום לא נראה גרוע כל כך.

KOOKE
23-06-14, 11:42
טויוטה כבודה במקומה מונח. אבל עם כל הכבוד ל"חוכמת ההמון" אני אישית בוחר שלא לסמוך על "חוכמת ההמון" בארץ הקודש ומשתדל בדרך כלל לבחור רכבים שההמון בארץ הקודש פוסל - כך כרכב יד שנייה אתה מקבל תמורה הרבה יותר טובה לכסף.

המחירון כשלעצמו הוא דבר הזוי ולא כל שכן לשלם מעל למחירון על לנדקרוזר... נו שויין...

בתחום הרכב הפרטי לדעתי ההמון החכים במקצת ואין כבר תופעות של אלילה מוטורית כמו הסוברו דאז...

בתחום רכב 4X4 הלדקרוזר הוא הסוברו של הג'יפים בקטע של האלהת הרכב והתמורה שהוא נותן.

dingo1st
23-06-14, 12:44
וסרן קדמי "מחייך" זה לא מונח מכובס ? וסרן קדמי שנגזר בתפר שליד הצלב (גם ראיתי...) ?
בולג'יינט לא נגזר הוא יוצא מהבית שלו עקב הזנחה ושחיקה ... לדעתי זה יכול להיות בכל כלי שהוזנח ולא טופל...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

פומפוי
23-06-14, 20:18
יואב, אני קורא ולא מאמין.
זה אוטו טוב, אבל סובל מכמה בעיות כרוניות, ועדיין נסחר במחירי תופת והרבה מעל מחירון.
אם לא היו קוראים לו "טויוטה", כבר היו רצות הדאחקות עליו מכאן ועד ירוחם.

מה זה "סולר מטונף" ואיך בדיוק אני אמור לדעת שהוא כזה? צריך לטעום ולגלגל על קצה הלשון?
אההה, שכחתי שצריך לסחוב בבגאז' של הלנדקרוזר ערכת בדיקה עם מבחנות למיניהן.
אז בכל זאת, איך אדע אם תדלקתי סולר נחות?... הרי בעצמך אתה אומר שגם עם מזרקים לא תקינים האוטו "נסע מצויין".
טיפול של ארבעה מזרקים ב-14K שקלים... יפה. ממש תחזוקה זולה. יחסית לטוארג, שם הסכום הזה קונה לך רק שני מזרקים...

הדיפרנציאלים עדיין רגישים לשבירות כמו פעם ועדיין עולים כמשקלם בזהב, או שזה חלף ועבר?.... אני לא שואל סתם.

דשבורד נסדק זה שטויות. אם זה היה קורה באוטו אמריקאי או קוריאני או בריטי, זה מיד היה עילה לחתוך 20K מהמחיר. רק בטויוטה היפנית שעולה פי 2 בהשוואה לדגמים מתחרים מאותה שנת ייצור, זה נסלח. "כי טויוטה זה אוטו אמין וזול לאחזקה".

בקיצור - רכב טוב בסה"כ, בוודאי לא "גרוע" אבל גם רחוק מלהיות מושלם ובטח לא חף מבעיות, שרק בגלל שם המשפחה שלו מתפתחת מסביבו סוג של עבודת אלילים.
תסלחו לי מאוד אני קורה לזה פשוט תסמונת העדר

חנן-ג'יפולוג
23-06-14, 20:23
או חוכמת ההמונים?

פומפוי
23-06-14, 20:29
זה נורא פשוט
האוטו הוא לא עוד תינוק בבית שצריך תשומת לב. מניעים ונוסעים. עושים שטח, חוזרים, ולמחרת לא נוסעים למוסך.
אין כל הזמן את ה"משהו שעדיין צריך לסדר באוטו". הוא פשוט לא אישיו. פעם בשנה טסט וטיפול וזהו.
אין את ההתעסקות הזו סביב ה"ג'יפ" המשפחתי.
כמו שאני לא מתעסק עם הריו, וברור לי שבבוקר היא תניע ואני אגיע לעבודה וחזרה ורק צריך למלא בה דלק - אותו הדבר עם הטויוטה.
יש מי שזה מתאים לו ומוכן לשלם פרמיה עבור זה, ויש מי שעבורו ההתעסקות עם הגי'פ היא מקור הנאה ופאן (להזמין חלקים מחו"ל, להיכנס לאתר של טיבוס / טובאס או איך שקוראים לו ולרייר על הציריות המחוזקות עם המתכת ששילבו בה בפלות מתכת של לואקר, לבכות שלא מייצרים יותר מקנמרה או מק'קאליסטר, למצוא באיביי מישהו שמוכר את הפקק באמצע הטבור במחיר מיוחד ועוד ועוד....)

אני מאחל לך להרגיש ככה עם הרכב שלך. רכב שטח זה רכב עם נשמה ולא עוד מכשיר לשימוש . לפחות חלקנו מרגישים כך כאן גם המקום להוסיף בלי לפגוע באף אחד שהכוונה שלי היא רק לגבי נסיעה בשטח . ועם מדברים על כביש .בכסף של לנד קרוזר נורמלי הייתי משיג יופי של פרייבט עם ביצועים הרבה יותר טובים בכביש.

דרור ברלי
23-06-14, 21:40
אני מנסה להבין. אחד מהפגמים שמיוחסים לדגם הזה זה התפרקות מפרק כדורי, שנגרמת עקב שיפור שלא נעשה ע"פ הנחיית יצרן ועם חלק תחליפי שלא עבר את ההנדסה והאישור של היצרן?

וואללה. ההגיון עובד שעות נוספות [emoji15]

תנסה להסביר את זה לבעלי הל"ק.
אלה מהם שמסתובבים פה ומכירים את הרכב ומטפלים בו לבד, הם מיעוט שבמיעוט.
רוב בעלי הל"ק לא יודעים מה זה ג'יפולוג, לא יודעים מה זה בולג'וינט ובחיים לא פתחו מכסה מנוע.
הם בדיוק כמו שיואב מתאר - חוזרים מטיול ולא מתעסקים באוטו. מטפלים רק במוסך.
ברגע שנדמה להם שהמוסך המורשה עושק אותם (מה שנכון), הם עוברים לטפל במוסך כללי ש"עושה להם טובה" ומשתמש בחלקים תחליפיים כדי להקטין להם את ההוצאות.
והנה התוצאה.

אני מכיר הרבה יותר משלושה מקרים של שבר בבולג'וינט, לפחות אחד מהם במהירות גבוהה שבנס נגמר בשלום. אחד מהם זמן קצר לאחר התקנת ערכת הגבהה כלשהי. בכל המקרים היה מדובר על רכבים שלכאורה מתוחזקים, מטופלים בזמן במוסך ולא ע"י הבעלים.

אם תוכל להאיר את עינינו, אם יש איזה שיפור שכן מאושר על ידי היבואן הזה שכל החלפת מאפרה במכוניות שהוא מביא, תגרום לביטול האחריות... (זה בהגזמה כמובן, אבל רק שתקבלו מושג עד כמה הם לא אוהבים שהלקוחות מבצעים שינויים במכוניות, כולל לדוגמה החלפת בולמים, שזה השיפור הכי דחוף ומתבקש כדי שהפרה המתפללת הזו תתחיל לנסוע כמו שצריך ותפסיק להתנדנד כמו איזה נרקומן בדודא) ומה היצרן עצמו מתיר לשנות ברכבים האלה שאפילו התקנת מיגון פשוטה גרמה להם לחמם ולטחון דיפרנציאלים עד שסדנה אחת עלתה במקרה על הבעיה והחלה לייצר מיגון מאוורר...

בפעם האלף - אוטו טוב בסה"כ. חזק, נוח, עביר, אמין יחסית. האם מצדיק את המחירים הלא נורמליים שלו? לדעתי ממש לא.
העדר אולי לא טועה, אבל המחירים המוגזמים מעידים - לדעתי - על היסטריה וסגידה למותג הזה.

חנן-ג'יפולוג
23-06-14, 21:44
אני לא מצפה מהיצרן לאשר שיפור או שימוש בחלק תחליפי, זה אבסורדי, שלא לומר אידיוטי (אני שולל על דברים דומים כיסוי אחריות במסגרת תפקידי). אני בעצמי חוטא בזה, לפחות בנושא השיפורים, אבל כשאחד מהם יכשל, אני לא אטען שהמוצר הבסיסי דפוק. זה ההגיון שלי.

יואב פולס
23-06-14, 21:52
ברלי - אתה נסחף באותו להט אדיקות שאתה טוען כנגדו.
יש תמורה למחיר הגבוה - חלק ממנה מגיע במכירה.

Orang
23-06-14, 21:54

יואב,
אני אתבע אותך על כאבי בטן שנגרמו לי כשקראתי את מה שכתבת, הרגת אותי, שילבו בה בפלות מתכת של לואקר ? מאיפה הבאת את זה ?

יואב פולס
23-06-14, 22:02
ככה זה כשיש לך חברים עם לנדרוברים. אתה שומע את השיחות שלהם, כשהם באים לבור עם מכוניות של חברים כי שלהם...אעפס...איך לומר...ממממ...לא נעים. עזוב.

ד ו ר ו ן
23-06-14, 22:14
דרור,
זה די מאפיין את השוק המקומי.
באוסטרליה אתה יכול לקנות את אוטו הרכב עם חבילת שדרוג מתלים ומיגון מהמשווק הרשמי, לא דילר שלוקח על עצמו אלא סוכנות טויוטה.

בארה״ב אתה יכול לקבל גם ערכת מתלים של TRD, וערכת שיפורי הספק, מקוריים של היצרן.

אז כן,
יש שיפורים ושדרוגים מהיצרן.

Slowly..

דרור ברלי
23-06-14, 22:34
אני לא מצפה מהיצרן לאשר שיפור או שימוש בחלק תחליפי, זה אבסורדי, שלא לומר אידיוטי (אני שולל על דברים דומים כיסוי אחריות במסגרת תפקידי). אני בעצמי חוטא בזה, לפחות בנושא השיפורים, אבל כשאחד מהם יכשל, אני לא אטען שהמוצר הבסיסי דפוק. זה ההגיון שלי.

את התשובה הזו גם אני יודע.
דורון מספר לנו על TRD באמריקה. הלוואי על כולנו.
אבל אמריקה זה לא ישראל. כאן כולם אוסרים לשנות אפילו מאפרה (שוב אני נתפס למאפרות... נמאס לי כבר מהסיגריות האלה. איך מפסיקים?...) אחרת תגיד שלום לאחריות.

יודע מה? נעזוב אחריות. מכוניות בנות 10. האוטו הזה ממש לא דפוק, נהפוכו. אבל אם הוא לא מגיב טוב לשיפור שהוא מאוד נפוץ, זה אומר משהו, לא?... זה לא פרונט שאפשר להגדיר כ"חלש" או "בעייתי"?... כמה רכבי שטח אנחנו מכירים שהגבהה מתונה גורמת להם לכשל דרמטי כזה במכלול בטיחותי?... אני זוכר רק את מוטות ההגה שנשברים בפולסייזים של GM עם IFS ובטרופר (וזו כנראה הבעיה הכי קטנה שלו, נעזוב...)

המוצר ממש לא דפוק, אבל בנסיעה מרגישים טוב מאוד איך היצרן הזה שנתפס כהכי איכותי ואמין, חוסך על הלקוח. לדוגמה - בולמי זעזועים. המקוריים הם תת רמה, הזבל הכי זול שטויוטה הצליחה למצוא בלי לפגוע אנושות בבטיחות. הם סמרטוטים לא רק ביחס למחיר האוטו אלא בפני עצמם. לקוח שקצת מבין ומחליף אותם בסחורה איכותית, מסתכן באובדן האחריות. זה נורמלי בעיניך? כמובן שבכלים ישנים שסיימו תקופת אחריות כבר אין שאלות.

ד ו ר ו ן
23-06-14, 22:39
דרור,
שמת לב שהשאלה היא לדגם אחר ממה שאתה מתייחס אליו לגבי התפוחים?
בדגם שהחליף את הפראדו המתלה שונה, יצא לך לשמוע על בעיה כזו אחרי 2003?
אני באמת שואל, כי כל מה ששמעתי/קראתי היה לגבי המתלה של הדגמים הישנים יותר.

Slowly..

חנן-ג'יפולוג
23-06-14, 22:39
לא חוקי לשלול ממך אחריות על עצם השימוש במוצר תחליפי, אלא אם כן הוא גרם לנזק.
לכן בולם איכותי יותר לא ישלול אחריות.
אם הוא גם יהיה ארוך יותר ויאפשר זויות חריגות למתלה אז תישלל ממך האחריות, ובצדק.
כנ"ל לגבי קפיצים. כנ"ל לגבי כל דבר אחר.
בעיניי זה הגיוני.

דרור ברלי
24-06-14, 00:00
מי מחליט האם מוצר אפטרמרקט גרם לנזק?
מי מהותיקים עוד זוכר את הסיפור מלפני 9-10 שנים של הל"ק 120 שהיה טוחן דיפ'ים אחוריים כמו גרעינים, ובטויוטה טענו שזה בגלל ההגבהה והבולמים התחליפיים?...

חנן-ג'יפולוג
24-06-14, 00:22
המוסך, מנהלי השירות והמנהל הטכני. בסדר הזה.
חושב שקופחת? יש בית משפט.

מוני אורבך
24-06-14, 06:16
הדיון הזה התחיל טוב ונגמר רע מאוד.
אם מתחלים להטיח ססמאות ודעות קדומות אחד בשני, זה פשוט לא מוביל לשום מקום.
הבולגוינט יכול להתפרק ב דגמים שלפני 2003 בגלל שהקפיץ מותח את הבולגוינט ולא לוחץ עליו.
כתןצאה מכך אם יש כשל בבולגינט הוא מתפרק והגלגל יוצא לטיול.
מ 2003 הבולגוינט נלחץ ולא נמתח ואם יש כשל אלא אם כן כל הבולגיוני נשבר הגלגל לא יגול להתפרק.
אני לא שמעתי על כשלים כאלו מ 2003 והגיוני מאוד שלא יהיו.
אני גם לא שמעתי על "ההוא שהתפרק לו במהירות גבוהה" כל המקרים ששמעתי היו במהירות נמוכה
וכמו שכתבתי יש סיבה.
הכשל הזה הפך להיות כמעת אובססיה בקרב אנשים מסוימים.
מצד שני גם אגדת " טויוטה שומרת על ערך גבוה היא לא איך להגיד מדויקת..
כאשר פרסמתי את הרכב האישי שלי שיש בו לא מעט שיפורים במחיר סביר והגיוני מעל המכירון
לא הוצפתי בטלפונים, ואלו שכן טלפנו רק חיפשו מחירון, שיפורים מבחינתם זה אוויר.
להצפין עד חיפה? רק אם אני מתחיב על בדיקה ומוכר קצת מתחת למחירון של יד 2
אז ככה שלשני הצדדים של האגדה לא נכונים, והאמת אפשהו באמצע
אני אגב החלטתי בסוף לא למכור כי הרכב שרציתי לקנו (דיפנדר יואב) נמכר בזמן שפרסמתי את שלי

AzurA
24-06-14, 07:39
טוב אני רואה שהדעות חלוקות כאן(בלשון המעטה) אך עדיין נהנתי לקרוא את הויכוח ביניכם
בסופו של דבר זה יסתכם במה שאני ימצא ויכול להיות שאני לא ימצא משהו במצב טוב ואז אני יעבור לפג'רו
אז אני שואל שוב, כל המחלות שציינתי בהנחה שקיימות, קיימות בשנים מסויימות ? או ש2003-2004-2005 זה אותו רכב בדיוק ואין צורך לפסול מודלים ?

מוני אורבך
24-06-14, 08:33
לכל מודל יש את היתרונות והחסרונות שלו בדיוק כמו שלכל רכב אחר יש את היתרונות והחסרונות.
לפסול מודלים שונים רק בגלל סרן שמועתי.. בעיתי בלשון המעטה.
אתה חיב להסתכל כל רכב לגופו ולבדוק מה טוב בו ומה פחות טוב בו ואם הוא מתאים לכיסך.
מצטער אף אחד לא יעשה את העבודה בשבילך.

דרור ברלי
24-06-14, 12:05
בוא ונסכם כך:
האוטו באופן כללי ובשורה התחתונה מצוין. מהטובים בקטגוריה אם לא הטוב ביותר.

מ-1999 עד 2003 כולל, מדובר על לנדקרוזר 90 שבישראל נקרא בפשטות "פראדו". רובם בעלי מנוע דיזל 3 ליטר, עם 125 כ"ס (1999-2000) או 163 כ"ס (2001-2003). יש גם כמה עם מנועי בנזין 3.4 ליטר V6, עם 178 כ"ס. כל הדגמים בישראל בעלי תיבה אוטומטית 4 מהירויות, הנעה 4X4 קבועה, הילוך כוח, נעילה לדיפ' המרכזי ונעילה אחורית מקורית מהיצרן.

מ-2004 והלאה זה לנדקרוזר 120 שבארץ נקרא בפשטות "לנדקרוזר" (בכל מיני שווקים בעולם קוראים גם לו "פראדו". הדגם שהחליף אותו - לנדקרוזר 150, כבר מתהדר בכיתוב "פראדו" על התחת גם בישראל. כעיקרון הוא מבוסס עליו, וההבדלים הם בעליה בהספק המנוע ובשינויים עיצוביים/קוסמטיים). הרוב עם מנועי דיזל 3 ליטר 163 כ"ס-171 כ"ס. בדגם 150 ההספק עלה ל-190 כ"ס. דגם הבנזין בעל מנוע V6 בנפח 4.0 ליטר, עם 250 כ"ס.
כל הדגמים הללו בישראל בעלי תיבה אוטומטית. ה-120 הראשונים הגיעו עם 4 מהירויות, אחר כך התיבה הוחלפה לבעלת 5 מהירויות. ב-150 תיבה בעלת 5 מהירויות. כל הדגמים בעלי הנעה 4X4 קבועה. יש הילוך כוח ונעילה לדיפ' המרכזי, אין נעילה אחורית, יש בקרת משיכה אלקטרונית שעובדת מצוין.

הדעה הרווחת היא שה-90 טוב יותר בשטח וזה כנראה נכון.
ה-120 ו-150 נוחים ומעודנים יותר וטובים יותר בכביש. עדיין בעלי יכולת שטח גבוהה מאוד, יחסית ל-SUV

כולם אמינים, כאשר הרגישויות הידועות שדובר עליהן:

90 - הבולג'ינטים המדוברים. אני רואה בזה טעות תכנונית של היצרן (בולג'ינט שנמשך וכו', עובדה שבדגם 120 התכנון שופר) הכשל מתרחש לרוב בכלים מוגבהים ו/או כאלה שנעשה בהם שימוש בחלקים תחליפיים באיכות לא מזוהה. לא הייתי חושש מזה בתנאי שהרכב בעל היסטוריית טיפולים מתועדת שכוללת החלפת בולג'וינטים למקוריים בלבד והמכלול הנ"ל נבדק היטב, או שמיד לאחר הרכישה משקיעים בו ביישור קו ומחליפים את הבולג'וינטים למקוריים - זו הוצאה נוספת, שכנראה משתלמת למען השקט הנפשי. בוודאי ברכב שכבר מוגבה.

דיפרנציאל קדמי עדין (בזמנו נטען שרוב הכשלים בו הם בגלל טעות נהג, שמתעלם מהוראת היצרן לנעול דיפ' מרכזי בכל ירידה מהכביש), לטעמי, אם צריך להשקיע כסף גדול בתיקון/החלפה של דיפ' קדמי, זה הזמן לנעילה דוגמת ARB. גם חזקה בהרבה מהדיפ' המקורי וגם שדרוג עצום ליכולת העבירות (שגבוהה כבר מלכתחילה)
פלסטיקה פנימית מקרקשת ולעתים גם מתפרקת.

המזרקים שדובר עליהם. לא בעיה יומיומית, אבל כשמגיע זמנם (וברכב משומש, "זמנם" עלול ליפול במשמרת שלך) זה סיפור מאוד יקר.

ב-120 אותם מזרקים והדיפ' אחורי שבזמנו נטען שהוא רגיש. הדשבורד מקרקש ונוטה להיסדק.

150 - עדיין חדש יחסית בשוק ולא ידוע על בעיות כרוניות עד כה. הוא גם משופר בכל מה שקשור לאיכות חומרים, בעיקר בתא הנוסעים.

כל הדגמים נחשבים לסחירים ומבוקשים והדעה הרווחת היא שכלים טובים נמכרים במחיר גבוה מהמחירון. והנה מוני שהוא בעליו של פראדו (ומי שמכיר אותו יכול להיות בטוח שהאוטו שלו מתוחזק בקנאות ובמצב מעולה - אם לקנות ג'יפ משומש כלשהו אז רק ממנו) טוען שזה לא כך ושדווקא קשה למכור - אולי זה בגלל המגמה הכללית שמתפתחת עכשיו בשוק המשומשות, כאשר גם פרייבטים פופולריים שנחשבו "חסינים", שומרי ערך וכאלה שמסתכלים על המחירון מלמעלה, כמו קורולה למשל, נסחרים עכשיו מתחת למחירון ולא במעט. ועדיין הלנדקרוזרים נסחרים במחירים גבוהים עד הזויים ביחס לגילם, לק"מ שצברו ולכלים מהקטגוריה שלהם שדומים להם בגודל ובמפרטים.
רוצה דווקא טויוטה ומוכן לשלם הרבה יותר - סבבה לך. סביר להניח שאם תשמור על האוטו ותטפל בו היטב גם תמכור אותו בהמשך בסכום גבוה יחסית.

מעבר לזה, קצת פסיכולוגיה של מכוניות משומשות - כולנו, גם אני, יודעים לספר איך מציעים לנו ברחוב סכומים מפתים עבור המכוניות שלנו. אבל זה קורה תמיד רק כשאנחנו לא חושבים ולא מעוניינים למכור בכלל, וגם זה שזרק לנו הצעה מפתה, אף פעם לא מחזיק באותו רגע את חבילת השטרות בכיס... כשמגיע רגע האמת ואנחנו באמת רוצים למכור את האוטו - אנחנו תמיד מגלים שצריך סבלנות של ברזל, שאף אחד לא פראייר ושתמיד מוכרחים להתפשר קצת כדי לסגור עיסקה.

AzurA
24-06-14, 12:30
בוא ונסכם כך:
האוטו באופן כללי ובשורה התחתונה מצוין. מהטובים בקטגוריה אם לא הטוב ביותר.

מ-1999 עד 2003 כולל, מדובר על לנדקרוזר 90 שבישראל נקרא בפשטות "פראדו". רובם בעלי מנוע דיזל 3 ליטר, עם 125 כ"ס (1999-2000) או 163 כ"ס (2001-2003). יש גם כמה עם מנועי בנזין 3.4 ליטר V6, עם 178 כ"ס. כל הדגמים בישראל בעלי תיבה אוטומטית 4 מהירויות, הנעה 4X4 קבועה, הילוך כוח, נעילה לדיפ' המרכזי ונעילה אחורית מקורית מהיצרן.

מ-2004 והלאה זה לנדקרוזר 120 שבארץ נקרא בפשטות "לנדקרוזר" (בכל מיני שווקים בעולם קוראים גם לו "פראדו". הדגם שהחליף אותו - לנדקרוזר 150, כבר מתהדר בכיתוב "פראדו" על התחת גם בישראל. כעיקרון הוא מבוסס עליו, וההבדלים הם בעליה בהספק המנוע ובשינויים עיצוביים/קוסמטיים). הרוב עם מנועי דיזל 3 ליטר 163 כ"ס-171 כ"ס. בדגם 150 ההספק עלה ל-190 כ"ס. דגם הבנזין בעל מנוע V6 בנפח 4.0 ליטר, עם 250 כ"ס.
כל הדגמים הללו בישראל בעלי תיבה אוטומטית. ה-120 הראשונים הגיעו עם 4 מהירויות, אחר כך התיבה הוחלפה לבעלת 5 מהירויות. ב-150 תיבה בעלת 5 מהירויות. כל הדגמים בעלי הנעה 4X4 קבועה. יש הילוך כוח ונעילה לדיפ' המרכזי, אין נעילה אחורית, יש בקרת משיכה אלקטרונית שעובדת מצוין.

הדעה הרווחת היא שה-90 טוב יותר בשטח וזה כנראה נכון.
ה-120 ו-150 נוחים ומעודנים יותר וטובים יותר בכביש. עדיין בעלי יכולת שטח גבוהה מאוד, יחסית ל-SUV

כולם אמינים, כאשר הרגישויות הידועות שדובר עליהן:

90 - הבולג'ינטים המדוברים. אני רואה בזה טעות תכנונית של היצרן (בולג'ינט שנמשך וכו', עובדה שבדגם 120 התכנון שופר) הכשל מתרחש לרוב בכלים מוגבהים ו/או כאלה שנעשה בהם שימוש בחלקים תחליפיים באיכות לא מזוהה. לא הייתי חושש מזה בתנאי שהרכב בעל היסטוריית טיפולים מתועדת שכוללת החלפת בולג'וינטים למקוריים בלבד והמכלול הנ"ל נבדק היטב, או שמיד לאחר הרכישה משקיעים בו ביישור קו ומחליפים את הבולג'וינטים למקוריים - זו הוצאה נוספת, שכנראה משתלמת למען השקט הנפשי. בוודאי ברכב שכבר מוגבה.

דיפרנציאל קדמי עדין (בזמנו נטען שרוב הכשלים בו הם בגלל טעות נהג, שמתעלם מהוראת היצרן לנעול דיפ' מרכזי בכל ירידה מהכביש), לטעמי, אם צריך להשקיע כסף גדול בתיקון/החלפה של דיפ' קדמי, זה הזמן לנעילה דוגמת ARB. גם חזקה בהרבה מהדיפ' המקורי וגם שדרוג עצום ליכולת העבירות (שגבוהה כבר מלכתחילה)
פלסטיקה פנימית מקרקשת ולעתים גם מתפרקת.

המזרקים שדובר עליהם. לא בעיה יומיומית, אבל כשמגיע זמנם (וברכב משומש, "זמנם" עלול ליפול במשמרת שלך) זה סיפור מאוד יקר.

ב-120 אותם מזרקים והדיפ' אחורי שבזמנו נטען שהוא רגיש. הדשבורד מקרקש ונוטה להיסדק.

150 - עדיין חדש יחסית בשוק ולא ידוע על בעיות כרוניות עד כה. הוא גם משופר בכל מה שקשור לאיכות חומרים, בעיקר בתא הנוסעים.

כל הדגמים נחשבים לסחירים ומבוקשים והדעה הרווחת היא שכלים טובים נמכרים במחיר גבוה מהמחירון. והנה מוני שהוא בעליו של פראדו (ומי שמכיר אותו יכול להיות בטוח שהאוטו שלו מתוחזק בקנאות ובמצב מעולה - אם לקנות ג'יפ משומש כלשהו אז רק ממנו) טוען שזה לא כך ושדווקא קשה למכור - אולי זה בגלל המגמה הכללית שמתפתחת עכשיו בשוק המשומשות, כאשר גם פרייבטים פופולריים שנחשבו "חסינים", שומרי ערך וכאלה שמסתכלים על המחירון מלמעלה, כמו קורולה למשל, נסחרים עכשיו מתחת למחירון ולא במעט. ועדיין הלנדקרוזרים נסחרים במחירים גבוהים עד הזויים ביחס לגילם, לק"מ שצברו ולכלים מהקטגוריה שלהם שדומים להם בגודל ובמפרטים.
רוצה דווקא טויוטה ומוכן לשלם הרבה יותר - סבבה לך. סביר להניח שאם תשמור על האוטו ותטפל בו היטב גם תמכור אותו בהמשך בסכום גבוה יחסית.

מעבר לזה, קצת פסיכולוגיה של מכוניות משומשות - כולנו, גם אני, יודעים לספר איך מציעים לנו ברחוב סכומים מפתים עבור המכוניות שלנו. אבל זה קורה תמיד רק כשאנחנו לא חושבים ולא מעוניינים למכור בכלל, וגם זה שזרק לנו הצעה מפתה, אף פעם לא מחזיק באותו רגע את חבילת השטרות בכיס... כשמגיע רגע האמת ואנחנו באמת רוצים למכור את האוטו - אנחנו תמיד מגלים שצריך סבלנות של ברזל, שאף אחד לא פראייר ושתמיד מוכרחים להתפשר קצת כדי לסגור עיסקה.

תודה על התשובה המפורטת
עכשיו הכל ברור לי אני אעדכן מה קניתי בסוף :)

מוני אורבך
24-06-14, 13:01
דרור תיסלם על ההשקעה - כל הכבוד, ממש מיני כתבה שמסכמת בצורה אוביקטיבית פחות או יותר את המצב.
ולפותח השירשור כמה עצות שימושיות בעת קנית רכב.
1. על תנעל על מודל או שנה, תנעל על מה שאתה רוצה מהרכב.
נכון באופן כללי רכב "צעיר" עם מעט ידים יהיה יותר אמין מרכב עם יותר ידים, אבל זה לא תמיד נכון.
רכב צעיר עם יד 1 שלא שמרה עליו יהיה הרבה פחות אמין מזקן ששמרו עליו בצורה אוהבת.
לכן תהיה פתוח להצעות ואל תנעל על שנה או מודל רק כי כלל האצבע אומר זאת.
2. נצל את ההזדמנות. רוב בעלי הטויוטות (ולא רק הם) חיים בעננים ומבקשים מחירים מוגזמים, כי הם לא באמת מעונינים למכור.
אבל לפעמים יש משהו במצב לחוץ והוא מחפש למכור, תזהה אותו לפי המחיר הפחות או יותר נורמלי שהוא מציע.
זה ההזדמנות שלך, והיא לא תחזור. טויוטות במחירים ראליים נמכרים תוך יום.

אני לדוגמא הצעתי את הרכב (פראדו 01) ב 58 כאשר מחירון יד שתיים הוא 52 ולי יש די הרבה שיפורים על הרכב.
התחלתי מ 62 (לדעתי לא ראלי) ואחרי שבועים כאשר הדיפנדר שרציתי לקנות כבר היה על סף מכירה הורדתי ל 58.
בדיוק כאשר משהו כבר היה מוכן לתת לי 55 (כתלות בבדיקה וכו) נמכר הדיפנדר.
מכאן כבר לא היה לי שום סיבה למכור, ולכן ירדתי מכל הנושא.
אם הדיפנדר לא היה נמכר, היתי מוכן להיפרד מהטויוטה ב 55 והאמת אולי גם פחות.
"אחוז את הרגע" אמר יוליוס קיסר לפני 2000 שנה - והוא צדק..

amit1
24-06-14, 13:49

חנן, מדובר בנושא בטיחותי ואני מציע לך לא לזלזל בסוגיה. חפור במרשתת בעיקר באתרים אוסטרליים ושם תמצא הרבה חומר בנושא....וכן, הכשלים של הבולגוינטים קורים עם חלקים מקוריים. באוסטרליה פשוט נוקטים במשנה זהירות ומחליפים בולגוינטים כל 70000 ק"מ.....

חנן-ג'יפולוג
24-06-14, 15:16
לזלזל? התבלבלת בנשוא הפנייה.

לזלזל בבטיחות זה להרכיב רכיב היגוי בלי אבא ואמא לרכב שלא תוכנן ולא נבחן לעבוד איתו.
לזלזל זה לשנות- "לשפר" מכלול במתלה ובהיגוי בלי לבחון לעומק את כל ההשלכות שנובעות מכך, כולל מגבלות של זויות עבודה של חלקי מתלה.
לזלזל זה לטפל במוסך שלא מחויב להנחיות יצרן ולא בודק מכלולי היגוי ומתלה בעת טיפול תקופתי.

לגבי העובדות, אם הן נכונות או לא, פנה למי שהביא כאן את ה"עובדות". לי אין קשר טכני כלשהו לרכב הנ"ל.

יואב פולס
24-06-14, 16:50
הנה, התפרסמה מודעה קצת הזויה, לעניות דעתי.
זה דוגמא למודעה תלושה מהמציאות, אבל כמובן שזכותו של כל אחד לבקש כמה שבא לו על הרכב שלו, ושכל קונה יעשה את השיקולים שלו.

Pageup
24-06-14, 17:32
הנה, התפרסמה מודעה קצת הזויה, לעניות דעתי.
זה דוגמא למודעה תלושה מהמציאות, אבל כמובן שזכותו של כל אחד לבקש כמה שבא לו על הרכב שלו, ושכל קונה יעשה את השיקולים שלו.

אני כמעט התעלפתי מצחוק. בתור בעלים של אחד משנתון יותר גבוה, אם זה מחיר ריאלי אני יושב על מכרה זהב.
אחרי 5 וחצי שנים לא הפסדתי שקל.

YOSIS 2
24-06-14, 17:42
שלום רב
רק לעידכון המזרקים המדוברים כבר לא עולים 14000 שח המחיר ירד והרבה !!! גם במוסכים המורשים
יוסי

AzurA
25-06-14, 07:31
דרור תיסלם על ההשקעה - כל הכבוד, ממש מיני כתבה שמסכמת בצורה אוביקטיבית פחות או יותר את המצב.
ולפותח השירשור כמה עצות שימושיות בעת קנית רכב.
1. על תנעל על מודל או שנה, תנעל על מה שאתה רוצה מהרכב.
נכון באופן כללי רכב "צעיר" עם מעט ידים יהיה יותר אמין מרכב עם יותר ידים, אבל זה לא תמיד נכון.
רכב צעיר עם יד 1 שלא שמרה עליו יהיה הרבה פחות אמין מזקן ששמרו עליו בצורה אוהבת.
לכן תהיה פתוח להצעות ואל תנעל על שנה או מודל רק כי כלל האצבע אומר זאת.
2. נצל את ההזדמנות. רוב בעלי הטויוטות (ולא רק הם) חיים בעננים ומבקשים מחירים מוגזמים, כי הם לא באמת מעונינים למכור.
אבל לפעמים יש משהו במצב לחוץ והוא מחפש למכור, תזהה אותו לפי המחיר הפחות או יותר נורמלי שהוא מציע.
זה ההזדמנות שלך, והיא לא תחזור. טויוטות במחירים ראליים נמכרים תוך יום.

אני לדוגמא הצעתי את הרכב (פראדו 01) ב 58 כאשר מחירון יד שתיים הוא 52 ולי יש די הרבה שיפורים על הרכב.
התחלתי מ 62 (לדעתי לא ראלי) ואחרי שבועים כאשר הדיפנדר שרציתי לקנות כבר היה על סף מכירה הורדתי ל 58.
בדיוק כאשר משהו כבר היה מוכן לתת לי 55 (כתלות בבדיקה וכו) נמכר הדיפנדר.
מכאן כבר לא היה לי שום סיבה למכור, ולכן ירדתי מכל הנושא.
אם הדיפנדר לא היה נמכר, היתי מוכן להיפרד מהטויוטה ב 55 והאמת אולי גם פחות.
"אחוז את הרגע" אמר יוליוס קיסר לפני 2000 שנה - והוא צדק..

אני לא נעול על שום דגם
השאלה שלי הייתה כדי לדעת אם יש מודלים בעייתיים יותר מהאחרים
בכל אופן אני מחפש לנד קרוזר 2003-2005 אם אני ימצא משהו במצב טוב שיוכל להוכיח שעשה מזרקים אני ילך לכיוון הזה
אם לא אז יש גם את הפג'רו קינג שמעניינת אותי מאוד
יהיה בסדר לקנות משהו אני יקנה בסוף :)

מוני אורבך
25-06-14, 08:05
אתה מחפש משהו שעשה מזרקים ?!
המזרקים לא אמורים להתקלקל אחרי 200 אלף קילומטר גם לא אחרי שלוש מאות.
וגם לא חמש מאות..
אם למשהו זה קרה בסביבות המאתים שלוש מאות כנראה שמשהו בתחזוקת הרכב לא היה תקין.
או הסולר או החלפת שמן או ...
ואם המזרקים הלכו, לך תדע מה עוד מתקרב למוות קליני והוא "יפול במשמרת שלך" בגלל תחזוקה לקויה.
אז נכון, לפעמים יש פגם ביצור, ומזרקים הולכים, לפעמים. אבל בכוח לחפש משהו שהחליף מזרקים כי אז אתה לא צריך לעשות זאת ??
נראה לי הגיון לא מבוסס, בלשון המעטה..
מזכיר לי את ההגיון של רוכשי הדיסקברי שחיפשו משהו "שעשה ראש" כי אז הם לא צריכים.
ראש מנוע אפילו בדיסקו לא הולך סתם כך, בדרך כלל יש סיבה (צינור מתפוצץ, רדיטור סתום, עומס מתמשך על המנוע וכו)
וכאשר הולך הראש זה בגלל מנוע שהתחמם, ולך תדע מה עוד נפגע כתוצאה מההתחממות..

אגב, גם לפאגרו קינג יש מזרקים וגם הם מאוד יקרים...

יואב פולס
25-06-14, 08:42
לפותח השרשור -
קיבלת כאן המון דעות, סותרות, מנוגדות, משלימות ועוד.
במחיר של קרוזר 2004-5 אתה יכול לרכוש פאג'רו 2008-10.
אם טרם גיבשת דעה, או שלא היתה לך דעה ספציפית לגבי הרצון שלך לקרוזר דווקא - לך על הפאג'רו.
תקבל רכב צעיר יותר, מצויין, שיתן לך מענה נפלא בשטח.

tzagi
25-06-14, 08:58
בכל אופן אני מחפש לנד קרוזר 2003-2005 אם אני ימצא משהו במצב טוב שיוכל להוכיח שעשה מזרקים אני ילך לכיוון הזה
אם לא אז יש גם את הפג'רו קינג שמעניינת אותי מאוד
יהיה בסדר לקנות משהו אני יקנה בסוף :)

לא פוסל את הבחירה שלך.....אבל יש אבל שניתן להכניס בו כמה וכמה סמי-טריילרים
פעם חשבתה מדוע לטויוטה במיוחד ניצר מוניטין לאמינות שהקטין את מרצדס? הרי זה לא המצאה ישראלית, המוניטין קיים ברכבי העולם ולא מה20 שנה האחרונות, המוניטין הוא כמעט בן 40 שנה.
קצת היסטוריה,
טויוטה פתחו את הסוכנות הראשונה שלהם בארה'ב ב1957 בהוליווד, הבניין קיים גם היום, המשרדים ומחלקת היבוא היתה בלונג ביץ' וגם קיימים היום
לא הלך להם מי יודע מה, בעיקר כי יבאו רכבים אפרוריים ומשעממים(שום דבר לא השתנה מאז) ובשנות ה60 הם שיחקו כינור שני לדאטסון(ניסאן בזמנו), להם היו רכבים יותר ספורטיבים ומכירות לא רעות בכלל.
שיחק הגורל ו2 דברים התחילו את המהפכה, 1. משבר הדלק של התחלת שנות ה70. 2. טויוטה קורולה.(באותו הזמן)
מאז ועד היום כמעט ולא היה מודל שיצא שזכה בשם רע( היחיד שאני מכיר: האקו משנות ה90)
המוניטין לא נרכש סתם ככה, הוא אמיתי לחלוטין,
דוגמאות אישיות שלי(רכבים ששירתו אצלי), לא כרונולוגית סתם מהזיכרון
82 סליקה 500000 מייל
79 קרסידה 250000 מייל
83 סליקה 2700000 מייל
79 פיקאפ 250000 מייל
84 פיקאפ 340000 מייל
99 אבאלון 230000 מייל

נעבור למיטסובישי
הראשון שעבדתי עלין היה טרדיה שנת 82, הרכב היה מודרני ומעניין, אבל היה בנוי חרא, הברזל היה חרא, הבניה היתה חרא, הצרות היו רבות.
מבחינת אכות הזכיר רכב אמריקאי מאותם שנים, כרגיל מוניטין נרכש בעבודה קשה, ומיטסובישי רכשו מוניטין של זבל(רכבים לא אמינים) ולכן קיפלו את הזנב בין הרגליים ועזבו את ארה'ב וגם פשטו רגל.

חומר למחשבה.

amit1
25-06-14, 13:13
חמסה חמסה חמסה, טפו טפו טפו - מאז שקניתי אותו קניתי לו רק סולר וגגון.) .
אתה בטוח שלא שכחת....? חמסה חמסה חמסה, טפו טפו טפו

יואב פולס
25-06-14, 14:50
עמית - שחרר אותי מהתגובות שלך. תתעלם מכל מה שאני כותב, אף לא אחד מהדברים מופנה כלפיך.
תתנהג כלפי כפי שאני מתנהג כלפיך - התעלמות מוחלטת. אויר. לא קיים. (התגובה הזו חריגה).
תודה.

hosham
25-06-14, 15:23
בהשוואה בין ל"ק לפאג'רו - ברשותי ל"ק 2005, לאחי יש פאג'רו שני כבר ( 2008 בנזין) קנה אותו בגלל המחיר והפינוקים - פה אין עוררין בוויכוח הזה.
הל"ק נוסע הרבה יותר נעים בשטח ובכביש - הפאג'רו מקרקש ומחצצרץ בכמויות וגם מבחינת רעש רוח הרבה יותר רועש.
שורה תחתונה לדעתי הל"ק לוקח(אני מכיר את הרכב מיום היוולדו והנסיעה לא השתנתה), יצא לי לנהוג על שניהם נסיעות ארוכות למדבר והפאגרו פשוט מעייף בנהיגה שלו.
בדרכי עפר הל"ק מגהץ והפאג'רו מקפץ - בפסי האטה אצלנו האוטו נכנס לרזוננס קטן ומעצבן - הגיע הזמן להחליף בולמים.
טיפולים +/- אותו דבר - רכבים לא חדשים שנוסעים הרבה, פה משאבת מים, שם איזה גומיה, סביר לרכב בן 10.

my 2 cents

איל מ
25-06-14, 15:35
tzagi יקר,
אני לא טוען שטויוטה אינם רכבים טובים (ולראיה לצד הדיסקו יש גם טויוטה בבית), והלנד קרוזר אינו יוצא דופן מהבחינה הזו אבל (ובאבל הזה אפשר להכניס כמה פרייבטים), חלק מאד מאד גדול ממוניטין האמינות של טויוטה התבסס על הסתרת תקלות שיטתית מהציבור ותיקונן ללא ידוע הלקוח או לחילופין ריקול.הפרשיה המפורסמת ביותר היא כמובן עניין דוושת התאוצה והטיוח שבא בעקבותיה שנחשפה ע"י מתרגמת פלונית אבל זה לא המקרה היחיד. גם לטויוטה יש רכבים עם בעיות (ראה ערך האח הגדול של ההילקס ששווק בצפון אמריקה בו היו נשברות שלדות).
עכשיו שוב אומר, לטויוטה רכבים אמינים ומצוינים אך אם מכניסים "אבלים" ראוי להציג את התמונה המלאה על כל צדדיה.
וסתם אנקדוטה בהקשר זה:
הרכב האמין ב-15 השנה האחרונות (http://www.igudkb.co.il/%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%A8-%D7%94%D7%A0%D7%95-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8-%D7%91-15-%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7% 95%D7%AA%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1-%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%9D-%D7%94%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93.html)

חנן-ג'יפולוג
25-06-14, 15:49
הכרתי מתוקף תפקידי הוראות טכניות של מותגי רכב אחרים ולכולם היו הנחיות "שקטות" לטיפול בכשלים סדרתיים, גם כשלים בטיחותיים. אני מטיל ספק בכך שיש יצרן כלשהו שנוהג אחרת.

ההבדל הוא שטויוטה נתפסו, לכאורה.

פלג_
25-06-14, 16:11
tzagi יקר,
אני לא טוען שטויוטה אינם רכבים טובים (ולראיה לצד הדיסקו יש גם טויוטה בבית), והלנד קרוזר אינו יוצא דופן מהבחינה הזו אבל (ובאבל הזה אפשר להכניס כמה פרייבטים), חלק מאד מאד גדול ממוניטין האמינות של טויוטה התבסס על הסתרת תקלות שיטתית מהציבור ותיקונן ללא ידוע הלקוח או לחילופין ריקול.הפרשיה המפורסמת ביותר היא כמובן עניין דוושת התאוצה והטיוח שבא בעקבותיה שנחשפה ע"י מתרגמת פלונית אבל זה לא המקרה היחיד. גם לטויוטה יש רכבים עם בעיות (ראה ערך האח הגדול של ההילקס ששווק בצפון אמריקה בו היו נשברות שלדות).
עכשיו שוב אומר, לטויוטה רכבים אמינים ומצוינים אך אם מכניסים "אבלים" ראוי להציג את התמונה המלאה על כל צדדיה.
וסתם אנקדוטה בהקשר זה:
הרכב האמין ב-15 השנה האחרונות (http://www.igudkb.co.il/%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%A8-%D7%94%D7%A0%D7%95-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8-%D7%91-15-%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7% 95%D7%AA%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1-%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%9D-%D7%94%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93.html)

זאת לא חוכמה להכניס משפחתיות.
היו לי שלושה גאלאנטים, אחת נמכרה.
כולם בני יותר מ 12 שנה.
לא ניתן להשוות את האמינות שלהם לשום טנדר או SUV שהיה לי (וזה אחרי 8 היילקסים, 2 איפון ושני לנד קרוזרים)

לכל ייצרן יש דגמים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות.
ההשווה כאן היא לאותה קטגוריה.

יכול להיות שאם היה לנו פה את הפטרול עם מנוע אחר, הלנד קרוזר לא היה איפה שהוא עכשיו.
אני באמת הייתי שמח לקנות פטרול על פני הלנד קרוזר, גם במחיר זהה.

tzagi
25-06-14, 21:10
tzagi יקר,
וסתם אנקדוטה בהקשר זה:

לא נראה לי שקראתה מה שכתבתי
דיברתי על מוניטין שנרכש לפני 30-40 שנה
ממש לא רלוונטי לרכבים חדשים ולמשחקים שיצרני הרכב משחקים היום, וזה כולם בלי יוצא מהכלל.
העיתונות אוהבת לנשוך את הגדולים(GM.טויוטה) מעניין שלא שומעים על ריקולים מכול יצרן אחר...כאילו אין.

דרור ברלי
26-06-14, 13:45
גם היום טויוטה בצמרת סקרי אמינות ושביעות רצון של לקוחות.
וגם אם לא תמיד במקום הראשון, הרי שהם יהיו בין שלושה או חמישה הראשונים.

אז נכון שהסקרים האלה מודדים עוד כמה פרמטרים מלבד אמינות נטו, ונכון שלא כל לקוח בא עם אותן ציפיות אבל כל אלה בסופו של דבר תירוצים. מדובר במכוניות ברמת איכות גבוהה.

שולץ האיום
26-06-14, 17:19
[נעבור למיטסובישי
הראשון שעבדתי עלין היה טרדיה שנת 82, הרכב היה מודרני ומעניין, אבל היה בנוי חרא, הברזל היה חרא, הבניה היתה חרא, הצרות היו רבות.
מבחינת אכות הזכיר רכב אמריקאי מאותם שנים, כרגיל מוניטין נרכש בעבודה קשה, ומיטסובישי רכשו מוניטין של זבל(רכבים לא אמינים) ולכן קיפלו את הזנב בין הרגליים ועזבו את ארה'ב וגם פשטו רגל.

חומר למחשבה.[/QUOTE]

איזה לכלוך כוללני ולא רלוונטי.
ברשותי פאגרו Q קצר בנזין שנת 2000
אני מזמין אותך להתרשם איך מרגיש/נשמע/מתנהג רכב בן 15 שטופל טוב, וגורם לי הנאה מרובה
יותר מזה, אני לפעמים חושב על הרעיון להחליף ולא יודע למה. אין הרבה אופציות, ולצרכים שלי גם העלות מול תועלת מצויינת במיוחד.

amit1
26-06-14, 18:49
אני מציע שנתמקד בעובדות ולא בפסיכולוגיה של צרכנים שעברו שטיפת מוח.
טויוטה LC (ולא ארקו) הוא רכב שלדעתי מהווה דוגמה מצוינת לייצור רכב ברמת איכות בינונית ואפילו ירודה במספר תחומים. מי שמכיר ולמד את שיטות ניהול האיכות של טויוטה יודע שהממצאים בשטח בנוגע ל LC מעידים שהחברה לא יישמה בעצמה את שיטות האיכות שהיא כל כך מתהדרת בהם.
יצרן איכותי לא יאפשר שליקוי בטיחותי כל כך משמעותי כמו קריסה של הבול גוינט במתלה הקדמי של רכב שטח שמתיימר להיות אכותי, יחזור על עצמו במספר כל כך גדול של רכבים...ללא ביצוע פעולה מתקנת מיידית כמתחייב ממתולוגית האיכות של טויוטה.

tzagi
26-06-14, 18:54
[נעבור למיטסובישי

חומר למחשבה.

איזה לכלוך כוללני ולא רלוונטי.
ברשותי פאגרו Q קצר בנזין שנת 2000
אני מזמין אותך להתרשם איך מרגיש/נשמע/מתנהג רכב בן 15 שטופל טוב, וגורם לי הנאה מרובה
יותר מזה, אני לפעמים חושב על הרעיון להחליף ולא יודע למה. אין הרבה אופציות, ולצרכים שלי גם העלות מול תועלת מצויינת במיוחד.[/QUOTE]

ליכלוך? כוללני?
אולי בעיות הבנת הנקרא?

מה הקשר בין הרכב שלך למה שכתבתי?

שולץ האיום
26-06-14, 20:27
אולירק לא להתעצבן אדון גבריאלמה הקשר בין מה שרשמת לנושא ההודעה?

-->