PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - האם ניתן וכיצד להתחיל לעבוד בתור "משפר" רכבי שטח

Independent
22-06-14, 16:51
שלום לכולם,

אני קורא בפורומים פה כבר מספר שנים מפעם לפעם מתוקף ההתעניינות שלי בעולם הרכב בכלל וברכבי שטח בפרט. אני קורא על תחום הרכב ברחבי הרשת במשך שעות כל יום.

רציתי לפנות אליכם בשאלה שאני תוהה לגביה כבר שנים רבות, ובפרט בשנה האחרונה.

בעוד מספר חודשים אהיה בן 25. אני סטודנט שנה ראשונה להנדסת מכונות באונ' תל אביב.

מעולם לא היה בבעלותי רכב שטח. למעשה הרכב היחיד שהיה בבעלותי למשך 3 חודשים היה בעת טיול בניו-זילנד והיה סטיישן של ניסאן (אבל היה 4WD!).
אין לי שום רקע טכני מעשי ברכבים. הרקע הטכני המעשי היחיד שיש לי הוא בטנקים כיוון שהייתי מט"ק בצבא.
אני יכול להעיד על עצמי שיש לי חוש טכני טוב מאוד.

נרשמתי ללימודים הנ"ל מתוקף התעניינותי בתחום הרכב, ומתוך מטרה לעבוד בתחום בהמשך (וגם כי אין מסלול להנדסת רכב בארץ).
בשנה האחרונה אני חש כי הלימודים הם תיאורטיים מידי עבורי, והעניין שלי בהם לא מספיק גדול. חסר לי מאוד ביצוע מעשי של דברים.
לאחרונה יוצא שאני חושב יותר ויותר על להפסיק את הלימודים ולפנות לתחום אחר.

לענייננו,
רציתי לשאול אתכם האם מנסיונכם ומהיכרותכם בעולם רכבי השטח והסדנאות השונות, האם יש לי סיכוי והאם זה אפשרי שפשוט אגש לאחת מסדנאות הרכב ואציע את עצמי כעובד? אני רוצה לצבור ניסיון בתחום המעשי שממש מרתק אותי.
מה שעיכב ומעכב אותי כעת מלעשות זאת זו המחשבה שסדנאות רכב ירצו אנשים בעלי ניסיון בסיסי כלשהו במכונאות, ריתוך, חשמל רכב וכו' - ניסיון שאין לי.
האם לדעתכם סדנא תסכים לקבל אותי כ "הגשמת חלום" והשקעה לעתיד? או שהפרקטיקה לא תתן לזה לקרות?

מתנצל על אריכות הדברים, אשמח מאוד לתשובות כנות ומבוססות.

oferg22
22-06-14, 17:16
היי,
אני אגיב בעיקר לנושא הלימודים. כמובן שאת ההחלטה היחיד שתעשה הוא אתה, אבל בכל זאת-
באמת שנה ראשונה ללימודי הנדסה נראית תיאורטית ומשעממת. חדווא ופיזיקה אלה מקצועות קשים ומשעממים.
אבל וזה אבל גדול - הם הבסיס ללימודי הנדסה ואין מה לעשות הם יעזרו לך להבים דברים בהמשך.
לדעתי לימודי הנדסה ומכונות בעיקר הם בסיס מצוין להמשך בקריירה של תכנון, ניהול וכו. אם מעניין אותך תחום הרכב תוכל להשתלב בתחום בתעשייה בארץ(תתפלא קיימת בארץ תעשייה כזאת) או בעולם.
לנושא הסדנאות - אני חושב שישמחו לקבל אותך אפילו במשרה חלקית (בשכר זעום כמובן) כדי שתוכל ללמוד. שים לב שבהתחלה יתנו לך לעשות את הפעולות המשעממות כמו גירוזים, טיפולים וכו, אבל את זה אתה מכיר מהשריון(-:
בטח יגיעו אחרים שמכירים את עולם הסדנאות בארץ. בכל מקרה תמשיך ללמוד!

עופר

opl
22-06-14, 17:30
אתה גם ביישן? כי אם בוערת בך האש אז למה אתה לא מסתער על הסדנאות והמוסכים? ממה אתה מפחד? מתשובה שלילית?

אל תפסיק ללמוד!

מה מונע ממך לקנות ולו את הנבלה שבנבלות שברכבי השטח? ולו רק על מנת ללכלך את הידיים? רבים וטובים עשו זאת לפניך עם הרבה פחות ידע, הרבה פחות חוש טכני וכיסים רדודים להחריד.

shmil
22-06-14, 19:11
אנסה להיות עדין איתך, ולא לפתוח לך בבת אחת את השושנה.
ראשית - הכותרת.
הכותרת של השרשור שלך יומרנית. הרבה יותר מדי יומרנית. כל כך יומרנית, שעם גישה כזו, כנראה שאף אחד לא באמת ירצה להעסיק אותך. אתה לא יכול לשפר רכבי שטח, גם לא במרכאות, כי אתה עוד לא יודע כלום. גם לא עם החוש הטכני ה"טוב מאד", כדבריך.

עכשיו ניגש לכתוב בגוף השרשור:
יכול להיות שמישהו מהמוסכים/סדנאות יקח אותך לעבוד שם. יכול להיות.
אני אישית לא הייתי עושה את זה, כי אם תפסיק ללמוד יש לך חוסר יכולת מוכחת להתמיד במקום שבו לא מאד טוב לך ולכן אתה גם לא השקעה לעתיד.
אם אתה מאד רוצה, כפי שכתבו לך לפני כבר - קח ופתח לך את התחום הטכני כתחביב, ותמשיך למוד.
אחרי שתסיים את התואר, תדע יותר טוב מה אתה רוצה ומה פחות, וגם אז זה לא יהיה ודאי.

לכן, כל החלומות שלך ב"לשפר" לרתך, למסגר, וכד', הם נחמדים, אבל לא מחוברים למציאות.

כרגע, הדבר הנכון ביותר עבורך, בהסתכלות לטווח ארוך, הוא לסים לימודי הנדסה אותם התחלת, או כמו שמישהו אמר פה פעם - הנדסה זה קורס הקצינים של הטכנולוגיה.
תשתמש בפונקציית החיפוש באתר, היו פה הרבה דיונים שפתחו אנשי שנה א' להנדסה לגבי האופציה לנטוש או להתמיד....

בהצלחה.

גיל אסרף
22-06-14, 19:43
בתור אחד שמסיים הנדסת מכונות בעוד כמה שבועות, אני יכול רק להגיד לך שאין דבר יותר מספק מלסיים את התואר הזה.

אם תתמיד ותשקיע ובאמת תחפש ללמוד ולהרחיב את הידע שלך ולא רק לעבור את המבחנים, יהיו לך את הכלים להבין את העולם הזה שנקרא ״רכב״ ברמה הרבה יותר טובה, ואז את הפרקטיקה אתה תקלוט הרבה יותר מהר !

בהצלחה בכל מקרה

lizard
22-06-14, 20:04
אם הייתי במקומך לא הייתי מוותר על הלימודים. לעבוד בתחום תוכל תמיד אחר כך אבל זה הזמן, בייחוד אם כבר נרשמת ואתה מסתדר עם החומר, ללמוד.
בתכל'ס 99% מהסדנאות שיפורים מתקינות פגושים, כננות וכדומה. אם זה מה שמעניין אותך, סבבה. אבל אם אתה באמת רוצה לעבוד בתחום הרכב ובתחום אתגרי, אז תואר מהנדס מכונות ובהמשך אולי עם התמחות ברכב, זו הדרך הנכונה. להתקין פגושים הרבה יכולים, לבנות רכבים גם כן הרבה יכולים אבל לתכנן רכב מרוץ מנצח (או בכלל רכבים "מנצחים") מעט מאוד בארץ יודעים, חלקם הגדול פה בפורום.

זה הזמן ללמוד, לרתך ולחבר ברגים תוכל אחר כך.

ishc
22-06-14, 20:07
היי,
אני אהיה קצת פחות נוקשה משמיל מעלי אבל לא כל כך מזמן הייתי ממש בהתלבטויות שלך. אני אמנם נשרתי מהנדסת מכונות ובינתיים מצאתי את עצמי בתחום טכני אחר ולא פחות מעניין אבל לי היה המזל להיות היוצא מהכלל.
אם בא לך לדבר הטלפון שלי בחתימה, העצה היחידה היא לחשוב טוב טוב על עניין הלימודים.

Independent
22-06-14, 20:20
ראשית - הכותרת.
הכותרת של השרשור שלך יומרנית. הרבה יותר מדי יומרנית. כל כך יומרנית, שעם גישה כזו, כנראה שאף אחד לא באמת ירצה להעסיק אותך. אתה לא יכול לשפר רכבי שטח, גם לא במרכאות, כי אתה עוד לא יודע כלום. גם לא עם החוש הטכני ה"טוב מאד", כדבריך.

עכשיו ניגש לכתוב בגוף השרשור:
יכול להיות שמישהו מהמוסכים/סדנאות יקח אותך לעבוד שם. יכול להיות.
אני אישית לא הייתי עושה את זה, כי אם תפסיק ללמוד יש לך חוסר יכולת מוכחת להתמיד במקום שבו לא מאד טוב לך ולכן אתה גם לא השקעה לעתיד.
אם אתה מאד רוצה, כפי שכתבו לך לפני כבר - קח ופתח לך את התחום הטכני כתחביב, ותמשיך למוד.
אחרי שתסיים את התואר, תדע יותר טוב מה אתה רוצה ומה פחות, וגם אז זה לא יהיה ודאי.

לכן, כל החלומות שלך ב"לשפר" לרתך, למסגר, וכד', הם נחמדים, אבל לא מחוברים למציאות.

כרגע, הדבר הנכון ביותר עבורך, בהסתכלות לטווח ארוך, הוא לסים לימודי הנדסה אותם התחלת, או כמו שמישהו אמר פה פעם - הנדסה זה קורס הקצינים של הטכנולוגיה.
תשתמש בפונקציית החיפוש באתר, היו פה הרבה דיונים שפתחו אנשי שנה א' להנדסה לגבי האופציה לנטוש או להתמיד....

בהצלחה.

אהלן,

רק רציתי לציין שאת הכותרת בחרתי כדי להבהיר מה ה"אופק" שלי כשאני מתכוון להיכנס לעבודה בסדנת שיפורים לרכב.
אני לא מתיימר להיות יותר ממה שאני, ולראייה ציינתי את חוסר הידע המובהק שלי בנושא.

בכל מקרה תודה על התגובה ה... כנה (; .

תודה לכולם על התגובות! אשמח אם אנשים ימשיכו להגיב לנושא.

אמיר ב.א
22-06-14, 21:05
הי ,

לא מתייחס בכלל להקשר של העניין לרכב,

תואר זה כלי.

כלי שבעזרתו תוכל להתקדם אחרכך בחיים לכל מיני כיוונים , שיהיו כמעט סגורים בפניך אם לא יהיה לך תואר.

כל עוד שאתה צעיר , ויש לך עוד קצת כוח ללימודים , לך על זה.

אחרי זה תחשוב מה אתה עושה הלאה.

אלה שתי השייבות שלי...

נמרוד
22-06-14, 21:12
שנה ראשונה היא לא כיף גדול בלימודי הנדסה. תתיחס לזה כטירונות שבאה לשבור אותך, ותראה למ"כים הבני זונות האלו שזה קטן עליך. זה משתפר בהמשך.

אתה יכול להציע את עצמך בתור שולייה באחת מסדנאות השיפורים לחופשת הקיץ. תראה מה בין הדמיון למציאות.

אבל התשובה האמיתית בשבילך חביבי היא ארבע אותיות באנגלית - FSAE. יש לך בפקולטה קבוצה. אל תחכה, גש מחר בבוקר, ותראה איך אתה יכול להשתלב באופן מיידי, גם אם עכשיו זה יהיה בעיקר לשייף את התבניות של החיפוי במשך כמה שבועות.

דרור ברלי
22-06-14, 21:16
2 הזלוטי שלי - אל תוותר על הלימודים.

אביעד פ.
23-06-14, 08:04
אבל התשובה האמיתית בשבילך חביבי היא ארבע אותיות באנגלית - FSAE. יש לך בפקולטה קבוצה. אל תחכה, גש מחר בבוקר, ותראה איך אתה יכול להשתלב באופן מיידי, גם אם עכשיו זה יהיה בעיקר לשייף את התבניות של החיפוי במשך כמה שבועות.

+1
לא רק שזכית להצליח ולהתקבל (ולממן) לימודי הנדסת מכונות, גם זכית לעשות את זה באחד מ-3 המוסדות היחידים שיש לך הזדמנות להתעסק באופן ישיר בהנדסת רכב בזכות ה- FSAE.
אתה בר מזל ואתה צריך להעריך את זה.
הכותרת שלך שואלת לגבי "כיצד להתחיל לעבוד כמשפר רכבים?"
התשובה היא בלתכנן ולבנות רכב מרוץ שמתחרה מול קבוצות מחו"ל.
יאללה אתה מסיים שנה ראשונה, תנשך את השפתיים ותמשיך הלאה. זה עובר יותר מהר ממה שאתה חושב.

sam1g
23-06-14, 09:23
הי ,

לא מתייחס בכלל להקשר של העניין לרכב,

תואר זה כלי.

כלי שבעזרתו תוכל להתקדם אחרכך בחיים לכל מיני כיוונים , שיהיו כמעט סגורים בפניך אם לא יהיה לך תואר.

כל עוד שאתה צעיר , ויש לך עוד קצת כוח ללימודים , לך על זה.

אחרי זה תחשוב מה אתה עושה הלאה.

אלה שתי השייבות שלי...

תודה, זה נפלא.
ציטטתי והעברתי אל בנותיי (אחת בגרויות והשנייה אוניברסיטה)
שמרתי את הזכויות לך אמיר.

tzagi
24-06-14, 03:32

מת עליך.....

לאדון בחור, עזוב את המוסך (שם תהיה שוטף רצפות ראשי)
אפילו אם תתנדב (להיות שוטף רצפות ראשי) בסוף היום תרגיש כאילו הכו אותך עם אלת בייסבול והלימודים והציונים יפגעו.
סיים את הלימודים וסע הלאה, אני מוכן להתערב שכשתסיים....לא תרצה לעבוד בענף הרכב גם ככה אבל את זה רק הזמן יגיד.

רון נחמן
26-06-14, 20:52
ברוך הבא...

אני בשנה רביעית בלימודי הנדסת מכונות,
עבדתי במספר סדנאות ג'יפים בארץ, במגוון תפקידים. אשמח לחלוק את חוויותיי, שולח לך טלפון בה"פ.
עשיתי כל מה שאתה מדבר עליו, ולא ויתרתי על לימודים.
ממליץ גם לך לא לוותר. אני מרגיש שקיבלתי לא מעט כלים שאין דרך אחרת לקבל.

חייב להגיד לך לא לתת לאנשים פה לכבות לך את ההתלהבות.
העבודה בסדנאות נתנה לי חלק מהחוויות וניסיון הטובים בחיי, כולל האפשרות לבנות לעצמי רכב (זה בשרשור אחר.. מבטיח לחזור לכתוב...).
ייתכן שתוכל לעבוד רק במהלך סמסטר קיץ - ללכלך את הידיים, להריח קצת ברזל - אבל זה יותר מכלום.

נהייתה פה באתר אווירה של... עייפים. מורידים את הראש ומחכים למוות שיגיע... כל רעיון גדול נתקל בהערכות פסימיות של "מלומדים"...

lizard
26-06-14, 21:06
לדעתי אתה מגזים. לא אומרים לא לחלום. רק שאם הוא כבר התקבל ולומד, חבל לבזבז את זה

נמרוד
26-06-14, 21:17
סדנא-שמדנא, יש סטודנטים שנשארים תואר שני רק בשביל להמשיך בפרויקט הFSAE, ואני מכיר לפחות אחד שעל תחילת התואר כבר הצטרף - בלי ניקוד - ותכנן את הנאבות של הדבר הזה: :)

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3360-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%94-%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7% 94-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%9F-2014

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=88773&d=1403719902

shaypaj
27-06-14, 01:38
תואר זה נחמד ויפה ואני בטוח שההורים יהיו מרוצים. אבל מה זה שווה בלי שום ניסיון . אני לא הייתי מכניס אצלך קורקינט חשמלי אם לא הייתי יודע שיש לך מושג מה אתה עושה. אנשים מהתחום הזה בדר"כ מגיעים עם ניסיון ולא עם תואר בנוסף התחום הזה הוא דיי בעייתי יש מתחרים ותיקים בשוק ,זה ניהול של עסק(שזה מקצוע בפני עצמו) ולא מתחם משחקים ועוד המון דברים מסביב שבעיקר יהיו תלויים בך. השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא אם אתה רואה את זה בתור תחביב או בתור מקצוע? .
הדרך להצלחה מלאה במכשולים אם לא תנסה אף פעם לא תגיע. לא משנה מה תחליט העיקר שתקום ותעשה, מאמין שהתשובה תגיע אלייך לבד ולא פה בדפי הפורום כי רק אתה יכול להחליט מה מתאים לעצמך.

ami1983
27-06-14, 06:54
פנינת העמק עמי
0524511746

ליאור מ
27-06-14, 21:27
טוב שעידו כהן לא התייעץ כאן.

ishc
27-06-14, 22:43
נהייתה פה באתר אווירה של... עייפים. מורידים את הראש ומחכים למוות שיגיע... כל רעיון גדול נתקל בהערכות פסימיות של "מלומדים"...

טוב שעידו כהן לא התייעץ כאן.

+1,000,000

asafk
28-06-14, 10:46
אני אומר גם וגם. כמו שרון עושה, או שקןדם תגמןר את התואר כמובן עם מכונית מירוץ קטנה ברזומה ואז תתחיל ללכלך את הידיים.
עוד אפשרות היא להחזיק נבלת שטח שתבנה לעצמך בזמן הלימודים.

אסף.

-->