PDA

צפייה בגרסה מלאה : קבוצת רכישה של מכשיר למדידת איכות סולר/ובנזין

Gershon
24-06-14, 18:53
חברים,זה לא סוד שאיכות הדלק בארץ רחוק מתקן+EURO4.
רוב מוחלט של מערכות הזרקה מודרניות בנויות בהתאם לתקן הזה ואף יותר מתקדם+EURO5.
במערכות האלה משתמשים כל היצרני רכב הגדולים-טויטה,מיצובישי,ניסן,איסוזו,לנדרובר,גיפ וכול.
מערכות האלה (מסילה משותפת) מתאפיינות בלחץ הזרקה מאוד גבוה פי 10 בערך ממערכות הזרקה מדורות קודמים.
זאת הסיבה ליותר כוח סוס+חיסכון צריכת דלק,אבל פה גם עקב אחילס שלהם.
המרכיבים של המערכות האלה כגון מזרקים,משאבות ומרכיבים נוספים רגישים מאוד לאיכות הסולר.
ופה באתר אנחנו כבר רואים המון תלונות על מזרקים שהלכו ועוד.
כל המרכיבים האלא יקרים מאוד לתיקון אם זה בכלל אפשרי...
אז יש לנו ראיון לארגן קבוצת רכישה למכשיר שמסוגל למדוד איכות הסולר/בנזין בצורה פשותה מיידית
ויאפשר ליצור רשימה של תחנות דלק שעדיף לתדלק שם ורשימה של תחנות שעדיף להתרחק.
מכשיר לא זול בסביבות 1300$,לכן לבן אדם אחד זה לא משתלם אך לקבוצה זה יכול להויות משתלם.
בקבוצה גדולה נוכל למפות כמעט את כל הארץ מבחינת הבדלים בין התחנות.
רשימות שיש ברשת לגבי תחנות דלק עם סולר מהול לא עודכנו המון שנים
וגם כל הגופים בארץ שאחראים על הבדיקות האלה פשות לא מתפקדים.
p.s
עשן שחור,חסר כוח,DETONATION-לא מעט מקרים בגלל האיכות של דלק...

דעתכם?

איל מ
25-06-14, 10:24
יכול להיות מעניין.
אתה יכול לפרט איזה אלמנטים בסולר המכשיר יודע לבדוק?
לדוגמה מים, חלקיקים זרים, נוזלים אחרים שעוורבבו וכו...
עקרונית אני מוכן להשקיע אבל לא הרבה מדי. אם תהיה קבוצה מספיק גדולה והסכום יהיה קטן (100-150 ש"ח נגיד), אז אני בפנים.
בכל מקרה שווה להעביר לכללי כי זה נוגע לכל בעלי הרכבים, לא רק ל"ר.

קונסטון
25-06-14, 21:47
יכול להיות מעניין.
עקרונית אני מוכן להשקיע אבל לא הרבה מדי. אם תהיה קבוצה מספיק גדולה והסכום יהיה קטן (100-150 ש"ח נגיד), אז אני בפנים.

איל, לדעתי תיאורטית היה מעניין להציע את זה לתחנות הדלק, ובעל תחנה שבטוח בסחורתו, יכול לפרסם מדידה יומית ולמבקש תמורת סכום סמלי להיות רגוע, ...או יצליח...או הזוי

Gershon
26-06-14, 09:27
יכול להיות מעניין.

מכשיר מודד מספר אוקטן/צטאן,תוכן של תוספי מתכת,נפט,גופרית,מים...
בנוסף:נקודת congelation,סוג של סולר-קיץ/חורף...מודד איכות של שמן

רוכברודאו
26-06-14, 13:24
אחלה רעיון .
נראה מורכב מעט ליישום (מי יבדוק ? מתי יבדוק, איזה תדירות ? איפה יבדקו? ) אבל לא משו שאי אפשר להתגבר עליו עם קצת חשיבה ובהתאם לגיאוגרפיה של הקבוצה.
הנושא חשוב. רובנו מתדלקים כעוורים באפלת עולם הסולר (המושחת איך לא) מקווה שעוד אנשים יבינו כמה זה חשוב.
אני עם אייל - בסכום קטן אני בפנים

nir.samo
26-06-14, 15:43
רעיון מצויין רק שלא הנהג צריך לעשות אותו אלא הרשות האחראית על הנושא.
מתוך אתר משרד התשתיות הלאומיות (http://energy.gov.il/Subjects/Fuel/Pages/GxmsMniOilAndGasAdministration.aspx):
החל משנת 2008 מחייב חוק הפעלת רכב את תחנות הדלק להתקשר בהסכם עם מעבדות מאושרות לביצוע בדיקות תקן מדגמיות. המעבדה נוטלת מדי שנה 6 דגימות (3 בנזין ו-3 סולר) מכל תחנה, והתחנה נושאת בעלות הבדיקה. תחנה שנמצא בה דלק שאינו עומד בדרישות התקן חייבת להפסיק את המכירה מן המיכל בו התגלה הדלק שאינו תקני ו לפנות את הדלק מהמיכל. רק לאחר בדיקת איכות המלאי החדש ניתן אישור לחידוש המכירה.

התוצאות מפורסמות באתר משרד התשתיות (http://energy.gov.il/AboutTheOffice/SpeakerMessages/Pages/GxmsMniSpeakerMsgsAggregator.aspx?LPF=Se arch&WebId=adfd3614-21f2-4b83-b33f-da273def35f2&ListID=b5d19f97-cf3b-478a-b90f-5c2c275a96c9&ItemID=141&FieldID=MMDSubjects_GxS_Invalid), לדוגמה:

סולר לא תקני נמצא בתחנת הדלק מג'ד אל כרום אבו מנע סימונה תדלוק בע"מ (לשעבר "סונול")
18/06/2014
דגימת סולר תחבורה אשר נלקחה בתאריך 16 ביוני 2014, על ידי המבדקה הכימית מתחנת הדלק מג'ד אל כרום אבו מנע סימונה תדלוק בע"מ (לשעבר "סונול"), התגלתה כלא תקנית. לפיכך, הורה מנהל מינהל הדלק והגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים להפסיק את מכירת הסולר במקום.

דגימת הסולר שניטלה הכילה אחוז גופרית הגובה מן המותר עפ"י דרישות התקן (PPM 201) במקום הדרישה בתקן (PPM 10). בתחנה זו נמצא סולר לא תקני, גם בבדיקה שנערכה בתאריך 20 במרץ 2014.

איל מ
26-06-14, 18:10
יש רק בעיה אחת עם אתר התשתיות, אתה לא יודע מתי נעשתה הבדיקה ואיך נלקחה הבדיקה (וזה תופס גם לגבי הרעיון שבעל התחנה יהיה בעל המכשיר שהרי זה אינטרס שלו להציג תחנה "נקיה"). אני רוצה לדעת שהתחנה הקבועה בה אני מתדלק תיבדק על ידי או על ידי מישהו שאני סומך עליו וישר מהמשאבה.
כשהתחנה נותנת בדיקה למעבדה, אני לא יודע אם לא במקרה נותנים דגימה ממיכל "נקי" שהוכן מבעוד מועד בזמן שמה שאתה מקבל במשאבה זה דרעק.
אופי השימוש יכול להיות ע"פ דרישה של המשקיעים (למשל, אם אני רוצה לעשות בדיקה אני מתקשר לגרשון או מי שאצלו המכשיר, מתאם מתי אפשר לבוא לקחת או לחילופין מביא לו דגימה שלקחתי בעצמי - שזה עדיף כי אז המכשיר לא מיטלטל מיד ליד או נהרס כתוצאה משימוש לא נכון של הרבה ידיים לא מנוסות).

nir.samo
26-06-14, 20:26
כשהתחנה נותנת בדיקה למעבדה, אני לא יודע אם לא במקרה נותנים דגימה ממיכל "נקי" שהוכן מבעוד מועד בזמן שמה שאתה מקבל במשאבה זה דרעק.

הדגימה נלקחת ללא ידיעת התחנה.
בטוח שלא הכל נקי ואני לא אופתע אם יש "מודיעים" אבל בשורה תחתונה המערכת פועלת בנושא.

אבל סבבה, תבדוק.

שולץ האיום
26-06-14, 20:32
רעיון מצוין רק תכינו כסף גם לעוהד שתצטרכו בהמשך.בבנזין דרך אגב אין בעיה.

איל מ
28-06-14, 14:59
למה עו"ד?
אם אתה מדבר על תביעה נגד תחנה - לא מעניין אותי. אם הסולר מזוהם פשוט לא מתדלק שם.

אם יתגלה שיש תחנה שבגלל איכות דלק נגרם נזק ללקוחותיה, תאמין לי שעו"ד יעמדו בתור כדי להיות המייצג של תביעה ייצוגית (ממנה יגזרו אחוזים נאים). מה גם שבמקרה כזה במילא תדרש בדיקה של מכון התקנים.

-->