PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות על צמיגים לנסיעה על שטח סלעי כשימוש עיקרי.

eyalski
25-06-14, 16:14
אחרי כמה סטים של צמיגים שונים לא הצלחתי לגבש דעה חד משמעית לנושא זה.

מה שברור לי שאלה שאני מכיר ושהוכיחו שרידות טובה הם G171 למרבית הצער הם לא נוחים וכבדים, טויו MT יותר טובים בנוחות אבל מכבידים על הרכב, BF נראים זוועה אחרי 30000, קופר,יוקוהמה דופן חלשה .
צמיגי AT של דנלופ מתים מהר .

בנסיון מצטבר, בינתיים הטויו טובים מהשאר, חושב לעבור למקסיס 762 או 754.

יש למישהו רעיון טוב יותר ?

דרור ברלי
25-06-14, 18:24
הטויו טובים מהשאר בסדרי גודל.
לרדת מטויו למקסיס?...... השתגעת.

boazya
25-06-14, 18:36
ממליץ לך על צמיגי פדרל, צמיג עם דופן חזקה אוחז כמו שצריך בשטח סלעי,טיפה כבד,גם אחרי 4 שנים של נסיעות כביש ושטח נראה טוב.
בהצלחה

נמרוד
25-06-14, 18:38
ג'נרל גראבר צמיג מעולה (שנה מתחת לגיפ שלי) וגודייר MTR קבלאר כמובן, שהשמועות אומרות שחוזר לארץ בגדלים נורמליים. יחד עם bf וטויו, זה הליגה העליונה של צמיגי שטח שאתה יכול לקנות היום.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

eyalski
25-06-14, 19:10
בוא נאמר שמנסיון מצטבר של לא מעט שנים, ג'יפים וחברים התקבל הנתון הדיי מבאס : אין צמיגים ששורדים מעל 40000 ק'מ על שטח סלעי, למעט צמיגים שהם מאוד אגרסיביים, פחות טובים ובטוחים בכביש וגם יקרים.

החסרון הוא גם בכובד שמורגש בסחיבה בעליות ובצריכת דלק וכמובן בנוחות שאפשר לשפר בלחץ אוויר נמוך אבל אז צריכת הדלק, הרעש והסחיבה מקבלים ציונים יותר נמוכים.

ד ו ר ו ן
25-06-14, 21:01
בוא נאמר שמנסיון מצטבר של לא מעט שנים, ג'יפים וחברים התקבל הנתון הדיי מבאס : אין צמיגים ששורדים מעל 40000 ק'מ על שטח סלעי, למעט צמיגים שהם מאוד אגרסיביים, פחות טובים ובטוחים בכביש וגם יקרים.
.
מנסיון קצר עם סופרסוואמפר, בשטח יבש, הוא לא נתן שום דבר שלא נתן MTR או BF, ולהיפך, הוא הראה סימני בלאי מהירים יחסית (קילופים ופציעות).
באותו המסלול, הGI71 היה נחות מהם.

מקסיס חדשים, על סיקס, אחרי טיול אחד באזור סלעי לא מוגזם (סובב מכתש רמון וצפונה), נראו כמו BF אחרי 20K קמ..

מנסיון ארוך מאד, אני לא מוצא שום הבדל בצריכת דלק ביחס לצמיג פחות אגרסיבי מ- MTR או BF בדגמי MT שלהם.

Slowly..

foxy
25-06-14, 23:36
לי יש מקסיס 762 לבנתים אחרי שנה וחצי ניראה סביר לגיל עושה הכול איתו
חוץ מדיונות לא מוריד אויר בכלל ובאמת נותן תמורה טובה לכסף
בכביש זוועה רעש משקל בקיצור אין צמיגים נורמלים

boaz avrahami
26-06-14, 00:37
חצי שנה עם טויו mt, אוחז כמו גלגל שינים במצע קשה.
אחד הטובים שיש ואם משקללים את המחיר האטרקטיבי שלו אז הוא בכלל להיט.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

shyy
26-06-14, 01:02
טויו מעולים , בטיול האחרון לאחד החברה היו צמיגי אכילס MT עם פרופיל אגרסיבי מאוד והם עבדו חבל על הזמן , מכיוון שהם חדשים לא יודע מה מבחינת עמידות אבל המחיר שלהם היה מפתיע כ 650 שח לצמיג 33

דרור ברלי
26-06-14, 13:34
האכילס MT יכול להיות להיט.
צמיג אגרסיבי מאוד וגם גדול פיזית, לפחות נראה ככה) מכל 33 אחר שאני מכיר.
3 שכבות בדופן, סוליה עם קוביות גדולות ומרווחים מאוד גדולים ביניהן.
עבדו מדהים במסלול המטורף של ואדי אל עין.

הצמיג מיוצר באינדונזיה, והמחיר שלו אטרקטיבי בטירוף. צריך לברר.

לגבי הטויו MT - לא יודע על איזה מידה מדבר פותח השרשור, אבל לפחות ב-31 זה הצמיג הכי גדול בשוק (בקוטר).
אחיזה בסלעים שלא מהעולם הזה. עוד יתרון גדול - הוא שקט בכביש. אבל ממש. אחד מצמיגי השטח הכי טובים שהכרתי, אם לא הטוב מכולם.
חסרונות: קצת כבד וקצת קשה.

eyalski
26-06-14, 16:57
הטויו MT הוא הצמיג הנוכחי , אחרי 15000 ק'מ הוא נראה הרבה יותר טוב מכל צמיג אחר שהיה לי על הדיפנדר, אמנם איבד קצת גומי וכמה שיניים נשרו לו אבל אין ספק שמבחינת עמידות הוא הטוב ביותר שהיה לי.
הבעיה שיש הבדל מוחשי בצריכת דלק בנוחות ובסחיבה אם נשארים בלחץ אוויר סביר של 32-33 , פחות מזה הבעיה תחריף והנתונים יהיו אפילו יותר גרועים.

מסתבר שיש צורך לבחור בין עמידות, אחיזה ואורך חיים לבין צריכת דלק ונוחיות. נמשיך לנסות.. תודה.

ד ו ר ו ן
26-06-14, 21:02
לא יודע מאיפה הבאתם את המחירים האלו לטויו.
לפני 3 חודשים כשחיפשתי צמיגי שטח מלא במידה 31 המחיר היה זהה ל-BF/KM2, ולא היו זמינים.

אם המחיר היה כזה אטרקטיבי, היה שווה לחכות.

Slowly..

דרור ברלי
26-06-14, 21:25
טויו צמיג יקר יחסית, בד"כ בחלק העליון של סקאלת המחירים ומקביל פלוס מינוס ל-BF, למרו תשפה ושם שמעתי על כל מיני הזדמנויות - שווה לבדוק ואם המחיר באמת אטרקטיבי, לבדוק תאריך ייצור של הצמיג.

ההשוואה הישירה שלי היא לעומת המקסיס ביגהורן 762 שהיו לי קודם:
קיבלתי את הג'יפ מבעליו הקודם עם מקסיס חדשים מהניילון. החזיקו 3 שנים ובערך 40,000 ק"מ והבלאי היה מוחשי ביותר. בקדמיים היה בלאי סוליה גדול משמעותית, באחוריים נשאר בערך חצי, עם לא מעט קוביות תלושות וחתוכות. הדופן החזיקה מעמד לא רע. ובכל שלוש השנים היה פנצ'ר אחד בלבד.

אחרי שנה וארבעה חודשים עם הטויו:
קילומטראז' - לא רשמתי ולא זוכר כמה נסעתי מאז. להערכתי כ-7,000 ק"מ פלוס מינוס. שזה כולל כמה וכמה טיולים קשים מאוד.
הסוליה עדיין יפה מאוד. רוב הקוביות עדיין עם שוליים חדים. פה ושם יש קוביות עם חתכים/ריטושים קטנים. אף קוביה לא ננגסה/עפה (הרכב נעול אוט' מאחור ונשלטת מלפנים).

שני צמיגים קיבלו חתכים קטנים בחלק החיצוני של הדופן - אחד מהם כבר ביום השני שהצמיגים היו על האוטו, בטיול בואדי אל חושנה/שמורת נחל בזק עילי. לנוכח קושי ומורכבות מסלולי הטיול שלנו, הרבה בולדרים וטרשים - ואני מוריד אוויר בנדיבות (15PSI בטיול רגיל עם רכב עמוס, 10-12PSI בשטח מאתגר/שבילי דיונה, 8-10PSI בדיונות) - אין לי טענות בכלל.

הטויו שקט מאוד בכביש (מקסיס - מהומת אלוהים), ואוחז מדהים בשטח (במקסיס האחיזה היתה בינונית במקרה הטוב).
כמו שהזכרתי בעבר - במידה 31/10.5 זה הצמיג הגבוה מכולם. היחיד במדיה שבקוטר האמיתי שלו גדול מ-31 אינץ' לעומת 30.2-30.5 בממוצע אצל כל האחרים. תגידו שס"מ וחצי לא משנים? במקומות כמו ואדי אל-עין ס"מ אחד משנה המון. עוד ס"מ ואתה מלך. פחות ס"מ - מלכה...

הטויו גם כבד יותר וזה מורגש בירידה קלילה בסחיבה ובעליה קלילה בצריכת הדלק.
הטויו צמיג קשה יותר. כדי לשמר את אותה רמת נוחות נסיעה צריך לנסוע בלחץ מעט יותר נמוך.

אחרי שהתרגלתי, אני לא רוצה שום צמיג אחר.

בלי נדר - אם לא יצוץ כוכב חדש בכל מה שקשור לאחיזה ועמידות - גם הצמיגים הבאים יהיו טויו MT.

GodsFather
26-06-14, 22:03
לא יודע אם יש בארץ ומה המחיר אבל כשהיה לי, היה לי מקסיס בקשוט וקניתי אותם יד שניה ממתחרה בקרוס-קאונטרי אחרי אירוע די אגרסיבי. הם היו מצויינים, ספגו מצויין, אחזו מצוין וגם מי שהיה איתי והכיר את הרכב היטב, ציין את השיפור הזה. קודמים להם היו הנקוק יד שניה שהיו פח אבל גם עלו בהתאם.
עשיתי עם הבקשוטים לא מעט סלעים, על PSI של 8-10, בין יתר סוגי השטח, כולל שבילים מהירים והצמיגים נשארו משובחים במשך כל השנה שהם היו אצלי עד שנמכר הרכב איתם. אני יודע שהם אח"כ נמכרו למישהו בנפרד מהרכב, אין לי מושג מה עלה בגורלם.

אני יודע שהיום אם היה לי ג'יפ, הייתי מחפש כאלה בראש ובראשונה.

חסרון - רועשים ופחות בטיחותיים בכביש. אבל עם סמוראי או כל ג'יפ אמיתי, גם ככה יש מקדם רעש ובטיחות.

דרור ברלי
26-06-14, 22:13
היו לי מקסיס בקשוט על הסופה הירוקה.
קניתי אותם רק כי המחיר היה מאוד-מאוד זול לסט חדש, והצטערתי על כל רגע.

רעש אימים, נוחות לא קיימת, אחיזה מחורבנת בכמעט כל סוג של כביש, שביל ושטח, למעט בוץ.
ואם זה לא מספיק אז גם קטנים יחסית לצמיגי 31 אחרים. בקוטר וברוחב.

riko
26-06-14, 22:13
טויו מעולים , בטיול האחרון לאחד החברה היו צמיגי אכילס MT עם פרופיל אגרסיבי מאוד והם עבדו חבל על הזמן , מכיוון שהם חדשים לא יודע מה מבחינת עמידות אבל המחיר שלהם היה מפתיע כ 650 שח לצמיג 33

היכן ניתן לאכוש את הצמיגים הנ"ל ?

דרור ברלי
26-06-14, 22:15
צמיג שטח מדהים שלצערנו כבר לא מיוצר, זה הפירלי סקורפיון MUD. אחד הטובים שהיו לי אי פעם - אוחז בטירוף, נוח מאוד וחזק מאוד מאוד.
הקוטר ממוצע לצמיגי 31, כלומר בערך 30.5 לצמיג חדש מניילון, אבל הוא רחב מאוד יחסית לצמיגים ברוחב רשמי של 10.5.

החסרון - זה צמיג רך שנגמר מהר יחסית. החזיקו אצלי 40,000 ק"מ בלחץ, עם סוליות שכמעט נמחקו. אבל אף פנצ'ר... כשרציתי להתחדש בסט טרי, כבר לא היו בארץ וגם לא בעולם... אז לקחתי מקסיס בקשוט. איזו נפילה...

GodsFather
26-06-14, 23:28
דרור, יכול להיות שנפלת על לימון ?

אני אמנם לא מנוסה כמוך אבל באמת שהיו לצמיג הזה יכולות לא מבוטלות, לכל הפחות בסלעים ובבוץ, על חול אין מה לדבר כי זו טעות להכנס עם כזה צמיג לחול.
אולי זה גם עניין של דגם, שלי היו 235/75/15... יכול להיות שמדובר בפס ייצור אחר עם השלכות אחרות ? ויכול להיות שגם עניין מימדי הרכב השפיע ? בכל זאת סמוראי מול סופה...

דרור ברלי
26-06-14, 23:54
הוא באמת היה מצוין בבוץ. ורק בבוץ.
כל השאר היה קקה.
זה כאמור, מנסיון על סופה.
למרות שתכונות בסיסיות של צמיג בד"כ לא משתנות.

שים לב שכל מי שמאוהב בטויו MT מתלהב מאותן תכונות ומציין את אותם חסרונות (מועטים). ואצל כולם מכוניות שונות לגמרי.

- - - Updated - - -

ועוד לא ניסיתי את הטויו בבוץ.
אבל אני לא מתלהב מבוץ בשום מקרה.

יונימוג אדום
27-06-14, 06:23
כבר שלוש שנים עם מקסיס טרפאדור - 8060 , צמיג מעולה .
רך מאוד ושקט לחלוטין , דופן מחוזקת , מתפקד היטב גם בדיונות וגם בשטח טכני .
הצמיגים הללו מורכבים אצלי גם על הסמוראי ( 205/70/15 ) שזה רכב העבודה שלי ונוסע עמוס במאות ק"ג - עברו כבר 32000 ק"מ ונראים כחדשים .
על הסיקס ( 31/10.5/15 ) משמש לטיולים בלבד , אני עצבני על הדוושה הימנית כך שהזוג האחורי החזיק כ: 40000 ק"מ ואילו הקדמי עם מעל 60% בשר .
בשני הרכבים ללא אף פנצר .
לטעמי כיום זה הצמיג .

אילן

-->