PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמנים- נושא שנטחן בכל פורום רכב ועדיין מתלבט כל פעם מחדש

ytk
26-06-14, 20:31
שלום רב,
כשאני קונה שמן מנוע או שמן גיר אני תמיד מנסה לברר קודם בפורומים איזה שם ספציפי של חברה ספציפית מומלץ . לרוב, התגובות של הודעות קימות הולכות על דרך השלילה וכמעט אף פעם לא ניתן שם של מוצר מדוייק מומלץ.
בסוף מה שקורה זה שאני הולך לחנויות חלפים עם שני שמות שהצלחתי לדוג ואף פעם אין בהן אותם. חוזר הביתה אם מה שהיה (אין בחנויות באזור מגורי מגוון גדול וגם נראה לי שרוב הקליינטים מעדיפים זול לפי מה שקיים במלאי) ונכנס לגוגל. במקרה הטוב יש אתר מסודר של חברה בארה"ב או גרמניה אבל כמעט שלא ניתן למצוא דפים הקשורים למוצר במדינות אחרות שהן לא אנחנו. במקרה הרע אין כלום...
אני קלולס בעניין הזה וכשאומרים לי מוצר של חברה ידועה אין לי מושג מה זאת חברה ידועה ומוכרת.
והפעם:

שמן גיר 80W90 GLI5 של חברת XCEL - האם שמן טוב של חברה טובה? יש אתר וזה מיוצר בארה"ב .
שמן מנוע Komparol 15W40 של חברת rheinol- מיוצר בגרמניה ויש אתר.איכותי?
זה הכי טוב שמצאתי באזור מגורי.

תודה ושוב תודה
יואב

שולץ האיום
26-06-14, 20:36
ראית איזה חברה מפרסמת במונדיאל?קסטרול.זאת חברה ״ידועה״.

ytk
27-06-14, 08:20
תודה. האם המוצרים שלהם זמינים בארץ? אגב אם פורסם בפורום הלא נכון אשמח שימצא במקום הנכון

savyon
27-06-14, 09:19
הי יואב,
קרא את הכתבה של אסף, לא בהכרח שהמותג קובע,
אסף הסביר בצורה ברורה ומפורטת על מה צריך לשים לב שקונים שמן
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1570-jeepolog-archive

ד ו ר ו ן
27-06-14, 12:12
הי יואב,
קרא את הכתבה של אסף, לא בהכרח שהמותג קובע,
אסף הסביר בצורה ברורה ומפורטת על מה צריך לשים לב שקונים שמן
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1570-jeepolog-archive
ליצרן יש בהחלט פקטור משפיע.
יצא לי בעבר להשתמש בשמן גיר שענה בדיוק למפרט (חברת ZIK למי שמתעניין), שהגיר בצורה מובהקת לא אהב.
בבוקר, הילוך שני פשוט סירב להיכנס, לרגע התבאסתי שהגיר בבעיה, ואז ניסיתי קודם כל לחזור לנקודה האחרונה שעסק עבד בסדר- החלפת השמן.
חזרה לשמן הקודם של יצרן מוכר וגדול, והכל חזר לקדמותו.

ytk
27-06-14, 13:43
גם אלו שאני קניתי עונים למפרט ובאתר יש גם דף מידע MSDS . דורון מהו היצרן המוכר והגדול?
אה ולגבי חיפוש באתר : משהו השתנה בהגדרות חיפוש ויותר קשה למצוא שרשורים מהעבר.

נמרוד
27-06-14, 14:20
תשתמש בחיפוש גוגל בעמוד הראשי.

לא מבין מה יש להסתבך בשמנים, מעולם לא נתקלתי בבעייה. חשוב הרבה יותר להחליף שמן ובזמן מאשר היצרן הספציפי. קנה שמן ממותג ידוע, באריזה מקורית, מחנות חלפים אמיתית, בתקן שנדרש לרכב שלך ולא יותר, וסע לשלום.

ד ו ר ו ן
27-06-14, 14:44
גם אלו שאני קניתי עונים למפרט ובאתר יש גם דף מידע MSDS . דורון מהו היצרן המוכר והגדול?.
Pennzoil
היה זמין ובמחיר טוב ב-״זוקו״.
היום, שמני מנוע וגיר אני קונה במיכלים גדולים של 18 ליטר ממוסך משאיות בכניסה לגדרה.
יש להם כל מיני מותגים.

Slowly..

ytk
27-06-14, 16:52
נמרוד מבחינתי אני מכיר שמנים של אמריקן איגל ושל פרסטון ,אלה מותגים ידועים באזורי, יש אותם בחנויות חלפים אמיתיות ובמוסכים נחשבים באריזות מקוריות בתקן שנדרש לרכב שלי . היית משתמש בהם? יש גם אחרים ידועים יותר וידועים פחות. אם הייתי רואה שמן של Pennzoil למשל לא הייתי מנחש שהוא מותג יותר טוב או ידוע מאמריקן איגל הנפוץ יותר,גם כשהייתי בודק בגוגל. לבעלי ניסיון שזה ברור להם זה נשמע כמובן שאלה של צעירים .

תודה רבה ושבת שלום
יואב

ד ו ר ו ן
27-06-14, 19:50
לגבי אמריקן-איגל, בזמנו נכתב שזה מותג מדבקה ישראלי. לא יצרן בפני עצמו.

Slowly..

ד ו ר ו ן
27-06-14, 19:54
לך על הבטוח: סונול/דלק וישירות ממרכזי ההפצה.
יש ברשת פירוט מרכזים כאלו, ובמחיר נמוך במעט מאשר בחנויות, ונמוך משמעותית מתחנות דלק.
זה בשוק המקומי, כמובן שיש הרבה מותגים גדולים מיובאים, אבל אם אתה לא בקיא, זה הכי קל.
אישית,
לא מכניס שמנים של אמריקן-איגל למנוע.

תעשה חיפוש בגוגל ותראה לבד מה (לא) תמצא לגביו כמותג אמריקאי.

Slowly..

דרור ברלי
28-06-14, 11:54
אמריקן איגל זה מותג מדבקה ישראלי ותמצא אותו לא רק על שמנים, אלא גם על שמפואים לרחיצת רכב ואבזרי רכב שונים ומשונים.
היצרן עלום שם. לך תדע מאיפה הגיע השמן - סין, טורקיה, זימבאבווה תחתית או להבדיל אלפי הבדלות - אולי כאן בארץ? לך תדע.
מסתובבים עוד כל מיני שמנים זולים. ארץ הייצור ושם היצרן לא כתובים על המיכלים והמשווק כנראה יודע טוב מאוד למה.
רוצה להשתתף בניסוי?

שם טוב של יצרן מוכר ובעל מוניטין - עולה כסף.
הפער באחוזים בין שמן של יצרן ידוע לבין נוזל פיגולים חסר זהות הוא עצום, בין עשרות למאות אחוזים - אבל בשקלים זה פער שבין כמה עשרות שקלים ל-100 שקל. פער שלעולם לא מצדיק לקיחת סיכון.

תשתמש בשמן טוב ותחליף אותו בזמן - ויהיה לך שקט להרבה שנים.

שולץ האיום
30-06-14, 23:07
Pennzoil
היה זמין ובמחיר טוב ב-״זוקו״.
היום, שמני מנוע וגיר אני קונה במיכלים גדולים של 18 ליטר ממוסך משאיות בכניסה לגדרה.
יש להם כל מיני מותגים.

Slowly..

אחלה רעיון.
אולי אתה יודע אם עדיין נותנים שם ״שרותי גירוז״ ?
פעם היה שם שירות כזה.

היום כאשר רוב הרכבים כבר בלי פטמות גירוז, קשה יותר למצוא שירות כזה, ולא תמיד נוח להיכנס למוסך.

מעניין
אני אקפוץ לבדוק בהזדמנות.

ד ו ר ו ן
01-07-14, 00:43
אני מגרז לבד, מגרזת ידנית וכמה לחיצות בכל טיפול.

להבנתי הם נותנים שירותי גירוז כי עושים שם טיפולים מלאים למשאיות.

tzagi
03-07-14, 11:30
רק לידיעה כללית,
בארה'ב אין אמריקן איגל ופרסטון זה מותג של נוזל קרור, לא מוכרים שמן תחת המותג הזה, אני מנחש שמישהו קנה את זכויות השם למכירת מוצרים לרכב ברחבי העולם.
למה להסתבך עם מותגים חסרי פנים,
יש לך את כול המותגים הנורמלים
מוטורקפט
שברון
של
אי סי דלקו
מופאר
פנזויל
ולוולין
קסטרול
מוביל
קוויקר סטייט
מארופה:
מוטול
אגיפ
ליקוי מולי
פנטוסין
לא חסר עוד מוצרים אכותיים כגון רוייל פורפול ואמסאוייל אבל זה כבר למשוגעים לדבר
כול מוצר מדבקה אחר ולא משנה תחת איזה שם זה נמכר....בלי לדעת בדיוק מי זה מה זה מי האבא והאמא ואיפה מיוצר, עדיף לפסול מרשימת הקניות.

אגב, בכוונה לא הוספתי לרשימה יצרנים אחרים, ולא חסר, חלקם באכות מאד גבוהה, הבעיה שאלה מותגים לא כאלה פופולריים, ולא חסר זיופים בשוק.

ytk
05-07-14, 08:01
תודה רבה! התשובה המיוחלת ... עכשיו צריך רק לקוות שמחזיקים משהו מכל אלה בחנויות כאן.

שבת שלום
יואב

-->