PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרט"ג מרוקן בריכות

opl
04-07-14, 17:42
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/592/492.html?hp=1&cat=402&loc=4

זה פשוט מרתיח את הדם. הפחד של הרט"ג מתביעות משפטיות גורם להם להרוס כל חלקה טובה שבאחריותם

אמיר ב.א
04-07-14, 18:04
ראיתי את זה , עצוב...

יכול לתת רעיונות לכל מיני מגדילי ראש למיניהם...

asafk
04-07-14, 18:12
תודה שנותנים לנו להשתכשך במי אפסיים. באמת. תודה שלא ייבשתם לגמרי.
אל תשכחו בדרך לגזום את השיחים שלא נישרט. ולהוריד את כל הפרחים שלא יעקצו אותנו דבורים. בעצם להדביר את הדבורים יותר פשוט. וגם עקרבים. ונחשים.
כשמתחילים להקשיב ליועצי בטיחות אין לזה סוף.

אסף.

נמרוד
04-07-14, 18:20
אני לא מהמתלהמים הקבועים, ומוצא הגיון סביר ברוב מה שהרט"ג עושה, אבל זה החלטה באמת מטומטמת. ואם זו החלטה גורפת, ולא יוזמה מקומית, אז הגוף הזה איבד את הדרך.

opl
04-07-14, 18:20
המדינה חייבת להתערב לדעתי, חובה חקיקה מוסדרת ברמה כזו שלרטג לא יהיה שום סיבה לחשוש מתביעות שכאלה. הרי לא באמת איכפת להם מהבטיחות שלנו, איכפת להם ממצב חשבון הבנק שלהם.
למות אפשר גם 10 סמ של מים

נמרוד
04-07-14, 18:22
המדינה חייבת להתערב לדעתי, חובה חקיקה מוסדרת ברמה כזו שלרטג לא יהיה שום סיבה לחשוש מתביעות שכאלה. הרי לא באמת איכפת להם מהבטיחות שלנו, איכפת להם ממצב חשבון הבנק שלהם.
למות אפשר גם 10 סמ של מים

רק זה מה שחסר... כל חקיקה יכולה רק להזיק.

opl
04-07-14, 18:28
הכוונה חקיקה שתעביר את האחריות לנזק למשתמש ולא לגוף אשר מופקד לשמור על הטבע

boaz avrahami
04-07-14, 18:54
לדעתי הם פוגעים בטבע ולכן עדיף שיוותרו על המנדט שניתן להם במקומות הללו

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

opl
04-07-14, 19:00
מעולם לא פגשתי גוף עסקי שמוותר על כוח, שמירה על ערכי הטבע נמצא אצלם במקום גבוה מאוד מייד אחרי $

amit1
04-07-14, 19:18
מרתיח!!
מי מוכן להגיע להפגנה מול משרדי הרש"ט בירושלים?

יונתןמצפה
04-07-14, 20:50
עזבו אתכם מכל יועצי הבטיחות למיניהם שעובדים עבורם, עזבו את כל היועצים המשפטיים למיניהם, עזבו את מנהלי המרחבים/מנכ"לים/סמנכ"לים וכיוצ"ב...
אבל איך לכל הרוחות הגוף החולה הזה עדיין מצליח לגייס לשורותיו פקחים עם ראש בריא לגמרי??
כמובן בריא עד שהם עוברים אילוף ושטיפת מוח ומתחילים לדקלם את המנטרות הידועות שהכתיבו להם הגורואים שעומדים בראש.

ירדו מהפסים לחלוטין!!!
ואני כבר חשבתי שרק משרד החינוך איבד את דרכו לגמרי בזה שבהנחיותיו התמוהות הוא פוגע, הלכה למעשה, בחינוך עצמו ומונע מבני הנוער לטייל במסגרות חינוכיות, ראויות ובטוחות.
עכשיו שני הגופים האלו הולכים יד ביד עם אותה גישה עלובה.

פשוט בזיון!!!

חייבים לעצור את זה.

רעיונות??

דרור ברלי
04-07-14, 21:01
שיכורי כוח ושטופי מוח. שומרי הטבע עאלק.
אויבי הציבור. אין הגדרה אחרת.

יש כאן אינטרס ברור להבריח את המטיילים מהטבע וככה בעצם "לשמור עליו". אני לא רואה הסבר אחר.

opl
04-07-14, 21:02
בנושא אחר - קצת מתוק יותר, משרד איכות הסביבה - נכנסים חינם בימי חמישי לחופי רחצה בגנים לאומיים:
http://israel.agrisupportonline.com/news/csv/csvread.pl?show=5018&mytemplate=tp2

יונתןמצפה
04-07-14, 21:26
חופי הים במדינת ישראל אמורים להיות פתוחים ונגישים לציבור בהתאם לכתוב בחוק החופים. אותו חוק שאוסר עלינו לנסוע שם עם הרכבים שלנו.
הרט"ג גובים כסף עבור כניסה לחופים כאשר למעשה הם נשענים על הפרצה שמותר להם לגבות כסף עבור חנייה בלבד.
אין באמת אלטרנטיבה ראוייה לכניסה לחופים האלו מבלי לשלם בכניסה. בטח לא למשפחות או אנשים עם מוגבלויות.

זה שהם "פותחים" את החופים הללו בימי חמישי לא הופך את מה שהם עושים בשאר ימות השבוע ליותר לגיטימי...

boaz avrahami
04-07-14, 21:32
יש שם הרבה חומר אנושי טוב.
מקצתם גם פה באתר.

צריך לחזק את החומר הטוב.
אנחנו בעד שמירה על הטבע אבל בלי לאבד את השכל הישר והטעם הטוב.
תרשו לי לנחש שגם ברשות יש מלחמות מתחת לפני השטח וחלק מהעובדים תומך בגישתנו.
צריך לבוא בטוב...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
04-07-14, 21:53
רוב החומר האנושי שם לא רק טוב אלא אפילו מעולה.
כך גם במשטרה ובעוד רשויות.
אבל האויבים שלנו הם לא הפקח/שוטר הפשוטים בשטח.
הדגים האלה מסריחים מלמעלה. מהראש. הגישה הפטרונית הזו, שיודעת יותר טוב ממכם מה טוב ורצוי לכם. פשוט מקוממת.

כבר לפני שנים הזהרתי - המטרה האמיתית היא כנראה להוציא את הציבור מהטבע כי לטעמם אין שום דרך אחרת לשמור עליו.
לא פקח אחד ולא שניים, אנשים נחמדים וטובים - אמרו לי שהדרך היחידה לשמור באמת על הטבע היא להקטין לאפס את נוכחותם של בני אדם.

אז בהתחלה עשו דה-לגיטימציה לג'יפאים כי הם "משחיתי טבע".
עכשיו מרוקנים בריכות "כדי שאנשים לא יטבעו".
זו רק ההתחלה ורק השד יודע מה הלאה ואיזה עוד הנחתות נחטוף ואיזה תירוצים נשמע.

בשורה התחתונה - פחות אנשים יבואו לשמורות = הטבע "ירוויח".

ורק אל תדרשו עוד חקיקה. זה יחזור אליכם כמו בומרנג.

amit1
04-07-14, 22:48
הדרך להיאבק היא באמצעות הרשתות החברתיות וכן, גם לצאת ולהפגין.....ההתנהלות שלהם יוצרת אנטגוניזים לשמירה על הטבע.

amirk
05-07-14, 08:50
מגמת הפגיעה בבריכות אינה חדשה כלל.
כנראה שבריכות ותיקות כמו עין שריר מרוקנות, לעומת בריכות חדשות כמו בביר א שקום ובאבני איתן שמנותצות.

כל כך עצוב.

ד ו ר ו ן
05-07-14, 09:00
לא מבין אותם,
זה היה קיים עוד לפני הרט״ג, עכשיו זה נהפך מאתר למפגע?

Slowly..

יואב פולס
05-07-14, 09:22
גם הבריכה בעינות פחם נופצה לחלוטין. המקום שהיה מלא מים תמיד, יבש וחרב. בשם השמירה על הטבע.
רשעות הטבע והגנים.

לרשעות הטבע והגנים יש דף פייסבוק. אתם מוזמנים לרשום בו מה אתם חושבים על הפעולה האחרונה הזו שלהם. זה עובד. בפרטי אני מוכן להסביר את הרציונל.

DanK
05-07-14, 11:50
מודה שבקריאה ראשונה הנחתי שזו עוד אחת מהמתיחות המושקעות של אסף לכבוד ה-1 באפריל. אבל אז שמתי לב לשתי בעיות: התאריך ופותח השרשור.
ובכל זאת - הרי לא יכול להיות שהרשות הורסת את הטבע ובדגש על הנקודות שהכי כואבות למטייל הממוצע?!
מכיוון שזו כנראה אינה מתיחה כל מה שנותר לנו זה למחות (כנראה שלא יעזור), ובעיקר לנסות ולתקן את הנזק. בחלק מהמקומות מדובר על פתיחת פתח בגובה המרבי אליו גאוני הבטיחות המליצו שיגיעו המים. אפוא שאפשר צריך לנסות ולסתום פתחים אלו, ברור לי שהדבר לא מתאפשר בכל בריכה אבל אני מתכוון לפחות לנסות.

דרור ברלי
05-07-14, 11:56
הרי לא יכול להיות שהרשות הורסת את הטבע ובדגש על הנקודות שהכי כואבות למטייל הממוצע?!

למה לא יכול להיות? עובדה!
כדי "לשמור על הטבע", הם מעוניינים להרחיק ממנו את המטיילים בכל מיני אמתלות מהישבן. גם במחיר פגיעה בטבע...
ובמקרה הזה, כשמדובר בבריכות שרובן מעשה ידי אדם ולא טבעיות, יותר קל להם.

zerez
05-07-14, 12:19
למה לא יכול להיות? עובדה!
כדי "לשמור על הטבע", הם מעוניינים להרחיק ממנו את המטיילים בכל מיני אמתלות מהישבן. גם במחיר פגיעה בטבע...
ובמקרה הזה, כשמדובר בבריכות שרובן מעשה ידי אדם ולא טבעיות, יותר קל להם.

אז למה שלא ימקשו את השטח?
הרבה יותר פשוט, לא הורס את השטח ומדלל את אוכלוסיית המטיילים.

asafk
05-07-14, 14:04
מי שיכול, העלו בבקשה תמונות של בריכות הרוסות או מיובשות. תודה

אסף.

TalWeissman
05-07-14, 17:14
ריקון הבריכות גם לדעתי אינו לגיטימי. וסגירת כל חלקה טובה וריקונה, זה לא מראה מלבב.
אבל מה עם הצד השני?
בתור עובד באחת משמורות הטבע בצפון, אני נחשף יותר ויותר למקרים שהמטייל הישראלי המצוי מנסה להשיג את מה ש"מגיע לו" בתביעה קטנה. אז פה ההתגוננות של הרט"ג היא ריקון הבריכות. כי האחריות היא של הרט"ג לפחות יכשירו את הבריכות לעומק "הגיוני" שיהיו פחות סיכויים לט/תביעה.
אנשים תובעים על הדברים המגוחכים ביותר.
על שריטה בעין מענף בשביל, על אבן שהייתה בקצה מדרגה שגרמה להם להחליק ונפגעו בגב (כמובן שהתגלה שבעיות גם היו גם לפני הנפילה) ועוד ועוד.
אז אם ישנו שטח שבמחוזותיכם, שכל מה שקורה בו לאדם אחר הוא ל אחריותכם, הייתם פועלים אחרת? האזרח הישראלי יודע טוב מאוד איפה לסחוט את קיצבת הביטוח הבאה שלו ממקום למקום.
אז מעבר להאשמה של הרט"ג, שסוגרים את המקומות "ללא כל סיבה" (והשמורה שאני עובד בה הייתה נראית תוהו ובוהו אם לא הייתה מגודרת) השכנים שלכם מימין ומשמאל אשמים לא פחות.

אבל לא אעצור אתכם מהוצאת הקיטור, שכמובן צריך לצאת בכתב פעם בכמה זמן.
אני מסכים איתכם בכמה דברים, אבל כמו מה שקורה בימים אלו בירושלים ובמשולש ובשאר המקומות, בגלל כמה אידיוטים שלא יודעים לבשל, כולם אוכלים דייסה מקולקלת.

שיהיה שבוע טוב ושקט לכולם.

טל

asafk
05-07-14, 21:22
הבעיה עם הטיעון הזה היא שזה מדרון חלקלק. הברכות האלו היו בטוחות לחלוטין עד שעברו להיות בשטח השמורות, ולפני ששאלו יועץ בטיחות.
הדבר הנכון יהיה להוציאן חזרה מחוץ לשמורות.
אבל שטח משוחרר לא יוחזר כידוע.
אז הפתרון השני הוא לשים שלט שהרחצה באחריות המתרחץ.
אבל זה גם לא רעיון טוב כי בתור גוף אוכף הרשות תשים שלט הרחצה אסורה - שזה דבר שונה בתכלית. ואז יתחילו לתת דו"חות.

בקיצור.... מזכיר קטע ממלכוד 22. רק פחות מצחיק.

אסף.

דידין
05-07-14, 21:59
אם מייבשים את הבריכות, איך שותים בעלי החיים ,שהרשות כל כך דאגת להם ?
מכאן שהטעון שלהם לא להשאר בלילה ליד מקורות המים-אבסורדי

דרור ברלי
05-07-14, 22:06
ריקון הבריכות גם לדעתי אינו לגיטימי. וסגירת כל חלקה טובה וריקונה, זה לא מראה מלבב.
אבל מה עם הצד השני?
בתור עובד באחת משמורות הטבע בצפון, אני נחשף יותר ויותר למקרים שהמטייל הישראלי המצוי מנסה להשיג את מה ש"מגיע לו" בתביעה קטנה. אז פה ההתגוננות של הרט"ג היא ריקון הבריכות. כי האחריות היא של הרט"ג לפחות יכשירו את הבריכות לעומק "הגיוני" שיהיו פחות סיכויים לט/תביעה.
אנשים תובעים על הדברים המגוחכים ביותר.
על שריטה בעין מענף בשביל, על אבן שהייתה בקצה מדרגה שגרמה להם להחליק ונפגעו בגב (כמובן שהתגלה שבעיות גם היו גם לפני הנפילה) ועוד ועוד.
אז אם ישנו שטח שבמחוזותיכם, שכל מה שקורה בו לאדם אחר הוא ל אחריותכם, הייתם פועלים אחרת? האזרח הישראלי יודע טוב מאוד איפה לסחוט את קיצבת הביטוח הבאה שלו ממקום למקום.
אז מעבר להאשמה של הרט"ג, שסוגרים את המקומות "ללא כל סיבה" (והשמורה שאני עובד בה הייתה נראית תוהו ובוהו אם לא הייתה מגודרת) השכנים שלכם מימין ומשמאל אשמים לא פחות.

אבל לא אעצור אתכם מהוצאת הקיטור, שכמובן צריך לצאת בכתב פעם בכמה זמן.
אני מסכים איתכם בכמה דברים, אבל כמו מה שקורה בימים אלו בירושלים ובמשולש ובשאר המקומות, בגלל כמה אידיוטים שלא יודעים לבשל, כולם אוכלים דייסה מקולקלת.

שיהיה שבוע טוב ושקט לכולם.

טל

בחיאת רבאק, אתה אמיתי?

אם נפעל רק לפי עצותיהם ודעתם של יועצי בטיחות, יהיה אסור לנו לצאת מהבית כי הסכנות אורבות בכל פינה.

רק מנסיון מר של השנה האחרונה, מתברר שילד קטן שלא משגיחים עליו, עלול לטבוע גם כשהוא משתכשך באמבטיה בבית, בעומק של 20 ס"מ. עם ט/תביעה כזו אתם כן מוכנים להתמודד?... או שלכבוד האפשרות הזו תייבשו את הבריכות לחלוטין?...

ומה באמת עם השריטות מענפים וקוצים?... קוץ שחדר למישהו לרגל וענף שנכנס למישהו לעין? והחלקה שבעקבותיה מטיילים שברו רגל/יד/גב? וסתם נפילות?...
כי התביעות ימשיכו להגיע לפתחה של רשט"ג. כי מה חשבתם לכם? שתאכפו ותגבו דמי כניסה מופרזים לשמורות למיניהן וכמובן קנסות שמנים, אבל לא תידרשו לתת דין וחשבון ולהיות אחראים כשמשהו קורה?

אז מה הצעד הבא הברור מאליו?... סגירה כוללת של השמורות למטיילים?.... כי רק כך תבטיחו אפס תביעות ושמירה הרמטית על הטבע.
הגזמתם ידידי. הגזמתם. לדעתי אפילו פשעתם.

הרצון של רשט"ג לשמור על הטבע הוא טוב, ברור ואמיתי.
כמעט כמו הרצון שלה להגן על התחת של עצמה שהוא ברור ואמיתי עוד יותר.
זה בדיוק ההבדל בין חכם לפיקח. אתם במקרה הזה נמצאים בצד של הפיקח. אם הייתם חכמים מלכתחילה, לא הייתם מספחים את הבריכות לתחומי השמורות.
אבל בחרתם כרגיל לנכס לעצמכם גם את הבריכות מעשה ידי אדם שהיו שם הרבה לפניכם, והדרך שלכם להתמודד עם הטביעות והתביעות היתה כמובן דרך הענישה הקולקטיבית של כלל הציבור, שהבריכות הללו הן האטרקציה העיקרית, אם לא היחידה, שמושכת אותו לרמת הגולן בימי הקיץ הלוהטים. רק אני, שלעתים חובב תיאוריות קונספירציה, משוכנע שזהו עוד צעד במדיניות הדילול ההדרגתי של בני אדם משמורות הטבע?......:confused:

כדרככם בקודש, יצרתם בעבר, אתם יוצרים היום ולבטח עוד תיצרו בעתיד בכישרון רב, את האנטגוניזם כלפיכם דווקא מצידו של הציבור ה"טוב", קרי ציבור אוהבי טיולים וטבע גדול, איכותי ושומר חוק. אם פעם, עד לא מזמן, הייתי מהבודדים שעוד הגנו עליכם וצידדו במדיניות שלכם, אז גם זה עבר ונגמר - לא בגלל קנס פה וקנס שם שמישהו חטף במקרה מפקח עם פתיל קצר, אלא כי אתם מתייחסים לכוווווולנו כמו אל מטומטמים.
תזכורת, למי ממכם ששכח - הארץ הזו גם שלנו. קודם כל שלנו, ורק אחר כך שלכם. ממשרתי הציבור הפכתם לאויביו. חבל.

ותסלח לי על הבוטות והכעס כי זה אולי לא אישי, אבל הפעם זה באמת מכעיס.

amit1
05-07-14, 22:19
גם הבריכה בעינות פחם נופצה לחלוטין. המקום שהיה מלא מים תמיד, יבש וחרב.

עצוב....הייתה פינת חמד.....

amit1
05-07-14, 22:34
אנחנו אשמים כי חוץ מלרטון ולכעוס עם המקלדת אף אחד מאתנו לא מוכן לנקוט יוזמה .....הפגנה של 100 איש מול הרש"ט עם שילוט ועיתונאים, הייתה עוצרת את הטימטום הזה.

asafk
05-07-14, 22:37
למי שמתעקש להכניס את הטבע לסקר סיכונים יש את כל הסיבות החוקיות לרוקן את המים ואז בפטרונות להשאיר קצת מי אפסיים מלוכלכים שנוכל "לשכשך". לכן הפגנה לא היתה עוזרת... מול כסתח אין דרך להתגונן.

אסף.

amit1
05-07-14, 22:46
יש ויש...ולו רק משום שפעולות מהסוג הזה פוגעות למשל באהבת הארץ.....ומזה אתה יכול לייצר פעילות יחסי ציבור אפקטיבית מאוד....להזכירך המנכ"ל של הרש"ט הוא מינוי פוליטי ויש לו שאיפה להמשיך לחמם את הכיסא גם בקדנציה הבאה.......

katsirz
06-07-14, 07:55
אתם פשוט לא מבינים. לקחו את המים לטובת האירוע הפרטי במצדה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

יואב פולס
06-07-14, 10:24
אבל היי, תתעודדו, ראיתם איזה פרסומת יפה רצה עכשיו בטלוויזיה לרשעות הטבע והגנים?
אני בכלל לא שואל למה מלכ"ר (כבר אין יותר מלכ"רים אבל המטומטמים ברשעות הטבע והגנים לא הבינו את החוק שמזה כמה שנים אין מלכ"ר אלא חל"צ - חברה לתועלת הציבור) מפרסם את עצמו במיליונים בטלוויזיה? וזה לא רק עלות השידור, זה גם ההפקה של הפרסומת הזו.
מאחל לאנשי רשעות הטבע והגנים לעמוד עם שלטים בדיוק כמו עובדי רשעות השידור ששכחו את מי הם משרתים.

asafk
06-07-14, 10:25
נקודה מעניינת. בשביל כמה עשרות אלפי שקלים קונים את הרשות? די זול. נאסוף סכום דומה ונקנה בחזרה את הבריכות?
כי כמו שהבנו, ובאנלוגיה על הבדיחה הידועה, הוכחנו שהיא זונה עכשיו רק נשאר להתמקח על המחיר...

אסף.

עמי
06-07-14, 10:42
יש למישהו מידע מאיפה הגיעה ההוראה הזו? מדובר בהחלטה של מועצת רט"ג? החלטת מנכ"ל? משהו אחר?

אם נדע את המקור, ניתן יהיה לבדוק איך התקבלה ההחלטה ולבחון מה אפשר לעשות עם זה.

אגב, חל"צ היא סוג של מלכ"ר. דווקא עם זה אין בעיה.

אגב II, וסתם כקוריוז, בשבוע שעבר סייעתי לבטל כתב אישום שהוגש כנגד אחד מיקירי הפורום על נסיעה בשטח שמורה שלא בדרך מסומנת. בסוף הדיון, השופטת שאלה אותי מדוע איני מודה לתובע על שהסכים לבטל את כתב האישום. בקושי התאפקתי מלומר לה שלא אני (או הנאשם) הוא זה שצריך להגיד תודה, אלא התובע הוא זה שצריך לבקש סליחה על עינוי הדין של כשנה וחצי ועל שני ימי דיונים שהתבזבזו על כתב אישום מופרך. רק מראה כמה עמוק הגיעה ההסתאבות המחשבתית.

עמי

eyalski
07-07-14, 09:33
מאז ימי ילדותנו "נכבשו" עוד ועוד אתרים על ידי רשות הטבע והגנים. מקומות יפים,קטנים ומבודדים שרק קומץ מקומיים ידעו עליהם הפכו לנחלת הגנים הלאומיים וכמובן של הציבור הרחב אם הוא משלשל כמה שקלים בקופה. המגמה של סיפוח שטחים שהיו פתוחים לכולם בתואנה שיש להם איזה שהוא "ערך טבע", יצרה מצב אבסורדי שלאזרחי המדינה שלנו שלהזכירכם 95% מהקרקעות הם קרקעות מדינה כלומר של כולנו, מותר להלך חופשי ללא איסור והגבלות כמו לטייל עם הכלב או להקים אוהל קטן, מעל ל70% הם שטחי שמורה/גן לאומי/שטח צבאי.
על 25% הנותרים נמצאים השטחים הבנויים, השטחים החקלאיים,אזורי תעשייה,מזבלות וכל היתר.

לא פלא שמרגיש פה חנוק וצפוף ?

צריך להתחיל בתור ציבור לשחרור אדמות מידי הצבא ורשות הטבע והגנים, המדינה לא הפעילה שיקול דעת ולא חשבה על צרכי וטובת האזרח שהעבירה כל כך הרבה אדמות .
חלק ממצוקת הדיור היה יכול להיפטר גם על ידי מסירת אדמות "חסרות ערך" לאזרחים חרוצים שרוצים להתיישב לדוגמה בנגב.

y.fatael
07-07-14, 14:11
מתנצל מראש
רשות הטבע והגנים זה הכי טוב שיש ויהיה לשמור על הטבע
המצב בלעדיהם יהיה קטסטרופאלי
יש מה לתקן סגנון,הדיון בסגנון הליצ׳ שהפך להיות רווח במחוזותינו לא מוביל לשום מקום : לפטר, לסגור ובלה בלה בלה.
במקום להאשים את הרשות (וכאמור יש המון!! מה לתקן בה) מותר גם להסתכל במראה
מה קורה שכל זב חוטם מרשה לעצמו לתבוע על נזק עוד לפני שנגרם לו נזק !?
במקום לתקוף את הרשות למה לא לסייע לה ולוודא (כן בחוק ֿ תקנה/ חוות דעת יועץ משפטי ) שאין לה אחריות על מקרה טביעה בשמורות . נקודה .
אין ולא צריך להיות לה אחריות כזאת. ואז הרשות תהיה פטורה מלהקשיב לכל מיני קצינים לענייני בטיחות בכלל וכסת״ח בפרט בנושא הזה.
אף אחד מהקלדנים כאן לא היה לוקח על אחריותו הפרטית אפשרות לטביעה של מטייל באיזה מעיין או בריכה .
השנאה לרשות בחלקה מוצדקת ברובה נטועה עמוק בהתעלמות מהנזקים של המטייל הישראלי הממוצע (ושאינו חבר כאן כנראה)
כמי שעוסק בתיירות למחייתו המטיילים הישראלים מטיילים ופוגעים בטבע כמעט באותה מידה.
לו היינו מקדישים יותר בהוקעת המזיקים וענישתם אולי הרשות הייתה צריכה להיות פחות משטרה
מכוון שזה דיון רק בעניין מקורות המים אני חולק עליכם
לעניין הרשות בכלל יש שם קילקולים ביזבוזים ובירוקרטיה שאין לה ולשמירת טבע דבר ומחציתו אבל זה כבר עניין לתיקון לא להוצאה להורג.
מיי טו סנטס

יואב פולס
07-07-14, 14:21
יוסף,
תסתכל על תגובה 5. כולנו בעד.

y.fatael
07-07-14, 19:49
זורם איתך...
אפשר גם להסכים שכולם בעד 65 ס״מ ובתנאי שבכל המעיינות והבריכות שגובה המים נמוך מ 65 ס״מ רט״ג ידאגו למלא את החסר .
:rolleyes:

opl
07-07-14, 20:04
זה מה שהיה צריך בשביל שתבוא לכתוב קצת בגיפולוג?

MR BIG
07-07-14, 20:23
כל מילה של דרור - בסלע!

ממשרתי הציבור , הפכתם להיות אויביו. עצוב.

הבעיה , כאמור , היא תפיסתית :
פה בארץ כל אחד מפחד על התחת שלו וצריך לדאוג לאחריות של מה יקרה אם....- רבאק!! שחררו את הטמטום הזה!!

אפשר גם להפוך תקליט ולחשוב ככה :
בארה"ב , ממלכת הסדר והמשמעת , התפיסה היא שאתה דואג לעצמך . בגרם מדרגות הכי תלול וגבוה ביוסמיטי אין מעקה בטיחות, ולהשכיר סירת מירוץ רצחנית יכול כל אחד ללא כל רשיון. הכל תחת התפיסה של : " אתה אחראי למעשיך. אם אתה אדיוט - זה בעיה שלך!!"
כך יהיה הרבה יותר קל לכולם.... - הטובים יהנו והאדיוטים יחטפו!

אביב
07-07-14, 21:28
89332

קצת מלח על הפצעים - עין שוירח מיום חמישי האחרון.
צ'טערת....

asafk
07-07-14, 21:50
מתנצל מראש
רשות הטבע והגנים זה הכי טוב שיש ויהיה לשמור על הטבע
המצב בלעדיהם יהיה קטסטרופאלי
יש מה לתקן סגנון,הדיון בסגנון הליצ׳ שהפך להיות רווח במחוזותינו לא מוביל לשום מקום : לפטר, לסגור ובלה בלה בלה.
במקום להאשים את הרשות (וכאמור יש המון!! מה לתקן בה) מותר גם להסתכל במראה
מה קורה שכל זב חוטם מרשה לעצמו לתבוע על נזק עוד לפני שנגרם לו נזק !?
במקום לתקוף את הרשות למה לא לסייע לה ולוודא (כן בחוק ֿ תקנה/ חוות דעת יועץ משפטי ) שאין לה אחריות על מקרה טביעה בשמורות . נקודה .
אין ולא צריך להיות לה אחריות כזאת. ואז הרשות תהיה פטורה מלהקשיב לכל מיני קצינים לענייני בטיחות בכלל וכסת״ח בפרט בנושא הזה.
אף אחד מהקלדנים כאן לא היה לוקח על אחריותו הפרטית אפשרות לטביעה של מטייל באיזה מעיין או בריכה .
השנאה לרשות בחלקה מוצדקת ברובה נטועה עמוק בהתעלמות מהנזקים של המטייל הישראלי הממוצע (ושאינו חבר כאן כנראה)
כמי שעוסק בתיירות למחייתו המטיילים הישראלים מטיילים ופוגעים בטבע כמעט באותה מידה.
לו היינו מקדישים יותר בהוקעת המזיקים וענישתם אולי הרשות הייתה צריכה להיות פחות משטרה
מכוון שזה דיון רק בעניין מקורות המים אני חולק עליכם
לעניין הרשות בכלל יש שם קילקולים ביזבוזים ובירוקרטיה שאין לה ולשמירת טבע דבר ומחציתו אבל זה כבר עניין לתיקון לא להוצאה להורג.
מיי טו סנטס

יוסי...
בדיוק על זה כועסים כאן. גם אני. וכולם מסכימים - רק שחושבים שהצעד של הרשות הוא רע, ויש דרכים נכונות יותר.
במקום שהרשות תודיע שהיא לא אחראית לטביעה בשמורות, היא מרוקנת ברכות. עולם הפוך. עולם שבו מנסים להכניס את הטבע לסקרי בטיחות הוא לא הגיוני.

אסף.

Gilad
07-07-14, 22:48
לפי אותה גישה יש לקצר את כל המצוקים שאף אחד לא יפול, לעקור את כל הקוצים שאף אחד לא ישרט, לסגור את השמש שלא נתייבש בטיול, להפסיק עם הגשם המציק הזה שלא יהיו שטפונות מסוכנים וכו' וכו'

Tourist
07-07-14, 23:54
לפי אותה גישה יש לקצר את כל המצוקים שאף אחד לא יפול, לעקור את כל הקוצים שאף אחד לא ישרט, לסגור את השמש שלא נתייבש בטיול, להפסיק עם הגשם המציק הזה שלא יהיו שטפונות מסוכנים וכו' וכו'

ויפה שעה אחת קודם !

גיתאי נוה
08-07-14, 18:11
הדיון פה הוא נכון מאד, כל הטיעונים נגד רט"ג וגם בעדם - כולם נכונים (ואני לא אומר זאת כדי להיות בסדר עם כולם, כי אני לא חייב כלום לאף אחד).
מחד הרט"ג מנכסים שטחים חדשים - חלקם בדין (להציל מטינוף של פורעי טבע מקומיים) וחלקם שלא בדין, מאידך הם צריכים לכסות את עצמם - והכיסוי הקל והזול ביותר הוא הרס פניני החמד.
יוצא שהם מטפחים ביד אחת, ומשחיתים ביד שניה.
קוראים לזה וואנדליזם, וגם המדינה (במקרה זה רט"ג) יודעת להיות האמ-אמא של הוואנדליסטים.

משה פייגלין אמר פעם (בקשר למאגר הביומטרי) שיש שלושה סוגי פושעים:

מוישי, הפושע הקטן, עובר על החוק
משפחת זוסמן, הפושע הבינוני, עוקפת את החוק
ומדינת ישראל, הפושע הגדול, משתמש בחוק

בלי להמעיט מחומרת הוואנדליזם של הרט"ג, הבעיה המרכזית נעוצה בשלטון היחיד של מדינת ישראל כיום - שלטון הבג"ץ, למי שלא יודע.
שם מקור הצרות כולם, ואנשי העל-אדם המכהנים שם מעצבים במו קולמוסם חברה של סדום - אדם לאדם זאב.
מספר דוגמאות להמחשה:

1. לפני תקופה קצרה נהרג מדריך טיולים מנוסה בנפילתו לאחת ממערות לוזית. הסתבר שקק"ל שמו בפתח המערה שלט אזהרה, אעפ"י שאין להם שום בעלות בשטח זה. תוצאת התביעה: קק"ל שילמו, והרבה, רק כי הם הנפיצו ראש ותקעו שלט אזהרה במקום (!!!)

2. לפני כמה שנים ערס מטומטם קפץ ראש אל בריכת הסטף. רק בדרך למטה הוא גילה להפתעתו שהבריכה אינה מלאה\מסולעת\whatever ונפגע בראשו. הצעיר תבע את אחד מעובדי קק"ל הגר במקום וששיחזר את הבריכה הידועה לפני שנים רבות ביוזמתו (כי בפלילים יש אחריות אישית ולא ניתן להיות מוגן מאחורי ארגון), והגיעו בסוף לפשרה של כמה מליונים. אמנם קק"ל שילמו במקום העובד הנ"ל, אבל אילו היה מסתיים במוות - הוא בהחלט היה עשוי למצוא את עצמו בכלא, ומכל מקום גם קק"ל לא היו מאושרים ביותר מהתשלום ה'צנוע'.

3. אדם היוצא לטיול עם חבריו, ללא שכר וללא תמורה כלשהי, הזהיר אותם באלף אזהרות, ולמרות זאת אחד החברים נפגע - ביהמ"ש יטיל אחריות שבצידה קנס כבד על מוביל הטיול.

כלומר המגמה היום בביהמ"ש היא להפקיע מהאדם הממוצע את שיקול דעתו ולהפוך אותו לאידיוט מושלם המהלך אחרי אמא אווזה, תהיה אשר תהיה. זו המציאות המטורפת של גאוני המשפט של דורנו, וקשה ביותר להתגונן מפני תביעות כאלה לאור המגמה הרווחת בהיכל.
ועל הרקע הזה כל מיני אזרחים טובים מגישים תביעות בשיטת מצליח, ומצליחים...
לכן האוייב מספר אחת של הציבור בישראל (רט"ג הם רק מספר שתיים, או שלוש אחרי גוף ציבורי רקוב אחר) הוא בית המשפט הגבוה לחנק, שליטה הבלתי מעורער של מדינת הגמדים (בעיניו).

אשמח מאד אם יימצא מי שיפריך את דבריי, אני אישן טוב יותר בלילה.

boaz avrahami
09-07-14, 07:30
יש לציבור עוד כמה אויבים שממוקמים הרבה יותר גבוה אבל כמו בית המשפט גם הם קשורים לסיפור אחר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

גיתאי נוה
09-07-14, 09:35
[QUOTE=boaz avrahami;584680 יש לציבור עוד כמה אויבים שממוקמים הרבה יותר גבוה אבל כמו בית המשפט גם הם קשורים לסיפור אחר]

קצת הקצנתי בשביל הבדיחה... בהחלט יש כמה וכמה גבוה הרבה יותר בשרשרת המזון

eyalski
09-07-14, 22:02
איש לא נותן את הדעת על כך אבל בנגב ששטחו 12700 קמ'ר כ 90% מהשטח הם לא לרשות הציבור.
היום המגמה היא להשתלט על עוד ועוד שטחים והצבא והרטג מפקיעים עוד שטחים ומנשלים אותנו הציבור מאדמות המדינה.
אז הצבא הוא של המדינה או אולי המדינה היא של הצבא ?
אולי צריך להחזיר את השלטון הצבאי בנגב ?
איך זה נוגע לריקון בריכות ? ובכן זה בדיוק המאבק שאנו צריכים לצאת אליו. המאבק על זכות האזרחים להיות חופשיים על אדמת מולדתם.

boaz avrahami
09-07-14, 23:19
אנחנו פה בשביל לשלם מיסים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ohadfri
15-07-14, 13:13
אני "משוחח" עם צרכז חינוך והסברה גולן מיו ההחלטה בדף הפייסבוק שלהם, כדי שלא רק אנחנו נראה את התוכן, קהל שבוי, אלה כל מי שלא יודע וזה יכול וצריך לענין גם אותו. יותר ממוזמנים לכתוב ולעלות תגובות עינייניות:
https://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96-%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A-%D7%95%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%A8%D7%94-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%9F-%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%91%D7%A2-%D7%95%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%99%D7%9D/533544776661470?fref=ts

thebips
15-07-14, 13:44
פשוט מרגש הדאגה של הרשות לבטיחות המטילים רק חבל שלטבע הם לא דואגים בצורה כזו בעיקר אם מדובר על גחמות של מיליארדרים.

89474

דרור ברלי
15-07-14, 13:48
אחרי שיחה עם הפקח שהגיע לנקודת הכינוס של הטיולילה האחרון, הוא צחק מכל הבלגן שהתפתח סביב זה וטען שהכל אגדה אורבנית, ושמפלס המים בבריכות ירד פשוט בגלל שהחורף האחרון היה שחון...

איל מ
15-07-14, 16:31
אני לא יודע אם אגדה אורבנית או לא אבל המצב השנה באמת עגום.
בצייד מעיינות שעשיתי ברמות מנשה/חורשן בשישבת האחרונה אכן רוב המעיינות יבשים ועצובים בשל החורף השכון :-(
לגבי הפקח החביב, לא יפתיע אותי לגלות שהוא האחרון שמתעדכנים בדברים כאלו. חוויתי את זה בעבר במערכות אחרות...

שלמי
15-07-14, 16:45
אחרי שיחה עם הפקח שהגיע לנקודת הכינוס של הטיולילה האחרון, הוא צחק מכל הבלגן שהתפתח סביב זה וטען שהכל אגדה אורבנית, ושמפלס המים בבריכות ירד פשוט בגלל שהחורף האחרון היה שחון...

ועל זה נאמר - אשרי המאמין.
את בריכת הקצינים בג'ילבון לדוגמא, שהייתה אטרקציה לא רק לטיולי ג'יפים, רוקנו כבר לפני למעלה משנה, אבל הצינור שעוקף את הבריכה נותן יופי של זרם, אז שלא יספרו לך סיפורים.
אכן כפי שכתב איל באזור החורשן ורמות מנשה רוב המעיינות יבשים (לא כולם...), ויפה שהפקח של החורשן הצליח לקלוט שהיה חורף שחון.
אבל מכאן ועד רמת הגולן המרחק רב.
ד"א, מי שזוכר את בריכת הקצינים שהייתה בבניאס, גם אותה הרסו באופן מכוון, כדי שמטיילים לא ישחו חלילה, ואחר כך הלכו וסיפרו שגם למים הרדודים האלה אסור להיכנס כי יש שם בית אימון של דגיגונים או שקר כלשהו מהסוג הזה.
צ'טער, לא קונה.

דרור ברלי
15-07-14, 16:58
לא אמרתי שאני מאמין למה שהוא אומר, רק מביא את גרסתו.

amirk
15-07-14, 17:40
על פי הלינק שהעלה אוהד, יש סתירה משהו בין גרסאות הרשות :
1 -
"שלום חברים, בעקבות חוק חדש שהוציאה המדינה, בדבר מפלס מים למעיינות ובריכות בנויות בטבע, הורידו הפקחים את מפלס המים בבריכות עין שריר (עין שוירח) ובריכת מצפה השלום ל65 ס"מ. הבריכות נמצאות בתוך שמורות טבע, ואנו כפופים כמובן לחוקי המדינה בהיותינו רשות ממשלתית. עקב טביעות, אבל בעיקר תביעות רבות, נקבעים חוקים ותקנות בהם אנחנו מחוייבים לעמוד. קיץ בטוח לכולם".
2 -
"טלי טננבוים, דוברת הרשות: "הורדת המפלס בבריכות נעשתה על פי הנחיות של יועץ בטיחות, היות שהיה חשש לטביעה ולפגיעה בחיי אדם. הושארו בבריכה מים במפלס 65 ס"מ להנאת המטיילים, שיוכלו להמשיך ולהשתכשך". "

-->