PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת מים אחרי כמה שנים של שימוש - תמונות

נמרוד
06-07-14, 22:11
החלפתי אתמול משאבת מים, פאן קלאץ' ותרמוסטט, בתור השלמה לרדיאטור שהחלפתי לפני חצי שנה. הבעייה היתה הפאן קלאץ' לפי ההגיון הדיאגנוסטי, אבל החלטתי להחליף את כל מה שאפשר במערכת הקירור.

מעניין לראות את מצב משאבת המים, שלדעתי מפתיע לטובה. מדובר על משאבה שהוחלפה לפני שלוש או ארבע שנים לפחות. הג'יפ עושה כ10-12K בשנה, ובתקופה הזאת נסע תקופות מסוימות על מי ברז רגילים, עד שפתרתי בעיות של פקקי מנוע נוזלים, והחלפת שני רדיאטורים (המקורי הוחלף בקיץ לפני שנתיים בזבל סיני שנקנה בארץ, וזה לפני חצי שנה הוחלף באיכותי שהגיע מאיביי).

אין חופש בכלל במשאבה, היא אטומה, יש מעט אבנית בפנים ומעט חלודה על האימפלר שלא מפריע בשום דרך לזרימה. לא הייתה בדיעבד שום סיבה להחליף אותה, אבל כבר פירקתי והמשאבה החדשה היתה ביד.

הנה התמונות של המשאבה:

89274

89275

89276

דרור ברלי
06-07-14, 22:44
המשאבה נראית בסדר בסה"כ. יכלה להחזיק מעמד עוד הרבה.
מקורית? תחליפית?

אבל מצד שני, מה זה ארבע שנים למשאבת מים בג'יפ שנוסע 10-12K ק"מ בשנה?...

במנוע 4.0L תקין שמפנקים אותו בנוזל קירור איכותי, המשאבה המקורית של Mopar יודעת לעשות הרבה יותר מ-200K ק"מ ולמשוך כמו גדולה המון שנים. זה מנסיון.

שום משאבה תחליפית, בטח לא יפנית ובטח ובטח לא סינית, לא תתקרב אפילו לתוחלת חיים כזו.

ובעיות ההתחממות שלך, שדומות לאלה של כל האינדיאנים, קשורות לפינוי חום גבולי מתא המנוע. יש כל מיני פתרונות לזה, ממכלולי קירור HD ועד לפתיחת כונסי אוויר למיניהם במכסה המנוע. כנראה ששום דבר בחיים לא מושלם...:(

נמרוד
06-07-14, 22:56
שום בעייה של פינוי חום מתא מנוע. לפחות בXJ, זה מיתוס. אני יודע כי 4-5 שנים לפחות נסעתי בלי בעיות התחממות בכלל.

ואז הגיל התחיל לתת אותותיו במכלולים. משאבת מים הוחלפה יזום לפני כארבע שנים בערך, כשהיה בה חופש קטן. לקח קצת זמן לעלות על נזילה דקיקה מפקק מנוע שגרמה לאיבוד נוזל, וכל הפקקים הוחלפו. ואז לפני שנתיים בדיוק התפוצץ דוד פלסטיק של הרדיאטור שיכול להיות מאד שהיה המקורי של הג'יפ (מודל 94), וזה הוחלף בזבל שהחזיק שנה וחצי שגם בהן הג'יפ לא התחמם.

opl
06-07-14, 22:58
נוזל קירור איכותי לא עושה כלום לאבנית מהרגע שהיא נוצרה? גם לא אחרי 3-4 שנים? כנל לגבי החלודה...

דרור ברלי
06-07-14, 23:05
תא המנוע שלכם מאוד-מאוד צפוף. המנוע כמעט נוגע בגריל הקדמי. יש שם מקום לרדיאטור 3 שורות רציני?

נמרוד
06-07-14, 23:07
תא המנוע של ג'יפ XJ עם מנוע 6 צילינדר לא צפוף במיוחד, ויש בהחלט מקום לרדיאטור שלוש שורות רציני, כמו הCSF שיש לי בחצי השנה האחרונה.

דרור ברלי
06-07-14, 23:19
ואחרי כל הטיפולים - החלפות פקקים, רדיאטור איכותי, נוזל איכותי, צנרת וכו', עדיין מתחמם?...

גם אני לא חסיד של פאן קלאץ HD. מכביד על המנוע, מעלה צריכת דלק, מייצר המון רעש.
מנוע תקין עם מערכת קירור תקינה, גם בן 20, לא אמור להתחמם בכלל, אבל אני מכיר את המנוע הזה רק עם תא מנוע מאוד פתוח ומאוורר של YJ.
כשאצלי התחמם זה היה בגלל רדיאטור סתום. הרדיאטור שופץ ואח"כ הוחלף, והמנוע שומר על קור רוח מרשים. 85-90 מעלו תגם בימים הכי חמים, בזחילות, גרירות וכו'

וסיפור ההתחממויות של אינדיאנים הוא עובדה ולא מיתוס. אתה לא הראשון ולא האחרון שמתחמם לו מנוע בצ'רוקי. תא המנוע שלכם צפוף באבו-אבוה.

ד ו ר ו ן
07-07-14, 00:02
שום משאבה תחליפית, בטח לא יפנית ובטח ובטח לא סינית, לא תתקרב אפילו תתקרב לזה:(
יש משאבות יפניות לצרוקי?

אחרי חצי מליון ק"מ, החלפתי יזום את המשאבה היפנית המקורית (יצרן חלפים מקורי..), שום דבר רע לא היה בה אבל נראה לי שמספיק..
רכב עם נוזל קירור כל חייו, היתה נקייה ומבריקה.
לא טיפת חלודה ולא אבנית.

Slowly..

דרור ברלי
07-07-14, 00:09
יש משאבות יפניות תחליפיות למנוע 4.0L. זבל צרוף.
והן עוד זהב טהור לעומת הסיניות.

מוני אורבך
07-07-14, 06:23
נמרוד שים לב מתי התחילו הצרות...
אחרי 4 או 5 שנים. שזהוא בדיוק אורך החיים של נוזל קירור איכותי !!
אני מניח שבאותם 4 או 5 שנים אתה אף פעם לא החלפת נוזל קירור.
והנה התוצאה הצפויה. רדיטור מתפוצץ, פקק נוזל פאן קלץ תקול.
אני אציע תאוריה שנראה לי מתאימה מאוד לעובדות.
אחרי 4 שנים נוזל הקירור שלך איבד מהיעילות שלו, כתוצאה מכך קרו מספר דברים:
1. מערכת הקירור היתה לא יעילה, כי הנוזל נטה לרתוח. על כן הפאן קלץ עבד שעות נוספות ונחלש.
2. המשאבה לא קיבלה שימון מספיק, ולכן גם היא החלה לנזול ולהחליד.
3. כל המערכת החלה להחליד, המקום הכי פגיע, הפקקים של המנוע החלו לנזול ראשונים.

אגב בזה שאפשרת לרכב לנסוע תקופה עם מי ברז, עשית נזק. השאלה עד כמה הנזק עמוק, וזה קשה לבדוק
בלי לבצע ניתוח פולשני.

מסקנה - להחליף כל 3 שנים נוזל קירור לאחד איכותי שידוע מאיזה מקור ועד כמה הוא יעיל.

boaz avrahami
07-07-14, 06:53
בגדול מוני אני מאוד נוטה לגישה שלך אבל אתה מתעלם מעייפות החומר לחלוטין.
גם לו היה נמרוד מטפל לפי הספר הרדיאטור היה מגיע לקיצו כמו גם המשאבה.

אני רק מסוקרן לדעת אם החלפים הלא מקוריים שהיו אמורים לשפר באמת שיפרו.
לי יש תאוריה שמתחילים להשתמש בחלפים לא מקוריים ואז מתחילות הצרות.
ובמקום לחזור למקורי מתחילים לקנות עוד חלפים.
אינני יודע אם זה המקרה אבל אתן דוגמא-

הרדיאטור המשופר נותן תפוקת קירור נמוכה מהמקורי ה״פושטי״.
במקום לחזור לרדיאטור מקורי יש כאלו שמחליפים פאן קלאץ/ שמים במכסה כונס אוויר וכו׳...

לכן מאוד מזדהה עם השאלה שלך ״מתי הכול התחיל״...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Saar
07-07-14, 07:39
דרור,

ל XJ אין בעיית התחממות כרונית.
העובדות/שמועות הן על גראנד צירוקי

grand
07-07-14, 09:55
ובעיות ההתחממות שלך, שדומות לאלה של כל האינדיאנים, קשורות לפינוי חום גבולי מתא המנוע. יש כל מיני פתרונות לזה, ממכלולי קירור HD ועד לפתיחת כונסי אוויר למיניהם במכסה המנוע. כנראה ששום דבר בחיים לא מושלם...:(

זה נכון, אך עוד דבר שנכון זה הרצון לחיסכון בעלויות ייצור הרכב,
יותר זול לקרייזלר לדחוף מאוורר מכני שעולה כמה דולרים עלובים מאשר מערכת קירור יעילה.
וכאשר הם רוצים הם יכולים, עובדה שבגרנדים משנת 2001 נפתרה הבעייה לחלוטין עקב מעבר למאוורר חשמלי-הידראולי, יקר לייצור נכון, מערכת הידראולית, אך יעיל.

נמרוד
07-07-14, 10:53
נמרוד שים לב מתי התחילו הצרות...
אחרי 4 או 5 שנים. שזהוא בדיוק אורך החיים של נוזל קירור איכותי !!
אני מניח שבאותם 4 או 5 שנים אתה אף פעם לא החלפת נוזל קירור.
והנה התוצאה הצפויה. רדיטור מתפוצץ, פקק נוזל פאן קלץ תקול.
אני אציע תאוריה שנראה לי מתאימה מאוד לעובדות.
אחרי 4 שנים נוזל הקירור שלך איבד מהיעילות שלו, כתוצאה מכך קרו מספר דברים:
1. מערכת הקירור היתה לא יעילה, כי הנוזל נטה לרתוח. על כן הפאן קלץ עבד שעות נוספות ונחלש.
2. המשאבה לא קיבלה שימון מספיק, ולכן גם היא החלה לנזול ולהחליד.
3. כל המערכת החלה להחליד, המקום הכי פגיע, הפקקים של המנוע החלו לנזול ראשונים.

אגב בזה שאפשרת לרכב לנסוע תקופה עם מי ברז, עשית נזק. השאלה עד כמה הנזק עמוק, וזה קשה לבדוק
בלי לבצע ניתוח פולשני.

מסקנה - להחליף כל 3 שנים נוזל קירור לאחד איכותי שידוע מאיזה מקור ועד כמה הוא יעיל.

ניתוח מבריק, ללא ספק, רק לא נכון.

אני משתמש בנוזל קירור באופן קבוע (פרסטון ודומיו), מחליף יזום כל שנתיים.

סדר הדברים הוא כזה - יש לי את הג'יפ בערך שמונה שנים, קניתי אותו כשהיה בן 12 שנה, רחוק מלהיות חדש. מטפל בג'יפ הזה באופן קבוע במוסך - ארנון - פעמיים בשנה, לפני פסח ולפני סוכות. תקלות שבין הטיפולים ודברים יזומים אני עושה לפעמים בעצמי ולפעמים אצל ארנון, תלוי בזמן הפנוי שלי.

ארבע שנים ראשונות, בערך, היו נטולות בעיות קירור. כמובן שנוזל קירור כן הוחלף הן בקנייה והן אחרי שנתיים.

משאבת המים שהיתה על הג'יפ בקנייה הוחלפה יזום במהלך טיפול לפני בערך ארבע שנים.

אחרי עוד תקופה, אולי שנה, האוטו התחיל לאבד נוזלים לאט, הוא היה אז רכב טיולים בלבד, אז לקח לי זמן עד שעליתי על הבעייה שבסופו של דבר היתה פקקים מים שנזלו. בתקופה הזו הוא לא נסע הרבה אבל כן היה מלא במים רגילים שמילאתי במהלך הטיולים כשעליתי על זה שחסר כבר הרבה מים (אגב הנבלה לא מתחיל להתחמם עד שהוא מאבד 4-5 ליטר, כמעט חצי מהנוזל).

החלפתי פקקים אצל ארנון, ואז שוב היתה תקופה של שקט ואי התחממות בכלל, עד הקיץ לפני שנתיים בדיוק, אז ביום חם במיוחד על כביש 6 בדרך לטיול, נסדק הרדיאטור ועצרתי במקום. אז התקנתי רדיאטור תחליפי שנקנה בארץ, מה שיש, שתי שורות אלומיניום עם מיכלי פלסטיק, מן הסתם סיני.

שנה של שקט, שבא הג'יפ דווקא כן חזר לנסוע יומיומי בלי בעיות התחממות מיוחדות. לפני שנה בדיוק, שוב בדרך לטיול בדרום, התחמם, נראה כמו תרמוסטט תפוס, פירקתי תרמוסטט והמשכתי בטיול. אחרי כמה חודשים הרדיאטור החדש שוב נסדק בפלסטיק, העדפתי להחליף אותו בעצמי לרדיאטור מתכת איכותי.

בפסח האוטו חזר להיות רכב טיולים בלבד, אבל בטיול הארוך בדרום, באמצע יום חם במיוחד התחיל להתחמם שוב. בשטח פירקתי תרמוסטט שוב, במחשבה שהחדש תקול, המשכנו בטיול, כשהאוטו התחמם מעל הרגיל בנסיעה איטית או בעליות קשות, והתקרר מיד בחזרה בנסיעה מהירה בכביש ישר או בירידות. כשבישלתי את הטרמוסטט בבית ראיתי שהוא תקין לחלוטין. נוזל קירור לא היה חזר. מכאן המחשבה שזה פאן קלאץ', ואולי משאבת מים אכולה. הזמנתי את החלקים באיביי, וביום שבת האחרון פירקתי והרכבתי את הכל מחדש.

עוד לא נסעתי משמעותית בשביל להגיד שהכל בסדר. מעניין לציין שהמשאבה שפירקתי, זו שנמצאת בג'יפ בארבע השנים האחרונות, כשחלק מהזמן נסעתי כאמור על מים רגילים (אם כי לא הרבה בקילומטרים, כמה מאות או אלפים בודדים) נראית כמו חדשה כמעט. אין אבנית, החלודה סמלית, והיא יכלה לעבוד עוד כמה שנים בכיף.

המשאבה לא מקורית, תנסה להשיג חלקים מקוריים לג'יפ הזה ברחבי הרשת - לא קל בכלל. האם היא מיוצרת באמריקה/יפאן/סין/אינדונזיה - אין לי מושג. גם המשאבה החדשה שקניתי, לכאורה אמריקאית, בפועל לא מצויין בשום מקום ארץ יצור.

מוני אורבך
07-07-14, 11:14
מכל הסיפור הזה יש עובדה אחת שחוזרת על עצמה שוב ושוב.
לחץ גבוה מדי במערכת הקירור.
היה לך פריצה בפקקים, פריצה של הרדיטור (פעמים) משהו כאן חשוד.
החלפת את הפקק של הרדיטור בכל ההחלפת של הרדיטורים שעשית?
בדקת מה הלחץ שיש במערכת?
כמו כן נראה לי שבעית הפאן קלץ היתה לך באופן הולך וגובר כל הזמן.
זה בשילוב עם פקק תקול עשוי להסביר את כל הסימפטומים.

ד ו ר ו ן
07-07-14, 16:58
דרור,

ל XJ אין בעיית התחממות כרונית.
העובדות/שמועות הן על גראנד צירוקי
ואללה,
אני, בלי צ׳רוקי בחצר מכיר יותר ממתחמם אחד..
ושרשורים מחו״ל על איך מתמודדים עם הבעיה בצרוקי.

הניתוח של מוני תקף לכל רכב.
Slowly..

Saar
07-07-14, 17:00
רמי/דרור ודורון,

אתם מתבלבלים בין צירוקי XJ לגראנד צירוקי למינהם.
צירוקי XJ תקין לא מתחמם. (נקודה :) )

הבעיה עליה אתם מדברים היא בגראנד V8.
אני חושב שאני מספיק שנים עם צירוקי ומכיר מספיק את הפורומים הרלוונטיים בחו"ל על מנת לומר זאת בביטחון מלא.
סער

ד ו ר ו ן
07-07-14, 17:02
סער.
תן קצת קרדיט שאני יודע מה זה צ׳רוקי.

Slowly..

Saar
07-07-14, 19:22
דורון,

תן קצת קרדיט שאני יודע מה זה צירוקי :)

ד ו ר ו ן
07-07-14, 21:12
אתה יודע,
זה לא סותר אחד את השני.

Slowly..

Saar
07-07-14, 21:28
דורון,

נכון.
עדיין, צירוקי שמטופל ללא קיצורי דרך לא מתחמם.
רדיאטור תקין, פאן קלאץ׳ תקין , משאבת מים תקינה.
יש להרבה אנשים נטיה להתעלם מתקלות ״קטנות״ ולחסוך ולכן תראה רכבים מתחממים.

יונתןמצפה
07-07-14, 21:56
דוגמא למשאבה שעבדה כל חייה על פרסטון: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/44287-%D7%A0%D7%A4%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%99-%D7%9E%D7%A9%D7%90%D7%91%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99-100-000-%D7%A7-%D7%9E

omri_t
07-07-14, 22:00
לדעתי האישית התמונות דווקא מראות שהמצב לא כל כך טוב.
נכון שהמשאבה תקינה והיתה מתפקדת עוד זמן רב.
אבל הצד השני, זו התחלה של קורוזיה ומשקעים שלא אמורים להיות שם, בטח לא אחרי זמן כל כך קצר.

אם נעשה הקבלה לעולם מעט שונה של מערכות קירור תעשייתיות-
סיחרור הנוזל (התנעה לכמה דקות, כל כמה ימים) יסייע מאוד לנוזל הקירור למנוע קורוזיה.
נוזל קירור איכותי שמוכנס למערכת אמור להתמודד ולהסיר את הנ"ל.
לטעמי מעבר לעובדה שעבודה עם מי ברז היא בעייתית ויוצרת משקעים- גם נוזל הקירור לא היה איכותי במיוחד.

קחו בחשבון שהג'יפה הזו ברמה כזו או אחרת קיימת במעברים, ברדיאטור וכו'...

שוב, כנראה שהמשאבה היתה שורדת זמן רב מאוד עד לתקלה.
אבל ניתן "להוציא" ממנה עוד.

סולי
08-07-14, 08:54
כדי לפתור בעיות התחממות בצירוקי אוטומת של חבר עשינו את הפעולות הנ"ל.
הרכב כבר דוגםמבמכסה מנוע מפיבר עםמפינוי חום יעיל יותר מבמקור ובנוסף הוחלף כונס שהיה שבורמופאןנקלאצ חדש מקורי.

אבל גולת הכותרת היא זו:
http://go.jeep-xj.info/HowtoWaterpump.htm

משאבה עם ספיקה גבוהה ובית טרמוסתת משופר.
עשה ניסים.

Saar
08-07-14, 10:24
ובנוסף הוחלף כונס שהיה שבור ופאןנקלאצ חדש מקורי.

פה התחלתי לחשוד :)
האם בודדתם את התיקונים? האם אתה יכול לומר שאחרי שהפאן קלאץ החדש הותקן והכונס תוקן, עדיין הייתה בעיה? (בהנחה שהרדיאטור והמשאבה היו תקינים)
לנמרוד יש את האוטו כבר 10 שנים בערך, כך גם לי. שנינו אומרים שאין לאוטו הזה בעיית התחממות כרונית כאשר המערכת תקינה, האם יש כאן מישהו שבדק צירוקי תקין וזיהה בעיית התחממות???

נמרוד
08-07-14, 11:03
שמעתי לפני כמה שנים הרצאה של ההיסטוריון מוטי גולני. הוא סיפר על הרצאה שנתן בקיבוץ דגניה, על מלחמת השחרור, ואחד הקיבוצניקים הוותיקים קם בצעקות - אתם לא תספרו לי מה היה כאן, אני נלחמתי בדגניה וכו.

התשובה של ההיסטוריון החוקר היתה משהו בסגנון - אתה באמת יודע הכי טוב מה קרב בקרב ב20 במאי 1948, מנקודת המבט שלך בבונקר בפינה הדרום-מזרחית של הקיבוץ. על זה אין ויכוח. אבל זו רק נקודת מבט אחת זעירה שמי שחוקר אוסף ובונה ממנה את התמונה של הקרב על עמק הירדן ושל מלחמת השחרור כולה.

על אותו משקל - אני יודע לספר על צ'רוקי XJ אחד מסויים, בשמונה השנים האחרונות, וגם זה סובייקטיבי ומתוך ערפילי הזכרון. סער מכיר XJ אחר במשך עשר שנים, הזכרון שלו בטח יותר טוב משלי. דורון מכיר את הXJ של דובי ואורי יודע לספר על החבר שלו... מכאן ועד לקביעות שההיסטוריון החובב דרור ברלי מסכם בכזאת נחרצות, המרחק רב :rolleyes:

דרור ברלי
08-07-14, 11:41
לי לא היה XJ וכנראה גם לא יהיה (וזה חבל, כי אני מת על האוטו הזה. אחד הג'יפים הכי טובים אי פעם. הבעיה שלי איתו היא שהוא זעיר ואין לי ולערימות הציוד שלי מקום בתוכו)

את המנוע שלו לעומת זאת אני מכיר טוב מאוד. רק 15 שנים ברציפות. אחד המנועים הכי טובים, הכי אמינים והכי עמידים שתעשיית הרכב יצרה אי פעם. ולא רק תעשיית הרכב האמריקאית אלא תעשיית הרכב בכלל.
למנוע הזה בתוך חלל תא המנוע העצום של הג'יפים מסדרת YJ ו-TJ (כולל הסופה הישראלית) יש מערכת קירור שהיא אוברקיל מטורף ולכן גם אין שום בעיות התחממות, גם בקיץ הכי קשה ותחת עומסים לא נורמליים - משקלים גדולים, גרירות, זחילה בשטח, מה שתרצו. אבל באינדיאנים תא המנוע כן צפוף. אז ברור שמנוע תקין פיקס לא יתחמם, אבל מנוע בן 20, שבוא ונגיד הוא כבר לא "כמו חדש" בכל מאת האחוזים ומספיק שאחד הרכיבים במערכת הקירור שלו לא במיטבו - אז בהשוואה לרנגלר/סופה שלהם יש מספיק רזרבות קירור, כאן אולי יש פחות. אולי הרבה פחות.

את בעיות פינוי החום מתא המנוע של האינדיאנים לא אני המצאתי. אני מכיר את זה מקריאה בפורומים, גם בחו"ל, וגם ממה שמכונאים שמטפלים בכלים כאלה יודעים לספר.
האם זו אגדה אורבנית וכולם טועים וכולם לא מבינים כלום?... קטונתי.

סולי
08-07-14, 13:10
סער,
הרכב של חבר שלי עבר המון גלגולים. מדובר על כפיר שהינו חבר כאן בפורום אז אם הוא ירצה הוא יגיב.

בקישור שהעלתי יש שני מוצרים מדף ייחודיים הנועדו לשפר את יכולת הקירור המקורית של הרכב.
Cnc וחומרים איכותיים ולא מעט מחשבה הושקעו בשני המוצרים האלו.. ולא סתם.

לא טוען שזו בעייה כרונית או לא.
אבל כנראה השנים ותא מנוע צפוף מקשים על מערכת גבולית או שהייתה בשיאה כשהייתה חדשה.
אל תשכחו שאתם מעלים מידות גלגלים. מעמיסים ציוד ודיגום וגם זוחלים על סלעים ... עדיף להיות על הצד הבטוח עם קצת ספיירים.

AvigdorAharon
11-07-14, 00:04
תפסיקו עם בעיות ההתחממות, למנוע 6 בוכנות אין בעיות התחממות כאשר הכול תקין.
הבעיות כנראה אצל 8V, וגם לי יש מעט ניסיון (6 שנים).

אביגדור

moshi_k
12-07-14, 16:48
יש לי XJ משנת 2001 שמשרת אותי נאמנה,
גם אני חוויתי פיצוץ דוד הפלסטיק של הרדיאטור ואשמח אם תמליץ לי על אחד קשיח כדי שאוכל לרכוש ולהרגיש בטוח .
דרך אגב תחושתי שדרור צודק לגבי פינוי החם הלא יעיל ב XJ עקב צפיפות רבה בתא המנוע וההוכחה שמכסה המנוע מאד חם מעבר לרכבים אחרים שאני מכיר.

Saar
12-07-14, 18:14
חפש ב eBay רדיאטור לצירוקי.
חפש csf עם דודי נחושת או רדיאטור שכולו אלומניום. יש כל מיני.
מחיר סביב 170-200$ לפני ממשלוח ייבא אותו בעזרת buy2usa

לי היה 2 שורות של צמפיון

לגבי החום, הצירוקים עובדים בטמפרטורות גבוהות יותר מהרבה רכבים, הטרמוסטט הסטנדרטי ב xj הוא של 90.5 מעלות כך שאתה מראש עובד גבוה וחם יותר.
(לשם ההשוואה, בקינג הטרמוסטט הוא של 76.5 מעלות... )

moshi_k
15-07-14, 01:30
תודה על המידע, אני אחפש רדיאטור "מוקשח".
מעניין מה יהיו ההשלכות באם אוציא את הטרמוסטט, האם זה יוריד את טמפרטורת המנוע?
אני מניח שתכננו את הרכב לעבוד יעיל במזג אוויר צפון אמריקאי (שלג וכו) וממש לא באקלים הנגב שלנו.

Saar
15-07-14, 06:38
תודה על המידע, אני אחפש רדיאטור "מוקשח".
מעניין מה יהיו ההשלכות באם אוציא את הטרמוסטט, האם זה יוריד את טמפרטורת המנוע?
אני מניח שתכננו את הרכב לעבוד יעיל במזג אוויר צפון אמריקאי (שלג וכו) וממש לא באקלים הנגב שלנו.

אתה מניח לא נכון.
בארה״ב יש איזורים חמים לא פחות מאשר בארצנו.
ביטול הטרמוסטט יגרום למנוע לעבוד בטמפרטורה שונה מזו שתוכנן עבורו, כתוצאה מכך, הרכב ישתה יותר דלק ויעילות עבודתו תפגע.

-->