PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי שמעון כחלון בא''ת כפר-סבא.ותשפטו לבד איך נדפקתי.

רכס חיים
14-07-14, 19:51
לאחר שצמיג התפורר לי בשבת לפיסות בגודל חצאי נעלי בית,והצמיג השני התקלף עוד בציר האימה לפני כשנה - החלטתי שהגיע הזמן לשני צמיגים חדשים.

לפני חודש לא היו בארץ צמיגי מקסיס 6080 - לכן המתנתי, ולפני כשבוע בדקתי שאמנם הם כבר הגיעו.

בבדיקה קלה באינטרנט (טייר פור יו) ניתן לראות שהמחירים שלהם נעים בין 680 ש''ח ל- 780 ש''ח לצמיג.

היות ובעבר קבלתי שרות טוב אצל כחלון שמעון - ותפרידו בין כחלון שמעון לכחלון אביגדור - שהם אחים אך בעסקי צמיגים שונים בכפר סבא - פניתי אליו גם הפעם בבקשה להצעת מחיר. תוך שעה הודיע לי האיש - כנראה עמי כחלון בנו של שמעון - כי המחיר יהיה 650 ש''ח לצמיג. בלי היסוס הזמנתי שני צמיגים שהגיעו אתמול לעסק. חשבתי לתומי כי הנה בעל מקצוע שמסתפק בכמה אחוזים פחות מהרשת המפורסמת.

הודעתי בבוקר שאגיע אחר-הצהריים ,ואחר הצהריים הודעתי שאגיע בעוד שעתיים ולאחר מכן הודעתי שאגיע בעוד חצי שעה - וכל התשובות היו - תגיע.

מיד כשהגעתי סיכמתי עם כחלון על צמיג רזרבי נוסף וחדש בתוספת 500 ש''ח.

נכנסתי לעמדת התקנה והתחלתי להמתין. אחרי חצי שעה בקשתי שיתחילו לעבוד על הרכב שלי,אך כשהגיע לנד-קרוזר נוצץ התנפלו עליו תוך דקה ואני עדיין מתייבש.לאחר כשעה שלא עשו דבר החלטתי לנטוש ,ואז עמי אומר לי חכה אני אעבוד על הג'יפ שלך.הצמיג המפונצ'ר נלקח לסדנא ,נזרק בצד ואני הפכתי לשבוי.

לא אלאה אותכם - אך לאחר שעתיים העבודה שהיתה אמורה להמשך 20 דקות - הסתיימה.

באתי לשלם את מה שסוכם - וכאן הגיעה ההפתעה הנחמדה - המחיר קפץ ל-.680 שקל . התווכחתי עם כחלון שהוא שהציע לי רק ב- -.650 ש''ח - והוא הסכים בטובו לרדת ל-660 ש''ח ''בלבד''.
בזה לא תמה הסגה - האיש הודיע לי שכל המחירים לא כוללים מ.ע.מ - ''כי המ.ע.מ לא שלנו.....'' וכך יצא שבמקום לשלם לרשת מכובדת -.1,800 שקל ,שילמתי בפנצ'ריה -.2,150 שקל - -.350 שקל נוספים ומיותרים.וכך יצא ששילמתי את המחיר הגבוה ביותר שקיים ברשת.

הצעד הראשון שלי היה - למחוק את הפנצ'ריה הזו מספר הטלפונים שלי, והצעד השני לספר את זה כאן - למען הסר מכשול מלפני עיוור.

ואתם תנהגו עם העסק הזה כראות עינכם - אך עם מידע מוקדם על ניהולו.

Saar
14-07-14, 20:07
רכס,

זה לא נשמע טוב והוא לא באיזורי בכל מקרה, כך שאני לא אמנה עם חוג לקוחותיו, רק הערה אחת:
ידוע בקרב מוסכים/בעלי מקצוע בעולם הרכב שהמחיר שהם אומרים אינו כולל מע"מ. למה? ככה... (כי זה לא הולך אליהם, מצד שני, הכסף יוצא מהכיס שלנו כלקוחות פרטיים)
תמיד שואלים בטלפון - כולל מע"מ???

רכס חיים
14-07-14, 21:14
הצמיגים בכל הרשתות כוללים איזון גלגלים הרכבה ומ.ע.מ. וזה מצוין במפורש באתרי האינטרנט.כאן פשוט עבדו עלי נטו.

דרור ברלי
14-07-14, 21:26
לא יודע איפה חוץ מציינים מחיר כולל מע"מ חוץ מאשר באוטו-דיפו (ושם אני לא קונה צמיגים). אבל כשמדובר בצמיגים אני תמיד שואל מראש אם זה כולל הרכבה, איזון ומע"מ ואפילו ונטילים... כי כבר נתקלתי לפני כמה שנים בפנצ'ריה מאוד גדולה ומפורסמת במרכז, שהתעקשה שצריך להחליף גם ונטילים ("בגלל בטיחות") וניסתה לחייב עבורם...
אין לי בעיה שיחליפו ונטילים ושיגבו עבורם כסף, אבל בבקשה - שיציינו את זה מראש ויתמחרו את זה לתוך מחיר הצמיגים שהם מתחייבים עליו, כי בצורה שהציגו לי את זה (וגם בסכום שדרשו עבור פאקינג 4 ונטילים) , זה נראה מה זה מסריח...

בוא ונאמר שאצל הצמיגאי שאני סומך עליו (צמיגי שטרק בנס ציונה) אין הפתעות. מילה זו מילה, מחיר זה מחיר, שירות זה שירות. ובנוסף להכל, גם ג'יפאי משלנו. מומלץ בחום.

boaz avrahami
14-07-14, 21:56
בשנים האחרונות רכשתי צמיגים אצל ביטון בעפולה, צמיג ישיר בפתח תקווה, וצ׳ק אפ חולון.
כולם בטלפון הציגו מחיר וצינו שאינו כולל מעמ.
אצל ביטון היה מדובר בצמיג חקלאי קטן.
להפתעתי הצמיג בניגוד לצמיג המקורי היה מסוג הדורש פנימית ואת זה לא ציינו קודם לכן כך שבסוף שילמתי תוספת אצלם גם לפנימית ועוד 15 שח לכל התקנת צמיג.
יש צמיגיות שמסתכלות לטווח הקצר.

מצד שני, אני מופתע שאתה כבעל עסק נפלת בפינה הזו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
15-07-14, 00:29
אתה תמיד נופל הכי חזק באנשים שיש לך אמון מלא בהם. וזה קרה גם הפעם.

אבל אנו הישראלים שונים לחלוטין מהארופים או מהאמריקאים. הם מתלוננים במקום ומקבלים מיד את המגיע להם - ושם נגמר הסיפור . לעומתם - אנו הישראלים, שותקים אך מוחקים את העסק לנצח ועוד מספרים לכולם איך נדפקנו - ובעל העסק לא מבין כלל למה פשט את הרגל.

לעולם אל תיתן לישראלי להרגיש פראייר - כשזה קורה - העסק סיים להיות ספק שלו לתמיד.

nirs
15-07-14, 08:54
לא יודע איפה חוץ מציינים מחיר כולל מע"מ חוץ מאשר באוטו-דיפו (ושם אני לא קונה צמיגים). אבל כשמדובר בצמיגים אני תמיד שואל מראש אם זה כולל הרכבה, איזון ומע"מ ואפילו ונטילים... כי כבר נתקלתי לפני כמה שנים בפנצ'ריה מאוד גדולה ומפורסמת במרכז, שהתעקשה שצריך להחליף גם ונטילים ("בגלל בטיחות") וניסתה לחייב עבורם...
אין לי בעיה שיחליפו ונטילים ושיגבו עבורם כסף, אבל בבקשה - שיציינו את זה מראש ויתמחרו את זה לתוך מחיר הצמיגים שהם מתחייבים עליו, כי בצורה שהציגו לי את זה (וגם בסכום שדרשו עבור פאקינג 4 ונטילים) , זה נראה מה זה מסריח...

בוא ונאמר שאצל הצמיגאי שאני סומך עליו (צמיגי שטרק בנס ציונה) אין הפתעות. מילה זו מילה, מחיר זה מחיר, שירות זה שירות. ובנוסף להכל, גם ג'יפאי משלנו. מומלץ בחום.
+1 לצמיגי שטארק בנס ציונה.

elro
15-07-14, 09:56
חיים, תודה רבה על השיתוף!

אפרופו צמיגי שטארק,
לאחר שהחלפתי 4 צמיגים בג'יפ אצל צמיגי שטארק, הגעתי עם רכב הליסינג לשם כי חשבתי שאקבל שירות טוב.
אז חשבתי...
ייבשו אותי כהוגן בגלל משחקים (די קטנוניים אני חייב לציין) עם חברת הליסינג, זה הגיע למצב כזה, שכבר הצעתי להם שאני אשלם את השקלים הבודדים רק, שישחררו אותי.
יצאתי משם עם טעם רע מאוד...

רכס חיים
15-07-14, 10:11
בואו נהפוך את השרשור הזה ל''שרשור הפנצ'ריות'' ומי שתקבל את הלייקים כולנו נעבור אליה ומי שתקבל את המינוסים - תשכח מאיתנו.

ככה יוכל כל אחד לפני החלפת צמיגים להכנס לכאן ולדעת לאיזה עומק בור הוא עלול להכנס.

אולי בסוף השרשור הזה יהיה נעוץ.

ukiuki
15-07-14, 10:12
הי חיים

קודם כל הרשה לי לאחל לך שזה יהיה הנזק הגדול ביותר שיהיה לך.
שנית
אם אתה עוסק, כפי שתרשמתי מאחת התגובות תוכל לפחות לקבל 2/3 מהמעמ חזרה.
שלישית
על פי חוק עסק מחוייב להציג את מלא המחיר כשהוא כולל מע"מ. בוודאי לעיסקה קמעונאית.
אם בא לך למנוע ממר כחלון לעשוק חברים נוספים או סתם בא לך לנקום, אתה יכול לפנות בתלונה לנציב תלונות הציבור או לגופים נוספים. הקנס שהוא יקבל ימחוק את כל הגזל שעשה לך ולאחרים במשך תקופה ארוכה.

ליאור

רכס חיים
15-07-14, 12:35
היי ליאור

העונש הנכון לעסקים כאלה הוא פירסומם בציבור. לעולם איני סומך על המדינה שתעזור לי - מספיק שהיא תכניס לי פחות ורצוי עם גריז.

דניאל מאירי
15-07-14, 15:23
אני תמיד רכשתי באתר של טייר פור יו.
מציגים מחיר כולל הההההכככככללללל.
מפנים אותך לפנצ'ריה באזור המגורים שלך.
מתקשרים, מגיעים כשהצמיגים אצלו משלמים בדיוק מה שסוכם וחוזרים הביתה.
עברתי כבר 8 סבבים כאלו.......ברכבים של עבודה, ללא כל עניין או עיכוב.
דניאל

אמיר ב.א
15-07-14, 18:07
חיים - אצלי בעבר עם דיפנדר אצל צמיג ישיר בפתח תקווה היה בדיוק אותו סיפור.

בהתחלה וגם בטלפון מחיר אחד , בסוף אחרי התקנה , מחיר אחר וגם שכחו להגיד שזה לא כולל מע"ם.

גם יצא כמה מאות שקלים מעל, גם יבשו אותי וגם לא הגעתי לשם יותר.

רכס חיים
15-07-14, 22:18
זה בדיוק מה שהשרשור הזה צריך - רשימת כל הפנצ'ריות שאסור להכנס אליהן.

אם כולכם תביעו את דעתכם לאן אסור ללכת - נכין כאן רשימה שחורה מסודרת שכל מי שצריך צמיג ייכנס אליה - וימנע מעצמו נזקים ורוגז.

כולנו צריכים להתגייס לבניית הרשימה שתעניק לנו בטחון בעסק שבחרנו.

אולי כדאי להתחיל שרשור חדש בעינין הזה בלבד.

עידו רז
15-07-14, 23:05
אז יש לי גם התייחסות. צמיגי אנטון ביפו. ביקשתי לקנות 2 צמיגי טויו. התקשרתי לפני וביררתי מחיר וקיום במלאי. גם הקפדתי לברר שהצמיגים טריים והתגובה הייתה ברור אין אצלנו צמיגים לא טריים.
בפועל אחרי פירוק של שני צמיגים ניסו להשחיל לי 2 צמיגים בני שלוש וחצי!!!
כשביררתי מה העניין התברר לי שזה פשוט שיטת מצליח והפעם לא הצליח. ביזבזתי שם שעתיים ואפילו לא יצאתי עם צמיגים. לא חוזר לשם.

polar bear
16-07-14, 00:29
אני לא זוכר מתי נתנו לי הצעת מחיר בפנצ'ריה שלא היתה המחיר שאותו אשלם.

המלצה - צמיגי דרור אזה"ת שילת.

יותר מפעם אחת העדיף מקצועיות על להרוויח.

652
16-07-14, 08:25
++1

ytzur
16-07-14, 08:52
החלפתי כבר 3 סטים (במכוניות שונות) בצמיגי אנטון.
תמיד יצאתי מרוצה ובמחיר טוב מאוד.
גם קובי דרוקר ביפו בעל מקצוע הגון.

פלג_
16-07-14, 10:52
גם לי היתה תחושה לא טובה אצל כחלון שרציתי לקנות סט BF כאשר באותו זמן היה מחסור.
נאמר שלי שיש סט אחרון של BF A\T בעבור הפראדו.
שלושה צמיגים היו בני שנה (+-) והרביעי היה בן 4-5 שנים.
נאמר לי שזה שטויות, זה סט.
בכל מקרה המשכתי הלאה.

את הנושא של מחיר בטלפון ואז אחרי ההתקנה המחיר עולה בעוד 20-30 ש"ח קרה לי ולאנשים ששלחתי בזמנו ל"צמיג ישיר" קריית אריה.

נכון לעכשיו אני עובד עם צמיגי מוריס יש להם סניף בבית עובד וסניף בהוד השרון (אחים)
אני מאוד מאוד מרוצה משני הסניפים, כבר החלפתי 3-4 סטים ברכבים שונים.
בהתחלה נסעתי לבית עובד אחרי שקיבלתי המלצות ואז שהוא שמע מאיפה אני מגיעה הוא אמר לי שאני יכול לגשת לסניף השני.

asafk
16-07-14, 11:12
שתי פנצ'ריות שיש לי נסיון מעולה איתן ועל שתיהן אני חוזר וממליץ למי ששואל -
דורון לדרך בראשלצ- מקצועיות הגינות ושרות בכמה מקרים שונים (ותמיד אומרים מחיר כולל מעמ וכולל הכל ולא צריך לשאול)
צמיגי רמת אביב שהאמת שכבר שלוש שנים לא ביקרתי שם אבל בעבר היו הבחירה הסטנדרטית.

ולתת מחיר ללא מעמ זה לא חוקי. חוץ מזה שזה סתם לא יפה.

אסף.

איל מ
16-07-14, 15:46
צמיגי רמת אביב בהחלט אנשים נחמדים אבל תשאל את עצמך למה כל כך הרבה זמן לא היית אצלם...
אולי בגלל שהמחירים שהם נותנים הם איך לומר בעדינות... שוד לאור היום?

רכס חיים
16-07-14, 18:41
מה אתם אומרים על הצעתי מלמעלה - שרשור נעוץ של צמיגיות שאסור להכנס אליהן וצמיגיות שמומלצות. ?

Redoren
16-07-14, 21:36
מה אתם אומרים על הצעתי מלמעלה - שרשור נעוץ של צמיגיות שאסור להכנס אליהן וצמיגיות שמומלצות. ?

+1
אני בעד.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

יוש
16-07-14, 21:52
אני נהנה לספר על מקומות טובים, פחות לדבר על מקומות לא טובים.

יכול לומר מילים טובות על צמיגי זיתוני ונעים - מביקור בסניף בבת ים בניהולו של מוטי.
הגעתי אליו גם דרך טייר-פור-יו.
רכשתי לפני שנה 4 צמיגי טויו במחיר הכי זול בארץ.
הבן אדם הבטיח אספקה מידית מהיום למחר - ועמד בזה.
תיקתק עבודה לפי שעה שקבענו, המחיר היה מצוין והיה בדיוק כפי שהוגדר מראש,
בלי גרוש יותר, כולל מע"מ וכל מה שרלוונטי לעיסקה מסוג זה.
אפילו הרכיב על חשבונו צמיג ספיר חלופי שהבאתי.
הצמיגים היו טריים כמובטח.

Tourist
16-07-14, 22:20
אני חושב ששירשור נעוץ כפי שאתה מציע עלול לסבך את האתר האהוב שלנו, יתכן ואני טועה.

אם בהמלצות עסקינן - בחיפה, מתחת לסטקיית הבוקרים מול קניון חיפה - מחירים טובים (טוב, די סטנדרטיים....), שירות מצויין.

zerez
16-07-14, 23:01
החלפתי רביעית צמיגים בצמיג ישיר ויצאתי מרוצה.
הצמיגים טריים והמחיר כפי שסיכמתי בטלפון בלי שום משחקים.

gmike
16-07-14, 23:08
גם לי היה ניסיון מצויין עם צמיג ישיר, המחיר היה הכי נמוך שמצאתי, שירו טוב++ וזריז. צמיגים מאוד טריים,מה שנסגר טלפונית, זה בדיוק מה ששולם. זה היה לפני 3 שנים,לא יודע מה קורה שם היום..

asypeer
17-07-14, 11:54
אני יכול להמליץ על "ממציא הגלגל" באיזור התעשיה ברעננה. אמנם הוא לא מבטיח להיות הזול מכולם. אבל מדובר על מקצוען אמיתי שעומד מאחורי המילה שלו.

דרור ברלי
17-07-14, 12:51
שרשור קבוע של צמיגיות מומלצות/לא מומלצות יכול להיות בעייתי.
תמיד יהיה מישהו שמרוצה/לא מרוצה מפנצ'ריה מסויימת ולעתים אנחנו עלולים לגרום עוול לבעל מקצוע בגלל מקרה בודד של אי הבנה.
מצד שני, אם בעלי המקצוע קוראים שרשור כזה, כדאי להם להשתדל יותר ולהרוויח הרבה לקוחות.

צמיגים לרכב שטח זו הוצאה גדולה ולא קונים אותם כל יום/חודש/שנה. אני מציע לעשות שיעורי בית ולבוא לפנצ'ריה כשאתם מוכנים ויודעים מה לבדוק ומה לשאול. לטובת אלה שלא מכירים:

מחיר - צריך לכלול מראש מע"מ, הרכבה, איזון, ונטילים וכו'. לוודא מראש ולא להתבייש לשאול שוב כשאתם כבר בפנצ'ריה, לפני שמתחילים להרכיב.

תאריך ייצור של הצמיג - הגומי ממנו עשויים צמיגים מתיישן גם כאשר הם שוכבים במחסן. כשאתם רוכשים צמיג, אתם רוצים אותו טרי ככל שאפשר. צמיג בן שנה-שנתיים-שלוש אולי תקין בהחלט לשימוש, אבל לא זה מה שאתם רוצים כשאתם משלמים תועפות עבור צמיג "חדש". כשמציעים לכם צמיגים חשים ממותג מוכר במחיר זול במיוחד, תבדקו היטב את תאריך הייצור שלהם, כי תמיד יש מקום לחשוד שמישהו מנסה לדחוף לכם מלאי ישן.
לאלה שלא יודעים איך לבדוק: תאריך הייצור מוטבע על הצמיג בצורת רצף בן ארבע ספרות. לדוגמה: 2214 = שבוע 22, שנת 2014. זה צמיג טרי. ולהיפך, 4012 = שבוע 40, שנת 2012 = זה כבר צמיג ישן, שמבלה במחסן כמעט שנתיים. שלא לדבר על מספרים כמו 4009 או 1211 וכו'... וכן הלאה.

אחריות ושירות - פנצ'ר כל הצמיגאים יודעים לתקן, וזה בהחלט נחמד כשמטפלים בך בזריזות, מכבדים אותך בקפה ומקשקשים איתך על ג'יפים ובחורות... אבל לצערנו אחריות ושירות זה משהו שלא תדעו לשפוט לפני שיש לכם בעיה בצמיגים החדשים שרכשתם. מאחל לכולנו שלא נזדקק לזה.

נמרוד
17-07-14, 13:23
אני ממש לא מבין מה הסיפור.

צמיג זה מוצר מדף, כמו גבינה לבנה. נכון, יקר יותר, אבל ברגע שבחרת לקנות ארבע גביעי קוטג' של תנובה, או ארבעה צמיגים מדגם מסוים, במידה מסוימת, של יצרן מסויים, זה ממש לא משנה באיזה מכולת תקנה, כל עוד תקפיד להסתכל על תאריך אחרון לשיווק... הבחירה היא לפי המחיר, מתוך הפאנצ'ריות שנוח וקרוב לי להגיע אליהם. פאנצ'ריות זה בדיוק כמו מכולת מבחינת הידע והמומחיות שנדרשים להרכבת צמיג חדש עם הציוד שיש להם היום. לא הרבה יותר מסובך מהעבודה של הקופאית בסופר (בלי לפגוע באף אחד, כל עבודה מכבדת את העוסק בה).

רכס לא מבין אותך, אתה מחפש מריבות? אם הבן אדם לא נראה לך, למה לא קמת והלכת. אף אחד לא הכריח אותך לקנות אצלו.

itayt
17-07-14, 13:40
רכס לא מבין אותך, אתה מחפש מריבות? אם הבן אדם לא נראה לך, למה לא קמת והלכת. אף אחד לא הכריח אותך לקנות אצלו.

המחיר שונה אחרי שהצמיגים היו מורכבים ולכן זה בעייתי.

מצד שני, אם זכרוני אינו מטעה אותי, גם מערכות אכסון שלך, אתה אומר מחיר לפני מע"מ. משום מה בשוק הרכב, זה עדיין נהוג להגיד מחירים לפני מע"מ (למרות שזה לא חוקי). כיוון שאתה מכיר את השוק, אני מניח שהיית אמור לשאול את השאלה "זה כולל מע"מ - נכון ?" לפני שהזמנת.
אין לי מושג ואני לא מכיר את הצמיגיה הזאת, אבל לדעתי (כמו שרשם דרור), זה בעייתי שרשור הוצאת קיטור על בעלי מקצוע, תמיד יהיה מישהו לא מרוצה וזה לא תמיד באשמת בעל העסק. אני מזכיר לכם גם לאן זה התדרדר באתר הצהוב.
אני לדוגמא, הייתי תמיד מאוד מרוצה מצמיג ישיר בפ"ת והנה ממש פה מעלי, היה מישהו שקיסח אותם. לכן זה מאוד סובייקטיבי ובעייתי.

raanan
17-07-14, 17:32

צמיג זה מוצר מדף, כמו גבינה לבנה. נכון, יקר יותר, אבל ברגע שבחרת לקנות ארבע גביעי קוטג' של תנובה, או ארבעה צמיגים מדגם מסוים, במידה מסוימת, של יצרן מסויים, זה ממש לא משנה באיזה מכולת תקנה, כל עוד תקפיד להסתכל על תאריך אחרון לשיווק... הבחירה היא לפי המחיר, מתוך הפאנצ'ריות שנוח וקרוב לי להגיע אליהם. פאנצ'ריות זה בדיוק כמו מכולת מבחינת הידע והמומחיות שנדרשים להרכבת צמיג חדש עם הציוד שיש להם היום. לא הרבה יותר מסובך מהעבודה של הקופאית בסופר (בלי לפגוע באף אחד, כל עבודה מכבדת את העוסק בה).

נמרוד,
הוצאת לי את המילים מהפה ....
פשוט לא הבנתי באיזה פקולטה ב MIT או הרווארד רוכשים את הידע התאורטי "למקצוענות" שכל מגיב מציין על הפאנצ'רמעכר שלו ....

רענן

איל מ
17-07-14, 17:50
נמרוד,
פשוט לא הבנתי באיזה פקולטה ב MIT או הרווארד רוכשים את הידע התאורטי "למקצוענות" שכל מגיב מציין על הפאנצ'רמעכר שלו ....

רענן
האמת היא שיש תחומים בהם יש חשיבות רבה למקצוענות גם בצמיגים (למשל באופנועים שזה תחום שגם בו אני חוטא). ברכבים הדבר יותר פשוט ולכן כדאי לדבר יותר על חאפריות.
זה יכול להתבטא בעיקר בשמירה על שלמות הגוזונים וצורת סגירתם (בהחלפה האחרונה טחנו לי שני ג'וז'ונים בגלל בוקסה שחוקה לפני שעצרתי את העובד והבאתי לו בוקסה מהערכת כלים הפרטית שלי, בפרייבט הקודם הייתי סוגר בעצמי את הגוז'ונים בגלל מוטיבציית יתר של הפנצ'ריות עם מומנט הסגירה בפטיש אוויר, וכו'...), או כמובן נסיון לעשות "קונצים" ללקוח שלא מבין יותר מדי.
אגב, צמיג בן שנתיים ואפילו שלוש הוא צמיג תקין שמותר להרכיב אם נשמר בתנאי אכסון נאותים, ואני לא מצפה מבעל פנצ'ריה שלא ירכיב אותם אם הלקוח לא אומר לו שום דבר על זה.

לגבי "רשימה שחורה", תקלות יש בכל עסק ולא תמיד העובד שהרכיב לי את הצמיג באותו יום מייצג את הנעשה בפנצ'ריה. לגבי מקרים של רמאות, אין לי שום בעיה לכתוב ולפרסם אם הטיעון של "אמת דיברתי" עומד לצדי.

ד ו ר ו ן
17-07-14, 20:36

לא מסכים איתך,
במיוחד כי אתה ״נתקל״ בפנצ׳ריות אחרות.

צמיג-ישיר, שטרח לשאול ולוודא שכל 4 הצמיגים שהזמנתי היו מאותו התאריך, בלי שביקשתי.

צמיגי-יבנה,
שמצד אחד מקפיד על עבודה מקצועית, בלי לחתוך פינות, במחירים הוגנים מאד, ולא מנסה לדחוף ללקוחות כל מיני המצאות, ומצד שני, לא פעם ולא פעמיים שחרר לקוחות ללא חיוב על דברים כמו בדיקת תקינות או איזון שהתברר שאין מה לתקן.

ומנגד,
אידיוט שניסה להרים לי את הרכב על 2 ג׳קים, אחד מקדימה ואחד מאחור, וחשב שהרכב יעמוד בשיווי משקל בלי 4 צמיגים..

או אחר שטחן גוזונים עם פטיש, ולא נראה לו מוזר שכבר דקה הפטיש עובד והגלגל לא נסגר עדיין.
אז כן,
חש הרבה מעבר לתאריך צמיגים.

Slowly..

איל מ
17-07-14, 20:53
דורון,
חלק מהנקודה שהעליתי קודם היא שכל עסק נתפס בצורה שונה ע"י לקוחות שונים ובתקופות שונות
גם צמיג ישיר פ"ת שאני מאוד מעריך, שולח את כל מכריי לשם ואפילו הרכבתי אצלם רביעיה חדשה לפני חודש, מפשלים לפעמים.
(גם אני קיבלתי צמיג ישן מתוך רביעיה של חדשים וגם לי כמעט טחנו גוז'ון, ועדיין אני אחזור אליהם כי אני יודע שסה"כ הם אחלה עסק).
לכן אני טוען ששרשור צמיגיות יגרור תגובות סותרות כמעט על כל בעל עסק (כנס לשרשורי צמיגים בפול גז ותראה שיש כאלו שמטנפים גם על העסקים הכי מוערכים בתחום).
ואסייג שוב,
אם יש מקרה קיצוני (לדעתי של רכס לא קיצוני) של רמאות לשמה צריך להעלות כאן. אם יש מקרה של עובד לא מקצועי - יש להעלות מול בעל העסק.

ד ו ר ו ן
17-07-14, 21:10
לכן אני טוען ששרשור צמיגיות יגרור תגובות סותרות כמעט על כל בעל עסק (כנס לשרשורי צמיגים בפול גז ותראה שיש כאלו שמטנפים גם על העסקים הכי מוערכים בתחום).
ממוצע נבנה ממגוון ציונים, חיוביים ושליליים.
ונכון שכולם מתישהו פספסו משהו, אבל אחד הפרמטרים המשמעותיים הוא גם איך הם טיפלו בתוצאה.

ולכן,
גם שרשור עם תגובות סותרות בסוף יוביל לממוצע.
חלק יהיו עם ציון ממוצע שלילי, וחלק עם טוב- ואליהם אנשים ילכו.

Slowly..

אלדד צמח
17-07-14, 22:37
גם אני נתקלתי בבעיה הזאת
הייתי בכפר סבא והיה לי פנצר בגלגל כמובן שהחלפתי גלגל ונכנסתי לפנצריה הקרובה (צמיגי שמעון כחלון) כדי לתקן
מפה לשם הם טענו שהצמיג פסול כי נסעתי ללא אוויר (מה שיכול להיות זאת לא הבעיה)
נאמר לי מחיר (ע״י אחד המנהלים) וצויין בפני במפורש שהמחיר כולל מע״מ
לאחר שהחליפו לי את הצמיג אני ניגש לשלם ואומר לפקידה את המחיר שנמסר לי והיא אומרת לי שצריך להוסיף למחיר מע״מ אני מייד אומר לה שהמנהל אמר לי שזה כולל מע״מ והיא אמרה לי שאין דבר כזה ומצביעה על שלט שמודיע שהמחיר לא כולל אני מחפש את המנהל שדיברתי איתו והוא כבר הלך קראתי לפועל ששמע את השיחה והוא אמר שאני צודק באותו רגע הגיע מנהל אחר השתיק את הפועל ואמר אין מה לעשות זה המחיר שהתעקשתי איתו הוא אמר לי שאם אני רוצה אפשר לפרק את הצמיג לא קרה כלום. כמובן שוויתרתי על זה (לא היה לי זמן) ושלמתי מה שאמרו לי.

tzagi
18-07-14, 07:02
מזכיר קצת את זה
http://www.youtube.com/watch?v=nE3vZQ1nOZk

רפי לין
18-07-14, 09:32
תודה רבה מקרב לב על הקישור לסרטון והסיבה לכך היא שהוא צולם במוסך שבו עבדתי משנת 1962 ועד שנת 2006
ופרטים מעניינים עליו ועל ההיסטוריה שלו כאן:
http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=5978
בברכה - רפי לין

tzagi
18-07-14, 09:49
טוב נו, כחשמלאי פיאט היתה לך פרנסה טובה ,מוזר שרצפת המוסך נקיה מכתמי שמן, כנראה ניקו יסודית לפני הצילומים.

רפי לין
18-07-14, 10:39
בניגוד למה שחושבים, דווקא לא היו בפיאט יותר תקלות חשמל מרכבים אחרים.
הרבה תקלות חשמל נוצרו ע"י יד אדם לא מקצועית ("בעלי מקצוע" חאפרים, בעלי רכב חובבנים וכו').
בברכה - רפי לין

tzagi
19-07-14, 04:21
פעם....אישתי חשבה שיש לי מאהבת איטלקיה, טענה שאני בוכה מתוך שנה: לא....לא....מגנטי מירלי....
ובכלל לא היה לי רכב איטלקי כבר משנת 93+-, כנראה שהנזק הפסיכולוגי הרבה יותר חמור ממה שזה נראה.

רכס חיים
19-07-14, 21:38
הצמיגים שהורכבו לי הוזמנו במיוחד עבורי - ולכן הייתי בבעיה לעזוב, למרות שכבר הייתי בדרך לצאת. כשזה קרה הם לקחו לי מהרכב את הצמיג המפונצ'ר והמשיכו לתת לי להתייבש. בעברית - נשביתי הן מבחינה מצפונית - כי הרי הזמנתי את הצמיגים האלה והן מבחינה מעשית - כי הרזרבי ''הוחרם''.

זו סיטואציה ממש מחורבנת שבה אתה דפוק מכל הצדדים ואינך בשלב לעשות בלאגן. ואז מגיע החשבון שמראה לך עם מי עשית עסק.

וכל זה לאחר שבכלל חשבתי שאני בא לאח אחד והגעתי לשני בכלל בטעות.

lizard
19-07-14, 23:36
היית צריך לדרוש את הצמיג הישן וללכת. מה הסיפור?

moriseven
20-07-14, 08:20
תודה רבה מקרב לב על הקישור לסרטון והסיבה לכך היא שהוא צולם במוסך שבו עבדתי משנת 1962 ועד שנת 2006
ופרטים מעניינים עליו ועל ההיסטוריה שלו כאן:
http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=5978
בברכה - רפי לין

המוסך בסרטון זה איפה שיושבים מוסך איילנד היום(מורשה וולוו והונדה), שד' ההשכלה בתל אביב?

רכס חיים
20-07-14, 14:28
עכשו צלצל אלי אדון כחלון בכבודו ובעצמו ואיחל לי איחולים שבסופם נאמר לי ''שיש אלוהים בשמיים''. ואני מעולם לא הכחשתי את זה.

עוד מעט תקבלו הסברים כשאין הצלחה בשרות ובמחירים.

רפי לין
20-07-14, 15:07
אכן כן, זה בשד' ההשכלה 7 ת"א וכיום נמצא בו "מוסך איילנד" ששיפץ את המקום שנראה כיום יפה ומודרני יותר.
בברכה - רפי לין

kobiarava
20-07-14, 15:44
F.I.A.T- Fix It Again, Toni!

amit1
20-07-14, 16:05
האמת היא שיש תחומים בהם יש חשיבות רבה למקצוענות גם בצמיגים (למשל באופנועים שזה תחום שגם בו אני חוטא). ברכבים הדבר יותר פשוט ולכן כדאי לדבר יותר על חאפריות.
זה יכול להתבטא בעיקר בשמירה על שלמות הגוזונים וצורת סגירתם (בהחלפה האחרונה טחנו לי שני ג'וז'ונים בגלל בוקסה שחוקה לפני שעצרתי את העובד והבאתי לו בוקסה מהערכת כלים הפרטית שלי, בפרייבט הקודם הייתי סוגר בעצמי את הגוז'ונים בגלל מוטיבציית יתר של הפנצ'ריות עם מומנט הסגירה בפטיש אוויר, וכו'...), או כמובן נסיון לעשות "קונצים" ללקוח שלא מבין יותר מדי.
אגב, צמיג בן שנתיים ואפילו שלוש הוא צמיג תקין שמותר להרכיב אם נשמר בתנאי אכסון נאותים, ואני לא מצפה מבעל פנצ'ריה שלא ירכיב אותם אם הלקוח לא אומר לו שום דבר על זה.

לגבי "רשימה שחורה", תקלות יש בכל עסק ולא תמיד העובד שהרכיב לי את הצמיג באותו יום מייצג את הנעשה בפנצ'ריה. לגבי מקרים של רמאות, אין לי שום בעיה לכתוב ולפרסם אם הטיעון של "אמת דיברתי" עומד לצדי.
כמה שאני מסכים איתך.....וכבעלים של דיסקו 2 שים לב טוב טוב איך סוגרים לך את אומי הגלגלים.....שילמתי שכר לימוד יקר בנושא....תקפיד על סגירה ביד ואם אני לא טועה ב 130 NM...

652
20-07-14, 16:31
http://www.puretyre.co.uk/land-rover-tyre-pressures/

איל מ
20-07-14, 17:53
כמה שאני מסכים איתך.....וכבעלים של דיסקו 2 שים לב טוב טוב איך סוגרים לך את אומי הגלגלים.....שילמתי שכר לימוד יקר בנושא....תקפיד על סגירה ביד ואם אני לא טועה ב 130 NM...
הפעם הכמעט יחידה שבה אני לא סוגר עם מפתח מומנט זה את אומי הגלגל.

סוגר ברגש (כן, כן מכיר את כל הדיעות בנושא, כמות הגוז'ונים שפתחתי וסגרתי בלנדרוברים מאפשרת לי להיות בטוח בעצמי בנושא זה), בהצלבה כמובן, תחילה כשהגלגל באוויר, אח"כ כשנוגע ברצפה בלי יותר מדי עומס ובסוף אחרי שהג'ק ירד לגמרי, ואחרי נסיעה מוודא חיזוק (רק מוודא).

gali
05-09-14, 13:03
לא יודע חיים. אני לא מחליף בעל מקצוע טוב כ"כ מהר ואוכל רק להמליץ לך על שלי.
אני כבר עשור כל מה שקשור לצמיגים מגיע לצמיגי מוריס בבית עובד. אין הפתעות נקודה!
יש להם גם סניף באיזור הוד השרון.
את הרכב של אשתי גם שלחתי לאחרונה שם ואנחנו כבר מזמן גרים באזור השרון.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

tallevi
05-09-14, 15:24
נמרוד,

רענן

אני לא מבין מה כ"כ קשה להבין.
עסק הגון שעובד עם אנשים פרטיים, לא נותן מחיר מראש ללא מע"מ, זה פשוט מעשה נוכלות!
מעבר לזאת רכס חיים מציין בנוסף את זמן ההמתנה המיותר והלא מקובל, בוודאי שאתה מגיע אחרי תאום מוקדם מראש.

טל.

נדב155
18-10-14, 22:17
אותו הדבר היה לי עם שמעון כחלון נותנים מחיר אחד בטלפון ואחרישהצמיג מורכב מוסיפים לך מעמ וסומכים על זה שכבר לא תגיד להם לפרק את הצמיגים ולהחזיר את הישנים שכבר נעלמו ממילא

יואב פולס
19-10-14, 10:31
גם פנצ'רייה של אחד שחבר בכמה פורומים ומציג את עצמו כמומחה לתחום פועלת באותה שיטה נלוזה.
פעם עשו לי את התרגיל של 'בדיוק נגמר/אחי לא הבנת אותי/אחי יש לי דגם דומה' וזה אחרי שהתקשרתי לוודא שיש את מה שאני צריך - ומאז האיש מוקצה בעיניי וגלגל שלי לא דרך עוד פעם בעסק שלו, ומאז החלפתי כמה וכמה סטים לכמה וכמה מכוניות שונות.
שיטת עבודה שרווחת בתחום.

Redoren
26-10-14, 08:21
רק שאלה -
בהנחה ואין לכם צורך בקבלה/חשבונית לעסק על החלפת הצמיגים,
וסיכמתם על מחיר ללא מע"מ, מדוע תעודת האחריות שמספק הצמיגאי לא מספיקה?
למה צריך חשבונית?

כלומר - אם הציע לי מחיר X ללא מע"מ וללא חשבונית, ואח"כ עם בקשת חשבונית הוא מבקש ממני מע"מ זה נראה לי הגיוני.
אם לא ביקשתי חשבונית, והוא לא ביקש להוסיף כסף לאחר שהצמיגים מורכבים אז הכל בסדר, לא?

גילוי נאות: אין לי שום קשר עם אף צמיגאי, לעולם לא אלך לצמיגי כחלון גם אם יציע בחינם, אני רק לפני החלפה ומעניין אותי מה אני צריך לבדוק לפני.

mugi8675
26-10-14, 08:24
כי את המיסים שלו הוא צריך לשלם. וגם אתה. העלמת מס הינה עבירה פלילית.

ד ו ר ו ן
29-10-14, 10:17
אם הוא מנסה להוריד את המע"מ, תבקש ממנו שיעביר אליך גם את ההנחה של המס הכנסה שהוא לא משלם..
תוריד עוד כמה עשרות אחוזים מהמחיר.. או במילים אחרות- לא.

דור אריאל
29-10-14, 16:15
לפי דעתי יש חוקים בענייני הצגת מחיר ( כולל הצעת),
מחיר כולל מע"מ אם לא צויין אחרת,

כאשר מדובר בעסקה בין צרכן לבין עוסק, העוסק חייב להציג את המחיר הכולל: כולל מע"מ, אגרות וכל תשלומי חובה, וכן כל תשלום אחר הנלווה לרכישת אותו נכס או שירות, בלי שניתנת לצרכן אפשרות מעשית לוותר עליו במסגרת העסקה.
הפרת ההוראות הנ"ל היא עבירה פלילית.
רשת חנויות גדולה (http://www.consumers.org.il/files/files/pzak-din/homesenter.doc)הורשעה לאחרונה בגין עבירה על חובת הסימון של המחיר הכולל, כאשר פרסמה מחיר של רהיטים, ובספרות אותיות הקטנות הוסיפה את מחיר ההובלה שאין לוותר עליה.הרשת חויבה לשלם קנס של 200,000 ₪.

Shivi1970
22-12-19, 12:14
לאחר שצמיג התפורר לי בשבת לפיסות בגודל חצאי נעלי בית,והצמיג השני התקלף עוד בציר האימה לפני כשנה - החלטתי שהגיע הזמן לשני צמיגים חדשים.

לפני חודש לא היו בארץ צמיגי מקסיס 6080 - לכן המתנתי, ולפני כשבוע בדקתי שאמנם הם כבר הגיעו.

בבדיקה קלה באינטרנט (טייר פור יו) ניתן לראות שהמחירים שלהם נעים בין 680 ש''ח ל- 780 ש''ח לצמיג.

היות ובעבר קבלתי שרות טוב אצל כחלון שמעון - ותפרידו בין כחלון שמעון לכחלון אביגדור - שהם אחים אך בעסקי צמיגים שונים בכפר סבא - פניתי אליו גם הפעם בבקשה להצעת מחיר. תוך שעה הודיע לי האיש - כנראה עמי כחלון בנו של שמעון - כי המחיר יהיה 650 ש''ח לצמיג. בלי היסוס הזמנתי שני צמיגים שהגיעו אתמול לעסק. חשבתי לתומי כי הנה בעל מקצוע שמסתפק בכמה אחוזים פחות מהרשת המפורסמת.

הודעתי בבוקר שאגיע אחר-הצהריים ,ואחר הצהריים הודעתי שאגיע בעוד שעתיים ולאחר מכן הודעתי שאגיע בעוד חצי שעה - וכל התשובות היו - תגיע.

מיד כשהגעתי סיכמתי עם כחלון על צמיג רזרבי נוסף וחדש בתוספת 500 ש''ח.

נכנסתי לעמדת התקנה והתחלתי להמתין. אחרי חצי שעה בקשתי שיתחילו לעבוד על הרכב שלי,אך כשהגיע לנד-קרוזר נוצץ התנפלו עליו תוך דקה ואני עדיין מתייבש.לאחר כשעה שלא עשו דבר החלטתי לנטוש ,ואז עמי אומר לי חכה אני אעבוד על הג'יפ שלך.הצמיג המפונצ'ר נלקח לסדנא ,נזרק בצד ואני הפכתי לשבוי.

לא אלאה אותכם - אך לאחר שעתיים העבודה שהיתה אמורה להמשך 20 דקות - הסתיימה.

באתי לשלם את מה שסוכם - וכאן הגיעה ההפתעה הנחמדה - המחיר קפץ ל-.680 שקל . התווכחתי עם כחלון שהוא שהציע לי רק ב- -.650 ש''ח - והוא הסכים בטובו לרדת ל-660 ש''ח ''בלבד''.
בזה לא תמה הסגה - האיש הודיע לי שכל המחירים לא כוללים מ.ע.מ - ''כי המ.ע.מ לא שלנו.....'' וכך יצא שבמקום לשלם לרשת מכובדת -.1,800 שקל ,שילמתי בפנצ'ריה -.2,150 שקל - -.350 שקל נוספים ומיותרים.וכך יצא ששילמתי את המחיר הגבוה ביותר שקיים ברשת.

הצעד הראשון שלי היה - למחוק את הפנצ'ריה הזו מספר הטלפונים שלי, והצעד השני לספר את זה כאן - למען הסר מכשול מלפני עיוור.

ואתם תנהגו עם העסק הזה כראות עינכם - אך עם מידע מוקדם על ניהולו.

הייתי אצל שמעון כחלון לפני מספר ימים, מנהל העבודה הזכיר לי בטלפון וגם כשהגעתי שכל המחירים לפני מע"מ (וטרח להבהיר שלפני מע"מ זה לא כולל מע"מ). שילמתי בדיוק את המחיר שאמר לי מראש (צמיגי BFG).

erezgur
22-12-19, 13:10
אני מקווה, לטובת אותו בכל עסק, שבחמש השנים שעברו מאז שנכתב הנושא ועד שהקפצת אותו ממעמקי השכחה היו עוד אנשים ששילמו שם על צמיג את המחיר שנאמר להם....

נשלח מהנייד

Eitan_S
23-12-19, 18:19
אם כבר ממליצים אז באריאל - צמיגי אבי .
צמיגים ומצברים במחירים טובים.
ישרים ואמינים.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

tu3s
29-12-19, 16:25
אני מבין שזה הפך לשרשור המלצות ?
אז אם ככה , אני ממליץ על צמיגי מוריס בית עובד.
המחיר , השירות , היחס החם - שווה הכל. אני לקוח קבוע מ2009.
החלפתי בCRV שלי רביעיית ג'נרל טרייה יומיים לאחר שקניתי את הרכב. הצמיגים שהיו שם היו במצב מזעזע (הוא צץ שם מאחור)
126819

tallevi
29-12-19, 18:32
אחים חילו ביפו. מרוצה מהם כבר כמה סבבים. כולל את הסבב הבא.
יתרון בונוס מבחינתי - פתוח בשבת.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

-->