PDA

צפייה בגרסה מלאה : נסיון גניבה של רנגלר שלא צלח...

eysham
30-07-14, 20:18
http://m.easybakegunclub.com/news/5169/The-douche-came-back-to-steal-my-jeep-tonight...-I.html

רק באמריקה...
צריך לאמץ את זה גם כאן.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

rantop
30-07-14, 21:29
לגמרי.

נמרוד - מערד
30-07-14, 21:40
לפי הכותרת, חשבתי שניסו לגנוב לך את הרנגלר, נרגעתי.
נמרוד

דרור ברלי
30-07-14, 22:03
יש מדינות בארה"ב בהן מותר לך לירות במי שפורץ לך לרכב.

KOOKE
31-07-14, 02:34
פיו... יש גבול לטיזינג בכותרת... גם אני מאלו שנכנסו להתקף חרדה קל מהמחשבה שניסו לגנוב לך את הרנגלר...

אני כבר למוד ניסיון מר לאחר שבני הבליעל (אפשר לאמר כאן בני הzונות..) גנבו לי את הדפנדר...

המסקנה היחידה שלי שעולה לא מעט היא להקפיד ולבטח את הרכב בערכו האמיתי והריאלי כולל התוספות וכו׳. כן זה יעלה לכם בהערכת שמאי אצל לוי יצחק וכן הפוליסה תעלה יותר - אבל לצערי זה הוכיח את עצמו במקרה של הדיפנדר.

כשהדיפנדר שלי ניגנב ( 110 משופר ומשופץ יוצא צבא כמו כולם) מחיר המחירון שלו היה 35,000₪ לאחר הפחתת עברו הצבאי - לאחר הערכת שמאי פרטית הוא בוטח על פי שווי של 80,000₪ וזה מה שקיבלתי מחברת הביטוח.

מרבית הרכבים כאן באתר משופרים/ משופצים ברמה כזו או אחרת ושווים יותר ממחיר המחירון שלהם- אז תעשו טובה לעצמכם ודאגו לבטח אותם על פי שווים האמיתי.

liontamer84
31-07-14, 09:31
חבל מאד שהיא לא דפקה לו גם כדור אחד בין העיניים...

באשר לזה שזה בארץ אחרת, יש לי גם חבר פה בארץ, שלפני כמה שנים, רוקן מחסנית על זוג בני דודים שניסו לגנוב לו את המגנום,
ואז החליף מחסנית והמשיך לירות לעברם.
המגנום טוטאל. החבר בסדר, שאלו אותו כמה שאלות, לקחו לו קצת את האקדח, אבל בסוף החזירו.

ניר ל
04-08-14, 18:44
חבל מאד (על הרנגלר) שהיא לא התאמנה בירי ופגעה בהכל חוץ מבגנב...

למרות שיש מצב שאם הייתה פוגעת בעובר אורח תמים , היו מאשימים את הגנב. אמריקה.

Saar
04-08-14, 18:48
למה לא פגעה בגנב?
תקרא, היא כותבת שהיא צריכה עזרה בניקוי הדם...
שים לב למיקום החורים, אחד בדיוק במקום הנהג בשמשה הקדמית....

איל מ
04-08-14, 20:57
חבל מאד שהיא לא דפקה לו גם כדור אחד בין העיניים...

באשר לזה שזה בארץ אחרת, יש לי גם חבר פה בארץ, שלפני כמה שנים, רוקן מחסנית על זוג בני דודים שניסו לגנוב לו את המגנום,
ואז החליף מחסנית והמשיך לירות לעברם.
המגנום טוטאל. החבר בסדר, שאלו אותו כמה שאלות, לקחו לו קצת את האקדח, אבל בסוף החזירו.

+
חבר שירה על מי שניסה לגנוב לו את הדיפנדר לאור יום.
ירה עליו מרחוק כל כך, שהקליע לא עבר את הדלת בעובי נייר מאלומיניום (אבל סחתיין על הפגיעה ממרחק כזה).
בכל מקרה זה הספיק להבהיל את הגנב שנטש את הרכב וברח ברגל...

טיפשות או לא, הרכב נשאר אצלו עוד הרבה שנים אח"כ.

tzagi
05-08-14, 10:48
חבל מאד (על הרנגלר) שהיא לא התאמנה בירי ופגעה בהכל חוץ מבגנב...

למרות שיש מצב שאם הייתה פוגעת בעובר אורח תמים , היו מאשימים את הגנב. אמריקה.

המקרים של פגיעה באזרח תמים נדירים, מאד נדירים, רוב האקשן מתבצע עם .380 או 9ממ, החדירה לא משהו בלשון המעטה, כמו כן הטווח האפקטיבי
רצוי לציין שאפילו .223 לא ממש עובר דרך הדלת של רכב אמריקאי מסורתי(תחמושת אזרחית תוצרת טולה, רוסיה ולא צבאית).
7.62 זה כבר סיפור אחר, לא רק שהוא עובר אבל גם משאיר חור ענק ביציאה בדלת ממול. ואל תשאלו איך אני יודע, תנסו בעצמכם.

נמרוד - מערד
05-08-14, 14:49
לא ניתן לבצע ניסוי, החזרנו את כל הקלצ'ים שהיו לנו.
נמרוד

המשוטט
05-08-14, 21:59
לא ניתן לבצע ניסוי, החזרנו את כל הקלצ'ים שהיו לנו.
נמרוד

אני דווקא הספקתי לנסות לפני שהחזרנו ודווקא על נבלה אמריקאית (D500).

וואללה צודק הדוד מאמריקה .....

sent from TIZ EL NABI

boaz avrahami
05-08-14, 22:10
בטח צודק אבל מה זה דלת בשביל קאלץ׳...
זה עובר גם קירות בלוקים

מוני אורבך
06-08-14, 08:33
גם כדור של M16 עובר דלתות וגם קירות בלי יותר מדי בעיה.
לזה הם תוכננו, להיות חדירים ובעלי טווח גדול.
הרעיון הוא לחימה מטווחים ארוכים יחסית (עשרות מטרים)
במקרה כזה כדור 9 מילימטר הוא רחב מדי ונשק קל שירה כזה כדור לא יוכל לתת לו מספיק אנרגיה בשביל שיהיה אפקטיבי למרחק גדול.
כדורים בקוטר גדול מיועדים ללחימה בטווחים קצרים (מאוד, מטרים בודדים עד 15 מטר ואולי פחות).
קוטר קטן גם יכול לעשות נזק בטווח קצר, אבל לא גדול מאוד.
לדוגמא, אם הוא יפגע ביד, הוא יכול לשתק את יכולת השימוש בה, אבל לא לעצור את התוקף.
קליע בקוטר גדול, ולטווח קצר, בכול מקום שיפגע, יעצור את התוקף.
מטווח של 2 מטרים, קליע בקוטר גדול מאוד, יכול גם להוריד יד.

מסיבה זו די מצחיק אותי כל סרטי האקשן האמרקאים.
יורים באקדחים לטווח של עשרות מטרים, פוגעים במטרה (די מצחיק כשלעצמו) ומיד המטרה נופלת...
עד סיבה טובה מדוע לא צריך לראות זבל אמרקאי.

tzagi
06-08-14, 09:00
מוני, ממש לא מדוייק
זה לא שייך לכלי ספציפי או לקליבר אלא לסוג הספציפי של התחמושת
תחמושת צבאית (5.56) יעבור קירות ודלתות, האזרחית לא, ברגע הפגיעה בגוף הראשון הכדור מתחיל להסתובב (להשתולל) ומאבד את רוב האנרגיה שלו
לעומת זאת התחמושת הצבאית נחשבת ל ARMOUR PIERCING, הרבה יותר אבקה ואנרגיה, כמו כן הכדור עצמו שונה, הג'אקט הרבה יותר עבה, בדרך כלל יהיה לו טיפ ירוק שמזהה אותו.

boaz avrahami
06-08-14, 09:04
ידעתי שתתן הסבר מלומד ולכן ישבתי בשקט אבל ההסבר שלך חלקי וחלש.
בסדר שיש סוגי תחמיש שונים אבל גם יש מגוון של קליעים.
הולופוינט, סופט פוינט...
לכל אחד כאב אחר

tzagi
06-08-14, 09:40
לא חלקי ולא חלש
אני משווה תפוחים לתפוחים ןלא לאבטיחים
מה שיש אצלחם זה אבטיחים, ואצלי אין.
דיברתי ספציפית על מה שאני יכול לקנות בחנות ולא מה שמספקים לכם בחופשה השנתית.
עולם אחר.

ד ו ר ו ן
06-08-14, 23:35
לעומת זאת התחמושת הצבאית נחשבת ל ARMOUR PIERCING, הרבה יותר אבקה ואנרגיה, כמו כן הכדור עצמו שונה, הג'אקט הרבה יותר עבה, בדרך כלל יהיה לו טיפ ירוק שמזהה אותו.
הרבה בלגן בתשובה שלך.
תחמושת צבאית ח״ש מסומנת בצבע שחור.
צהוב ושחור זה ח״ש מצית, וכחול בקצה זה SP.

ירוק הוא הסימון הבולט להבדיל בין ss109 לבין ss193, ששניהם 5.56, אבל ההבדלים הם קליע כבד יותר, מהירות הלוע נמוכה יותר, עקומה בליסטית שונה, ומנגד, הלחצים בקנה גבוהים יותר, ומעלה הסליל שונה.
לרגיל, בגלל מסה נמוכה יותר, יש נטייה לנתר בפגיעה בעצמים קשים, מה שמכונה להשתולל.
החבר המשופר שלו ממשיך ישר.

תירה אחד בנשק הלא נכון, ואתה יכול להכנס לצרות לא נעימות.

תירה במישהו בטווח קרוב, לא משנה מי מהם, ואני מבטיח לך שהוא יתלונן פחות מאשר זה שירו עליו 9ממ (פחות כי יהיה לו קשה יותר להתלונן..).

9ממ יעיל ובטיחותי יותר בטווח קרוב כי לרוב הוא לא חולף את המטרה, ויש פחות סיכוי לפגיעה היקפית באנשים שאתה לא מעוניין שיפגעו.
סייג לזה הוא 9ממ צבאי.. שחזק בהרבה מתחמושת מקבילה אזרחית.

5.56 צבאי בטווח קרוב יחלוף וימשיך לפגוע ולטייל עד שיעצר איפושהו.

Tomer Gal
07-08-14, 04:40
כחול זה נפיץ...

tzagi
07-08-14, 06:37
דורון,
כול מה שכתבתי רלוונטי לי ולסביבתי(האזרחית) בלבד וכך ציינתי יותר ממספר פעמים.
האים זה אותם סטנדרטים בצהל? אני מוכן להתערב שלא, לכן מה שיש אצלכם לא רלוונטי לנסיון שלי ולהפך וציינתי גם את זה.

ד ו ר ו ן
07-08-14, 11:17
כחול זה נפיץ...
מצית אולי..
5.56 Sp גם צבוע בכחול, אבל עבר הרבה זמן, לא בטוח שאני זוכר נכון.

ג׳ו,
קידוד הצבעים שלנו זהה לשלכם, מהסיבות הנכונות..
ובחלקו, גם לרוסי (שחור=חש).

בטוח שיש וריאנטים מקומיים לכל מדינה.

איל מ
08-08-14, 13:08
יש גם כחול (לפחות בתחמושת צבאית לאקדח) שהוא קליע כבד ואיטי יותר (אאל"ט נקרא sub sonic ומיועד לשימוש באקדח עם משתיק).
לפחות כך זה היה פעם.

yscheiner
08-08-14, 14:53
נקודה נוספת להתייחסות בבחינת יכולת חדירה של תחמושת:
בעולם המיגון נגד ירי, המוצר (מיגון) מאופיין כנגד תחמושת ספציפית, לא רק הקוטר אלא גם היצרן.
מסתבר, שיצרני תחמושת שונים בעולם, מייצרים תחמושת בעלת קוטר זהה אבל יכולת חדירה שונה הנגזרת מאיכות האבש״ש.
כאשר אוליגרך אירופאי מזמין רכב ממוגן, הבדיקות הבליסטיות מבוצעות אל מול תחמושת אירופאית (וגם בה יש הבדלים בין מזרח למערב) וכאשר הרכב ממוגן לשוק האמריקאי הוא מותאם לתחמושת אמריקאית.
נכון, אין לאחד יכולת לדעת מהיכן היריב שלו קונה תחמושת אבל בדר״כ יש התאמה בין יבשות ומדינות.
רק חומר למחשבה :-)

asafk
08-08-14, 15:18
...ועוד לא דיברנו על תחמושת סינית...

אסף.

ניר ל
08-08-14, 17:38
לרגע הייתי בטוח שאני בפורוום ״הסליק״ .... ניחא

כדי לגרום נזק מיירבי ומיידי על מנת לעצור אדם או בע״ח אחר ,האנרגיה של הקליע צריכה לעבור במלואה לגוף הנפגע . זה לא קורה אם הקליע עובר דרך הגוף , מה גם שעלול לפגוע במי שלא התכוונו בהמשך דרכו.
כדור 9x19 / פאראבלום 115 גריין ( משקל הקליע)FMJ הוא התחמושת הנפוצה לאקדח / תמ״ק בישראל יעבור ברוב המכריע של המקרים דרך גוף אנושי , לא משנה מאיזה טווח.
הקליע הזה אפקטיבי לטווחים ארוכים בהרבה מיכולת הדיוק של היורה ואני מדבר על מאות מטרים . הבעיה במעבר דרך עצמים קשים כמון פח או חלון היא הסטה של הקליע ממסלולו בנוסף על איבוד אנרגייה גבוה. בתמונות הנ״ל ניתן לראות שהקליעים כן חדרו את הפח והשמשות , הפיזור של הפגיעות מאד גדול - הגברת פשוט ריססה ללא אבחנה ...

למי מכם שנושא נשק אישי - רצוי להצטייד בתחמושת מסוג ראש חלול שבראש ובראשונה נעצרת בד״כ בגוף וכמובן להתאמן ככל האפשר.
לגבי שאר התהיות שעלו לגבי סימוני תחמושת , הבדלים בין סוגי תחמושת צבאית וכו׳ - שאלו ספציפית ואשתדל לענות.

ד ו ר ו ן
08-08-14, 17:52
ניר,
תיקון קטן.
9/19 של אקדחים חלש ביחס לזה המיועד לתמ״ק במידה רבה.
זה כמובן משפיע על הטווח והחדירות.

תחמושת עוזי חודרת ועוברת ביחס לתחמושת אקדח רגילה.

זאת הסיבה העיקרית שמאד לא מומלץ להשתמש בה באקדחים ישנים.

ניר ל
08-08-14, 19:47
התחמושת הישנה לתמ"ק ניתנת לזיהוי בהיותה בעלת פיקה כיפתית ולא שטוחה . אלו פיקות קשות שהכילו כספית - היו בעייתיות לנקירה ע"י אקדחים ועיכלו את הקנה ושאר המתכות שבאו איתן במגע
, הן גרמו לנזק בשימוש מתמשך וכמובן למעצורים.
לגבי לחצי בית בליעה - ישנם תקנים שונים הנהוגים למילוי תחמושת, התחמושת הקיימת כיום בכוחות הבטחון היא אחידה לאקדח ולתמ"ק , סימון צבעוני אפור בד"כ בקצה הקליע נועד להראות שמדובר באצוות שנופקו עבור כוחות הבטחון לצורך זהוי והקטנת גניבות .
ישנן סדרות תחמושת בלחץ גבוה לשימושים מיוחדים אשר מסומנות בצבע שחור כדי להבדיל מתחמושת רגילה, תחמושת כבדה בלחץ נמוך המשמשת לירי מושתק המסומנת בתכלת, סדרות שיועדו לאימונים בלבד וסומנו בסגול, תחמושת 124 גריין שסומנה בצהוב ועוד כהנה וכהנה כיד הדמיון ... זה מתייחס לסדרות תחמושת 9ממ בשימוש כוחות הבטחון בישראל, אלו לא סימונים אוניברסלים.

ניר ל
08-08-14, 23:54
לגבי התחמושת הצבאית בקוטר 5.56 ss109 (סימול נאט״ו) / M855 (סימול אמריקאי) או בקיצור - זו עם הצבע הירוק בקצה , אין שום דרמה אם יורים אותה מ m-16 A1 בעת הצורך ,אז אם מישהו יתקע בקרוב באמצע עזה עם m16 ישן בלי תחמושת , שירגיש חפשי לפרק שרשירים של נגב בלי חשש . לא צריך לאסוף קלצ׳ניקוב שלל ... זה קליע מעט כבד יותר , מעט חזק יותר , יש לו חודרן פלדה בקצה , החירוק ביחס של 1:12 אינץ׳ לא מספיק בשביל לייצב אותו לטווחים העולים על 100מ׳ ,לכלים החדשים יותר אין כמובן שום בעיה .
כדורי קלאצ׳ עם קצה ירוק - סתם נותבים רגילים ...

ד ו ר ו ן
08-08-14, 23:59
חתכתי קליעים של נגב, לא היה חודרן בקצה.

והחירוק שלו דוקא נמוך יותר, 1:7, ביחס לקנה הרגיל.

ניר ל
09-08-14, 00:34
חתכתי קליעים של נגב, לא היה חודרן בקצה.

והחירוק שלו דוקא נמוך יותר, 1:7, ביחס לקנה הרגיל.

החודרן קיים ברגילים לא בנותבים , אם לא קיים אז מדובר בזיוף או בתחמושת שהוזמנה במיוחד ככה, אבל אני לא שמעתי על כזה דבר.
חירוק של 1:7 קיים גם במקלעים , גם בנגזרות החדשות של m16 וגם בתבור זה אומר סיבוב מלא כל 7״ שזה יותר סיבובים מ 1:12 .

shmil
09-08-14, 08:36
אז לא לירות עם יריחו תחמושת עוזי ישנה?

tzagi
09-08-14, 08:52
תגדיר ישנה
לאחרונה מצאתי בין כול הג'אנק קופסה של 50 9ממ שנרכשה ב1993-4, כנראה מתוצרת סינית אבל לא בטוח
ניסיתי לירות אותם, לא הלך, אולי אחד מ5 עבד. מה שמעניין הרבה מהם עשו רעש של שריפה (פששש) והכדור יצא וצנח מחוץ לקנה.
כנראה אם זה לא בקופסת סרדינים, גם לתחמושת יש טווח חיים מאד מוגבל.

ניר ל
09-08-14, 12:32
הייתה לי תחמושת בת 20 לפחות שרכשתי סמוך לקניית האקדח הראשון , אז לא הייתה הגבלה על כמות התחמושת שניתן להחזיק , תחמושת פרימיום מסוגים שונים כולל ווינצ׳סטר, פדרל, ספייר,פיוקי , חלקם היו בקופסאות בבית וחלקם היו בעבר שנה עד שלוש במחסנית שנישאה על הגוף יומיום והיו חשופים ללחות רבה.
כולם נורו לאחרונה ללא שום מעצור או הצתה חלקית .
לעומת זאת יוצא לי , אמנם אחד לאלפי כדורים להיתקל בהצתה חלקית בתחמושת טרייה לחלוטין .
תחמושת מיוצרת ברמות שונות של בקרת איכות ועמידות ללחות, גם אצל אותו ייצרן , במטרה להוזיל את עלותה לצרכן.
הבעייה עם תחמושת פגומה היא שהקליע עלול להיתקע בקנה ואז הקליע הבא - או שדוחף אותו החוצה או שגורם לניפוח/ פיצוץ הקנה - זה קורה מדי פעם ולא בתאורייה.

לא כדאי להתעסק עם תחמושת ישנה או פגומה , חיסכון של כמה עשרות ₪ עלול לעלות ביוקר ואף לגרום לפציעה קשה.
אם יורים במטווח ומרגישים כדור פגום ( פיצוץ עמום או חלש יותר או מה שג׳ו מתאר ) צריך לחדול מייד ולבדוק שהקנה פנוי.
היות ואין מבחר גדול של תחמושת בארץ ורובה של התחמושת המיובאת היא פשרה בין איכות למחיר - תעדיפו להסתובב עם תחמושת טרייה ויקרה , עדיף הולופויינט מייצרן אמריקאי מוכר, אחרי שווידאתם ( למי שלא נושא גלוק) שהאקדח שלכם מסוגל להזין אותה .

ד ו ר ו ן
09-08-14, 14:22
״למי שלא נושא גלוק״
?

ניר ל
09-08-14, 15:09
״למי שלא נושא גלוק״
?

קרוב ל 20 שנה שמתנהלת מלחמת חורמה של המדינה בכל מה שקשור לנשק בבעלות פרטית , מספר נושאי הנשק ברשיון מצטמצם מאד ויחד איתו ייבוא סוגי נשק נשק שונים.
האקדח הנפוץ ביותר בשנים אלו הוא הגלוק 17/19 שלא בררני לגבי סוגי תחמושת ויורה כל מה שדוחפים לו .
לגבי כל השאר - ישנם סוגים רבים וחלקם רגישים לסוגי תחמושת שונים , בין אם בהזנה ובין אם בנקירה או דריכה חוזרת.
הכי מומלץ זה לנסות בירי , אבל כיוון שזה לא מעשי / יקר מדי לרובנו , כדאי פשוט לשאול מדריכי ירי מנוסים או ספורטאים שיורים הרבה ומכירים ספציפית .

boaz avrahami
09-08-14, 15:12
מעניין מה שאתה אומר על כדור תקוע בקנה.
לפני המון שנים המושב החליף מאוזרים באקדחים עלומי שם מול איזה סוחר נשק.
כשיריתי באחד מהם נתקע לי כדור בקנה ועד עכשיו חשבתי שהאקדח היה דפוק.
למיטב זכרוני הוא גם הושבת לאחר מכן.
אפשר קצת יותר הסבר לתופעה?

ניר ל
09-08-14, 15:38
מה זה אקדחי מאוזר ? אתה לא מתכוון לאלו ממלחה״ע ה 1

לגבי כדור שנתקע בקנה - או שמדובר בכדור ישן או שחדרה אליו לחות או שיוצר תחת בקרת איכות נמוכה או שימוש בחומרים נחותים.
בכל מקרה - חומר הנפץ ההודף ניצת חלקית/ לא ניצת בכלל , או איבד תכונות או לא היה מספיק ואז לא נוצר מספיק לחץ גזים כדי לדחוף החוצה את הקליע והוא נתקע בקנה .

ד ו ר ו ן
09-08-14, 15:57
הגלוק 17/19 שלא בררני לגבי סוגי תחמושת ויורה כל מה שדוחפים לו .
שיערתי שלזה התכוונת.
למרות שגם יריחו לא בררן במיוחד.

boaz avrahami
09-08-14, 20:48
מה זה אקדחי מאוזר ? אתה לא מתכוון לאלו ממלחה״ע ה 1

לגבי כדור שנתקע בקנה - או שמדובר בכדור ישן או שחדרה אליו לחות או שיוצר תחת בקרת איכות נמוכה או שימוש בחומרים נחותים.
בכל מקרה - חומר הנפץ ההודף ניצת חלקית/ לא ניצת בכלל , או איבד תכונות או לא היה מספיק ואז לא נוצר מספיק לחץ גזים כדי לדחוף החוצה את הקליע והוא נתקע בקנה .

לגמרי ממלה״ע.
היו למושב שלושה ברשיון.
הציעו אותם לאיזה סוחר נשק שנתם בתמורתם איזה 5 אקדחי 9 נדמה לי ספרדיים או משהו מחורבן אחר.

בכל מקרה באיזה מטווח בשדות נתקע כדור.
למזלי זה הרגיש מוזר ולא יריתי עוד כדור.
לא הצלחתי לחלץ את הקליע.

-->