PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מתחיל להסגר על מנוע 5.7

פסטר
02-08-14, 21:25
שמתי עין על ואנדורה 4x4 כך שאני אוכל להעביר את המנוע,גיר וטרנספר קומפלט לדיסקו.
אילו בעיות אני אמור לצפות מראש? אורך,רוחב,גובה,סרן מפריע,מכסה מנוע.
מה?

פסטר
03-08-14, 16:17
שקט פה!!!
הואנדורה 94 (כזכור לי) , של חבר, עומדת ולא נוסעת. אני השבוע אשב לו על הראש שישחרר.

Gilad
03-08-14, 22:00
מה עם מנוע בנזין של דיסקו 2?

ראיתי מודעה באתר השני שמישהו מוכר רכב שלם לפירוק. אני מעריך שההשתלה תהיה פשוטה יותר

ukiuki
04-08-14, 09:37
לא קל לאשר שתל כזה במשרד הרישוי.

בהצלחה

Bernard
05-08-14, 01:07

בהצלחה

הנה, התחלנו...

ukiuki.
מי דיבר על השתלה?
מעלים רעיונות היפוטטיים בלבד.
ר-ע-י-ו-נ-ו-ת.
רעיונות לא צריך להביא לאישור..

מנוע דיסקו 2 הוא אותו מנוע ריינג' מדובר (מהלך קצר יותר וסה"כ במקום 4.6L רק 4.0L). בדיוק אותו מנוע - יש סיכויי שהוא יותר חדש אבל.. רק סיכויי.
ברור שזה, פיזית טכנית, יהיה פשוט יותר אבל עדיין תשאר העבודה על מערכת ניהול (בדיסקברי 3.9L הניהול די פרימיטיבי) ואז, אם כבר, עדיך להתעסק עם התאמה של 5.7L.

אם מעבירים מערכת העברת כוח שלמה (מנוע+גיר+טרנ כולל ניהול, שהרי יש רכב תורם), הדבר היחיד שצריך לבדוק.לקחת בחשבון הוא תושבות ומיקום (גיר למשל - צורת הריצפה) וקישור לסרנים - בלנד רובר גם הסרן האחורי (מכלול הדפרנציאל) יושב בצד הסרן ולא במרכז...
אבל זה הרעיון העדיף בעיני (אם הוא בר ביצוע לך) - כל נרכיבים מתאימים זה לזה ואין חשש שהמנוע "יפרק" את הגיר והגיר לא יהרוס את הטרנספר וכו'..
על הציריות כבר דיברו המון..

six 4 life
05-08-14, 01:08

בהצלחה
נו באמת.

פסטר
05-08-14, 10:51
מה שמטריד ואני לא יודע לגביו זה, האם במרווח בין הסרן (סגור מהלך) למכסה המנוע, יש מקום למנוע מסדר גודל כזה, בגובה.
אני מעריך שלכל השאר אפשר לעשות מתאמים למיניהם.

לגבי משרד הרישוי, מי רוצה להעביר, בסה"כ פרויקט אתגר: מפרקים מנוע, גיר, טרנספר של הדיסקו, חותכים תושבות , מכניסים מנוע, גיר, טרנספר של ואנדורה, מרתכים תושבות, מטר נסיעה קדימה, מטר נסיעה אחורה, רואים שהצלחנו בפרויקט, מפרקים, מחזירים הכל להתחלה, ח"ח כל הכבוד לנו.

Bernard
05-08-14, 14:31
יש איזה בחור שאני מכיר ובקשר איתו, מפורום של ריינג' רובר בחו"ל, שעשה "השתלה"..
אכן היתה לו בעייה עם גובה סעפת היניקה של אחד מדגמי ה-LS וגם בעייה של עוקת השמן ובית הדפרנציאל.
את שני הדברים האלה הוא פתר באופן שלא הצריך שינויי מכסה המנוע - אצלך, שהרי הדיסקרבי מכוער במקור, זה לא כ"כ צריך להטריד, השמירה על מקוריות...
מעלים טיפל'ה את המכסה וסוגרים עניין, במקרה הצורך..
אפשר גם לחתוך קצת במכסה (ולעשות מקום לסופרצ'רגר) ו/או להנמיך קצת את תושבות המנוע.
בקיצור, יחסית לעבודה כולה... לא אישיו

ukiuki
05-08-14, 17:15
הנה, התחלנו...

ukiuki.
מי דיבר על השתלה?
מעלים רעיונות היפוטטיים בלבד.
ר-ע-י-ו-נ-ו-ת.
רעיונות לא צריך להביא לאישור..

טוב
לי זה לא היה ברור שמשחקים בנדמה לי.
אם זה עושה לכם את זה, תהנו.

Black i
18-08-14, 00:17
רעיון נחמד מאוד, היום ישנם מתאמים בין המנוע והגיר של שברולט לטרנספר
של לנדרובר, זה לא זול אבל יכול לחסוך לך את העברת הטרנספר והסרנים לתוך הדיסקו.
בוונדורה יש עלים מאחור ו"דרמים" לא דיסקים וספירלות כך שזה יהיה קצת מאתגר,
אבל זה נראה מעניין, ממתין לעידכונים.
רוני

השמשוני יחיעם
18-08-14, 08:57
https://www.youtube.com/watch?v=yVwPP5aNrho

tzagi
18-08-14, 09:36
פסטר יקירי,
HEAD WEST YOUNG MAN
בכול חור שהאנגלים הכניסו את הביואיק המפגר(או כול זבל אנגלי אחר), האמריקאים החליפו אותו בSBC
מלנד רוברים ליגוארים וכולו

ספרים שלמים נכתבו על הנושא, ממליץ לך לעשות שעורי בית באנגלית.....עוד לא המציאו עגלה שאי אפשר לשתול בה SBC.(כולל חיפושית, הונדה סיביק ומה לא)
בדוק.

-->