PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת רדיאטור ב 300tdi שנת 97

גיא מרמור
11-08-14, 08:53
שלום. שוב צריך את עצתכם
צריך להחליף את הרדיאטור בדיפ 90 300tdi שנת 97.
מתלבט במה להחליף ב brit part שאפשר לקנות בארץ המחיר בערך באזור ה1300 שקל.
או חשבתי על האופציה להזמין מאיביי. המחיר יוצא בערך אותו דבר ובפורומים בחול אומרים שbritpart די פשוט ולא מחזיק מעמד.
הבעיה יש המון חברות וגם בעייתי ההתאמה. הדיפנדר שלי הוסיפו לו מזגן אוטו קור. איך זה יהיה מבחינת ההרכבה של הרדיאטור? אותם ממדים. ?
מישהו יכול לתת המלצה על רדיאטור שהוא קנה שעושה את העבודה בארצנו החמה. תודה

amit1
12-08-14, 07:22
האבחנה בנוגע לבריטפרט נכונה.
נסה בבנטוב רדיאטורים, יתכן ויש לו רדיאטור באיכות OEM

gali
17-08-14, 15:01
ממליץ להתקין מנחושת (כמו המקורי) ולא להתפשר על אלומיניום.
ניסית את "בשן"?
לא הייתי שולל להזמין מאיביי אם אתה מקבל משהו טוב.
לקחת בחשבון את עלויות המיסוי ותהליך השחרור מהמכס?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

נמרוד
17-08-14, 16:13
חפש רדיאטורים all metal או copper (נחושת) כמו זה למשל
http://www.ebay.com/itm/Landrover-Discovery-300-TDI-Radiator-BTP2275-copper-Rad-/320647456211?pt=UK_CarsParts_Vehicles_Ca rParts_SM&hash=item4aa813e5d3

משלוח+מיסים באופן גס מכפיל את מחיר המוצר.

רדיאטורים אלומיניום+מיכלי פלסטיק סיניים יש לכל רכב נפוץ ונראה שגם ללנדרובר הרבה, אבל אני מצטרף להמלצה להתרחק מהם ולשמור אמונים לרדיאטור נחושת עם מיכלים מולחמים.

Black i
18-08-14, 00:04
לא הייתי שולל כולכך מהר רדיאטור עשוי אלומניום מלא כולל דודים.
האלומניום מנדף חום טוב יותר מאשר נחושת, ופיזור חום אחיד,
אצלי רדיאטור אלומניום מלא ומאוור מכני קטן, פתרו בעיות היתחממות שרדיאטור נחושת
4 שורות + דודים עשוי קסטום ומאוורים חשמלים לא פתרו.
רוני.

gali
18-08-14, 14:57
טעות בידך ידידי,
נחושת מוליכה/מפנה חום טוב יותר מאלומיניום, לא נתקפת מקורוזיה כתגובה עם אבנית, יקרה יותר, קל מאוד לתקנה בהלחמה ולא בריתוך TIG, אשר אינו ישים על רדיאטור אלומיניום בייצור המוני עם דודי בלסטיק.

עכשיו תזכור שאתה שולח אותי לספר מעבר חום מלא אבק :)
מקדם מעבר חום נחושת הוא 390
מקדם מעבר חום אלומיניום הוא 220
(מקדם מעבר חום יהלום הוא 1000, משמש כעוגן עליון של הסקלה)
כאשר הנוסחה למעבר חום בהולכה הינה: זרם החום שעובר = מקדם מעבר חום X הפרש הטמפ' בין הגופים.

עכשיו אני בטוח שלך יש רדיאטור אחלה אבל הוא גם בנוי אחרת מרדיאטור תעשייתי ומיועד לרכבים תחרותיים ולא יתפקד 200K ק"מ.
אם היית משלם על אותו רדיאטור עשוי נחושת היית מקבל מוצר הרבה יותר טוב אבל גם יקר הרבה יותר וכבד בהרבה.

שוב אני מפנה ל"בשן" כיוון שפעם עבדתי איתם על ייצור רדיאטורים לאכזריות של הצבא ואני זוכר שהיה להם תחליפי לדיפנדר/דיסקברי; ממליץ לבדוק מולם ולהשוות למקורי או תחליפי מקביל.

חנן-ג'יפולוג
19-08-14, 07:38
גלי, זה מורכב יותר ממה שאתה מתאר:

http://www.caparadiator.com/aluminumvscopper.html

Saar
19-08-14, 09:46
נמרוד, אתה מתעלם מרדיאטור אלומיניום מלא - כלומר ללא פלסטיק. גם כאלו יש לרוב הרכבים (לפחות לאלו שאני חיפשתי עבורם).
חנן, מאמר מעניין. בעיקר רוחב המעברים והנטיה לסתימות שככל הנראה מוגברת ברדיאטורים מנחושת.
באופן אישי, בצירוקי היה לי רדיאטור אלומניום מלא במשך שנה והייתי מאוד מרוצה ממנו. בפגרו יש לי רדיאטור כזה כחודשיים, בינתיים אני מרוצה, אבל אין לי אפשרות לחוות דעה על שימוש ארוך טווח לעת עתה.

-->