PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה לחזור לעולם הג'יפים אחרי שנתיים בחוץ

ariel-ro
12-08-14, 18:31
אהלן חברים,
לפני כ-שנתיים נפרדנו מהפוראנר הותיק שהיה לנו במשפחה במשך כ-13 שנים. הפוראנר שירת אותנו נאמנה, אך לקראת הסוף כבר עשה הרבה תקלות, והדלק עלה יותר מידי בשביל רכב שהוא לא רק לטיולים.
לאחרונה, התחלתי לחשוב על חזרה לעולם השטח. הכיוון שהוא שוב רכב בסגנון של הפוראנר, רק הפעם קצת אמין יותר וקצת משופר יותר. התקציב הינו באזור ה40K-50K, אלא אם יש מציאות במחיר גבוה יותר.
כרגע חשבתי על גרנד צ'ירוקי(הדגם שעד 2000), ראיתי שרכב מאובזר נמכר באזור המחירים הזה, ומקריאה בפורומים הבנתי שזה רכב אמין(יחסית), בעל תחזוקה סבירה.

הייתי שמח לשמוע את דעתכם בעניין,
אריאל

foxy
12-08-14, 21:11
אני לא יודע על איזה דגם אתה מתכוון כי עד 1999 היה דגם שנקרא zj שהיה יותר מרובע
ומשנת 1999 עד 2004 יש את הדגם שנקרא wj שניחשב לגראנד האחרון והטוב ביותר מבין כול הדורות
אז תדייק בדגם ונעזור לך בכול המחלות
והכייי חשוב תתחדש וברוך שובך

ariel-ro
13-08-14, 18:44
אני מדבר על הZJ, הWJ הוא מחוץ לתקציב לפי מה שראיתי.
מקווה שזה ממקד אתכם קצת.

תודה!:)

נמרוד
13-08-14, 18:49
ZJ משופר נכון ומטופל באהבה ומקצועיות זה ג'יפ טיולים מדהים. לא סתם יש לו קהל מעריצים גדול ופורום גדול ותומך של אוהדים. תלמד את פורום האינדיאנים, חפש בסבלנות ובזהירות את הכלי הנכון (שיכול מאד להיות של אחד מחברי הפורום) בדוק אותו לפני קנייה בעזרת החברים פה או אחד מהמוסכים המומלצים שמכירים את הרכב היטב.

ariel-ro
13-08-14, 21:49
אם ככה אז כמה שאלות על הZJ-
האם הZJ אמינים? בכל זאת, 15 שנה לכל הפחות על הכביש...
מה בנוגע לעלות וזמינות חלקי חילוף בארץ?(ברור לי שבארה"ב יש זמינות אין סופית בערך...)
מוסכים, האם יש מוסכים ממולצים שיודעים להתעסק עם הג'יפים האלה? אפשר קצת שמות כדי שאתחיל להסתובב?
צריכת דלק- אני מאמין שהוא צורך באזור ה1:6, האם כך הדבר?

תודה!

foxy
13-08-14, 23:25
בתקציב שלך אתה יכול למצוא wj יש המון והרוב שמורים דיי יפה ולא ראו שטח בכלל תתחיל לבדוק בטוח תמצא

ariel-ro
13-08-14, 23:31
ראיתי בלוחות WJ שנראים טוב והכל, אבל הבסיס שלהם לשדרוגים ושיפורים הוא אפסי. כמובן שאני לא רוצה לבנות מכונת שטח עם צמיגי 37 וכד', אבל לקנות רכב בלי שום דבר ולהתחיל לשפר זה בוודאות יחרוג מהתקציב.

grand
13-08-14, 23:38
הבסיס אותו הדבר עם עדיפות מסוימת ל wj,
עדיף שתמצא אחד שכבר משופר,
באופן כללי ה wj עולה על ה zj בכל אספקט קיים, גם בנוחות וגם באמינות, כמו כן גם יותר צעיר,
עדיין כיוון שמדובר ברכב ישן , אם תמצא zj שמור וטוב אתה תהנה לא פחות.

-->