PDA

צפייה בגרסה מלאה : קונה סמוראי... חייב עצה

Anonymous
31-07-05, 10:01
שלום לכל המומחים, שאגב התרשמתי מאוד מכמות האינפורמציה והידע בפורום....
אני מחפש בנרות סמוראי 93-95 ומצאתי אחד עם שילדה נקייה, נראה מצויין- יפייפה אך עם מספר בעיות:
1. יד שלישית בעבר מהשכרה...
2. נקישה במנוע.
3. חופש בהגה (כנראה ההגה גמור...) וחופשים בבקאקס ובדריישאפט
אשמח לקבל את עצותיכם באם כדאי לקנות הרכב, וכמה תהיה לי השקעה (יש תקציב של כ 4K להשקיע)....
בעל הרכב דורש 1K מעל המחירון....
תודה רבה על העזרה... ניר.

אלון_ק
31-07-05, 13:55
1. לא מדאיג, רוב הסמוראים מהשכרה. יד שלישית זה נמוך מאוד, אבל למי אכפת מידיים ומהשכרה? מצב הרבה זה מה שמעניין, לא ההיסטוריה. בקניית ג'יפ זה נכון הרבה יותר מאשר בפריווט, במיוחד אם תסתכל על סיקסים/סופות/סמוראים שלרובם יד עבר כזה או אחר אצל גופים גדולים.
2. בזה צריך להעמיק, לברר מאיפה זה. שסתום אחד דופק? לא נורא. קראנק שבור (אני סתם מגזים) זה כנראה עילה לעבור הלאה.
3. חופש בהגה יכול לנבוע ממגוון סיבות לא קטן, "הגה גמור" זו לא אחת מהם. המכלול מורכב ממוט ההגה (יקר, כ-1000+ ש"ח), תיבת הגה (יקרה, שיפוץ כ800 ש"ח), תפוחים (בין100 ל350 ש"ח, תלוי איזה), קינג פינים שבורים (180 לפני מע"מ לאחד), מיסבים שצריכים חיזוק וכו' וכו'. קרא את זה, אולי זה יעזור:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9848
חופשים בדרייבשאפטים לרוב נובעים מצלבים גמורים (70-220 ש"ח) או סליפ-יוק שצריך שיפוץ (600 ש"ח). "חופש בבקאקס" לא מגדיר כלום, תן לנו את המכלול הספציפי שבו יש את הבעיה או הסבר איך הגעת למסקנה שיש שם בעיה.

אף סמוראי שתקנה לא יהיה חף מתקלות. אין כאלו (טוב, יש, אבל הם לא למכירה :lol: ). חופש קטן פה, בעיה קטנה שם זה קביל, בתנאי שאתה מודע לעלות התיקון ומראש מתכנן לבצע אותו. אם כדאי לקנות את הרכב הזה או לא קטונתי מלדעת דרך האינטרנט. זו החלטה שלך.

נמרוד
31-07-05, 14:31
שלום לכל המומחים, שאגב התרשמתי מאוד מכמות האינפורמציה והידע בפורום....
אני מחפש בנרות סמוראי 93-95 ומצאתי אחד עם שילדה נקייה, נראה מצויין- יפייפה אך עם מספר בעיות:
1. יד שלישית בעבר מהשכרה...
2. נקישה במנוע.
3. חופש בהגה (כנראה ההגה גמור...) וחופשים בבקאקס ובדריישאפט
אשמח לקבל את עצותיכם באם כדאי לקנות הרכב, וכמה תהיה לי השקעה (יש תקציב של כ 4K להשקיע)....
בעל הרכב דורש 1K מעל המחירון....
תודה רבה על העזרה... ניר.

בנוסף למה שנקסוס כתב, ובלי קשר לרכב ספציפי - כדי לדעת עם רכב מסויים במצב נתון כדאי לקנייה או לא, אתה חייב בסיס להשוואה. תבדוק שלושה ארבעה סמוראים באותו טווח שנים/מחירים שמעניין אותך, ואז תוכל להגיד בעצמך האם הרכב הספציפי הזה שווה קנייה. אם שלושת האחרים היו גרועים יותר, עם יותר בעיות - אז כנראה שהבעיות האלו הן לא משהו נורא, וזה מה יש עבור רכב שטח בן 10 שנים. יכול להיות גם שתגלה שהבעיות האלו לא אופייניות, ואתה בודק רכב ועוד אחד שאין בהם את כל החופשים והרעשים - ואז תגיד תודה לאל שלא קנית את זה.

הניחוש שלי, הוא שהבעיות לא חמורות כמו שנדמה לך, אבל זה סתם ניחוש. תבדוק עוד מועמדים.

המהנדס
31-07-05, 14:55
הדברים הראשונים והכי חשובים לדעתי לבדוק הם דווקא בודי ושאסי נקיים - עם מערכות הינע אין בעיה להתעסק ולחדש זה יחסית זול (מנוע לדוגמא: 3500 שקל ) אבל עם מכות/חלודות/עיקומי שילדה זה בעיה יותר רצינית.
ידיים- זה לא אומר כלום.
תקח אתך מכונאי שמבין - אחרת תיפול.
אף אחד פה לא יוכל לתת לך מתכון לרכב "טוב" דרך התכתבות באינטרנט - אתה צריך להשוות רכבים רבים כדי לדעת מה כדאי כי כל הרכבים האלו במצב די רע .

nir.samo
31-07-05, 15:46
1. מס' ידיים: לפני כמה שנים היה לי סמוראי יד 11 מהשכרה, המצב שלו היה מצויין אבל לקח לי הרבה זמן למכור כי זה הפחיד אנשים. לפני שבועיים מכרתי סמוראי יד 5 פרטי די בקלות כך שיד 3 לא נראה לי בעייה. השכרה - יש אנשים שזה חשוב להם שיהיה רק פרטי, לדעתי זה לא בהכרח משקף על מצב הרכב אחרי מס' שנים.
2. נקישה במנוע: חייבים לשמוע כדי לאבחן, אבל בגדול לא נשמע טוב, לא תקין.
3. חופשים: אני יכול להגיד על עצמי שהתגלה חופש קל בהגה בבדיקה, חופש קל לא אומר בהכרח משהו לא תקין.
חופש בדרייבשפטים - בצלבים לא צריך להיות בכלל, תוריד את מחיר הצלבים ממחיר הקנייה.

4K להשקעה ראשונית זה המון (בהנחה וזה לא כולל גם שיפורים) הצעתי לעשות טיפול גדול עם הקנייה וכן לתקן תקלות ידועות, לנסוע ככה חודש בערך ורק אז תוכל לגלות דברים חדשים אז להשאיר לזה כסף גם.

Anonymous
31-07-05, 20:06
קניתי אחד שנראה הרבה יותר טוב גם מכאנית וגם חיצונית.....
אני מאוד שמח שהיה לי עם מי להתיעץ!!!
בטח תשמעו ממני בקרוב עם שאלות נוספות...
תודה, תודה ושוב תודה... :lol:

אלון_ק
31-07-05, 22:18
מז"ט. אתה מוזמן להרשם לאתר ולשאול בפורום סוזוקי (זה לא חובה, אבל למה לא?).

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewforum.php?f=17

-->