PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ: איזה גרנד שירוקי יתאים לי?

מוני_הכוכב
22-08-14, 19:46
היי, אחרי 6 שנים עם בלייזר 1988 ו5 שנים ללא כלי רכב 4*4, אני מתקרב אל שדות המרעה הנצחיים ומתחיל לחשוב מחדש על רכב 4*4 שיוביל אותי .

מאפייני נסיעה:

כ- 5,000 ק"מ לשנה נסיעות עיר.
היתר יהיה טיולים 4*4 לא קלים ככל שאוכל. הרכב שהיה לי היה נעול קדימה ואחורה, מוגבה. לוק רייט למיטב זכרוני, נעילה פשוטה ועובדת.
לאור זאת, צריכת דלק לא קריטית עבורי, ומנוע מ 3,7 צפונה מתאים לי.

אני בוחן יבוא אישי ומאחר ואינני מכיר את הדגמים והמשמעויות שלהם, הייתי מעוניין לקבל רשימה של הדגמים הרלוונטיים והמאפיינים העיקריים.
יבוא אישי אופטימאלי זה רכב משנת דגם 2012 שכן הוא הפחית את עצמו למקסימום והמס הוא 100% על מחיר הקנייה. חשבתי על הרכב במחיר קנייה עד 50,000 שח + מס + הובלה וביטח.

להלן דומאות ב e-bay שלא ברור לי מה מתאים לי
http://www.ebay.com/sch/Cars-Trucks-/6001/i.html?_from=R40&_dmpt=US_Cars_Trucks&makeval=Jeep&modelval=Grand%20Cherokee&Model%2520Year=2012&_nkw=Jeep%20Grand%20Cherokee

אף שאני מתגורר בתל ברוך צפון, זה לא אמור להיות רכב של כוסיות.

israel_gt
22-08-14, 20:01
אם אתה מחפש טיולי שטח קשים מאוד לא ממליץ לך גרנד 2012

נשלח מה wj

IlanHadar
23-08-14, 20:16
אם אתה מחפש טיולי שטח קשים מאוד לא ממליץ לך גרנד 2012

נשלח מה wj

ממש לא נכון.

מוני,

יבוא אישי זה אכן הפיתרון.

אם אתה מוכן להשקיע אז, רכב עם המנוע הגדול בקונפיגורציה של QD2 וקפיצי אוויר, זה בא ביחד. במנוע הקטן אין QD2 - אומר דיפ אחורי ננעל.

או מנוע קטן עם QT2 מערכת בקרת המשיכה היעילה, אבל תדאג שיהיו צמיגים גדולים יותר מסטנדרט שבא, ככה ירשם לך ברישיון בכניסה. תצטרך הגבהה ומיגון.

זה יכול להיות רכב שטח מעולה בקונפיגורציה הנכונה.

שים לב לא ליפול על רכב הנעה אחורית או ללא הילוך נמוך, יש הרבה, גם כאן ראיתי אחד ללא הילוך נמוך.

israel_gt
23-08-14, 20:19
אני אמרתי את שלי מבחינתי שטח לא קל רכב שנת 2012 שיתאים זה רנגלר רוביקון בהתאם להשקעה וממש לא גרנד מהשנתון הזה

נשלח מה wj

IlanHadar
23-08-14, 20:24
לא לכולם מתאים רנגלר. מוני יודע מה הוא מחפש.

WK2 משופר נכון יעשה 99.9 אחוז ממסלולי ארצנו וישוב בשלום.

זה כנראה יהיה הרכב הבא שלי, הייתי שמח לרנגלר אבל יש אילוצים אחרים.

israel_gt
23-08-14, 20:26
לרכב יש מתלים נפרדים הרכב יותר עדין בקיצור הוא לא עביר וחבל לשבור אותו בשטח וכדי לעבור שטח בינוני השיפורים יעלו הרבה

נשלח מה wj

IlanHadar
23-08-14, 20:32
אתה ממש טועה.

ברור שסרנים חיים עדיף, אבל העולם הזה עבר, ראית איך דיסקו 3 ו 4 נוסעים בשטח?

גם גרנד 2012 מסוגל, לא ממש מסובך.

israel_gt
23-08-14, 20:38
בוא ניקח שתי רכבי שטח מ2012 ושוב אני חוזר רנגלר בעל סרנים חיים לדיסקו ותגיד לי אתה מה יותר טוב לשטח ומה פחות פגיע

נשלח מה wj

IlanHadar
23-08-14, 20:42
ברור שרנגלר עדיף, אני מסכים איתך.

אבל לא לכולם מתאים רנגלר, תאמין לי משם אני בא.

יש כאלה שרוצים רכב מפנק כל השבוע ורכב שטח סביר בסופש. כאן באים הרכבים שאנחנו מדברים עליהם בשרשור הזה.

berdi
23-08-14, 21:27
שבוע טוב,
אני מטייל עם חבר בחבורה של כלים שונים, הוא בעל גראנד צ'ירוקי 2011, 3.7 בבנזין, מצליח לעלות הכל בארץ, לא בקלות כמו הwj ,אך עולה ובלי פגיעות.
מיגון והגבהה+צמיגים טובים לשטח והכל יעבור.
אם בשטח טכני מדובר-כמו שנתי אוכל, ברור שכל רמת שיפורים סטנדרטית לא מספיקה.
גיפ שנותן את כל העולמות: כביש+שטח זו האופציה ההגיונית, הכל שאלה של מחיר. 100.000 ש"ח+- אחלה פתרון להנעה מושלמת.

נמרוד - מערד
24-08-14, 22:47
נתן
מה קורה לכל הפלסטיקה מסביב, לשטח קשה הכול יתפרק, ב2012 הטמבון הקדמי נמוך מאוד, כמובן שגם האחורי, הרבה כסף על מיגון.
נמרוד

דרור ברלי
24-08-14, 22:54
אוטו מדהים, אבל בשטח קשה הוא בעייתי משהו, בלשון המעטה. הרבה פלסטיק, גחון נמוך, מפתנים פגיעים וכו'.
אפילו במסלול פשוט יחסית כמו הדישון (כשהיה מותר לנסוע שם) הוא לכאורה נסע בקלילות, אבל היו כמה נקודות שבהן היה צריך המון תשומת לב כדי לא למעוך/לרטש כל מיני איברים רגישים.

כדי להתאים אותו לשטח של ממש צריך להשקיע הרבה: צמיגים, הגבהה, מיגון גחון, מיגון למפתנים, עבודה על פגושים וכו'.

לא נעים, אבל דיסקברי 4 טוב ממנו בשטח.

מוני_הכוכב
13-09-14, 10:22
תודה למייעצים,

חזרתי מסיור עבודה בהודו וטיול קצרצר בוייטנאם, והתפניתי ללמוד הנושא, מה שהטעה אותי במקור זו ההנחה שהמחיר ל 2012 הוא זול + 100% מס + הוצאות יבוא והחיים יפים,.
קשה למצוא רכב מתאים, והייתי רוצה שיהיה כבר מדוגם, אבל אז אתה קונה חתול בשק, למרות שקיימת אפשרות לקבל טופס בדיקת רכב ואני סומך על הבדיקה שלהם יותר מאשר שלנו.
מחיר ממוצע ל -2012 הוא כ-0 $30,000, + 100% מס + הוצאות הובלה וביטוח, יגע ל +$60,000 ובעיגול למעלה כ 200,000 ש"ח, להערכתי אצטרך גם יישור קו בכ 20,000 ש"ח לפחות, זה הרבה מעבר לתקציב שהחלטתי להקדיש לנושא (הכינו אותי לכ 100K+ קצת, ואם באמת הפער גדול, כדאי היה ללכת על זה.

לאור זאת, אבדוק משהו עם 2 דלתות (מספיק לי), ובתקציב של כ 60-80K ש"ח בארץ.

אני יוצא לארה"ב לחודש ימים, ואבדוק במגרש אחד או שניים, אבל אני לא מצפה להבדלים בין מחירים במגרשים לבין e-Bay
שוב תודה

מוני_הכוכב
28-12-14, 20:19
המטרה: רכב שטח בעבירות בינונית, אני חושב שמשהו כמו ציר המצלעות / מעלה זרון/ יאיר / עוזי זה יהיה המקסימום עבורי.
התקדמות איטית:
ראשית תודה, למדתי מכם וגם מחיפושים באתר.
קראתי גם את ההסבר המעולה http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3367-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%A6-%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-WK ומה שחסר לי זה לדעת מחירים ולא רק איכויות.
אני מתכנס למנוע 4700 שנת 2008 הילוך כח, ורצוי QD2. אם זה מנוע HEMI, גם זל"ט. אפשר להשיג בכ-70-90K תלוי במשתנים רבים.

בכל מקרה לא מנוע מוסב לגאז.
+ זכור לי שקראתי על recall N23 שקלקל את שילוב הילוך כח, ואבדוק זאת - איך בודקים?

אם זה רכב "סטנדרטי" אזי מה סדר השדרוגים המומלץ ומה העלות הצפוייה?

מחיר מוערך של הגבהה 2" נדמה לי שמדובר ב 8-9 K כולל מעם?
מחיר מוערך של הגבהה "3.5 האם זו רק הגבהה או שנדרשים דברים נוספים? מן הסתם יש קיט מוכן לשתי המידות.
הגדלת צמיג על אותו ג'אנט ל - "32 שהם 265 טובה? כמה צריכים לעלות 5 צמגים כאלו? תהייה בעייה להסדיר את זה ברישיון?
הבנתי שאין נקודת אחיזה לגרירה - היכן לחבר וכמה בערך יעלה?
רצוי מגיני סף שיאפשרו High Lift והגנות בטן, כמה זה עשוי לעלות (לא ריתוכים אלא חיבור בהברגה היכן שניתן)
מה קורה עם טמבונים? האם פירוק החצאית הקדמית יספיק? אינני מתכוון להוסף כננת. גם לא חשוב לי גלגל אחורי תלוי מאחור. כמה יעלה?
מה רצוי לפי הסדר מבחינת מיגונים מתחת לרכב?

תודה

IlanHadar
28-12-14, 21:04
אנסה לענות לך שאלה שאלה:

מה שחסר לי זה לדעת מחירים ולא רק איכויות.
אני מתכנס למנוע 4700 שנת 2008 הילוך כח, ורצוי QD2. אם זה מנוע HEMI, גם זל"ט. אפשר להשיג בכ-70-90K תלוי במשתנים רבים.

בזמן אחרון יש עליות מחירים בגלל עליה בביקושים, רכבים טובים כבר לא נמכרים במחירי רצפה. רכב 2008 טוב עלול להיות היום יותר מ 100.

בכל מקרה לא מנוע מוסב לגאז. צודק

זכור לי שקראתי על recall N23 שקלקל את שילוב הילוך כח, ואבדוק זאת - איך בודקים? בודקים במוסך מורשה שבו הרכב טיפל, אם עשו יופיע במחשב, בכל מקרה אם עשו יש לוודא שעשו את הגרסה מיולי 2014 ולא מ 2013, אם עשו מ 2013 יש לדרוש שיעשו שוב את הגרסה מ 2014.

אם זה רכב "סטנדרטי" אזי מה סדר השדרוגים המומלץ ומה העלות הצפוייה?

מחיר מוערך של הגבהה 2" נדמה לי שמדובר ב 8-9 K כולל מעם? אפשרי ב 7, המומלץ OME

מחיר מוערך של הגבהה "3.5 האם זו רק הגבהה או שנדרשים דברים נוספים? מן הסתם יש קיט מוכן לשתי המידות. מחיר קיט הגבהה ל 4" יקר מאוד, מה שחלקנו עשה זה הגבהה 2.5" וספייסרים לעוד 1"

הגדלת צמיג על אותו ג'אנט ל - "32 שהם 265 טובה? כמה צריכים לעלות 5 צמגים כאלו? תהייה בעייה להסדיר את זה ברישיון?
אין בעיה לשים צמיג 265/70R17 על הג'נט, המידות המקובלות הם:
245/75R17
255/75R17
265/70R17
265/65R18
5 צמיגים עולים בין 2000 ל 6000 תלוי מה מחפשים ומוכנים להתפשר.
ישנם בארץ רכבים שהובאו ביבוא אישי עם גדלי צמיגים שונים ברישיון

הבנתי שאין נקודת אחיזה לגרירה - היכן לחבר וכמה בערך יעלה?
תלוי איך הגיע הרכב, ישנם רכבים שאין, אפשר להזמין ברשת או לייצר בסדנאות בארץ

רצוי מגיני סף שיאפשרו High Lift והגנות בטן, כמה זה עשוי לעלות (לא ריתוכים אלא חיבור בהברגה היכן שניתן)
ישנם מגיני סף טובים, לא מחוברים בריתוכים, המחירים בין 3,000 ל 4,000 ש"ח. מיגון גחון 2,500

מה קורה עם טמבונים? האם פירוק החצאית הקדמית יספיק? אינני מתכוון להוסף כננת. גם לא חשוב לי גלגל אחורי תלוי מאחור. כמה יעלה?
פירוק חצאית קדמית מספיק ב 5 דקות, המהדרים מוסיפים גם מגן פגוש אחורי הכולל נקודות גרירה, 1,000 ש"ח

מה רצוי לפי הסדר מבחינת מיגונים מתחת לרכב?
מצאת אוטו טוב אתה מתחיל בהגבהה ומיגון גחון, משם מתקדמים לפי עומק הכיס וקושי הטיולים

מוני הייתי מצרף אותך לקבוצת הווטסאפ אבל בגלל עומס בכמות החברים יש הרבה תכתובת בקבוצה בזמן האחרון, קצת מכביד, אם יש לך עוד שאלות שאל כאן. מייד שתקנה אתה מקבל חברות כבוד בקבוצה :)

boaz avrahami
28-12-14, 21:17
רק ממחיש כמה הקבוצות האלו רעות לטווח הארוך.
המידע שם זמין לקבוצה בלבד ולחמש דקות.

ניסוי אבולוציוני מעניין

IlanHadar
28-12-14, 21:25
בועז ידידי.

אתה טועה ובענק אבל חבל להיכנס לוויכוח. הקבוצה שלנו כבר חסכה לחברים אלפי שקלים לדוגמא.

boaz avrahami
28-12-14, 21:51
גם הפורום היה חוסך לחברי הקבוצה אלפי שקלים וכנראה גם לעוד כמה מעגלים מעבר לקבוצה הסגורה שלכם.
זה לא ויכוח אלא עובדה שאין עליה ויכוח.

הווטסאפ אולי נוח ומשוחרר אבל אין למידע בו שום ערך אחרי 5 דקות

מוני_הכוכב
28-12-14, 22:12
אילן,
תודות על המידע המפורט. בהחלט בסיס ליציאה לדרך החיפושים.
אשר לווטסאפ, מודה על ההזמנה המותנית.
מוני

IlanHadar
28-12-14, 22:25
מוני שמחתי לעזור.

בועז הטלפון שלך מסתיים ב45? תזכיר לי את הקבוצה שאנחנו חברים ביחד ואתה פעיל בה? ;)

נמרוד - מערד
28-12-14, 22:45
הוא קיבל מידע, ואף אחד מחברי הפורום לא יכול ללמוד מזה.
נמרוד

boaz avrahami
28-12-14, 22:53
צורפתי לקבוצה הזו לא מזמן וגם הבעתי את דעתי שם ואני לא עונה שם בכוונה על שאלות טכניות שמקומם בפורום

מוני_הכוכב
02-06-15, 19:48
טוב, אני ממש איטי בעניין, אבל בכ"ז מתכנס.
רצוני לדעת חו"ד על:
גרנד שירוקי 4700 231 כ"ס שנתון 2006, 170,000 קמ. QDII בנזין
הגבהה 2.5" מיגונים.

ממה להיזהר בבדיקה?

היכן ניתן לבדוק באיזור חיפה. כמה בערך עולה? מזמן לא עסקתי בדברים אלו.

מה צריכת הדלק האמיתית בעיר, מחוץ לעיר בנסיעה של כ 110 קמ"ש

מה המחיר הסביר לאוטו כזה במצב טוב, בינוני (מה זה בדיוק???) גרוע לא נוגע.

למה לא ללכת על פגרו, פאטפיינדר, במחיר של 70-80K. אני יודע שאני באיזור אינדיאני והשאלה קצת מביכה.
המון תודה

Saar
02-06-15, 21:07
מוני,

לא יודע לענות לך לגבי הבדיקה מעבר לדברים הסטנדרטיים (בדיקת תקינות וכו')
אנסה לענות לך לגבי ההשוואה לפג'רו.

למה כן אינדיאני?
1. כי יש לו מנוע שרק מחכה שתלחץ על הגז.
2. כי זה ה SUV הכי קרוב לדבר האמיתי - לפחות בשם המשפחה :)
3. כי בסה"כ מדובר על רכב מפנק, נוח וחזק
4. ניתן לשפר אותו בקלות יחסית ולהנות מרכב שנוסע יפה מאוד גם בשטח
5. חלקים וידע זמינים בארץ ובעיקר בחו"ל.

למה פג'רו?
1. כי הוא גדול, נוח ומרווח מאוד (המרחב הפנימי גדול משמעותית מהאינדיאני)
2. הוא הרבה יותר חסכוני (דיזל, הבנזין פחות נפוץ)
3. השמועות אומרות שהוא יותר אמין (אני מגדיר את זה שמועות כי אין לי נסיון עם מודלים חדשים יותר של הפג'רו ומה ששמעתי על הגראנד לא ממש החמיא לו - ציטוט - "מחכים להפתעה בכל פעם מחיישן אחר". אני לא יודע אם זה עדיין המצב של האינדיאנים או שזו הייתה תקופה ראשונה עם הרכב הספציפי, לכן הגדרתי את זה כ"שמועות".
4. הוא הרבה יותר עביר ממה שמייחסים לו - באופן אישי, הופתעתי יותר מפעם אחת. אני לא טוען שהוא יותר עביר מאינדיאני משופר, אבל הוא לא ממש נחות לעומתו.
5. השיפורים שלו פשוטים ולא יורידו אותך מהכביש (צמיגי AT במידה חוקית והגבהה 2", מגיע במקור עם צמיגי 31")

תעשה סיבוב על פג'רו ועל אינדיאני ואז תחשוב מה מתאים לך יותר.
מניסיון אישי, לאינדיאנים יש את הקסם שלהם, תחושת הכח המתפרץ, הקהילה התומכת והפורומים הרבים. לעומת זאת, הפג'רו הוא "עוד יפני" בעדר.
אבל עבורי, הוא הבחירה הנכונה כרגע.

בהצלחה,
סער

grand
02-06-15, 21:54
מוני
יש עכשיו ביד2
אוברלנד2006 עם מנוע המי ,
98000 קמ
מן הסתם qd2
זה הרכב שהייתי לוקח, צץ בלוחות פעם בשנה שנתיים אחד כזה.
שום רכב אחר לא יעניק לך את אותה כמות הנאה, מבטיח

IlanHadar
02-06-15, 22:40
אתה רוצה הנאה לך על גרנד, אתה רוצה שעמום, תהנה לך על האחרים.

צריכת הדלק על הפנים, רכב משופר קשות אל תצפה ליותר מ 5:1 בעיר, 7:1 מחוץ לעיר.

בדיקה מציע לך במוסך שמבין, יש כמה באזור הצפון, מכון בדיקה חבל לך על הכסף.

בהנחה שאין נורת צ'ק אנג'ן דלוקה שיכולה להיות מכלום עד אוברול יש הרבה דברים שצריך לדעת, שמצטברים לכסף גדול (בישראל, מחלקים בחו"ל אפשר לפתור בעיות בהרבה פחות כסף), לכן אתה צריך מישהו שמכיר את הרכב.

המחיר מאוד תלוי ברכב, יש נבלות שאפשר לקחת בגרושים ולהפוך ליהלומים ויש רכבים מלוקקים שלא ראו שטח ששווים מחירון. בכל מקרה תכין ערימה, הגבהה 2.5" לא מספיקה ורשימת השיפורים הנדרשים ארוכה.

תקשיב לגרנד (רמי) ,שומר לך מקום של כבוד בקבוצה.

מוני_הכוכב
03-06-15, 00:11
"גרנד"
תודה, הבחור מבקש 93K והרכב איננו מוכן לשטח, הווה אומר עוד כ 20-25K,
קצת יותר מידי הגם שזה נראה מצויין.
אני חושב שגם 4700 יספיק לי

grand
03-06-15, 09:19
מוני
אתה רחוק מהסכומים שציינת.
מיגון 2500-3000
הגבהה 2.5" 1000-6000 תלוי אם החליפו בולמים קפיצים או סתם ספייסרים.

אם מדובר על ההוא מיד2 מחיפה, אז למעט מיגון הוא לא מוגבה כלל.

Saar
03-06-15, 09:53
רמי,
אל תשכח צמיגים במידה מתאימה. בתמונה הוא נראה על צמיגי אופניים.

מוני_הכוכב
06-06-15, 21:52
חברים, העסק לא פשוט, ג'יפ זה כמו אישה - קשה לבחור, קשה להיפטר, הוצאות גבוהות הנאה קצרה.

עברתי שוב בעיון על עצותיכם, וגם על הכתבה המצויינת של "grand" אודות התפחות האינדיאנים למיניהם.

אני ממזמז את יד II ומבלבל לאנשים את המח. אראה כנראה בימים הקרובים 2006 HEMI QD2 5.7 העומדת למכירה אלא שהמחיר מטורף ואם הוא לא יוריד קשות, חבל על הזמן של שנינו. אני לא חושב שאני צריך את העצמה הזו לנסיעות, אני לא אצן, 3.7 עשוי לעשות עבודה סבירה, ראיתי גם את ה SUPERCHIP FLASH-PAQ שמשפר מנועי 4.7 אז למה בדיוק צריך 5.7?

מה מטריד אותי? ניתן לקרוא בין השיטין ומעליהם בעיקר בעניין נורות הבקרה השונות. אין לי זמן, נוסע המון לחו"ל, ועלול למצוא את עצמי עם סבב של בילויים קבועים במוסכים, זה הספיק לי עם הבלייזר הישן ששאב זמן והון עתק. להיכנס למוסך מוסמך קרייזלר זו מן הסתם קריעה פיננסית, אבל יש קרוב מאוד לעבודתי בעזריאלי, מאידךלהיכנס למוסך של ארז בחולון, שאני אמנם סומך עליו, הוא רחוק, ומחייב לוגיסטיקה קשה מבחינתי.

האם ראוי אולי לרדת לדגמים הישנים יותר, שייתכן שאמינותם בפשטותם, לדוגמא אני רואה :
גי'פ / Jeep - גרנד צ'ירוקי (עד 2004) 5,200 250,000 קמ 1998 39,000 שח ללא תוספות שטח. כדאי אולי לרכוש ולהוסיף הגבהות, ונעילה באם אין ברכב?

או: גי'פ / Jeep - גרנד צ'ירוקי (עד 2004) 5,200 1998 40,000 ₪ 7 ידיים טרנספר 5 מצבים, נעילת דיפרנציאל אחורית לוקרייט, קידמית ARB, פגוש מתכת אחורי עם מתקן לספייר, מסכים 7'' במשענות ראש. מוסב לגאז. מן הסתם שחוט ומרוט, ולא ברור לי איך מתנהג גאז על ראשי מנוע אלו. אני מבין במעל 2005 - גאז לא בא בחשבון.

ועוד אחד:
גי'פ / Jeep - גרנד צ'ירוקי (עד 2004) 4,700 2001 65,500 ₪ 147,000 קמ 4 אוטומט - מוגבה 5" "למי שמבין"

שוב, מה שמפחיד אותי זה בילוי קבוע במוסכים ובור ללא תחתית.

boaz avrahami
07-06-15, 01:51
מבלי לנקוט עמדה, יש לך באתר פרסום של קובי מערד לגבי zj משופר במחיר של כ 40.
לא מכיר את הרכב אבל המודעה מעניינת

grand
07-06-15, 10:15
מוני,
לגבי ה WK, אם קראת היטב את הכתבה בטח הבנת שמנוע 3.7 מחוץ לתחום , רק בגלל הסיבה שלדגמים שבאים איתו אין הילוך כח, לא רלוונטי למי שמטייל.
מנוע ה 4.7 או הדיזל CRD ראויים בהחלט, ולא רעים, אך לעניות דעתי לפחות... אם יש HEMI בסביבה, מדוע לא?
מנוע ההמי חסכוני יותר בנסיעות כביש בין עירוניות, בזבזן יותר בעיר.
המי זה אחד המנועים הנחשקים והטובים בהיסטורית הרכב האמריקאית, מנוע חזק ואמין שלא מפחד מגז או מהתחממות קיצונית.
מנועי ה 4.7 יותר רגישים לעניין, אגב אותו מנוע 4.7 קיים משנת 1999 ב WJ, אז זה גם רלוונטי לדגמים הישנים יותר.
נכון שיש יותר חיישנים ומחשבים, וייתכן שיישור הקו הראשוני לרכב שהוזנח עלול להיות ארוך ויקר בכיס ובזמן, אך לאחר טיפול בבעיות אם יש, תהנה מאמינות יחסית טובה.

לגבי ZJ ו WJ...
שניהם טובים ואהובים, WJ נוח ומהנה יותר בכביש וגם בשטח, מנוע 4.7 זהה ל WK, אמין כל עוד שלא התחמם למוות.
הבעיה היא הגיל.. ולא רק באינדיאנים , אלא בכל רכב אחר גם כן.

ZJ כבר התיישנו, קשה ונדיר למצוא רכבים טובים שגם שמורים מבפנים ( אגב..לבועז אברהמי יש אחד כזה שנראה חדש.. ) אם תמצא פנינה כזו , נעולה ומשופרת שגם לא מתחממת יותר מדי ביום שרב, קח.
WJ , קצת יותר צעיר, ניתן למצוא רכבים שמורים ויפים, זה האינדיאני הכי טוב שיש, עביר מאוד, נוח, תענוג בכביש, אבל קח בחשבון שהזמן עשה את שלו ואתה עלול להיכנס לבעיות חשמל יותר מורכבות מה WK, בעיקר בגלל חוטים וצמות שהתייבשו ונקרעו, לכן לבדוק היטב.

בכל מקרה אתה נכנס למשפחה טובה, המון ידע גם כאן בפורום ובקבוצות הווטסאפ, וזה מאוד חשוב.

מוני_הכוכב
07-06-15, 20:16
הרכב מערד ימתין במחילה,.

אנסה ללכת על ה 5.7 2006 למרות שזה קצת מוגזם להזיז את ה 95 ק"ג שלי עם מנוע 5.7. אנסה להיפגש עם הבעלים בת"א במהלך השבוע הזה.

רוב הנסיעות שלי הן קצרצרות, 1-4 ק"מ, המנוע לא מספיק להגיע לטמפ' עבודה ולכן נוסע על "צ'וק" קרי תערובת דלק עשירה וצריכה מופרזת (הבלייזר שלי שתה 1:3). התחלתי לרכב על אופניים חשמליות בשכונה, במקום הנסיעות הקצרות, קצת מסוכן ומרסק גב.
אם אגיע למחיר הגיוני, והרכב כולל שיפורי 4*4 אז אקח את הסיכון ואלך על זה. אני חושב גם שיתכן ותהייה בעייה למכור בבוא העת. הספקים של 340 כ"ס מקבלים היום ברכבים עם מנוע קטן יותר, צריכת דלק טובה יותר. ומקווה גם שלא תהייה בעיית חלפים בעוד מספר שנים.

אגב, בדקתי את עניין הצ'יפ, וגם כתבתי להם : http://www.ebay.com/itm/Superchips-F4-Flashpaq-Tuner-Power-Programmer-98-14-Jeep-Vehicles-3872-New-/181765972229?_trksid=p2054897.l4275
לא נראה שזה משפר משמעותית לפי מה שראיתי, תוספת כ"ס כ -5-8% לרוב הרכבים, וזה לא ממש חסר לאף כלי, תוספת מומנט רצינית, ועוד שינויים. כנראה קל מאוד לשינוי הפרמטרים, וגם ניתן לעדכון תכנה מהרשת. חוות דעת צוננות עד בינוני. ההוצאה איננה גדולה.

המון תודה על התמיכה, וההסברים המפורטים. קרייזלר באמת סיבכו את העניינים עם הדגמים, הקודים, החפיה בין השנים, ובמיוחד עם מה שיש/ אין בכלים השונים לעניין ה 4*4

IlanHadar
07-06-15, 23:26
מוני הצ'יפ מסייע בהרבה פרמטרים של הרכב כולל רגישות מערכת חיישני לחץ האוויר, מיפוי החלפת הילוכים, יחסי העברה, גודל צמיגים ועוד.
כדי להביא WK לרמת שטח גבוהה יש רשימת שיפורים ארוכה, לא את כולם נכתוב כאן :rolleyes:

Saar
08-06-15, 08:13
כדי להביא WK לרמת שטח גבוהה יש רשימת שיפורים ארוכה, לא את כולם נכתוב כאן :rolleyes:

משפט מפתח בעולמם של האינדיאנים.
למשפט הזה יש השלכות כספיות ועוד (זמן, החלפת מידות צמיגים...)
לזכותם יאמר שאחרי שהוא משופר, הוא נוסע נהדר בשטח, אני לא בטוח שטוב יותר מטויוטה או פג'רו ששופר ב 2" ומוגן.

IlanHadar
08-06-15, 09:57
לזכותם יאמר שאחרי שהוא משופר, הוא נוסע נהדר בשטח, אני לא בטוח שטוב יותר מטויוטה או פג'רו ששופר ב 2" ומוגן.

סער ועל זה נאמר - פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח עליך :)

ועוד אחרי שראית טעימה במשלט מיכולות ה WK.

(הכל בחברות כמובן)

מוני_הכוכב
08-06-15, 12:32
כרגע התקשרתי לבעל הרכב V8 5.7 HEMI 2006 כדי להיפגש ולראות הכלה. מסתבר שהכלה מצאה חתן תמורת נדונייה הרבה יותר גבוהה מכPי שאני הייתי מוכן לשלם.
מאחל לקונה הנאה מלאה והנעה טובה.

ולכם, אלפי תודות על ההכוונה, סיוע והסברים מאלפים.

Saar
08-06-15, 15:34
אילן,

אני לא חושב שהתקיעה במשל"ט נבעה מיכולות הרכב, יותר בכיוון של נהג מוגבל... לראיה, אחרי שינינו את נתיב העליה.
(סתם כקוריוז, בדיוק שנה קודם, נתקעתי עם הצירוקי בדיוק באותו המקום, על סף התהפכות...)

אני חושב שבשטח טכני WK משופר יהיה שווה ביכולתיו ללנדקרוזר דומה (סרן אחורי חי ומתלים נפרדים בשניהם).
אני לא חושב שבמרבית הטיולים יורגש הבדל לעומת פג'רו קינג , בוודאי לא כזה שיצוייד בצמיגי שטח (הצמיגים שלי הינם AT).

אני מצרף תמונה של פג'רו דור 3 (קינג) עם צמיגי 32" - שטח מלא, איכות הנסיעה לא נפגמה, למעט השימוש בצמיגי שטח כמובן....
ההבדל היחיד לעומת פגרו סטנדרטי זה הגבהה של 2" ע"י החלפת קפיצים. כמה יעלה להביא WK למצב של צמיגי 32" ונסיעה "רגילה"?

http://i102.photobucket.com/albums/m108/rexy4x4/Tottie038.jpg

אילן/מוני,
אין כאן ויכוח למי יש יותר גדול, אני חושב שה WK הוא כיף של אוטו, אבל, כמו כל האינדיאנים, על מנת לשפר אותו צריך לשלם, ובד"כ, לא מעט.
(חוץ מה - XJ, הוא גם עם הגבהה של אוקולונים של 1.75" וצמיגי אופניים עלה את הזיק :D )

אם אני מסתכל בשיקול קר של עלות /תועלת, היפנים כנראה עדיפים. אבל אז נכנס הרגש....

grand
08-06-15, 15:41
סער, נשמה.. אנחנו חברים אז אהיה "עדין" איתך.
להביא WK ל 2.5-3" יותר זול משמעותית מכל רכב אחר שאני מכיר,
כולה קפיצים-בולמים.... 6000 ש"ח ברכישה מקומית, וזה עוד אם התפרעת על היצרן הכי איכותי.
זה מאפשר צמיגי 32" ללא בעיה.
בפג'רו \ לנדקרוזר ודומיו מחלקים הגבהות ומיגונים בחינם לכל רוכש?

Saar
08-06-15, 15:50
תודה על העדינות רמי :)
OK, אז עלויות השיפור ל 32" דומות עד זהות.

אני התייחסתי במקור למה שאילן אמר "
כדי להביא WK לרמת שטח גבוהה יש רשימת שיפורים ארוכה, לא את כולם נכתוב כאן "

ושוב, אני לא חושב שבשורה התחתונה, במסגרת שיפורים "רגילים" שלא יורידו אותנו מהכביש במהירות האור, אין הבדל משמעותי בין היפנים לבין WK.

אני מסכים שהדורות הקודמים (WJ, ZJ) עבירים יותר משמעותית, אבל, על מנת לממש את הפוטנציאל, עלויות השיפורים שלהם על מנת לאפשר צמיגי 31" משמעותית גבוהות יותר.

boaz avrahami
08-06-15, 16:56
צריך להשקיע יותר כסף בשביל שכל הגלגלים יגעו רוב הזמן בקרקע והנסיעה לא תזכיר שבירות סכינים בשריון...

IlanHadar
08-06-15, 17:16
הכוונה ב"לא נכתוב כאן" נובעת מהתקנות המטופשות שמוציא משרד התחבורע כל ערב / בוקר, כל ספייסר מפגר היום נחשב שינוי מבנה....

טוב שלא הוציאו צמיגי שטח מחוץ לחוק...

אני מניח שהתמונה ששמת של הפג'רו היא מחו"ל, במדינתנו רכב כזה שנעצר ע"י הסדנה הניידת של משרד התחבורע, מורד מהכביש.

Saar
08-06-15, 17:57
אילן,
הפג'רו הזה מוגבה 2" ע"י סט קפיצים של LOVELS, מותקנים בולמי בילשטיין וזהו מבחינת מתלים.
ההבדל הוא בצמיגים.
פג'רו סטנדרטי מגיע בארץ עם 265/70/16 בחתך כביש.
בתמונה הרכב עם צמיגי 265/75/16 בחתך שטח מלא (כמו שאתה מבין, ההבדל זניח ;) )
הוא נראה גבוה יותר כי הורידו לו את המדרגות המצחיקות שהיבואן בארץ הרכיב/הזמין (מדרגות ניקל...).
לצורך העניין, ההבדל בין הפג'רו שלי לזה שבתמונה הוא מידת הצמיג.
כבר ראיתי בארץ פג'רויים עם המידה הזו וככה הם נראו.

(התמונה הזו ספציפית מאוסטרליה)

מוני_הכוכב
12-06-15, 13:26
מכל מלמדי השכלתי ותודה לכולכם גם על ההכוונה וההסברים וגם על הלינק של המדריך השלם של גראנד שירוקי המקביל באיכותו לתנ"כ ומורה הנבוכים

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3367-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%A6-%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-WK

להלן התובנות שלי:

0. רכב אולטימטיבי מבחינת נוחות נסיעה, פוזה, עבודה בשטח אם יש תוספות מתאימות, וצוות של אנשים טובים ומכורים לעניין.

1. לא גאז - מחשש לנזק למנוע - אני גם נוסע מעט וזו סיבה נוספת שזה לא מתאים לי.

2. כנראה גם לא דיזל, יש מיעוט כלים כאלו, עלולה להיות בעיית מכירה, וכ"כ כמות הנסועה שלי קטנה מידי - כ 8,000 ק"מ בשנה. לא מוצדק. בנוסף לכך, נהנים מהדיזל עד כ 150,000 ק"מ, אח"כ המנוע אמנם מצויין, אבל יש ענייני תחזוקה למערכות מסביב.

3. רכבים לפני 2005, עם תוספות שטח, כלים די מרוטים. ללא תוספות שטח, השקעה לא קטנה. ולגבי < 2005 בשני המקרים בעיות חיווטי חשמל, ונוריות חיווי שונות.

4. רכבים גרנד שירוקי החדשה WK מ-2005, אז ככה

5. 2006-2007 מנוע 4,700 = 231 כ"ס, הספק נמוך בהשוואה לחדשים יותר שלהם 303 כ"ס ועפי"ר ק"מ נמוך יותר בחדשים. קיים ציפ שעשוי להוסיף להערכתי כ 20 כ"ס מחיר דומני כ 1,500 שח, התקנה פשוטה וניהול טוב יותר של המערכות במיוחד כתוצאה מהתאמות של צמיגים הגבהות וכד'

6. 2006 מנוע 5.7 HEMI הספק מנוע כ 340 כ"ס, זה מעל ומעבר וניתן לקבל הספק קרוב במנועי 4700 מ-2008 צפונה. מאחר וראיתי מחיר נדרש ל 2006 HEMI בגובה של 93K הרי לדעתי כדאי ללכת על 2008 במחיר דומה מנוע 4,700, הספק 303 כ"ס רכב חדש יותר, קל יותר למכירה, פחות ק"מ, ואם ממש רוצים תוספת הספק, ניתן לרכוש הציפ הנ"ל.

בחפשך רכב לשטח, דלג על Laredo מכיוון שאי ן לו הילוך כח, זה לא אומר שלאחרים יש הילוך כח, צריך לוודא את זה

שים לב שיש רכבים שהם 4*2

הגבהות: מומלץ להבנתי 2.5" בתוספת 1"

לא בדקתי את עניין הצמיגים, גם רישיון וגם ספייסרים שככל הנראה נדרשים

הנעילה הטובה היא מסוג QD-II אבל אפשר לחיות עם עם ה QT

וקצת הרהורי כפירה, במחיר של 2008, 4,700 הילוך כח וסוג נעילה מתאים, אפשר לרכוש ככל הנראה פגרו - לא בדקתי אותו , אבל אתחיל לבדוק אחרי שובי מהנסיעה של שבוע הבא. כלומר בעוד שבועיים.

שוב תודות מאליפות,,

Saar
12-06-15, 16:34
מוני,
אם אני לא טועה, בפגרו החדשים יש נעילה אחורית מלאה (חשמלית)+ בקרת אחיזה (4 גלגלים כמובן) שיעילה למדי גם בשטח....
בקיצור, שווה בדיקה.
בועז, רמי, אילן, אפשר להתחיל את הסקילה :)

boaz avrahami
12-06-15, 16:45
די מזמן רציתי להציע להחליף את הכותרת ל״ איזה גראנד ש(צ׳)רוקי לא יתאים לי״....
מאז מיום ליום זה הופך להיות יותר ברור.

סער, אני בהחלט חושב שלמוני מתאים פאג׳רו. גראנד לא מתאים לכל אחד [emoji41]

IlanHadar
12-06-15, 16:52
סער,

כמו הבדיחה (מהזיכרון):
אחד קונה רכב יד שניה, לאחר מספר ימים הרכב מתקלקל. פונה למוכר ודורש שישתתף בתיקון. עונה לו המוכר בטח שאני משתתף - משתתף בצערך....

לא לכולם מתאים WK, Jeep או אחר, זה מחלה, כנראה מדבקת לפי כמות החברים שלנו.

מוני - תקשיב לבועז, יפה אמר.

מוני_הכוכב
12-06-15, 17:57
הקשבי, גם ראיתם בתכתובת איך סטיטי לכיוון הזה.
לעניין המחלה, אני פילו אמריקאי, אפילו אובמה לא מצליח להרוס את זה וגם לא הבלייזר הדפוק שהיה לי.
אבל, זמן, חברים זמן. זמן לא פחות יקר מכסף, ומאחר ואני כבר לא בנוי לעשות שום דבר לבד וגם לא יודע בכלים המתוחכמים הללו, אצטרך כנראה לנטוש בצער.
האם האנליזה שלי שלעיל נכונה בגדול?

boaz avrahami
12-06-15, 18:26
סער, שתף את מוני אם מאז שערקת למלוכסן הארגז כלים שלך פחות עסוק והארנק יותר מלא...
תן לו חיזוק קטן שהוא כה זקוק לו [emoji1]

Saar
12-06-15, 18:31
כולם דרקים.
לכולם יש מחלות.
עדיין, יש דברים שביפנים עדיפים בהם.
כל מה שקשור באיכות הפלסטיקה והחיווט עדיף לדעתי במלוכסנות.
אני לא בטוח שהצירוקי היה מראה אמינות גבוהה יותר מהפגרו בתנאי העבודה הנוכחיים (20000 קמ בשנה, חלקם עם נגרר)
ברכבים ישנים צריך הרבה מזל....
ולשאלתך בועז, ארגז הכלים שלי לא קטן, אבל אני לא בטוח שאני הדוגמא הנכונה ;)

לי ההבדל בצריכת הדלק הוא המשמעותי יחד עם המרווח העדיף משמעותית

boaz avrahami
12-06-15, 18:46
ספר גם על מחיר החלפים.

אפרופוךסטיק, נזכרתי בדש של הלנדקרוזר שהתפרק בעשרות רכבים...
כל רכב והמחלות שלו והגרנד לא בולט לרעה מהשורה...
לפחות אבל התחזוקה שלו זולה יחסית

Saar
12-06-15, 19:58
חלקים:
פאן קלאץ: פג'רו נקנה בארץ: 1200 שח. צ'ירוקי, בארץ אם אני לא טועה ביקשו ממני 600 (הזמנתי מחו"ל, עלה 500)
רדיאטור: מחו"ל, כולו מאלומיניום, אותו המחיר בשניהם.
בלמים: סט קדמי/אחורי רפידות ודיסקיות בפגרו עלה בערך 800 (חברה טובה, לא מקורי). בצירוקי עלה למעלה מ 1000.
טרמוסטט: אותו דבר בערך.
פילטר שמן מקורי בארץ: פג'רו 150, צ'ירוקי 70 למיטב זכרוני...
רצועות מנוע: בפגרו סט (3): 150 שח בערך. בצירוקי, רצועה אחת אצל ינוביץ עלתה מעל 200.
אם אזכר בעוד דברים אעדכן.
שיפוץ גיר ברכישת הרכב: פג'רו 11000. צ'ירוקי, לא היה צורך.

הערה קטנה, כל החלקים הנל הוחלפו בצירוקי עם 100000 קמ ובפגרו עם 200000...

grand
12-06-15, 20:16
לא לריב....
כמה תיקונים קלים למה שמוני הסיק,
לרדו עם מנוע 3.7 בלבד לא מומלץ, ישנם לרדו עם מנועים אחרים ואפילו עם qd2, הם כמובן מתאימים,
לגבי השוק הצפוי ל wk. אם זה בנזין או דיזל, כאן תרשה לי להמר שהרכב הזה כמו קודמיו למשפחה ישמור מחיר שוק ואפילו ישביח. במשך השנים כיוון
שבניגוד לפגרו לדוגמא, בגלל האופי המיוחד, שוק האפטרמרקט והשיפורים האדיר יגרום לו להפוך ליורש טבעי של האינדיאנים המזדקנים,
ומה שקורה היום עם ה wj המחיר עולה משנה לשנה ללא שום קשר למחירון לוי יצחק, יקרה גם כאן, זה למעשה כבר קורה עכשיו, רכבים שלפני שנה נסחרו בעשרות אחוזים פחות מהמחירון, ולקח להם חודשים רבים של פרסום, היום נחטפים במחירון תוך ימים, וחוית על בשרך דוגמא לכך עם האוברלנד 2006

מוני_הכוכב
13-06-15, 09:36
לפני שאני סותם את הגולל על ה WK 4,700 ומתחיל להתברבר עם הפגרו:

אני נוסע בקיץ לארה"ב לביקור אצל הבן ויכול להזמין לשם חלקים שונים
מה כדאי להזמין בנוסף לציפ?

האם המחשבה לקחת רכב שלא היה בשטח אבל עם הילוך כח ונעילה טובה ולהוסיף לזה הגבהות ומיגונים עדיף על פני רכב שיש לו את זה ונטחן בשטח? כולם אומרים ש לא היו בשטח, לך תדע.

IlanHadar
13-06-15, 20:22
חלקים:
פאן קלאץ: פג'רו נקנה בארץ: 1200 שח. צ'ירוקי, בארץ אם אני לא טועה ביקשו ממני 600 (הזמנתי מחו"ל, עלה 500)
רדיאטור: מחו"ל, כולו מאלומיניום, אותו המחיר בשניהם.
בלמים: סט קדמי/אחורי רפידות ודיסקיות בפגרו עלה בערך 800 (חברה טובה, לא מקורי). בצירוקי עלה למעלה מ 1000.
טרמוסטט: אותו דבר בערך.
פילטר שמן מקורי בארץ: פג'רו 150, צ'ירוקי 70 למיטב זכרוני...
רצועות מנוע: בפגרו סט (3): 150 שח בערך. בצירוקי, רצועה אחת אצל ינוביץ עלתה מעל 200.
אם אזכר בעוד דברים אעדכן.

מי שמחזיק WK וקונה חלקים בארץ יש לו מנהל בנק אוהב, לצורך הדוגמא:
פאן קלאץ + הפאן - הוספתי לרכב עכשיו, $110 בארה"ב (ו 5 שקלים לברגים), בדגם 2008 האמריקאי מהנדסי ג'יפ החליטו שלא צריך פאן קלאץ, אז הוספתי בחזרה.
רפידות בלמים - תחליפי קדימה מארה"ב $40 מאחורה $50.

נכון אם יש צורך לשלוח לארץ יש להוסיף עוד כמה עשרות דולרים לחבילה.

Saar
13-06-15, 22:30
אילן,
אני מכיר את נושא יבוא החלקים מחו״ל...
היה לי צירוקי, יש לי אלפא ספיידר ישנה שכל חלקיה הגיעו מחו׳ל (והיו הרבה ...) ועכשיו הקינג.
זו לא חכמה לומר את מחירי החלקים בחו״ל ולהראות כמה הם זולים. אם אתה לא מתקן בחו׳ל, אתה צריך שהחלקים יגיעו לארץ וזה במקרים רבים מכפיל את מחירם.
גם הפאן קלאץ׳ של הצירוקי עלה 100$ בחו״ל, אבל עד שהגיע אלי זה כבר היה 500 ש״ח (והדולר היה ממש נמוך בזמנו...)
להעביר רפידות בלמים זה כבר יותר מאתגר ושנינו יודעים את זה אני מניח....

אני מסכים שחלק מהחלקים יהיו זולים יותר לג׳יפ, אבל לא כולם ולא בכל סיטואציה יהיה נוח לייבא מחו״ל.

נקודה נוספת שאולי לא עולה כאן כיוון שמוני הצהיר שהוא לא ייסע הרבה היא צריכת הדלק. זו משמעותית לא פחות ממחירי חלפים.
בשנה שהפג׳רו אצלי עשינו איתו מעל 20000 קמ, זה היה הק״מ ב 4 שנים עם הצירוקי. נכון שהרוב היה לצרכי עבודה, אבל, מהיום שהתחלנו לנסוע בו, הוא הפך להיות הרכב הראשי בבית ואין לי בעיה עם זה כיוון שצריכת הדלק סבירה לחלוטין, בוודאי ביחס ל xj זצ״ל.

boaz avrahami
14-06-15, 00:51
סער, אתה משווה בנזין לדיזל שזה ממש לא השוואה ראויה.

לגבי החלפים, מי שבונה על טיפול במוסך וחלפים ממכשילי תנועה אז שירד מג׳יפ. זה לא בשבילו ויקרע לו את הכיס.

אם מביאים לבד והרוב ניתן להביא לבד אז המחירים ממש ממש זולים והמגוון גדול גם באפטר מרקט...
ההשוואה שעשית היתה מנופחת לרעת הגיפ.
אני אצטט משפט שיצא מפיך שהחסכון בדלק עם הפאג׳רו מקזז את מחירי החלפים מול הצירוקי.
וזה כאשר עם הפגארו אתה נוסע הרבה יותר...

אבל אני לא חושב שלמוני מתאים גיפ.
ה wk כבר לא אורקטיבי כשהיה.
בכלל השוק של האינדיאנים חם יחסית ואין מציאות בזול...
בשביל להחזיק גיפ צריך להיות מוכנים להתעסק גם במחלות קטנות ומעצבנות של מחשב ולדעת להזמין

Saar
14-06-15, 09:07
בועז,
המחירים שציינתי הם לא ממכשירי תנועה אלא מינוביץ/חנויות חלפים אחרות בארץ/יבוא אישי.
לא ניפחתי מחירים לעומת הג'יפ. כל מה שציינתי אלו מחירים וחלקים שאני קניתי והשתמשתי (כמובן, חלקים בלבד, ללא עלות עבודה)
ד"א, גם בשנה הראשונה של הצירוקי הוצאתי עליו לא מעט כסף (יחידה פנימית של מזגן, רדיאטור ועוד כל מיני דברים), הרשימה שהזכרתי לג'יפ הייתה רק בשנה האחרונה שהוא היה אצלי (השנה העשירית...).

אני אומר שוב, לג'יפ יש הרבה יתרונות, רובם נעים סביב הפאן שברכב קל עם מנוע חזק.
עלות אחזקה היא לא יתרון של הג'יפ לדעתי.

לגבי ההשוואה של בנזין לדיזל, אני משווה 2 רכבים. אני לא חושב שההשוואה אינה ראויה. יש תקציב מוגדר ודרישות מהרכב, אני בודק איזה רכב יתאים לתקציב ויענה על הדרישות. כל זמן שהצירוקי התאים לתנאים הנ"ל הוא עמד אצלי בחניה, כשהוא לא התאים יותר, הגיע פג'רו לחניה.

עוד מילה אחת לגבי עלויות הבנזין שנחשבות לזניחות בק"מ נמוך...
כשהייתי עם הצירוקי, כל טיול לדרום עלה בערך 800 ש"ח (דלק). היום עם הפג'רו זה עולה בערך חצי.
אפשר לומר שזה מתקזז עם הוצאות אחרות ואפשר לומר עוד הרבה דברים, בשורה התחתונה, יום חמישי מגיע ואתה רוצה לצאת עם הג'יפ, האם יש משמעות מבחינתך לנסיעה שעולה 800 ש"ח לעומת נסיעה שעולה 400? האם זה יהווה שיקול בעד ונגד הנסיעה?

[עריכה] נזכרתי בעוד משהו דווקא של הג'יפ: פעמיים מדחס מזגן, בפעם הראשונה החלפת אטם ב 300 ש"ח, בפעם השניה, אחרי מספר שנים החלפת מדחס.
לאיזון, החלפת מוביל שרשרת טיימינג בקינג: 270 ש"ח (חלק בלבד, במסגרת יישור הקו שעשיתי מיד לאחר הקניה)

פילטר שמן גיר בצירוקי בפעם האחרונה שקניתי עלה 250 ש"ח כולל אטם, בפג'רו 200 ש"ח (חלקים חליפיים בשני המקרים, בפגרו מקורי עולה בארץ קרוב ל 500 ש"ח, מחו"ל הרבה פחות)

מוני_הכוכב
18-07-15, 19:45
העניינים מסתבכים והולכים.
1. הכלה: מסוג 2009 QD2 train rail 4'700 יבוא אישי, צמיגים 245, עלה על הכביש ב ארה"ב 08.2008 (איך זה יכול להיות 2009?) ב-VIN ספרה עשירית זה 2009.
לקחתי הרכב לבדיקה, המוכר נראה אמין לחלוטין, ובוודאות איננו סוחר רכב. הוא הגיע למכון "המעבדה לרכב" בחולון בהמלצת ארז. המכון נראה לי ממש מקצועי ומבין 4*4, הבחור איחר וטען שהחליף משאבת מים אלטרנטור ועוד משהו כיוון שרצה למסור לי רכב תקין, (אכן מצאנו נזילה עקב עבודה לא טובה) יפה מצידו ומכובד.

עם הגעתו ביקש להיות נוכח ליד הרכב בזמן הבדיקה, המכון התנגד, והוא לא הסכים לבדיקה. לדבריו הוא דרש נוכחות מכיוון שמישהו סידר אותו בעבר בעשרות אלפי שקלים כשעשה קנונייה עם המכון בדבר היות הרכב דפוק.

עקב זאת לקחתי אותו למוסך שלי שמצא כל מיני דברים, לא מתרגשים ולא מתגרשים בגלל זה.
מה לא נבדק: שאסי וגם לא חיבור למחשב ולא מנוע ותמסורת ועוד כל מיני דברים שעושים במכון על מכשירים.
למרות זאת החלטתי ללכת על הרכב וסגרנו על מחיר, לחצנו יד וקבענו לבצע את המכר.

בניירות הרכב מופיע רישום בעלות של אימו וזה בסדר מבחינתי, אבל גם כתוב שמספר שילדה ומנוע הוטבעו ע"י טסט סנטר - מה זה אומר? למה צריך להטביע?

בליילה בדקתי ברשם המשכונות ולהפתעתי מצאתי שהרכב ממושכן - זו בדיקה שלא עושים בדואר. לטענת המוכר הוא הופתע גם מהעניין. בקיצור, אני ממתין כרגע להסדרת העניין, אבל בינתיים התקררתי, ואני לא שלם עם הבדיקות שלא עשיתי.

2. ראיתי ביד 2 QD2 TRAIN RAIL 5700 2008, יש לו בעייה כנראה בגלל הריקול, כ"כ הוא החליף מנוע וכ"כ זה היה ככל הנראה רכב חברה מכיוון שלדברי המוכר הנהג של הבעלים דפק את המנוע עקב נזילת מים והתחממות. המציע בחור בשם עופר. הרכב כרגע במוסך. מישהו יודע לספר לי דברים טובים/ רעים? המחיר המבוקש הוא כמובן הרבה מעל מחיר השוק, אבל את זה אפשר לסגור.
3. ראיתי פרסום ל-2011 5700 כמו הקודם, מה צריך להיות מחיר שוק לרכב כזה?

grand
18-07-15, 19:57
מוני
אם זה הכחול כהה מיד2
הוא בפירוש לא 2008
אולי יובא ארצה ב 2008 , אבל הפנים והחוץ של לפני 2007
קח זאת בחשבון...
לגבי הראשון, הרבה רכבים ממושכנים בגלל הלוואת רכישה של הבעלים הראשונים שמזמן ניסגרה,
הבנקים מיוזמתם משום מה לא דואגים להסיר את המשכון, לא בעיה גדולה מדי, וניתן להסדיר אישור שיחרור מיידי.

מוני_הכוכב
18-07-15, 21:15
כן, זה הכחול כהה מיד 2. הערה חשובה ואבדוק הייטב.
אבל לפי אותו ההיגיון גם הרכב הראשון איננו 2009, עלה על הכביש אוגוסט 2008. אני חושב שאז רשמו מאוגוסט/ בפטמבר כאילו זו השנה הבאה. בכל מקרה אני
יכול לבדוק לפי הלוחית עם ה VIN, אני יודע לפענח את הקוד הור די פשוט. ספרה עשירית משמאל מציינת את השנה

מה מחיר הגיוני לשאלה מספר 3 ? 2011 5700?

- - - Updated - - -

כן, זה הכחול כהה מיד 2. הערה חשובה ואבדוק הייטב.

אבל לפי אותו ההיגיון גם הרכב הראשון איננו 2009, עלה על הכביש אוגוסט 2008. אני חושב שאז רשמו מאוגוסט/ בפטמבר כאילו זו השנה הבאה. בכל מקרה אני
יכול לבדוק לפי הלוחית עם ה VIN, אני יודע לפענח את הקוד הוא די פשוט. ספרה עשירית משמאל מציינת את השנה. ברכב הראשון כתוב 9 קרי 2009

מה מחיר הגיוני לשאלה מספר 3 ? 2011 5700?

grand
18-07-15, 22:00
2011 זה דגם אחר, חדש יותר עם 4 מתלים נפרדים, פחות לשטח יותר לכביש.
190-220 אלף שח

לגבי ה 2008,
בין 2008 ל 2009 אין הבדל במפרט
בין 2007 ל 2008 יש הבדלים רבים , ב2008 היתה מתיחת פנים.
אבל גם 2007 שונה בפנים ממה שרואים בתמונות שם, זה נראה לי 2006 ואולי 2005

מוני_הכוכב
19-07-15, 14:26
אז ככה,
שום דבר לא פשוט כנראה:
לגבי הרכב הראשון - מאחר והמוכר לא חוזר אלי, אני מניח שהוא לא יכול למכור.

לגבי הכחול: פגשתי את עופר עם הרכב. הרכב לא משלב 4*4 כח מכיוון שאיזה מנוע נתקע, רצו ממנו 7K בקריילזר, סגרנו על משומש ב 1,000 ממשה. ה 7K היו לרועץ לסגירת מחיר מכיוון שהוא חש שהוא משקיע המון.
בבדיקת עיין שעשיתי מצאתי + מהמידע שלו:
לפי ה VIN 2007 , עליה לכביש 2008/08 יבוא אישי רכב משומש.
הרכב נראה יפה מאוד, אבל גם כלה עלולה לעבור ניתוחים פלסטיים:
טמבון קדמי הוחלף יחד עם הטמבון המתכתי בגין תאונת חזית, לדבריו זה הכל, בבדיקה אישרו לו שהשאסי לא ניזוק. כ"כ נעשו תיקוני צבע כיוון שראיתי טיפות במספר מקומות.
שני הבקליטים מאחור סדוקים, אחד קשה חייב החלפה, אחד קל.
בולמים: לא ברור לי מה המצב. גם לא קריטי מכיוון שקניתי סט הגבהות.
הוחלף מנוע עקב התחממות המקורי. מתי יצאו מנועי 5,700 HEMI שמתאימים לרכב הזה? הייתכן שזה מנוע ממש ישן?
אני מקבל חלפים שהגיעו יחד עם המנוע: אלטרנטור וכד'
.
הבעלים איננו עופר, ואינני יודע כיצד מטפלים בקומבינה הזו + יש שיעבוד בגובה 40,000
אי לוקח לבדיקה מחר בבית הרכב בחולון.

eysham
19-07-15, 14:49
"לגבי הכחול: פגשתי את עופר עם הרכב. הרכב לא משלב 4*4 כח מכיוון שאיזה מנוע נתקע, רצו ממנו 7K בקריילזר, סגרנו על משומש ב 1,000 ממשה."

בדקת אם עשו לו את ריקול N23?
אם כן אז הדיאגנוסטיקה של המוסך אפעס לא משהו....

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83773-RECALL-N23-WK-%D7%96%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-!!-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%90%D7%9E%D7%9F-%D7%9B%D7%99-%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8

אתה יכול לבדוק מצב ריקולים באתר של JEEP.COM לפי VIN

איל

מוני_הכוכב
24-07-15, 08:23
טוב, הצטרפי למועדון.
Limited, Trail Rated QD2
4,700 4 צמיגי טויו כמעט חדשים מידה סטנדרטית
מיגונים מהיצרן
boston מערכת שמע
מה לא תקין:
צריך טיפול גדול, כולל שמנים, הכנה לטסט, טסט
הרבה פגיעות פח ושיפשופים
יש איזה עניין של דפיקות בגל ההנע האחורי, לא ברור לי מה זה אבדוק אצל ארז.
בולמים לא תקינים
צריך
כיסא נהג זקוק לתיקון עור 500 שח
SRS דולקת בגלל איזו גומיה
בטח יהיו עוד מיליון בעיות, שאני מקווה שלא יוציאו לי את החשק
יישור קו לאט לאט

תודה על הסיוע, המידע, והעידוד. קיבלתי מידע נוסף בWK wasup שסייע לי ברכישת הגבהות מוזלות וביטח מוזל

מוני_הכוכב
25-07-15, 14:48
קניתי, השאלות מתחילות:

0.
1. יש לי איזו קופסא בין המראה לחלון, על המראה יש כפתורון עם נורית משמאל, בימין אין כלום. מה הדבר עושה לטובת היהודים?
2. איך משנים את המדינה ב GPS כדי לקבל ניתוב בארץ? זה אפשרי בכלל או שעלי לעשות עלייב לארה"ב?
3. הרכב משלב 4*4 low זה מכניס כח לחיה, אבל אני שומע דפיקה שונה בשילוב קדימה ואחורה, אבדוק עם המוסכניק שלי.
4. מחליף שמן מנוע ופילטרים, האם חובה לקנות מופאר או להסתפק במשהו אחר?
5. כמובן יהיו עוד שאלות רבות. תודה

grand
28-07-15, 17:20
1. בקופסא יש חיישן אורות שיודע להדליק אורות גבוהים או דרך בהתאם לרכבים שבאים ממול.
הלחצן במראה - משנה את הגוון שלה נגד סינוור.
2. קשה עד בלתי אפשרי ברכבי ייבוא, וייז יותר עדכני ממה שיש שם.
3. בשילוב ידית הילוכים בהילוך כח טבעי הדבר להרגיש את השילוב, אם זו לא דפיקה מכנית חריגה, הכל בסדר... סע לשלום.
4. כל שמן סינטטי מלא מיצרן איכותי.
5. בהצלחה.

מוני_הכוכב
28-07-15, 18:02
אתם האורים והתומים - בקצב הזה עוד אחזור בתשובה בעה"ש המון תודה

-->