PDA

צפייה בגרסה מלאה : העמסת אופנוע על ייצול של קרוואן, אפשרי? כדאי?

Jacob80
24-08-14, 14:23
שלום לכולם,

האם לדעתכם ניתן להעמיס על אופנוע שטח במשקל 120 ק"ג על ייצול של קרוואן (עם משקל כולל של 750 ק"ג) ואת כל זה לגרור עם רכב שמותקן עליו וו גרירה נשלף?

השאלה היא האם הוו אמור להחזיק בעומסים כאלה?

עצותיכם יתקבלו בברכה,
קובי

טל חסיד
24-08-14, 14:58
תאורטית וטכנית אפשר ועושים את זה בחו"ל וראיתי, אבל אנחנו חיים אם הרבה מגבלות רישוי ולכן כדאי לבדוק את חוקיות הדבר בארץ. לשאלתך לגבי וו נישלף רשום ברשיון הרכב כמה מותר להעמיס עליו בדרך כלל.

טל

חנן-ג'יפולוג
24-08-14, 14:59
הוו אמור להחזיק עד כ80 ק"ג, תלוי ברכב הספציפי ובהגדרת היצרן.
לשאלתך, זה תלוי עד כמה המשקל של הנגרר מאוזן מלכתחילה ומהו המרחק של האופנוע אל הוו ואל הסרן.

תחושת בטן: זה גבולי עד מוגזם, וגם אם זה יהיה בגדר המותר זה ישפיע לרעה על הרכב אם מדובר ברכב פרטי.

Jacob80
24-08-14, 15:05
אוקיי, קצת יותר פרטים:

יש לי שני ווים, אחד על סקודה סופרב שנשלף בחצי סיבוב, השני על הגראנד צ'ירוקי שמרכיבים אותו פשוט בלחיצה פנימה. זה הוו שנראה לי יותר מועד לפורענות בגלל המנגנון שלו. (הוא גם מוגבל ברשיון של הג'יפ עד ל 750 ק"ג של נגרר)

לגבי האיזון של הקרוואן - אני מרים את הייצול ביד ומעריך שזה שוקל כ-30 ק"ג (יש מנוע של מזגן שמותקן בקצהו האחורי של הקרוואן כך שזה "מקל" על העומס בוו הגרירה)
האופנוע אמור להיות מותקן כ-70 ס"מ מוו הגרירה עצמו.

לגבי חוקיות העניין - לא נראה לי שיש הגדרה ברורה של מה מותר לקחת, מעבר להגבלת עומס אם קיימת.
לגבי השימוש - אני לא מייעד את התצורה הזו לשימוש תדיר אלא גג 6 פעמים בשנה.

חנן-ג'יפולוג
24-08-14, 15:49
70 ס"מ מהוו, כ140 ס"מ מהסרן של הנגרר. זה יוצא כ80 ק"ג על הוו. תוסיף לזה את ה30 ק"ג שכתבת, וכמו שחשבתי, אתה גבולי או מעבר לגבולי.

כמה אפשר להסתדר עם הגבוליות הזו, ובהתחשב בעובדה שמדובר בנסיעות בודדות בשנה, קשה לענות על זה.
אם היית מדבר על שימוש קבוע, הייתי עונה לך שמנסיון זה מאוד לא מומלץ. ראיתי רכבים חדשים שקרסו במהירות כתוצאה מהעמסה קבועה בקצה המעטפת המותרת.
ישנם עוד פרמטרים שמשפיעים: משקל המטען על הרכב עצמו, מספר נוסעים ומשקלם, וכו'.

Jacob80
24-08-14, 16:20
מה הכוונה שלך ברכבים שקרסו?
הדאגה היא שהרכב לא יעמוד בעומס או שהוו לא יעמוד בעומס?

כי בעניין הרכבים, לדעתי אין בעיה של כוח לשניהם והם יתמודדו עם זה די בקלות, מה גם שאני נוסע בעדינות.

חנן-ג'יפולוג
24-08-14, 16:26
אני פחות דואג לוו, לא כי אני יודע שהוא יעמוד בעומס גדול יותר, אלא כי פשוט לא נתקלתי בווים שקרסו.

אני גם לא דואג ליכולת של הרכב למשוך את המשקל.

אני דואג למתלים או לשלדה שיקרסו/יתעייפו/יישברו. זה קורה לא מעט כשלא מתחשבים בפרמטרים הרלוונטיים.

jeep
24-08-14, 19:19
מישהו ראה מתקן כזה
האם יש צילום?

עדי

- - - Updated - - -

השעה נכונה?
עדי

Jacob80
24-08-14, 19:20
http://img.tapatalk.com/d/14/08/25/me4u7u2e.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

יונימוג אדום
24-08-14, 20:46
נסעתי כך שנים , אופנוע שטח 125 צמוד לדופן הקדמית של העגלה ( בקאיי עם עגלה סגורה ) , ברשיון העגלה הופיעה 750 ק"ג כולל , בפועל לדעתי הייתה לכיוון 1000 ק"ג .
אומנם גררתי עם ג'יפ , אך לא הרגשתי שינוי התנהגות מהותי .

אילן

jeep
24-08-14, 21:36
תודה
עדי

Gilad
25-08-14, 00:49
אילן - זה שנסעת ככה שנים לא הופך את זה לבסדר.

בתמונה שהראית של הקרוואן עם האופנוע סביר להניח שיש לו לא מעט משקל מאחור - מים וכו' שמאזן אותו.
קח בחשבון שאתה גם צריך לעצור עם כל המסה הזו במקרה חרום וגם סתם במהלך הנסיעה. שים לב שלא לעבור את ה-750 קג אם לנגרר שלך אין בלמים, לפחות לפי החוק זה המקסימום שמותר לגרור.

אם אני לא טועה המגבלה של המשקל על הוו היא 75 או 100 ק"ג

wikiwikiboom
25-08-14, 21:23
יש לך מגבלה של קילו מנסיון היה לי סופרב וגררתי קרוואן איתה אתה תגרד מאחורה יש לך בלוני גז מיוחד שתעמיס גם בקרוואן גם בבאגז לא ממליץ, לגבי הגראנד לא צריכה להיות בעיה ומוזר שהוא מוגבל לך ל750 כמו הסופרב

נמרוד
25-08-14, 22:01
נשמע לי אפשרי בהחלט לאזן את המשקל ככה שיהיה את המשקל המותר על היצול, על ידי העמדה של היצול על משקל אדם רגיל על כמה בלוקים, העמסת האופנוע וסידור של מטען וחפצים בקרוואן לאחור. לפי החישוב של חנן זה לא רחוק.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Jacob80
25-08-14, 22:39
זה בדיוק מה שתיכננתי לעשות אחרי שראיתי את התגובה של חנן

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

-->