PDA

צפייה בגרסה מלאה : dohc 1.3 gti התאמה לסמו

karnaf
02-08-05, 16:56
הגיע בטעות לארץ מנוע של סוזוקי סוויפט 1.3 עם גל זיזים עליון כפול שהשבוע כנראה ינחת אצלי במוסך
ראיתי כבר בכמה אתרים שעשו את ההסבה ( הבעיה שהאתרים הללו לא באנגלית..)
המנוע בעל הספק של 101 סוסים סטנדרטי ללא כל שיפורים
מישהו יודע על הסבה כזו שנעשתה בארץ??
הכיוון שלי הוא בניית סעפת יניקה חדשה והתאמה של שני קרבורטורים למנוע
כרגע לא רואה אפשרות להזרקה כי חיפשתי ולא מצאתי בינתיים בחו"ל צמה ומחשב

המהנדס
02-08-05, 17:52
מה לגבי התאמות של המנוע לגיר ?

סעפת זה החלק הפשוט : תחפש לקנות מאתרים באינטרנט ולהביא לארץ כזאת סעפת - לא נראה לי שיש בעיה עם זה גם המשלוח די זול.

אגב יש מצב שאולי במקרה ישלחו אליך עוד אחד ? :D

karnaf
02-08-05, 18:09
לגבי ההתאמה בין המנוע לגיר ראיתי באחד האתרים שאין צורך בשום מתאם והגיר מתאים בול
לא יודע עד כמה זה נכון אבל כשיגיע המנוע נהיה יותר חכמים
הבעיות העיקריות זה המתאם למפלג ,חגורת טיימינג,ומכסה טיימינג
אני אצלם תמונות ויעלה לפה

אלון_ק
02-08-05, 19:12
אנחנו מאוד רוצים שתשתף אותנו, אבל נדמה לי שאתה הולך להתקל בבעיה של חוסר נסיון עם זה בארץ. אם אני הייתי אתה, הכתובת הראשונה שלי הייתה הפיראטים, אחרי זה הBBS ואאוטר-לימיטס. אם שם לא יודעים, אז אין כזה דבר... :lol:

yossivarman
03-08-05, 10:47
נראה לי שזה מה שאתה צריך
יש גם שם לינקים לפורומים מתאים
גם תוכל לשאול את האיש עצמו
http://home.iprimus.com.au/pulsr/g13b/index.htm

סוזי המשתוללת
07-08-05, 15:22
השאלה למה זה טוב
גם דגם המנוע הזה שונה משלנו מה שיקשה על העברתו ברשיון ואם זה המצב אז עדיף כבר ללכת לכיוון 1.6

אלון_ק
08-08-05, 01:57
המנוע בעל הספק של 101 סוסים סטנדרטי ללא כל שיפורים
סושי, אני מניח שפיספסת את זה? להזכירך, מנוע 1.6 8V זה בסביבות ה88 כ"ס סטנדרט. אני לא זוכר כמה ה16V המוזרקים, אבל אני משער שזה בסביבה של המנוע הזה.

לי זה נשמע כמו 101 סיבות מעולות, במיוחד כשהוא נשאר עם מערכת סטנדרטית יחסית ונפח זהה.

המהנדס
08-08-05, 09:11
נקסוס השאלה היא לא הסוסים אלה המומנט שהוא מייצר לא ?

yossivarman
08-08-05, 10:06
ואם מצליחים להעביר מנוע של ג'ימני ב"רישיון"
אז עם מנוע כזה על אחת כמה וכמה

אלון_ק
08-08-05, 12:13
לא, הספק בסל"ד נתון מעניין אותך יותר (מומנטXכ"ס) במקרה של סמוראי. מומנט טוב יהיה מעולה, אבל אף אחד ממנועי הבנזין שלנו לא יספק לך משהו ששווה לדבר עליו בכל מקרה, אפילו אם זה 1.6.
אם היה לנו מנוע דיזל עם 40 קג"מ אבל רק 100 כ"ס, זה היה סיפור אחר. מאחר ואנחנו מדברים כאן על מנועי בנזין עלובים מאוד, עם הספקים קטנים יחסית שממילא קטנים מאוד בסל"ד נמוך, אין לנו את הלוקסוס של לדבר על מומנט. הוא פשוט לא קיים אצלנו... :lol:

לדעתי ההספק של המנוע הזה בסל"ד נמוך יהיה זהה או טוב יותר משלנו, לכן הוא יהיה עדיף. הוא לא יפול את הספקי המנוע שלנו בכל מקרה ורוב הזמן הוא עולה עליו בהרבה. כדי להגיע להספקים סבירים במנועים שלנו במהירות נמוכה אתה תמיד חייב לקצר יחס העברה (כדי להגיע לסל"ד יותר גבוה עבור מהירות נתונה, או בעצם לתת הספק גבוה יותר במהירות נתונה), אז לא מעניין אותי אם יש לי 15 או 16 קג"מ. זה לא יעשה הבדל משמעותי.

ברכבים נורמליים, אתה צודק.

סוזי המשתוללת
08-08-05, 16:27
נקסוס אתה אלוף החרטא :twisted:
מכיוון שאנחנו מעדיפים לזחול אז כל קג"מ עשוי להיות משמעותי הרבה יותר משמעותי מאשר מנוע שנותן 101 כ"ס בסלד גבוה מאד במצב אופטימלי עם מערכת ההזרקה המקורית ולא קומבינת קרבורטורים
כמו שהאמריקקים אומרים "אין תחליף לסמק"ים" גם אם הם 300 סמ"ק זעומים כהגדרתך

dizza man
08-08-05, 20:02
מומנטים...

סמוראי 1.3 =100 ניטון מטר ב4500 סל"ד -
קאמשאפט כפול 16 שסתומים=112 ניטון מטר ב 5000 סל"ד

ויטרה 8 שסתומים 1.6=112.5 ב3100 סל"ד
ויטרה 16 =132 ניטון מטר ב4000 סל"ד

ג'ימני=104 ב4500
ג'ימני קאמשפט כפול=110 ב4500

אלון_ק
09-08-05, 02:11
כפיר, אמנם טוב לדעת את המומנטים (לא ידעתי אותם), אבל ב4500 סל"ד זה לא מעניין אותי. לא מכיר סמוראים שזוחלים על 4500 סל"ד, תן את המומנטים במהירויות זחילה (500-1500 סל"ד).

סושי, אתה תגלה שהפרשי המומנטים זעומים לחלוטין. הפרשי ההספקים לא. לכן אם אני חייב לבחור אחד, אני אבחר את זה שנותן לי יותר - ההספק, כ"ס. ברור שאני מעדיף גם עוד 300 סמ"ק, אבל במקרה של סמוראי למהירויות זחילה עם יחס העברה רגיל זה ממש לא משנה. 90% מהמכשולים שאני או אתה מטיילים על סרק סמוראי מוזרק 1.6 עם צמיגים 215 נכבה בהם, פעם אחרי פעם (כן, בדקתי). לשנינו ברור שעם יחס העברה נורמלי אנחנו יכולים לגשת ב2500-3000 סל"ד למכשול שקודם הרכב היה נכבה עליו, וזה כבר מאוד בתחום בו חשוב לנו יותר ההספק.

חביבי, אין לך מומנט. תתרגל לרעיון.

dizza man
09-08-05, 09:27
זה שיא המומנט .. והוא מתקבל בסל"ד גבוה כי יש לנו במנוע בוכנות של טוסטוס
נקסוס יש נוסחא למצא את המומנט בסל"ד נתון לפי כ"ס מהלך בוכנה יחס דחיסה ואולי חסר לי עוד משהו.. תבדוק את זה אני לא מוצא

רוצים עוד מומנט? תגדילו דיזה ראשית ב30% ואת דיזה האויר בהתאם פתחו מרווח פלאגים

ואפשר גם לקחת את גלגל התנופה ולהוסיף לו עוד 10 קילו :twisted: אהה ושכחתי להגדיל יחס דחיסה ואז יש לכם סמוראי דיזל ..

dizza man
09-08-05, 09:35
ובקשר לזה שה1.6 נכבה זה לא המנוע זה הנהג..

אני עם טרנספר קצר ו30 אינץ' ומזמן לא לחצתי חצי קלאץ בשביל להוריד מהירות בעלייה תכנית

במקום שנקסוס התהפך בתל ברוך עליתי ב1500 סל"ד ואחרי זה גם ב2X4 :lol:

UNIX
09-08-05, 10:16
הופה זה נהיה מעניין .
בשישי הזה יש הדגמות בבור?

gily2k
09-08-05, 11:27
לגבי הגדלת מומנט :

שאלת תם :
אם נכביד את גלגל התנופה של הסמוראי , בעיקבות התנועה הסיבובית + המשקל לא יגדל המומנט ?

ואני מזכיר , סתם שאלת תם

חנן-ג'יפולוג
09-08-05, 11:57
לא. המומנט גדל כתוצאה משריפת יותר תערובת בתא השריפה, לא כתוצאה ממסה כזו או אחרת.

מה שכן, הרכב יעבוד עגול יותר בסרק וינטה פחות לכבות כתוצאה מהפעלת עומס רגעי, כגון מדרגה בשטח או שחרור מהיר של המצמד, וזה בגלל המשקל המסתובב הנוסף שיש למנוע.

אלון_ק
09-08-05, 12:07
כפיר,

הניסוי עם ה1.6 התבצע אצלי בבית כך:

שני הרכבים (שלי ושלו) מועמדים לפני קטע קצר וסלעי של כ10 מטרים בעליה קלה. הרכב הוצב במסלול, הגה ישר, נהג רק יושב בפנים ושחרר קלאץ' כך שהקלאץ' לגמרי בחוץ הרבה לפני המכשול. אין כאן נושא של טעות נהג, יש כאן מומנט נטו עד כמה שיכלנו לדמות את זה.
הוא נכבה גם בעליה חדה בלי סלעים תחת אותם תנאים. גם בכביש בכניסה לחניה של השכן שלי (גם עליה חדה). אין מספיק מומנט, נקודה. הנהג לא קשור כאן, הוצאנו אותו מהמשוואה עד כמה שאפשר.
לגבי משקל, הרכב שלו פתוח ושלי סגור, שלא לומר שאני עם 32' והוא עם 27'.
הרכב הורחב הרבה מאז ה"התהפכות", אם זה מסקרן אותך. כן, כתוצאה ישירה מזה.

לא, ברוך, אין תחרויות בבור. צ'טערת, אני לא רואה סיבה להוכיח שאני משתין יותר רחוק מכפיר (או לא).

gily2k
09-08-05, 12:11
תודה חנן

אז, לפי הבנתי את הדיון , לאלו שמעוניינים במומנט/מושג אחר בכדי שלרכב תיהיה התנהגות יותר טובה בסל"ד נמוך , כגון זחילת סלעים וכדומה , יכול הדבר של הוספת מסה לגלגל התנופה לעזור??

אם כן , מה יהיו ההשלכות לגבי נסיעה , נאמר , רגילה - עירונית / בין עירונית

חנן-ג'יפולוג
09-08-05, 13:43
זה בהחלט יכול לעזור בסל"ד נמוך.

זה יפגום בתאוצה. חלק ממומנט המנוע ילך על האצת גלגל התנופה במקום על האצת הרכב.

סוזי המשתוללת
09-08-05, 16:52
פלקסוס
אתה מצחיק אותי עד כדי גיחוך
אם היית מסתכל על נתוני המומנט שכפיר זרק לאויר היית לומד ודי בקלות על הפרש משמעותי
לדוגמה מנוע סמוראי שמוציא 100 נ/מ ב4500 סלד יוציא הרבה פחות מזה ב3100 שהוא הסל"ד המקסימלי של מנוע 1.6 8 שסתומים שמוציא 112 נ/מ
אם נניח (וזה לא יהיה מופרך)שב3100 סל,ד מנוע הסמוראי יוציא רק 85 נ/מ כבר הגעת להפרש של27 נ/מ
אז נכון שבמושגי מפלצות אמריקאיות זה לא הרבה אבל מצד שני גם לא צריך להזיז הרבה משקל ועל אותו משקל של סמוראי 27 נ/מ זה 25אחוז מומנט לטובת ה1.6
עכשיו להשוואה שערכת בביתך :
1)גודל הצמיגים שלך משמעותי ביותר לעומת המקורי בייחוד בטיפוס על מדרגות/אפילו אבנים קטנות בכביש
2)יחסי ההעברה שלך ושל הרכב הנבדק שונים מהותית
ויש עוד פקטורים שיוצרים בדיקה לא רצינית בעליל

dizza man
09-08-05, 19:01
נקסוס יחסי העברה נותנים לך קצת פחות מ 80% יותר מומנט אתה מסכים איתי ?
וה1.6 עדיין עם יחסי העברה מקוריים ו215\75 אז ברור שהוא יכבה ! 300 סמ"ק לא הפכו אותו לדיזל עדיין ואל תשכח שהוא עם גלגל תנופה קליל של סמוראי שזה גם עוזר לכיבוי מהיר

אישית לי מספיק יחס של ה84 זה מאפשר לי גם בעלייה חדה לסובב מהר את הגלגלים ולנצל את האינרציה.. בשביל לעלות (בלי להתהפך)

אני בבור ביום שישי .. :wink:

וגיל אם אתה רוצה להגדיל מומנט בשיטה הכי קלה.. תקשר אלי ואני משיג לך קאמשפט חם
במחיר של calmini
מה שיקרה זה שהשסתומים יפתחו יותר ויהיה לתערובת יותר קל להיכנס למנוע..= יותר מומנט יותר הספק... גם בסל"ד נמוך

אלון_ק
09-08-05, 19:39
סושי, מה לגבי כביש? שם הצמיג שלי הוא רק חסרון... ברור שיחס ההעברה עדיף, זו בדיוק הנקודה!

קח את הדוגמא של כפיר: הוא עלה מכשול X ב1500 סל"ד. בוא נניח לרגע שאם הרכב שלו היה עולה ב1300 זו הייתה המהירות המינימאלית ההכרחית לעליית המכשול, אבל המנוע היה נכבה לו מזה. אז אם הוא היה שם יחס העברה נורמלי, הוא היה ניגש בקרוב ל3000 סל"ד לאותו המכשול ובאותה המהירות... עכשיו תגיד לי, מנוע שמספק 101 כ"ס לעומת ה1.6 שמספק 88 אבל עם יותר קג"מ, מי מהם יתן הספק יותר גדול בדוגמא הנוכחית? ברור שה101, כי יש יחס העברה. הוא גם כנראה יתן יותר מה1.6 עם יחס העברה, אבל זה כבר תלות בסל"ד. עכשיו אתה מבין? הרי בזחילת סלעים מה שמשנה לי ברגע שיש לי את יחס ההעברה - שהוא תנאי הכרחי לסמוראי - זה האם אני מוזרק (והמנוע בדוגמא שלנו כאן כן מוזרק) ולכמה הספק ביחס למהירות אני יכול להגיע. בגלל שאני מדבר על יחס העברה של 1:70 בערך, אין שום בעיה להגיע להספקים נורמליים...

בגלל זה, חביבי, אני מעדיף מנוע עם הספק גבוה יותר. התירוץ של כפיר ש"הוא לא משתמש בחצי קלאץ'" פשוט מגוכח, אפילו דיפנדר מקורי משתמש בחצי קלאץ' והנתונים שלו "קצת" יותר טובים מהסמוראי של כפיר, בייחוד בק"גמים.

לסמוראי אין שום ברירה, עם יחס העברה של 1:30 ומבחר מנועים עלוב לחלוטין אתה חייב יחס העברה כדי לזחול כמו בנאדם. אם כבר יש לך יחס טוב, אין שום מניעה מנסיעה במכשולים במהירות איטית ובסל"ד גבוה, איפה שהספק המנוע עדיף. אם אני כבר נוסע על הספק, אני מעדיף מנוע עם יותר הספק, נכון?
זה הרעיון.

כפיר, אתה אומר בדיוק את מה שאני אומר: עדיף יחס העברה נמוך. אני רק הוספתי לטענה שברוב המקרים בגלל היחס הזה אני מסוגל להגיע יותר קרוב לשיא ההספק, אז אני מעדיף מנוע עם יותר הספק מראש. ביננו, כשהמנוע שלי ימות יוכנס 1.6 רגיל ולא אחד כמו בדיון, אבל רק כי אין להשיג כזה במחיר שפוי. אל תתיחסו לזה כאל דיון כללי האם עדיף 1.3 או 1.6, תתיחס לזה כמו מה שזה: האם עדיף 101 כ"ס עם פחות מומנט, או 88 עם טיפה יותר?

אלון_ק
09-08-05, 19:58
טוב, דיברתי עם סושי בטלפון והבנתי איפה אנחנו לא קולטים:
סושי מתייחס להשוואה בין שני רכבים שההבדל היחיד בינהם הוא המנוע. הוא אומר שבמצב כזה, עדיף ה1.6 משום המומנט המוגדל ועם זה אני לא מתווכח.

אני פשוט טוען שכדי לקבל סמוראי שזוחל סלעים אתה ממילא חייב להוריד יחס העברה ואז המשוואה משתנה.

זה לדעתי די סוגר את זה...

המהנדס
09-08-05, 20:31
אלון , 1.6 עם יחסי העברה כמו שלך יקרע לך את הגיר יחד עם הטרנספר החוצה לא ?

אלון_ק
09-08-05, 20:43
גם ה1.3 המעפן שלי כבר הטיס לי את הטרנספר לצד ימין של הרכב. יצאתי אידיוט, אמרתי "לי זה לא יקרה כי אני נוהג רגוע" וכל מה שנדרש היה מכשול קשה אחד בטיול לדרום, מהסוג שאין לך ברירה בו - או קצת גז, או נשאר למטה. אז נתתי קצת גז, האוטו קיבל את המשקל על האחוריים בבת אחת, הטרנספר זז. אידיוט, כבר אמרתי?

יש לזה פתרונות. תושבות טרנספר מחוזקות, כמו אלו שאני בונה שבוע הבא. אני אשים להם מידות כמובן, שיהיה לכולם.

סוזי המשתוללת
09-08-05, 22:17
אמרתי לך respect the elderly לא ?
אם היית מקשיב לי ומחזק לפני כן :twisted:
חוצמזה הבנת הנקרא : לקרנף יש רק רכב אחד עם יחסי העברה x האופציה שעומדת בפניו היא מנוע 1.3 מסוג y או מנוע 1.6 כלשהו
בשום מיקרה לא דובר על יחסי העברה
אני טוען שלכל שימוש למעט אולי חול (וגם זה בספק) עדיף ה1.6 אפילו החלש ביותר ולו בגלל ששיא המומנט נמוך ב30 אחוז (ויותר) ממנוע ה1.3 הסטנדרטי וכאן ממש מדובר במנוע שחי בסל"דים גבוהים (gti ) כך שגם שיא ההספק וגם שיא המומנט לא מתאימים לרוב היישומים

אלון_ק
09-08-05, 23:15
אני לא בטוח. עזוב רגע את נושא היעילות של המנוע, זה עדיין חוקי ו1.6 לא. זה גם מוזרק.

אם היה לי מנוע כזה יושב בבית, אם כל ההתאמות לא היו יקרות מדי או מסובכות מדי, אני מניח שהייתי מתקין אותו ובלבד שהעלות הסופית איננה עולה על עלות התקנת מנוע 1.6 בעל נתונים דומים (הזרקה וכד').

סוזי המשתוללת
10-08-05, 10:48
נקסוס
אתה טועה
זה לא חוקי כנ"ל לא מנוע של ג'ימני ואני ממש לא רוצה לפתוח כאן דיון (יש האזנות :twisted: )
מנוע 1.6 סטנדרט קרבורטור לא דורש שום התאמות למעט מתאם בין הגיר למנוע ואולי שינוי קל בתושבות (לא בטוח)
מנוע gti מצריך מחשב הזרקה - צמה - מיכל דלק עם משאבה טבולה או משאבה חיצונית חשמלית
כפי שאתה יודע את כל הנ"ל לא מקבלים בחינם :P
יותר פשוט להגיד "טעיתי" :mrgreen:

karnaf
10-08-05, 18:17
טוב אז המנוע נחת אצלי היום
נראה טוב ואני רוצה להשלים אותו ולהדליק אותו בחוץ
המנוע הגיע גם עם סטרטר ואלטרנטור וגם גיר של הgti
ההחלטה היא להתאים לו הזרקה של בלנו כולל צמה, מחשב, מצערת, מפלג ואולי גם מזרקים אם השקעים לא יתאימו.
אני ישתדל לצלם תמונות
כמו כן הגיע אלי אתמול למוסך מנוע 1.6 16 שסתומים עם דיסטרבוטור עומד שכנראה היה בגראנד ויטרה או משהו דומה המנוע הותקן בבלאנו ולכן יש לי כרגע בצד קאמשפט ודיסטרבוטור אם אני ירצה להחליף למנוע 1.6
קובי

karnaf
10-08-05, 18:21
ועוד משהו קטן
אין צורך במתאם בין הגיר למנוע
משאבה חשמלית יש בחינם
חשבתי על הסבה לסעפת עם שתי קרבורטורים אבל לקנות צמה ומחשב יעלה לי יותר זול ויותר אמין

אלון_ק
11-08-05, 01:27
סושי, אני לא מבין גדול בחוק. אבל אם הנפח זהה ויש מנוע מוזרק שמותקן על שלדה זהה, זה לא אמור להיות מאושר?

עזוב, זה באמת לא חשוב. כשיהיה לי אחד כזה להתקנה, אני אברר... :lol:

dizza man
11-08-05, 18:46
לפי כמה אנשים שכבר העבירו מנועים כאלה... חוקי לגמרי

סוזי המשתוללת
11-08-05, 19:02
דיזה מן
זה שהעבירו וזה שזה כתוב ברשיון לא יעמוד בבחינה מדוקדקת של העניינים והכל ייפסל
מכשירי תנועה לא מאשרים השתלת ג'ימני בסמוראי וזה בדוק כי אין לכם מושג כמה ניסיתי לשכנע את רלף המהנדס של מכשירי תנועה לאשר לי השתלה כזו ללא הצלחה אז הסתפקתי במנוע של 98 שזה כן מאושר והרכבתי לו קרב ' " קצת" יותר חזק :twisted:

karnaf
11-08-05, 19:55
טוב אז היום השגתי צמה ומחשב של בלאנו
דיסטרבוטור יש
הבעיה הכי גדולה שלי כרגע היא המצערת , כנראה שאני יחרוט מתאם למצערת של הבלאנו ויסגור את הסיפור.
רצועת טיימינג גם דורשת החלפה ואני כרגע בחיפושים
זהו בנתיים תמונות יעלו אולי מחר נראה אם אני יזכור לקחת את המצלמה
מי שרוצה לראות את המנוע מוזמן למוסך
קובי

asafk
11-08-05, 22:43
נקסוס יש נוסחא למצא את המומנט בסל"ד נתון לפי כ"ס מהלך בוכנה יחס דחיסה ואולי חסר לי עוד משהו.. תבדוק את זה אני לא מוצא
..

אם המומנט בליברהXרגל:
Torque X RPM
Horsepower = ------------
5252

אם המומנט בניוטוןXמטר, תעשו לבד את ההמרה (לא זוכר בעל פה. מצטער, התעסקתי יותר מדי עם כלים אמריקאיים... אבל כמה שאני זוכר זה משהו כמו 9000 וקצת במקום ה5252)

אסף.

סמוראי 92
12-08-05, 03:41
סושי תגיד, איך המנוע 98 ?
הרכבה מסובכת ?
דרושות התאמות מיוחדות ?
בכמה אפשר להשיג מנוע כזה וכמה עלות העבודה הכוללת ?
ושוב פעם לשאלה הראשונה איך המנוע הזה לעומת האלטרנטיבות ?

סוזי המשתוללת
14-08-05, 01:03
איזה אלטרנטיבות
זה המנוע היחיד שחוקי g13ba זה קוד הדגם
המנוע מצויין האוטו נוסע שגעון בייחוד עם קרב טיפה משופר
הרכבה פשוטה התאמה אחד לאחד דרוש שיוף קל לאחת התושבות על מנת להרכיב את תופסן כבל הקלאץ הישן (כדי לא להחליף כבל קלאץ) וזהו

dizza man
14-08-05, 01:19
אלידע ,ההבדל במנועי סמוראי המוזרקים מהמנועים הישנים יותר הוא יחס הדחיסה שעלה

ל 1:9.5 ורצועת הטיימינג שלהם יותר חזקה (חריצים יותר עמוקים)

כדי לזהות מנוע חדיש צריך לבדוק את הטיימינג שאכן הוא עמוק יותר ולבדוק שיש 5 חורים בפולי מנוע לעומת 4 במנוע ישן .המנועים החדישים הם בעלי 70כ"ס 6 כ"ס חשובים מאוד

סמוראי 92
14-08-05, 15:31
תודה על המידע .
כפיר מה העניינים שמעתי שנהיית פעלולן...
בכמה כסף אתם מעריכים את המעבר מקרבורטור 88 למוזרק 98 ?

סוזי המשתוללת
14-08-05, 22:16
העלות תדגדג את ה7 עם עבודה עצמית
מנוע כ3.5 צמה מחשב ומשאבת דלק עוד 3.5
המחירים כוללים מע"מ לא כוללים עבודה

אלון_ק
15-08-05, 01:28
קובי קרנף מוכר מחשב כולל הכל (אבל הכל) ב3K כרגע, אז אם מישהו מעוניין זו נשמעת כמו יופי של הזדמנות.

סוזי המשתוללת
15-08-05, 11:20
לי יש את הסעפת עם המזרק אז זה אומר שאני צריך מוזרק ?
חבל על הכסף וקשה לשפר כמו קרבורטור

dizza man
15-08-05, 21:44
כן גם אני חושב כמו סוזי... אמנם יש תערובת מצויינת גם בקיר 90 מעלות

אבל מה אני יעשה בלי דיזות?? :cry:

karnaf
18-08-05, 21:02
תמונות של המנוע
מחשב ניהול מנוע של בלאנו
http://img45.imageshack.us/img45/2245/p10100249oh.jpg

צמת הזרקה של בלאנו
http://img40.imageshack.us/img40/3099/p10100231yz.jpg

תמונה של המצערות מימין של הבלאנו ומשמאל של הסוויפט gti
שבוע הבא אני יקבל את המתאם כדי שהמצערת של הבלאנו תשב בול על הסעפת
http://img85.imageshack.us/img85/5733/p10100260ze.jpg

ועכשיו קצת תמונות של התינוק לפני התחלת העבודה
http://img349.imageshack.us/img349/2671/p10100201gw.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/4305/p10100218kt.jpg
http://img108.imageshack.us/img108/4975/p10100227og.jpg

dizza man
19-08-05, 12:02
אחי הקרנף..

תתחדש נראה פיצוץ (בדקת קומפרסיה?)

לפי התמונות ראיתי שפתח המצערת קטן יחסית לבלנו\ויטרה ..

השאלה שלי היא אם אפשר להחליף את כל הסעפת יניקה לבלנו אבל לשמור על המזרקים של הgti
זה ייתן לך בונוס נשימה ויהיו לך כבר את כל החיישנים האורגינליים על הסעפת מוכנים לצמה

ואם חסרים לך חלקים למנוע או לסעפת המקורית אתה יכול להשתמש בחלקים של eurosweeft

אותה סעפת.. ליורוסוויפט יש מזרקים אדומים

המהנדס
19-08-05, 18:50
נראה שונה לגמרי מהמנוע שלנו ,ה 1600 נראה הרבה יותר דומה למקור.

שאלה: איפה קונים מנוע של סוויפט 98 "על בטוח" כלומר עם אחריות.

שמוליק -
האם אפשר לקבל את כל הנתונים של המנוע שלך ואיפה קנית אותו ב 3.5 אלף ? (אתה יכול גם בה"פ).

סוזי המשתוללת
20-08-05, 00:50
אני לא קניתי ב3.5 אלא ב2.5 אבל זה בעזרה גדולה של חבר עם קשרים
3.5 הוא המחיר המקובל
אין שום נתונים מיוחדים אתה צריך להקפיד רק על קוד דגם שאם אינני טועה הוא g13ba על מנת שתוכל לרשום שינו מנוע ברשיון

karnaf
25-08-05, 17:43
הורכב מפלג של בלאנו
הורכב אגן שמן של סמוראי
עשיתי הזמנה של המתאם למצערת של הבלאנו ויום ראשון שני היא תהיה אצלי
רצועת טיימינג עדיין איננה ואני בחיפושים נמרצים יש מצב שאולי מחר תגיע אחת מתאימה
כנראה ששבוע הבא אני יניע את המנוע בחוץ ומשם נראה לאן מתקדמים!!
קובי

המהנדס
25-08-05, 18:51
לגבי מפלג - הוא שונה בין סמוראי מוזרק לבין סמוראי לא מוזרק - השאלה אם אפשר להשתמש במפלג של מוזרק על קרבורטור

karnaf
25-08-05, 18:56
לגבי זה לא רלוונטי כי הרכבתי מפלג של בלאנו
אי אפשר להרכיב מפלג של הזרקה על קרבורטור כי יש בתוכו חיישן גל ארכובה שנותן אינדיקציה למחשב הרכב

dizza man
26-08-05, 18:02
תבדוק גודל של רצועת טיימינג של ג'ימני 2005 בא עם גל זיזים כפול

karnaf
07-09-05, 19:28
יש התקדמות
רצועת טיימינג חדשה הורכבה לאחר שייצרו לי בארץ לפי דוגמא
מתאם למצערת של הבלאנו הורכב
מכסה שסתומים עבר ניקוי חול וצביעת צבע יסוד היום מחר הוא יקבל את הצבע הסופי שלו ואז לכה
תמונות כנראה מחר אם אני יזכור לקחת את המצלמה
קובי

אלון_ק
08-09-05, 00:58
יש לך גישה לדינמומטר? אני חושב שיהיה מאוד מעניין לראות את התוצאות הסופיות כשהפרוייקט יושלם.

karnaf
08-09-05, 18:18
טוב אז כמו שהבטחתי הנה קצת תמונות מעודכנות

מכסה שסתומים אחרי צביעת צבע יסוד ( הטיפות עליו זה מים אחרי ששייפתי אותו עם נייר מים )
http://img4.imageshack.us/img4/900/p10100558nw.jpg

מכסה שסתומים אחרי הצביעה שלו
http://img4.imageshack.us/img4/5840/p10100643yj.jpg

המתאם של המצערת בלאנו
http://img127.imageshack.us/img127/4448/p10100624rl.jpg

רצועת הטיימינג החדשה
http://img102.imageshack.us/img102/9862/p10100582pu.jpg

זהו לבנתיים
היום הרכבתי את רוב צמת ההזרקה ונשאר לי להשיג קונקטור אחד שנכנס לתוך המחשב
קובי

boaziko
08-09-05, 21:12
קובי, סליחה שאני מחזיר את הדיון קצת אחורה, אבל עשה טובה - תן פירוט קטן על מבנה המנוע הזה - מה עניינים שם עם שני הקאמשאפטים? כמה בוכנות יש לו? זה מה שנקרא מנוע "V"?

karnaf
08-09-05, 21:26
זה לא מנוע "V"
המנוע הוא מנוע טורי עם 4 בוכנות והשוני הוא שיש לו שני גלי זיזים עליוניים ( קאמשפטים )

boaziko
09-09-05, 03:40
ובכל זאת... :roll:

karnaf
12-09-05, 17:48
טוב אז מה שנשאר לי זה לחבר קונקטור אחרון
פה אני צריך את העזרה שלכם כי אני לא הצלחתי למצוא
אני צריך סכימת חשמל של בלאנו 95-6 ( השרטוט של צמת ההזרקה )
חרשתי את הנט ולא מצאתי כלום

ויש לי חדשות קצת טובות
מי שמעוניין במנוע כמו שלי אז שיפנה אלי בפרטי כי יכול להיות שיש לי אחד למכירה

dizza man
14-09-05, 22:35
קובי (קרנפון) מה קורה עם הפרוייקט??

בגללך אני מחזק את המנוע .. יש לי קרב' של ואקטרה 2.2 שבזה הרגע מתוכנן לו מתאם

וגם סעפת פליטה חדשה שתעזור לי להשאיר לך מלא מלא עשן!!

יאללה תגמור את הפרוייקט ונראה מה המכונה שלך שווה

ואם היא יותר חזקה משלי .. אז אני מפסיק לשחק משחקים ושותל turbocharger של דיזל קטן שעובד בסל"ד נמוך

karnaf
15-09-05, 00:20
מחר אני מקבל עוד מנוע כזה ואז נראה
אני כרגע תקוע אולי אתה יכול לעזור לי אני צריך שרטוט של פיני מחשב בלאנו 95-6!!
אני בדילמה עצבנית כרגע כי אני מקבל מנוע נוסף ממודל יותר גבוה וכשהוא יגיע אני בכלל יהיה בבלאגן!!!
אם מישהו מכיר או שיש לו קומבינות בסוזוקי אני חייב סכימת חשמל של צמת ההזרקה!!!!
קובי

dizza man
15-09-05, 18:40
גש למוסך מורשה כלשהו של סוזוקי "תשמן" איזה עובד והוא יוציא לך סכמה

תמורת 100 שקל הוא יצלם לך גם את אחותו ערומה.. במוסכים מורשים המשכורת חרא 8)

אלון_ק
16-09-05, 02:37
ביום ראשון או שני אני אמור להיות במכשירי תנועה חיפה, הם יתנו לי את המידע אם יש להם אותו (הם דווקא נורא נחמדים שם). תתקשר ותזכיר לי, כי אני לא מתכנן לעבור שם בעקרון. זה פשוט לא רחוק מהיעד שלי ממילא.

סוזי המשתוללת
18-09-05, 00:28
מכשירי תנועה לא יעזרו
תחפש פורום ספציפי של סוזוקי gti
חוצמזה יש בתלאביב בחור בשם רוני שכל תכליתו בחיים היא לתקן/ לפרוץ מחשבים שנחסמו על ידי האימובילייזרים אז בטוח שיהיה לו המידע
יש גם כמה מכוניות כאלה בארץ - חפש פורום שלהם

karnaf
18-09-05, 02:55
אני לא צריך את השרטוט של הgti אלא את השרטוט של בלאנו 95-6
אני בסוף יביא צמה אחרת ונפתור את הבעיה!!
דרך אגב הגיע אלי המנוע השני והוא ממודל יותר חדש

dizza man
19-09-05, 17:59
קובי באותו זמן שלוקח לך לסיים את הפרוייקט אני כבר הספקתי לסוע ולשבור למנוע 1.6 הראשון את הקראנק ל3 חלקים שווים!! :twisted:

שבוע הבא קאמשאפט חם :twisted: ומצמד קראמי :twisted: נכנסים לי לסמוראי..
אז אני מקווה שאתה כבר בשלבי סיום כי חבל אם לא תספיק :cry: כל הבלאגן ועדיין אתה תראה את המגן טנק דלק שלי מלפנייך! :twisted:

karnaf
20-09-05, 15:26
אני מנסה לחסוך כרגע עלויות
נתקלתי בבעיה רצינית כרגע והיא בדרך לפתרון
זה שניר מדליק אותך שאני ישאיר לך עשן זה לא אומר שזה נכון ( או שכן...... :D )

סוזי המשתוללת
20-09-05, 19:36
כפיר
יש לי אחלא שיפור בשבילך בלי קלאץ קרמי ובלי ווג'אראש
בדייטסו סיריון החדש יש מנועי 1.3 16שסתומים שמגיעים ל7.5 אלף סל"ד בלי למצמץ ומשודך להם גיר אוטומטי טיפטרוניק זה שהביא לי את האוטו טוען ל110 כ"ס
כולה מתאם לדרייבשפט בין הגיר והטרנספר ואתה מלך הדיונות :twisted:
אהה כן המנוע מגיע עם משאבת הגה כח מדליקה ומזגן :twisted:

חימושניק
20-09-05, 19:46
כפיר
יש לי אחלא שיפור בשבילך בלי קלאץ קרמי ובלי ווג'אראש
בדייטסו סיריון החדש יש מנועי 1.3 16שסתומים שמגיעים ל7.5 אלף סל"ד בלי למצמץ ומשודך להם גיר אוטומטי טיפטרוניק זה שהביא לי את האוטו טוען ל110 כ"ס
כולה מתאם לדרייבשפט בין הגיר והטרנספר ואתה מלך הדיונות Twisted Evil
אהה כן המנוע מגיע עם משאבת הגה כח מדליקה ומזגן Twisted Evil

בדייהטסו סיריון החדשה הספק המנוע הוא "רק" 87 כ"ס ואין טיפטרוניק. (המנוע והגיר הם של טויוטה יאריס)
בדייהטסו סיריון הקודמת יש מנוע עצבני בעל 102 כ"ס ויש גם טיפטרוניק. החסרון של המנוע הזה הוא תחום יעיל צר מאוד המושג בסל"ד גבוה (שיא הספק בכ-7200 סל"ד), כך שזה אינו מנוע נוח לשימוש יומיומי נינוח.

dizza man
21-09-05, 00:46
עזוב מתאמים ועניינים -מנוע סיריון בא עם גיר צדדי ויוצאים לו 2 ציריות.. אין אפשרות לחבר לסמוראי
יש מנוע v6 2000 של ויטרה שיושב עליי בול
רק צריך לראות אם בטעות הגיע משהו כזה לארץ

סוזי המשתוללת
21-09-05, 10:05
קודם כל יש כמה ויטרות 2ליטר שהגיעו
אל תשכח ששם המנוע בתצורת v מה שאומר תושבות שונות
אל תשכח שהגיר לא טיפטרוניק :twisted:

סוזי המשתוללת
21-09-05, 10:06
חימושניק
אבל המנוע הנ"ל עדיין מוריד קיקדאון ב160 :twisted:

חימושניק
21-09-05, 19:29
חימושניק
אבל המנוע הנ"ל עדיין מוריד קיקדאון ב160 Twisted Evil

נכון!

אבל...

עד 160 יש 159 קמ"ש לעבור וזה קורה אחרי הרבה מאוד ר ע ש של מנוע יפני עצבני. לי זה לא עושה את זה....
למעשה אני מתמוגג כל פעם מחדש מרעש של מנוע של ריאו 5 טון דיזל...

כל אחד והסטיות שלו....

סוזי המשתוללת
21-09-05, 21:06
בואנה אתה קינקי רציני
:twisted:
במיקרה הנ"ל אתה טועה הרכב מפתיע בזריזותו ובתאוצות שלו בייחוד בתחום הגבוה של המנוע

karnaf
23-02-06, 19:29
עידכונים

הובאה צמה חדשה של סוזוקי בלאנו ממודל חדש יותר עם מפתח ומקודד ואימובילייזר מקורי
לאחר כחודש של עבודה מאוד לא רצופה עם הסכימות וחיבור הרבה חוטים המנוע הניע היום סוף סוף!!!
כמו כן הסתיים היום שלב הפחחות של הבודי החדש
הגיר שופץ
ובקרוב ישודרגו המתלים ( כשמישהו יגלה לי מה אורך ומה העובי של קפיצים קדמיים של סיקס בכדי לחפש כאלו!!!)
עד כאן החדשות ליום זה
אחלה סוף שבוע לכולם
קובי

אלון_ק
23-02-06, 20:00
1. מז"ט!
2. לך לסמו בצומת ירקונים, יש לו ערימות של קפיצי CJ קדמיים, אחורים, מה שתרצה. רוחב הקפיץ הוא 50 מ"מ (בניגוד לאחורי שהוא 60), זה כבר מספיק לך כדי להבדיל בינהם אחרי שסמו יקח אותך לערימה שלהם.

karnaf
23-02-06, 20:37
תודה אלון
כרגע עניין המתלים ידחה בגלל בעיות תקציביות
נתקדם מדרגה מדרגה

karnaf
08-03-06, 19:28
עדכון
המנוע והגיר על השילדה שקיבלה צבע יסוד אחרי שפשוף החלודות וכמו כן התזתי זפת על המקומות הנל
כמו כן הבודי נוקה בתחתית מכל חלודה נצבע בצבע יסוד וגם קיבל זפת בכל התחתית
אני כרגע בהתאמת מאוורר חשמלי לרדיאטור
תמונות בקרוב!!!
קובי

karnaf
15-03-06, 21:09
קצת תמונות

http://img466.imageshack.us/img466/5234/p101019914wu.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/1917/p101020017oc.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/7711/p101020110bw.jpg

http://img475.imageshack.us/img475/5725/p101020216vu.jpg

http://img475.imageshack.us/img475/1695/p101020317yx.jpg

http://img475.imageshack.us/img475/7373/p101020414se.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/9642/p101020715qs.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/5843/p101020810rk.jpg

http://img475.imageshack.us/img475/8338/p101021104qn.jpg

http://img471.imageshack.us/img471/9855/p101021119dp.jpg

karnaf
07-05-06, 20:10
הבודי כבר הורכב
רצפת הבודי שופשפה מחלודות נצבעה באנטי ראסט והותזה בזפת פחחים
כל מערכת המים הושלמה
עשיתי חור בקיר האש בכדי שהמפלג יכנס
צמת ההזרקה הורכבה ונשאר למקם את המחשב מתחת לדש בורד
עדיין מחפש מסגרת חלון במחיר סביר
זהו לבנתיים
אם אתם מעוניינים בתמונות אני אצלם
קובי

אלון_ק
07-05-06, 20:55
אם אתם מעוניינים בתמונות אני אצלם
כאילו, דא?

רשמנו לך 5 נקודות שחורות על שאלת הקיטבג. :mrgreen:

Samurai Kfir
09-05-06, 20:32
נראה מצויין קרנף!
איפה התמונות?

karnaf
09-05-06, 21:03
השבוע אני יצלם ויעלה תמונות

karnaf
19-06-06, 00:13
עדכון
המנוע הונע
משאבת דלק 4 באר חיצונית הורכבה.
רייליים למשאבת דלק למאורר וריילי ראשי הורכבו.
מבחינת חשמל וכל ההתאמה של מערכת ההזרקה של הבלאנו למנוע הקיים המשימה הושלמה כולל מפתח מקודד ואימובילייזר מקורי.
שבוע הבא כנראה הכנה לצבע וצבע ואז טסט.
נעדכן בהמשך.
קובי

Samurai Kfir
04-09-06, 08:26
מותר לשאול כמה עלה המחשב וצמת החשמל?

karnaf
04-09-06, 19:42
זה היה במחיר נמוך יחסית למחיר שוק
בגלל שיש לי מוסך

karnaf
06-09-06, 21:45
אחחחחחחחחחחח
עוד מעט הקרנף חוזר לשטח עוד מעט
בניתי סעפת פליטה
המנוע נשמע רוצח הגרגור שלו מדהים
סרן קידמי קיבל טיפול טוב טוב
נעילה חדשה יש
רק פחחות וצבע וכלוב וזהו סיימנו את הפרוייקט
בקרוב...............................

karnaf
09-01-07, 17:33
סוף כל סוף!!!!!!!!!!!
יש טסט
הכל עובד מדהים
יש עוד עבודה קוסמטית
פגוש אחורי כבר חצי גמור
איפה לעזעזל אני יכול לקנות צינורות לקשת התהפכות באיזור ראשון לציון מישהו יודע?
נתראה בשטח..............

אלון_ק
09-01-07, 19:11
מזל טוב!!
עוד שבוע והיינו משנים לך את הכינוי מקרנף לכלב... :grin:

(הבדיחה היא ע"ח המוטציה של בולדוג, לאלו ביננו שלא היו כאן משך 7 שנות הבניה שלו...)

karnaf
09-01-07, 20:16
הבעיה עם פרוייקט כזה היא שאתה לא יודע מה יכול לצוץ לך פתאום

לקח יותר מידי זמן ועדיין לא מושלם

אבל לא לקח 7 שנים............

samorai
10-01-07, 00:12
מזל טוב קובי .
שמעתי טובות על הסמוראי שלך שנסעתם לכרמל .

אם אתה לא זוכר אותי
אז אני נפגשתי איתך ועזרת לי בקשר לדיסטרבוטור .

Samurai Kfir
10-01-07, 08:41
אנחנו רוצים תמונות וקטע אודיו\ווידאו של המנוע המגרגר שלך!!!

כל הכבוד, תתחדש!

s_n_p
22-01-07, 20:44
ראיתי כאן ויכוח לגבי ההספקים של מנועי סוזוקי למיניהם, אז חשבתי שהלינק הזה יכול להועיל:

http://daniels.lumena.com/suzuki/Engine.htm
ואם לא, אז אל תכעסו :)

-->