PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לגבי רכב השטח הבא

שמוליקו
02-09-14, 13:21
שלומות לכולם.
עקב אילוצים הפאג'רו נמכרה לצערי (לפני כמעט חצי שנה), רכב שהיה מעולה לצרכי, מדוגם ובמצב שאין כדוגמתו.
תיארתי לעצמי שאעלה פוסט כזה בערך עוד שלוש שנים.

סיכוי קל ששינוי מתקרב, לא יודע להצביע על נקודת זמן אמיתית.
הנקודה היא שהצרכים שהיו לי משתנים ולכן אשמח לחוות דעת וכיוונים, כדי שלכשתגיע השעה, אוכל לבצע במיידי את זממי:p.

התקציב - 50000 ש"ח - עדיף להכל.
שימוש - האישה תשתמש בו יום יום - ילדים ועבודה סך הכל 10 ק"מ +- ביום, אני אשתמש בו מידי שבוע לטיולים קטנים ופעמיים בשנה טיולי מידבר של שלושה ימים - שלושה ארבעה נוסעים, הרכב צריך להיות מסוגל להכיל 5 נפשות מתוכם כרגע שני ילדים (הילד הגדול שלי כבר לא נחשב ילד שיהיה בריא).
לא חייב להיות אוטומטי (לשמחתי האישה אוהבת לערבב את הדלק עם הידית, אפילו מעדיפה, והילד שהוא נהג חדש, אשמח שישתפשף על ידני).
דגשים - אחזקה זולה, תצרוכת דלק סבירה, רכב גבוה, אחזקה זולה, יכולת שטח נורמאלית (לא מתכוון לעבור את ורדית פעמיים בשנה, אבל אם "בטעות" אגיע לשם פעם ב.. אז), אחזקה זולה, אפשרות לשיפורים.
דגש חשוב מאוד בכל הסיפור הוא אחזקה זולה (אם זה לא היה ברור).
לא כ"כ משנה לי בנזין או דיזל כל עוד התחזוקה זולה.

ממחשבותיי - היו לי בעבר ויטארות, אחת קצרה אחת ארוכה - בשתיהן עלות האחזקה הייתה כמו פרייבט! הבעייה שמדובר בדגמים ישנים מאוד - 94 נגיד אפשר לעלות עד 98 בתצורה שהייתה לי, זה ישן מידי ואני לא מכיר את יכולות השטח הנוחות והעלויות בחדשות יותר.
היו לי כל מיני אחרים כמו דיסקברי בנזין, פאג'רו.... מהן נהנתי מאוד אבל שילמתי לא מעט על תחזוקה (זו הסיבה שהאחרון נמכר), לצערי אני מאוד פדנט, אין לי ולא היה לי רכב שהיה בו משהו לא תקין, תמיד סידרתי הכל ,תמיד עבדתי בשיטה של תחזוקת מנע ולא תחזוקת שבר, תמיד ידעתי שניתן ב 100% לסמוך על הכלים שלי בכל מקום.

ניסיתי להבין איך הליברטי הישן יחסית (2004 +- ) מבחינת עלויות אחזקה שוטפת, ביטוח, דלק...
האם הגרנד ויטארות יכולות לענות לי על הצרכים, או כל אופציה אחרת.

אשמח לתובנות

נמרוד
02-09-14, 13:40
טנדר יפאני בא בחשבון?

שמוליקו
02-09-14, 13:43
אם מדובר במאגנום ,אז לא.
ים הוצאות, מכיר מקרוב.
גם ביטוח לנהג צעיר וחדש על רכב מסחרי, עלותו כמו רכב קטן נוסף....
היום האישה נוהגת על דובלו ומאוד אוהבת אותו.
אם לא מאגנום, אז מעניין במה מדובר... :)

נמרוד
02-09-14, 14:12
היילקס כמובן. לא משהו ספציפי, אבל מניתוח של הדרישות שלך, זה או כבישטח בגודל מלא כמו שהיה לך (הפאג'רו) או טנדר יפאני. הטנדרים פחות נוחים, לארגז פתוח במקום באגאז' אחוד יש יתרונות וחסרונות, אבל מבחינת עלויות אחזקה הם עדיפים, כי הם יותר פשוטים. פחות דברים שיכולים להתקלקל, בפחות אבזור בפנים, מתלים פרימיטיביים, מכלולים פשוטים, לוקרים ידניים וכולי. היילקס מגיע גם עם נעילה אחורית, לא צריך הגבהה, תמצא אחד שכבר התקין גלגלים 31/10.5R15 ברשיון, וסע לשלום.

KOOKE
02-09-14, 14:30
עם מתיחה קטנה של התקציב הייתי ממליץ על צ׳רוקי -אבל כמעט ואין בארץ צ׳רוקי ידני.

שמוליקו
02-09-14, 14:32
נמרוד, מסחרי בעייתי עקב מחירי הביטוח לנהג צעיר וחדש.
האישה נהגה בעבר גם על היילקס, אבל אני כנראה אאלץ להתגמש מבחינת עבירות או דברים אחרים.
זה עדיין אמור להיות רכב יומיומי לאישה, שניתן יהיה לנסוע בו כל המשפחה (אם אני זוכר נכון, במושבים האחורים של ההילקס לא תענוג גדול לשבת)

שלמה, הידני זה לא "מאסט".
איך הצירוקי מבחינות האחזקה השוטפת? - הוא מתקרב יותר לויטארות או לפאג'רו??

נמרוד
02-09-14, 14:42
צ'רוקי - צריכת דלק 6 ק"מ לליטר בממוצע, זה במקרה הטוב. אמינות טובה, מבחינה מכאנית זה סופה עם גיר אוטומטי AW4 שנחשב אמין מאד. איכות הגימור אמריקאית, לא הכי איכותית, דברים מתקלקלים עם הזמן. היתרון שיש חלקים בשפע ובזול. מכאניים יש בארץ כל מה שצריך, וכל השאר יש באיביי כמו זבל. ההוצאה הגדולה שלך תהיה על שיפורים...

8ball
02-09-14, 15:22
הגרנד ויטרה מהשנתונים הראשונים לא רעה בכלל תמצא ארוכה והיא תתן לך כמעט את אותם תנאים שנתנה לך ויטרה ארוכה בגיל צעיר יותר.

אגב הארוכה שלך כבר מזמן מזמן לא נראית כמו בתמונה שודרגה מזמן נצבעה ואפילו לא אוטומאטית די מזמן אבל עדיין מטופחת ואהובה.

asafk
02-09-14, 15:29
...אז למ בעצם לא לקנות שוב פאג'רו?

אסף.

שמוליקו
02-09-14, 16:04
אשמח לראות תמונות שלה ואפילו אותה אישית :)

אסף, הפאג'רו עונה על כל הדרישות שלי למעט, ביטוח לנהג צעיר יקר בטרוף, והוצאות טיפוליות שוטפות כבדות יחסית לפרייבט.

רכבי ה SUV הגדולים נותנים המון, אבל הכי מתוחזק שיהיה, הכי שמור, עדיין כל טיפול, כל החלפת חלקים יזומה, כל כניסה למוסך שוות ערך לשתי כניסות לפחות עם רכב כמו הויטארה.

דרור ברלי
02-09-14, 16:39
אז ויטארה. מה אתה מתלבט? מהר, לפני שהן יהיו מבוקשות מאוד בעתיד ובעליהן יתחילו לספסר בהן - ההשערה הזו שלי מקבלת תוקף במיוחד אחרי שרואים את הויטארה הבאה...

8ball
02-09-14, 18:43
דרור איפה לעזאזל אתה חי? לפני שהן יהיו מבוקשות? בעלי ויטארות ארוכות ובמיוחד גרנד ארוכות מבקשים מחירים גבוהים מאוד על נבלות שחוטות. בזמנו שחיפשתי ארוכה שקלתי את הגרנד בסביבות ה2000-2 ביקשו 70 על ארוכה ידנית במצב של פיאסטה 82 שחוטה. היום אחרי כמה שנים עם ארוכה 94 משודרגת מאוד אין הרבה סיכוי שאני אמכור ולי יש יום כיפור 3 פעמים בשנה אחד עם כולם ופעמיים טסט

דרור ברלי
02-09-14, 18:48
כשתראה את הויטארה החדשה תחבק עוד יותר חזק את שלך.

KOOKE
02-09-14, 19:32
נמרוד כבר ענה - התחזוקה השוטפת בצ׳רוקי הרבה יותר קרובה לויטארה מאשר לפאג׳רו. מנוע טורי כמו בסופה.. חלפים יש בשפע ובזול. אם עלות הדלק/ צריחת הדלק לא משמעותית בענייך - לך על זה. האשה בטוח תהנה מאד. יחסית לsuv תנוחת הישיבה והתחושה היא די פרייבטית וגם התגובות בכביש זריזות ומהנות.

הבעיה העיקרית היא כמו שכתב נמרוד - יש לרכב הזה אפשרויות שידרוג אינסופיות ומפתות מאד- אם נכנסים לאטרף של ״מירוץ חימוש״ יעני שיפור זה יכול להיות כואב בכיס.

8ball
02-09-14, 23:00
כשתראה את הויטארה החדשה תחבק עוד יותר חזק את שלך. ראיתי הלכתי לכסות לשלי את הפנסים שלא תראה זוועות שכאלה. אפילו לחשתי לה בפילטר אוויר שמשפחה לא בוחרים

Saar
03-09-14, 07:52
ויטרה, צירוקי ופג'רו... נשמע לי מוכר :)
הויטרה תהיה הכי זולה לתחזוקה מבין כל הנ"ל.
צירוקי - כיף של אוטו. מבחינת חלקים - יותר זול מהויטרה. אמין מאוד - אם מטפלים בנק' התורפה לפני הצרות (החלפת רדיאטור יזומה לכזה עם דודי מתכת במקום הפלסטיק) הבעיה הכי גדולה שלו - צריכת דלק.
פג'רו? לא הכי זול לתחזוקה, אבל, אם אתה יודע לטפל לבד, העלויות צונחות בצורה משמעותית. (סתם להמחשה, החלפתי חיישן כניסה לגיר השבוע, בארץ - 750 ש"ח לפני מע"מ ועבודה. הוזמן מחו"ל במחיר של 250 ש"ח והוחלף ברבע שעה...)

כנף שבורה
03-09-14, 08:37
מההתחלה רציתי להמליץ על איסורו רודאו אבל נמנעתי כי ביקשת אחזקה זולה.
אבל ראיתי שהשרשור מתחיל לקבל כיוון של צירוקי. אז אם כבר אז עדיף רודיאו.
למעט צריכת הדלק הוא יותר יתאים לך
אמין בטירוף ! לא היה לי כזה רכב אמין.
מפנק מאד. אשתך לא תרצה לרדת ממנו. מגיע מפואר מאד. נוח.
מחירו בקרשים ותוכל למצוא אחד שמור ומצוחצח
חפש שנת 2004 הדגם המפואר. נחשב מוצלח יותר. הישנים היתה בעיית גיר.
יכולת שיפור: הגבהה קלה ואם ממש תתעקש נעילה אחורית אוטמטית או נשלטת.

2 חסרונות :
1. דלק ושוב דלק. שותה ממש. אבל אם האשה לא נוסעת הרבה אז לא נורא
2. לא נוח לגבוהים. אם אתה גבוה ממש תגרד את התקרה
בהצלחה

אלדר
08-09-14, 21:38
אני כנראה משוחד!! אבל לך על גרנד ויטרה.
יש המון שיפורים לרכב,אפשר להגיע לרמת עבירות גבוהה.
נכון קשה למצוא גרנד ויטרה שמורה, ידנית ממש ממש קשה למצוא.
ממליץ לך ללכת לראות את הרכב של צחי גרינברג.
*למען ההגינות צחי קנה ממני את הגרנד ויטרה ברגע של חולשה*

-->